Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) YAS-dude válasza greyslay (#1749) üzenetére


YAS-dude
őstag

Szerinted a oneplusnak honnan kéne tudni, hogy a magyar ups-ben vannak ilyen balfék alkalmazottak?
Egyébként a garanciális szervíz intézése dhl express-en keresztül történik, azok se tudnak előre egyeztetett, általuk elfogadott időpontot tartani nálunk. Gondolom a oneplus akkor rúgja ki azokat is és marad a hajtás pajtás?

(#1752) greyslay válasza #16820480 (#1750) üzenetére


greyslay
aktív tag

"Ezt amúgy én sem értem, hogy ha ennyire gondot okoz otthon lenni, akkor miért nem olyan helyre kéred, ahol van valaki? Munkahely, rokon, szomszéd, haver stb?"
Igen. 200 ezer forintos terméket majd a szomszéd mari nénihez kérem.
Egyszerű a válasz, nincs ilyenem aki biztos hogy mindig otthon van és át tudja venni. De addig amíg azt a tájékoztatást adják hogy 27-én szállítanak és közbe meg 26-án, addig fölösleges erről beszélni. Nyilván 27-én a mai napon egésznap várva volt a címen a csomag mint ahogy azt leírtam.

Egyébként csak jelzem a problémához kötődően a oneplus csak annyira korrekt, hogy a ticket megírása után 59 perccel írt egy üzenetet, ahol sajnálattal veszik tudomásul az esetet, és a keletkezett problémáért 9.99 eurós refundot ajánlanak. Nem azért a 3 ezer forintér vagyok hű de boldog, hanem azért hogy a gyártó mennyire korrekt. Legalább ez kiderült :R

"embertelen ember munka"

(#1753) oba válasza greyslay (#1746) üzenetére


oba
addikt

Nem te vagy az első és nem is te leszel az utolsó akinek egy futár cég nem a megigért napon visz ki egy csomagot. Nem ez az általánosan jellemző azért, de ritkán előfordul... sajnos most téged is utolért. A oneplusnak, és ami még fontosabb, magának a telefonnak ehhez semmi köze. Szóval nyugodj meg, és használd megelégedéssel a készüléket, mert ez a legfontosabb.

(#1754) greyslay válasza oba (#1753) üzenetére


greyslay
aktív tag

+1
köszi

"embertelen ember munka"

(#1755) McLaca válasza Tailorzsolt (#1743) üzenetére


McLaca
őstag

Azt már a 3G is tudta(tudja).

A pentile matrix kijelzőről senkinek semmi véleménye? :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1756) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Gondolkodom a visszatérésen az O6-ra... Az új sw-ben a gmail értesítések mennyire hektikusak a gmail esetleg inbox appokal?

(#1757) Laci13 válasza gilfoyle (#1756) üzenetére


Laci13
tag

Milyen telefonról váltanál?
Egyszer már volt miért küldted vissza, ha szabad tudni?

[ Szerkesztve ]

(#1758) Macika66 válasza greyslay (#1744) üzenetére


Macika66
addikt

Lényeg a lényeg, szeretnék elállni a vásárlástól, és a paypalnak is lefogom írni a storyt ha kell.

Te hány éves vagy amúgy?

Mert ha a 24 éves fiam így hisztizne, és a boltost akarná pofán verni, mert hajszál volt a kenyérben, hát.....

(#1759) Macika66 válasza McLaca (#1755) üzenetére


Macika66
addikt

Az összes AMOLED kijelzőben ezt alkalmazzák. Ráadásul egy cég gyártja az OLED mobilkijelzők 90 %-át.
Lehet róla jó, lehet róla rossz vélemény, akkor ez a mostani technikai csúcs.

(#1760) McLaca válasza Macika66 (#1759) üzenetére


McLaca
őstag

Azt gondoltam, van alternatíva OLED fronton, mert nekem még egy RGB paneles Nokiám is van, de ha tök mindegy, mert minden aktuálisan kapható ilyen, akkor ezen nem aggódom. :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1761) mjani1172 válasza greyslay (#1744) üzenetére


mjani1172
addikt

Legyél kemény, ne vedd át. Bízom benne, hogy így lesz és nem csinálsz se..et a szádból.Az megalázó lenne ilyen írás után.
Hiszen egy nap múlva már semmit nem ér a telefon.

(#1762) marcarc válasza greyslay (#1744) üzenetére


marcarc
senior tag

Miért nem oda rendeled ahol nagyrészt vagy - a munkahelyedre? Vagy ha nem is vagy ott csak megbizol bennük annyira hogy atvegyék a csomagod és ne kelljen a szomszéd Mari néninek adni. Ez nettó hiszti amit csinálsz. Amugy volt a trackingben opció mind arra, hogy átrakd a kézbesítés helyszínét, mind arra, ha pesti vagy akkor átvedd személyesen a kiszállítás előtt. Nekem még telefonszámom is volt a futárhoz a trackingen.

(#1763) nutfile


nutfile
aktív tag

az miért van, hogy ha újraindítom a telót, akkor újraindul ugyan, de csak akkor kezd betöltődni minden, ha feloldom a képernyőzárat?
oneplus 3-on nem emlékszem ilyenre.
gyanítom, hogy ez valami biztonsági protokoll, ami ki volt kapcsolva a korábbi telómon.

viszont újraindítás után van pár dolog, ami egyáltalán nem indul el a háttérben akkor sem, ha feloldottam a képernyőzárat (pedig kéne neki) és ez okozott már kellemetlenséget (pl. GarnitBank, YAAB, PhoneprofilePlus, Pebble) ennek mi lehet az oka?
(egyelőre taskerrel megoldottam, hogy fussanak)

[ Szerkesztve ]

(#1764) oba válasza nutfile (#1763) üzenetére


oba
addikt

Ne indítsd újra a telefont :)

(#1765) hedgehog válasza tibcsi0407 (#1674) üzenetére


hedgehog
senior tag

Az amazonos vásárlásnál hogy van a gari? Én egy 1+1-et tervezek lecserélni 1+6-ra, és a gyári garanciával eléggé elégedett vagyok (kétszer kellett cserélni képernyőt sárgásodás miatt, de nagyon gyorsan lezavarták).
Az amazonon is megvan a 24 hónap? (nekem is az áfamentesség miatt kellene az amazon)

Más, és emiatt nincs offtopicban a post: dash charge-t tudó kábel/töltő van már utángyártott? Kell a töltőfejnek is tudnia, vagy elég ha a kábel tudja? (van 2-3 QC3-at tudó Blitzwolf fejem, ha nem muszáj nem vennék azt is).
(amazon linkeket elfogadnék, bevált kábelre, temperedglassra és vékony tokra is :) )

-- aka p3d3str1an

(#1766) marcarc válasza hedgehog (#1765) üzenetére


marcarc
senior tag

Amazon + gariról nincs infóm.

A töltőfej hogy ne kellene tudnia a dash chargot? A QC töltökkel nem fog menni, két külön technológia. Tempered glassra ajanlom a gyárit, igen drága de jó. A többi nem lesz jó. Vékony toknak a gyári sandstone tokot ajanlom, amugy meg aliról lehet probalgatni pár dollárért. Úgy tudom kábel se nagyon van ami olcsóbb és hasonló minőségű lenne mint a gyári.

(#1767) tibcsi0407 válasza hedgehog (#1765) üzenetére


tibcsi0407
félisten

2 év van rá. Elvileg az Amazon-nak kell küldeni, de volt róla szó, hogy a Oneplus is elfogadja, ha van számlád a vásárlásról.

https://utdetailing.hu/

(#1768) hedgehog válasza marcarc (#1766) üzenetére


hedgehog
senior tag

igazából a nemgyári üveg és tok is csak az amazonos vásárlás miatt érdekes... de lehet hogy az lesz, hogy Revoluttal megbiztosíttatom addig, amig az Oneplus nem csinál egy freedelivery akciót :D (volt már rá példa, a remény hal meg utoljára :) )

-- aka p3d3str1an

(#1769) PowerBuldog válasza tibcsi0407 (#1767) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Én azt az infót kaptam a Oneplustól, hogy nem fogadják be az Amazonost garanciára.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1770) hedgehog


hedgehog
senior tag

Köszi a válaszokat, újabb kérdés jutott eszembe:

A hálózati lefedettséggel mennyire vagytok elégedettek? Nekem egy OP1 van, ott vannak gondok, de nem tudom mennyire a telefon, és mennyire a Telekom hibája. Pl. a Nagykáta-Budapest vasútvonalon (120a) eléggé sűrűn fogy el a H+ is, és vagy Edge vagy még az sincs. Van esetleg valakinek ilyen tapasztalata? (mármint OP6 és vonatutak pl.)

-- aka p3d3str1an

(#1771) marcarc válasza hedgehog (#1770) üzenetére


marcarc
senior tag

A kecskemét szeged tengelyen nem volt még olyan telóm ami ne vesztette volna el a 3g/4g-t. Szerintem ennek semmi köze az eszközhöz.

(#1772) tibcsi0407 válasza PowerBuldog (#1769) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor gondolom az Amazon küldi nekik tovább. Az meg mindegy, csak legyen megcsinálva rendesen, ha baj van.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1773) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Néhány Oneplus 6 vs Mix 2S kép. [link]
Lehet, hogy még lesz hozzá. A képek nagy része beltérben készült, a kültéri képek már közel sem ideális fényivszonyok között, este fél kilenc után készültek.
Az igazság az, hogy aki a kamera alapján akarja eldönteni, hogy melyik telefont vegye, annak van egy rossz hírem. Kb fej-fej mellett van a kettő. :)

https://utdetailing.hu/

(#1774) greyslay válasza marcarc (#1762) üzenetére


greyslay
aktív tag

Miért nem oda rendeled ahol nagyrészt vagy - a munkahelyedre? Vagy ha nem is vagy ott csak megbizol bennük annyira hogy atvegyék a csomagod és ne kelljen a szomszéd Mari néninek adni. Ez nettó hiszti amit csinálsz. Amugy volt a trackingben opció mind arra, hogy átrakd a kézbesítés helyszínét, mind arra, ha pesti vagy akkor átvedd személyesen a kiszállítás előtt. Nekem még telefonszámom is volt a futárhoz a trackingen.

Mert olyan a munkám hogy mozgásban vagyok.
Kösz az empátiát.
Mind1 hogy van ilyen opció, leírtam hogy olyan időpontba vitték amit sehol nem közöltek velem, és amikor vitték nem telefonáltak hogy itt vagyunk valakinek oda adjam e. Nem pesti vagyok de azon gondolkozom felutazom, mert ma is hívtam őket de igazából az jött le hogy már azt sem tudják hol a csomag. Oldalon visszatartást ír, arra vonatkozóan hogy a futárnál van e vagy a telephelyen nem tudtak választ adni. Természetesen tracking van rajta. Ami telefonszám megvan adva az az europai ups központ száma. Amit a postaládába dobtak értesítőn azon egy 2015ben megszűnt telefonszám van. Google nyilván kidobja a Vecsési telephely számát de mint leírtam semmit nem mondanak a csomag hollétéről sem, és korábban mikor a futárnál volt a csomag '' biztonsági okból " a futár számát sem adhatják meg.
A dolog nem is érdekelne ha nem 1 havi fizetésem állna benne.

[ Szerkesztve ]

"embertelen ember munka"

(#1775) Tailorzsolt válasza greyslay (#1774) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Szia. Kicsit hasonló helyzetben voltam én is. Bár nekem a munkahelyen akarták kézbesíteni, mire odaért a futár már nem volt ott senki aki átvehette volna, én meg már otthon voltam vidéken. Másnap reggel hívtam őket, de nem akarták megadni a futár számát, ezért annyit kértem, hogy a futárnak adják ki az enyémet és hívjon fel. Ez megtörtént, felhívott a futár és vele megbeszéltem a részleteket.

Szóval esetleg próbáld meg megkérni őket, hogy a futár hívjon téged.

[ Szerkesztve ]

(#1776) hedgehog válasza tibcsi0407 (#1773) üzenetére


hedgehog
senior tag

Azt mondanám, hogy az OP6 jobb, a technikai paramétereket figyelembe véve. Pl. a faházas kép exifjéből látszik, hogy jóval nagyobb ISOval fotózott az OP6, mégsem zajosabb (sőt, kevésbé zajos) mint a Mix képe.
De a többi képen is látszik, hogy az OP6 hajlamosabb az ISOt növelni és a záridőt csökkenteni, viszont a zaj nem növekszik tőle.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1777) tibcsi0407 válasza hedgehog (#1776) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Több képen lehúztam kézzel az ISO-t 100-ra, mert mindkét telefon tök értelmetlenül bump-olja, hiszen OIS mellett simán lőhető alacsony ISO-val is fasza kép. Nem is értem, hogy mi a tökért ilyen hülye az algoritmus.
De alapvetően fontosabb, hogy az átlag user kezéből mi jön ki.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1778) Ren Hoek válasza hedgehog (#1776) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pedig a Mix szenzora low light technikailag jobb.
12 mpixel, cserébe 1.4 um a pixelméret, ami azt jelenti hogy kevésbé zajosodik, 1 pixelre több fény jut.

DSLR-ben is gyártanak még 12 mpixeles szenzort galambtojás méretű pixelekkel, pont lowlightra.

Tibcsinek köszi a képeket, majd küldöm a 70 éves kínai GILF gésát ahogy megbeszéltük :)

Ps.: Esetleg még ha jártok valamerre természetben, akkor tájképet lőhetnél. Ott elég erős a Mix, apró részletekben.

Amúgy bíztató az OP!

[ Szerkesztve ]

(#1779) tibcsi0407 válasza Ren Hoek (#1778) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A rekeszérték sem mindegy. Szerintem nem juttatja több fény a pixelekre.
80 éves nincs? :C

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1780) hnyagboy


hnyagboy
tag

Sziasztok
Még mindig nem birom rávenni a laptopomat (win10) hogy lássa a telefont , A redőnyon engedelyzem a fájlok átvitelét akkor csak egy cd meghajtónak látja, fotók átvitelét engedi(PTP) de nem látom a telefont mint könyvtárat
Mit bszok el ?
Válaszokat köszönöm
Egy BBQ vacsora ellenében még mindig megköszönném ha valaki rootolni tudná (Szigethalom)
Üdv

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#1781) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Lehet valahogy számlával venni úgy, hogy biztosítást is tudjak kötni rá? :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1782) Waikiki válasza hnyagboy (#1780) üzenetére


Waikiki
tag

Settings -> Developer options-ben keress egy olyat, hogy "Select USB configuration" és ott válaszd ki az MTP-t.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1783) oba válasza CHIPman (#1781) üzenetére


oba
addikt

A hivatalos oldalon tudsz biztosítást venni rá, viszont a számla itthoni (ÁFA) elszámolásra nem alkalmas.

(#1784) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#1779) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jól megmondtam!
Szóval a Oneplus 6 f/1.7 rekeszértékén sokkal több fény érkezik be a lencséken, mint a Mix 2S f/1.8-as lencséjén.
Ez talán fontosabb tényező, mint a pixelméret. Ha megnézed az LG G7 1.0 mikronos pixelekkel és f/1.6 rekesszel hasonló képeket csinál low light szituban.

https://utdetailing.hu/

(#1785) CHIPman válasza oba (#1783) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Pontosan, ezért kérdeztem meg.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1786) hnyagboy válasza Waikiki (#1782) üzenetére


hnyagboy
tag

Köszönom de ezt is megcsináltam és akkor sem :-(

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#1787) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Akkumulátor Töltéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Mi olyan spéci ebben a gyári kábelen , hogy csak ezzel müködik a gyors töltés ?
A problémám az , hogy nem elég hosszú a kábel...
Van hosszú usb C type kábelen 3m-es de ezzel nem tölt gyorsan... Legalábbis az értesítő led töltéskor a gyári kábellel kék az én 3m es Ugreen kábelemmel meg piros.
És a sarokba sem teszi ki a kis villámot.
Ártok neki ha ezzel a kábelel töltöm?

(#1788) aPoFa válasza hnyagboy (#1786) üzenetére


aPoFa
tag

Minden alkalommal meg kell csinálni. Nem jegyzi meg. Amikor megjelenik a cd és vársz még egy kicsit, ott lesz a saját gépben (Ez a gép) ONEPLUS A 6003 néven. A bedugás után kell átállítani.

[ Szerkesztve ]

(#1789) twinkiecz válasza Tocika (#1787) üzenetére


twinkiecz
tag

Annyi a különleges hogy 4A megy át rajta ameddig a legtöbb kábelen max 3A.

linktr.ee/twinkiecz

(#1790) hnyagboy válasza aPoFa (#1788) üzenetére


hnyagboy
tag

Szia.Tudom én , hogy mindig meg kell csinálni.Meg is jelenik a CD(ONE+) de a telefon nem. Az O+ 3 -al semmi gondom nem volt. És a telefonban is minden be van állítva(Fejelesztői-USB hibakeresés_ USB választás MTP-n ) A drivereket már vagy ötször ujra telepítettem. Ha fotók átvitelére állítom akkor látom a telefont de csak a képek könyvtárakat

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#1791) #80439296 válasza twinkiecz (#1789) üzenetére


#80439296
törölt tag

És ha minden igaz, van rajta +2db érintkező is...

(#1792) #80439296 válasza tibcsi0407 (#1773) üzenetére


#80439296
törölt tag

Úgy látom, beltéren a OP6 mélyebb, teltebb színekkel dolgozik, kültéren a MM2S.

Így tényleg 50:50.

Érdekelne, hogy a video stabilizátor melyiknél dolgozik hatékonyabban.
Persze csak akkor, ha r.hadt sok időd van (mert ugye át kell konvertálni...).

:R

[ Szerkesztve ]

(#1793) tibcsi0407 válasza #80439296 (#1792) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most nincs rá sajnos időm, de majd megpróbálok találni rá.
Elméletileg a Oneplus videós képességei köröket vernek a Mix-re. Eleve ott nincs még 60 fps mód sem. Bár elvileg a MIUI 10-zel jön.
Hang is jobb, elvileg azt is csak a MIUI 10 javítja.
Az ígéretek földje a Xiaomi. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#1794) YAS-dude válasza Tocika (#1787) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ártani nem ártasz, csak nem lesz dash charge.

(#1795) Ren Hoek válasza tibcsi0407 (#1793) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja meg 480 FPS 720p-ben... az marha jó tud lenni.

240 FPS-t pont most használtunk egy melónál. Szerintem jó móka. :)

Franc eddig úgy voltam megvárom a Mi 8-at, mert visszaolvasva a topicot páran szidták a kamerát OP-nál, meg 1.4um-es szenzor... de semmi szégyelnivalója nincs OP-nak. Sőt...

(#1796) tibcsi0407 válasza Ren Hoek (#1795) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez egy nagyon jó kamera. Ettől még jobb lesz. Főleg,ha alakul a gcam mod is.
3 év szoftveres támogatás sem piskóta ,amiben két Android főverziófrissítés is van.

https://utdetailing.hu/

(#1797) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Arnova beindult: [link]

https://utdetailing.hu/

(#1798) [Ixub]


[Ixub]
tag

Sziasztok!

Közel 4 év után cserélek O+1-ról hatra. Ez szerintem mindent elárul, hogy miért. (semmi gondom nem volt vele, a képernyő úgy egy éve megsárgult, de együtt lehetett vele élni, amúgy csak most kezdem érzeni, hogy elszállt felette egy kicsit az idő). Midnight blackben szeretném venni, de 8/128-s most nincs raktáron. Mire lehet ilyenkor számítani? Egy-két nap, egy-két hét? Rendeljem meg 8/256-ban, mert sokat kell várni? Ugyanitt kuponkódot kiegészítőkre elfogadok. :D

Üdv,
x

[ Szerkesztve ]

(#1799) Tailorzsolt válasza [Ixub] (#1798) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Szia. Tapasztalatom szerint kb. 1 héten belül lesz újra. Legalábbis eddig ez volt a megszokott. Elfogyott, aztán kb. 6-9 napon belül volt újra.

Kupont küldtem priviben :)

[ Szerkesztve ]

(#1800) [Ixub] válasza Tailorzsolt (#1799) üzenetére


[Ixub]
tag

köszi

x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.