Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Macika66 válasza AuraSync (#848) üzenetére


Macika66
addikt

Mondd, hogy csak viccelni próbálsz!!!

(#852) baga5 válasza ßrainiac (#844) üzenetére


baga5
csendes tag

Én ugyanígy jártam. Majd csak hétfőn hozza a futár.

(#853) ßrainiac válasza baga5 (#852) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem eddig nem volt gondom UPS-szel, csak a facebook-os 1-es ertekelesekbol tudtam hogy koze nincs az amerikai UPS-hez.

Troger banda.

Mondjuk legutobb volt egy ilyen h irtak, plusz zsetonert eljon a futar a cuccert, emiatt inkabb bevittem a cuccot en, 2 nappal a megbizas utan pedig hiv a futar h jott felvenni a csomagot. Na most akkor talaljak mar ki h fizetos, vagy nem a szolgaltatas...

De ez a mostani sz*patas hozta nagyjabol amiket olvastam roluk.

Minden esetre a OnePlus is saros, mert ok ugy gondoljak (leirta nekem chaten az okos), hogy amikor epp rush van, akkor lassabban processzaljak az ordereket, de ha bejon akar nehany perccel a rush utan egy megrendeles es epp nincs rush, akkor azt megfeleloen tudjak feldolgozni. Tehat hulye vagy vasarlo, ha azt hiszed erdemes minel hamarabb kifizetni a termeket, ha nem akkor teszed amikor epp lightos nekik a muszak, akkor konkretan kesobb kapod meg, mint a kesobb rendelok.

(#854) Timer válasza AuraSync (#848) üzenetére


Timer
veterán

Fejjel lefelé építették be a kijelzőt az Ötösbe, ami miatt a képfrissítés iránya megváltozott. Ezt az emberek többségénél az agy/szem jól kezelte, de voltak olyanok - mint például én - akiknél ez masszív fejfájást, szédülést, hányingert okozott. Én csak a szemfájásig, fejfájásig jutottam, de visszaküldtem emiatt a telót 14 napon belül, mert szabályosan kellemetlen volt nézni a panelt 10-15 perc után.

Persze, parázs viták folytak ekörül is az OP5 topikban, sokak szerint ez az egész bullshit, csak a Samsung akarta ezzel kicsinálni az egyre nagyobb szeletet harapó OP-t, stb... Akkor kezdtek egyáltalán hitelt adni a problémának, amikor a vállalat elismerte, hogy tényleg fejjel lefelé áll a kijelző, de addigra már kár is lett volna tagadni, mert tele volt panasszal a Community.

Itt egy videó, de nem az igaz, mert a valóságban nem volt ennyire szélsőséges a jelenség, de a természete pontosan ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#855) #80439296 válasza Timer (#854) üzenetére


#80439296
törölt tag

Mint amikor egy szilikonos csajszi mellét nagyon lassan lötyögteted... :DD

(#856) #80439296


#80439296
törölt tag

Most csak ez a rózsa volt 'kéznél':

(#857) Macika66 válasza #80439296 (#855) üzenetére


Macika66
addikt

....amikor rájössz, hogy kimaradt valami az életedből...

(#858) #80439296 válasza Macika66 (#857) üzenetére


#80439296
törölt tag

'Műanyagot a műanyagnak, embert az embernek!'

(#859) AuraSync válasza Timer (#854) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi a választ! :R

Mackó koma asziszi mindenki látott már ilyen hibát. Hát én nem. Nem volt még OP-m és Samunál és LG-nél nem volt ilyen hiba.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#860) Macika66 válasza AuraSync (#859) üzenetére


Macika66
addikt

Nem, Mackó komának üldözési mániája van.
De mivel nem voltál itt a topicban szűk egy éve ezek szerint, így nem tudhattad. ;)

[ Szerkesztve ]

(#861) kemcso válasza Macika66 (#860) üzenetére


kemcso
Ármester

9 napos a topik :DD

(#862) Macika66 válasza kemcso (#861) üzenetére


Macika66
addikt

Elnézést, *az OP-fórumban...

(#863) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Rendelt valaki 3D Tempered Glass-t Oneplustól? Érdemes felrakni? Jól illeszkedik?

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#864) #80439296 válasza PeteePeti (#863) üzenetére


#80439296
törölt tag

Kizárt dolog, mert nem tudom. :R

(#865) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

(#866) Macika66 válasza PeteePeti (#863) üzenetére


Macika66
addikt

Rendeltem, meg is jött, de nem raktam fel, ameddig nem sérül a fólia.

De ha jól látom, az OP6 kijelzője VÉGRE végig sík, a képet adó részen túl is picivel. Csak a leges-legszéle van lekerekítve. Ez – reményeim szerint – azt jelenti, hogy nem csak a gyári méregdrága üveg lesz rá jó.
Gyorsan be is rendeltem 5 db (5 fajta) üveget rá próbából.
A legdrágább a Nillkin H + Pro volt, kicsit 10 USD alatt, a legolcsóbb valami noname kínai szutyok.
Meglátjuk, milyen lesz.

Aztán meg tévedhetek is, hogy mégsem lesz rá jó az egyszerű sík TG.

(#867) HardRic válasza tibcsi0407 (#865) üzenetére


HardRic
addikt

A könyvespolcon kívül valami merénylet a P20. Ennek nem mesterséges intelligenciája van, hanem ízlésficama. Mik ezek a színek és ez a túlélesítés? Samsung szeretne lenni, de nem sikerül.
OP6 meglepően jó. Eddig olyan nagyonrossz képet nem láttam még tőle, kiegyensúlyozottan dolgozik.

(#868) tibcsi0407 válasza HardRic (#867) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A P20-as véleményeddel nem értek egyet, szerintem tök jó, élettel teli képek készültek.
Low lightban pedig látszik igazán, hogy miért kerül annyival többe a másik két versenyzőhöz képest az a P20 Pro.
Viszont a Oneplus üti a Mixet. Ez annak fényében, hogy idén a Mix mellett döntöttem egy picit szomorú. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#869) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

(#867) HardRic
(#868) tibcsi0407

Na pont ez itt a lényeg. Annak legyen jó a teló aki használni fogja. Nyilván akinek nem tetszik a túl sok vagy túl kevés szín az nem veszi meg.
Amúgy meg manapság megannyi jó képszerkesztő progi van amivel pár kattintás alatt bármilyenné át lehet alakítani egy egy képet.
Sztem olyan felesleges dolgokról folyik itt a vita mint az állat.
Én leginkább a sebessége, a kijelző dizájna és a 4k 60FPS miatt vettem meg. (na meg az ára miatt)
A fényképminőséget úgy alakítom kényem, kedvemre ahogy azt akarom utólag.
Ha meg pro képeket akarok akkor előveszem a jó öreg Fuji-mat ami az összes kis optikás okostelefont lenyomja. :P

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#870) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Egy jó panorámafotót fel tudna tenni valaki? ;P

(#871) burzum


burzum
tag

5T-rol valtott valaki? Megerte?

(#872) #16820480


#16820480
törölt tag

Csináltam tegnap két videót, az első az 4K 60fps, a második 1080p 60fps. Nekem őszintén a fHD jobban tetszik, bár csak fHD képernyőn tudom megnézni, nincs itthon semmi 4K.

[link]
[link]

(#873) bajaki válasza burzum (#871) üzenetére


bajaki
őstag

Én fogok. Jövő héten jön a 6. És előre megmondom, hogy nem éri/érte meg. :D

(#874) Stauffenberg válasza #16820480 (#872) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jól néznek ki. A 4K-nak is lehet előnye (már ha szeretsz vele pöcsölni) át kell renderelni FHD-ra és kapsz egy normál FHD-nál sokkal részletesebb, élesebb, zajmentesebb eredményt.

(#875) Timer válasza burzum (#871) üzenetére


Timer
veterán

Én. Egyelőre még csak nyomkodom a hatost, az biztos, hogy a napi használatban kiaknázható teljesítményben - ha van is - marginális a különbség. A kijelző szerintem szebb, a vaku viszont gyengébb. A notch-ot nagyon jól korrigálja a rendszer, így azt nem tekintem hátránynak. Képeket majd még lövök mindkettővel, és linkelem is ide terveim szerint.

A gombok feszessége nagy piros pont nálam, az ujjlenyomat olvasót viszont kár volt kisebbre venni, csomószor tapogatom a kamerát helyette, 5T-nél ez nem volt, de persze lehet, hogy a gyári hátlap felrakása után már változni fog a helyzet, jobban pozícionálódik a mozdulat.

A hangja szép. Kicsivel talán jobban melegszik telepítgetés közben. Nagyjából ennyi, így szűk 1 nap után.

[ Szerkesztve ]

(#876) kano válasza Timer (#875) üzenetére


kano
nagyúr

Bocsi, félre ment.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#877) siege5 válasza HardRic (#867) üzenetére


siege5
aktív tag

Mondjuk értem a színtelítettség problémáját (problémádat) a p20p esetében, de ezt elviekben egy szűrővel tudja orvosolni, legalábbis a p9 litom is tudta/tudja.
Én a 6os és mi 2s esetén is sok helyen hiányolom az árnyékokat, a részleteket, és a sötét képeket nem kezelik jól, és ha jól tudom ezen nem segít semmilyen beállítás.
De jó lenne ha ettől függetlenül ezt a 6ost betennék szolgáltatóhoz, vagy valami nagyobb viszonteladóhoz, nagyot dobna az OP elterjedésén is.

[ Szerkesztve ]

(#878) #80439296 válasza burzum (#871) üzenetére


#80439296
törölt tag

Sima 5-ről.

Meg.

(#879) #80439296 válasza Stauffenberg (#874) üzenetére


#80439296
törölt tag

Na kérem, végre valaki leírta a lényeget.

És ez igaz a 20Mpix képekkel is.
Lenyomod 8-ra, és fasza lesz. A videót meg 4k-ról FullHD-ra, és szintén fasza.
Igen, pöcsölős + idő, de ha van normális géped/laptopod, elvan vele, amíg melózol, és mire hazaérsz, kész van. (Azért az a 8-9 óra sokmindenre elég + ha laposod van, akkor alig van +villanyszámlád.)

(#880) Stauffenberg válasza #80439296 (#879) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A lényeg az lenne, hogy a gyártók eleve oversampled FHD videót adjanak a pixel binning helyett, ezek a vasak rohadtul erősek számítási kapacitásban és röhögve megoldanák. Így eleve kikerülhető lenne, hogy ezt utólag PC-n kelljen megcsinálni.

BTW amit itt láttam OP6-nál FHD minőségben az bőven jó, amennyire így az erős Google tömörítésen keresztül meg lehet állapítani. Egyes gyártóknál sokkal hatalmasabb a szakadék a 1080p-re leméretezett 4K és az eleve 1080p videó között (pl: LG, tapasztalatból mondom).

[ Szerkesztve ]

(#881) peter9228 válasza ßrainiac (#844) üzenetére


peter9228
aktív tag

Nekem is ugyanez történt, tegnap kellett volna megjönnie, de a "kérésemre" átrakták hétfőre... Még jó hogy ingyen volt a priority shipping.

(#882) ßrainiac válasza peter9228 (#881) üzenetére


ßrainiac
addikt

En csak egy 20%-os kedvezmenyt kaptam a szallitasbol.

Vissza is akartam kerni a zsetont, de igazabol 1-3 nap a processing time es 3-5 nap a kiszallitas, szal hetfovel meg boven benne vannak.

En ezt a telot nagyon vartam, de ha lett volna ra opcio, cancel-elem, hatha megertik h nem jo amit csinalnak.

Mostmar ha kihozzak hetfon es a kezemben lesz, akkor viszont nincs az az isten h visszakuldjem ;]

(#883) #80439296 válasza ßrainiac (#882) üzenetére


#80439296
törölt tag

(#884) Firebat válasza #16820480 (#872) üzenetére


Firebat
csendes tag

Nagyon szimpi a videó minősége:) teljesen rendben van, nagyon kíváncsi vagyok még több képre is,nagyon szimpi a telefon, ezt szemeltem ki következőnek:) hosszútávra, szerinted 4-5ig vígan használható? már ha van korábbi oneplus tapasztalatod,de szólok a többi oneplus felhasználóhoz is:)

Motorola ROKR E1 -> Huawei Ascend G300 -> Honor 6 -> H P20 pro

(#885) beeep146 válasza #80439296 (#883) üzenetére


beeep146
tag

Üdv!

Azt tudja valaki, hogy egyes esetekben miért utazik ennyit a telefon? Más esetben meg nem? Csak kíváncsiság, érdekelne...

Nálam ez a sorminta:

Vecses, Hungary 2018/05/25 8:21 Destination Scan
2018/05/25 8:21 Import Scan
2018/05/25 8:20 Destination Scan
2018/05/25 7:30 Arrival Scan
Budapest, Hungary 2018/05/25 7:25 Departure Scan
2018/05/25 6:55 Arrival Scan
Prague, Czechia 2018/05/25 5:49 Departure Scan
2018/05/25 5:06 Arrival Scan
Koeln, Germany 2018/05/25 4:44 Departure Scan
Koeln, Germany 2018/05/24 23:30 Arrival Scan
Poznan, Poland 2018/05/24 21:41 Departure Scan
2018/05/24 19:49 Export Scan
2018/05/24 19:25 Arrival Scan
Gorzow Wielkopolski, Poland 2018/05/24 17:50 Departure Scan
2018/05/24 14:32 Collection Scan
Poland 2018/05/23 21:58 Order Processed: Ready for UPS

(#886) #80439296 válasza beeep146 (#885) üzenetére


#80439296
törölt tag

Nem erre válaszolok - és mégis.

2 (??) éve, vettem valamit kínai shopból (lehet, ebay, tökmindegy), de Szingapúrból (ha nem így írják, bocs) jött.
Kedden rendeltem . pénteken átvettem. Szerinted?
Kb. az lehetett, hogy a repcsi konténer ajtó zárásakor odaszóltak: Csieng, dobd be ezt is!

R-GO: lehet, pont jókor, berakodáskor rendelsz - pont rosszkor, konténer nyitáskor rendelsz...

(#887) #16820480 válasza Stauffenberg (#874) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem szoktam igazából nagyon videózni, szóval nem nagyon pepecselnék utólag ilyesmivel :N De mondjuk bőségesen elég a fHD 60fps minősége, de szerintem még 30fps is elég lenne nekem (vagy 720p 60fps). gy is azért majdnem 164MB ez a fél perces videó fHD-ban és 484MB 4K-ban, szóval ez utóbbit csak próbáltam, de használni nem fogom nagyon.
Viszont ezeken nem kellene Google tömörítés legyen, azért Drive-ra tettem fel, nem csak simán Photos alá, mert így nem nyúl hozzá.

Firebat: 4-5-ig simán lehet használni, én szoktam este 10-11-ig is, nincs vele gond :))
Szerintem most 1-2 év alatt nem fog jelentősen változni a mobilos piac, már tavaly is stagnálás-visszaesés volt, mert nem volt miért újabbra váltani annyira, leginkább a design változott. Ami belátható időn belül jöhet az a képernyőbe épített ujjlenyomat, még kisebb kávák talán, illetve mostanában az AI dolgokat tolják nagyon, de az inkább szoftveres azért.

(#888) Macika66 válasza ßrainiac (#882) üzenetére


Macika66
addikt

Korrekt vagy! Nem úgy mint páran...

(#889) #80439296 válasza #16820480 (#887) üzenetére


#80439296
törölt tag

60 fps smoother like 30 fps.

Tényleg.

(#890) #80439296 válasza Macika66 (#888) üzenetére


#80439296
törölt tag

Van, aki még le is írja, hogy ő bizony szemét állat lesz, és visszaküldi.
És büszke is rá! :(((

(#891) Macika66 válasza beeep146 (#885) üzenetére


Macika66
addikt

Nincs ezzel semmi gond.

Az összes nagy nemzetközi szállító cég így csinálja, összegyűjtik az elosztóközpontokban az egy irányba utazó cuccokat.

Egyetlen éjszaka járja végig, pár óra alatt az egészet, szóval ez a vásárló szempontjából semmilyen időveszteséggel nem jár.

Varsóból nincs elég, egy cargo gépet megtöltő csomag Budapestre, de ha elmegy a prágai majd a kölni elosztóközpontba, akkor összegyűjtögetik Dél-Európából, és egyéb helyekről Pestre irányuló csomagokat és úgy hozzák el egyben...

Át van ez gondolva, hidd el!
Igyekeznek minden fillért megfogni.

Amerikában pl. igyekeznek az összes útvonalat úgy optimalizálni, hogy csak jobbra kelljen kanyarodni (Amerikában a pirosnál szabad jobbra kanyarodni, ha nem jön senki keresztben).
Igaz, így akár jelentősen hosszabb is lehet az út, de időben rövidebb, mint ha többször is állna a pirosnál a balra kanyarodásra várva.

Szóval tudják, mit csinálnak...

[ Szerkesztve ]

(#892) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Hogy egy rossz dolgot en is mondjak a kamerarol - most eloszor -, szerintem nagyon gaz ahogy betorzit a koncertnel.

De ez varhato volt, mert hallani lehetett a video teszteken h mas eszkozokhoz kepest sokkal hangosabb a felvetel (gondolom magas a gain es ezert torzit be).

Az a nagy szerencse, h nem jarok koncertekre :DDD

(#893) racerx válasza ßrainiac (#892) üzenetére


racerx
őstag

Én viszont igen. :) A hármas is nagyon rossz volt ilyen körülmények között, az 5T-re igérték hogy javítják (Carl Pei még egy tuc tuc videót is posztolt előtte), de az se lett túl jó. Azt azért megnéznéd, majd hogy lehet a közönség soraiból a kivilágított színpadot fotózni? Mert itt az OP3, és 5T nagyon elvérzett. (az S8 viszont baromi jó volt).

[ Szerkesztve ]

(#894) tibcsi0407 válasza racerx (#893) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De ha nem jár, akkor hogy nézze meg? ;]

https://utdetailing.hu/

(#895) ßrainiac válasza tibcsi0407 (#894) üzenetére


ßrainiac
addikt

Egyreszt. (..mondjuk egy fasza Ghost koncertre elmennek eccer)

Masreszt telom sincs, lol :))

racerx: sheratan koncertfelvetelerol beszeltem

[ Szerkesztve ]

(#896) racerx válasza tibcsi0407 (#894) üzenetére


racerx
őstag

Node mosteccer vót nem ? :) Akkor olyan aki jár. :)

(#897) Stauffenberg válasza #16820480 (#887) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem töltöttem le a fájlokat (néha elfelejtem, hogy ez nem a Vimeo), ha csak simán lejátszod a linken lévő videót, akkor Youtube tömörítés szerint jelenik meg (és nincs 4K opció sem). Itt a két 1080p lejátszás között nincs érdemi különbség.

Letöltve a fájlokat már látszik, hogy a 4K mód sokkal részeltgazdagabb. Erre lenne jó, ha a telefon a 1080p-t is már eleve 4K-ból méretezné le (vagy 2,7K-ból, már az is sokat javítana rajta).

(#898) beeep146 válasza Macika66 (#891) üzenetére


beeep146
tag

Köszi!
Sejtettem, hogy megvan a jó oka, csak érdekelt mi az.. :-D

(#899) Macika66 válasza ßrainiac (#892) üzenetére


Macika66
addikt

Egy ismerősöm tegnap este indított direkt adást a FB-n valamilyen koncertről, Samu S8-cal (legalábbis az van neki, szerintem azzal nyomta).
Annyi hallatszott, hogy zzzzzzzzzzzzzzTUCCzzzzzzzzzTUCCzzzzzzzzzTUCCzzzzzzzzzzzzzzzTUCC.
Igaz, eléggé a jobb oldali hangszóró előtt állt, viszonylag közel a színpadhoz.

Én úgy gondolom, több tízezer Watt-nál nem elvárás, hogy képes legyen annyira széles dinamikai tartományt kezelni az ALC.
Mert az sem lehet elvárás, hogy csendes éjszaka lehessen tisztán hallani a tücsökciripelést a felvételen...

Én komolyzenész vagyok, egy szimfonikus zenekar szintjén kiváló a felvételi hangerő, bár az automatika összenyomja a dinamikát, a nagyon halkat felerősíti és a nagyon erőset lehalkítja. Sajnos.

Olyan jó lenne, ha egyszer lenne egy olyan mobil, aminél lehetne manuális hangerőszabályzást végezni...

(#900) Macika66 válasza beeep146 (#898) üzenetére


Macika66
addikt

Minden a pénzről szól. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.