Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) fa4hu válasza Mercutio_ (#13294) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Az újabb tapasztalatok alapján nem kell készülékkeresést indítani, sőt még bekapcsolva sem biztos, hogy be kell legyen a készülékkeresés.

A legegyszerűbb az, ha a nyitás kérelem után azonnal próbálsz nyitni. Ha kiírja, hogy még x órád van vissza a nyitásig, akkor biztosan menni fog a nyitás az x óra letelte után.

(#13302) Archttila


Archttila
veterán

Global ROM-mal nem tapasztaltatok olyat, hogy este ha alvas elott leveszitek a fullra toltott telefont az akksirol, akkor reggelre 6-8%-ot ledob magarol az akku? (6-7 ora alatt)

A bugreportba a gyanusitottak nevsora:
- 98:7781b8.qcom,mpm
- BLE scan
- com.facebook.services
- google services
- com.miui.msa.global
- com.miui.analytics
Ennek nagy resze (ranezesre) konnyen orvosolhato, de a 98:7781b8.qcom,mpm kemeny dionak tunik. (ahany result, annyi tipp )

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13303) 22Dávid22 válasza Archttila (#13302) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Nekem az előző telefonomon (Redmi 3S) volt hasonló probléma, ott töltés után az msm_otg nevű kernel folyamat beragadt és wakelockot csinált. Egyszerű megoldás volt a töltés után mindig újraindítani a telefont, de ha itt is ugyanez a probléma, és van root, én végül sok utánajárás és némi kísérletezéssel az Automate nevű app segítségével oldottam meg, létrehoztam benne egy feladatot, ami töltés után néhány paranccsal eléri, hogy a kérdéses folyamat lenyugodjon. Talán még megvan a feladat kiexportálva valahol, ha érdekel, megkeresem.

(#13304) Archttila válasza 22Dávid22 (#13303) üzenetére


Archttila
veterán

Koszi de szerintem felpattintok egy PE-et. Amugy is custom ROM parti vagyok, a Note 7-en is csak azert van MIUI mert az utobbi idoben nem volt idom ROMolgatni:) sot valojaban szinte semmire... :DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13305) aelod válasza Archttila (#13304) üzenetére


aelod
veterán

Ezzel így vagyok én is. Régen szinte egyből röpült minden telefonomra Custom Rom de most lusta is vagyok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13306) togvau válasza laca1052 (#13276) üzenetére


togvau
senior tag

nekem nem. Global rom van rajta, nyomogathatom az ellenőrzést, nem dob fel frissítést.

hitler, sztálin, micro usb

(#13307) laca1052 válasza togvau (#13306) üzenetére


laca1052
tag

Bocsi nem tudtam. :R

(#13308) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
szerintem gyorsabban merül a telóm, mióta pár napja felment az új frissítés...
remélem javítani fognak rajta

(#13309) aelod válasza zsola32 (#13308) üzenetére


aelod
veterán

Figyelj én naponta 2x töltöm szóval teljesen mindegy nekem :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13310) Archttila válasza aelod (#13309) üzenetére


Archttila
veterán

Az igen:D
Nekem a 11-es MIUI-val elvolt harom napot, most inkabb ketto.
Note 4-en viszont az AXE atlag 4 napot is elment.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13311) aelod válasza Archttila (#13310) üzenetére


aelod
veterán

Nekem is ellenne ha nem játszanék és nyomkodnám feszt. 😊

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13312) babe98


babe98
csendes tag

igaz már a múltkor kérdeztem, de hátha most olyan is olvassa aki tudja: a két asztal közötti váltáshoz az ikont honnan lehet előkeríteni? a 2. asztalon megvan de az elsőről eltűnt...
:R előre is

(#13313) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Sziasztok, másfél éves Note7 után mi legyen a következő telo?
pl a Note9 melyik tipusa?
Új vagy max fél éves jöhet számításba
(keret 50-60kb) 5000aksi, jó kamera, 4/64 elég

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#13314) aelod válasza Fuvaros (#13313) üzenetére


aelod
veterán

Kamerában sztem nem előrelépés ehhez képest a RN9...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13315) Fuvaros válasza aelod (#13314) üzenetére


Fuvaros
senior tag

köszi..és a Poco X3 NFC ?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#13316) aelod válasza Fuvaros (#13315) üzenetére


aelod
veterán

NFC mindenképp jó pont. Erős hardver (RN7hez képest) fő kamera 64 megapixel és nem 48 de lényegtelen mivel ekkora felbontás megléte ilyen kicsi szenzorokon felesleges. Kijelző fényereje gyengébb 480 vs 518. Képfrissítés 120hz is lehet a poconál. Akku bitang nagy. Jó választás lehet szerintem.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13317) togvau válasza laca1052 (#13307) üzenetére


togvau
senior tag

de nekem miért nem dob fel frissítést?

hitler, sztálin, micro usb

(#13318) aelod válasza togvau (#13317) üzenetére


aelod
veterán

Állítsd más régióra. Hátha.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13319) togvau válasza aelod (#13318) üzenetére


togvau
senior tag

Hogyan? Hol? Mit?

hitler, sztálin, micro usb

(#13320) aelod válasza togvau (#13319) üzenetére


aelod
veterán

Beállítások - keresőbe beírod, hogy régió és ott ráböksz a régióra, M.o helyett mondjuk Svájc.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13321) Fuvaros válasza aelod (#13316) üzenetére


Fuvaros
senior tag

nekem is tetszik a Poco. de a fórumján több hibát is jeleztek (vagy bénák)
pl android auto, lefagyások stb
[link]

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#13322) csabi98


csabi98
tag

Üdv mindenkinek! Nemrég lettem tulajdonosa egy ilyen készüléknek és mindene nagyon tetszik eddig egy dolgot kivéve! Pár napja jelezte hogy frissítés elérhető és én pedig vásárlás után nem kacsoltam ki az automata frissítést pedig ki szoktam és inkább én frissítem manuálisan de ez most valahogy elmaradt és ezért frissült magától a legfrissebb Miui-ra(12.0.3) amivel az a bajom hogy bizonyos appokat lassan nyit meg pld:Kamera,Facebook,facebook messenger
Illetve másik baj hogyha pld megnyitom a facebookot meg a youtube appot és youtube appból át akarok lépni az alkalmazás kezelőben a facebook appba akkor ujratölt az app tehát nem azt tölti be ahol legutóbb megálltam és ez számomra kicsit fura mert volt már korábban Miuis és Android one-os Xiaomi készülékem is és azok ilyet nem csináltak!
Esetleg melyik régebbi Miui verzióra lenne érdemes visszatérnem amelyik nem csinál hasonló dolgot? (Csak gyári megoldás és gyári rom jöhet szóba sajnos mert a telefon garanciás!)
A downgrade pedig már tudom hogyan működik ezeknél! :D

(#13323) Fuvaros válasza csabi98 (#13322) üzenetére


Fuvaros
senior tag

szerintem ez egy már kiforrott jó készülék, nekem MIUI Global 12.0.3 fut és semmi gond. másfél éves, extra garival és el lesz adva, mit ér most?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#13324) vargalex válasza csabi98 (#13322) üzenetére


vargalex
félisten

Véletlenül nem 3 GB RAM-al szerelt változat? Annál érdemesebb MIUI11-en maradni, vagy Xiaomi.eu DEV MIUI12.5-re átmenni. Mindkettőhöz bootloader nyitás kell.

Alex

(#13325) aelod válasza csabi98 (#13322) üzenetére


aelod
veterán

Memória kezelése a MIUI-nak ilyen. Lakatolt le az adott appot és szedd ki az akku kímélő közül. De van, hogy nekem még így is bezárja.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13326) csabi98 válasza vargalex (#13324) üzenetére


csabi98
tag

4/64Gb verzió az enyém! Egyébként én úgy tudtam eddig hogy a downgrade-hez nem kell Bl nyitás meg ilyesmik! Vagy ezekszerint tévedtem és mégis kellene? :D

(#13327) csabi98 válasza aelod (#13325) üzenetére


csabi98
tag

köszönöm! kipróbálom hátha bejön!

(#13328) aelod válasza csabi98 (#13327) üzenetére


aelod
veterán

Vagy esetleg a miui optimalizációt is kikapcsolhatod.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13329) Mercutio_ válasza aelod (#13328) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az aminél kikapcsolás után minden app-nak újra meg kell adni a jogosultságokat?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13330) vargalex válasza csabi98 (#13326) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem downgrade-olni fastboot ROM-al lehet, annak felrakásához pedig nyitott bootloader kell.

Alex

(#13331) vlevi válasza vargalex (#13330) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mi flash tool-al is lehet downgradelni, azzal bármelyik gyári romot fel tudod tenni, de ezzel a módszerrel töröl mindent.

(#13332) csabi98 válasza vlevi (#13331) üzenetére


csabi98
tag

Ehhez a módszerhez is kell nyitott bl? Mert ha nem akkor számomra ez jó lenne és nem gond hogy töröl mindent mert akkor downgrade előtt csinálok a gépemre egy biztonsági mentést!

(#13333) csabi98


csabi98
tag

Másik kérdésem még: Hogyha mindenképp muszáj nyitnom a bl-t akkor egy régebbi de gyári Miui felrakása után az újra visszavált zárt állapotra?

(#13334) Mercutio_ válasza vlevi (#13331) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt ugye nem áll fenn az, hogy tégla lesz a teló, mert olyan lényegi változás jött az új rendszerrel, ami root nélkül nem korrigálható?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13335) vargalex válasza vlevi (#13331) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudod bármelyik gyári ROM-ot feltenni, mert a Mi Flash Tool csak fastboot ROM felrakására képes: "So remember that it only supports flashing fastboot firmware but not OTA."
A fastboot flash-elés első feltétele pedig: "Unlocked Bootloader.".

Alex

(#13336) Gloob válasza csabi98 (#13332) üzenetére


Gloob
addikt

A MiFlash-el lehet feltenni a fastbootos romot, viszont ahhoz bizony nyitni kell a bootloadert. Ez miért gond? A MiFlash beállítható, hogy a rom telepítése után visszazárja a bootloadert. És igen, töröl mindent. 😀
Mielőtt ennek nekiállsz, én nyomnék egy gyári beállítások visszaállítását. Hátha rendbe jönnek a dolgok. Az is töröl mindent!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#13337) Fall-N válasza csabi98 (#13332) üzenetére


Fall-N
veterán

Inkább csinálj egy gyári visszaállítást! Nem kell ROM-olni rögtön. Nekem jelenleg 200+ alkalmazás van fent de nem csinál ilyet. Gondolom ezer éve be van lakva a rendszer és attól lassult be.

(#13338) togvau válasza aelod (#13320) üzenetére


togvau
senior tag

nem nyert, nem attól függ. globalból még nincs nagyobb firmware, bár valószínű, csak egy azonosítóban különbözik az EU-tól...

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#13339) csabi98 válasza Gloob (#13336) üzenetére


csabi98
tag

Szuper! Akkor ez esetben nem gond számomra a Bl nyitás sem mivel garinál ha gáz van ezt úgysem veszik észre! :D

(#13340) csabi98 válasza Fall-N (#13337) üzenetére


csabi98
tag

1 bő hónapja vettem kb. Nemhiszem hogy ilyesmi gondom lenne mert az már régen rossz lenne ha havonta kéne factory resetet csinálnom! :D telepített alkalmazásaim száma pedig kb. 15db illetve a telefon belső tárhelyén sem tárolok szinte semmit sem!
Mindenesetre lehet hogy kipróbálom még a Bl nyitás és a downgrade előtt! Hátha helyrejön tőle mert előző Miui verzióval tökêletes volt de frissített magától ahogy fentebb írtam is és azóta ilyen! Igaz hogy a frissítés után nem volt factory reset pedig pár embertől már hallottam hogy néha ez kifejezetten használ utána! :D

(#13341) Archttila


Archttila
veterán

Most akkor megsem jon Note 7-re a MIUI 12,5? link
Par hete amikor neztem még ott virotott a listan.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13342) csabi98 válasza Fall-N (#13337) üzenetére


csabi98
tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget de főként neked! Lementettem mindent aztán csináltam egy factory resetet utána visszapakoltam az összes dolgomat a telefonra és most tökéletesen működik akárcsak a frissítés előtt úgyhogy nem kiabálom még el de eddig minden szuper és remélem így is marad! Persze mostmár okosabb voltam és egyből ki is kapcsoltam az automatikus rendszerfrissítéseket! :D

(#13343) aelod válasza csabi98 (#13342) üzenetére


aelod
veterán

A belassulás nálam megoldódik egy restarttal általában. Most beállítottam az automatikus ki es bekapcsot esténként.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13344) csabi98 válasza aelod (#13343) üzenetére


csabi98
tag

Én próbálkoztam azzal is de sajnos nálam ez nem jött be! De most tökéletes a factory reset után úgyhogy remélem mostmár így is marad! :D

(#13345) aprokaroka87 válasza Archttila (#13341) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ott van hogy a lista bővülhet, viszont mivel elvileg mostanában jár le a 2 éves support, így semmi sem biztos.

Ha meg nem lesz Miui 12.5, akkor már 13 sem.

El kell fogadni...
Ha esetleg úgy is dönt a Xiaomi hogy ennyi volt a support.

(#13346) Fall-N válasza aprokaroka87 (#13345) üzenetére


Fall-N
veterán

Biztos, hogy megkapja még a 12.5-öt még, csak már nem prioritás és nem mostanában lesz, mert az RN8 széria is csak 2021 Q2 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13347) togvau válasza aprokaroka87 (#13345) üzenetére


togvau
senior tag

ha így döntene, akkor én meg úgy döntenék, hogy soha többet xiaomi. Elqrják a telefonomat a fos rendszerükkel, és kihagynak a javításból, az no-go zóna...

hitler, sztálin, micro usb

(#13348) aelod válasza togvau (#13347) üzenetére


aelod
veterán

2 évig vagy utána elég kevés gyártó ad frissítéseket. Szóval nem kell keseregni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13349) aprokaroka87 válasza togvau (#13347) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Majd kiderül, de én kb 50% esélyt adok arra hogy megkapja a miui 12.5-t a telefon.
Mármint az EEA kiadás.

(#13350) fa4hu válasza aelod (#13348) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Azért az eléggé inkorrekt lenne, hogy egy belassulásra hajlamos, erőforrásokat zabáló szoftververziónál hagynának fel a frissítéssel, miközben kiadják a többi készülékre annak a javítását. Persze ez a többi gyártónál is simán előfordulhat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.