Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) #16820480 válasza Ren Hoek (#1995) üzenetére


#16820480
törölt tag

Leszedni akárhányszor lehet, csak feltenni lesznek gondjaid minden újabb alkalomnál :)

(#2002) Tailorzsolt válasza McLaca (#1998) üzenetére


Tailorzsolt
tag

60% után kicsit lassul, de ez normális eddig is így volt. De 90 % után nagyon lassan tölt tovább. Ami szintén normális, az viszont nem, hogy a teljes feltöltés így összesen legalább 20 perccel tovább tart, mint az 5.1.8 update előtt.

(#2003) rankesz válasza Tailorzsolt (#2002) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem ez nem bug, egyszerűen finomhangolták még a töltést az update-el hogy az akku hosszú távon jobban bírja.

(#2004) Tailorzsolt válasza rankesz (#2003) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Lehet, hogy valóban így van. Végülis az a 20 perc nem olyan jelentős és ha ez ráadásul még az akkumulátor élettartamát is kitolja akkor legyen... 🙂

Ettől függetlenül remélem, hogy csak egy bug és javításra kerül.

(#2005) [Ixub]


[Ixub]
tag

Sziasztok!

A op1-n még be lehetett állítani az értesítési led színét alkalmazásonként. pl nekem a nem fogadott hívások piros volt, az üzenetek narancs. Még a villogását is meg lehetett adni. Ezt most sehol nem találom csak annyit, hogy jelezzen. Ezt a funkciót kivették azóta? Vagy jól eldugták?

Köszi,
x

(#2006) Tailorzsolt válasza [Ixub] (#2005) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Szerintem nem dugták el, én is kerestem korábban, de hiába. :(

(#2007) [Ixub] válasza Tailorzsolt (#2006) üzenetére


[Ixub]
tag

Hát ennek nem örülök. Nagyon szerettem, hogy már messziről látszott, hogy milyen esemény volt utoljára.

(#2008) tibcsi0407 válasza [Ixub] (#2007) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Próbáld meg valamilyen led changer app-pal a Play-ről. :)

https://utdetailing.hu/

(#2009) [Ixub] válasza tibcsi0407 (#2008) üzenetére


[Ixub]
tag

köszi, majd utána nézek

(#2010) Csori72 válasza nutfile (#2000) üzenetére


Csori72
aktív tag

100-200E Ft értékű boríték GPS nyomkövetés nélkül, és a futárt hibáztatod!? ... viccelsz ugye? én beküldtem volna szimplán a levelesbe! a futár nem tudja a csomag értékét!!! .. csak ha utánvétes, de azt a szomszéd nem fizeti ki! és a szomszédnál hagyni ha te nem várod otthon a csomagod ... minden joga meg van rá!
értesítőt kell hagynia, h kinél hagyta, de lehet kidobtad a reklámokkal!
pont az ilyen mindenért reklamáló ügyfelek szoktak lemaradni a csomagjukról, aztán nézhetik a koncertet a YouTube-on, a jegyet pedig bekeretezhetik. ha már többször panaszt tettél a futárra (leginkább ok nélkül ... szomszédnál hagyta), akkor nem kell csodálkozni ha csak a te címed miatt nem megy be az utcába. kinyomja és megy a következő címre. ha megkérdezik: ő csengetett. neked éppen nem működött a csengőd, nem hallottad mert a pincében voltál, az nem az ő dolga! cetlit hagyott, kidobtad a reklámokkal. semmiképp nem jössz ki jól!

(#1994) McLaca
néz meg térképen Stuttgart-Hofen (70378), itt én óránként 35 címet tudok kirakni! Stuttgart-Steinhaldenfeld (70378) ... itt 35 perc alatt raktam ki 23 címet! Stuttgart-Neugeraut (70378), ez viszonylag lassú terület, de itt is megy a 20. ezt a 3 városrészt egy futár csinálja naponta (ez 1 "túra")! napi 110-130 címmel!

..:: 1+TTTTT ::..

(#2011) greyslay válasza nutfile (#2000) üzenetére


greyslay
aktív tag

Az ups ről már én is írtam ide véleményt, és fejtettem ki itt a nemtetszésemet velük kapcsolatosan, de le hurrogott érte pár ember...
Lényeg a lényeg elhiszem hogy a futárok élete nem könnyű, de a mai világba nem hiszem el akkor sem, hogy nem lehet egy céges telefont biztosítani nekik amivel igazából mindenki dolgát könnyítenék meg ( futárét is és a címzettét is). Érdekes hogy a helyi (kis városról beszélek) pizzériának is van ilyen telefonja.

Mindenesetre én is megszívtam az Ups -el legalább van velük kapcsolatban is tapasztalatom, a gls dpd dhl -el soha semmilyen gond problémám nem volt. (sőt a magyar postával sem :D !! )

[ Szerkesztve ]

"embertelen ember munka"

(#2012) #80439296 válasza greyslay (#2011) üzenetére


#80439296
törölt tag

Postával nekem sincs.
Bottal nem piszkálom őket... ;]

(#2013) Csori72 válasza greyslay (#2011) üzenetére


Csori72
aktív tag

aki UPS-el rendel annak első körben azt kell megértenie, h a UPS szállítja az összes közül a legtöbb expressz csomagot. amíg azzal nem végez addig 1% esélye van bárkinek csomagot kapnia. a szerencsésebbeknek a szomszédja naponta kap expressz csomagot, és akkor már csak beszalad a futár 1 házszámmal odébb is.
v lehet rendelni reggeli 8 órás expressz csomagot, azt garantáltan megkapod kb 30€ felárér!

rossz helyre bőktem a válasz gombot :DDD

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#2014) nutfile válasza Csori72 (#2010) üzenetére


nutfile
aktív tag

nem tudom, hogy rendeltél-e már pl. ticketmaster.uk oldaláról nfl jegyet.
na ezen oldalon pl. rohadtul nem én döntöttem el, hogy milyen szállítással kérem.
szóval választhatok abból az egyből, ami történetesen a ups. és kapok tracking numbert, de az ugye nem valós idejű. ilyen opció számomra nincs, mert nem én szerződök a ups-szel.
(de oneplusnál is csak express/nem express az opció. amúgy most expressel kértem, de azt sem én döntöm el, hogy melyik cég hozza)
és h a qrva életbe van joga máshoz beadni, ha alá kell írnom átvételkor? ja, a ups leszarja ki írja alá, mert nyilván gazdaságilag így kifzetődőbb... ezzel is pont azt támasztod alá, amit mondunk itt többen is.
a ups rendszere (fogadó fél oldaláról) szar. a ups a címzettet leszarja, mert ő alapvetően a feladótól kapja a pénzt és gondolom nagyon kevés az a reklamáció, ami a feladóhoz is eljut. ráadásul a feladó azt látja, h kézbesítve van. még te is kifejted, hogy csak rosszul jöhetek ki a reklamációból. akkor szar a rendszer...
és szar a hozzáállása a futárnak is, ha mi zsákutcánkba be sem jön, amit nyilván a rendszer vált ki belőle...
(amúgy nyilván nem dobtam ki pont csak a ups-es értesítőket, de soha semmi mást...)

részemről lezártam a témát.

egyébként 1x tettem panaszt, amikor 3. alkalommal fordult ez elő...

[ Szerkesztve ]

(#2015) Tailorzsolt


Tailorzsolt
tag

Sziasztok. Tegnap írtam arról, hogy az 5.1.8 óta megnövekedett a töltési idő. Csináltam egy wipe cachet, majd utána úgy néz ki visszaállt, lehet valami beakadt a háttérben, nem tudom..

Mindenesetre az utolsó két töltés így alakult.

3%-100% --> 91 perc
1%-100% --> 92 perc

[ Szerkesztve ]

(#2016) hedgehog


hedgehog
senior tag

Én is megrendeltem az eszközt. Végül nem vártam meg a red-et, mert rájöttem, hogy ha nem tetszik az árnyalat, nehéz megváltoztatni, a midnight blackra viszont bármikor tehetek egy dbrand skint (a mostanin is van).

Kérdésem is lenne: a gyári fólia (ami rajta van alapból) mennyire használható? Érdemes rögtön lecserélni egy tempered glassra?

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2017) tibcsi0407 válasza hedgehog (#2016) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem nem érdemes. Nekem a Oneplus 5-ön egy éve rajta van, a 6-ról sem szedtem le.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2018) Tailorzsolt válasza hedgehog (#2016) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Atombiztosan fekszik a kijelzőn a gyári fólia.

Biztosan többet véd egy üvegfólia, de ilyen pontosan és erősen utólag semmit nem tudsz majd feltenni.

Én addig hagyom, amíg annyira karcos nem lesz, hogy cserélni kelljen.

(#2019) marcarc válasza hedgehog (#2016) üzenetére


marcarc
senior tag

Nincs vele baj, max téged idegesíthet egy idő után a muanyag tapicskolása. Nekem ez olyan 2 hét volt, mire akartam érezni az üveget.

(#2020) hedgehog válasza marcarc (#2019) üzenetére


hedgehog
senior tag

ha nem siklik olyan könnyen az ujjam mint egy üvegen, akkor valószínűleg csere lesz :(

ezt az iqshield liquidskint próbálta már valaki?

-- aka p3d3str1an

(#2021) Renok válasza marcarc (#2019) üzenetére


Renok
senior tag

Én 2 napig bírtam.

(#2022) Macika66 válasza hedgehog (#2020) üzenetére


Macika66
addikt

Felejtsd el, átverés.
Nem képez bevonatot, de be sem szívódhat ugye a gorilla glass 5-be. Akkor???

Már 1,80 USD-ért kapható teljesen méretpontos, teljes felületen tapadó üveg. Olyan van most az enyémen.
Rendeltem még hozzá majdnem egy tucatnyi fajtát, de egyszerűen nincs szívem leszedni, hogy kipróbáljak másik fajtát is, mert olyan tökéletes ez a filléres üveg is...

(#2023) Csori72 válasza nutfile (#2014) üzenetére


Csori72
aktív tag

minden joga megvan rá, h a szomszédnak adja át!
a héten szabin vagyok, de hétfőn meg tudom kérdezni UPS kollégát, náluk van e külön menüpont a szkennerben a "szomszédnak kézbesítve" opcióra ... 99%, h igen. (DHL-nél még családtagnak, v lakótársnak kézbesítve opció is van!)
nálunk pl az értesítő cetli QR kódját is be kell szkennelni amit majd a levelesbe dobok!
ennek ellenére is "eltűnnek" csomagok. ez pl megtörtént velem:
címzett Müller, csengetek, nincs otthon. a szomszédja Schwarz. csengetek, lejön elmondom a bánatom, mondja semmi probléma, természetesen átveszi a csomagot. megcsinálom a szkennerben a szomszédnak átadva részt aláírja, hagyok cetlit.
másnap reggel kérdezik tőlem:
-hol a Müllernek a csomagja ami 5000€.
-átadtam a szomszédjának Schwarz-nak, szomszédnak kézbesítve opcióval.
-de a Müller azt mondja nincs ilyen nevű szomszédja! akkor kinek adtad át?
-Schwarznak, a szomszédjának! ez 1 2szintes társasház, alul lakik a Müller, fent a Schwarz. nincs is más név a házon kiírva! mi az, h nincs ilyen nevű szomszédja!?

mivel 5000€ nem kis tétel, gondolom kimentek megnézni, mivel igaz volt amit én mondtam engem erről többet nem is kérdeztek ... rendőrségre adták. oda se lettem behívva!
ebből számodra a tanulság: minden joga megvan a futárnak szomszédnak átadni a csomagot!
ha nem így lenne, akkor a rendőrök behívtak volna!

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#2024) simson9 válasza Macika66 (#2022) üzenetére


simson9
csendes tag

Szia!

Tudnál küldeni ahhoz az üveghez egy linket? Köszi!

(#2025) #80439296 válasza Csori72 (#2023) üzenetére


#80439296
törölt tag

Szólok Breinstegernek, nézzen ennek utána, mert nem jó így.

(#2026) Albi001


Albi001
tag

Sziasztok!

Szeretnék venne egy piros op6-ot. Az volna a kérdésem, hogy lehet elintézni, hogy számlát állítsanak ki cégre? Szeretném elszámolni, de rendelésnél nem találtam ilyen opciót. Illetve láttam, hogy megy itt szívás a szállítással, milyen módszert érdemes rá választani?

(#2027) oba válasza Albi001 (#2026) üzenetére


oba
addikt

Nem kapsz olyan számlát amit cégre el tudsz számolni.

(#2028) Macika66 válasza oba (#2027) üzenetére


Macika66
addikt

Ne keverjük a fogalmakat!
ÁFA-t nem tud visszaigényelni.
De azt ki sem fizette, ugye...

Kisvállalkozó magánszerződéssel simán le tud költségelni dolgokat.
Elég, ha a haverja eladja neki az OP6-osát... Papíron...

[ Szerkesztve ]

(#2029) Albi001 válasza Macika66 (#2028) üzenetére


Albi001
tag

Igen, ez volna a lényeg. Áfa mentes tevékenységem van, mindegy a visszaigénylés, csak költséget akarok. Ilyet hogy tudok kérni tőlük?

(#2030) Macika66 válasza simson9 (#2024) üzenetére


Macika66
addikt

(#2031) Macika66 válasza Albi001 (#2029) üzenetére


Macika66
addikt

Leírtam.

Egy gereblyét eladhat a barátod Neked 20e Ft-ért. Te pedig az adásvételivel igazolod a költséget.

(#2032) oba válasza Macika66 (#2028) üzenetére


oba
addikt

...
Magyarul amit írtam igaz... a cég számlája erre alkalmatlan. Kérésre sem adnak.

(#2033) #16820480 válasza Albi001 (#2026) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha van közösségi adószámod, akkor Amazonról rendelve el tudod számoltatni, egyéb esetben nem.

(#2034) tibcsi0407 válasza Macika66 (#2028) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem tudna, mert az Amazon ad számlát, ha ÁFÁ-san vásárolsz. Magyar ÁFA-különbözetet olyankor hozzácsapják a némethez, kvázi leadózod az államnak.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2035) rankesz válasza Macika66 (#2030) üzenetére


rankesz
veterán

Takar ki pixeleket?

(#2036) formula01


formula01
aktív tag

Az lehet, hogy a rendszeretekben van szomszédnak átadva opció, de attól, hogy ez igény volt a szoftver fejlesztője részére, és megcsinálta, még baromira nem áll meg jogilag, hogy te másnak átadd a csomagot, hacsak nincs neki tanúkkal aláírt meghatalmazása arról, hogy átveheti. Mindenesetre messzire kerülöm az UPS-t ha tehetem.

[ Szerkesztve ]

(#2037) Albi001 válasza formula01 (#2036) üzenetére


Albi001
tag

Így igaz, ez a legújabb Uniós GDPR elveket is sérti!

(#2038) formula01 válasza formula01 (#2036) üzenetére


formula01
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből. Panaszt tenni meg sosem felesleges. Majd ha egyre gyakrabban lesz panasz ugyan arra a futárra, esetleg meggondolják, hogy megválnak tőle, a többi meg összekapja magát. Elhiszem, hogy nincs könnyű dolguk, több feladatot kapnak, mint amivel elbírnak, de engem, mint a szolgáltatás használóját ez baromira nem érdekel, oldja meg a UPS. Ha meg nincs panasz, sose lesz változás.

[ Szerkesztve ]

(#2039) Macika66 válasza tibcsi0407 (#2034) üzenetére


Macika66
addikt

Igen, így van. De ez esetben természetesen drágább is lesz a készülék...

(#2040) CHIPman válasza Macika66 (#2039) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szerinted ha úgyis elszámolja és lejön belőle ~22%, akkor nem mindegy, hogy mennyivel drágább?

Egyébként erre van valami konkrét eset, hogy amazonos számlát elszámolt valaki?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2041) McLaca válasza hedgehog (#2020) üzenetére


McLaca
őstag

Nem siklik, sőt, nekem már akadt is el az ujjam a műanyagon. Annyira nem gáz, de azért rendelek rá egy üveget.

Más: ebony wood bumperrel kértem, kuponnal úgy voltam vele, megéri. Hááát... nem igazán győzött meg, elég vékonyka ez a bumer egy Nillkin armorhoz képest. Mondjuk puhább is, bár nem biztos, hogy ez előny. A gyári szilikon tok viszont a sarkaknál jobban "felperdül", mint a bumper, lehet, hogy többet is véd ott. Hátul viszont a bumper a jobb, a keménysége miatt. Vennék rá Nillkin armort, ha lenne, meg ha nem lenne üveg lenne a teló hátulja...

Apropó, arra bármi esély (app?) van, hogy a csengetési hangerőtől függetlenül állítsam az értesítésit? (LG-n így lehet és megszoktam már.) Mert ha csengetési hangerő jó, az értesítések már baromi hangosak. Amúgy a minimum hangerő se halk, szóval érdekes. Ahogy a kijelző pirosai is azok, de majd megszokom. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2042) tibcsi0407 válasza Macika66 (#2039) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem,ha az árát el tudod költségelni. Ezért érheti még cégeknek amazonrol venni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2043) Macika66 válasza rankesz (#2035) üzenetére


Macika66
addikt

Nem. Mivel az OP6-nál a teljes látható képig sík a képernyő. És teljes felületen tapadós az üveg.

Ha ki is takar tizedmilliméternyit, akkor sem találtam eddig olyan alkalmazást, amelynél ez észrevehető lenne, nem hogy zavaró...

(#2044) #80439296 válasza CHIPman (#2040) üzenetére


#80439296
törölt tag

A cucc 100, áfa 27.
Nem a 27-et akarja elszámolni, hanem a 100-at IS

(#2045) Macika66 válasza McLaca (#2041) üzenetére


Macika66
addikt

Nekem is ébenfa bumper van, szerintem nagyon masszív...

Persze, ha fél téglába csomagoljuk, akkor még kevésbé képzelhető el a sérülés leejtéskor...

(#2046) Macika66 válasza CHIPman (#2040) üzenetére


Macika66
addikt

A munkahelyemen (hangszerhúr) többször is számoltam már el költségtérítésnek Amazonos számlát.
Az aznapi € (vagy USD) árfolyamon száolták el Ft-ban nekem, a lényeg, hogy EU-s legyen a számla.

(#2047) Albi001 válasza Macika66 (#2046) üzenetére


Albi001
tag

Tehát ha az amazon.de-ről rendelek, akkor oké lehet a dolog. Ez esetben hogy néz ki a garancia?
Itt az esetleges ügyintézésre gondolok, ha gond lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2048) rankesz válasza Albi001 (#2047) üzenetére


rankesz
veterán

Amazonnal intézed, oneplus állítólag nem fogadja be az amazonos vásárlást. De az amazon gariról is csupa jókat hallottam. Egyébként még az is lehet hogy ők is az oneplus - hoz küldik, csak valami miatt velük kell felvenni a kapcsolatot

(#2049) #80439296


#80439296
törölt tag

(#2050) julius75 válasza CHIPman (#2040) üzenetére


julius75
aktív tag

EU-s adószámmal gyakran vásárolok a német amazonról. Az ott feltüntetett ár 19% német áfát tartalmaz. Amikor a kosárba kerül a termék a rendszer levonja a bruttó árból az áfát, és már csak a nettót fizetem. Aztán a könyvelőm a megfelelő nyomtatványon ezt tovább intézi, és természetesen mint költség adóalap csökkentő tételként fog szerepelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.