Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) h4h01 válasza ollie (#92) üzenetére


h4h01
senior tag

"Más problémák vannak a telefonnal, nem az akku az."

Pontosan milyen problémákra gondolsz? Szimplán csak érdekelne..

(#102) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

basszus basszus és basszus. követem már jó ideje a oneplust, és minden évben egyre csábítóbbak, csak! Felépítettem 9 év iphone után valamit az apple világban, és a tavalyi Galaxy S8+ csak tovább növelte bennem az ellenérzéseimet. Pedig erre megint beáldoznám az iphone-t....

Btw: ezek használható telefonok? az s8 3 órát volt nálam, és majdnem idegösszeomlást kaptam.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#103) #16820480 válasza Benetnes (#98) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a baj, hogy a OP telefonok ára nem esik. Használtan ilyen 10-15%-ot talán, aztán kifogy a készlet fél évre rá és jön az utód. OP az egyik olyan gyártó, akinek a telefonjait közvetlen a kiadás után éri meg megvenni újonnan, mert akkor még jó ár/értéket képviselnek a többiekhez képest, aztán 3-4 hónap alatt a többiek ára beesik az OP szintje alá, és onnantól megint nem éri meg. Ezért kell nekik fél évente frissíteni a kínálatot, mert próbálnak folyamatosan relevánsak maradni.

Amúgy nem tetszik, hogy a 64 gigás változatból csak a csillogó fekete van, az valami gusztustalanul néz ki, így muszáj lenne tokot tenni rá, amivel meg még nagyobb és szélesebb lesz a telefon. Vagy dbrand skint, ami meg a lekerekített hátlap miatt kétséges, hogy mennyire jól tapad fel. Sokkal jobban örültem volna, ha valami műanyag a hátlap, ha már nem fémet használnak.
Szintén hátrány az USB2.0, ezt nem is értem, jó hogy nem microUSB csatlakozó jár mellé, mint az Oppo telefonoknál :U
A kamu vízállóság is ilyen formában kell a csudának (ennyit egy Honor 8 is tud gyakorlatban, csak ott nem hangoztatják).
A hírzárlat is vicces a kamerát illetően, jövőhétig nem lehet róla elvileg tesztképet feltölteni, de még nyilatkozni sem, hogy milyen képet csinál? Esélyes, hogy megint egy fos lesz a többiekhez képest, hiába OIS. A másodlagos kamerának ráadásul semmi értelme, az egyik videóban mondják, hogy csak a portré módhoz kell, ami megint ordas nagy kamu, hiszen azt szoftveresen meg lehet tökéletesen oldani (Pixel telefonok), nem kell hozzá dupla kamera.
A notch pedig sajnos nagyon rosszul néz ki, több videóban is látszik, hogy alkalmazásokban milyen otrombán lóg be. Igen, lehet rejteni fekete sávval OOS alatt. Mondjuk ha ilyen telefont vennék, nagyon szívesen feltenném a P bétát, ott gondolom nem lehet, így továbbra is gond marad.
A kijelzővel is vannak fenntartásaim, OP3 és 5 esetén nem voltam túl elégedett a színekkel, akármilyen módban használtam (sRGB módban sárgás, normál módban zöldes torzítása van a többi telefonhoz képest, amiket mostanában használtam). Elvileg ennek ugye 5T-hez hasonló minőségű a kijelzője, nem tudom ott ezzel mi a helyzet, remélhetően jobb lett már.
És ehhez képest ugye nőtt az ár is, már 160 ezer felett vannak jócskán. Nagyon elgondolkodtató a Mi Mix 2S, ami olcsóbban beszerezhető, jobb designt használ, hardveresen meg nagyjából ezzel egyenértékű. És arra is van P béta, meg lesz hamarosan más Treble ROM is.

(#104) marcarc válasza alkatraz3000 (#102) üzenetére


marcarc
senior tag

Az s8 az utóbbi évek egyik legjobb készüléke/legszerethetőbb samsungja (magánvélemény), szval ha téged kiakasztott akkor ez is kifog. Ha elégedett vagy az iphonnal akkor miért váltanál?

[ Szerkesztve ]

(#105) alkatraz3000 válasza marcarc (#104) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

az oké, hogy a legszerethetőbb samsung, de attól még nem válik jóvá :D a többieket tekintve is ez lesz a helyzet? nem lennék újonc droidos, de az s8 az komolyan majdnem megsiratott, pedig az s4-et mennyire szerettem anno.

mert nem vagyok elégedett az iphone-al, csak hozza a kötelezőt, amit kezdek rohadtul unni, de mivel normális alternatívát még nem találtam, ezért maradtam a bevált dolognál. ios 6-os világ, istenem mennyire hiányzik.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#106) Eugene Roe válasza oscar1985 (#87) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Mutasd a 845-ös xiaomit, oled panellel, esőálló kivitelben optikai képstabilizátorral 82 ezer ft-ért, ja és 6 giga rammal kérlek!

#ollie, a fényképezés az nem, de a videó az igen, biztos láttál te is összehasonlító videókat az 5t-ről. Lassan előre sétálva jó az eis, de oldalazva vagy hátrafele sétálva sehol sincs.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#107) ollie válasza h4h01 (#101) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1. Kis felbontású kijelző, az fHD 2018-ban már vicc egy csúcstelefonnál (tavaly is az volt, de még el lehetett nézni), persze nagyobb felbontású kijelzőnél meg már kicsi lenne az akku
2. nincs Chi töltés
3. nincs IP minősítés

A notchot leszámítva, 100%-ig ugyanaz, mint az 5T (na jó, egy dologban van előrelépés, itt van (megint) OIS, de nem azon fog múlni a képminőség). ÉS persze megértem, hogy a nagyobb felbontású kijelző meg az IP minősítés is drágítja a telefont, de így nincs változás az előbbi modellekhez képest. Valójában ha nem lenne ez az elnyújtott kijelző, akkor lehetne akár egy OP3 újrakiadás is, nem lehetne észrevenni nagyon különbséget a 2 mobil között a kamerák számát leszámítva.

Én amúgy nem vagyok OP ellenes, sőt nagyon szeretem a mobiljait, volt OP3-am és OP5-öm is, de ha erre ránézek nem látom, hogy miért jobb ez az 5-ös szériánál.

***

(#108) Nite válasza alkatraz3000 (#102) üzenetére


Nite
őstag

na en pont forditva vagyok igy, a kecses S8-om mellett a kollegam iX-e valami bumfordi jatektelefon erzetet kelt, 3 percig sem birom hasznalni :(

Paid my dues!

(#109) Stauffenberg válasza Benetnes (#98) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Még átlag Józsikának is lejön hogy a tavalyi készüléke is csontra tudja ugyanazt mint az új! Ja de van notch...."

Még mindig a 3 éves LG G4-em hajtom, pörög, gyors, teszi a dolgát, kamerát még mindig eléggé csípem (az OIS mai mércével is brutálisan sokat fog, mert a hátlap ívelt, bőven van helye a kameraháznak), a "hekkelt" Google Camera nagyon sokat dobott rajta. Egyedül a rohadt gyenge üzemidőbe tudok belekötni... de venni egy új flagshipet vagy cipelni egy powerbank-et nagyon nem ugyanaz árban.

"A Samsung szinte az egyedüli aki nem ment birka módra az Apple után"

Pár éve még úgy szívtam a Samsung vérét ahogy csak tudtam (csalódott Samsungosként), de annyira magához tért az a gyártó, hogy öröm nézni. Nem gondoltam, hogy ezt fogom mondani, de most szinte felüdülés ránézni egy komolyabb Samsung telefonra.

(#107) ollie: "itt van (megint) OIS, de nem azon fog múlni a képminőség)"

Miért is nem? Szürkületben, kevés fénynél vagy éjszaka nagyon sokat számít. Sokkal többet, mint bármilyen bűvészkedés a dupla kamerás képjavítási kísérletekkel. Én az LG G4-el a mai napig meglövök kevés fénynél olyan fotókat, amiket más telefonok OIS nélkül még több generációval fejlettebb szenzorral meg duplakamerás képjavítózajszűrőbűvészkedéssel sem tudnak OIS hiányában. Fényes nappal rövid záridővel tényleg nem hoz semmi előnyt (hacsak nem videóban).

[ Szerkesztve ]

(#110) marcarc válasza alkatraz3000 (#105) üzenetére


marcarc
senior tag

Nincs és nem is lesz tökéletes telefon. Az említett S4 nekem személyszerint kín szenvedés volt, 2 hét alatt eladtam. Samsung nagyon jó irányt vett a launcherrel, mondjuk én a stock vanilla "Nexus" témát használtam rajta.

One plus szerintem a szó jó értemében szoftveresen neked kicsit puritán lesz a fancy gesture-ök után. Szerintem amire te vágysz, azt ez a telefon nem fogja hozni neked. Probáld meg az X-et elvileg az a csúcs.

(#111) oba


oba
addikt

Szerintem még mindig a sima Oneplus 5 a legjobb modell a gyártónál. Legalább van előlapi ujjlenyomat olvasó, nincs notch és fém ház van.

(#112) alkatraz3000 válasza Nite (#108) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

a kinézet engem nem igazán befolyásolt, szimplán a lassú, logikátlak működése, szanaszét dobálva a menükkel.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#113) MrPetya19 válasza #16820480 (#103) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mi van ha igazából egy micro USB USB-C átalakító van elrejtve csak benne? ;]
A dupla kamera dolgot pedig még mindig nem értem, hogy miért eröltetik.
Főleg hogy a Google kiadta a saját megoldásának kódját, tehát ők is meg tudták volna csináni egy szenzorral.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#114) #16820480 válasza MrPetya19 (#113) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, erre nem is gondoltam, de lehet :))

Hát, azért, mert kínaiak... A több az jobb, a nagyobb az jobb. Ezért vannak benne látványhardverek (sok RAM, nagy tárhely, nagy kijelző, nagy felbontású és több kamera, stb), mert ezeket nem kell nagyon tervezni, optimalizálni, csak beteszed és jól mutat az adatlapon.

(#115) csab2


csab2
veterán

Függőleges tájolásúak a kamerák.
ÚRISTEN!
Kitüremkednek a kamerák.
ÚRISTEN!
Notch.
ÚRISTEN!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#116) oba válasza #16820480 (#114) üzenetére


oba
addikt

Ezen logika alapján akkor már 4k kijelző lenne benne :)

(#117) Mukih


Mukih
tag

Valaki elmagyarázná nekem, hogy mi baja van mindenkinek a notch-al? Vagy most ez csak ilyen divathaterkedés? Valaki elkezdte és most mindenki majmolja, hogy utálni kell?

Nem értem mi a gond vele. Ha nem tetszik akkor ki lehet kapcsolni és minden úgy fog működni mintha nem is lenne ott. A notch arra szolgál, hogy nagyobb legyen a kijelző ugyanakkora telefonméret mellett. Lehetetlenség lenne mindent a kávára tenni amikor már szinte nincs is káva.

Nem tudom volt-e már, de attól nem kell majd félni, hogy könnyen fog törni az üveg.

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#118) leslien válasza Mukih (#117) üzenetére


leslien
nagyúr

+1.. semmi baj nincs és az Android P meg már így érkezik..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#119) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Megvan mire cserélem a szifonom. :)

What I cannot create, I do not understand

(#120) Stauffenberg válasza Mukih (#117) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De ha úgyis kikapcsolod, akkor mi értelme van egyáltalán ilyen módon csökkenteni a kávákat? Ha meg ott hagyod, akkor a plusz terület amit nyersz semmire nem jó, belelóg a notch a videókba, fotókba, stb.

Az iPhone X esetén még simán védhető a dolog azzal, hogy sehol nincs káva, alul sem, így a szenzorokat nem tudja máshova tenni. De az Androidos gyártók itt nem tartanak, szokott lenni alsó káva, ami mellett teljesen értelmetlen a notch. Itt is beépíthették volna alulra (ahogy arra már voltak példák).

Azért utálja mindenki, mert ok nélkül másolják az Apple-t. Csinálják meg teljesen kávamentesre a telefont és elfogadom a létjogosultságát.

(#121) oba válasza Mukih (#117) üzenetére


oba
addikt

Arra szolgál, hogy nagyobb legyen a kijelző? Ennek ellenére belelóg a hasznos tartalomba, főleg videónál. Ja, hogy ki lehet kapcsolni? Akkor tényleg sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#122) #16820480 válasza oba (#116) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztosan tennének bele, de olyan nem létezik nagyon, és marha drága is lenne. Valamin kell spórolni.

(#123) erahurka


erahurka
félisten

Mi értelme van a 20 MP-s másodlagos kamerának ha csak ezt a hülye portré módot fogja segíteni? Akkor már kaphatott volna szűkebb rekeszt nappali fotózáshoz. Vagy kihagyhatták volna, és annyival olcsóbban is adhatnák a telefont.

(#124) gippazoid válasza odani (#100) üzenetére


gippazoid
senior tag

Igazad van.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#125) Benetnes válasza Stauffenberg (#109) üzenetére


Benetnes
tag

Én mindezt egy három éves LG G4-en írtam! :C

[ Szerkesztve ]

(#126) hyperspace válasza oba (#121) üzenetére


hyperspace
őstag

Nekem tetszett a régebbi LG-nél az elgondolás, hogy az ikonok külön kis kijelzőn vannak. Most már nem kell ott lennie, egy plusz fekete csíkon meg lehet oldani a kijelző tetején (az oled miatt nem is fáj).

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#127) Juhaszatti válasza Mukih (#117) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nekem egyetlen bajom vele hogy nagyon csúnya. Jóval esztétikusabbak nélküle a telefonok. Persze ez szubjektív. Amíg van olyan notch nélküli telefon ami a többi elvárásomnak is megfelel, biztosan azt fogom választani a notchossal szemben.

(#128) Amsraff


Amsraff
újonc

Sziasztok
Én OnePlus 5T használok, 8Gb Ram,128 Gb Rom. 3 nappal ezelőtt töltöttem, Youtube,Fb, Wifi, Lte megy nagyon sokat, játszok vele,telefonálok,és most 27 százalék az akku. Nagyon pipec,gyors telefon.

(#129) ollie válasza Stauffenberg (#109) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor nézd meg a Pixel-t, abban sincs OIS, mégis jobb fényképezésben mint a G4.

De hozhatnám példának az OP3-at, abban van OIS, mégsem jobb fényképezésben, mint az OP5 (de hozhatnák példának más csúcsmobilokat is, melyek szarabb képeket csinálnak OIS-sal).

[ Szerkesztve ]

***

(#130) erahurka válasza Juhaszatti (#127) üzenetére


erahurka
félisten

Én azt nem értem miért kell ekkora, és miért pont középen? Lehetne valamelyik sarokban a szelfi kamera és kész. A fényérzékelő és a hangszóró teljesen jó lenne a tetején is.

(#131) judas13


judas13
addikt

Notch (Szenzor-sziget, oda megyek nyaralni) + alsó káva miatt alapból felejtős. Ja de ki lehet kapcsolni, tehát el lehet szürkésíteni ha már nagyon csesztet a jelenléte, de akkor meg minek vettem olyat amibalapon idegesít??
Persze, hogy törik a kerámia - ha földhöz baszódik tuti. A GG5 meg zsírmágnes és karcolódik teszem azt.....jack ok.
De ezt most kihagyom azért.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#132) Mukih válasza Juhaszatti (#127) üzenetére


Mukih
tag

Azt megértem, hogy valakinek azért nem tetszik mert neki csúnya, de nem tudom elhinni, hogy mindenkinek az lenne a baja vele, hogy csúnya. Tudom, van az a kifogás, hogy videó/játék közben eltűnik és akkor így semmi értelme, de netezni meg kb minden mást többet fogsz csinálni a telefonon mint videót nézni, szóval ez nekem kicsit furcsa, hogy van aki ezzel jön, persze ezt is megértem nem vagyunk egyformák.

Nekem nincs bajom vele, sőt még tetszik is, hogy csak ilyen kicsi a notch. Nekem az Iphone-on nem tetszik mert ott már szerintem túl széles.

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#133) oba


oba
addikt

Az egész notch mizériával együtt a képarány változtatás is eléggé szégyenteljes. Talán a Samsung kezdte el. Ténlyeg minden tartalom a neten 2:1 -ben van, ezért kellett ehhez igazítani a képarányt. Az 5T -vel ezt is lemásolta a Oneplus, de az összes többi gyártó megtette ugyanúgy. Tök jó, vagy kilóg a hasznos képi tartalom a kijelzőből vagy oldalt van fekete sáv. Ez is pont ugyanolyan idiótaság mint a notch.

(#134) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah melyiket válasszam?

[link]

Mikor készül már el a mi mix 2s teszt?

(#135) PeteePeti válasza INGJOKE (#134) üzenetére


PeteePeti
őstag

Szintén +1

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#136) judas13 válasza odani (#100) üzenetére


judas13
addikt

Adom.
Ez a drogos hasonlat a semmi ragozása a tisztelet körök folyamatos újra futása mennyire egy szánalomra méltó és valahol saját magunkkal szemben is egy szegénységi bizonyítvány már. De te is, én is a MA stábja is, stb be van tépve szakbarbárt tóltak, ami így vagy úgy mindenkit elbódít, vagy egyenesen fejbe basz és csak révülten megyünk mind a nyáj után, sőt mi magunk vagyunk a Nyáj a nagybetűs, megvezetett Fogyasztó. Mászunk az akol melegében együtt csak tovább és tovább - ahol hamar a folyamatos bégetés is megszépül már és élvezhető dallamá vált.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#137) -FreaK- válasza INGJOKE (#134) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én semmi érdekeset nem találok a 2s-ben, plusz csicsa szoftver ugye. Az OP6 viszont amoled, van némi vízállóság, jack csati, gyári Android, jobb aksi idő, már most van rá Android P beta. Ráadásul nagyobb a kijelző, bár az még mindig nem akkora mint a 6" 16:9, amiről váltok.

[ Szerkesztve ]

(#138) zsoltiz válasza ollie (#129) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Nem az OIS-tól lesz jó egy kamera, ezer más dolog is van. De egy jó kamera megjobb lesz ha van OIS.

(#139) Juhaszatti válasza INGJOKE (#134) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha csak ezt az összehasonlítást nézném, én mindenképp a OnePlust választanám. Már csak az amoled vagy a jack miatt is.
A notch nagy mínusz, de ez pont az a helyzet hogy a többi tulajdonságával kompenzálja nálam ezt a hátrányt a másikkal szemben.

(#140) INGJOKE válasza -FreaK- (#137) üzenetére


INGJOKE
veterán

A jobb aksiidőt miből gondolod?

A jack sosem érkelet az elmúlt 20 évben ha 3x használtam okostelefonnal fülest...

A gyári android nekem is jobban tetszik... amoledtől nem pisilek be...a némi vízállóság az pont ugyan annyit ér garancia szempontjából, mintha nem lenne. Az op javára lehet írni, hogy már 128/8-as is van nem kell megvennem a 8gb-ért a fullost.

(#141) Kajt válasza INGJOKE (#134) üzenetére


Kajt
tag

S8 vagy S8+ :))
Vagy ha van keret S9, S9+

[ Szerkesztve ]

(#142) leslien válasza -FreaK- (#137) üzenetére


leslien
nagyúr

2s is benne van a béta programban...[link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#143) #16820480 válasza -FreaK- (#137) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mix 2S-re is van P béta, csak nem olyan egyszerű feltenni mint OP6-ra, és például a kamera használhatatlanul szar P alatt egyelőre sajnos. Nekem őszintén a a Mix 2S design kellene a OP szoftveres részével, az egy közel tökéletes telefon lenne.

(#144) INGJOKE válasza Kajt (#141) üzenetére


INGJOKE
veterán

Soha az életben egy forintot többet nem fizetek samsungért... legyen az bármi... :)

(#145) INGJOKE válasza #16820480 (#143) üzenetére


INGJOKE
veterán

tedd fel rá a szoftvert... és ha már jól működik szólj nekünk is és mi is ezt tesszük... :C :C :C

(#146) erahurka válasza #16820480 (#143) üzenetére


erahurka
félisten

Saját szoftverrel milyen a 2S kamerája? Ezek a kínai csodák mindig itt véreznek el igazán.

(#147) #16820480 válasza erahurka (#146) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom, de P béta alatt ilyen, ami szerintem botrányos. Ennél mindenképpen jobb a gyári szoftverrel, csak az a helyzet, hogy én nem bírom elviselni a MIUI-t, így sajnos nem tudnám normális AOSP nélkül használni a telefont.

INGJOKE: Nem tudom feltenni, nincs egyik telefon sem a birtokomban.

(#148) leslien válasza erahurka (#146) üzenetére


leslien
nagyúr

itt van vmi... [link]
meg lehet h jól működik a Gcam is.. csak a fotós topicba ne töltsd fel.. :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#149) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Remélem az op3-am kihúzza addig amíg lecseng ez a noccs őrület. Na meg ezek a rémgagyi hátlapok.. :(

(#150) Gibo válasza INGJOKE (#134) üzenetére


Gibo
senior tag

Esetleg nézd meg még a Mate 10-et, és akkor végképp elbizonytalanodsz :DDD Abból is van 6GB os verzió ami szintén ismeri a b20-at.

Az a baj, hoyg mindegyiknek megvan az elönye... designban nekem a Xiaomi jobban tetszik illetve a vezeték nélküli töltés is jó (kényelmes) dolog, viszont én az amoledet preferálnám kijelzö szinten illteve a 3,5es jackhez is ragaszkodnék...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.