Hirdetés

2019. szeptember 19., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-03-13 17:34:22

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1851) Macika66 válasza sheratan (#1848) üzenetére

Macika66
(őstag)

Az iGo billentyűzetének nincs párja, ezt el kell ismerni.

Na meg igen sokan ezt a felületet szokták meg, még a warez korból, amikor 25ezeré' lehetett a zósönbe' navit kapni, program nélkül.
A számítástekknikai zseni haver meg ráhegggesztette a WinCE-re egy üveg piáért...

(#1852) julius75 válasza #65510400 (#1850) üzenetére

julius75
(aktív tag)

Szerintem meg nem vagyunk ekkora haverok.....és nem is leszünk.

(#1853) #65510400 válasza julius75 (#1852) üzenetére

(törölt tag)

Az már biztos.

(#1854) oba válasza #65510400 (#1850) üzenetére

oba
(őstag)

Nem írt semmi olyat amire ez a stílus indokolt lenne. De fejezzük be ezt a témát szerintem. Nem tudjuk miért nem megy az iGO. Kérdezz rá a megfelelő topikban, vagy olvass vissza és válassz az alternatív ajánlatok közül. Köszi!

I came here to drink milk and kick ass. And I've just finished my milk.

(#1855) Masztiff1988

Masztiff1988
(csendes tag)

Sziasztok! Youtube eseten hogyan lehet elovarazsolni a picture in picture funkciot?

[ Szerkesztve ]

(#1856) PowerBuldog válasza Masztiff1988 (#1855) üzenetére

PowerBuldog
(addikt)

Az alkalmazásban tudtommal csak akkor ha a előfizet a Red-re (vagy mi a neve)
A chrome-ban viszont ha kirakod teljes képernyőre akkor akkor működik.

Shop.Builder - Mi arra gyúrunk, hogy Te izmos legyél!

(#1857) Timer

Timer
(őstag)

Még egy szál a navi témához, csak azért, mert 2003 nyara óta nyüstölök különféle rendszerességgel navikat, így azért van összehasonlítási alapom.

Teljesen megértem, hogy valaki ragaszkodk az iGo-hoz, szerintem is az volt a legjobb navi eddig, amit használhattam, különösképp a nyolcas, az tényleg mindent tudott, amit kellett. Mivel hogy azonban ma már taknyolni kell a használatával kipróbáltam más alternatívákat. 2004 tájékán, még Symbianon kezdődött a Sygic-es pályafutásom, elég jó volt, sokszor használtam a PDA+iGO kombó helyett. Egy baj volt vele, és ez végigkísérte a szoftver életét, és igaz rá mind a mai napig: gyakorlatilag lepkefing a POI adatbázisa. Később, Windows Phone-ra térve volt jó néhány évem a Here Maps-szel (mostanában ugyebár Here We Go), szinén a POI-k hiánya volt a legnagyobb gondom, amúgy az útvonaltervezése rendben volt. Androidra térve (vagy inkább visszatérve) használtam egy ideig, de nem jött be, inkább váltottam Sygic Prémiumra, ami egy jó ideig rendben volt (kiváve a POI adatbázist, ugye), de mostanában egyre több baj van az útvonaltervezésével is, bármilyen beállítás mellett képes úgy elkavarni az embert a fővárosban, hogy csak a káromkodás marad, meg a Google Térképek, ami sajnos összegészében jobbnak tűnik már ingyen, mint a Sygic pénzért, jelen pillanatban legalábbis. Mondom még egyszer, a Prémium verziót használom ebből a retekből, minden opcióval felextrázva. Waze-t próbáltam, fagyott tőle a OnePlus 3, elég is volt belőle, amúgy sem szimpatikus.

Tervezem, hogy visszatérek a Here-re, de ha a NavNGo venné a fáradságot, és csinálna egy jól működő, normális (nem azt a szart, amit most lehet telepíteni playből, aranyáron) szoftvert, esküszöm, megvenném. Anno az iGO 2006-ért is fizettem (pedig ez már akkor sem volt divat, de támogatni akartam a programot, mert sokat használtam, és nem hagyott cserben), fizetnék most is, pedig mára már alkalmi navigálóvá minősültem vissza.

[ Szerkesztve ]

Oneplus voucher: https://www.oneplus.com/hu/invite#IVSOIN6M7WGPUJG

(#1858) Csori72 válasza [Ixub] (#1826) üzenetére

Csori72
(aktív tag)

A Nexus7-re fel lehet rakni gond nélkül. Nem a kijelző mérete a gond, hanem az Oreo!

..:: 1+TTTTT ::..

(#1859) HUTCHDB

HUTCHDB
(nagyúr)

Udv.
Van valamennyi vizallosaga a telefonnak, vagy annyi, mint a tobbi minosites nelkulinek.

(#1860) Ren Hoek

Ren Hoek
(veterán)

Szerintetek ha megrendelem hétfőn, ideér péntekig az OP6? Official oldalról.

(#1861) Tailorzsolt válasza Ren Hoek (#1860) üzenetére

Tailorzsolt
(tag)

Nekem ugyanígy volt, hétfőn rendeltem meg délután 15 óra körül és csütörtökön átvettem, de elsőbbségi szállítást kértem rá. Ha jól emlékszem ez plusz 10 euró volt így.

(#1862) Tailorzsolt válasza Masztiff1988 (#1855) üzenetére

Tailorzsolt
(tag)

Az OGYouTube-al működik a picture in picture.

(#1863) -FreaK- válasza Ren Hoek (#1860) üzenetére

-FreaK-
(veterán)

Kis szerencsével szerdán ott lesz.

(#1864) Macika66 válasza HUTCHDB (#1859) üzenetére

Macika66
(őstag)

Úszni / fürdeni / zuhanyozni úgysem akarsz vele. Ugye? Hiszen nem víz alatti kamera.

Egy nagyobb esőt, egy wc-be pottyanást, onnan azonnal kikapást pedig ki kell bírjon.

(#1865) HUTCHDB válasza Macika66 (#1864) üzenetére

HUTCHDB
(nagyúr)

Ok. Kb. en is igy gondoltam.

Mas:
A gyari launcherrel valahogy be lehet allitani, hogy ne legyen kulon alkalmazaskezelo, hanem a home-on legyen az osszes ikon?

(#1866) Hirons válasza HUTCHDB (#1859) üzenetére

Hirons
(csendes tag)

Nekem igazából egyáltalán nem fontos a vízállóság,
max annyira, hogy szemerkélő esőben ne kelljen elrakni a telefont.
De ez a teszt azért megnyugtató. :)

(#1867) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#1865) üzenetére

HUTCHDB
(nagyúr)

Az appdriverre nincs megoldas?
A masik dolog, az appdriveren beluli elrendezes nem allithato?

(#1868) HUTCHDB

HUTCHDB
(nagyúr)

Hivasrogzito nincs beepitve, vagy en nem talalom?

(#1869) [Ixub] válasza Csori72 (#1858) üzenetére

[Ixub]
(tag)

Figyelmeztetés:
A GPS-vevő folyamatos használata jelentősen csökkentheti a telefon töltöttségi szintjét.
Az alkalmazás csak Magyarország térképet tartalmaz.
Az alkalmazás elérhető:
• 7” -nál kisebb képernyő-átmérőjű készülékeken, Android 4.0-tól felfelé
Kérdés esetén kérjük, a következő címen keress minket: szulinapp@igonavigation.com

És nem ment fel rá.

[ Szerkesztve ]

(#1870) djkakukk válasza Hirons (#1866) üzenetére

djkakukk
(senior tag)

A tiéden nagyon szívesen kipróbálom.

Amúgy azt sem ő vette, szerintem...

Más faszával verni a cs@lánt... :P

OP6T voucher privátban! - I bless the rains down in Africa. - OnePlus 6 with 8GB Ram and 256GB Rom. - Nem mindegy, hogy Rama vagy Roma. - Jobbik+Mi magunk=Sinn Féin=IRA - Anyu! A Móricka sérteget! - Menj, sírj a modiknak!

(#1871) djkakukk válasza [Ixub] (#1869) üzenetére

djkakukk
(senior tag)

(Frissítés: május 16-ig tart az akció!)

Szerző: Szakos Péter on 2016-05-11

[ Szerkesztve ]

OP6T voucher privátban! - I bless the rains down in Africa. - OnePlus 6 with 8GB Ram and 256GB Rom. - Nem mindegy, hogy Rama vagy Roma. - Jobbik+Mi magunk=Sinn Féin=IRA - Anyu! A Móricka sérteget! - Menj, sírj a modiknak!

(#1872) [Ixub] válasza djkakukk (#1871) üzenetére

[Ixub]
(tag)

Nem arra válaszoltam, hogy elérhető-e, az nyilvánvaló, hogy már nem. Csak a 7"-s határt akartam bemutatni, amiért nem tudtam tab-ra feltenni.

(#1873) Tailorzsolt válasza HUTCHDB (#1868) üzenetére

Tailorzsolt
(tag)

Úgy tudom csak a Hydrogen OS-ben van benne.

Az Oxygen OS-ben az alábbi leírás alapján lehet előhozni. (root nélkül is meg lehet oldani, de újraindítás után úgy tudom újra visszaáll)

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/themes/integrated-hidden-call-recorder-t3798576

[ Szerkesztve ]

(#1874) somnia válasza [Ixub] (#1869) üzenetére

somnia
(őstag)

...próbáld meg ezt!...nekem ez van fenn...

...ha nem megy, akkor ezt!...

[ Szerkesztve ]

(#1875) Csori72 válasza [Ixub] (#1869) üzenetére

Csori72
(aktív tag)

A Nexus7-re nekem simán fent van, de az Oreo az probléma. Olvass utána iGO fórumokon.

..:: 1+TTTTT ::..

(#1876) HUTCHDB válasza Tailorzsolt (#1873) üzenetére

HUTCHDB
(nagyúr)

:R

Ami nagyon idegesit, es kerdeztem is, felteszem ismet, hatha:
Az appdriver nem modositható? :Y

(#1877) Hirons válasza djkakukk (#1870) üzenetére

Hirons
(csendes tag)

?? Minden ok? :)

Csak belinkeltem ezt a videót, demonstrálván,
hogy ha a telefon kibírja azt a tortúrát aminek ez a hülyegyerek kitette,
akkor valószínűleg a mindennapokban sem lesz probléma a vízállósággal..
Senkinek nem mondtam, hogy úszkáljon a telefonjával.
hogy jön ide a csalánod? :N :)

(#1878) HUTCHDB

HUTCHDB
(nagyúr)

A beszedhangszorot hogy lehet mukodesre birni kihangositasnal, youtube videoknal?
Igy monon eleg gaz...

[ Szerkesztve ]

(#1879) Tailorzsolt válasza HUTCHDB (#1876) üzenetére

Tailorzsolt
(tag)

Gyári launcher-el szerintem nem lehet.
Nova Launcher-el igen, vagy akár más launcher-el, de a Nova a csúcs, korábban azt használtam.. 🙂

(#1880) Tailorzsolt válasza HUTCHDB (#1878) üzenetére

Tailorzsolt
(tag)

Azt sajnos nem lehet..

Az OP6 mono sajna, majd talán a 6T sztereó lesz.. 😁

(#1881) HUTCHDB válasza Tailorzsolt (#1879) üzenetére

HUTCHDB
(nagyúr)

Az rendben, de a gyari ennyire egyszeru dolgot nem tud? :F

A hang mono? :W

(#1882) czombos válasza Tocika (#1805) üzenetére

czombos
(tag)

Nekem ez a verzió tökéletesen települ és működik 1+6-on: IGO

(#1883) HUTCHDB

HUTCHDB
(nagyúr)

Az always on display-t hogy tudom allandora allitani?
Csak azt tudtam beallitani, hogy ha megmozditom a telefont, akkor felvillan.

(#1884) Tailorzsolt válasza HUTCHDB (#1883) üzenetére

Tailorzsolt
(tag)

Korábbi szoftververzióban benne volt, de kivettek belőle kb. 2-3 frissítéssel ezelőtt. Elvileg az amúgy sem combos aksi túl gyorsan merült. Bár én nem panaszkodom, nekem rendszeres a 8 óra körüli a Screen on Time...

De erre is van megoldás. Természetesen ehhez is root kell.

https://www.xda-developers.com/enable-always-on-display-oneplus-6-oneplus-5-5t/

(#1885) Tailorzsolt válasza HUTCHDB (#1883) üzenetére

Tailorzsolt
(tag)

Bár hidd el nekem, így is tökéletes, csupán megszokás kérdés.. Először nekem is hiányzott, de kb 2 nap alatt megszoktam. :)

(#1886) HUTCHDB válasza Tailorzsolt (#1884) üzenetére

HUTCHDB
(nagyúr)

Ok.
Akkor marad mozgatas, es az igen halovany fenyereju led figyelese...

A SOT 8 ora korulre kijon nalad?
Kb. 1,5 ora van most nekem es mar majd 35% fogyott, ami ugye 4,5 korulre jon ki.

Kamera:
Nektek nem tulszaturalt kepeket keszit a gyari kamera alkalmazas?
Gcam-bol melyik verzio ajanlott?

(#1887) Tailorzsolt válasza HUTCHDB (#1886) üzenetére

Tailorzsolt
(tag)

Átlag 8 óra körül van, igen. Bár én sokat használom az akkumulátor kímélő módot. De 6 óra alatt soha nem volt. Akkumulátor kímélő mód nélkül is rendre megvan a 7 óra körüli SOT.

A gyári kamera valóban kicsit túlszaturált, de szerintem nem vészes. Monitoron annyira nem gáz szerintem.. a telefonon erősebbnek tűnik nekem.

Ezt a screenshotot tegnap készítettem, eddig ez leghosszabbSOT-om

[ Szerkesztve ]

(#1888) racerx

racerx
(őstag)

A héten a VOLT fesztiválon nagyjából ugyanolyan (nem éppen a legoptimálisabb khm....) fényviszonyok között fotózgattunk egy OP6-al , S8, és P20proval. Nem lett is lett olyan rossz a 6 os kamerája, az 5T-nél mindenesetre lényegesen jobb az biztos.

(#1889) Ren Hoek válasza Tailorzsolt (#1887) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Az nem rossz.

Mix2s ehhez képes nekem eléggé alulteljesített 3400-as akkuval... A kijelző brutálisan szívja az áramot (és mint írtam korábban, több problémától szenved...) ilyen 53% jött ki legutóbb a screenre.

Mennyit mennek világos dolgok AMOLED-en és milyen fényerővel használod?

[ Szerkesztve ]

(#1890) Tailorzsolt válasza Ren Hoek (#1889) üzenetére

Tailorzsolt
(tag)

Általában automata fényerőt használok, legalábbis az esetek 90 százalékában.

Dark téma van beállítva és félig fekete háttérkép. 1 perc alvómód. Reggel 8-tól kb. 17 óráig, azaz munkaidőben normál mód, aztán akkumulátor kímélő mód másnap reggel kb. 8-ig.

GPS általában folyamatosan megy, néha estére kikapcsolom. Éjszaka folyamatosan wifin vagyok, napközben 4G, de azt otthon sem kapcsolom ki, ahogy a wifit sem. Szóval wifi és mobilnet állandóan ON..

(#1891) HUTCHDB válasza Ren Hoek (#1889) üzenetére

HUTCHDB
(nagyúr)

Nekem a (sima)mix2 6,5-7 orat siman bir kijelzoidoben, az op6 attol kevesebbet megy.

(#1892) Ren Hoek válasza HUTCHDB (#1891) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Azért a kényelmes napi használat megvan estig OP? Vagy olykor rá kell tolni a töltőre napközben.
Azért a SoT sokmindentől függ.
Főleg böngészés/fotó/GPS

(#1893) McLaca válasza marcarc (#1766) üzenetére

McLaca
(őstag)

Miért nem lesz jó a többi üveg? És miért igen jó a gyári?
Próbálta már valaki pofára ejteni velük a telót? :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1894) Tailorzsolt válasza Ren Hoek (#1892) üzenetére

Tailorzsolt
(tag)

Ez valóban így van, a SoT sok mindentől függ.

Pl. amikor kirándulni voltunk, waze-val mentem egy órát, a kirándulás helyszínén kb 100 fotó, majd haza szintén egy óra waze. Közben kb 1 óra telefonbeszélgetés. Így is kibírt kényelmesen egy napot, bár akkor volt a leggyengébb SoT, ha jól emlékszem épp 6 óra volt, 18 óra összes használattal és akkor 10% körül tettem töltőre.

(#1895) manokaki

manokaki
(őstag)

Ami egyedi dolog az a Wifi fogyasztása, sokkal több mint más telefonon (Samu S8, S9, A8 ) itt majdnem mindig a kinelzö után a wifi van a fogyashtási sorrendben. Furcsa mert nem erősebb mint más telefonokban..

(#1896) -FreaK- válasza manokaki (#1895) üzenetére

-FreaK-
(veterán)

Nekem 5%-al a harmadik helyen van (előtte 6 és 14 a telefon és a képernyő), bár erősebb azért mint az előző Mate8-amnál, olyan helyen is van még térerő ahol korábban nem volt.

(#1897) nutfile válasza sheratan (#1817) üzenetére

nutfile
(tag)

tudtommal a nav'n'go -nak már rég nem az egyedi felhasználók a célpont, hanem az autógyárak...

(#1898) nutfile válasza HUTCHDB (#1868) üzenetére

nutfile
(tag)

de, csak le van tiltva.
magisk-kal elő lehet csalogatni és tökéletesen működik.

(#1899) HardRic

HardRic
(addikt)

Na ki bánta meg, hogy nem várt a piros verzióra? 😀

(#1900) sheratan válasza nutfile (#1897) üzenetére

sheratan
(titán)

Persze, mert az autógyáraknál muszáj offline térképet adni, hiszen legtöbb esetben nincs netre kötve a kocsi (ha lehet egyáltalán). De így viszont megragadnak azon a szinten, mint 20 éve, hogy van egy térkép, amivel kijön, és macerás frissítgetni, meg naprakészen tartani, stb.

HardRic: Én ugyan nem :D Az is üveg, ugyanúgy tok kell rá. Tokból meg kemény 500 forint volt egy piros, és még jobb a fogása is :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.