Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) #80439296 válasza Ren Hoek (#1950) üzenetére


#80439296
törölt tag

Elvileg sötétben, de én valós hasznát nem láttam még... :(((

(#1952) #16820480 válasza Ren Hoek (#1950) üzenetére


#16820480
törölt tag

A saját bevallásuk szerint semmi mást nem csinál. Remélem azért idővel ezen változtatnak, mert így viszont sok értelme nincs...

(#1953) Ren Hoek válasza #16820480 (#1952) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Arnova majd röffint valamit rá :D

Más: RAW-al püttyögött már valaki amúgy? Mennyire használható? Kíváncsi leszek PS-ben mennyit lehet belőle kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#1954) iguana


iguana
őstag

az Unbox Therapy csatornáján még fut a Oneplus 6 giveaway a oneplus-szal karöltve. 106 db 6-os lesz kisorsolva. elképesztő számok. a videót eddig majd 12 millióan látták, a nevezésre több, mint 3,3 millióan jelentkeztek eddig. van még 7 nap hátra. hajrá :)

remélem, belefér ide.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#1955) tibcsi0407 válasza Ren Hoek (#1953) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Oneplus 5-ön a Snapdragon camera alól a másodlagos kamerát is lehetett vezérelni.
Android P-nek az egyik fő újítása a többkamerás rendszerek támogatása lesz rendszerszinten, így szerintem sok finomságra számíthatunk. :K
Ha már itt tartunk, használja valaki a P beta-t?

https://utdetailing.hu/

(#1956) PowerBuldog válasza iguana (#1954) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Annyiban javítalak, hogy csak 562e ember jelentkezett. Egy ember elsőre 5 entry. És minden nap +1 video megnézés is. Ezért is van a giveawayen ennyi nézettség.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1957) iguana válasza PowerBuldog (#1956) üzenetére


iguana
őstag

igazad van, én az entry-t értettem. max. 5 entry, ha mindenki élt vele. és az egyik entry (watch a video) ismételhető 10-12(?) óránként.

mindenesetre egészen elképesztő számok ezek.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#1958) Macika66 válasza YAS-dude (#1932) üzenetére


Macika66
addikt

Meggyőztél, olyat kell venni!

(#1959) Macika66 válasza #80439296 (#1943) üzenetére


Macika66
addikt

Ez a kép bármiféle védőüveg / -fólia nélkül, natúr módon a kijelzőről készült?

(#1960) rankesz válasza Macika66 (#1959) üzenetére


rankesz
veterán

Nem hiszem, hisz' az elvileg pentile, utána ugye írta is hogy a monitort fényképezte

(#1961) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

UPS titeket hívott előtte?

Jul 04, 2018
08:34 am
Out For DeliveryUPS
Vecses, Hungary

Nekem most így áll, csak ugye csütörtökre számítottam rá... Azért remélem hívnak előtte.

(#1962) tibcsi0407 válasza Ren Hoek (#1961) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem hívnak. Én hívtam a UPS-t, hogy hívjon fel a futár.

https://utdetailing.hu/

(#1963) Ren Hoek válasza tibcsi0407 (#1962) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Viszont ha nem találtak volna itt, akkor csak hívnak nem? (Így értettem igazából...)
11:00-re értem csak a delivery site-ra... :(((

Viszont az poén, hogy kedden megrendeltem és szerdára kijön :D

[ Szerkesztve ]

(#1964) tibcsi0407 válasza Ren Hoek (#1963) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Elég furcsák a futárok manapság, maradjunk annyiban. :D Inkább hívd fel a UPS-t, segítőkész ügyfélszolgálat van, nem is kell sokat sem várni.

https://utdetailing.hu/

(#1965) bakkir válasza Ren Hoek (#1963) üzenetére


bakkir
tag

Úgy látom az enyém is ugyanazzal jön, mint a tiéd :)
Én hétfő délután rendeltem.
Viszont nekem csütörtöki kiszállítást ír, igaz, nem budapesti vagyok.

(#1966) Ren Hoek válasza tibcsi0407 (#1964) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na meg is jött!

Hívott előtte mert nem talált a helyszínen, egy épülettel arrébb voltam. Amúgy csak annyiban fura, hogy nem írják előtte kb mikor számíthatsz rá. Egy email azért elférne erről.
Amúgy kedd AM 4:00-kor rendeltem meg, és szerdán AM 9:00-ra a kezemben volt :D

Eddig marha jónak tűnik. Mix2s kijelzőjét tönkreveri :D...és semmi kékülés, semmi sárgulás, lilulás.

Egy kicsit még szokni kell az AMOLED-et, mert azért PWM-es.

[ Szerkesztve ]

(#1967) tibcsi0407 válasza Ren Hoek (#1966) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem is sokkal jobb a kijelző. Ha a kettőt egymás mellé teszem, akkor ég és föld a különbség.

https://utdetailing.hu/

(#1968) Ren Hoek válasza tibcsi0407 (#1967) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Viszont tudok pár Mix2s összehasonlító fotót lőni én is, mert még nem jöttek érte.
Megfuttatom Lowlightban én is :)

Meg az a Dash charger odaver... 50%-on volt.. picit később visszanéztem és 86% :Y

[ Szerkesztve ]

(#1969) PowerBuldog válasza Ren Hoek (#1968) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Op3-at régen csak annyit töltöttem, hogy reggel amíg készülődtem fél órára ráraktam a töltőre és az elég is volt. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1970) Csori72 válasza tibcsi0407 (#1964) üzenetére


Csori72
aktív tag

elég furcsák az ügyfelek (címzettek). mind azt gondolja, h csak az Ő csomagja van az autóban, és csak azért jár a futár nagy autóval, h nagy csomag is elférjen benne. a futárkodás nem sétakocsikázás! naponta 80-100 címzetthez kell eljuttatni a csomagot. ennyi embert lehetetlen felhívni, és időpontot egyeztetni! egy (a futár által) előre meghatározott útvonalon haladnak, nincs 2 percük sem várakozni, különben borul az útiterv és később végez a munkájával.
te mennyire lennél boldog ha minden nap előzetes bejelentés nélkül, túlóradíj nélkül minimum félórával tovább kellene bent maradnod a munkahelyeden?
van okos telefon, van DHL app, UPS app, DPD app, GLS app, csak rá kell nézni hol jár a csomag. aki a megrendelés gombot megtalálja, az a normális ha figyeli is a csomagját!

..:: 1+TTTTT ::..

(#1971) rankesz


rankesz
veterán

Mirror black tulajoktól kérdezném hogy a hangerő gomb és a sim tálca közötti részen nektek is anyagában más (és matt) csík fut egy kis részén? Antenna kivezetés lenne?

(#1972) tibcsi0407 válasza Csori72 (#1970) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért ennyire nem is lehet leegyszerűsíteni a dolgot.
A DPD megad egy egy órás intervallumot, amikor hozzák a csomagot és tudja is tartani. Más, mint reggel 8-tól este 6-ig vigyázzban állni, hogy mikor érkezik a futár..A UPS nyomkövetése pedig csak annyit mond, hogy kiszállítás ma van.
Erről nem maga a futár tehet, hanem a cég, de ettől függetlenül nem korrekt az eljárás.
Én bizony volt olyan, hogy 2 hónap alatt 300 óra túlórát dolgoztam ingyen heti 80 órás munkaidőkkel, mert a projekt megkövetelte, amit terveztünk, így nekem ne mutasd be az ilyesmit...Nem rinyálok, mert tudtam mire vállalkozok, amikor mérnök lettem. Nem csak a futárok dolgoznak sokat.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1973) Csori72 válasza tibcsi0407 (#1972) üzenetére


Csori72
aktív tag

pedig a dolog ennyire egyszerű. a DPD megadja az 1órás intervallumot, de azt a futárnak kell tartania nem az üsz-nak! 1 óra alatt 20 címet kell megcsinálnia a futárnak! talán még itthon is, de németországban 100%, h annyi! az a futár aki nem tudja hozni a normát (20 cím/óra) az nem dolgozik gazdaságosan, nem éri meg foglalkoztatni .....
a DPD megadja az 1 órás intervallumot, de kis odafigyeléssel az ügyfél a többit is be tudja lőni magának 1 órás intervallumba! ha 1ik nap 9kor megy arra az autó, az biztos, h következő nap nem 12kor jár ugyanabban az utcában.
van, h dugó van de akkor a DPD is könnyen kicsúszik az időből.
az ingyen túlóra nem általános dolog. a dolgozók 99%-a eszement hisztire képes miatta. a futár is lenyeli, ha a saját hibájából kerül rá sor, de a címzett miatt nem kerülhet sor rá. 80-100 embert viszont nem lehet felhívni akkor amikor 3 perc alatt kell teljesíteni 1 címet!
elindul az autóval a címre, megérkezéskor előszedi a csomagot a másik 100 közül, besétál a csengőig, csenget, válaszra vár, kijön az ember aláírja amit alá kell (esetleg fizet is), és a futár visszaül az autójába ... erre van 3 perc. hova lehet még beszúrni a telefonálást?
a futárok nem lettek furcsák, csak brutálisan sok munkájuk van.

..:: 1+TTTTT ::..

(#1974) tibcsi0407 válasza Csori72 (#1973) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A UPS-nél meg egy 10 órás intervallum van, ami f@szság, mert ha a DPD kis cégként tud szűkíteni rajta, akkor egy világcégnek is tudnia kellene.
Az, hogy hogyan oldják meg, az kliensként engem nem érdekel. Mint ahogy az én klienseimet sem érdekli, hogy tegnap fél egykor feküdtem le, ma meg hatkor keltem. Ki nem sz@rja le? Sajnálnak? Nem. Kellene? Szerintem nem, hiszen ez a dolgom, ahogy a futár is vállalja, hogy tartja a határidőket. Egyébként pedig tartják is, szóval erre nincs egy rossz szavam sem.
Továbbra is a UPS rendszerét ekézem, ha nem tűnt volna fel, Te pedig a futárokat véded, akik ettől tök függetlenek. Ha lenne rendszer, amit tartaniuk kellene határidőkkel, akkor jó eséllyel tudnák. Nyíregyháza nem egy nagy város, hogy ne lehessen tartani.

Egyébként én nagyon kedvelem a GLS-es srácot, aki ide jár, mert nagyon rugalmas, a többieket nem ismerem annyira, mert Ők ritkábban hoznak csomagot. A GLS-t be is tudom lőni megfelelő intervallumba, mert sok dolgot hoz nekem, viszont a többieket nem, mert nincs elég mennyiségű tapasztalatom hozzá.
Egyébként miért van az, hogy a GLS, vagy a DPD fel tud hívni? Valahogy be tudják szúrni úgy, hogy tartják az intervallumot.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1975) Csori72 válasza tibcsi0407 (#1974) üzenetére


Csori72
aktív tag

a UPS azért nem ad meg órás, v 2 órás időt, mert ők először az expressz csomagokkal futnak 2 esetenként 3 kört. az viszont mindig csak reggel derül ki, h 1 kocsin mennyi expressz csomag van, és azok hány órára szólnak. persze még így is lehetne megadni de mégse teszik. ugye először pakol, aztán indul és onnan lehetne ketyegnie az órának. expressz ide v oda, az 50. cím kb 12-kor kerül kiadásra. félóra plusz mínusz és már meg is van az 1 órás intervallum.

ha normálisan beszélsz a futárral, adsz neki 100Ft-ot megjegyzi. vigyáz a csomagodra (nem sérül meg), megtalálja a módját, h még aznap a kezedbe kerüljön.
aki veszekedik velük, reklamál a depónál mindenért azt is megjegyzik. akkor lehet menni a csomagot átvenni a depóba, paketshopba akárhova, de a kezedbe az ő jóvoltából nem kerül.

..:: 1+TTTTT ::..

(#1976) #16820480 válasza tibcsi0407 (#1974) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk lehet simán az, hogy régebbi (elavult) rendszerrel dolgoznak, ami nem támogatja a pontosabb felosztást, vagy valami hasonló. Arra szerintem sok szükség nincs is, hogy minden egyes címet hívogasson a futár, egyszerűen csak érdemes lenne megadni (akár még aznap reggel is, amikor elkészíti a beosztást), hogy kb mondjuk 1-2 órára pontosan mikor jut el az adott címre.
Amúgy Kínában csinálták azt a futárok, hogy mivel nem engedték be őket a cég területére (ahol kb 10 ezer dolgozó vol amúgy, tehát napi szinten több száz csomagot hozott több futárcég csak oda), hogy megjöttek reggel 9 körül, lecuccoltak a kapunál, kiborogatva az összes csomagot a földre, és elkezdték hívogatni az embereket egyesével, így olyan 11-12-ig végeztek azzal a címmel. Aztán délután 3-tól újra ugyanez... :D

(#1977) mjani1172


mjani1172
addikt

Iszonyúan sok munkája van a futároknak, sietniük kell, pénzzel dolgoznak, és nagyon sok az idióta ügyfél.
Nem könnyű meló.

Egyre több a buta és lusta ember aki mindent megkérdez 5x, értetlen, még a legegyszerűbb dolgokat is lusta megcsinálni,de ha elmondom hogy nekem ez pénzembe kerül ( nem is kevésbe ) akkor még ő van megsértődve.

[ Szerkesztve ]

(#1978) Csori72 válasza mjani1172 (#1977) üzenetére


Csori72
aktív tag

sok az idióta ügyfél, az forgalomra figyelni kell egész nap, a csomagra figyelni kell, pénzre figyelni kell, 30Kg-os csomaggal úgy kell futni mint a 10dkg-os csomaggal, ha 500 méterre tud megállni a kaputól akkor is tartani kell az időt.
mindennap korán csörög a 1+, és akkor még saccolni sem lehet mikor lesz vége a napnak.

..:: 1+TTTTT ::..

(#1979) tibcsi0407 válasza Csori72 (#1975) üzenetére


tibcsi0407
félisten

GLS futár legjobb barim. :) El is van mentve a számom, mindig lerakja a csomagot oda, ahol megbeszéljük akkor is, ha nem vagyok itthon. Személyes problémáim sohasem voltak a futárokkal, a cégekkel viszont már volt 1-2 nézeteltérésem, de nyilván erről nem Ők tehetnek, hogy hülye az irodában ülő kolléga.

(#1976) sheratan

Kína szerintem a világ nyolcadik csodája. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1980) Csori72 válasza tibcsi0407 (#1979) üzenetére


Csori72
aktív tag

az irodában ülő kolléga 99%, h még 1 csomagot sem adott át soha. ők mindent megígérnek akkor is ha életképtelen ígéret.
a csomag kézbesítése semennyire nem függ az üsz-tól, felesleges beszélgetés az egész.

..:: 1+TTTTT ::..

(#1981) tibcsi0407 válasza Csori72 (#1980) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez minden más szolgáltatásra is igaz, ahol sofőr vs iroda helyzet áll fenn. Legutóbb konténert vittek el tőlünk, hívott a sofőr, hogy már itt van. Mondtam neki, hogy a kolléganőjével én azt beszéltem meg, hogy fél órával előtte hívjanak és szaladok is haza.
Neki ezt nem mondták. Nyilván nem rá haragudtam, szívem szerint felhívtam volna a céget és elküldtem volna a pics@ba, de nem lehet, mert még rendelek tőlük. :)

https://utdetailing.hu/

(#1982) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#1981) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem tavaly volt olyan hogy hívtak hogy a kamion árum nem találja a címet Miláno-ban ahol le kell rakodni.
Mondom én Hollandiából várok árut Budapestre. Nagy csönd volt a vonal másik végén.

(#1983) #80439296 válasza Macika66 (#1959) üzenetére


#80439296
törölt tag

Nem, nem, hanem a monitort fotóztam, mert - elvileg - így szinte minden pixelre jut info (nem, de közelít a dolog).
Magyarán, nem nagyon tud tömöríteni, mert minden, egymás melletti pixel másik info.
Hm, lehet azért érteni?
Lényeg: nem 3MB-os file készül, hanem 13MB (vagy ilyesmi).

(#1984) Csori72 válasza tibcsi0407 (#1981) üzenetére


Csori72
aktív tag

én ezzel az autóval dolgozok. annyi sztorit tudnék mesélni, h új "prohardvert" lehetne nyitni nekik :D

jön a csomag, mondom a központba az embernek, ezen nem jó a címzés. miért? mert ez az ember nem itt lakik! miért? MERT NEM AZ Ő HÁZA! és hol van az ő háza? na az már a te dolgod, h a cím rossz vagy a név! de miért nem viszed ki ha tudod hol lakik!? mert ha a név rossz akkor holnap hozzam vissza!? ... keresd meg! ez a dolgod! ... de nem tudja miről beszélek.

..:: 1+TTTTT ::..

(#1985) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#1982) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jajj! Ehhez eléggé el kellett tévedni. :DDD

(#1984) Csori72

LOL! Fuck logic :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1986) #80439296


#80439296
törölt tag

1. Én (irodában ülő) normálisan gondolkodom, mert pontosan tudom, hogy a futár milyen:

a. normális, kedves, segítőkész, értelmes;
b. hülye, mogorva, odab@szós, f@szkalap;
c. ezek tetszőleges keveréke.

2. Anno, olyan 15 éve, érkezett hozzánk, az egyik partner cégünktől áru, nem is kevés.
Csomagon kívül a mi címünk; hát akkor nosza, vegyük át: mi a xar ez? Miért ilyen sok? Miért, miért, miért...
Belül szállítón: Honduras, nézzük kívül: Hongrie. Szóval még a földrész sem stimmelt.

3. Amikor elkezdtük a partnerséget az egyik szállítóval, akkor a srác (isten 'nyugosztalja' ;] ) mondta, annyi a meló, hogy reggel 6-kor elindulnak, és van olyan, hogy fél 1-kor van utolsó címen - éjjel. Gondolom, egyeztetett időpont, de akkor is, nem semmi.

4. Mostanában sokszor kapok csomagot, partnertől, Kínából, vagy ezt a OP6-ot is, millió szállító, és valahogy az elmúlt 2-3 évben, mind normális.

5. Most akkor tessék kihámozni a mondanivalómat! :P

(#1987) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Urak, kutya legyek de nekem tetszik ez a kis notch... pont jó helyen van, és egyáltalán nem zavaró.
Pedig én teljesen notch ellenes voltam... Most nem tudnék okot mondani rá, hogy zavarna :))

Mix2s-nél ugye a selfie kamera nagyon tirpák helyen volt alul (nem mintha állandóan szelfiznék, de néha jól jön). Na meg minőségben is kiporolja 10x azt a szutykot amit abba raktak. Itt viszont jó helyen van az felül a notchban.

A kijelző brutális. LG B7 OLED TV-m van, az is ilyen álleejtős volt... de telefonban hozzá voltam szokva az IPS-hez. Gyakorlatilag lemászik a háttérkép a telefonról. Pl tábortűz, vagy csillagos ég.

[ Szerkesztve ]

(#1988) oba válasza Ren Hoek (#1987) üzenetére


oba
addikt

Nekem is ilyen volt az első élményem az amoleddel, még anno Samsung S2 idejében :) Azóta még jobbak lettek minőségben és persze felbontásban is. Aki egyszer megszereti az amoledet az nem nagyon akar ips -t utána.

(#1989) Csori72 válasza #80439296 (#1986) üzenetére


Csori72
aktív tag

"b. hülye, mogorva, odab@szós, f@szkalap;"

alapból mind1ik az A. de ha előtted már jól felqrták az agyát ... többnyire az egész napra hatással van.
elég 1 kis koccanás, nem talál 1 csomagot, idióta ügyfélnél járt.
bármennyi elvesztegetett időt úgy száolunk, h x100. ugye milyen sokra jön ki csak 1 perc is! közel 2 óra.

..:: 1+TTTTT ::..

(#1990) rankesz válasza rankesz (#1971) üzenetére


rankesz
veterán

Up :U

Szerk

Ott van, látom már

[ Szerkesztve ]

(#1991) tatomi92 válasza Ren Hoek (#1963) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Nekem is igy volt, gondolom gyorspostaval kerted.:)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#1992) Ren Hoek válasza oba (#1988) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Amúgy az az érdekes, hogy max fényerőn rommá veri a Mix2s-t... és nem értem miért, mert GSMArena tesztben alig van különbség a kettő között peak intenzitásban... arányosan az 50% is sokkal jobb.

Az a vicc, hogy még a fehér is sokkal jobb. Pedig az AMOLED nem tudja igazából a szép fehéreket, de itt elveri az IPS-t.

A legjobban kontrasztos háttérképnél jön elő, hogy mekkora különbség van a két kijelző között.
Ráadásul a Mix2s kijelzőjének response time-ja szerintem elég gyér. Láthatóan mossa az ikonokat mozgatáskor. Érdekes, hogy a Redmin meg semmi ilyen nincs.

Talán apró negatívum, az tény, hogy a Pentile mátrixon elférne nagyobb felbontás. Az IPS láthatóan élesebb ezen a PPI-on.

[ Szerkesztve ]

(#1993) Macika66 válasza Ren Hoek (#1992) üzenetére


Macika66
addikt

a Pentile mátrixon elférne nagyobb felbontás

A gyártók ennek ellenére sorban táncolnak vissza a FHD-re, ill, a 18:9 / 19:9 miatti FHD+ -ra...

Mert nem ad akkora többletet, mint amennyit pluszban fogyaszt.

Érdekes ez a felbontás dolog, itt van előttem a laptopom, FHD, 15,6".
Normális, olvasható betűkkel ráfér vagy 4-5, sűrűn telegépelt A4-es oldal.

Egy 6 collos mobilkijelzőre mi fér rá??
Ugyanakkora a felbontás, de a negyede sem fér rá OLVASHATÓAN!

Akkor minek a még nagyobb felbontás, mint a FHD?

A Huawei P20-as sorozata FHD. Az OP6 is (szerencsére) maradt FHD. A SONY is talán csak egyetlen 2018-as modelljénél használ FHD-nál nagyobb felbontást. Jó a Samsung, mint vezérgyártó, beleteszi a nagyobb felbontásokat a csúcskészülékeibe, de nem az az alapértelmezés, hanem a FHD náluk is.

(#1994) McLaca válasza YAS-dude (#1932) üzenetére


McLaca
őstag

Azért ott rá is segítenek szoftveresen a sztereó térre, hogy jobban kihallatsszon. De őszintén szólva ahol számít a sztereó tér, ott aki a telefon hangszóróját használja, meg is érdemli. :) Ha meg csak az a cél, hogy hallható legyen valami, arra bőven jó a monó hangzás is.

Ren Hoek gondolom, nem az ingyenes szállítással kérted. Én hétfőn rendeltem meg (szintén hajnal 4-kor :D ), egyelőre még Brno-ban van, de furán sok állomáson áll meg (csak a lengyeleknél 3 helyen csekkolt a csomag).

Csori72 a UPS nem tud élő nyomkövetést (látom, hol jár az autó és mennyi címe van még). GLS, vagy DPD tud ilyet (nem rendelek túl gyakran, nem emlékszem, melyik). Egyébként a szomszéd társasház parkolójában - munkaidőn kívül - mindig parkol egy UPS-es autó, szóval a közelben lakik egy futáruk. :) Viszont a 3 perc/cím az képtelenség... Forgalom, távolságok miatt. Ez csak ott működhet, ahol lokálisan, tehát mondjuk egy 200m sugarú körben van vagy 20 cím.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1995) Ren Hoek válasza McLaca (#1994) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem a cseheknél 1 órát töltött kb :D hajnalban... már ment is tovább...
Elég robot egy meló lehet.

Amúgy a gyári fólia nektek is rajta volt ugye? Gondolom csak egyszer lehet leszedni és annyi : )

(#1996) boruzs


boruzs
csendes tag

Sziasztok,azt észre vettétek már hogy az utolsó frissítés óta jóval lassabban megy töltés, az este töltöttem 17%-ról 100%-ra és egy óra negyvenöt percig tartott. Eredeti fej és kábel van.

(#1997) Tailorzsolt válasza boruzs (#1996) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Szia. Ugyanezt a témát hoztam fel tegnapelőtt én is, csak senki nem reagált rá. Én is ugyanezt tapasztaltam. Nekem is az utolsó három feltöltés kb. ugyennyi idő volt, tehát nagyjából 1 és 3/4 óra 10-15%-ról 100%-ra.

Remélem javítani fogják..

[ Szerkesztve ]

(#1998) McLaca válasza Tailorzsolt (#1997) üzenetére


McLaca
őstag

És végigi lassú, vagy az első fél óra ugyanúgy vagy 50%, és utána lassul?

Ren Hoek: nekem kicsit több, mint 4 órát dekkolt Brnoban. De akkor ingyenes szállítással kérted? Mert ha igen, akkor szemétség, hogy hamarabb megkaptad később rendelve... :DDD És az € is jobb áron volt kedden. Az mondjuk nettó görénység, hogy a CIB 336Ft-on számította meg az €-t...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1999) boruzs válasza McLaca (#1998) üzenetére


boruzs
csendes tag

Szia ahogy észre vettem olyan 60% után kezd lassulni.Valószinű hogy majd írunk a supportnak ha a barátom ráér mert csak ő tud angolul.Aztán majd meglátjuk hogy javítanak e a következő frissítésnél.

(#2000) nutfile


nutfile
aktív tag

csak egy gondolat még a UPS témához.
szvsz mindig is furcsa cég volt/vagy lusta futár járt felénk, aki rohadtul nem akart újra jönni és/vagy kamuzott.

többször jártam úgy, hogy egy 100-200eFt értékű (külföldi koncertjegyeket, NFL jegyeket, stb. tartalmazó) borítékot beb.szott valamelyik szomszédhoz, akivel éppen csak köszönő viszonyban voltam.
erről szóló értesítés? nulla. jogosultsága erre? nulla.
természetesen semmilyen értesítés még csak a kézbesítés napjáról sem... akkor kezdtem csodálkozni, amikor a jegyárusító oldal (Ticketmaster) küldte a mailt, hogy a jegyek kézbesítve...

de olyan is volt, hogy a UPS oldalán egy rendelés tracking numbere alapján sikertelen kézbesítés volt egy adott napon, amikor egész nap otthon voltam... természetesen a kapun sem volt semmilyen értesítés a sikertelen kézbesítésről... gondolom a csúszások miatt a mi címünket így "teljesítette" aznap...

nyilván nehéz meló, de a futár cégek és az emberek között is van jelentős különbség...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.