Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) marcarc válasza Squirrel (#650) üzenetére


marcarc
senior tag

akkor a NOTCH lesz a baj.

(#652) ollie válasza oba (#606) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elég nagy a különbség: [link]

De nem is egy méretkategória a kettő. A OnePlus 6-ot az S8+-hoz kell mérni, nem a sima S8-hoz.

***

(#653) #16820480


#16820480
törölt tag

Nyertem :))

(#654) pbalazs09 válasza -FreaK- (#636) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Neked az UPS oldalán már átugrott a "Futárnál" menüpontra? Nekem még a Vecsést írja 7:36-kor.
Amúgy merre fele laksz? Nem függ attól a kiszállítás ideje? :(

(#655) AuraSync válasza ollie (#649) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem tudom mire érted a jóval több extrát. Amiket talán havonta egyszer használok? Akkor is csak azért, hogy megmutassam valakinek, hogy a teló ilyet is tud? :D

Össz visz három előnyt tudok mondani kb az S8/9 -re az OP6-hoz képest.
Jobb kijelző felbontás, jobb fényerő, jobb kamera. Számomra ezzel bezárult a kör mert már a V30-ammal lealáztam az S8-amat.

Írisz szkenner? Sötétben semmit nem ért.
Kerekített infiniti kijelző? Fél méterről esett le betonra az S8+ -om és abban a pillanatban megadta magát a kijelző pedig csak a sarkaira esett. Semmirevaló túlárazott törékeny ékszer ami tele van aggatva felesleges programokkal.

Rengeteg videót néztem az OP6 kezelőfelületéről és piszkos mód bejön az egész. Gyors, rugalmas, testreszabható.
A Samu mint fent is írtam egyhelyben toporog már egy ideje a folyton ugyan azt a dizajt adom el újra és újra üzletpolitikájával.
Lassan minden gyártó kiadja a saját noccsos telóját és megint csak a Samu van lemaradva.
A szoftveres támogatásról meg ne is beszéljünk.. hol van a beígért Oreó az S7-re? Ja hogy sz@r? Már az olcsó 30k kínai is Android 8-al jön ki...

Itt nem csak magát a telót kell nézni.. hanem a köré épülő dolgokat is. Te melyik Samu telódhoz kaptál gyárilag fóliát és tokot? Egyikhez sem. Továbbá kevesellem azt az 1 év garit is rá annyi pénzért.

Szal ahogy írtad is talán jelenleg az OP6 a legjobb ár/értékű csúcs teló a piacon. És még a szállítás is ingyenes volt. XD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#656) -FreaK- válasza pbalazs09 (#654) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem még, pont most néztem, még mindig holnapi kiszállítást ír. Nem frissül elég gyorsan a nyomkövetésük sajna..
Írtam privit.

(#653) sheratan: Nah, csaknem megjött közben? :) Szerintem ugyan annál a futárnál van az enyém is :D

[ Szerkesztve ]

(#657) kano válasza #16820480 (#653) üzenetére


kano
nagyúr

Megérkezett? :C Gyorsan fotó tesztet kérünk. Sok-sok természetfotót (fű, levél), hogy mos-e!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#658) ßrainiac válasza AuraSync (#655) üzenetére


ßrainiac
addikt

"Rengeteg videót néztem az OP6 kezelőfelületéről és piszkos mód bejön az egész. Gyors, rugalmas, testreszabható."

+1, millioszor szebb, letisztultabb es egysegesebb

(#659) #16820480 válasza kano (#657) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most frissül OOS 5.1.5-re, majd utána, meg ha már feltettem minden appot, akkor tolók vele pár fotót.

-FreaK-: Lehet, bár ez nem hívott, hogy mikor hozhatja, csak optimistán beállított a csomaggal :D

(#660) Timer válasza #16820480 (#659) üzenetére


Timer
veterán

Neked mára írták, vagy holnapra?

(#661) tibcsi0407 válasza #16820480 (#659) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Át se vegyem a Mix-et a futártól? :))

https://utdetailing.hu/

(#662) #16820480 válasza Timer (#660) üzenetére


#16820480
törölt tag

Először 23-ra, aztán 24-re, aztán 25-re, de végül kihozták ma.

tibcsi0407: Hát :P

Amúgy fura, a frissítés után eltűnt az opció az Ambient Display alól, hogy always on legyen, most már csak felemelésre lehet beállítani. Remélem ezt visszateszik majd valamikor.
Illetve az órát az állapotsávról nem lehet eltüntetni, sem jobbra visszatenni.

(#663) tibcsi0407 válasza #16820480 (#662) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én régen az 5-ön próbáltam AOD-t Project Phoenix ROM-mal és sokkal jobban merült. Szerintem a pick up and turn on cucc sokkal barátságosabb az akkuidő szempontjából.

https://utdetailing.hu/

(#664) Timer válasza #16820480 (#662) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, érdekes, mert a UPS oldala szerint 9:24-kor már Vecsésen volt a csomag, de holnap hozzák csak ki, azonban az AfterShip app már a kezdetek óta mára írja a kiszállítást. Majd meglátjuk! ;)

Az UPS oldalán most is ez szerepel:

Scheduled Delivery Updated To:

Friday, 2018/05/25 , By End of Day

[ Szerkesztve ]

(#665) ollie válasza AuraSync (#655) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az írisz scanner pont sötétben működik a leghatékonyabban. Ha fél méterről leejted, az OP6 is törni fog. Az olcsó kínai hogy jön az S7-hez, hogy az már Oreoval jön ki? 2 éve létezett Oreo? Nem. Akkor milyen érv ez? Az Viszont az S7 is a legújabb androiddal jött (mint minden csúcs Samsung), amikor megjelent. Amúgy meg pont a telefon köré épülő dolgok miatt jobb választás a Samsung (Pass, Smart Switch, Smart Things, Game Launcher, Cloud, és még ezer dolog). A fólia speciel egyáltalán nem érdekel, mert rontja a kijelző minőségét, mint ahogy a filléres tok sem, amit adnak az OP-hez (inkább veszek egy minőségi tokot). Pont azért adják, hogy elájuljál tőle, és ezzel elveszik a figyelmed a lényegről, miszerint nulla előrelépés történt az elmúlt 2 évben a OnePlus készülékeknél. A szállítás sem értem hogy jön ide, bárhonnan rendelsz egy Samsung csúcs telefont, ingyen fogják kiszállítani. Notch? Jézusom, az évszázad legrosszabb dizájnja, csúnya és értelmetlen. Többnyire nem létező érvekkel jössz.

Én nem azért írtam amit írtam, mert vitatkozni akarok, de ha valótlan dolgokat írsz arra muszáj válaszolnom, hogy ne vezess félre másokat. Imádom a OnePlus készülékeket (mint írtam volt OP3 és OP5 is), de ne legyünk már szemellenzősek, nem véletlenül annyival olcsóbb, mint más gyártó csúcsmobilja.

***

(#666) racerx válasza tibcsi0407 (#663) üzenetére


racerx
őstag

Jaja sztem is tök jó ez a felemel bekapcsol, amióta van én is használom 5T-n. Samun is jó volt az AOD , de az akármit is írtak, azé' beleharapott az akkuba.

(#667) tibcsi0407 válasza ollie (#665) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az OOS továbbra is komoly érv a Oneplus mellett szerintem, ahogy a gyorstöltés és a rohadt profi community developement is.
Ha más dolgokban nem is lépezt nagyot előre a cég (nem mintha a konkurencia rohamléptekben váltaná meg a világot a kis ráncfelvarrásokkal), de a community még nagyobb, mint valaha. Ez egy komoly húzóerő, ha geek vagy.
Ha csak egy sima consumer vagy, akkor a Samsung valóban jó választás, de pont egy szakmai fórumon erről vitatkozni szerintem hülyeség.
Almát a körtével eset, mert teljesen más a két telefon célközönsége.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#668) kano válasza ollie (#665) üzenetére


kano
nagyúr

Teljesen igazad van, viszon nekem épp az a fájdalmam a HTC-nél, hogy teleszemeteli számomra fölösleges dolgokkal a telefont a sense és még leszedni sem tudom. Nekem ilyen szempontból jobban bejön az OP. A noch egy ocsmány dolog szerintem is. És szerintem sincs érdemleges előrelépés az OP-nál az elmúlt 2 évben csak araszolgatások. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#669) -FreaK- válasza kano (#668) üzenetére


-FreaK-
veterán

"És szerintem sincs érdemleges előrelépés az OP-nál az elmúlt 2 évben csak araszolgatások."

Ahogy szinte az összes többi gyártónál is. Amennyit pl. az S9 fejlődött az S8-hoz képest, annyit az OP6 is az 5T-hez képest.
Szerintem ár/érték arányban jelenleg verhetetlen az élmezőnyben továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#670) kano válasza -FreaK- (#669) üzenetére


kano
nagyúr

Az biztos, hogy verhetetlen, de sajnos nem mindenki számára.
Nekem fontos lenne a kamera, a jó üzemidő. Miért nem lehet egy 4k-s akkut beledobni és végre kihozni a maximumot a CCD-ből szoftveresen? Valahogy mintha direkt csinálnák.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#671) AuraSync válasza ollie (#665) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

(Pass, Smart Switch, Smart Things, Game Launcher, Cloud, és még ezer dolog)

Egyiket sem használtam soha Samunál. Pl nem játszok telón, arra ott a PS4-em meg a PC-m.
Az írisz szkenner nálam sötétben nem igazán működött, az ujjlenyomat olvasó is volt, hogy csak többszöri tapizásra lett jó. Nézz egy vidit az OP6 arcfelismerőjéről. Azt hívják sebességnek.

Nem szemellenzős vagyok, látom amit látok és amit láttam az eddig mind tetszett ennyi pénzért. Ismétlem, ennyi pénzért. 170k-ért ami az S9+ esetében mennyi is volt megjelenésnél? Na ugye. Bőven 100k-val többe van az S9+, de azt nekem senki ne magyarázza meg, hogy az tényleg annyival többet is ér.
Miből van aranyból? Ha nem lenne rajta a Samsung név fele annyiba kerülne.
Még azt sem mondhatod, hogy jobb hardver van benne mert nem... ugyan az a kettő.

Én örülök neki, hogy meg vagy elégedve a Samu-val, azt tudom hogy nekem többet nem lesz. Pedig egy időben én is Samu párti voltam és leszóltam a többi márkát.
Már belátom, hogy egy sokkal olcsóbb teló is ki tudja elégíteni bőven az ÉN igényeimet.

Cloud-okkal meg játszon az aki nem félti a cuccait. Nekem minden képem, videóm, iratom le van mentve külső HDD-re amit nem nézeget senki az interneten a hátam mögött.
Azt a tárhelyet a szolgáltató akkor zárja be amikor akarja és egy szavad nem lehet, hogy elveszett a sok pucér képed amit feltöltöttél. :D :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#672) #16820480 válasza tibcsi0407 (#663) üzenetére


#16820480
törölt tag

Megszoktam már nagyon G6-on az AOD-t, sokkal jobb egy villogó LED-nél, bármikor csak ránézek a telefonra és látom mi az ábra. :) Csak annyit kellene megoldani, hogy vándoroljon a megjelenített infó, hogy ne égjen be, szerintem AMOLED-en nem fogyasztana még annyit sem, mint a G6 kijelzője, pedig az sem olyan nagyon sokat.

Timer: Nekem is szóról szóra ezt írta, aztán egyszer csak csengetett a futár.

ollie: Pont ezek a kiegészítő dolgok azok (meg persze az ár), amiért nem veszek Samsungot. Próbálják belezsúfolni a funkciókat, amik nekem nem kellenek, és nem is lehet őket törölni vagy teljesen kikapcsolni gyakran. Az LG-nél is idegesít, hogy kikapcsolhatatlanul időnként dobja az üzenetet, hogy optimalizáljam az idióta appjukkal a telefont. Nem kell, köszi :N

más: Az is jó lenne, ha az alert slidert be lehet ne úgy állítani, hogy ne a rezgő meg néma módot állítsa, hanem a DND-t, mert így kb teljesen haszontalan számomra, rezgőre soha nem teszem a telefont, a teljesen néma meg kicsit overkill. Jobb lenne egy olyan felállás, hogy normál - priority - silent. Régen így volt, aztán (talán Oreo óta) már nem :N

(#673) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Megjött nekem is. Első benyomás: jajj de kicsi... :( :))

(#674) gilfoyle válasza -FreaK- (#673) üzenetére


gilfoyle
őstag

Akkor csak érkezgetnek.
Nálam meg hiányos címinformációra hivatkozva 25-re tették át... Csakhogy ugyanezekkel az adatokkal már 2 Oneplus telefont is hozott az UPS az elmúlt fél évben :) Jól működik a rendszerük amúgy magyar módra.

(#675) tibcsi0407 válasza gilfoyle (#674) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A UPS egy vicc szállítócég egész Európát tekintve. Nem is értem, hogy lehetnek a világ élvonalában.
Lehet a Ferrarival is a UPS logo szúr ki újabban az F1 futamokon. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#676) pbalazs09


pbalazs09
csendes tag

Na nekem is megérkezett :DD

(#677) #16820480 válasza tibcsi0407 (#675) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem eddig velük is csak pozitív tapasztalatom van, ahogy a DPD-vel is, pedig azt is mindenki szidja mint a bokrot. Ha még a Fedexet is lehúzzátok én komolyan nem tudom ki tartozik majd a világ élvonalába, mert a DHL az biztosan nem :))

-Freak-: Ja, én is meglepődtem a méretén, képen nagyobbnak tűnik, élőben egész kompakt, és főleg jól simul a kézbe.

(#678) gilfoyle válasza tibcsi0407 (#675) üzenetére


gilfoyle
őstag

Felhívtam az üfsz-ot, ahol mondták, hogy az utca házszám hiányzik, a feladó nem továbbította??? rendesen. Csak a nevem, cég neve, irszám, város volt megadva, a futár járt erre csak mivel nem volt minden adat rendben, továbbment. A telefonszámom is meg volt adva...

(#679) ßrainiac válasza gilfoyle (#678) üzenetére


ßrainiac
addikt

UPS FTW..

Mondjuk hozzateszem, eddig viszonylag zokkenomentesek voltak az ugyeim veluk, de rengeteg orultseget olvasni (ld. facebook oldaluk pl.)..

(#680) marcarc


marcarc
senior tag

Megjött. :DD

(#681) -FreaK- válasza #16820480 (#677) üzenetére


-FreaK-
veterán

Jah, a kézbe jól simul az biztos :) majd biztos megszokom, de egyelőre zavar kicsit, hogy ilyen keskeny, egy kicsit visszalépés így nekem. Persze tudom, hogy ma már csak a Note széria ami tényleg nagy kijelzőt ad. Csinálok majd egy képet a Mate 8 mellett milyen.

(#682) AuraSync válasza -FreaK- (#673) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hogy lehet kicsi ha egyszer nagyobb a kijelzője mint legtöbb telónak? :D
Amúgy az nem baj ha kicsi legalább elfér a kezünkben. :)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#683) ßrainiac válasza AuraSync (#682) üzenetére


ßrainiac
addikt

Be köll rakni az android rencert egy kepcsoves tv-be, oszt zsebre vagni. Nagyobb kijelzo es nem keskeny ;]

Problem solved.

(#684) #16820480 válasza -FreaK- (#681) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, Mate 8 mellett nyilván, de az egy hatalmas tepsi, nekem már a telefonként használhatatlan kategória.

A szilikon tok, amit adnak hozzá az elég jól véd, kicsit előre hajlik, rá a sarkokra. Viszont cserébe gusztustalanul gyűjti a port :D

[ Szerkesztve ]

(#685) Hachiko95 válasza AuraSync (#682) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

A kijelző területe még a notch nélkül is kisebb lenne, csak az átlója nagyobb a Mate 8-hoz képest.

(#686) pengonorbert


pengonorbert
tag

Sziasztok, két kérdésem lenne:

1: Így vissza olvasgatva az eddigi tapasztalatokat a rendeléssel kapcsolatban, ha mondjuk a hétvége folyamán megrendelném a telót esélyes hogy megérkezzen még a jövőhéten? (illetve ha igen, akkor az gondolom csak a priority shippinggel?)

2: A másik pedig a kamerát érinti. Rengeteg (eddig megjelenő) tesztet olvastam a kamera képességéről, illetve YT-s videókat néztem meg a készülékről, egy valami nagyon nem tiszta: az a zoom képesség. Most hogy is van ez? A másodlagos kamera nem igazán erre való (nem is tudom most pontosan mire jó... képélesség?) de több videóban is láttam a zoom opciót a kamera UI felületén, illetve azt hiszem az egyik videóban tesztelték is, és valami olyasmit mondtak hogy egész korrekt eredményt produkál. De mihez képest? Ez most egy "okosabb" digitális zoom? Vagy mégiscsak optikai?

(#687) Mukih


Mukih
tag

Nekem is UPS-el fog jönni. Tegnap délután 5 fele rendeltem meg és az UPS azt írja, hogy ma fog megjönni amit nehezen tudok elképzelni. Még a holnapot sem nagyon tudom elképzelni, de majd kiderül. Utoljára 9:30kor volt frissítés, akkor még lengyelbe volt a telefon.

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#688) Macika66


Macika66
addikt

11:58-kor nálam is csengetett a barna autós Mikulás.

Tetszik! :)

Vajon TWRP van már rá?
A bootloaderem már nyitva...

(#689) #16820480 válasza pengonorbert (#686) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amikor a rendelést leadod, akkor kiírja a várható kézbesítési dátumot a szállítási mód választásánál.

Feltettem pár képet, amit így elsőre a kertben lőttem: [link]
Három sima kamerával (HDR auto), három pedig 2x zoom. Majd teszek fel még többet.

(#690) oba


oba
addikt

Fotókat kérünk :) Engem személy szerint mozgó téma fotózása is érdekelne. Én az OP3tól azért váltam meg anno, mert kisgyerekről nem tudtam értékelhető fotót készíteni, állandóan bemozdult a kép. S7, iPhone 7 Plus illetve most az S8 is hibátlan volt ilyen téren. P10 Plus szintén bemozdult.

(#691) tibcsi0407 válasza #16820480 (#689) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem rossz, bár a review tesztképek sokkal élénkebbnek tűntek számomra.

https://utdetailing.hu/

(#692) kano válasza #16820480 (#689) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! Messzebbről kellene mondjuk egy füves területről kép, ha majd lesz kedved. :R :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#693) #80439296 válasza #16820480 (#653) üzenetére


#80439296
törölt tag

Nem... :P

(#694) AuraSync válasza #16820480 (#689) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Teljesen jó ez egy olcsó telóhoz képest. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#695) #16820480


#16820480
törölt tag

Majd este megyek el kicsit mászkálni, lövök még képeket.

(#696) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

Akkumulátor idővel van valakinek már valami tapasztalata, vagy infója?

(#697) #16820480 válasza Perbal1 (#696) üzenetére


#16820480
törölt tag

4 órája jött meg kb :) Ha folyamatosan nyomkodom, akkor sem merül le ennyi idő alatt.

(#698) ßrainiac válasza #16820480 (#697) üzenetére


ßrainiac
addikt

:C

(#699) Edge válasza kano (#692) üzenetére


Edge
veterán

+ a fűben feküdjön egy puczér leány, plzz

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#700) tibcsi0407 válasza #16820480 (#697) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kijelzőről mi a véleményed?

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.