Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) PeteePeti válasza bajaki (#749) üzenetére


PeteePeti
őstag

Mirror

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#752) AuraSync válasza Macika66 (#746) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Na igen kb nekem is ez volt az első reakcióm. Olyanokat sorol fel csak ami egyén függő..
Oké mondjuk egy mem kártya foglalat jó lett volna bele ez tény. :)

(#749) bajaki:
Mirror Blekk.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#753) beeep146


beeep146
tag

Sziasztok!

Na, reggel óta lett track number.. :-)
Látom a kiszállítás tervezett dátumát, de vajon lehet-e ebből mégis holnap valami? :D

[kép]

(#754) #80439296


#80439296
törölt tag

Mit akartok? Vinnyog itt mindenki össze-vissza... ;]

Nekem azt jelezte, hogy 28-n adják fel, 30-n kézbesítik.

Ehhez képest az útvonal:

Poland 2018/05/22 Megbízás feldolgozva: UPS átveheti
Gorzow Wielkopolski, Poland 2018/05/23 Kiindulásiállomás beolvasás
2018/05/23 Felvételbeolvasás
Warsaw, Poland 2018/05/23 Érkezésbeolvasás
Koeln, Germany 2018/05/24 Kiindulásiállomás beolvasás
Prague, Czechia 2018/05/24 Kiindulásiállomás beolvasás
2018/05/24 Érkezésbeolvasás
Budapest, Hungary 2018/05/24 Kiindulásiállomás beolvasás
2018/05/24 Érkezésbeolvasás
Vecses, Hungary 2018/05/24 Célállomás beolvasás
2018/05/24 Behozatal beolvasás
2018/05/24 Célállomás beolvasás
2018/05/24 Érkezésbeolvasás
Vecses, HU 2018/05/24 KÉZBESÍTVE

(#755) kano válasza PeteePeti (#748) üzenetére


kano
nagyúr

Amikor fizetsz a kártyával, akkor foglalja be az összeget a bank a saját árfolyamán (ezt mindegyik bank maga dönti el, hogy milyen árfolyamon vált, általában ilyenkor a saját közép árfolyamát használja). Majd 1-2 munkanap után jön a terhelés kérés az igazolásokkal és ekkor könyveli le a vásárlást a bank, de ekkor már az eladási árfolyamán, amit szintén ő dönt el, hogy mennyi az MNB árfolyamhoz képest. Az Erste elég drága és t*kétlem bank is. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#756) AuraSync válasza #80439296 (#754) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Jó neked, az enyém még sehol sem tart. A kis mongol még csak most heggeszti össze az alkatrészeit. :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#757) -FreaK-


-FreaK-
veterán

sheratan: Próbáltad már a jack kimenetet egy komolyabb fülessel?

Más:
Root, BL nyitás van már a telefonra? Egy root kellene, nem fogok nyugodtan aludni, mert a felesleges Google alkalmazások még nincsenek törölve.. ;]

(#758) csordi


csordi
csendes tag

Elképzelhetőnek tarjátok, hogy nem lehet az akkumulátor töltöttségi szintjét százalékosan kijeleztetni?
Engem nagyon zavar, bár lehet, hogy én vagyok béna és nem találom, de mintha valahol olvastam volna, hogy a notch miatt kiszedték, mert nem fért volna el.

(#759) ßrainiac válasza csordi (#758) üzenetére


ßrainiac
addikt

Az eleg komoly ervagas lenne.

Szemely szerint (meg csak egy 5T-t tartva a kezemben) nem tudom elkepzelni h ne lehessen.

(#760) Macika66 válasza csordi (#758) üzenetére


Macika66
addikt

Csak akkor van, ha lehúzod a redőnyt, a hír igaz...

(#761) Macika66 válasza -FreaK- (#757) üzenetére


Macika66
addikt

Nálam a BL a 10. percben nyílott...
TWRP SAJNOS nincs.
Egyelőre még...

Szóval a root még alma... :(

(#762) -Gerzson- válasza PeteePeti (#748) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Folyamatosan esik a Forint, ez van. Én az első rendelésért fizettem 164000Ft-ot (519 EUR) Ezt a rendelést töröltem még 22.-én délben. Egyből jött a Paypal refund Levél. A pénzt ma utalták vissza, de többet. 167000Ft-ot. Tehát az árfolyam változás mindét irányban működik. Néha jó. Azt viszont tényleg rossz, hogy az előterheléskor nem látod, hogy pontosan mennyibe fog kerülni.

(#763) AuraSync válasza ßrainiac (#759) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem tom én ahol tudtam mindig kikapcsoltam a %-os kijelzést. Felesleges. Látom úgy is közeledik az empty felé na meg amúgy is a redőnyt sokszor húzza le az ember.
Na meg ott az Ambient Display vagy mi ami szintén kijelzi asszem.
De teszel fel valami battery progit azzal tuti ki lehet irattatni az értesítő sávba.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#764) -FreaK- válasza Macika66 (#761) üzenetére


-FreaK-
veterán

Értem, köszi :(

(#758) csordi: Valóban nincs ilyen lehetőség még sajna, engem is zavar. Remélem frissítéssel bele rakják.

Más:
OnePlus 6 VS Pixel 2 XL CAMERA COMPARISON!
Tesztnek nevezni túlzás, de nekem itt megint hol az egyik képe tetszik jobban, hol a másik.

OnePlus 6 vs Samsung Galaxy S9 Plus SPEED Test
Itt meg nyer az OP6, bár minimális a különbség.

(#765) csordi válasza AuraSync (#763) üzenetére


csordi
csendes tag

Annyira megszoktam, hogy ott virít a felső sávban és nem akartam elhinni, hogy nem lehet kitenni.
Viszont ahogy írtad, amikor felemelem a telefont, ott van a kijelző közepén, így már nem is fáj annyira, hogy nincs ott a felső sávban.

[ Szerkesztve ]

(#766) Avicularia


Avicularia
veterán

(#767) #16820480 válasza -FreaK- (#757) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem, és nem is nagyon akarom :DD Jó lesz az BT-on egy normális vevővel, a sima kimenettel nem lehet túl jó hangja :B

(#768) Macika66


Macika66
addikt

Ha valakit érdekel, 2 perc alatt megy a root!
Nálam már szalad! :)
Ráadásul TWRP nélkül, Magisk-kel!

(#769) demeterf2


demeterf2
tag

5-6 óra kijelzőidőre minimum számíthatunk! 55%-on volt kb. bekapcsoláskor.

[ Szerkesztve ]

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#770) kano válasza demeterf2 (#769) üzenetére


kano
nagyúr

Sim nélkül semmit sem jelent. :F

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#771) AuraSync válasza Avicularia (#766) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát ez tényleg az. Sőt egyenesen röhej. :D
Pedig én azt hittem, hogy a 4K 60FPS esetében nincs semmiféle stabilizálás bekapcsolva, legalább is a teszt videókból nekem ez jött le.
Tehát akkor az optikai stabilizálás egy nagy lókukit sem ér, csak a jó öreg EIS teszi a dolgát.
Mondjuk nálam nem lesz gond mert gimballal fogom használni, de akinek nincs hozzá az hatalmasat fog benne csalódni.
Pont mindenki ezt az OIS-t várja a telefonba erre pont ezt rontják el benne. :))
Azt hozzá kell tennem, hogy ez az optikai dolog a V30-ban és az S8+-ban is kiválóan tette a dolgát.
Nem baj majd a 6T-ben 200k-ért talán jobb lesz. :U

A másik ami feltűnik az a videófelvétel kezelőfelülete. Ez tényleg ennyira fapados, hogy felbontáson meg FPS-en kívül mást nem is lehet állítani?
Most már tényleg várom ezt a telefont, de lehet vissza is megy majd ahonnét jött. :(

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#772) Timer válasza Macika66 (#768) üzenetére


Timer
veterán

És így hogyan tudod majd frissíteni? Mert úgy sejtem, a root miatt az OTA ugrott. ADB-vel, gépről

Imádom eut a Samsung vs. ONEPLUS összevetést. Minden generációnál eljátszák ezt, egy pici baj van azonban: hiába hozza bencsmárk alatt ugyanazt a két kortárs mobil, ha a gyakorlat ennek jórészt ellentmond, mégpedig az OP javára. Sokkal pörgősebb a rendszer, érzésre vizsgálva az azonos generáció tagjai között.
Ha valakinek meg hiányzik a sok S baromság, akkor lelke rajta, én inkább örülök, hogy nincsenek. Mindennapos használatra van egy Samsung tabletem, és az agyamra megy a sok gyártói bloatware.

[ Szerkesztve ]

(#773) geryyyy


geryyyy
tag

Tegnap este a UPS oldalán a következőre frissült az állapot: "A cím olyan távoli területre esik, ahova nincs mindennap kézbesítés".

Járt valaki hasonlóképp? (Eger mellett lakom) Elvileg ma kéne hozniuk, remélem ideér..

(#774) PeteePeti válasza geryyyy (#773) üzenetére


PeteePeti
őstag

Nálam ugyanez jelent meg estére! Én Kőszegen lakom! Ma viszont fél hatkor érek haza, szal nem tudom így hogyan veszem át! Talán tudok eegyezkedni a futárral, ha nem, akkor marad a hétfő! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#775) kislaci válasza AuraSync (#771) üzenetére


kislaci
senior tag

Miért, most mennyi? Ahogy látom most is 200k-ért vették többen is.

(#776) AuraSync válasza kislaci (#775) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát a 6/64-es közel sincs 200k.
Nekem a 8/128-as volt 185k.

A végén ugyan úgy jár ez a márka is mint a Háváj. Az elején még nagyon jó ár/érték volt aztán amikor rájött, hogy felveszi a tempót a TOP telefonokkal szépen feltornázták az árát. Vicc kategória kett. 200k+-ért inkább veszek Samut vagy LG-t, de biztos nem hávájt vagy honort.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#777) PeteePeti válasza AuraSync (#776) üzenetére


PeteePeti
őstag

Nekem a 8/128 volt 199 üvegfóliával és karbon hátlapi tokkal! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#778) kano válasza AuraSync (#771) üzenetére


kano
nagyúr

Szóval akkor megint sikerült eltolni benne a kamerát? Csak most lehet, hogy HW-en is?
Ez tényleg vicc kategória... :(((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#779) -FreaK- válasza kano (#778) üzenetére


-FreaK-
veterán

Esetleg nézd meg a videót.. vagy ugrottál megint az első negatív véleményre, hogy panaszkodni tudj?

(#780) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Ti kamerát vesztek amúgy, vagy telefont? :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#781) Mukih válasza geryyyy (#773) üzenetére


Mukih
tag

Nekem nem ír ki ilyet, de eddig mára írta a szállítást, viszont most, hogy már BP-en van így már átírta hétfőre. :O

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#782) Macika66 válasza AuraSync (#771) üzenetére


Macika66
addikt

Elnézést, hogy megkérdezem, de ha ELŐRE ennyit fikázol egy mobilt, teszed ezt úgy, hogy SOHA nem volt a kezedben, az összes mérgedet teljesen ismeretlen megbízhatóságú és készíytési körülményű „tesztekre” alapozod, és már eleve tudod, hogy NEM FOG tetszeni, hogy (vissza)élve a jogoddal, vissza fogod küldeni, ha megérkezik, akkor miért jársz és írsz ide?

Élvezed, hogy beleböföghetsz azok arcába, akik örömmel vették és használják ezt a kiváló mobiltelefont?

(#783) Macika66 válasza -FreaK- (#779) üzenetére


Macika66
addikt

Erősen szánalmas... :(

(#784) ßrainiac válasza -FreaK- (#779) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ne etesd..

;]

(#785) #16820480


#16820480
törölt tag

Most tényleg azért húzzátok le a telefont, mert 4K 60fps mellett nem megy az OIS? A P20 Pro a flancos agyon hájpolt kamerájával még 60fps-t sem tud ilyen felbontáson, nem hogy OIS-t. Az S9+ tudja, másfélszer annyi pénzért. A két telefon közti árkülönbségből futja egy fasza gimbalra, és még marad is pénze az embernek :U És akkor nem úgy fognak kinézni a videók, mintha egy részeg imbolyogna vele, hanem rendesen stabilizáltak lesznek.

(#786) Macika66 válasza kislaci (#775) üzenetére


Macika66
addikt

619€ a legdrágább, 8/256-os verzió.

Ez 198.643 Ft volt a 22-i, OTP általi váltással számolva

(Ez 320,9 Ft/€, nagyon nem kevés. De emiatt korrekt ember NEM az OP-n veri el a port. A többieknek szabad.)

(#787) Timer válasza PeteePeti (#777) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem Neked a Paypal váltott, nekem ugyanez bőven 190 alatt maradt. 188, ha jól emlékszem.

(#788) Squirrel


Squirrel
őstag

Akinek megjott, nem tenne fel egy-ket kepet kulonbozo fenyviszonyokrol, esetleg mozgo temat fotozva, netan meg videoval is fuszerezve? Akkor a fanyalgok hatha kicsit megnyugodnak... Vagy lehet meginkabb kikeszulnek. Mondjuk tovabbra is tartom, hogy ne a 300k-s telefonokhoz hasonlitsuk, hanem a sajat arsavban versenyzokhoz. 300k-bol mar kijon egy Nikon D5600-as csomag meg melle egy Nokia 3310-es, aztan meg van oldva a foto kerdes es meg telefonalni is tudsz.

(#789) #16820480 válasza Squirrel (#788) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#790) Squirrel válasza #16820480 (#789) üzenetére


Squirrel
őstag

Koszonom, ebbol eddig csak az elso 6 kep Volt fenn tegnap, nem tudtam, hogy kiegeszult :-)

(#791) #16820480 válasza Squirrel (#790) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bővítettem az albumot, hogy ne kelljen újra linkelgetni :) (ha feliratkozol rá, akkor küld értesítést új kép bekerülésekor)

(#792) oba válasza #16820480 (#789) üzenetére


oba
addikt

Mozgó témánál elég sok a homályos rész. Tudom, hogy ez "ilyen", de a oneplus 3at is ezért adtam el. A Huawei P10 plust is. Nem tudom, hogy egyes telefonok miért teljesítenek jobban ilyen téren mint a többiek. És most kifejezetten a bemozdulásra gondolok, nem is a minőségre.

(#793) ßrainiac válasza oba (#792) üzenetére


ßrainiac
addikt

Tobb fenyt kell beengednie ilyen sotetben, amig fenyt enged be, addig nem maradnak mozdulatlanok az emberek a telefon kedveert

Olyan feature meg ahol lefagynak a korulotted levo emberek, biztos rohadt sokba kerulne ;]

(#794) Squirrel válasza oba (#792) üzenetére


Squirrel
őstag

Igen, nalam is a 3T-nel ez a gond, nem tokeletes fenyben ha a gyerekeket fenykepezzuk, akkor altalaban bemozdul. Mondjuk van egy regi Panasonic TZ5-os fenykepezogepem (le is kene mar azt is cserelni), az vaku nelkul meg tobb bemozdulast produkal. Szoval ahhoz kepest a 3T sokkal jobb kepeket csinal :-)

(#795) oba válasza ßrainiac (#793) üzenetére


oba
addikt

OP3 fényes nappal is képes volt homályos képet csinálni kis keresztfiamról, aki még nem is annyira mozgékony akkor pár hónaposan. De ugyanezt csinálta a p10 plus is. Többi telefonjaim viszont nem, ezért fura (s7, s8, iPhone 7 plus).

(#796) tibcsi0407 válasza Macika66 (#782) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van, ami nem változik. ;]

https://utdetailing.hu/

(#797) Macika66 válasza oba (#795) üzenetére


Macika66
addikt

A 3-as óta nincs új OP-d, de végigfikázod az összes újabb topicot. :(
Lelked rajta...

(#798) Macika66 válasza Timer (#772) üzenetére


Macika66
addikt

És így hogyan tudod majd frissíteni? Mert úgy sejtem, a root miatt az OTA ugrott. ADB-vel, gépről

Nem gondolom, hogy ne lenne meg pár napon belül a TWRP. Akkor fel tudom utólag is rakni.
Az 5-ből 6-ba átköltözéshez mindenképpen kellett a root.

(#799) oba válasza Macika66 (#797) üzenetére


oba
addikt

Ez miért fikázás? Hihetetlen, hogy nem lehet olyan dologról beszélni ami esetleg hiányosság. Talán nem erre való a fórum?

(#800) #16820480 válasza oba (#792) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezek mind HDR-rel készült képek (illetve HDR auto módban, de azt hiszem általában használta is a telefon). Az ugye azt jelenti, hogy több felvételt készít egymás után, és összefűzi a jobb dinamika érdekében. Ez mondjuk eredményezhet bemozdulást simán (nappal is!). A másik pedig, hogy mozgó témánál muszáj rövid záridőt venni, legalább 1/125 vagy inkább 1/250 másodperc, ami ilyen kis érzékelőnél necces lesz már sötétben.

Szóval ezek automata képek, ha pro módban tököl az ember a beállításokkal, akkor ki lehet adott helyzetben többet is hozni belőle nyilván, csak akkor érteni is kell a fotózáshoz valamennyire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.