Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) -FreaK- válasza AuraSync (#597) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ezt néztem pl. most. Többször választotta az OP6-ot jobbnak, de a végén azt mondja talán inkább az S9+ a másodlagos tele kamera, meg a super slow-mo miatt, de hogy elég közel vannak egymáshoz. Eddig amiket láttam mindig az volt, hogy hol ez jobb, hol az, szituációtól függően. De már ez is nagy szó szerintem, hogy pariban vannak.

Persze tudom, YT tesztek..

(#602) szekelygyula válasza demeterf2 (#600) üzenetére


szekelygyula
csendes tag

Nekem is ugyanakkor volt Varsóban, de nekem holnapra ígéri.

(#603) PeteePeti válasza szekelygyula (#602) üzenetére


PeteePeti
őstag

Nálam szintén ugyanez! :) 17.25 Varsó!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#604) #16820480 válasza szekelygyula (#602) üzenetére


#16820480
törölt tag

Dettó :D

Holnap nap végéig kellene kézbesíteniük (igaz ma egész nap a mai nap végét írta szinte, szóval majd meglátjuk).

(#605) #80439296 válasza AuraSync (#597) üzenetére


#80439296
törölt tag

Boldog lennék, ha igazad lenne, de az 5 (sima) tesztképek (az elsők!!) nagyon jók voltak, de lett egy ilyen telóm...

(#606) oba


oba
addikt

Akinek megjön mostanában a telefon, írna róla, hogy a méret nem lett e túl nagy? S8at használok fél éve, előtte voltak nagyobb telefonjaim, OP3 is. De félek, hogy a keskeny kávák ellenére is túl nagy lett az OP6.

(#607) #16820480 válasza oba (#606) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, szélesebb és magasabb is lett kicsivel a 3-nál (meg az 5-nél is). Ezt leginkább élőben tudnád eldönteni szerintem, hogy a fogása milyen és mennyire áll kézre.

[ Szerkesztve ]

(#608) pbalazs09 válasza oba (#606) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Holnapra elvileg minden kiderül, majd beszámolok róla, hogy milyen :DD

[ Szerkesztve ]

(#609) Macika66 válasza racerx (#569) üzenetére


Macika66
addikt

Ha nem érdekel, hogy a RAW-ja használhatatlan, nem zavar, hogy nincs normális hangminőségű zenehallgatás, ha nem zavar, hogy nem tudsz hívást rögzíteni (a Kirinek legutolsó verziójánál még nem ment) és nem zavar a Huawei menürendszere és az sem, hogy közel 100 rugóval drágább, mint az OP6, akkor jó lesz az...

Én is gondolkoztam a hűtlenségen az OP-hez, de amikor megtudtam, hogy a Huawei-nél nem lehet megcserélni az alsó szoftgombokat, mindenképpen bal alul van a vissza, akkor döntöttem, NEM!

(#610) Macika66 válasza #16820480 (#577) üzenetére


Macika66
addikt

Na, ezt kerestem, ezt akartam mutatni én is...

Bizony, én is úgy látom, hogy ez olyan, mint a tuc-tuc zene, csili-vili teteje, dübörgő alja. Középen meg semmi.
Itt is ilyen ürességet éreztem.

Érdemes eredeti méretű, butítatlan képfájlokat nézegetni, nagy méretben.

Ilyenkor meg szoktam kapni, hogy ők nem 100%-ban nézik a képeket.
Erre szoktam azt mondani, hogy IGEN, ezért tartod jónak azt a kamerát. :)

(#611) Macika66 válasza ßrainiac (#585) üzenetére


Macika66
addikt

Érdekes, úgy tűnik, valami véletlenszámgenerátorral sorsolta ki az OP, kinek mennyi a szállítás.
Én 11:50-kor rendeltem két db 8/256-os készüléket, meg némi kis tartozékot, 1300 € lett a vége, és erre csak a prioritíy shipping volt elérhető, ingyenesen...

(#612) pbalazs09


pbalazs09
csendes tag

Már Vecsésen a telo :C

(#613) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Nekem egesz nap "ready for UPS" reggel 8:43 ota..

(#614) geryyyy


geryyyy
tag

Szintén 17:25-kor Varsóban, nagyon várom már :))

(#615) -FreaK- válasza pbalazs09 (#612) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem is, 21:15-kor.

(#616) rayman2006 válasza PeteePeti (#598) üzenetére


rayman2006
tag

Köszönöm válaszokat.
Akkor ahogy olvasom OP6 a jobb választás S9+helyett,főleg ha én ritkán fotózok és videózok.

(#617) ßrainiac válasza rayman2006 (#616) üzenetére


ßrainiac
addikt

Szerintem meg fotozgatassal egyutt sem kerdes.

(#618) beeep146


beeep146
tag

Jó reggelt!

Segítsetek légyszíves, ez milyen állapota a rendelésemnek? Köszönöm.
Tudok angolul, csak mivel ez az első saját Oneplus rendelés, nem vagyok képben hogy mi történik, mire várok?
UPS csomagszámra? Emailben jön?

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#619) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Jó kis zikcakkban közelít a motyó! Este még Varsó, éjjel Köln, jelenleg Prága! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#620) #32577792 válasza erahurka (#418) üzenetére


#32577792
törölt tag

Csúnyább????? :Y
Hát szerintem meg a Mix 2/2s sokkal szebb, mint OP6 és akkor még nem beszéltem a nocsról, ami spec. engem irritál.
Olcsóbb is mint OP6, kamera majd kiderül, de szerintem az is jobb mix 2s-ben.
Szoftver: nekem teljesen jó a MIUI de már béta P is van rá. Ezen a téren is lépett Xiaomi és megjelenéstől számolt 3 hónapon belül kiad mindent hozzá. Lehet főzni rá :)
Egy dolog szól mellette számomra, az a 2 év hozom-viszem gari, de xiaomim van és nem kell szervizbe hordani.
Sokat gondolkodtam melyik legyen, végül héten megkapom a mix 2s-t 6/64-ben. Most RN3SE van 3/32 ez se laggol be, tárhely nekem bőven sok még ebben is. Talán elég lesz a duplája is :)

(#621) AuraSync válasza beeep146 (#618) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én tegnap reggel rendeltem meg és nekem is ugyan itt tart. Se csomag szám se semmi pedig piority szállítással vettem.
Lehet a kis kínai még csak most gyártja le. :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#622) PeteePeti válasza beeep146 (#618) üzenetére


PeteePeti
őstag

A rendelés mellett meg fog jelenni a Track now fül, és ott lesz már csomagszám is! UPS oldalon azzal tudod figyelni majd! Kicsit később email is jön róla!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#623) beeep146 válasza PeteePeti (#622) üzenetére


beeep146
tag

Rendben, köszönöm.

(#624) #16820480 válasza #32577792 (#620) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Mix 2S-ben nekem a kerámia hátlap nem tetszik, törékeny és nehezebb is. Ráadásul arra nem lehet kapni semmilyen dbrand jellegű fóliát jelenleg, így marad a tok, amitől meg jól megnő a készülék mérete.
Az, hogy neked jó a MIUI igazából szubjektív, másnak meg nagyon nem. De ami még kevésbé biztató, hogy a P béta még elég használhatatlan rajta, a kamera iszonyatos, meg csomó dolog nem működik (persze, ez még első béta, mit várjon az ember). Viszont ami ennél is bosszantóbb, hogy a Xiaomi bejelentette, hogy a béták lefutása után már csak MIUI lesz a telefonra, elhagyják az AOSP-t. Persze lehet majd Treble ROM-ot főzni rá, de jelenleg ott tart a készülék, hogy nulla próbálkozás van, mert egyszerűen nincs senki olyannak a közösségből, aki foglalkozna vele.
És még ha foglalkozna, akkor is egy szívás bármit feltenni rá, mert ugye először kell igényelni BL unlock kódot, ami pár napig tart, aztán a feloldásnál is jellemzően kiírja a saját egyedi szoftverük, hogy várj még 360 órát a feloldással, aztán használhatod a másik egyedi szoftverüket, hogy feltegyél bármit a telefonra. Hát, köszi, de így tartsák meg. Tényleg olyan nehéz lenne engedni az adb és fastboot parancsokat, mint OP esetében...?
Szóval szerintem reálisan majd talán télen lesz hozzá valami használható AOSP jellegű ROM, addig majd mehet a szívás a MIUI10-re átállás miatt, meg hogy mikorra lesz már global ROM, meg EU, és melyikben mi működik rendesen és mi nem. Hát, köszi, inkább nem :N

(#625) kano válasza #16820480 (#624) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, nem értem, hogy a gyártók miért ragaszkodnak még a zárt BL-hoz? Az, hogy tönkreteszi a user a telefont egy hülyeség. Itt sem hallottam olyanról egyik OP esetében sem, hogy a romolás miatt ment tönkre a teló.
Egyébként a nagyobb gond szerintem is a gari a Xiaomiknál.
De ahogy olvasom megint nem sikerült egy normális kamerát összerakni az OP-nál. Érted te ezt? OIS-el sem megy?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#626) ßrainiac válasza #16820480 (#624) üzenetére


ßrainiac
addikt

Mindez persze amellett h rondabb a OnePlus6-nal.

(#627) #16820480 válasza kano (#625) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom hol olvasol ilyeneket, én eddig csak pozitívumokat olvastam a kameráról. Amúgy nem az OIS-től lesz jobb egy kamera, hanem a normálisan megírt szoftvertől (lásd Pixel). De majd kiderül, hogy másik kamera app mennyire tud vele jó képeket lőni.

(#628) pbalazs09


pbalazs09
csendes tag

Most meg az előjegyzett kézbesítés átugrott péntekre, nem értem mi tart eddig, 1 nap alatt lehozták lengyelből, de MO-n belül meg 2 napig tart kihozni? :F

(#629) kano válasza ßrainiac (#626) üzenetére


kano
nagyúr

Ugye felfogtad, hogy a ronda, nem ronda az szubjektív dolog? Neked nem tetszik, másnak igen.

Sheratan:
Kb. mindenhol azt írják, hogy nincs pariban a Pixel 2-vel. Azért az 5/5T-ből rettentően hiányzott az OIS. Egyébként pedig az itt készített fotók fogják eldönteni, hogy maradt-e pl a részletek túlzott mosása vagy sikerült összehozni egy jó kameraszoftvert. Egy kicsit félek megint, mert az 5/5T is papíron nagyon jó kamerával érkezett csak a végtermék lett silány sajnos. :(((
Pl.: [link], Camera: Good, but not great.
Esetleg a Google Camera csodákra lehet képes? Meglátjuk. :K

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#630) gilfoyle válasza pbalazs09 (#628) üzenetére


gilfoyle
őstag

Bp?

(#631) marcarc válasza kano (#629) üzenetére


marcarc
senior tag

OnePlus 6 VS Pixel 2 XL CAMERA COMPARISON!

Gyors teszt de én nem látok szégyenkezni valót. Amúgy meg egy Google vs One plus cégről beszélünk és az OP6 fele annyiba kerül mint a pixel + pixelt szerezni sem lehet, nemhogy gyári garival.

[ Szerkesztve ]

(#632) pbalazs09 válasza gilfoyle (#630) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Igen BP-n volt tegnap reggel és este elvitték Vecsésre, de ma meg azt írják pénteken jön, nem értem, hogy mi tart eddig nekik ezen, hogy országon belül kihozzák? Miért nem a mai napon adják a futárnak, ha a célállomáson van már? :(((

(#633) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Néztem UPS trackinget, az volt írva, hogy várható kiszállítás 05.25. péntek, kezdett felmenni a vérnyomásom, de abban a pillanatban hívott a futár, hogy 1 óra körül hozza :)

szerk.: utána jött 3 email is, hogy ma várható a kiszállítás, kettő a UPS-től, 1 a OnePlus-tól

[ Szerkesztve ]

(#634) pbalazs09 válasza -FreaK- (#633) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

ÓÓÓ, remek :)) :C

Én viszont nem kaptam se hívást, se emailt az UPS-től, csak a OnePlustól :F

[ Szerkesztve ]

(#635) gilfoyle válasza pbalazs09 (#632) üzenetére


gilfoyle
őstag

Úgy értettem Bp-re kellene kivinni?

(#636) -FreaK- válasza pbalazs09 (#634) üzenetére


-FreaK-
veterán

Jah persze, én az UPS-nél állítottam be email értesítést ha valami történik a csomaggal, akkor jelezzen.

(#637) pbalazs09 válasza gilfoyle (#635) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Dombóvárra kell hoznia a futárnak nem BP-re :)

-FreaK-: Te merre fele laksz?

[ Szerkesztve ]

(#638) kano válasza marcarc (#631) üzenetére


kano
nagyúr

Hagyjuk már ezeket a "nem egy árkategória", "nincs szégyenkezni valója" kijelentéseket.
Jó/remek kamerát akarok látni a Oneplustól! Nincs mentség.
Ha remek lesz a kamera, ismét lesz OP-m.
YT alapján nem veszek telefont, az ilyen tesztekben remek volt az 5/5T is aztán úgy mosott az algoritmus, mint a régi Hajdu mosógép.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#639) ßrainiac válasza kano (#629) üzenetére


ßrainiac
addikt

Rondy ronda xD

Ugye felfogtad h csak az o pocskondiazasara valaszoltam?

(#640) #32577792 válasza ßrainiac (#639) üzenetére


#32577792
törölt tag

Pontosan ki pocskondiázott?

(#641) kemcso válasza kano (#638) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha megnézed a videókat, a Pixel 2-vel kb semmi nincs pariban (U11-est összehasonlítást nem láttam), magasan veri az iPhone X-et is. Vagyis le lehet írni előre az OP6-ot, de a piac magasan legjobb kamerájához hasonlítani (ami majd 2x többe is kerül) sztem kicsit visszás ;)
Ettől függetlenül én is megvárom a képeket rendelés előtt, remélem az szürkületi-esti viszonyok között is hozza azt, ami elvárható.

(#642) #32577792 válasza #16820480 (#624) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nyilván valakinek jó másnak meg nagyon nem, ez is szubjektív.
Hát nagyon még készülék se nincs kint olyan sok, mikor jött ki igazából? Kicsiny országunkba most kezdenek befutni az első példányok.
Hátlap: majd kiderül milyen lesz.
Az a baj, hogy egyik sem tökéletes, összegyúrva lenne jó. De nyilván ez álom.
Eddig is csináltak főzött romokat, ezeken után is lesz, ahogy RN3SE-re is van oreo is, bár én megvagyok 6.0.1-el.

Na majd az idő eldönti.

(#643) ßrainiac válasza kemcso (#641) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem a low light fotokban a legszimpatikusabb h nincs a fenyforrasoknal light bleeding, ami ugyanakkor jelen van a legdragabb szaroknal.

Nekem szoba se johet 200-nal dragabb telo, igy szimplan orulok h az 5T-nel jobb lett a kamera, nem kevessel.

En nem ertem a toporgo embereket h igy a kamera ugy a kamera. Ha van valasztasi lehetoseg, meg kell venni a Pixel 2, S9+ stb. eszkozoket es abbahagyni a kamera fikazast vagy kerdojelezest. Meg kell nezni az osszehasonlitasokat, van ezer fele mar, sztem azok alapjan azert mar lehet donteni.

(#644) gilfoyle válasza -FreaK- (#633) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nekem meg pont fordítva, mai napi kiszállítás volt megadva, erre most változott péntekre... :(((

(#645) ßrainiac válasza gilfoyle (#644) üzenetére


ßrainiac
addikt

Neked legalabb nem "ready for UPS" tobb, mint 1 napja ;]

(#646) marcarc válasza kano (#638) üzenetére


marcarc
senior tag

Várd meg a pixel 3 XL-t szerintem (300e ben szerintem meg fog állni). Nem lesz tökéletes a kamera az OP6 ban.

[ Szerkesztve ]

(#647) ßrainiac válasza marcarc (#646) üzenetére


ßrainiac
addikt

+1

ha kerdes van, akkor nincs kerdes

;]

(#648) #16820480 válasza kano (#629) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem nem az OIS hiányzott soha, az OP5-ből sem, hanem a normális színek, meg hogy használja már sötétben is a telefotó objektívet. Persze itt megoldották ezt azzal, hogy egy teljesen haszontalan másodlagos kamerát kamerát tettek bele :D :( Portré módot még annyit sem használom, mint a szelfit)

Amúgy a trusted review oldal szerintem elég szar, nem kimondottan telefonoknál, de eddig nem láttam tőlük értelmes tesztet sajnos. A másik meg hogy lehúzzák az üzemidőt? ezt nem is értem, az OP telefonok (3 óta legalább) mindig ebben kiemelkedők voltak, nem hinném, hogy a 6 esetén romlott volna pont.
Szóval a tesztelők össze-vissza írnak mindenfélét róla eddig. Képminőségre is kb csak következtetni lehetett, de nekem eddig szimpatikus (például színeken úgy tűnik javítottak).

-FreaK-: Nekem is már Vecsésen, de átugrott holnapi kiszállításra :( Azért reménykedek még. Bár 10 percre van tőlem a raktáruk, el is mehetnék érte akár:D

(#649) ollie válasza AuraSync (#591) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most mondom, hogy csalódás lesz a Samsung után, az OP fapadosnak hat hozzá képest. Az elmúlt 2 évben volt nekem OnePlus 3-am, OP5-öm, Galaxy S7 edge-em, S8+-om, most S9+-om, és a Samsung olyan az OP-hez képest, mintha egyel nagyobb kategória lenne. Ezzel nem fikázni akarom az OP-t, nagyon jó telefon, nagyon jó ár/érték arányban, de nem véletlen, hogy annyival drágább a Samsung. Szóval akinek jobban számít a telefon ára, az vegyen OP-t, akinek kevésbé, és jóval több extrát akar, az vegyen Samsungot.

[ Szerkesztve ]

***

(#650) Squirrel


Squirrel
őstag

Oldalakon keresztul szinte csak a kamerat illeto fenntartasokrol lehet olvasni. Kezeljuk mar helyen ezt a kerdest. Eddigi infok alapjan teljesen vallalhato a kameraja, persze legjobb lenne eloben tesztelni, erre par nap mulva ugy latom tobbeknek lesz is lehetosege. Nyilvan lesz jobb kameraval rendelkezo telefon, de aki ezen fanyalog, hasonlitsa mar inkabb a sajat arkategoriajaban indulo telefonokkal ossze a O6-ot. Ez olyan, mintha a 7-es BMW vagy S-es Merci felszereltseget meg komfortjat akarod megkapni a kb. fele annyiba kerulo autokban. Az sem megy. Kompromisszumot sajnos a mai vilagban minden letezo termek megvasarlasanal kotni kell, olyan, hogy tokeletes, minden igenyt kielegitsen, mindenkinek egyforman tetszen es meg jo arban is legyen, egyszeruen nincsen. Ha az ar nem szamit es a foto/Kamera kepesseg a legfontosabb, meg kell varni a Pixel 3-at, aztan kesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.