Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) YAS-dude válasza tibcsi0407 (#1622) üzenetére


YAS-dude
őstag

A 6003 pont a nemkínai.

(#1702) tibcsi0407 válasza YAS-dude (#1701) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem mindnek ugyanaz a száma, ahogy a Oneplus 5-nél is volt.

https://utdetailing.hu/

(#1703) YAS-dude válasza tibcsi0407 (#1702) üzenetére


YAS-dude
őstag

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/help/a6000-a6003-t3794618/page1

(#1704) tibcsi0407 válasza YAS-dude (#1703) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Valóban LTE különbségek vannak. Viszont magyar B20-at mind tudja. Érdekes.

https://utdetailing.hu/

(#1705) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Na ez a duva es nem ertem. Az egyik oldalon 489$-ert aruljak ingyenes vammentes szallitassal.
Ez 136K HUF
Hivatalosan meg 169 K HUF
+24%

(#1706) oba válasza ThorsHUN (#1705) üzenetére


oba
addikt

Hivatalos oldalról nincs semmi plusz százalék. Ráadásul ha onnan rendeled van hivatalos 2 év garanciád.

A másik oldalról valószínűleg az a vámmentes szállítás mese habbal. Ráadásul gyári garancia sincs.

(#1707) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Nah akkor sziasztok itt is :D A másik topik kihalt! Note 8 ról váltottam , Igazából a Note-al sem volt semmi bajom, de ez az OP6 Avengers edition szerelem első látásra! Bitang szép, gyors teló! remélem elleszek vele egy ideig!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1708) volandy válasza LaciGSM (#1707) üzenetére


volandy
senior tag

Grat a telefonodhoz!
Használd megelégedéssel!
Hol vetted! Mi volt az ára?

(#1709) LaciGSM válasza volandy (#1708) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Köszi! Az árát nem mondom mert nagykeres, ismerős áron kaptam :D
Egyébként XXL GSM!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1710) #80439296 válasza ThorsHUN (#1705) üzenetére


#80439296
törölt tag

Te, tuti 6-os? Mert az 5/5T -t én is láttam óccsóé'...
Vagy 3/3T? :F

(#1711) tatomi92


tatomi92
aktív tag

Sziasztok!

Mától én is egy Oneplus tulaj lettem, méghozzá egy 6-osé (8/128gb).

Eddig nagyon tetszik:)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#1712) #65510400 válasza ThorsHUN (#1705) üzenetére


#65510400
törölt tag

Mit nem értesz? Leegyszerűsítem.

Megveszed a telefont ott. Ha elromlik, hogy garanciáztatod és meddig?

Megveszed a telefont hivatalosan. Ha elromlik, hogy garanciáztatod és meddig?

(#1713) volandy válasza tatomi92 (#1711) üzenetére


volandy
senior tag

Neked is gratula a telefonodhoz!
Használd egészséggel!
Meg lehet kérdezni, hogy hol vetted?

(#1714) Kocsó válasza LaciGSM (#1709) üzenetére


Kocsó
aktív tag

ettől még az árat elárulhattad volna... ;)

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#1715) Kocsó


Kocsó
aktív tag

Jut eszembe! :))
Valaki Official TWRP + Magisk root párost telepített-e már közületek?
Amikor megjött a 6-os, frissítettem 5.1.5-re egyből és ment a bootloader nyitás, plusz kábellel a Magisk root (mivel akkor még nem volt hivatalos TWRP)
Most már viszont van és reklamál a telefon is, hogy 5.1.8 update elérhető.
Milyen sorrendben és hogyan kellene "ráhegeszteni" az új OOS-t, hogy a root is megmaradjon és az adataim se vesszenek el? :U

Találtam egy XDA-s leírást de nem mertem még neki állni :U

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#1716) tatomi92 válasza volandy (#1713) üzenetére


tatomi92
aktív tag

A hivatalos Oneplus.net-ről:)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#1717) volandy válasza tatomi92 (#1716) üzenetére


volandy
senior tag

Te milyen szinűt vettél?

(#1718) AuraSync válasza tibcsi0407 (#1680) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát nekem mai napig jobban tetszik a lesarkított kijelző.
Anno a lekerekített szélű katódsugaras monitor után hogy tudtunk örülni a szuper sarkított sîkképernyős monitornak. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1719) tibcsi0407 válasza AuraSync (#1718) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Attól függ mi a tartalom ugye. Ha arra van optimalizálva, hogy lekerekített a széle, akkor nincs hátránya. :)
Ebben az esetben a szimmetria miatt hasznos.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1720) McLaca válasza Macika66 (#1690) üzenetére


McLaca
őstag

Mostani telómon is Nillkin van, de a vastagabb 0,3 mm-es. Nekem bevált, gyakorlatilag ugyanaz az érzet, mint a teló erdeti üvege. Viszont szép a lekerekített szél, de mégiscsak vékonyabb, ami esésnél nem biztos, hogy jobb, ezért hajlanék a 0,3mm-esre.

És ha már fólia, meg kijelző: mennyire látszik, hogy a kijelző pentile? Engem ez eléggé elriaszt, mert van itthon egy fényképező, aminek szintén ilyen az LCD-je, és oké, hogy sokkal kisebb felbontás (nagyobb, jobban látszó alpixelek), de azért elég szembetűnő a kontúroknál a különbség egy RGB-hez képest. Nem beszélve arról, hogy pentile-nál a PPI sem épp annyi, amennyi az egyszerű osztásból kijön, hanem úgy 20%-kal kevesebb, ami HD-nál már lehet, hogy feltűnő... Viszont nem tudok novemberig várni a következő modellre, mert véres a mostani telóm nyaka és nincs értelmes alternatíva ennyi pénzért (számomra). Vegyem? Ne vegyem? :D

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1721) ThorsHUN válasza #65510400 (#1712) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Azt nem ertem, hogy mondjuk egy gearbest aki kereskedo, hogy tudja 20%al alacsonyabb aron adni (AFA es vam mentes szallitassal egyutt) mint a gyarto (mindketto behozza europaba, szoval ez nem indok, hogy az egyik fizet afat vamot a masik nem).
Ezt nem ertem.
Ha ilyen 5% kulonbseg lenne az ok. De 20???

(#1722) oba válasza ThorsHUN (#1721) üzenetére


oba
addikt

Egyáltalán nem biztos, hogy a gearbestes szállítás valóban vám és áfa mentes. Továbbá a gearbest nem ad neked háztól házig gyári garanciát két évig. Saját költségeden küldeted majd neki vissza a készüléket javításra, amire lehet megint vámot kell fizetned ha vissza küldik. Ha egyáltalán minden simán megy és nem kell velük boxolni a garancia miatt. Most már érted?

(#1723) -FreaK- válasza ThorsHUN (#1721) üzenetére


-FreaK-
veterán

Úgy hogy a Gearbest Ázsiából küldi neked, csak olyan futárszolgálattal ahol biztosan nem vámolják le (de ez sem 100% szerintem, simán lehet hogy megfogják holnap). Ez gyakorlatilag adócsalás szerintem. A Oneplus meg a hivatalos úton és módon hozza be az EU-ba, tehát teljesen tiszta. Szerintem megveheted, de azzal legyél tisztában, hogy ha garanciáztatni kell, akkor lehet vissza küldeni saját költségen, ami nem két forint lesz, valamint ha el akarod adni, kevesebbet is fog érni emiatt.
Azt meg gondolom tudod, hogy az OP-tól direktben rendelve nincs szállítási költség, valamint ha gariztatni kell, az szintén ingyenes, küldenek érte futárt, oda-vissza. Persze ha arra játszol, hogy 'úgysemleszbaja', akkor be lehet vállalni.

De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#1724) daver88


daver88
aktív tag

üdv!

Honor 8 telefonon utódjául néztem ki a OnePlus 6-ot...esetleg a korábbi évek tapasztalatai alapján mikorra várható valamilyen szintű árcsökkenés? (természetesen nem az ár/érték aránnyal van gondom, hanem általában mindig megtalálom azt a napot a vásárlásra, ami után csökkentenek az áron... :))

(#1725) YAS-dude válasza daver88 (#1724) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nincs ilyen a oneplusnál. Olyan sűrűn jönnek az új modellek, hogy az előző még az eredeti árán fut ki.

(#1726) tibcsi0407 válasza ThorsHUN (#1721) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Gearbest sok terméket veszteséggel árul. Kell nekik a nagy pénzforgalom, mert tőzsdére ment a cég. Kínai kontaktom mondta.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1727) #16820480 válasza daver88 (#1724) üzenetére


#16820480
törölt tag

OP-t mindig a megjelenéshez közeli időpontban éri meg megvenni, mert akkor a legfrissebb a hardver, a legjobb az ár/érték arány. Árcsökkenés akkor lenne várható, ha mondjuk erősödne a forint, mert akkor jobb lenne a váltás (én még 165 ezerért vettem, most ugyanaz a modell már 170 felett jár).

tibcsi0407: De a pénzforgalom mire jó, ha amúgy veszteséges? Gondolom a részvényesek nem szeretik kimondottan, ha nem kapnak osztalékot.

[ Szerkesztve ]

(#1728) tatomi92 válasza tatomi92 (#1716) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Mirror black:)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#1729) tibcsi0407 válasza #16820480 (#1727) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A cash flow-t azelőtt futtatták fel brutálisan,mielőtt tőzsdére ment a cég. Kimentek a tőzsdére és mindent eladtak. Most pedig ugye az új tulajdonosi körnek tartania kell azért az árakat, legalábbis csak lassan emelnie ha akarnak bevételt is.
Még az EU Express-es cégnek is van benne tulajdonrésze.

https://utdetailing.hu/

(#1730) #16820480 válasza tibcsi0407 (#1729) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szóval igazából egy masszív átverés volt, hogy befektetőket szerezzenek :D

Amúgy mi ez az EU Express cég? Valami backdoor az EU vámhivatalnál, vagy mi?

(#1731) mrbodriakos


mrbodriakos
csendes tag

OnePlus 6 Bumper Case Nylon (Black) tok van valakinek? Amikor rendeltem a telót, ki volt fogyva (és úgy látom még mindig ki van) de nagyon tetszik, próbálnék beszerezni egyet

(#1732) tibcsi0407 válasza #16820480 (#1730) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azt nem tudom, hogy hogy működnek a szállítások, de az olcsó szállítási ár okát legalább tudjuk. :)

https://utdetailing.hu/

(#1733) tatomi92 válasza mrbodriakos (#1731) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Szombaton, amikor megrendeltem a telefont akkor volt meg, de en az Otterbox-ot valasztottam a vedelem erdekeben:)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#1734) volandy válasza tatomi92 (#1728) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Szép lehet!

(#1735) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Valaki rendel mostanában telót a hivatalos oldalról? felhasználnám a Voucher kódot, kellene nekem üvegfólia és tok! Segít benne valaki?

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1736) ThorsHUN válasza -FreaK- (#1723) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Tehat kb ugyanazt a rizikot vallalom be mintha mi8-at rendelnek...
ok:)

Egyeb kulonbseg? romot mokolni kell vagy nem?

(#1737) PowerBuldog válasza ThorsHUN (#1736) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ha a oneplus hivatalos oldaláról rendelsz? Természetesen nincs semmi mókolás. Kiveszed és működik.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1738) -FreaK- válasza ThorsHUN (#1736) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, bár azt nem tudom, hogy hány év garit ad a Gearbest, a hivatalos OP gari az két év.
Illetve a Xiaomi-t be tudod szerezni itthon is (persze drágábban), és akkor ők intézik a garit.

Nem kell, nagyon szuper a gyári is, de ha valami miatt szeretnéd akkor nagyon egyszerű az egész, sokkal könnyebb mint a Xiaomi esetében, erről valamelyik hír alatt írtak többen.

szerk.: jah, félre értettem. Azt szeretnéd tudni, hogy a Gearbest-ről rendelt telefon esetében szükséges-e mókolás. Ezt nem tudom, lehetséges, hogy ott a HydrogenOS-el árulják, akkor igen, kicsit mókolni kell.
Nézd meg a Gearbest oldalán, hogy mit írnak az OS-re. EU-ban az OxygenOS-el forgalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#1739) KaoszTom


KaoszTom
aktív tag

Sziasztok,

OnePlus Wireless Bullets-et használ valaki? Együtt rendelném a OP6-al, de már legalább egy hónapja Out of stock..

(#1740) shanya83


shanya83
tag

Hol kell beállítani, hogy elküldje a másik félnek a számomat a telefon, keresem, de nem találom :)

(#1741) #16820480 válasza shanya83 (#1740) üzenetére


#16820480
törölt tag

A szolgáltatódnál.

(#1742) Kocsó válasza shanya83 (#1740) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Megnyitod a Telefon alkalmazást
Jobb felső sarokban a 3 pontra nyomsz
Beállítások
Hívás beállítások
SIM1 (vagy SIM2) attól függ melyik kártyán akarod állítani
További beállítások
Hívóazonosító
Szám megjelenítése

;)

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#1743) Tailorzsolt


Tailorzsolt
tag

Sziasztok!

VoLTE-ről tudtok valamit? Külföldi videókon láttam, hogy van VoLTE, de nem találtam semmit a beállításokban. Viszont korábban már próbáltam, hogy hívás közben van mobilnet, de valahol elvileg állítani is lehet, nem?

(#1744) greyslay


greyslay
aktív tag

Szánalmas ez az ups. A mai napra ígerték a szállítást, de már tegnap kihozták csak ugye nem voltam otthon és nem tudtam átvenni (semmilyen értesítés nem érkezett azzal kapcsolatban sem, hogy a feltüntetett napot megelőző napon érkezik) . Az oldalon feltüntették hogy a mai napon lesz kiszállítva. Én reggel felhivtam az ups központot hogy mégis mikor várjam a kiszallitást. Az ugyintező hölgy tajekoztatott, hogy biztonsági okokból nem adhatja meg a szállító telefonszámát és azt sem tudja meg mondani hogy mikor hozzák ki, annyit tud segíteni hogy a futárnak üzenetbe leírja hogy mielőtt a címhez ér telefonáljon. Délután fél 6 kor ismételten felhívtam az ups központját, hogy reggel 7 óta ül a párom az ajtó előtt most akkor este meddig üljünk még otthon?! A hölgy tájékoztatott hogy 19 óráig érkezhet a futár. Az üzenet elküldésével 19 óra után járunk és úgy gondolom hogy ez megint tolódik egy napot, de holnap már megint mindketten dolgozunk, úgy hogy a rendeléstől elállok. Megjegyzem tudom, hogy az én érdekem ez a történet, de mélységesen felháborító az hogy 2018 ba nem lehet egy telefont elejteni hogy kb. Délelőtt vagy délután vard a csomagod amit kifizetettél köcsög.
Lényeg a lényeg, szeretnék elállni a vásárlástól, és a paypalnak is lefogom írni a storyt ha kell. Az lenne a kérdésem hogy mennyit fogok bukni a storyn mivel gondolom a bankiátutalás kuka. 590 euro volt 195 ezer korul vont. Remélem mas nem jar igy ezzel a szar ceggel.

"embertelen ember munka"

(#1745) oba válasza greyslay (#1744) üzenetére


oba
addikt

Miért a Oneplust "bünteted" a szállítási nehézségek miatt? Ki fogják vinni a csomagodat, nyugi. Semmi értelme elállni a vásárlástól emiatt. Szerintem.

(#1746) greyslay válasza oba (#1745) üzenetére


greyslay
aktív tag

Azért mert a oneplus kötött szerződést egy ilyen takony céggel

"embertelen ember munka"

(#1747) LaciGSM válasza greyslay (#1746) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Az UPS céggel próbálj egyeztetni! A Oneplus nem tehet arról hogy te éppen dolgozol, amikor a futár meghozza a rendelt cuccot! 2018-at írunk , még mindig szarozni, meg taknyozni kell azonnal,meg köpködni a fórumon egy gyártóra, ha nem minden úgy alakul ahogy éppen kigondoltad??

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1748) Ren Hoek válasza greyslay (#1746) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Miért nem munkahelyre rendeled?

Én mindent oda kérek... kb szabit kéne kivenni a rendelésekhez...

(#1749) greyslay válasza LaciGSM (#1747) üzenetére


greyslay
aktív tag

nem a gyártóra taknyozok és köpködök, hanem egy fuvarcégre akik azért kapják a pénzüket hogy igenis teljesítsék azt amit elvállalnak és amivel megbízzák őket.
Úgy gondolom természetesen, ahogy az imént is leírtam, hogy természetesen a gyártónak is van felelőssége olyan téren, hogy melyik fuvarozó céggel köt szerződést, mivel gondolom ez esetben is az ups 3 fillérrel olcsóbban csinálja meg ugyan azt amit a gls.
De ez most teljesen mind1, a problémám az, hogy én ha a munkahelyemen nem csinálok meg valamit időben, és 1 napot kések, akkor igenis elgondolkodom azon hogy másnap nem biztos hogy be kell mennem.
Ezek meg kurvára leszarják, hogy más egy egész napját is úgy szervezi, hogy otthon legyen, elérhető legyen, azért mert annyit nem lehet közölni egy sms formában hogy ebbe és ebbe az intervallumba számíts a kiszállításra. Érdekes ez utóbbi mind a dhl és a gls esetében működik, még akkor is ha nem előre utalva van a rendelés hanem utánvét. És nem vagyok gyerek, tehát engem ebbe a történetben nem az háborít fel, hogy később jutok a "játékomhoz", hanem az az elv hogy az ember mindennapját leszarva (kiviszem ha belefér a munkaidőbe) elven működik. Még akkor is ha a kiszállítás ideje meg van adva, és telibe szarnak rá, mert úgy sincs semmilyen következménye ha nem hozza ki.
Minden esetre a oneplus-nak írok egy szép üzenetet az UPS Hungary -ról. Hátha nem szarják telibe.

[ Szerkesztve ]

"embertelen ember munka"

(#1750) #16820480 válasza greyslay (#1749) üzenetére


#16820480
törölt tag

A GLS nem globális cég, a UPS igen. Gondolom az egész világon mindenhol velük dolgoznak (kivéve Kínát mondjuk, de az spéci piac). Van még Fedex, ami szinte biztosan drágább, illetve DHL, ami meg itthon nem is kézbesít már egy ideje, csak leadja a postának, ami meg még kevésbé érdeklődik a lelkiállapotod iránt általában.
Ezt amúgy én sem értem, hogy ha ennyire gondot okoz otthon lenni, akkor miért nem olyan helyre kéred, ahol van valaki? Munkahely, rokon, szomszéd, haver stb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.