Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Pixelexperience Plus használókat kérdezném, hogy ti nem tapasztaltok olyat, hogy éjjel bekapcsol a kijelző és nem kapcsol ki? 2 hét alatt amióta feltettem a romot azóta kétszer is arra ébredtem, hogy a kijelző éber állapotban világított és nem kapcsolt le csak amikor manuálisan lekapcsoltam.

A másik ami szintén leginkább éjjel jelentkezik az, hogy túl alulkalibrálja az automatikus fényerőt.

Ezekre van valami megoldás?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13852) vargalex válasza Crvsh3R (#13851) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tapasztaltam kijelző bekapcsolást. Illetve a fényerő is jobban kalibrált, mint a gyári/xiaomi.eu romok esetén. Én éppen utóbbiaknál tapasztaltam azt, amit te írsz.

Alex

(#13853) Reignman


Reignman
aktív tag

Sziasztok, par napja a telefon napfenyben horizontalis elforgatasra elsotetedik. Leveszi a fenyerot teljesen. Visszaforditom allora, akkor visszajon a fenyero. Tud erre valaki megoldast? Nem automata fenyeron van...

(#13854) Archttila válasza Crvsh3R (#13851) üzenetére


Archttila
veterán

Ha van root akkor BetterBatteryStats app-al meg tudod nézni mi tartja ébren (vagy ébreszti fel) a telefont, vagy simán csak egy tetszőleges terminál app-ba su -c bugreportzaminek a kimenetét feltöltheted ide [link]

De itt egy nagyon jó guide crok tollából: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13855) Crvsh3R válasza Archttila (#13854) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi! Nincs rootolva, de kinyertem adb-vel a bugreport.zip-et, feltöltöttem, de megmondom őszintén nem tudom mit kellene itt az ábrán néznem.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13856) Crvsh3R válasza Crvsh3R (#13855) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Közben meglett: com.android.systemui:PULSEDRAG-t látom a Screen-nél, csak sajnos nem tudok az információval mit kezdeni. Ezzel párhuzamosan a Top Apps-nál a com.google.android.apps.nexuslauncher jelenik meg, másodpercre pontosan ugyanabban az időpontban és időtartamban.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13857) Mercutio_ válasza Reignman (#13853) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem mostanában cseréltél rajta fóliát? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13858) Reignman válasza Mercutio_ (#13857) üzenetére


Reignman
aktív tag

Koszi a valaszt, nincs rajta folia, viszont rajottem, hogy a polarizalt napszemuveg miatt van, álló helyzetben normalisan látszik, fektetve elfeketedik. Ritkan hasznalok napszemuveget... :)

(#13859) Crvsh3R válasza Crvsh3R (#13856) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Na, ott tart a dolog, hogy csináltam egy dirty flash-t, mert elkezdett szarakodni az ujjlenyomat olvasó is. Kikapcsolt képernyő mellett nem oldotta fel a telefont. Telegram csoportban írták, hogy a problémákat (többek között ezt is) a dirty flash megoldja. Remélem így lesz és megoldja a fényerő/éjjeli "önébredés" problémát is. Nagyon tetszik a rendszer, nem szeretnék visszatérni MIUI-ra.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13860) barnam_ válasza aprokaroka87 (#13839) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jogos, alapesetben én is 4GB-nál nagyobbat néztem volna, de sima Note 10-ből nem volt nagyobb, a Pro meg drágább és fizikailag is nagyobb, az már no-go nekem. Tárhely nem számít, mert SD-vel bővítem (tudom lassabb mint egy UFS, de nem akarok felhőzni).

#13841 vargalex : :C

#13842 Fall-N : nekem a dual sim + sd kártya miatt kellett másik, de valóban elég még ma is, a Note7-et megtartottam itthoni második Yt/kanapén netezős telefonnak :)

#13858 Reignman : ez volt az első gondolatom, amikor megláttam a hozzászólást :D Engem nagyon idegesített, nyáron gyakorlatilag nem tudok napszemüvegben fotózni...
Érdekességképpen, a Note10 kijelzője ugyanazzal a napszemüveggel álló/fekvő módban is tökéletesen látható.

(#13861) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Aki crDroid-ot használ az tudna nekem nyilatkozni, hogy Widevine és SafetyNet működik alapból a romban root és Magisk nélkül?

Szenvedek a Pixelexperience Plus rommal, dirtyflash nem oldotta meg a problémákat sajnos. Sajnálom, mert nagyon tetszik a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13862) vargalex válasza Crvsh3R (#13861) üzenetére


vargalex
félisten

Már az előző hozzászólásnál is meg akartam kérdezni: mi az a dirty flash?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13863) Crvsh3R válasza vargalex (#13862) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Recoveryben ráeresztem újra a romot, de előtte nyomok egy cache / dalvik cache wipe-ot.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13864) fa4hu válasza Crvsh3R (#13863) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Az ROM-váltásnál sosem javallott, de még azonos ROM Android verziójának váltása esetén sem.

[ Szerkesztve ]

(#13865) Crvsh3R válasza fa4hu (#13864) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Ugyanazt a romot próbáltam "javítás" gyanánt ismét telepíteni, mert vannak gondjaim a PE+-al és a hivatalos Telegram csoportban is ezt ajánlották (dirty flash). Sajnos nálam nem vált be, továbbra is keresem a megoldást. A kijelző random feléled mindenféle notification nélkül és bekapcsolva is marad. Elég bosszantó, főleg éjjel, mert nem szeretném ha reggelre szépen lemerülne az akksi és beégne a kijelző. Érdekes módon asszony telefonjára ugyanúgy raktam mindent, de nála nem jelentkezik a probléma. Még az appok is szinte teljesen ugyanazok a két telefonon.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13866) vargalex válasza Crvsh3R (#13865) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem a titok a "szinte teljesen ugyan azok"-ban lesz.
Soha nem értettem ezt az újra flash-elést. A system partíció úgyis írásvédett, ha nem piszkálod, tehát az nem változik...

Alex

(#13867) vargalex válasza fa4hu (#13864) üzenetére


vargalex
félisten

Mármint mi nem ajánlott? Furcsa/lassú működés esetén is pont, hogy a cache/dalvik cache törlése az első lehetőség, ami ajánlott. Mindenféle flash-elés nélkül.
Sőt, ugye a hivatalos PE telepítési leírás is cache wipe-al indít többek között...

Alex

(#13868) trebrona válasza vargalex (#13867) üzenetére


trebrona
Topikgazda

A dirty flash nem ajánlott.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13869) vargalex válasza trebrona (#13868) üzenetére


vargalex
félisten

Én inkább azt mondanám, hogy igazából az itt írt okok miatt nem csinál semmit. Csak használja a flash/emmc véges írási ciklusait.

Alex

(#13870) fluttershy válasza Crvsh3R (#13865) üzenetére


fluttershy
tag

Telegramon válaszoltam az egyik üzenetedre tegnap este, de a 3 üzenetemből az egyiket törölte a bot lehet egy link miatt (nem tudtam hogy nem lehet linkelni), pont azt ami a reply volt, ezért valószínűleg nem láttad.
Annyi a lényeg hogy lineageos-en jött egy patch pár napja ( [link] ) amit már bele is raktak a rn7 friss buildjébe. A patch leírása szerint a dsp firmware hibás működése miatt bekapcsolgat a proximity sensor bekapcsolgat és ez főleg doze modeban problémás mert wakelockolja a telefont. A patch ezt korrigálja. Nem tudom hogy a te problémádnak ehhez van-e valami köze, de a képből amit feltöltöttél telegramra azt feltételezem hogy igen mert ott is be volt kapcsolva a proximity sensor. A 06.08.-án buildelt lineageos-ben már benne van a patch, de idővel szerintem a többi aosp rom is meg fogja kapni (pe, crdroid, stb), én úgy tudom hogy ezeket a patcheket idővel átveszik egymástól.

(#13871) Crvsh3R válasza fluttershy (#13870) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi! A képen azért van bekapcsolva, mert a zseb mód aktív volt. Amint kikapcsoltam már nem volt gond a proximity sensor-al, viszont ezt is csak azért kapcsoltam be, mert próbáltam megoldást találni a "random bekapcsol a kijelző és úgy marad" problémára.
Remélem az lesz a gond, amit írtál és a frissítés majd megoldja, de addig is kernel cserével érdemes próbálkozni? Predator kernelt nagyon dicsérik.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13872) fluttershy válasza Crvsh3R (#13871) üzenetére


fluttershy
tag

Nem tudom hogy megoldja 😕 talán lehet. Még soha nem cseréltem kernelt igazából mert még eddig nem éreztem szükségességét. Viszont a predator kernelt tényleg mindenki dícséri 😅

Szerk: Annyit még hozzátennék hogy tudtommal főleg az energiahatékonyságban meg teljesítményben térnek el a kernelek. Szóval nem kell tőle csodákat várni. De ha van időd és energiád rá akkor hajrá, hátha orvosolja 😁

[ Szerkesztve ]

(#13873) rebla


rebla
aktív tag

Ma gondoltan pár hét után újraindítom a telefonom... aztán nézem 2 el nem küldött sms üzenet... Meg ilyen frissítés ikon mellett amire rányomtam, elküldte. Nem semmi végre valami hiba :) Aztán megy rendesen az sms... Ilyennel találkozott már valaki?

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#13874) macssessz


macssessz
tag

Üdv!
Segítséget kérek.
A kijelző lekapcsolási idejét leht valahogyan állítani? Nem találom sem akkumulátorkímélő környékén sem a megjelenítés környékén. Régen mintha lett volna ilyen?
Köszi előre is.

(#13875) 22Dávid22 válasza macssessz (#13874) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

A Képernyőzár menü alatt van, Alvó mód néven.

(#13876) neophyte79


neophyte79
tag

Sziasztok. Számomra kicsit érthetetlen problémába ütköztem. Adott a készülék legfrissebb Android/MIUI, eddig az internettel nem volt probléma, de most mind a WIFI, mind a 4G letöltési sebessége hajszálpontosan 2 Mbit/s, a feltöltés gyorsabb. A hálózatok jól működnek, mert egyéb eszközökön nincsen gond.
Kinek lenne ötelete?
Amit próbáltam:
-akkumulátor beállítások
-restart
-hálózati visszaállítás
-felesleges programok törlése
Eredménytelen minden, utolsó lesz a HR, de azt nem szeretném.

(#13877) Attipatti


Attipatti
tag

Sziasztok, én is meguntam ezeket a laggolásokat a 12es miuin. Kiprobálnám ezt a pixelexperiencet. Van valahol valami leírás a menetéről? Utoljára a zte blademet romoltam. (nem tegnap...)

(#13878) rebla válasza neophyte79 (#13876) üzenetére


rebla
aktív tag

Lehet nagyon hülye ötlet, próbáld ki egy másik sim kártyával....

szerkesztve: Ja hogy a wifi is... Akkor passz...lehet HR lesz belőle...

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#13879) Archttila válasza Attipatti (#13877) üzenetére


Archttila
veterán

Parancsolj [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13880) neophyte79 válasza rebla (#13878) üzenetére


neophyte79
tag

Közben kiderült, a WIFI azon csatornája, ami be van állítva eléggé telített. Néha váltogatni kell, vagy 5gHz-es router lesz belőle.

(#13881) Attipatti válasza Archttila (#13879) üzenetére


Attipatti
tag

Köszi! Van valami, hátránya? Valami ami nem megy vagy bugos?

(#13882) Archttila válasza Attipatti (#13881) üzenetére


Archttila
veterán

Én minden szempontból maximálisan elégedett vagyok vele. :K Tegnap frissítettem, eddig kopp kopp :)

Szerk.: Root is hibátlan!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13883) rebla válasza neophyte79 (#13880) üzenetére


rebla
aktív tag

Az OK! De mi köze a 4G-hez? Mert akkor más a leány fekvése...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#13884) kisza25 válasza Fall-N (#13844) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem ez a teló is folyton beég

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#13885) neophyte79 válasza rebla (#13883) üzenetére


neophyte79
tag

Úgy látszik semmi, csak véletlen egybessés volt a közel azonos sebesség. :U

(#13886) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Sziasztok. Nem tudja valaki miért mutat engem gyakran Brazíliába a készülék? Pedig a közelében nem vagyok, itthon vagyok! Az időjárás is, meg a Facebook közeli ismerősök funkció is azt mutatja. Jobbik esetben a szomszéd városokat mutatja itt, de azt se csinálta régen. Van valami helymeghatározási reset vagy valami amivel megszüntethető a fals információ? Régebben nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#13887) lukacsb


lukacsb
csendes tag

Sziasztok!
7.6-os crDroidon Full NikGapps-al nem megy az Android Auto, sem a gappsba integrálttal, sem telepítettel. (MIUI alatt hibátlan volt.) Mit tehetek? Nagyon tetszik a rendszer, mintha új telefonom lenne, bitang gyors, nagyszerűen konfigurálható, de kell a Waze a fejegységre! Back to MIUI?

[ Szerkesztve ]

(#13888) Archttila válasza lukacsb (#13887) üzenetére


Archttila
veterán

Back ti MIUI? Inkább rakj fel egy Pixel Experience-t :U

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13889) lukacsb válasza Archttila (#13888) üzenetére


lukacsb
csendes tag

Próbáltam, de nem sikerül, feltelepül, de a google jelnél nem megy tovább indításkor. 5-10 perc után sincs továbblépés.

(#13890) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok
Olyan kérdésem volna, hogy borzasztó lassú a telefonnal fényképezni. Minden más normálisan működik, de fényképezni nem hajlandó csak több másodpercel a "gomb" megnyomása után.
Valakinek ötlet hogy mitől lehet?
Köszi

(#13892) vlevi válasza Bl.Gyo. (#13891) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, hogy ebben a szövegkörnyezetben a Redmi mennyire számít Xiaomi telefonnak. És, hogy mennyire megbízható a hírforrás.
Sajnos egyelőre még a gyári EU kiadású 12.5-s MIUI-rol sincs hír.

(#13893) Fall-N


Fall-N
veterán

Sok honlapot bújtam és azt írják az okosok, hogy attól, hogy véget ért a zárt béta teszt, még valószínűleg kiadják nemsokára, csak nem prioritás az újabbakal szemben. Ahogy nézem elég sok béta verzió volt, szerintem nem hiába. A MIUI 13-as listán meg úgy szerepel, hogy megfelel a hw hozzá. A hivatalos álláspont szerint az összes 2019-es megkapja, így mi is. Hogy ebből mi lesz, az majd kiderül...

Ja és közben a Redmi sima 7 megkapta a 12.5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#13894) aprokaroka87 válasza Fall-N (#13893) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Redmi 7 esetén is csak a Kinaí stabil kapta meg a 12.5-t.
Mint ahogy a 12-t is

Az EEA meg ahogy nézem, továbbra is még Miui 11-en van.

Tehát erre mi felénk semmi érdemleges nem történt.

Mondjuk számomra, már az gyanússá teszi a dolgot hogy utoljára kb 6 hónapja volt frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#13895) maczera válasza kelly7 (#13890) üzenetére


maczera
aktív tag

Gyári programnál a jobb felső sarokben van a beállítások menü (három vonal), arra kattintva a felbukkanó lapon a második sorban van egy óra, mellette 3s, 5s és 10s. Az óra legyen kiválasztva, a többi önkioldó/késleltetés.

(#13896) kelly7 válasza maczera (#13895) üzenetére


kelly7
aktív tag

Nem a késleltetéssel van bajom, hanem olyan mintha el fogyna a memória. A videó felvételek is akadoznak lejátszás közbe.

(#13897) Mercutio_ válasza kelly7 (#13896) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs tele a telefon háttértára?
Nálam olyankor szokott belassulás lenni, ha már kevesebb mint 1GB szabad.

szerk.: Esetleg még a beállítás/alkalmazások és a kamera app-nál "gyorsítótár törlése"

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13898) 22Dávid22 válasza aprokaroka87 (#13894) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

A Redmi Note 5-re még a sima MIUI 12-t próbálják megszülni, ha jól látom, a kínai beta stable most 22-én érkezett, azelőtt pedig az első és egyetlen MIUI 11 frissítést kapta meg, még 2019-ben. Global fronton utoljára szintén 2019-ben az első és egyetlen MIUI 11-et kapta, és elvileg decemberben próbálkoztak ott is a MIUI 12-vel, de az visszavonásra került. Ehhez képest nekünk a 6 hónap rendben van, bár sajnos hivatalos ütemtervek nélkül csak akkor biztos valami ennél a gyártónál, ha végül kiadnak valamit.

Hogy on is legyek, MIUI 13-ra viszont már én sem számítok.

(#13899) aprokaroka87 válasza 22Dávid22 (#13898) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak nehogy az legyen hogy egy bughalmaz legyen az esetleges Miui 12.5

Csak mert már nagyon nem prioritás.

Persze majd kiderül.

(#13900) aelod


aelod
veterán

Frissítés nekem már nem téma. Hamarosan váltani fogok csak nem tudom még mire lenne érdemes három belül....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.