Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) marcarc válasza -FreaK- (#1050) üzenetére


marcarc
senior tag

Amúgy pont most kerestem az opciót h ne villanjon fel a kijelző ha jön egy notification - teljesen felesleges opcio, főleg ha kikapcsolod hogy a tartalmat kijelezze. Ki volt kapcsolva a light up screen upon notification de mégis csinálta. újra indítottam megjavult.

(#1052) #16820480 válasza -FreaK- (#1050) üzenetére


#16820480
törölt tag

Remélem vissza fogják tenni. Vagy majd valamelyik fejlesztői gárda beteszi ezt az opciót az egyik ROM-ba.

(#1053) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#1021) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nana, standard shippingel rendeltem és ma reggel 7-kor jött is az UPS tracking szám :Y :C

(#1054) Armi5


Armi5
tag

Megjött nekem is tegnap, nagyon szép telefon, csak kár hogy tok nélküli nem merem hordani a toktól pedig olyan nagy lett :(

“Maybe this is exactly how it’s supposed to be. Maybe everything is exactly as it should be.” - Dexter

(#1055) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Op3t-5-5t-6 kamera összehasonlítás

A 6-os a legtöbb tesztben (nem mindben...) jobb lett, mint a 3t kamerája (oos kamera appal persze). Az 5-5t fos.

(#1056) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

OP6 vs Mix 2S speed test

https://utdetailing.hu/

(#1057) racerx válasza YAS-dude (#1055) üzenetére


racerx
őstag

Az az érdekes, hogy még az 5T is gyengébb sokszor a hármasnál (és a sima ötösnél).. Hmm érdekes, bár ez is csak egy teszt...

(#1058) tibcsi0407 válasza racerx (#1057) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az 5T-nél az a Tesco gazdaságos pixel binning nem működik túl fényesen.
Nem kellene mindig minden marhaságot átvenni az Oppo-tól.

https://utdetailing.hu/

(#1059) #16820480 válasza tibcsi0407 (#1058) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, bezzeg azt a prizmás zoomot nem láttuk sehol sajna, pedig az tényleg jópofa lehetne.

(#1060) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Az ujjlenyomat miatti sirast nem ertem, meg egyszer sem nyultam melle. Most nem a tobbi forumost akarom szapulni, hanem a sok reviewert akik negativumkent hoztak fel az eziranyu valtoztatast.

(#1061) tibcsi0407 válasza #16820480 (#1059) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem is tudom, hogy az létezik-e egyáltalán. Oké, demóztak valamit, de ténylegesen telefonba nem építették be soha.

https://utdetailing.hu/

(#1062) Timer válasza racerx (#1057) üzenetére


Timer
veterán

Ez tény, én magam is így láttam. Az 5-ös szerintem jobb volt a 3-asnál, ezt anno ki is teszteltem elég alaposan, ugyanazon körülmények között, ugyanazokkal a beállításokkal, gyakorlatilag ugyanabban a pillanatban fényképezve a két készülékkel. Később úgy alakult, hogy az ötöst visszaküldtem, így ezt a tesztet az 5T/3-as viszonylatában is elvégeztem, de az 5T korántsem volt annyival jobb a hármasnál, mint anno az ötös, sőt, az 5T makrónál bizony elég erősen olajfestményt csinál, a hármas meg csak szimplán zajos volt ugyanott.

A hatos nekem minden tekintetben jobb képeket lő az ötöstől, eddig legalábbis, bár ez a szoftver frissítésével ugyebár változhat.

[ Szerkesztve ]

(#1063) #16820480 válasza tibcsi0407 (#1061) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából én sem, de azt átvehetnék, jobban tetszene, mint ez a portré mód. Bezzeg nem lehet lecserélni az alap hármadból (videó, fotó, portré) a kamerában, hogy ne az a szar legyen ott, hanem mondjuk panoráma, vagy valami.

(#1064) tibcsi0407 válasza #16820480 (#1063) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát igen, a jelenlegi felállásban a 20 MPX kamera kb dísznek van ott. Elég nagy marhaság.
Bár lehet később terveznek vele valamit, nem tudom.

https://utdetailing.hu/

(#1065) #16820480 válasza tibcsi0407 (#1064) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mit terveznének? :D Később egy szoftverfrissítéssel átalakítják 2x optikai zoomra?

(#1066) tibcsi0407 válasza #16820480 (#1065) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egy hibrid digitális zoom-ra jó lehetne jó fényviszonyok között. 20 MPX képet crop-olni kisebbre.

https://utdetailing.hu/

(#1067) Timer


Timer
veterán

Nektek működik a OnePlus Switch? Nálam csatlakoznak a telefonok, de aztán elakad annál a résznél, amikor a régi telefonon lévő adatokat kellene kiválasztani. Egy lehetséges probléma jutott az eszembe: a "régi" telefonom rootolt.

(#1068) ßrainiac válasza Timer (#1067) üzenetére


ßrainiac
addikt

G6-rol itt sem ment at minden, majd kikapcsoltam a kepek/videok atvitelet es vegigment.

De agymenes, mert atmentek LG bloatware cuccok is amiket egyesevel kellett eltavolitgatni :W

(#1069) Timer válasza ßrainiac (#1068) üzenetére


Timer
veterán

Nekem el se jut idáig. Azt írja, hogy válasszam ki az adatokat a régi készüléken, de ott nem jelenik meg semmilyen választó ablak.

(#1070) PeteePeti válasza Timer (#1069) üzenetére


PeteePeti
őstag

A 15 napos visszaküldés az amúgy hogy működik? Csak kíváncsiságból kérdezem! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1071) marcarc válasza PeteePeti (#1070) üzenetére


marcarc
senior tag

Jelzed hogy nem kell, kuldik a futart, összecsomagolod, futárnak átadod -> pénzed visszakapod. (elviekben)

[ Szerkesztve ]

(#1072) Timer válasza PeteePeti (#1070) üzenetére


Timer
veterán

Nyitsz egy support ticketet, jelzed, hogy szeretnéd visszaküldeni, tőlem nem kérdezték az okokat, de azért leírtam. Pár óra múlva elfogadták a kérelmet, küldtek linket, ahonnan rendelhettem futárt (ők fizetik), valamit bűvészkedni kellett a címkével a UPS vagy DHL rendszerében (már nem emlékszem), amit kinyomtatva végül a csomag mellé kellett rakni, és ennyi. Jött a futár, elvitte, néhány napon belül visszajeleztek, hogy megérkezett a küldemény és bevizsgálják, még 1 napot vártam, és jött is a pénz vissza. Röviden ennyi.

(#1073) oba


oba
addikt

Akinek megvan már a telefon, megnézné, hogy jó és átlagos fényvinyoszonyok között, autó módban, mozgó téma bemozdulás mennyire jellemző? Mondjuk egy ember, kisgyerek, házi állat, ilyesmi. Köszi!

(#1074) Macika66 válasza YAS-dude (#1055) üzenetére


Macika66
addikt

Ugyanez az én véleményem is...

(#1075) Macika66 válasza ßrainiac (#1068) üzenetére


Macika66
addikt

Khmmm., azok mennek át, amiket kijelöltél. :)

Ha bepipáltad, persze, hogy átviszi...

(#1076) Macika66 válasza oba (#1073) üzenetére


Macika66
addikt

Szájzár... :(

(#1077) oba válasza Macika66 (#1076) üzenetére


oba
addikt

Mondd csak...

(#1078) HardRic


HardRic
addikt

A navbar színe hogyan alakul 5T-n/6-on? Minden videóban zavaróan világos. Sötét témával sötét lesz?

(#1079) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Van egy pici porszem az also lencse fenti ivenek magassagaban.

Ki szerint jelenthet ez gondot a jovoben?

Az a helyzet h cserelne OP, de nincs kedvem telo nelkul maradni / varni a cserekeszulekre..

(#1080) Edge válasza ßrainiac (#1079) üzenetére


Edge
veterán

majd ha el akarod adni akkor lesz gondos...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1081) ßrainiac válasza Edge (#1080) üzenetére


ßrainiac
addikt

Najoooo..

lehet, megy vissza :/

(#1082) Kocsó


Kocsó
aktív tag

Sziasztok!

Van itt aki használja az AdAway adblocker-t (reklámszűrőt)? :U
És aki "Shot on OnePlus" napi háttérkép- és képernyőzár "cserélő alkalmazást"? :U
És olyan aki esetleg egyszerre mindkettőt? :B
Csak azért kérdezem, mert azt vettem észre, hogy ha engedélyezve van az AdAway akkor nálam nem működik a Shot on OnePlus. Nem cseréli naponta a képernyőzárat és a háttérképet illetve nem is frissíti az albumát. :(((
De ha kikapcsolom az AdAway-t akkor szuperül működik. :F
Másnál is ugyanez a helyzet vagy csak nekem sikerült ebbe a speciális helyzetbe kerülnöm? :R

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#1083) mjani1172 válasza #16820480 (#785) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez a gimball olyan nevetséges. Hétvégén Szentendrén voltam minden "menő" turista kezében az volt, láttam akkorát, ami kb 2x haladta meg egy profi kamera méretét.
Jó egésznap azt a sz. rt cipelni. Így értelmetlenné válik az egész.

(#1084) oba válasza mjani1172 (#1083) üzenetére


oba
addikt

Méretben lehet hogy nagyobb de súlyban (és gondolom árban is) a töredéke.

(#1085) mjani1172 válasza oba (#1084) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem hiszem hogy a a pénzről lenne szó. Szerinted egy az államokból jött turistacsoportnak nincs pénze kamerára? :F

(#1086) YAS-dude válasza HardRic (#1078) üzenetére


YAS-dude
őstag

A beégés kiküszöbölése miatt olyan a navbar.

(#1087) marcarc válasza mjani1172 (#1085) üzenetére


marcarc
senior tag

Pont ma gondolkoztam reggel munkába menet, hogy a következő nyaralásra tuti nem viszek fényképezőt. Amennyire nekem kell annyira jó egy telefon is, hogy pár emléket megörökítsek, meg nem ártana kitanulmányozni a telefon kameráját sem.

(#1088) HardRic válasza YAS-dude (#1086) üzenetére


HardRic
addikt

Vágom, de ha már a noccs lehet fekete, az pont nem?

(#1089) mjani1172 válasza marcarc (#1087) üzenetére


mjani1172
addikt

Én nagyon régóta így vagyok. Egyszerűen minél kevesebb dolgot akarok magammal cipelni.
Az tuti hogy a fényképezőgyártóknak befellegzett. :(

[ Szerkesztve ]

(#1090) Avicularia


Avicularia
veterán

Egy 128 gigás midnight black megrendelve szolgáltatótól. Elvileg holnap már meg is kapom. Remélem megéri lecserélni rá a 3T-t. Bár annak sincs semmi baja, és financiális oldalról nem éri meg a csere szvsz.

(#1091) #16820480 válasza mjani1172 (#1083) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kötelező a gimbal, de ha rendesen stabilizált videót szeretnél (főleg ha séta közben), akkor egyszerűen muszáj. Egy OIS még fényképezőben sem képest ezt megoldani, ahol jóval nagyobb kilengést tud kompenzálni az optikai a fizikai méretéből adódóan. [link]

Engem például egyáltalán nem érdekel, mert évente csinálok kb 3 videót összesen, de akinek fontos, az ilyet fog használni, nem a beépített OIS-re próbál hagyatkozni.

Avicularia: Szerintem megéri az nagyon :K Áprilisban volt nálam pár napra egy 3T, hát ég és föld a különbség azért. Manapság én nem szívesen használnék olyat. Kijelző, üzemidő (nyilván ez a használat miatt is), sebesség, kinézet...

[ Szerkesztve ]

(#1092) ollie válasza mjani1172 (#1083) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gimball nem a profi kamerát helyettesíti.

***

(#1093) Avicularia válasza #16820480 (#1091) üzenetére


Avicularia
veterán

Kijelzővel semmi bajom, ahogy a sebességgel vagy a kinézettel sem a 3T-n. Üzemidő szerintem jó, most néztem majdnem egy napja töltöttem és van benne három és fél óra SOT úgy hogy az akksi 37 %-on van. Szvsz ez nem rossz.
Meg akartam nézni pár napja, hogy milyen a 6-os, elmentem a 25 kilométerre lévő kisvárosba ahol van üzlete a Telianak, erre mindenféle készülék ki volt állítva csak a Oneplus 6 nem, így maradt a videók, képek alapján vásárlás, ahogy mindenkinek Magyarországon :)

(#1094) #16820480 válasza Avicularia (#1093) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem sem volt addig bajom a kijelzőjével, amíg oda nem tettem egy másik telefon mellé (például a konkrét esetben anno egy szifon 7 mellé, aminek még nincs is nagyobb felbontása). LG G6 mellett is siralmas volt számomra a képe, akármilyen színprofilt próbáltam rajta.
OP6 nekem most legutóbb 4 óra SoT-ot tudott, de közben két és fél napja töltöttem, így maradt olyan 195 benne.
A kinézet meg szubjektív persze, de manapság az OP3 design eléggé elavultnak hat azért :B

(#1095) Avicularia válasza #16820480 (#1094) üzenetére


Avicularia
veterán

Számomra a hátul lévő ujjlenyomatolvasó biztos, hogy rosszabb lesz mint az előlapon lévő, de majd meglátjuk. Van 14 nap elállási idő, ha nem jön be majd visszaadom nekik.

(#1096) marcarc válasza Avicularia (#1095) üzenetére


marcarc
senior tag

Nem is használom az ujjlenyomat olvasót, csak este. Olyan pöpecül megy az arc felismerő, hogy egyszerűen nincs szükségem rá. Persze ez user függő, de a lehetőség adott legalébb nem vagy rákényszeritve se egyik se másik megoldásra.

(#1097) tibcsi0407 válasza marcarc (#1096) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Applock-hoz nem tudsz arcfelismerőt használni, így kell az ujjlenyomat napközben is. Legalább is én utálom, ha hozzáférhető a privát tartalmam. :)

https://utdetailing.hu/

(#1098) marcarc válasza tibcsi0407 (#1097) üzenetére


marcarc
senior tag

Nekem nincsenek titkaim (tiszteletem a titkosszolgálatnak). :D

(#1099) #16820480 válasza tibcsi0407 (#1097) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én sem használom az app lockert, de ha használod is, akkor általában csak a kezedben van a telefon, akkor meg nem egy nagy ügy az ujjlenyomat olvasót megérinteni :)

(#1100) Avicularia válasza marcarc (#1096) üzenetére


Avicularia
veterán

Kipróbálom majd. Eddig a két hüvelykujjam volt betanítva a 3T-n feloldásra, furcsa lesz mutatóujjal a hátoldalon ugyanez. Illetve ha asztalon fekszik akkor fel kell hozzá emelni, vagy kocsiban a tartóban, akkor ki is kell venni hozzá. Persze most nem vezetés közben értem, hanem ha állok valahol és meg akarok nézni valamit a telefonon.
Mostanában sokszor csekkolom a kijelzőt, nézem a kriptoárfolyamokat, lerakva az asztalra a telefon mellém, csak rá kell raknom a hüvelykujjamat a gombra az elején és látom is mi a helyzet. 6-al nem tudom mennyire lesz ez kényelmes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.