Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) hedgehog válasza whited (#7000) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szia! Mi volt a gond a 7-essel? Bár nem tervezem arra cserélni a 6-osomat, de szerintem legkésőbb jövőre azért váltok, és maradok márkán belül, azért kérdés hogy mi a gond a későbbi generációkkal.

-- aka p3d3str1an

(#7002) whited válasza hedgehog (#7001) üzenetére


whited
addikt

Nekem első oneplus volt az.
Sokkal többet vártam tőle, plusz a nagy képfrissítéstől se dobtam egy hátraszaltót :U
Ez viszont (6/64 , 50k-ért) egy iszonyat BB mobil szerintem

Időközben megnéztem és 87%os az akkum is, ahhoz képest hogy hány mAh, nagyon bírja :C

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7003) shifty! válasza whited (#7002) üzenetére


shifty!
senior tag

Szvsz jelenleg a használt teló piac egyik legjobb fogása az OP6, én is egy fél éve használom, egy aksicserét végrehajtottam rajta 2 hete mert a gyári, ami benne volt már csak 76%-ot tudott, most viszont 6 órás kijelzőidőket produkál OOS-en. :K

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7004) oba válasza shifty! (#7003) üzenetére


oba
addikt

Én megjelenéskor vettem meg az enyémet, a 2 éves garancia vége előtt egy hónappal ingyen kaptam bele új akkut, kijelzőt, töltő csatlakozót. Nem látom értelmét, hogy bármire is váltsak. Egyedül a 120hz-es kijelző ami izgatja a fantáziám, de valljuk be, az nem egy létkérdés.

(#7005) shifty! válasza oba (#7004) üzenetére


shifty!
senior tag

Én használtan vettem itt az aprón az enyémet, így a garanciás csere nem volt opció, de mindíg is szerettem DIY módon megcsinálni, amit megjelent, egy yt instrukciós videó után nem volt nagy magic kicserélni magamnak, egyedül a rendelésnél volt egy kis félsz bennem, hogy tuti gyári, jó minőségűt kapjak ali-ról, szerencsére siker volt a rendelés is.

A 90/120/144 Hz-et sógorom OP7T-jén kipróbáltam, de kívül azon hogy szmúútul gördült a fész/insta/etc., nagyon engem sem hatott meg, itthoni PC-hez van egy 144Hz-es monitor, azon kiélem az ilyen ingereimet, ezt leszámítva meg nem tudok panaszt tenni a készülék ellen.

ROM-olni lehet (ez nekem megváltás a Huawei P20 után :DDD), fejlesztik ha éppen legfrissebb / custom Androidra vágyom, ha olyanom van vissza a stock rom, szóval elmókolgatok vele, ez engem boldoggá tesz, értelmes minőségben lehet vele fotózni, amit külön szeretek benne. :R :K

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7006) oba válasza shifty! (#7005) üzenetére


oba
addikt

Majd kijavítanak, ha tévedek, de én úgy tudom, hogy a Oneplus nem ad ki külsős viszonteladóknak/szervizeknek semmilyen gyári alkatrészt, szóval valószínűleg a tiéd sem gyári ha az Aliról van. De ha jól bírja a kiképzést akkor végülis tökmindegy, hogy milyen :)

(#7007) shifty! válasza oba (#7006) üzenetére


shifty!
senior tag

Erről nincs infóm nekem sem, de összehasonlítottam az IC-t és lényegében semmi eltérés nem volt a kiszerelt és az új között, az új gyártási ideje 2020.03. hó volt, szóval nagyon sokat nem öregedett elvileg, és egyelőre nagyon jól bírja a kiképzést. Ha 1-2 évente ki kell majd cserélni, és hasonlóan jó akkut találok bele, akkor jók vagyunk :DD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7008) #90305280


#90305280
törölt tag

OFF.

Gondoltam, én is előveszem eme remek szerkezetet, és rárakom az elérhető gyári frissítéseket, amik elérhetőek - no, ő nem így gondolta, és ronda nagy szürke füsttel (nem olyan naggyal), és jó büdösen annyit mondott: csá!

Kérdés: tud valaki, értelmes áron, EU 6003 újat?

Köszi!

(#7009) tibcsi0407 válasza #90305280 (#7008) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez frissítés közben?

https://utdetailing.hu/

(#7010) #90305280 válasza tibcsi0407 (#7009) üzenetére


#90305280
törölt tag

Áh, csak rádugtam a töltőt. Sajátot.

[ Szerkesztve ]

(#7011) tibcsi0407 válasza #90305280 (#7010) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na ilyet sem hallottam még. Sajnálom, hogy így alakult, de szerintem már 6-ost nem fogsz kapni újat.
7T-t még behúzhatsz innen-onnan szerintem.

https://utdetailing.hu/

(#7012) shifty! válasza #90305280 (#7008) üzenetére


shifty!
senior tag

Meddig pihent polcon/fiókban?

Lehet csak az aksi adta meg magát, esetleg már púposodott csöppet, most meg töltés hatására csütörtököt mondott...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7013) #90305280 válasza tibcsi0407 (#7011) üzenetére


#90305280
törölt tag

No problem, de ezek után az OP5-öst nem fogom áram alá helyezni; nem merem... ;]

OP 7T Pro-m van, meg OP 8 Pro - meg OP 3, csak szép volt a 'sorminta'... :U

#7012 Vagy 2 évig; szerintem van annyi... Mondjuk a büdössége szinte azonnal elmúlt; a hátlap teljesen sík, nincs 'aksi szaga'.

[ Szerkesztve ]

(#7014) shifty! válasza #90305280 (#7013) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha már így alakult, egy alacsony áramerősségű töltővel megkínálhatod, lehet, hogy a töltőportban lévő por nyomott egy égést?

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7015) #90305280 válasza shifty! (#7014) üzenetére


#90305280
törölt tag

3 'nem-noname' töltő, ebben a sorrendben:
- OP saját;
- Huawei ami a P30 Pro-hoz van;
- Samsung, ami asszem' a 10.1 tablethez adtak - ő talán 2A-es, lassú.
Semmi, de nem döglött meg egyik töltő sem, másikkal kipróbáltam.
(Jaja, bátor vagyok :) )

(#7016) pcnet


pcnet
addikt

Szerintetek mikor kapjuk meg az Android 11-et? 7es szériára is még csak béta van. *#801#-re nem jön be az engineering mód, így nem tudom a VoLTE profilt beállítani. Lusta vagyok FR-t nyomni, VoLTE hiányán kívűl más bajom nincs a telefonnal. Érdemes lehet megvárni Android 11-et és majd utána nyomni FR-t? Júliusban cseréltettem akksit, mikor visszakaptam, akkor laktam be újra.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#7017) shifty! válasza pcnet (#7016) üzenetére


shifty!
senior tag

Nyárnál előbb nem várnám a stabil OOS11-et, ha tavasszal lesz béta, az már jónak számít.
Ha tudsz addig VoLTE nélkül élni, akkor ne zargasd, ha szeretnéd a funkciót, akkor próbáld meg, de a custom rom-ok is elég jók már, stabilak és VoLTE tekintetében is jók.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7018) pcnet válasza shifty! (#7017) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi! :R Reménykedtem a tavaszban. Custom rom sajnos nem játszik banki app miatt. K&H app már azért letiltott, mert másik SIM kártyát tettem a telefonba.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#7019) shifty! válasza pcnet (#7018) üzenetére


shifty!
senior tag

Elég érdekes, én most OOS-t használok, Magisk root-tal, és OTP és K&H app is megy, Magisk Hide-al simán működik.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7020) hedgehog válasza pcnet (#7016) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ez kell az engineermódhoz: apkmirror

-- aka p3d3str1an

(#7021) pcnet válasza hedgehog (#7020) üzenetére


pcnet
addikt

Igen, ezt feltettem, köszönöm, de hiába írom be a kódot a tárcsázóba, vissza ugrik a tárcsázó főoldalára. :(

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#7022) tibcsi0407 válasza pcnet (#7018) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Simán tudod hide-olni a root-ot bármilyen rendszeren, ahol nincs ctsProfile probléma.

https://utdetailing.hu/

(#7023) hedgehog válasza pcnet (#7021) üzenetére


hedgehog
senior tag

lehet hogy kell neki a logkit is: apkmirror

-- aka p3d3str1an

(#7024) pcnet válasza hedgehog (#7023) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi, de így semegy. Egyébként ez is fent volt. Írtam Tomp kollégának, az Ő zip-jét is leszedtem a drive linkjéről, de semmi. FR lesz a vége. De tudok élni VoLTE nélkül végülos, csak a tudat bosszant, hogy egyszercsak nem megy.

Jött OOS 10.3.8. [kép]

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#7025) palesz53 válasza pcnet (#7016) üzenetére


palesz53
senior tag

21q2-re ígérték. De utána rettenetesen nagy támogatást már nem fog kapni, azt megmondták.
(11-en meg a gcam sem igazán fog már működni, hacsak valamelyik dev nem tesz bele plusz energiát - celso blogját tessék megnézni, vmelyik nap írta, en bloc a OnePlusra.)

VoLTE (kell a logkit is, az engineer mode is):
1, Tárcsázóba írjuk be a következő kódot: *#800#
OnePlus Logkit->Function Switch->VoLTE és VoWiFi switch opciót kapcsoljuk be majd indítsuk újra a telefont. Ha megvan akkor kapcsoljuk be a VoLTE kapcsolót.
2, A mellékelt zip fájlt csomagoljuk ki majd telepítsük a QPST programot és a QUD-t(Qualcomm Driver)
3, Tárcsázóba írjuk be a *#801# kódot majd a Serial és a Full-port switch opciót kapcsoljuk be. Ez után csatlakoztassuk a telefont a pc-hez.
4, Keressük meg a pc-n a QPST mappában a PDC programot majd indítsuk el. A legördülő menüben válasszuk ki a telefont ami „Qualcomm HS-USB WWAN Adapter 9091” néven szerepel.
5, A megjelenő listában deaktiváljuk és töröljük az aktív profilt ami az „Overseas-commercial_DS” profil. Jobb egérgomb a profilon majd Deactivate->Sub0 és Sub1. Ez után a profilt kiválasztva menjünk a Remove gombra.
6 a, (5, 5T, 6, 6T): Keressük meg a „ROW” profilt majd aktiváljuk mindkét SIM kártyára. Jobb egérgomb a profilra majd SetSelectedConfig->Sub0 és Sub1. Ez után a profilt kiválasztva menjünk az Activate gombra. Ha most megnézzük a telefont, meg kell jelennie a VoLTE ikonnak. Diginél a VoWiFi ikonnak is. Ha megjelenik, működik!

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#7026) pcnet válasza palesz53 (#7025) üzenetére


pcnet
addikt

Így csinálom, de a *#801# után vissza ugrik a tárcsázóba. Készítettem róla videót is Tompnak.

[link]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#7027) palesz53


palesz53
senior tag

Kezd elegem lenni az androidból, meg a frissítésekből. Ez a 2. frissítés zsinórban, ami hazavágja a telót. Custom kernel volt rajta, semmi több.

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#7028) #90305280 válasza #90305280 (#7008) üzenetére


#90305280
törölt tag

Valaki? :U

(#7029) aerosmith válasza palesz53 (#7025) üzenetére


aerosmith
őstag

6 a, Nincs már ROW profil, a Telefonica_UK_Commercial a jó profil.
A végén még kell egy telefon restart ha nem jelenne meg a volte ikon.
Ja és előtte persze aktiváltatni kell a simekre a szolgáltatónál.

(#7030) palesz53 válasza aerosmith (#7029) üzenetére


palesz53
senior tag

Hogyne lenne, simán megy most is a row profillal (10.3.7 alatt is volt, és most a 10.3.8 alatt is van). Telenoron is, Telekomon is.

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#7031) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, cseréltetett valaki mostanában hivatalosan akkut-t a OnePlus oldalán keresztül? Azt látom, hogy maga az akku nem drága, de mennyire jön ki a teljes folyamat és mennyi időbe telik? A telefon hátáról leszedik a skint? Köszi...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#7032) oba válasza Gabócza (#7031) üzenetére


oba
addikt

[link] Állítólag 30 euro az egész. Az egész folyamat általában 7 munkanap alatt megvan, de volt már gyorsabb is. Nekem a garanciális akkucserénél cseréltek üveg hátlapot is külön kérés nélkül. Azt nem tudom megmondani hogy garancián kívül cserélik-e a hátlapot, vagy hogy egyáltalán vissza tudják-e rakni a régit. Szóval én inkább úgy számolnék a helyedben, hogy a skinnek annyi lesz, maximum kellemes meglepetés lesz ha mégis megmarad.

(#7033) Gabócza válasza oba (#7032) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi szépen. Próbáltam rákeresni a kérdés előtt, csak én az akku csere szavakra kerestem aksi csere helyett. :C Egyébként teljesen baráti ár...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#7034) Palkriag


Palkriag
újonc

Sziasztok! Valaki tud normális kijelzővédő üveget oneplus 6-hoz? Esetleg valahol lehet még kapni gyárit?

(#7035) #90305280 válasza Palkriag (#7034) üzenetére


#90305280
törölt tag

Megnézem, maradt-e GYÁRIm.

(#7036) hedgehog válasza Palkriag (#7034) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hali, én ezt szoktam rendelni, nekem bevált. A gyári tartósabb, de ez is jó alternatíva.
https://www.aliexpress.com/item/32889196083.html

-- aka p3d3str1an

(#7037) oba


oba
addikt

Mikor jön az új rendszer, lehet már tudni? Tegnap oxygen updaterben is jött egy kis update. Nem úgy tűnik mint ha az új rendszer olyan közel lenne ha még mindig ilyen kis frissítéseket tolnak ki.

(#7038) palesz53 válasza oba (#7037) üzenetére


palesz53
senior tag

Anno q2-ről volt szó.
De amennyire nincs még a 7-re se stabil, csak béta...
Vhol értelmetlennek is tűnik, mert ősszel elvileg elengedik a 6 kezét frissítés ügyében... Kérdés mennyire lenne stabil az a 11. Vajon javítanák-e a hibáit? Tartok tőle túl sok energiát, ha egyáltalán, nem tennének már bele.
Az a10 így, bár nem hibátlan, de azért elég jól működik.

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#7039) palesz53 válasza oba (#7037) üzenetére


palesz53
senior tag

Na, tessék, kaptunk mára egy 10.3.9-et. :D

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#7040) palesz53 válasza palesz53 (#7039) üzenetére


palesz53
senior tag

Hm... :F Ezt nekem most dobta fel.
Akkor nem jött semmi.

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#7041) oba válasza palesz53 (#7039) üzenetére


oba
addikt

Igen, én is a 10.3.9-ről beszéltem. Én oxygen updaterrel töltöttem le, nem OTA-n.

(#7042) pcnet


pcnet
addikt

A februári biztonsági frissítés óta nálatok nem merül jobban a telefon? Egy éjszaka alatt 20-25%ot merül, igaz most másodtelefonnak használom, de sokszor járok úgy, hogy fel akarom oldani és csontra merült állapotban találom. Az akksi statban nem látszik beragadt app.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#7043) Itsu válasza pcnet (#7042) üzenetére


Itsu
tag

Igen

(#7044) hedgehog válasza pcnet (#7042) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én is úgy érzem hogy merül mint a kő, de egyre jobban nézegetem a 9-eseket, ráadásul így homeofficeben kevésbé zavar. (főleg mióta kitakarítottam a töltőcsatlakozót és újra tudok normálisan gyorstölteni :D )

-- aka p3d3str1an

(#7045) nutfile válasza hedgehog (#7044) üzenetére


nutfile
aktív tag

:C

(#7046) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tapasztalt olyat rajtam kívül, hogy a készülék nem akar csatlakozni 4g telekom hálózathoz?

A belvárosában jól müködik, de ha kijjebb megyek akkor már csak H+ van és nem csatlakozik a 4G re pedig látja a hálózatot, így nem megy a volte-sem. Eddig ez tökéletesen működött. Asszem az előző frissítés óta csinálja ezt. Jelenleg a legújabb firmware van rajta. 10.3.9

(#7047) palesz53 válasza Tocika (#7046) üzenetére


palesz53
senior tag

2x volt hasonló, viszont én pont fordítva találkoztam vele. Először az Örstől befelé nem volt 4g (keresztülmentem a városon, a Déliig, majd ide-oda, de sehol sem volt). Másodjára a Deáktól volt HSDPA+, néha csak 3g. Mindkét esetben csak miután visszatértem az Örsre, akkor állt vissza 4g-re. Próbáltam csak 4g-re állítva is, de akkor nem volt adatkapcsolatom. Én még 10.3.8-on vagyok. (A sim decemberi.)

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#7048) Tocika válasza palesz53 (#7047) üzenetére


Tocika
aktív tag

Úgy emlékszem, hogy nekem már az előző firmware-el is ezt csinálta.
Nem tudom , hogy firmware hiba vagy csak a Telekom szivat mert van hogy jól müködik van hogy nem.
Amúgy ez helyileg Debrecenben van.
De sokat járom a környező településeket és ott is tapasztaltam már.

(#7049) zoli978 válasza pcnet (#7042) üzenetére


zoli978
tag

Sokkal jobban merül nekem is. Én vissza tértem egy régebbi verzióra.

(#7050) Dolphine


Dolphine
addikt

Használja valaki a GPay-t rootolt telefonon? Vagy nyitott bootloader mellett?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.