Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Archttila válasza Bl.Gyo. (#14349) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Battery drain issue. XDA-an sokan panaszkodnak.

link

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14352) vargalex válasza Bl.Gyo. (#14349) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam ezt játssza kb. 3-4 hete. Nem tudok rájönni, hogy mi meríti.

Alex

(#14353) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Megoldas lehet:

You can block these 2 domains, directly in the hosts file, to stop the data consumption.

127.0.0.1 ota.googlezip.net
127.0.0.1 ota-cache.googlezip.net

Ha rootolt akkor siman csak megnyitod (mondjuk TC-be) a /system/etc/hosts file-et, bemasolod, save, reboot, done.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14354) Bl.Gyo. válasza vargalex (#14352) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

köszi srácok. akkor nem én állítottam el valamit rajta, a rom hibája. ez nem lesz kijavítva már mert nem foglalkoznak a pixel experience rom-al note 7-re már (discontinued).
valószínű felteszem a lineageOS-t, jó alternatívája lehet a P.E.-nek...

[ Szerkesztve ]

(#14355) vargalex válasza Bl.Gyo. (#14354) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudom, hogy minek a hibája, de ugyan ez a ROM előtte nem csinálta...

Alex

(#14356) vargalex válasza Archttila (#14353) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudom, hogy minek a hibája, de ugyan ez a ROM előtte nem csinálta...

satu: ez a merülésre lehet megoldás? Google OTA cimeknek látszanak, nem Pixel Experience-nak...

Alex

(#14357) Archttila válasza vargalex (#14356) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

3 masodpercenkent keresi a frissitest, gondolom ez huzza le az akkut.
Nekem a host alapu blokkolas mukodni latszik. legalabbis a NextDNS logjaban nem latom... ami jo hir.:D

Az uccso build-el jott:) de amugy meg capjak bee;] hogy nincs maintainer a legpopularisabb keszulekhez. (PE site)
Remeljuk A12-höz mar lesz.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14358) Fall-N válasza Archttila (#14357) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért vicces, amikor megszűntetik a custom ROM támogatását, de azért egy ilyen durva és bosszantó hibát bennehagynak és b@sszák se kijavítani. Na ezért is maradok a gyári megoldásnál.

(#14359) vargalex válasza Archttila (#14357) üzenetére


vargalex
félisten

De 3 másodpercenként így is keresi a frissítést csak loclahoston nem fog találni még web szervert sem.
Egyébként most nézem, hogy nekem még a 08.16-i verzió van fenn... És fel is ajánlja a 09.15-öt. Szóval nem az utolsóval jött be...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#14360) vargalex válasza Fall-N (#14358) üzenetére


vargalex
félisten

Én meg azért váltottam gyáriról, mert elegem volt belőle, hogy ha valamit fizetni akartam simplepay alkalmazásban, akkor ugye az OTP alkalmazásban még jóvá kell hagyni. Mire jóváhagytam, az eredeti alkalmazást már rég bezárta. Hiába lakatoltam, hiába kapcsoltam ki bármilyen optimalizációt. Igaz, nekem 3 GB RAM-al szerelt verzióm van.

Alex

(#14361) fluttershy válasza Bl.Gyo. (#14349) üzenetére


fluttershy
tag

Az utóbbi 1 hónapban nagyon gyorsan merül az akkumulátorom nekem is és pixel experience plus szeptemberi verzióján vagyok. Eddig azt hittem hogy az akkumulátorom adta meg magát, de csodálkoztam is hogy miért degradálódott az állapota ilyen gyorsan hiszen a nyáron még elég jó állapotban volt. Gondolkodtam rajta hogy csinálok egy factory resetet de idő hiányában még nem került rá sor. Ha a rom a ludas akkor szomorú leszek, google photos ingyenes tárhelye miatt nem szívesen váltanék át lineageos-re. Pedig ha januárban-februárban se találnak maintainert a telefonunknak akkor muszáj lesz.

Fall-N: Gyártói rendszernél hány ilyen idegesítő baklövést láttam, pedig náluk fizetett fejlesztők ülnek :D

(#14362) vargalex válasza fluttershy (#14361) üzenetére


vargalex
félisten

Nem nagyon tudom elhinni, hogy maga a ROM okozná. Ugyanis, ahogy te is írod, nagyjából 1 hónapja kezdte ezt. Ráadásul én ahogy írtam, augusztusi ROM-on vagyok, mégis nekem is akkor kezdte...

Alex

(#14363) Archttila válasza vargalex (#14362) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, ez mondjuk igy valoban erdekes.:U

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14364) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nalam most ez a ket lehetseges alternativa kerult eloterbe:

dotOS link | RevengeOS link

Nem nagy kunszt az atallas, vagy akar csak egy gyors teszt. Van egy 256GB-os SD a keszulekbe. OrangeFox alatt tolok egy full backup-ot, format bla bla, felhuzom az ujat (akar mas google accra), tesztelgetem esetleg SwiftBackupbol vissza is huzok par app settinget hogy meg azokkal se toltsem az idit es ennyi. Ha nem tetszik vagy bugos akkor OrangeFox-bol full restore...:)

Megint Covidos vagyok, es ha mar igy alakult akkor kihasznalom az idot, mert normalis esetben sajnalom ra.
Utalom ezt a kifejezest de ez szerintem ilyen. Ha nem kell a gyari akkor le kell nyelni az esetleges akar 2-3 atallast is keszulekenkent. Illetve ha foverzio jon akkor amugy is ajanlott egy teljes clean install.

A lenyeg, hogy mindig legyen friss backup mindenrol:D en ilyenkor meg a szerveremre is feltolom az SD card backuprol keszult image-t checksum-al mindenestul :DDD szoval olyan nagy meglepi nem erhet:P

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14365) Archttila válasza Archttila (#14364) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nah a dotOS mellett mar ott virit a No maintainer :DD szoveg.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14366) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Közben probálom ki deríteni hogy mi miatt merül jobban a pixel experience rom, mert valóban mint ha jobban merülne, le töltöttem a gsam battery monitor alkalmazást.
Az android rendszer esetén a gyorsulás mérő csak nekem tűnik furcsának?
Nem tudom másnál mi a helyzet.

(#14367) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Heartbeat alarm 70x wake-elt ejjel :Y

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14368) aprokaroka87 válasza Archttila (#14367) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy nekem is gms gyanús a dolog.
Melyik verzió van fent?

(#14369) Archttila válasza aprokaroka87 (#14368) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Utolso PE+

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14370) aprokaroka87 válasza Archttila (#14369) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

google play services verzió számára gondoltam :)

(#14371) Archttila válasza aprokaroka87 (#14370) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Pontos verziot nem fogok tudni mondani, mert reddites javaslatra nyomtam ra egy update uninstall-t, szoval a fenti jelenseget default verzioval produkalta. Most frissitettem a service-t, reggel meglatjuk hogy igy mire ebredek.

Jah igen, egy kis agressive doze is befigyelt:D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14372) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Abban bizom lesz PE A12 maintainer es akkor mehet clean install a telefonra, de ha leszivatnak, akkor felteszem (megint) a Weeb Project-et link es viszem tovabb A12 alapokon a keszuleket. Tegnap szorakoztam vele par orat es nem nagyon talatam benne hibat. Persze ez nem jelenti azt hogy nincs es kesobb sem lesz, de igy elso nekifutasra egy meggyozo smooth elmeny fogadott.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14373) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

PixelPlus UI-val van valakinek tapasztalata? Gondolokozom, hogy áttérnék PE-ről.

[ Szerkesztve ]

(#14374) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

sima PE-el is van ez a merüléses probléma? mert nekem a plus volt fent. ha a sima jó akkor felteszem azt.

[ Szerkesztve ]

(#14375) fluttershy válasza Bl.Gyo. (#14374) üzenetére


fluttershy
tag

úgy tudom érintett a sima PE is

(#14376) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

hali! fent van a legújabb lineageOS, és a K&H bank appot nem lehet használni mert hogy root-olt a teló. Ez most a lineageOS miatt van vagy a nyitott bootloader, és hogy lehet megoldani hogy menjen?

(#14377) varaki válasza Bl.Gyo. (#14376) üzenetére


varaki
csendes tag

Magisk-kal rootolt telefon esetén használd a MagiskHide funckciót, hogy elrejtsd az app elöl hogy rootolt a telefon, nálam az OTP és Revolut appok működnek utána.
Ha nincs rootolva a telefon, akkor nem tudom, mi lehet a megoldás (én mindig rootolom a telefont)

(#14378) aelod


aelod
veterán

A távirányító app masnál is csak pörgeti és tölti a választható tvk listáját? Gyári miui rendeszer....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14379) tomy86 válasza aelod (#14378) üzenetére


tomy86
addikt

Nálam működik.

(#14380) aelod válasza tomy86 (#14379) üzenetére


aelod
veterán

Vmi tipp, hogy működjön?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14381) tomy86 válasza aelod (#14380) üzenetére


tomy86
addikt

Alkalmazás adattörlés. Ha ez sem segít, akkor alkalmazás törlés és újratelepítés a Playről.
Lehet, hogy van más lehetőség is, de én ezekkel próbálkoznék.
QFGEUXM 12.5.1 rom van a telefonomon és a 6.2.1G verziójú Mi Remote app, amit a Playről telepítettem, mert korábban töröltem a telefonról.

(#14382) t1


t1
addikt

Sziasztok. Sajnos meghalt a telefon, állandóan újra indul addig ameddig le nem merül, sokszor a bekapcsolásig se jut van valami ellenszer amivel életre lehet kelteni?

(#14383) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok, bletooth fülhallgatóval lehet rádiót is hallgatni?
(mert ugye ha vezetékessel hallgatom, az egyben az antenna, itt meg az nincs)
köszi a válaszokat

(#14384) tomy86 válasza zsola32 (#14383) üzenetére


tomy86
addikt

Pont azért nem lehet, amit írtál.

(#14385) zsola32 válasza tomy86 (#14384) üzenetére


zsola32
őstag

Köszi, akkor marad az internetes rádió.
(Ha jól néztem 120-150 MB/óra fogyasztással). :((

(#14386) aelod válasza tomy86 (#14381) üzenetére


aelod
veterán

Adattörlés nem de a frissítés megoldotta. Furcsa, hogy nem jelezte sem a rendszer alkalmazás sem a play, hogy van ujabb verzió. Köszi!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14387) 22Dávid22 válasza zsola32 (#14385) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Próbálj keresni alacsonyabb minőségű streamet, ha sokallod.
Ha jól számolom, 320 kbps bitrátájú streamet hallgatsz, amelyik rádió ezt a minőséget adja, jellemzően alacsonyabb bitrátát is kínál valahol, főleg, hogy a kérdésből ítélve a rádió, amit hallgatsz, nem csak online érhető el. Otthonra én is a magas minőséget preferálom, mindenhol máshol a háttérzaj miatt nem veszem észre a különbséget, ha pl. 128 kbps-t hallgatok, de megkockáztatom, háttérzaj mellett talán még a 64 kbps is elmegy.

(#14388) Mercutio_ válasza t1 (#14382) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hangerő fel/le és power gombokon told végig az ujjad többször alulról fel és ellenkező irányban.
Lehet csak feltapadt valamelyik gomb azért az állandó reboot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14389) t1 válasza Mercutio_ (#14388) üzenetére


t1
addikt

Sajnos semmi hibátlan az összes gomb :W

(#14390) Joker88 válasza t1 (#14389) üzenetére


Joker88
őstag

esetleg működhet..
egy teljes újratelepítés PC-n keresztül..
https://www.thecustomdroid.com/install-miui-fastboot-rom-using-miflash-tool-xiaomi/

In loving memory of Garrett Lockhart

(#14391) Bl.Gyo. válasza t1 (#14382) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

hangerő fel + bekapcs. gomb nyomva tart addig amíg bejön a recovery, onnan ha jól tudom tudsz egy gyári visszaállítást csináli, de minden adatod elveszik a készüléken akkor.

Ha nem segít akkor:

hangerő le + bekapcs. gomb teszi fastboot-ba a készüléket, nyomd folyamatosan amig nem jelenik meg a fastboot felirat. Ha az megjelenik akkor nem halt meg, szerintem az összefoglalóban van leírás hogy lehet akár gyári rendszert is feltenni vagy mást.

(#14392) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Ha minden igaz, tegnap este a sima global frissítést kapott az októberi biztonsági csomagra. (V12.5.3.0.QFGMIXM)
Feltételezem hamarosan az EEA változatra is jön.

(#14393) Reignman válasza 22Dávid22 (#14392) üzenetére


Reignman
aktív tag

Napkozben felraktam, miui is 12.5re valtozott, de semmi kulonosebb valtozast mezei felhasznalokent nem erzekelek.

(#14394) vargalex válasza Reignman (#14393) üzenetére


vargalex
félisten

Már júliustól 12.5-ös MIUI van...

Alex

(#14395) rebla válasza 22Dávid22 (#14392) üzenetére


rebla
aktív tag

Na ez végre jó hír...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14396) Reignman válasza vargalex (#14394) üzenetére


Reignman
aktív tag

Irtam, hogy mezei vagyok... :DD

(#14397) aelod


aelod
veterán

Frissítve lett a váltakozó háttérképek app. Most viszont zàrképernyőn jobbra húzással eltűnt a led villanó bekapcsolása lehetőség. Hogy tudom visszaállítani?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14398) Fall-N válasza aelod (#14397) üzenetére


Fall-N
veterán

Tudtommal a váltakozó háttérkép a mi régiókban el sem érhető és nincs is köze a zárképernyőhöz. Állítsd át az alap Klasszikus témára.

(#14399) aelod válasza Fall-N (#14398) üzenetére


aelod
veterán

Pedig zárképernyőn ha jobbra húzom akkor az jön elő és nem a zseblámpa. Hiába kapcsoltam ki a beállítások között. Nem akarom átállítani az alap témára.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14400) rebla válasza aelod (#14399) üzenetére


rebla
aktív tag

Ugyan ez nálam is. Viszont a bekapcsoló gomb kétszeri megnyomására, beindul a zseblámpa. Állítsd be az annyi...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.