Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én vettem rán ilyen hátlapi dombornyomott matricát. Nagyon állat. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1352) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!..van egy 5-ösöm és a csengőhangokat szeretném átmenteni a 6-osba...lehetséges?...hogyan?

(#1353) marcarc válasza somnia (#1352) üzenetére


marcarc
senior tag

Töltsd fel Zedge-re majd töltsd le az új telón.

(#1354) somnia válasza marcarc (#1353) üzenetére


somnia
őstag

...az mi az a Zedge?...hol található?...

(#1355) tibcsi0407 válasza AuraSync (#1351) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Piros jellel jobban néz ki. :) Nekem is így volt az 5-ön.
Most inkább a camouflage-et vettem a 6-ra. Már úton van.

https://utdetailing.hu/

(#1356) marcarc válasza somnia (#1354) üzenetére


marcarc
senior tag

Zedge: [link]

1. beregelsz
2. feltöltöd amit meg akarsz tartani
3. telóra letoltod az appot a playstorebol
4. belogolsz ugyanazzal a userrel mint amit az elso pontban regeltél
5. letöltöltöd az új telóra amit meg akarsz tartani.

(#1357) somnia válasza marcarc (#1356) üzenetére


somnia
őstag

ok. ok...köszi de fellépett egy újabb gond...az 5-ösön hogyan találom meg a Ringtonokat, mert a mappája üres....

(#1358) marcarc válasza somnia (#1357) üzenetére


marcarc
senior tag

Gyáriakat akarod leszedni vagy amiket te adogattál hozzá?

(#1359) somnia válasza marcarc (#1358) üzenetére


somnia
őstag

...igen, a gyáriakat szeretném...

(#1360) marcarc válasza somnia (#1359) üzenetére


marcarc
senior tag

Aha, akkor neked egy dump file kell amiben benne vannak ezek. XDA-n kell nézelődni.

(#1361) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Sziasztok! Van rá OP6 on valam megoldás, hogy rezgő uzemmodban is csörögjön az időzítő, ne csak értesítést küldjön?

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#1362) somnia válasza marcarc (#1360) üzenetére


somnia
őstag

...köszönöm...

(#1363) BOANerges


BOANerges
tag

48 órán belül ideért, pedig UPS volt... :DD

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#1364) somnia válasza BOANerges (#1363) üzenetére


somnia
őstag

...mi az, hogy pedig?...a leggyorsabb futárcég!...

(#1365) tibcsi0407 válasza somnia (#1364) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#1366) somnia válasza tibcsi0407 (#1365) üzenetére


somnia
őstag

...én vasárnap rendeltem és kedden délben itt volt...

(#1367) tibcsi0407 válasza somnia (#1366) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nagyon tudnak. Amíg nem kerül egy apró homokszem a gépezetbe, addig rugalmasak. Utána jön a sz*póroller.

https://utdetailing.hu/

(#1368) #16820480 válasza tibcsi0407 (#1367) üzenetére


#16820480
törölt tag

De ez minden céggel így van. Vagy tudsz olyan szállítót, ahol mindig minden működik? Jason Statham nem ér :D

(#1369) somnia válasza #16820480 (#1368) üzenetére


somnia
őstag

...Chuck Norris... :R

(#1370) #80439296 válasza somnia (#1369) üzenetére


#80439296
törölt tag

Haha, that's me!

(#1371) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Jó hírek

https://utdetailing.hu/

(#1372) AuraSync válasza tibcsi0407 (#1355) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Amúgy az trükkös mert ott csak egy kivágás van és amit látsz az a 1+ logo az a teló saját logója a hátlapján.
Megértem feltenni mire középre került. :))

(#1371) tibcsi0407:
Na ez tényleg jó hír. Habár sok minden még így is hiányzik a szoftverből sajnos.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1373) tibcsi0407 válasza AuraSync (#1372) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szépen lassan minden benne lesz. Az a jó a cégben, hogy figyel az igényekre.

https://utdetailing.hu/

(#1374) Edge válasza tibcsi0407 (#1373) üzenetére


Edge
veterán

sztem inkább elvenni kéne:
- notch...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1375) tibcsi0407 válasza Edge (#1374) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azt majd jövőre a Vivo Nex után. Én is notch hater vagyok / voltam, de itt valahogy szép az összkép mégis.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1376) #80439296 válasza tibcsi0407 (#1375) üzenetére


#80439296
törölt tag

Én is azért fröcsögtem, mert kuvva nagy volt minden telón, amit láttam.
Ennél TÉNYLEG kisebb; amolyan -elisvehetjükhanincsráigény-. És nincs...

(#1377) tibcsi0407 válasza #80439296 (#1376) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Főleg, hogy most visszajön az akku %. Így abszolút nem lesz hátránya.

https://utdetailing.hu/

(#1378) Avicularia válasza tibcsi0407 (#1377) üzenetére


Avicularia
veterán

Remélem a csengőhang halkságát is javítják. A másik szobából alig hallom meg hogy csörög a telefon, pedig max hangerőn van a csörgés.

(#1379) #16820480 válasza Avicularia (#1378) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ott van az is a kínai changelogban. Mondjuk nekem elég hangos, nem szokott a másik szobában lenni a telefon tőlem :)

(#1380) #80439296 válasza #16820480 (#1379) üzenetére


#80439296
törölt tag

Meg ha lehalkítja a légkalapácsot, az is sokat lendít a dolgon... :DD
Amúgy, tényleg halkabbabb, de nagyonabb...

tibcsi0407: Tegnap már olvastam valami blogon (asszem blog volt), de nem volt még megerősítés.

(#1381) tibcsi0407 válasza #80439296 (#1380) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A HydrogenOS megkapta már.

https://utdetailing.hu/

(#1382) zsoltiz válasza tibcsi0407 (#1373) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Szépen lassan minden benne lesz. Az a jó a cégben, hogy figyel az igényekre."

Haha, ezen felnevettem. Volt/van OP telefonom (OPX, OP3) és lehet ,hogy 6 is lesz, de az ár-érték-teljesítmény bajnokság lila ködén kívül én azért nem vagyok elájulva a supporttól.
Sokakkal ellentétben én nem tudok örülni annak ,hogy a telefonokat félkész szoftverrel adják, aztán örülni kell ha valamit kijavítanak és akkor milyen jófejek. Az OPX első szoftvere egy katasztrófa volt, még az SD kártyát sem lehetett olvasni benne (érted, egy sd kártyás telefont kiadtak úgy, hogy ez még nem működött benne). A kamerájával is gondok voltak (10 fps-el vett fel fhd videót), rendesen bejelentettem (és mások is) és sosem lett kijavítva.
OP3-nak is vannak bajok a kamerájával nougat óta, többen bejelentették részletesen, azóta sincs javítva.minden frissítésnél várom ,hogy hozzányúlnak a kamerához, de nem. A launcher, meg minden szar fontosabb. Meg a saját notesz meg community app.
Erre jön az OP6-os és most megint ugyanaz a nóta, hogy ez meg az nem jó, de majd talán javítják. Vagy nem. A kamera is vagy jobb lesz vagy nem. Ettől még szuper, nagyon tetszik, csak jobban örülnék ha a pénzemért kész terméket kapnék és nem azon kéne izgulni, hogy vajon tényleg javítják-e a problémákat. Viccesek az iylen kapkodós húzások is, hogy kiadják az AOD fícsört, aztán kiveszik egy frissítéssel, aztán meg lehet ,hogy megint berakják. :C Tényleg így kell ezt? nem volt idő fejleszteni, tesztelni?

(#1383) kobuki123


kobuki123
csendes tag

Segítség :) V30, G7 és Oneplus 6 között vacillálok.

Jól látom-e a következő dolgokat?

V30:
+ pont jó méret
+ szélesátószögű kamera
+ kiváló akkuidő
+ full vízálló
- LG szoftverkövetése nem a legjobb, ki tudja lesz-e Android P rá?!
- Szelfi kamera gáz
- OLED színek nem teljesen OK (amennyire a media marktban láttam, nem színhű eléggé, a G6-nak jobbak voltak a színei)

G7
+ pont jó méret
+ szélesátószögű kamera
+ full vízálló
- notch
- nincs OLED és always on display

Oneplus 6
+ kiváló szoftverkövetés
+ kiváló kamerák
+ UFS 2.1-es flash
- A V30-nál is nagyobb, pedig az nekem határeset..
- nincs széleslátószögű kamera
- nincs szabványos quickcharge és wireless charge
- notch
- vízállóság kérdéses

A Oneplus 6-al kapcsolatban még annyi kérdésem lenne, hogy:
- VoLTE VoWIFI megy-e vodafonenal?

nagyon köszönöm a segítséget :) ha valakinek van egyéb szempontja ne tartsa magában, köszi!

(#1384) oba válasza kobuki123 (#1383) üzenetére


oba
addikt

Kamera nem kiváló az OP6ban, inkább átlagos. Nem értek egyet azzal a mentséggel amit szoktak írni, hogy ennyi pénzért ne várjunk jobbat. Ha a kamera nem fontos annyira akkor az OP6 jó választás.

(#1385) #16820480 válasza kobuki123 (#1383) üzenetére


#16820480
törölt tag

A vízállóságot azért óvatosan kell kezelni LG-nél. Nekem a G6-om olyat játszott, hogy strandon a táskában egyszer csak kiírta, hogy "nedvesség került az USB portba, a töltés letiltva" (pedig 20 méternél közelebb nem került a vízhez még táskával sem), majd utána napokig nem lehetett rendesen tölteni, mert random dobta ezt a hibaüzenetet, nem volt hajlandó töltést felvenni. Képzelem milyen lett volna, ha víz is éri :U

A szoftverfrissítésről meg annyit, hogy a tavalyi csúcs G telefonjuk most májusban kapta meg az Oreo frissítést, de a V30 sem sokkal korábban. Szóval a G7 is kap majd P-t, de talán jövő tavasszal, a V30 meg majd talán jövő nyáron, szóval közel egy éves késében leszel szoftveresen. Biztonsági frissítések terén sem túl jók, a két kártyás G6-om még januári patch level, Oreot nem kapott még, mert ázsiai régióra még mindig nem adták ki :(

OP6-nál oda veheted nyugodtan a kiváló üzemidőt is, akármit mondanak a tesztelők (amúgy tök következetlenek ezzel kapcsolatban), elég jól bírja. A "szabvány" gyorstöltést nem fogod egy percig se hiányolni, annyival jobb a Dash, gyorsabb, nem melegszik közben a telefon szinte egyáltalán (QC3-nál tűzforró szokott lenni a legtöbb telefon). Vízállóság meg olyan, hogy egy véletlen merítést, vagy záport ki fog bírni simán, de mondjuk medencébe nem illik vinni.

(#1386) tibcsi0407 válasza zsoltiz (#1382) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én lassan egy éve vagyok OP5 tulaj, ha ott végignézed a topikot, kb fél évig mindenkivel összevesztem, aki védte előttem a gyártót, mert nagyon elégedetlen voltam, aztán jött az Oreo frissítés és minden jobb lett. Nagyon jól összerakták, jó lett a kamera is és úgy kb minden, amire panaszkodtam.
Más gyártó ennyit sem csinál, nehogy azt gondold, hogy másnál kolbászból van a kerítés. :)

https://utdetailing.hu/

(#1387) Stauffenberg válasza #16820480 (#1385) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én LG G4-ről váltottam (igaz nem OP6-ra, hanem OP5-re), az a nyomorult flagship egyetlen főverzió frissítést élt meg (a legtöbb középkategóriás kacat megkap legalább kettőt manapság). Az első egy évben szépen jöttek a biztonsági frissítések, aztán kijött a G5 és már csak a beleszarás ment az egészbe.

Pedig a G4 volt a piacon az egyik első (vagy talán abszolút legelső) telefon, ami Marshmallow frissítést kapott. Szoftvert írni és optimalizálni is elég jól tudnak, egyedi felület ide vagy oda. Még jött egy kiszivárgott Nougat béta (az is egy éves csúszással), aminek az égvilágon semmi baja nem volt, hasított, javult az üzemidő, nem volt bugos, jól volt optimalizálva, de végül az LG hivatalosan sosem adta ki.

Kár értük... az LG lehetne akár egy egészen kiváló gyártó is, de állandóan elbotlanak a cipőfűzőjükben. Töketlen banda.

(#1388) AuraSync válasza zsoltiz (#1382) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ebben maximálisan egyetértek! :R
Herótom van ezektől a kapkodva kiadott dolgoktól legyen az telefon vagy PC játék vagy akármi más.
Kiveszenk jó funkciókat, de bent hagynak haszontalanokat... ráadásul a memória kezelése sem az igazi.

Asszem nekem a kövi teló a Vivo Nex S lesz. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1389) marcarc válasza zsoltiz (#1382) üzenetére


marcarc
senior tag

Azért azt hozzátenném, hogy a community driven developmentnek pont nem az a lényege, hogy minden azonnal tökéletes legyen. NIncsen többszáz fős aparátus aki megprobálja lefedni az összes lehetséges usecase-t. OnePlus arra törekszik, hogy azoknak az embereknek hallgassa meg a véleményét akik használják a készüléket, ami szerintem dícséretes és jövőbe mutató dolog. MIndamellett még költséghatékony is. Nincs tökéletes készülék, lehet rajta mérgelődni de sosem lesz, minden gyártónak megvan a maga achilles sarka, bootlopon keresztul az egy karakterrel megölhető szoftverig. MIndhez lehet valamit írni, egyik másik gyártó teljesen új szintre emelte a dolgot az elmúlt években a robbanó mobilig/szándékos performance degradációig bezáródóan.

Az hogy szinte a következő frissítéssel jönnek azok a feature-ök amiket a community kért, az nem hogy leszólandó de becsülendő.

(#1390) Tailorzsolt


Tailorzsolt
tag

Sziasztok!

Csak azt szeretném kérdezni, ha mástól veszek használtan OP6 telót, akkor annak a garanciális ügyintézését miként tudom intézni?

Nem ismerem az OP rendszerét, de gondolom regisztrálni kell a telefont, és ha ezt az első/előző tulaj megteszi, akkor mi a helyzet a garanciával, mármint én miként tudom ezután intézni?

Ha hülyeségeket kérdeztem, akkor elnézést, csak OP-al nincs még tapasztalatom, de most tervezek váltani.

Köszönöm előre is.. :R

(#1391) marcarc válasza Tailorzsolt (#1390) üzenetére


marcarc
senior tag

Nem kellett még gariztatnom, de szerintem imei alapján tudják, hogy maga a készülék garanciális-e (tekintve, hogy nulla papírral jön). Az hogy ki vette, ki birtokolja szerintem másodlagos. Hogy a mi a folyamata ennek azt sajnos nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1392) Tailorzsolt válasza marcarc (#1391) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Köszi a gyors választ. :)

Én is valami hasonlóra gondoltam.

(#1393) freak993


freak993
csendes újonc

sziasztok szeretnék vásárolni egy ilyen készüléket és annyi kérdésem lenne hogy a telefon alatt ez a felirat látszik "Ships within 3 days" viszont ha berakom kosárba és a szállítás résznél a priority shippinget választom akkor jun. 13.-át írja szállítási időnek tehát akkor kapnám meg érdeklődnék hogy ez valós adat e?

(#1394) somnia válasza freak993 (#1393) üzenetére


somnia
őstag

...igen...

(#1395) zsoltiz válasza marcarc (#1389) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"a community driven developmentnek"

A a community driven development egy marketing bullshit. Ők egy profit orientált cég, akik telefont gyártanak és adnak el egyszerű felhasználóknak. És egy terméket készen kell eladni.

"OnePlus arra törekszik, hogy azoknak az embereknek hallgassa meg a véleményét akik használják a készüléket"

És meghallgatják? Épp fent írtam konkrét példát: az oneplusX 10fps-es kamera felvétele sosem lett kijavítva. Az oneplus 3 kamera hibája sem. És lehetne sorolni még ilyeneket. A fórumokon elég sok probléma van. Engem egy ilyen kamera hiba mellett nem vigasztal, hogy a launchert meg a shelfet, meg a notesz appot feljesztik. (csak a példa kedvéért)

"Az hogy szinte a következő frissítéssel jönnek azok a feature-ök amiket a community kért, az nem hogy leszólandó de becsülendő."

Az tényleg becsülendő és nem is erről beszélek. Hanem arról, hogy ami funkciók elvileg kész vannak, azok sincsenek kész mikor kiadják a telefont. Hibák mindenhol vannak, ez ok. Az nem hiba, hogy az SD kártyás készülékben 3 frissítés kell, hogy a telefon lássa az SD kártyát (OPX). Ez nem kis hiba, meg nem olyan fícsör, amit utólag kért a nép, hanem egy olyan alap feature, ami egyszerűen nem volt kész, mikor kiadták az OPX-et. Megvetted és nem működött.

És pont ettől félek most is. Hogy megveszem, aztán vagy javítják ami nekem fontos (pl kamera), vagy megint elmarad.

(#1396) marcarc válasza zsoltiz (#1395) üzenetére


marcarc
senior tag

Én úgy érzem, hogy te a tapasztalataidból adódoan vagy frusztrált és bizalmatlan, amit megértek. Ha nincs meg a márka bizalom akkor nincs meg. Mindazonáltal azt be kell látni, hogy aki jelen helyzetben a lovon akar maradni annak fejlődnie is kell ha nem fejlődik akkor GAME OVER.

Szinte biztos vagyok benne hogy az OP6 ban is lehet hibát találni. Főleg ha az átlagnál kritikusabb szemmel nézed - lévén szó van tapasztalatod.

Én egy másik flagshipről váltottam ahol azért gyerek hibák nincsenek és egész őszintén nem bántam meg. Nekem az első OP-m, szval nincs tapasztalatom, főleg rossz vele.

[ Szerkesztve ]

(#1397) Edge válasza zsoltiz (#1395) üzenetére


Edge
veterán

sztem amúgy a oneplus a 3t-től felfele lépett egy szintet profizmusban és az azóta kijött modelljeit tartja szem előtt, tudom miről beszélek oneplus2 tulaj voltam, amire hivatalosan ki sem jött a nougat pedig be volt ígérve, custom rommal viszont megoldottam(kamera sosem érdekelt).
Ellenben maradtam a márkánál és az 5t az nagyon megfelel nekem most is(7.1-8.0-8.1 ennyi fő androis verzió váltás volt november óta a telóra), erről sztem majd a 7t-re fogok váltani addigra a notch már sehol sem lesz remélhetőleg. :)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1398) #80439296


#80439296
törölt tag

(#1399) ati3738 válasza tibcsi0407 (#1375) üzenetére


ati3738
aktív tag

Hoppá! A mérnök úrnak tetszik a notch :K
Kutya legyek ha ezt tudom követni :F

Forever Young

(#1400) ati3738 válasza freak993 (#1393) üzenetére


ati3738
aktív tag

Nem biztos. Én hamarabb kaptam meg.

Forever Young

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.