Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) erahurka válasza #04441088 (#197) üzenetére


erahurka
félisten

A magyar Telenornak már csak annyi köze van a Telenorhoz hogy ugyanúgy hívják őket.

(#202) leslien válasza Vikooo (#200) üzenetére


leslien
nagyúr

S9+ nál nem egyértelmű...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#203) lugosi válasza Csigger (#60) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Notch ellen voltam én is de ahogy Android fronton főleg itt OnePluséknál okosan megoldották, az tetszetős.”

Ugyan már, a notch csak addig volt probléma, amíg Apple-only volt, ezt te is tudod. Onnantól hogy androidos telefonon is így oldották meg, egyből elfogadhatóvá vált a számotokra.

(#204) PowerBuldog válasza lugosi (#203) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nekem például továbbra sem vállt elfogadottá. Max egy kis aszpirinként szolgál, hogy ellehet rejteni. Ami egy AMOLED-nél szerencsére elég jól eltűnik, szemben az IPS-el.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#205) #16820480 válasza lugosi (#203) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem elfogadható, hanem egyszerűen nincs más idén. Ott az XZ2, ami még szürkeimportban is drágább, kisebb kijelzője, nagyobb kávái vannak, jóval vastagabb és nehezebb. Vagy az S9, aranyáron.

(#206) -FreaK- válasza lugosi (#203) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igazából annyiszor volt már szó róla, meg annyiszor látták már az emberek, hogy sokan kezdenek hozzá szokni.
Pl. én is, az iX-nél még röhögtem rajta, aztán most már ott tartok, hogy egyáltalán nem zavar, már így képek, videók alapján (jövő héten kiderül). Sok vizuális inger volt már a témában :) Meg aztán lassan tényleg nem kapni telót nélküle.

(#207) oba válasza lugosi (#203) üzenetére


oba
addikt

Nem az Apple találta ki a notchot hanem az Essential Phone.

(#208) ollie válasza Stauffenberg (#165) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem beszélek el a lényeg mellett, te nem akarod megérteni. Hiába van OIS, ha szar a szoftver amit írnak OnePlus-ék.

***

(#209) marcarc válasza lugosi (#203) üzenetére


marcarc
senior tag

Mit tudsz csinálni? duzzogsz, hogy nem veszel újat vagy veszel egy olyat ami nem tetszik de inkább megveszed mert nincs rajta notch? Erőből le van nyomva a torkodon a notch,ha tetszik ha nem. Ha nem tetszik legalább el lehet tüntetni és beéghet a kijelződ:D

(#210) zsoltiz válasza ollie (#208) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

A szoftveren lehet javítani, vagy akár más kamera szoftvert használni. Az OIS-t, nem tudod pótolni. Az OIS a legjobb kamerán is javít azzal, hogy már eleve egy stabilizált képet kap a szenzor. Nem értem mit vitatkozol ezen. Kb olyan mintha azon vitatkoznál, hogy egy állvány jó vagy rossz. Tökmindegy milyen a szoftver, milyen a belső kép feldolgozás, az állvány jó, mert ezektől függetlenül "hardveresen" stabilizálja neked a képet, ezért nagyobb eséllyel csinálsz jó képeket. Az OIS is ilyen. És mással nem pótolható.

(#211) Stauffenberg válasza ollie (#208) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez továbbra is a lényeg mellett elbeszélés. Szar szoftver, szar szenzor vagy jó szoftver, jó szenzor ide vagy oda, az OIS egyes fényviszonyok között életmentő. Ez a lényeg, meg az, hogy egy high-end telefonban illik ott lennie. Nem abban van vita közöttünk, hogy az OIS-tól független jellemzőkben ég és föld tud lenni a különbség az egyes gyártók között.

(#212) tibcsi0407 válasza oba (#207) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az Essential is iparági pletykákra alapozva csinált notch-os telefont. Az Apple-nél addigra már bőven meg volt tervezve a X, régóta pletykáltak róla, hogy hogy fog kinézni.
Valóban a PH1 volt az első, de nem Ők találták ki.

https://utdetailing.hu/

(#213) ßrainiac


ßrainiac
addikt

sztem itt valaki mar elkonyvelte szarnak.. ;P

(#214) Vikooo válasza lugosi (#203) üzenetére


Vikooo
addikt

Noccs nélkül is meg lehet oldani a jó screen to body arányt, lásd Xiaomi, Samsung.

Anno a Samsung volt a nagy copycat, ő kapta az ívet az Apple -tol most meg a másolás a többi gyártó részéről nem is lehetne egyértelműbb, mégse történik semmi.

Odáig jutottunk, hogy az egykori nagy másoló művész, a Samsung egyedibb telefonokat gyárt mint az összes többi.

Nem akarom őket védeni, mert nem vennék Samsungot (S4 óta kitartok 😑).

Nincs mit tenni, el kell fogadni a betulemkedest amíg az Apple nem teremt új trendet.

[ Szerkesztve ]

(#215) Macika66 válasza adamssss (#96) üzenetére


Macika66
addikt

Bocsánat, de ez tévedés.

A notch az az idióta vásárlók vágyának egy köztes állomása.
Az idióta, fizikából felmentett vásárló azt akarja, hogy egy átlátszó, érintésérzékeny, törhetetlen és vízálló üveglap legyen a telefonja. Ahogy látta azt az XY SciFi filmben.

Az, hogy ez a fizika 3. évezredbeli állása szerint megoldhatatlan, az őket nem érdekli, hiszen síkhülyék fizikából. Minden megoldható szerintük, csak legfeljebb jó drágán. De annál jobb, mert legalább nem lesz mindenkinek olyan, ki lehet tűnni a tömegből majd.

Az Apple kitalált egy KÖZTES megoldást (nem mellesleg Marconi és Popov mintájára más gyártó is rájött már erre, függetlenül az Apple-től, csak késve tudták kihozni). Növelik a kijelzőméretet, mindenképpen el akarják érni a 90% feletti előlap-kijelző arányt.
Ennek egy köztes lépcsője a notch is.

Szóval nincs ebben igazi másolás, csak egészen egyszerűen minden számológépen 6-ra jön ki a 2x3 eredménye...

(#216) Stauffenberg válasza Vikooo (#214) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az Apple részéről ez nem trend, hanem tejesen kávamentes az iPhone X, így ott védhető a notch, nem lehet máshogyan megoldani. Az Androidos gyártók egy-két kivételtől eltekintve viszont úgy alkalmazzák, hogy van alsó káva, ahol a szenzorok elférnének, így ez inkább csak oktalan, céltalan majmolás.

Amúgy én is azt gondolom, hogy a Samsung megközelítése az ideális, egy kis káva még elfér, ergonómia szempontjából amúgy tök lényegtelen, hogy fent van-e annyi minimális káva, ahova még a szenzorok berakhatók, cserébe nem lóg bele a videóba meg fotókba ez a kitüremkedő borzadály. Ha meg szoftveresen eltünteted, akkor meg mégis mi a frász értelme van neki?

(#217) Macika66 válasza erahurka (#201) üzenetére


Macika66
addikt

A magyar Telenornak már csak annyi köze van a Telenorhoz hogy ugyanúgy hívják őket.

De már azt sem sokáig...

(#218) PowerBuldog válasza Stauffenberg (#216) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Az utolsóra reagálnék csak: értelme annyi van, hogy attól, hogy te azt eltünteted még abban a sávban jelennek meg az értesítések, töltés jelző meg minden egyéb. Ami ha nem lenne akkor lejjebb lenne.

Macika66: TeleNER :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#219) Macika66 válasza Stauffenberg (#216) üzenetére


Macika66
addikt

A szoftveres eltüntetés NEM azt jelenti, hogy eltűnik.
Csak annyit, hogy a hátteret takarja ki. A különböző értesítő-ikonok ott maradnak, ezáltal SEMMILYEN helyet nem foglalnak a hasznos képernyőterületből.
Nem úgy, mint az eddigi rendszernél, ahol a felső 80 pixel mindenképpen használhatatlan volt a hasznos területből...

Ne légy már ennyire ellen-elfogult!

(#220) tibcsi0407 válasza Macika66 (#219) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem tök jó, hogy "kikapcsolható" az AMOLED ott úgy is szép fekete, így szinte tényleg olyan, mintha nem is lenne notch.

https://utdetailing.hu/

(#221) ollie válasza zsoltiz (#210) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem "csak" a kamera szoftverről van szó.

***

(#222) Macika66 válasza tibcsi0407 (#220) üzenetére


Macika66
addikt

Így van.

Nagyon utáltam az LG V10-et, de ha nem IPS lett volna a pici második kijelző, akkor kicsivel kevésbé nem szerettem volna.
Mert az ötlet, hogy helyezzük át egy kicsi kijelzőre az összes info-ikont, az zseniális...

(#223) tibcsi0407 válasza Macika66 (#222) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem rossz ötlet volt az. A notch is erre alapul. Igazából ilyen alapon az LG az ötletgazda. :)
Viszont így, ebben a formában nem jobb, ahogy mostanában kinéznek a telefonok.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#224) Macika66 válasza tibcsi0407 (#223) üzenetére


Macika66
addikt

Hát, hacsakúgynem... ;)

Amúgy nem volt rossz teló a V10, csak hát a 18-22 órás készenléte.... Kritikán aluli. Brutál akksival is...

(#225) tibcsi0407 válasza Macika66 (#224) üzenetére


tibcsi0407
félisten

V30-ra pályáztam egy időben, de megmondom őszintén, hogy nem bízom úgy már az LG-ben, mint a kínai márkákban (Oneplus, Xiaomi), ezért Mix 2S-re esett a választás.
Viszont OP 6 nagyon böki a csőröm. Nem tudom mi lesz. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#226) PowerBuldog válasza tibcsi0407 (#225) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#227) tibcsi0407 válasza PowerBuldog (#226) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Asszony értékelné az ötletet. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#228) judas13 válasza erahurka (#201) üzenetére


judas13
addikt

Miután a csehek megvették a régiós Telenor csoportot már azt sem sokáig...gondolom.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#229) Stauffenberg válasza Macika66 (#219) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nyersz a hasznos területen 0,1"-et (talán annyit sem), cserébe a felső sávba nem fér ki elég infó. Mondjuk sokat utazom, szeretem ha ki van írva éppen mely szolgáltató hálózatán vagyok, oldalt a töltöttséget kijeleztetem százalékosan is, óra, notifikációk, ezek egyszerűen nem férnek ki, majd be lesznek csoportosítva szépen, hogy simogathasd lefelé a kijelzőt, ha meg akarod nézni őket. Teljesen pointless, miközben a kívánt képernyőméreted így is elérhető, csak fent lesz egy minimális fizikai kávád, ami nem bánt téged.

De ha meg úgyis van alsó káva (mert van), miért nem férnek be oda a szenzorok? Miért jó ehelyett a notch?

(#230) ollie válasza Stauffenberg (#229) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ha meg úgyis van alsó káva (mert van), miért nem férnek be oda a szenzorok? Miért jó ehelyett a notch

Igen, igazából ez a kérdés. Persze van szenzor, aminek mindenképpen felülre kell kerülnie, de ha a Xiaomi meg tudta oldani, akkor kvázi bárki meg tudja. Abban az esetben elfogadható a notch, ha sehol sincs káva.

***

(#231) jacis válasza ollie (#230) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#232) Stauffenberg válasza ollie (#230) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Abban az esetben elfogadható a notch, ha sehol sincs káva."

Ugyanezt mondtam én is, amikor az iPhone X-el példálóztam többször. Ott is bénán mutat, de védhető, az Androidos próbálkozások eddig viszont csak arról szóltak, hogy legyen notch azért, hogy legyen notch, nem azért, mert máshogy nem megoldható.

(#233) Mukih válasza Stauffenberg (#229) üzenetére


Mukih
tag

Most komolyan jobban örülnétek neki, ha lent lenne egy nagyobb káva és inkább oda kerülne pl a kamera? (mint a xiaominál). Nektek kényelmesebb minden szelfizéskor megfordítani a telefont, hogy normális szögű képet kapjatok mint elviselni a notchot amit akár ki is lehet takarni és olyan lenne mintha az a nagy káva felülről lenne?( sőt ott még az értesítési sáv meg is maradna és amolednél beégni sem tud a fekete)

[ Szerkesztve ]

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#234) -FreaK- válasza Mukih (#233) üzenetére


-FreaK-
veterán

Mi az a szelfi? :D

Viccet félre téve, a Vivo Apex szerintem az iskolapélda a témában. Kár hogy nem lehet kapni, tuti azt vettem volna.
Oké, én nem szoktam szelfizni, tehát tökre nem érdekel hogy egy külön mechanika kell a front kamerának, felőlem ki is hagyhatnák. Persze tudom hogy sokan meg igen csak használják.

(#235) oba


oba
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=nee0AiQ706Y
Szép ez a matt fekete verzió, egyáltalán nem tűnik üvegnek. Ennyi erővel lehetett volna fém is, nem? Viszont ami nem tetszik, hogy a csaj szerint, videónál nincs OIS csak EIS. Miért?! Majd a 6T -ben mi?

(#236) ollie válasza Mukih (#233) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Melyik néz ki jobban?

Galaxy S9+ és OnePlus 6

Az S9+ 2,4 mm-mel magasabb ami szinte elhanyagolható, egy kicsit keskenyebb (1,6 mm) és egy kicsit vastagabb (<1 mm)

[ Szerkesztve ]

***

(#237) siege5 válasza ollie (#236) üzenetére


siege5
aktív tag

Szépek a samu ívei, de még mindig nem egyszerű megbarátkozni vele a hétköznapokban, viszont az OP mégis csak arányosabbnak hat, nem annyira hosszúkás, így ez a forma sztem jobban kézreáll.
A notch nekem nem okoz problémát, és őszintén szólva az alsó káva sem hat feltűnően nagyobbnak.

(#238) ßrainiac válasza oba (#235) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nezd meg a Pixelek EIS-et. Ok, nem garantalt h olyat kapunk a 6-ba, de abbol kiindulva lehet nagyon jo is az az EIS.

Ugy vagyok vele, hogyha nem lesz tokeletes a kamera, akkor is egy baromi jo keszulek lesz a kezemben. Az 5T sem a csucsok csucsa, de minden nap elmeny hasznalni.

ollie: nekem itt egyedul a fekete nav gombok tetszenek a samun. ikszde

siege5: en nagyon notch ellenes voltam, de ezt be tudom vallalni, mostmar nagyon raporogtem a 6-ra. Majd ha zavar, max elrejtem.. de mostmar inkabb csak attol fog fuggni h rosszabb lesz-e az ikonokat besuritve, vagy a hagyomanyos modon.

(#239) ollie azert talan penz kerdese is - attol fuggetlenul h van-e ra - megis csak majd harmad annyiba kerul. Van itt a topicban haverom aki megvehetne vigan amit csak akar, de OP6 lesz neki. Android Authority is elegge benezte sztem h nincs a telefonnak x faktorja. Dehogy nincs.. a kb. harmad ara a tobbi gyartoval szemben.

[ Szerkesztve ]

(#239) ollie válasza siege5 (#237) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az alsó káva egyformának tűnik a 2 telefonnál.

És igazad van, teljesen ízlés kérdése, hogy külsőre kinek, melyik tetszik jobban.

***

(#240) #16820480 válasza Mukih (#233) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, "minden szelfinél" - vagyis évente kétszer nagyjából. Meg amúgy szelfinél is sokszor eldönti fekvőbe az ember a telefont, mert úgy látszik esetleg a háttér is, akkor meg mindegy alul vagy felül van.

oba: Az ilyen videókban sok hülyeséget mondanak, ne vedd készpénznek. Másik videóban hallottam olyat, hog van 2x zoomhoz telefotó kamera, meg hasonlók.
Amúgy azt mondták (a bemutatón), hogy a 4x4 mimo LTE miatt van üveg hátlap, mert jobb vétel kell a nagyobb sebességhez.

[ Szerkesztve ]

(#241) Mukih válasza ollie (#236) üzenetére


Mukih
tag

Samsungnak a lekerekített kijelzője nekem nem tetszik, de azt tudom, hogy hasznos tud lenni néha és valakinek meg pont az tetszik. Notch engem egyáltalán nem zavar és valószínűleg 1-2 hét múlva meg is fogom rendelni az OnePlus 6-ot.

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#242) PandaMonium válasza #16820480 (#240) üzenetére


PandaMonium
őstag

> "Hát, "minden szelfinél" - vagyis évente kétszer nagyjából"

Naaa. Azért mert egy IT fórumon ez megszokott, az átlag user (az instagramos cicalányokat és ecsetfiúkat nem is említve) sokkal több szelfit lőnek, mint évi 2. Ilyenkor ez pedig már tényleg egy praktikusságbeli kérdés.

What I cannot create, I do not understand

(#243) PowerBuldog válasza PandaMonium (#242) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Se cicalány se ecsetfió nem vagyok, de a kutyámmal sokat szelfizek. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#244) ollie válasza PowerBuldog (#243) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Javítottam:

Naaa. Azért mert egy IT fórumon ez megszokott, az átlag user (az instagramos cicalányokat, ecsetfiúkat és Powerbuldogot nem is említve) sokkal több szelfit lőnek, mint évi 2. Ilyenkor ez pedig már tényleg egy praktikusságbeli kérdés.

***

(#245) Stauffenberg válasza Mukih (#233) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én ilyet nem mondtam, nekem az S9 megoldása tökéletes, engem nem zavar egy picike káva fent, ahol minden elfér kényelmesen. A használatot ez semmiben nem érinti. Pár milliméterrel több helyet foglal a zsebben, na bumm.

Én azt mondtam, hogy ha már nincs felső, de van alsó káva (és annyi, amennyi az S9 tetején is van, még a notch-os Androidos telefonok alján is van), akkor több értelme van oda tenni.

Nem tudom te hogy vagy vele, de én ritkábban szelfizek, mint ahányszor képeket és videókat nézek a neten, hogy aztán idegesítsen az, hogy belóg, vagy ha felrakatom a szoftveres fekete sávot, akkor még mindig nem megoldott az, hogy nem férnek ki a taskbarba való tartalmak.

És igen, inkább elfordítom a telefont szelfizéshez. Mekkora erőfeszítés? 50%-al nagyobb, mint fekvőbe forgatni, amikor videózok vagy fotózok. Egyszer 90°, aztán mégegyszer 90° és leszakadt a karom az erőfeszítéstől. De a notifikációimat még mindig nem tudom egy rápillantással leolvasni, mert nem férnek ki... :)

BTW nagyobb a füstje, mint a lángja az egésznek, majd megtanul a világ együtt élni a notch-al, mint a kivehetetlen akkuval meg a többi agymenéssel. Én is megtanulok majd, amikor értelmes telefonból már nem lesz más csak ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#246) PowerBuldog válasza ollie (#244) üzenetére


PowerBuldog
veterán

:DDD :DDD :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#247) judas13 válasza ollie (#236) üzenetére


judas13
addikt

Notch miatt nem kérdés nálam, hogy melyik is.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#248) siege5 válasza ßrainiac (#238) üzenetére


siege5
aktív tag

Eddig én is vártam az új készülék vásárlásával, s9/s9+ és p20p voltak, amik nálam vállalhatóak, de mind a kettőben túl sok az áráért a kompromisszum.
Ha a 6 hozza az utóbbi időben szokott OP minőséget és mellé a kamera is vállalható lesz legalább, az árát és azt figyelembe véve, hogy esetleg a telenornál lehet majd kapni, akkor nálam eldőlt, hogy mit veszek.

(#249) PeteePeti válasza siege5 (#248) üzenetére


PeteePeti
őstag

Miért van rá egyáltalán esély, hogy szolgáltatós legyen? Olvastál erről, vagy? Eddigi tendencia nem ezt vetíti elő!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#250) siege5 válasza PeteePeti (#249) üzenetére


siege5
aktív tag

Feljebb volt róla szó, hogy egy reklám alapján lehetséges opció, de nincs megerősítve. 191es hsz és utána.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.