Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv, használ itt valaki AICP rom-ot, és esetleg MKB ( volt Budapest Bank ) appot is?
Ha igen, neki müködik az app, nekem elindul, de csak egy pirosas képernyő van a képen.
App újratelepítés, adat törlés, telefon újraindítás megvolt, de semmi
Most épp nincs Rootolva a telefon.

A legfrissebb aicp_lavender_r-16.1-WEEKLY-20220519 van fent.

(#14852) Archttila válasza aprokaroka87 (#14851) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nalam jo. (Rootolt rendszer, nincs rejtve a Bank app)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14853) aprokaroka87 válasza Archttila (#14852) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem az alábbi dolog jelenik meg, hiába várok, nem változik semmi.

Legfrissebb app verzió van fent.

(#14854) Archttila válasza aprokaroka87 (#14853) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Az elobb a masik appjukat neztem, de az altalad linkelt is megy

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14855) aprokaroka87 válasza Archttila (#14854) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor passz, tegnap telepítettem vissza az Aicp rom-ot, mert gondoltam megnézek pár Rom-ot, de este vissza tértem az Aicp-ra :)

(#14856) Ocean


Ocean
tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki ilyesmivel? Note 7 pro-ról van szó.
Alapból nálam csak az van bekapcsolva a telón, amit használok is, tehát nincs állandó mobilnet, GPS és hasonlók. Épp úton voltam, és kellett volna térkép. Viszonylag gyorsan.
Semmi gond - gondoltam - bekapcsoltam gyorsan a helymeghatározást, majd a mobilnetet is, és pár mp után indítottam - volna - a térképet.
Ekkor a telefon úgy lefagyott, hogy semmilyen gombra nem reagált, totál sötét kijelző. 1-2 perc után azt vettem észre, hogy veszettül forró az egész készülék.
És ekkor ugrott be, hogy tavaly már ugyanez megtörtént egyszer.
Na most ha azt néznék, hogy egy kábé 3 éves készüléknél ez kétszer megtörténik, akkor nem különösebben érdekes. De ha hozzáteszem, hogy 3 év alatt kétszer akartam ezt megcsinálni, és kettőből kétszer ilyen csúnya főzés/fagyás lett a vége, akkor már sokkal gyanúsabb.

A megoldása amúgy az lett, hogy a forró készülékre jó 1 percig csutkán toltam a klímát a kocsiban, így nagy nehezen feléledt, és újra be tudtam kapcsolni.
De jó lenne tudni miért főzi meg magát ettől a kombótól...

(#14857) miqlas válasza Ocean (#14856) üzenetére


miqlas
őstag

Olyan, mintha throtllingolt volna a teló. Lehetséges, hogy mikor bekapcsoltad a GPS-t, a mobilnetet és a térképet, a GPS éppen próbálta lekérni az aktuális mûhold adatokat, közben mobilneten meg „A-GPS-ezett” és még a térkép app is bejött a képbe ... megszédült a kicsike! :R

42

(#14858) Ocean válasza miqlas (#14857) üzenetére


Ocean
tag

Nagyjából eddig jutottam én is. Mindenesetre legközelebb várok a bekapcsolások között többet :)

(#14859) maczera válasza Ocean (#14856) üzenetére


maczera
aktív tag

Nem lehet, hogy már eleve meleg volt a készülék (napozás, vagy töltés miatt)?

(#14860) wanted5 válasza Ocean (#14856) üzenetére


wanted5
őstag

Sose értettem, hogy miért kell kikapcsolgatni a funkciókat?
Amikor mindent visszakapcsolsz, akkor egyszerre szabadul rá szerencsétlenre minden jóhogy felforr és meghülyül. Normális használattal a háttérben szépen időben elosztva megcsinál mindent.

Értsd: szinkronizálni minden appot, adatot, mert hirtelen lett net, szinkronizálni a GPS műholdakkal mert hirtelen lett velük kapcsolat, szinkronizálni az adótornyokkal az A-GPS-t mert hirtelen be lett kapcsolva meg még kismillió egyéb dolog.

Nem spórolsz vele akkut, ha kikapcsolgatot, elég okosak ma már a telefonok, hogy ha nem használod, akkor energiatakarékosra rakja. Ha gyorsan merül, akkor az általában a térerő miatt van, mert olyan helyen vagy ahol ugrál több torony között folyamatosan, de ezzel meg nem tudsz mit csinálni, max ha repülő üzemmódba rakod, de akkor meg mi értelme a telefonnak...

Ja és manapság, amikor már fillérekért adnak mobilnetet meg pláne. Nekem konkrétan kevesebb mint kétezerért van 6GB netem, sose fogyott még el.

[ Szerkesztve ]

(#14861) trebrona válasza wanted5 (#14860) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Egyetértek, ezek régi, nagyon rossz beidegződések.
Mint a memóriaürités. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14862) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Akkut amúgy sem spórolsz vele amíg nincs fölöslegesen erőltetve lásd bemész egy épületbe és elmegy a jel ő meg nekiáll keresni , mint amikor rossz a térerő és egyfolytában túrja a jobb hálózatot, ezért is van, hogy néha sokkal jobban merül mint máskor amikor fix stabil térerővel rendelkező helyen vagy. Bár minden marhaságot én sem szerteek bekapcsolni sőt az appokat ledobálom időnként gyorsítótárból mert van amit hazsnálok, de alkalmanként nyitom csak meg és teljesen feleslegesen fut a háttérben. Helyén kell kezelni a dolgot. A túlmelegedés fektette meg leginkább szerintem, nem az hogy hirtelen szabadult rá, hanem hogy netto nem volt már kapacitása a leszabályzás miatt :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14863) Ocean válasza maczera (#14859) üzenetére


Ocean
tag

Nem, ment a klíma a kocsiban, árnyékban volt a telefon.

(#14864) miqlas válasza Ocean (#14863) üzenetére


miqlas
őstag

... akkor csak a hirtelen megugró terhelés okozott problémát.

42

(#14865) Ocean válasza miqlas (#14864) üzenetére


Ocean
tag

Persze, meg is békéltem vele. Csak egy ártatlan kérdés volt.

Azoknak pedig, akik nem értik miért így használom... hát azt tudom mondani, mert csak.
Én kikapcsolom a gyerekek után a tévét, ha átmentek a másik szobába játszani, lekapcsolom utánuk a villanyt, nem gyorsítok az autóval, mikor piros a lámpa (utána meg nagy fék), és igen, nem tartom bekapcsolva a telefonon azokat a funkciókat, amik nekem épp nem kellenek.
Még azt is készséggel elhiszem nektek, hogy akkut sem spórolok ezzel, bár azért szívesen néznék egy hosszabb távra vonatkozó mérést, hogy tényleg nem?
Ha szerintetek hülyén használom a telefont, hát legyen. De...
Nálam egy 3 éves készüléket még mindig 2-4 naponta töltök csak (igaz azért ez jócskán használat és beszélgetési idő függő), és ha lenne egy kiolvasható töltés számláló a telefonokban, akkor az enyém lefogadom, hogy fele annyit mutatna, mint az átlagé.
Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy lehet én használom hülyén, de 10-ből 10-szer vennék ilyen használótól készüléket, mint az "átlag" felhasználótól.
Szép napot!

(#14866) zsola32 válasza Ocean (#14865) üzenetére


zsola32
őstag

Alapból nálam sem megy nonstop a GPS meg a Bluetooth.

(#14867) Lacuss20 válasza zsola32 (#14866) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Nem is normális dolog, hogymenjen nonstop :) Kivéve, ha pl valaki az a"business" man, hogy egésznap akütyü a fülében stb. Én sokat vezetek, de ha kiszállok gps és blue off kb rögtön vagy záros időn belül :) Ennyi erővel pl a google map is futhatna aháttérben másnapig... :DD

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14868) rebla válasza Ocean (#14865) üzenetére


rebla
aktív tag

Nekem is csak a mobilnet megy a viber miatt..

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14869) vargalex válasza Lacuss20 (#14867) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem pedig teljesen normális. Nekem az Amazfit Stratos folyamatosan kapcsolódik bluetooth-on. Oda megérkezik az összes értesítés, látom, ha hívnak, stb.
A GPS-t sem kapcsolom ki (igaz, van az órában is), így legalább pl. látom a helyelőzményeket. De ez mindenki egyedi döntése.
Igaz, már nem használom a Redmi Note 7-et. de így használva is 2-3 naponta töltöttem... Pedig sokat nyomkodtam a PH Appot is.

Alex

(#14870) kanyi51 válasza vargalex (#14869) üzenetére


kanyi51
senior tag

Kinek mi a nünükéje ! Én pl. minden este 10-reggel 07-ig bekapcsolom a repcsi módot. Nappal minden megy.

(#14871) cappa72 válasza kanyi51 (#14870) üzenetére


cappa72
nagyúr

A közönséges nünüke (Meloe proscarabaeus) a hólyaghúzófélék családjába tartozó, Európában honos bogár.
:D

Én csak a wifi, adatforgalom amit kikapcsolok. A többi alapesetben is kikapcsolva; főleg a forgatás.
Most így két és fél évesen kicsit kezd hamarabb merülni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14872) Bl.Gyo. válasza vargalex (#14869) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Én se kapcsolom ki a GPS-t mert nem lesz jobb tőle semmi. A bekapcsolt GPS igazából csak egy szabad út egy engedély az alkalmazásoknak hogy használhassák, nem jelenti azt hogy nonstop megy. akkor megy ha valami elkezdi használni, ha nem használja semmi tulajdonképpen ki is van kapcsolódva.
wifi, bluetooth más de nagyon keveset fogyaszt már, észre se venni hogy gyorsabban merülne.
A mobil net ami talán érezhetően fogyaszt, de ez is sokmindentől függ (jelszint, 2G, 3G, 4G, 5G, stb.)
Ezek a dolgok régi berögződések, régi készülékeken az android kezdeti korában lehet számított hogy mi van be és kikapcsolva. Mamár nem lesz jobb ha ki vannak...

[ Szerkesztve ]

(#14873) Archttila válasza Bl.Gyo. (#14872) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A mobil net ami talán érezhetően fogyaszt, de ez is sokmindentől függ (jelszint, 2G, 3G, 4G, 5G, stb.)

Nalam csak az LTE aktiv. (kiveve ha videkre megyunk)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14874) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
A saját tálom RN7 egy miui 12.5-el használom még a mai napig is :D
Szeretném rá felberhelni a Diablo Immortal-t, hiszen hardverileg tudnia kell (snapi 600 + adreno 512-el hozzá minium, amik ebben meg is vannak és asszem 2gb ram)
Viszont persze, hogy a playen RN7-re nem elérhető :\
Valaki ismer olyan megoldást amivel át lehet várni a play-t hogy másik telefonnak higyje magát amivel kompatibilis !? :D - Természetesen a root nem akadály ahogy egyéb ilyen dolog se ;)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#14875) Archttila válasza Roxkex (#14874) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Magisk topik osszefoglalo reszet ajanlom a figyelmedbe.
Egyebkent a jetek Pay to Win :K mi mas is lenne...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14876) Roxkex válasza Archttila (#14875) üzenetére


Roxkex
senior tag

Még véletlenül se próbáltam ki amúgy a céges telón és kezdtem el azon játszani vele, szóval véletlenül se éreztem azt, hogy nekem nem tűnik annak :D (Vagy nem jobban mint bármi más)

Ettől függetlenül a tippet köszi ! :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#14877) Roxkex válasza Roxkex (#14876) üzenetére


Roxkex
senior tag

Sikerült, a MagiskHide Props Config module kellett hozzá tényleg. Jól emlékeztem Én, hogy valami propokat kell módosítani de Én elsőre csak a build.propomat írtam át egy editorral (egy támogatott devicere) és kész de hát mondanom se kell az nem volt jó :D
De ez nagyon állat cucc :D
Kellett neki egy fingerprint change majd jöhetett a device simulation (Én az összes propot changeltettem egyelőre :D)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#14878) Fall-N válasza Roxkex (#14874) üzenetére


Fall-N
veterán

Ne akard. Szarul van optimalizálva. Snapi 860-as telefonon sem enged a játék motorja 30 fpsnél többet és sok telefonon nem fut natív felbontáson. Nekem Poco X3 Prón szépen fut.

(#14879) Bl.Gyo. válasza Roxkex (#14874) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nem értek hozzá bocs ha hülyeséget mondok, de az apk mirror-ról is le lehet tölteni a játékot, és talán simán úgy feltenni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14880) Archttila válasza Roxkex (#14877) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Mediumon egesz szepen fut.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14881) Roxkex válasza Bl.Gyo. (#14879) üzenetére


Roxkex
senior tag

Jaja, próbáltam, bár nem a apk mirrorról :D
Egy másik (gyengébb Samsung A32) telón leszedtem playról majd az apk-t kiszedtem és átpakoltam arra de nem engedte felrakni :D De viszont így hogy "behazudtam" neki RN10-re a telómat így patika :D

#14880:
Azt hogy csináltad ? :D Mentél már be vele riftre ? Nekem eléggé laggos (miui 12.5 xiaomi.eu) Kicsit hasonlóan érzem mint amit Fall-N (#14878) írt. Persze az, hogy 30FPS-re lockolja az nemtudom... Nekem kicsit fura :D De tuti fognak javítani ezen - blizzardot ismerve 1 év lesz a kövi updateig XD - de addig is a nagyobb cuccokra nyomom PCről aztán a többi kisebbet lehet telón amikor nem vagyok itthon :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#14882) Archttila válasza Archttila (#14880) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Linux alatt pedig egy Ryzen 5700G-vel sima liba a 60FPS (High preset) ;]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14883) azimut


azimut
aktív tag

Jaj, jaj! Nekem is AICP bank problémám van. Friss telepítés, OTP Bank nagyon kéne. A rom szuper lenne, de a bankolásra szükségem lenne. Nem rootoltam, 20220602.

Van megoldás? Aprokaroka87? Archtilla?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14884) aprokaroka87 válasza azimut (#14883) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem root jog van Aicp esetén, Nem is nagyon néztem még azóta a dolgot.

Konkrétan mi a gond?

(#14885) Archttila válasza azimut (#14883) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos csak ismetelni tudom onmagam. Nalam az MKB es az OTP is elindul (rootolt a keszulek)

Viszont a Droidos topicban crok kollega szivesen segit. (akar privatban is) :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14886) azimut válasza aprokaroka87 (#14884) üzenetére


azimut
aktív tag

Az app verifikálása során rootolt vagy nem támogatott rom miatt nem használható ezen a készüléken - valami ilyesmi. Minden eddig kipróbált rommal jó volt, csak pont ezzel nem. Tiszta telepítés volt, adatpartíció formázással, legutóbbi builddel. Esetleg a Nikgapps lehet bűnös?

Ha nem untatlak benneteket, egy általatok alkalmazott telepítési cheklist jó lenne. Hopp, melyik build-el kezdtétek?

Havoc van most jobb híján, a 11-es Android volt a szempont. Az összes 12-es zabálta az akkut. Tétlenségi időben 10%-okat merült - ennek most vége!

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14887) azimut válasza Archttila (#14885) üzenetére


azimut
aktív tag

Köszönöm szépen, ahogy írtam, lehet, hogy build-ügy lesz belőle.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14888) azimut válasza Archttila (#14885) üzenetére


azimut
aktív tag

Crok a magisk-os trükközést javasolta. Te így használod?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14889) crok válasza azimut (#14888) üzenetére


crok
nagyúr

Vagy Magisk és trükközés vagy régebb ROMi build és jelenteni hogy nem jó valami a mostanival..

Archtilla Magisk mellett használja a ROM-ot de az tuti hogy most a Magisk + USNF + MagiskHidePropsConfig is van (egy játék miatt kellett :D). De ha a játékot nem akarta volna feltenni akkor elég volt az USNF (Magisk V25 (most adtak ki frissítést) plusz USNF Zygisk verzió természetesen).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14890) azimut válasza crok (#14889) üzenetére


azimut
aktív tag

Jéé, itt is vagy - köszönöm

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14891) Archttila válasza crok (#14889) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

USNF korabban is volt, a props mokolas (annak ellenerre, hogy mukodott) vegul szamuzve lett, mint ahogy a szoban forgo jatek is :D

azimut
Igen, de ugy emlekszem ezt irtam is... :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14892) rebla


rebla
aktív tag

Mi gyári böngésző....
Kezdte azzal hogy a "népszerűt" betette a kedvencek ( könyvjelzők) fölé....ami qrvára nem érdekel. nem lehet kidobni...
Aztán jött hogy a könyvjelzőket (kedvenceket) nem lehet szerkeszteni. törölni....
Most az utolsó frissitéskor meg a kezdő oldalon , kapásból bejönnek youtube stb kezdő képrernyőként... aztán kétszeri "lehúzással" érhető el a " népszerű"alatta meg a kedvencek .... Nem lehet módosítani....
Ez valami katasztrófa ...
Ez az újabb modelleknél is ilyen Sz@r???
Megvették kilóra a xiaomit a közösségi oldalak v mi van itt?
Nem beszélve h állandóan kifagy a prohardver oldaltól....Szerettem használni mert egyből ott voltak a könyvjelzők ikon szerűen megnyitás után. Próbáltam többféle böngészőt de nem igazán jöttek be. De ezt már katasztrófa használni. :W

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14893) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Legfrissebb Aicp rom.
csak nekem gyanús a Tunein app folyamatos 14-15%-os cpu használata?

Szerintem ez sok.
App újraelepités, adat törlés megvolt, telefon újraindítás is.
A cpu is pörög..

(#14894) azimut válasza aprokaroka87 (#14893) üzenetére


azimut
aktív tag

Amit feltettél, azon a bankolás megy? - már ha van ilyened

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14895) aprokaroka87 válasza azimut (#14894) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mostanában nem néztem,mert Realme 6-on fent van az MKB ( BB) app.
Az meg nem rootolt.

De lehet itt is működik Magisk hide esetében.
Majd ma délután megnézem.
Korábban még ment.

(#14896) azimut válasza aprokaroka87 (#14895) üzenetére


azimut
aktív tag

Ahogy láttad korábban nyavalyogtam AICP-ügyben, egyelőre Magisk nélkül szeretném megoldani, bízom benne, hogy lesz olyan buid, amellyel jó lesz.

Havoc OS kitűnően működik, akkuzabálás megszűnt. Az AICP jobban tetszene, este teszek rá egy próbát (AICP+OTP bank)

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14897) zodo


zodo
nagyúr

Anyunak akartam adni a telefont.
Kijelentkeztem MI és Google fiókokból, gyári beállításokra visszaállítva.
Facebook lite és Messenger lite szórakozik hogy hitelesítés szükséges.
Nincs beállítva a két lépcsős azonosítás.
Megadom a kért születési dátumot vagy ellenőrző kódot, azt írja rendben.
Ismét nem enged be, hitelesítés szükséges. Ördögi kör.
Valami intelligens zárólást felugró üzenetet is dobált.
Talán sikerült megtalálnom és kikapcsolni de eredmény ugyanaz az.
Pc-n beenged a fiókba de amint megpróbálok a telón belépni valamelyikbe akkor már azon is kéri a hitelesítést de ott legalább elfogadja amit a telón is megadok neki.

Mit hol kell kikapcsolni, megadni hogy végre használni lehessen a két alkalmazást?

(#14898) tomy86 válasza zodo (#14897) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem ez nem telefonspecifikus probléma. Kérdezd meg az "android alkalmazások" topikban is, hátha ott tudnak segíteni!

(#14899) rebla válasza zodo (#14897) üzenetére


rebla
aktív tag

Ha Pc-n megy mert írod: "Pc-n beenged a fiókba de amint megpróbálok a telón belépni valamelyikbe akkor már azon is kéri a hitelesítést de ott legalább elfogadja amit a telón is megadok neki."
Akkor állíts be neki egy 2 lépcsős azonosítást. Amit a telefonon majd megadsz.
Lehet tök hülyeséget írtam, de így gondolom.
De okosabbakat is megkérdezhetsz :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14900) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

deleted

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.