Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) aelod válasza Bl.Gyo. (#14150) üzenetére


aelod
veterán

Az app drawer egy erőforrás igényesebb dolog után nekem már az előzőn is laggolva jelent meg ikonról ikonra...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14152) 22Dávid22 válasza aelod (#14149) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Szintén.
Amúgy már nem tudom, hol olvastam, de Android 5.0-ban jött be az ART motor, ennek most nem ecsetelem a lényegét. Már nem tudom, melyik Android verziótól kezdve, de kicsit variálták a dolgot, gyártói beállítás, de általában jelenleg kb. hibriden működik a korábbi Dalvik motorral vegyítve. Röviden, amikor a telefon frissül, az egész ART-os rész megy a kukába. Viszont mindig, amikor a telefon használaton kívül van, és töltődik, akkor megvizsgálja, hogy mely alkalmazások futnak gyakrabban, azokat lefordítja ART-osra, a többit menet közben csinálja a Dalvikhoz hasonlóan. Tehát elvileg frissítés után idővel be kéne állnia, én legalábbis minden frissítés után töltésnél 100% után még fent szoktam hagyni egy ideig, majd újraindítom a telefont. Nem mértem sose, lehet placebo, de nekem úgy tűnik, mint ha valóban segítene rajta.

(#14153) aelod válasza 22Dávid22 (#14152) üzenetére


aelod
veterán

Nem placebo.
Eddig este rádugtam töltőre és reggel levettem. Viszont egy ideje be van állítva az auto kikapcs maj be és érezhetően fürgébb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14154) azimut válasza aelod (#14153) üzenetére


azimut
aktív tag

Egy kifejezésbe kapaszkodnék: "auto kikapcs". Na, ez az egy dolog, amit a custom romok nem tudnak - legalábbis az én crdroidom. Szóval nekem nagyon hiányzik, tud-e valaki megoldást erre?

(Minden másban eseménytelen a kedvenc rom-om, minden flottul működik)

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14155) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Félig off: A legutóbbi frissítés óta mint ha egy kicsit jobban merülne a telefon nyugalmi állapotban is. A beépített akkustatisztika szerint többet van ébren, viszont mostanában volt szükségem néhány új appra is. Van a BetterBatteryStatsnak alternatívája, ami még működik? Ha jól látom, az már egy ideje nem frissült, az Oreo a legutolsó verzió, amit támogat, de amúgy sem működött rendesen, amikor a legutóbb használtam (root nélkül legalábbis).

(#14156) junkpod válasza Fall-N (#14144) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tudnál bővebben is segíteni esetleg az osztott képernyő bekapcsolásával? Rendszeresen használtam eddig, úgy hiányozna.
Amúgy általánosságban pattogósabb, gyorsabb a 12.5 rendszer nálam.

Box's don't touch!

(#14157) Fall-N válasza junkpod (#14156) üzenetére


Fall-N
veterán

Gombos navigáció kell és arra kell beállítani hosszú nyomásra az osztott képernyőt. Célszerű a négyzet gombra. A beállításokban keress rá a gyorsbillenytűk kategóriára, ott lehet beállítani. Sajnos gesztus vezérlésnél ilyet nem lehet, pedig általában azt használtam eddig. Bár a gombos gyorsabb az tény.

(#14158) junkpod válasza Fall-N (#14157) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jól eldugtak, a kezmozdulatok menü alján van a gyorsbillentyuk... Köszönöm.

Box's don't touch!

(#14159) junkpod


junkpod
nagyúr

Jönnek azért váratlan dolgok, hát valóban sokkal fokyekonyabb a rendszer.
A Google naptár widget-et használtam, megpróbáltam újra kirakni de nem engedi a méretet változtatni, korábban ezt lehetett. Erre valami ötlet?

Box's don't touch!

(#14160) t_a_m_a_s válasza junkpod (#14158) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Örök hála, egy hónapja ezt keresem....

Holnap majd jól beletépünk...

(#14161) Archttila válasza t_a_m_a_s (#14160) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Na ebből is látszik, hogy milyen jól átgondolt a MIUI settings része :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14162) vlevi válasza Archttila (#14161) üzenetére


vlevi
nagyúr

A váltást a régi/új vezérlőköpont között (ami felülről lehúzható) sikerült úgy eltenniük, hogy csak a keresővel lehet megtalálni, a beállítások menüpontjai között nincs meg :)

(#14163) rebla


rebla
aktív tag

Üdv! Letöltött OTA frissítést melyik mappába találom? Letöltöttem ,de késöbb szeretném telepiteni a 12.5 et... Köszi

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14164) rebla válasza rebla (#14163) üzenetére


rebla
aktív tag

Megvan.... :C

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14165) 22Dávid22 válasza 22Dávid22 (#14155) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Végül felraktam a BetterBatteryStatsot, most úgy néz ki, hogy működik, de még keresem a bűnöst.

(#14166) zorzy4 válasza Archttila (#14078) üzenetére


zorzy4
őstag

Érzetre nekem se gyengült a az akku. De a redmi note 5nél se amit a feleségem használ.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#14167) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Van V12.5.3.0 hivatalos kínai rom. Ez azt jelenti hogy jön még frissítés nekünk is?

(#14168) 22Dávid22 válasza Bl.Gyo. (#14167) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Nem feltétlenül, Kínában az volt az első MIUI 12.5 kiadás erre a telefonra. Még az Enhanced Editionre leszek kíváncsi, még nem esett róla szó, de a Redmi Note 8 megkapja a 2. hullámban, a MIUI-kat pedig eddig jellemzően 3 hullámban terítették, a Xiaomi pedig egyelőre hallgat a teljes listáról tudomásom szerint. De MIUI 13-unk szerintem már nem lesz.

(#14169) macssessz válasza rebla (#14164) üzenetére


macssessz
tag

Akár megírhattad volna nekünk is. :K
Köszi

(#14170) rebla válasza macssessz (#14169) üzenetére


rebla
aktív tag

storage/emulated/0/Download/downloaded_rom/miui-blockota-lavender_eea_global-V12.0.3.0.QFGEUXM-V12.5.1.0.QFGEUXM-574f3b24bd-10.0.zip

Belső tárhely/ Download/downloaded_rom
Bocsi!

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14171) 22Dávid22 válasza 22Dávid22 (#14165) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Nem teljesen értem a helyzetet, a Facebook és a Vanced microG kavart be, mindkettőnél az akkukímélőt "háttérben futó alkalmazások korlátozása"-ra raktam, most jó. Viszont ezek az appok pont fent vannak már egy ideje, vajon miért a rendszerfrissítés után kezdtek el meríteni? :F

(#14172) rebla


rebla
aktív tag

Sziasztok! Tapasztalatok az új 12.5 rom- rol? Érdemes feltenni vagy felejtős? Jobb mint a 12?
Köszi szépen!

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14173) Fall-N válasza rebla (#14172) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem semmi bajom vele. Kicsit más egy-két dolog (olvass vissza), de bug vagy más nincs. Még FR sem kellett.

(#14174) rebla válasza Fall-N (#14173) üzenetére


rebla
aktív tag

Köszi! Most rakom fel, remélem nem csalódok...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14175) rebla


rebla
aktív tag

Csodálatos lett ez a "frissítés"... Én inkàbb kivett funkciókat látok meg az elején egy csilivili logót... Eltünt a lakatolás osztottképernyő lehetősège amikor hosszan nyomok a progira akkor most az alkalmazás adatok jön be.... gesztus vezérlést használok...Kár volt feltennem ezt a sz@rt....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14176) aprokaroka87 válasza rebla (#14175) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet csak átrakták máshova....

(#14177) rebla válasza aprokaroka87 (#14176) üzenetére


rebla
aktív tag

Akkor jol eldugták.... Bár külföldi fórumon is olvastam a hibárol. Igazábol a lakatolás érdekelne de azt se tudom mi a pontos neve. Ami érdekes hogy a viber nekem le volt lakatolva zárva hogy a tisztitó ne dobja ki. Frissítés után is lakatolt, zárt... Csak magát ezt a funkciót nem találom hol lehet ki be kapcsolni. Az osztott képernyő annyira nem is érdekel...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14178) Fall-N


Fall-N
veterán

Írtam, hogy olvassatok vissza. A lakatolás eddig is meg volt található a Biztonság alkalmazásban. Sebbéggyorsító -> fogaskerék ikon -> zárolt alkalmazások alatt volt, csak gyorsan el lehetett érni. De van egy tippem, hogy valami shortcut maker programmal ki lehetne tenni, ha megtalálja az intentjét az ember. Majd megnézem.

Egyébként a lakatolás nem arra való, amire sokan félreértik. Nem azért van, hogy fusson valami a háttérben (azt alkalmazásonként lehet beállítani), hanem arra, hogy az alkalmazás váltóban ha megnyomod az X gombot akkor kilövi az összes megnyitottat, kivéve ami le van lakatolva. Fut nálam rengeteg dolog lakatolás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#14179) aprokaroka87 válasza Fall-N (#14178) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem olyan program be sem záródik, amelyiknek valamilyen service folyamata is fut, és ez nem csak miui esetén van így.

(#14180) rebla válasza Fall-N (#14178) üzenetére


rebla
aktív tag

Nálam a viber nem ébredt fel miui 12 után,ha üzenet jött. Csak ha megnyitottam az alkalmazást. Beállítottam automata inditásra, és lelekatoltam hogy a tisztító gomb amit kiraktam ne lője ki. Gesztus vezérlést használok az x gomb gonolom olyan mint a tisztító.ikon....néztem a biztonság állapot mert nálam csak olyan van , ott nincs semmiféle lehetőség ki be kapcsolásra....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14181) rebla válasza rebla (#14180) üzenetére


rebla
aktív tag

Biztonság szóra a (keresőbe megtaláltam) a ki-be kapcsolást, köszi szépen Fall-N

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14182) Fall-N válasza rebla (#14180) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos a Viber és a FB Messenger is vacak sajnos és sok gond van a különböző Android meg gyártói felületeken. Például a chat heads sem jó Android 11 alatt.

(#14183) rebla


rebla
aktív tag

Mindenesetre most sem értem, miért kellett változtatni, a felhúzom, tartom a futó alkalmazást, és ott kijön minden féle lehetőség. Lakat,osztott képernyő stb... Ez nagyon nem tetszi... Mindegy, ez van.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14184) aprokaroka87 válasza rebla (#14183) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert megtehetik és kész :D

Emlékeim szerint ha valaki Miui 11-ről vált 12-re, ott is van ami máshova került, vagy más néven van.

(#14185) rebla válasza aprokaroka87 (#14184) üzenetére


rebla
aktív tag

Nem! Ez a 11-12 ben is így volt! Nem vitatkozni szeretnék, csak nem értem, amikor 2 mozdulattal elérsz minden ilyen dolgot, akkor miért cseszik el... (képernyő alulról felhúz, hosszan tart, körbe megjelennek ikonok a futó alkalmazásoknál,kiválaszt mit szeretnél,és ennyi...) Vagy majd jön egy frissítés... Mindegy tovább nem érdekel. Mindenesetre meginogott bennem milyen telefont vagyek legközelebb mert ez már kezd sok lenni. Te már átléptél másikra, nem is értem, mit keresel itt, gondolom sokkal jobb a realmi... Mármint pozitív értelemben írom...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14186) aprokaroka87 válasza rebla (#14185) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert a Redmi note 7 továbbra is megvan mint másod telefon, viszont most már pixel experience rom van rajta.

A Realme meg talán abban jobb hogy, szerintem fejlesztések során a biztos dolgokra mennek.

Nemrég kapta meg az Android 11 / Realme ui 2.0 frissitést, én eddig semmilyen hibával nem találkoztam benne, persze ez nem jelenti azt hogy másnál nincs benne.

De lehet az Android verzió-hoz igazitjuk a saját rendszerünket megoldás, fejlesztési szempontból is jobb.

Számomra az egész Miui 12.5 körüli mizéria, tette be a kaput.

Van benne bármi lényeges funkció, amit ne tudtak volna már a 12-be is bele rakni?, vagy esetleg megvárni vele a 13-at.

(#14187) rebla válasza aprokaroka87 (#14186) üzenetére


rebla
aktív tag

Nincs benne semmi, más a töltőre dugás hang, szebb a logó induláskor, én eddig semmit nem vettem észre csak a negatívumokat... aztán lehet hogy jobb lesz idővel. Mindenesetre ez van,én megbántam hogy lefrissítettem. Szép napot mindenkinek!

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14188) Fall-N


Fall-N
veterán

Elvileg a teljesítmény javul a 12.5-tel, de ez nehéz így ellenőrizni egy bealakott rendszerre ráfrissítés után.

(#14189) aprokaroka87 válasza Fall-N (#14188) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na jó, de ez megint trükkös, mert lehet hogy a Miui 12, meg pont annyival volt lassabb :)

Meg teljesítmény növelés sokféle dolgot jelenthet.

(#14190) Archttila válasza rebla (#14185) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nehogy már azért vegyél egy másik készüléket, mert (már) nem felel meg a gyári ROM.:)
Mármint nyilván azt csinálsz amit akarsz, de én inkább a helyedben raknék rá egy PE-et, crDroid-ot vagy ami tetszik.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14191) junkpod válasza rebla (#14172) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igazából most kaptam vissza a vásárlás kori sebességet, reagálást.

Box's don't touch!

(#14192) Fall-N válasza aprokaroka87 (#14189) üzenetére


Fall-N
veterán

Fürge volt a MIUI 12 a gyári Launcherrel (is), az animációk is jók voltak. Lassabb nem lett.

(#14193) maczera


maczera
aktív tag

SOS! A Jegyzetek megjelenítési módját vissza lehet valahogy állítani a régi formára?

(#14194) rebla válasza Archttila (#14190) üzenetére


rebla
aktív tag

Nem is ezt írtam....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14195) rebla válasza junkpod (#14191) üzenetére


rebla
aktív tag

Nekem a 12 ugyan ilyen gyors volt mint a 12.5 Eleve nem használok közösségi media appokat. Max. Vibert meg böngészőt futtatok...Talán ez miatt se lassult a 12 vel sem.
Azt veszem észre mindent minimalizáltak, a tisztítónál is hot egyszerű animáció lett, a "gömb" helyett. Sztem ezek vissza lépések nem fejlesztések. A jegyzetet is jol elcseszték a kinézetével. Most vettem csak észre hogy a forumtárs írta...
A naptár ikon is alapból kiírta hogy hanyadika van, most csak egy Fix ikon...

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14196) aelod válasza maczera (#14193) üzenetére


aelod
veterán

Na ez engem is erdekelne. Jobb szerettem azt én is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14197) aprokaroka87 válasza rebla (#14195) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A felesleges csiri-csáré animációk is csak arra jók, hogy kicsit jobban terheljék a rendszert.

(#14198) rebla


rebla
aktív tag

Jegyzeteknél ,alkalmazás adatoknál ,frissítés eltávolítása és az adattörlést is elvégeztem... Vigyázni kell mert minden jegyzettömbött töröl!

Az uj jegyzetek beírásánál úgy néz ki mint régen két oszlopba teszi.... Legalábbis nálam....

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14199) Fall-N válasza aprokaroka87 (#14197) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez hülyeség. Jóval régebbi Androidon, jóval gyengébb vasakon is voltak 3D-s launcherek (TSF Shell, Next Launcher stb.) amik szépen reccenés nélkül futottak. Az a titka, hogy úgy kell megírni a kódot, hogy ne legyen pazarló.

A frissítésnek sincs köze hozzá, csak a 12.5-vel frissült a MIUI Launcher, ami amúgy is előbb vagy utóbb a 12-re is megjött volna. Rakjátok fel az Apkmirror oldalról a legfrissebb verziót és abban megvannak a hiányolt dolgok ( élő ikonok). Nem voltak bajok az animációkkal a 12 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#14200) rebla válasza Fall-N (#14199) üzenetére


rebla
aktív tag

Feltettem újra a régi.... :R

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.