Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Vicc az az akksi hatalmas kijelzőhöz, és még kamera téren sem mutatkozott meg igazán

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#52) jUUh válasza #16820480 (#49) üzenetére


jUUh
addikt

Nem teljesen értek hozzá, de a Treble-s romokat nem fogják pofozgatni olyanra, hogy mindenhol pöpec legyen? Vagy ilyen kamera portok, kernelek, stb-kkel? :Y

Samsung Galaxy S23+

(#53) DamianB válasza vasi79 (#50) üzenetére


DamianB
őstag

Igen mikor vettem a 3T sokat néztem a P2 nem mondom hogy megbántam a 3T vettem hozzá Zero lemon tokot de már az is kezdi fel adni . Nagyon korrekt telefon az a P2 kár hogy nem folytatták azt a vonalat.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#54) jacis válasza #16820480 (#49) üzenetére


jacis
nagyúr

5eFt-al olcsóbban találtam csak. Hol van fele áron?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#55) ucli válasza enginev3.0 (#51) üzenetére


ucli
senior tag

Nem akarták, hogy felrobbanjon. ;]

(#56) #16820480 válasza jacis (#54) üzenetére


#16820480
törölt tag

Például.

jUUh: Pofozgatni fogják őket, de nincs rá semmi garancia, hogy ténylegesen kikalapálják ezeket a hiányosságokat. A kínai gyártók úgy tudom előszeretettel tesznek a kernelen kívül is kamera kezelésére vonatkozó kódot a ROM-ba, így nehezebb portolni AOSP-re, és persze nem szokták kiadni, hiszen a gyorstöltés meg kamera kezelése hétpecsétes titok, nehogy valaki más is használni tudja már :U

(#57) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Nekem nem tetszik.Kinézetre egy tucat,hátulról egy S9 ugrik be.Akku nagyon kevés ekkora kijelzőhöz,ez miért kellett?3300as?Lesz vagy 4óra sot vele.Kamera meg erős közepes lesz.
De igazából mindegy is,mert noccsos telóm nem lesz soha!
Inkább egy Mix2s és arra menne az Android P beta😁

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#58) jacis válasza #16820480 (#56) üzenetére


jacis
nagyúr

👌👍 köszi

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#59) Mukih


Mukih
tag

Az event végén valami olyasmit mondtak, hogy aki az oneplus.com-ról megrendeli majd a telefont az kap ingyen az új fülesből is, viszont az oldalon erről nem találok semmi infót. Most ez csak azokra vonatkozott, akik ott voltak és ők valahogy tudtak rendelni, vagy ez ránk is fog vonatkozni jövőhét keddtől?

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#60) Csigger


Csigger
őstag

Notch ellen voltam én is de ahogy Android fronton főleg itt OnePluséknál okosan megoldották, az tetszetős. Volt pár Androidos telóm, de a DashCharge az mindent ver, imádom, és egyáltalán nem hiányzik a QI töltés, ami lassabb és jobban stresszeli az akksit. Reggel felteszem a telót 20ról kb 90re szoktam tölteni az 5T-met és elég masszív napi használat mellett 2 Sim kártyával este 15-20% körül teszem le.

Apple and Android user

(#61) vasi79 válasza DamianB (#53) üzenetére


vasi79
aktív tag

Idestova legalább másfél éve nem jött ki újabb a vonalból, így tuti nem lesz folytatás..pedig reménykedtem benne... Habár még bírja az enyém és minden, telefonhoz fűződő igényemet kielégíti, így nem biztos, hogy váltanék. Csak a tudat, hogy lehetne mire :)....az jó lenne

(#62) #16820480 válasza Mukih (#59) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az csak azokra vonatkozott, akik ott voltak helyben.

(#63) jacis válasza Csigger (#60) üzenetére


jacis
nagyúr

Qi mivel stresszeli jobban mint a vezetékes?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#64) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Eredetileg ide szántam, nem a másik topikba. :B

Már az OP5 óta hiányoltam az optikai képstabilizátort (szerintem önmagát komolyan gondoló high-end telefont nem is szabad enélkül kiadni), tök jó, hogy végre van megint, de a franc verje meg ezeket, hogy a legértelmetlenebb dupla kamerás rendszert használják továbbra is.

Öcsémnek OP5 van és a tele objektív úgy király, ahogy van, portré módhoz kifejezetten ideális. Vagy csak ha kell az optikai "zoom". De felőlem lehetne a másodlagos kamera ultra nagy látószögű is, csak így szerintem nincs kellően kihasználva az, hogy két kamera is van hátul.

Már az OP5T-nél és megannyi Huawei telefonnál is látszott, hogy nem ad túl sok előnyt "képjavítás" címén, ellenben egy főkamerától eltérő látószög sokkal jobban hasznosul.

(#65) Kocsó válasza Csigger (#60) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Szintén zenész :K

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#66) #16820480


#16820480
törölt tag

Az mondjuk kemény, hogy ha jól nézem, akkor ebben is még USB 2.0 van így 2018-ban :U :D

(#67) respecter


respecter
csendes tag

Szerintem simán meglehet, hogy a vezeték nélküli töltést a 6T-re tartogatják, ahogy a vízállóságot is, elvégre valamivel azt is el kell adni. 😀 De lehet ott jön valami kamerás újítás is.

Ami nekem szimpatikus az a Trade in programjuk, amivel gyakorlatilag beszamatinak régi OnePlus és egyéb konkurens telokat, ha OP6-ot veszel. Nem mondom, hogy baromi jó aron, de legalább nem kell bajlódni az eladással. Megnéztem, egy makulátlan OP3-ért 150 eurót adnak.

(#68) Firebat


Firebat
csendes tag

nagyon nagyon szimpatikus ez a "model" , idén nálam ez és az lg g7... versenyez:) évvégén kiderül

Motorola ROKR E1 -> Huawei Ascend G300 -> Honor 6 -> H P20 pro

(#69) balgab84


balgab84
aktív tag

Semmi erdekes nincs benne.....

(#70) Magnat válasza respecter (#67) üzenetére


Magnat
veterán

Annyiért egyébként sem kell szenvedni, h eladd :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#71) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

A telefon nagyon baba, de az akksi... pfej :(

(#72) zsocy válasza respecter (#67) üzenetére


zsocy
őstag

Vajon magyarországról is működik ez a trade-in? Elküldöd nekik a telódat és ők adnak valamennyit érte, még azt sem lehet tudni mennyit, vagy hogy kell-e nekik csak utána?
Nekem ez olyan furcsának tünik, de ne legyen igazam és működjön jól.

(#73) Man0gatya válasza jacis (#58) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

vagy pl

[ Szerkesztve ]

(#74) MrPetya19 válasza #16820480 (#66) üzenetére


MrPetya19
addikt

Pont ezt akartam mondani én is. :D

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#75) ßrainiac válasza balgab84 (#69) üzenetére


ßrainiac
addikt

Vannak erdekesebb telok ketszer ennyiert, akinek megeri az erdekesseget.

Ennel a telonal jelenleg nincs jobb alternativa ar/ertek aranyban. Ha ez nem erdekes, akkor semmi se.

(#76) Macika66 válasza zsocy (#72) üzenetére


Macika66
addikt

De minek is?
Biztos, hogy itthon a tripláját megkapod érte a Vaterán vagy a HA-n.

Tavaly már volt egy k. nagy anyázás ebből, fölösleges újra kezdeni...
A fél éves, makulátlan 3T-ért adtak volna olyan 200 USD-t?

Mondom, értelmetlen vele foglalkozni addig, míg itthon ilyen jó piaca van az OP-nek...

(#77) ilor14 válasza Macika66 (#76) üzenetére


ilor14
tag

A pár hónapos 5t-mert adnának 215 eurót 😂 kicsit azért kevesebb, mint az a kb 110-120 amiért el lehet adni hardverapron....

(#78) Obyboy válasza respecter (#67) üzenetére


Obyboy
addikt

Vagy a 6T-ben már a kijelző alatt lesz az ujjlenyomat olvasó...

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#79) Mamuska


Mamuska
őstag

Még mindig jó ár, bár már nem annyira vág alá a konkurenciának mint régen. Esetleg majd a következőbe egy 120Hz-es kijelzőt bedobhatnának.

(#80) zsoltiz válasza leslien (#21) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"4k 60fps nél van OIS?"

Az OIS egy hardveres megoldás, a fényképező lencséje(i) úgy vannak felfüggesztve, hogy az ellentétes irányú elmozdulasukkal tudják kompenzálni a kéz remegését. Teljesen mindegy a felbontás és a telefon teljesítménye, ha 8K-t tudna a teló, az OIS ott is működne.

(#81) leslien válasza zsoltiz (#80) üzenetére


leslien
nagyúr

aha értem.. akkor ehez mit szólsz...?! és ugyan ez van a Samsung nál is csak ott a 60fps nel ugrál mint Katiban a gyerek.. [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#82) zsoltiz válasza leslien (#81) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Most nem tudom megnezni a videót, nem tudom a Samsung miért ugrál, de az OIS úgy működik ahogy írtam. Lehet a Samsung OIS-t és EIS-t is használ egyszerre és az eis miatt ugrál a kép. Az EIS működése attól függ hogy a gyártó hogy oldotta meg szoftveresen és hogy a teló procija mit bír, mekkora felbontasban tudja szoftveresen feldolgozni a videót. Az OIS-t maga a kamera modul tudja, nem kell hozzá semmi, ki sem lehet kapcsolni. Még kikapcsolt telefonnál is "dolgozik", mozog a lencse.

(#83) zsoltiz válasza zsoltiz (#82) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Szerkeszteni akartam de már nem tudtam: az utolsó mondatom hülyeség volt, az OIS-nak is van saját vezérlése, kikapcsolt telefonnál természetesen nem "működik", csak lötyög a lencse a helyén.

(#84) Jeanne d'Arc

Nagyon ütős lett. A hátulja viszont felek hogy csúszni fog mint a többinek.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#85) Avicularia válasza Macika66 (#76) üzenetére


Avicularia
veterán

Februárban, mikor néztem 1000 koronáért számították volna be a hibátlan 3T 64 GB-ot. Most 1884 korona (kb. 188 Euró) a beszámítási ár, ami már megérheti ha nem akar valaki az eladással bajlódni, legalább is itt svédben.

(#86) Edge válasza Jeanne d'Arc (#84) üzenetére


Edge
veterán

5t is csúszik, 6-osra is kell majd a tok.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#87) oscar1985


oscar1985
csendes tag

Szamomra csalodas, de a kiszivargott infok alapjan nem is vartam mast. Szifon koppintas design, igaz ar ertekben nem rossz de akinek az a fontos az vegyen kozepkategorias Xiaomi-t inkabb fele ennyiert...
A notch meg rendben, de hogy uveg hatlap van es meg vezetek nelkuli toltes sincs... nem tudom miert nem maradtak a jol bevalt femnel...

[ Szerkesztve ]

(#88) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Maradt az 1080p pentile valószínűleg :(
Idén kellene új telefon, mert az új snapdragonra már megérné váltani nekem. Eddig a mix 2s tetszik legjobban. De az még bonyolultabb garancia szempontjából szerintem. Szerintem a szoftver is jobb a onepluson a dash charge meg a legjobb töltés fajta. De a pentile kijelző megölni :(

[ Szerkesztve ]

(#89) marcarc válasza *Mukeey* (#57) üzenetére


marcarc
senior tag

Ne haragudj de neked tuti nem volt még oneplus-od. Az 5t, egy töltéssel 45 óra készenlétet tud 6-8 óra SOT-al. Látszik hogy már le is írtad a telót, akkor legalább balgaságokat ne beszélj.

(#90) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nagyon szép lett, főleg a csillogó fekete és a fehér kiadás, elég sok fontos helyen fejlődött is a leírtak alapján, nekem tetszik, hogy kicsit visszatértek külső vonásokban a korábbi OnePlus telefonok irányába. Talán csak a vezetékmentes töltést hiányolom, minden másban nagyon korrekt lett, remélhetőleg az új megoldásokkal a kamera is képes lesz előrébb lépni.

(#91) szupermacs válasza prolad (#30) üzenetére


szupermacs
veterán

Én a képek alapján nem tudtam kivenni, hogy mekkorák az alsó kávák.

(#92) ollie válasza enginev3.0 (#51) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs semmi baj vele. Kis felbontású a kijelző, nagyon takarékos az S845, valószínűleg 6-8 óra SoT-okra simán lehet számítani, mint az 5T-nél, aminek ugyanekkora akkuja, és majdnem ugyanekkor kijelzője van.

Más problémák vannak a telefonnal, nem az akku az.

***

(#93) peter9228


peter9228
aktív tag

Kíváncsi leszek a kamerára, ha rendben lesz meg is van a következő telefonom. :)

(#94) Gibo válasza ctvagyok (#88) üzenetére


Gibo
senior tag

Mate 10 6/128as kiadásban? Nagyjából ugyanennyibe kerül mire itt van...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#95) Stauffenberg válasza oscar1985 (#87) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"nem tudom miert nem maradtak a jol bevalt femnel..."

Ez volt éppen olcsón a beszállító katalógusában. Jön majd fél év múlva a 6T, akkor majd éppen más lesz olcsón.

"az vegyen kozepkategorias Xiaomi-t inkabb fele ennyiert..."

Az A1-re gondolsz? Amiben nincs gyorstöltés, nincs NFC, nincs optikai képstabilizátor, sokkal rosszabb a kijelző és a legnagyobb érvágás a kőkorszaki eMMC tároló a fénysebes UFS 2.1-hez képest? Jó telefon az is, de nem viccből kerül annyiba.

(#96) adamssss


adamssss
veterán

Most, hogy az Apple kitalálta ezt a notch-ot vagy mit mindenki azt rak a készülékébe? Tényleg ennyire követni kell minden hülyeséget, vagy ennyi fantáziája van a mérnököknek a többi gyártónál?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#97) PowerBuldog válasza adamssss (#96) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Tényleg ennyire követni kell. Az Android P ráadásul már natívan támogatni fogja a bevágást.... :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#98) Benetnes


Benetnes
tag

Na akkor idén lecsengett a telefonok nagyrésze, most jöhet az árverseny, melyik csúcstelefon ára esik 300 euró alá a leggyorsabban!
Mind ugyanúgy néz ki és hardveres szempontból sincsenek hatalmas különbségek!
Még átlag Józsikának is lejön hogy a tavalyi készüléke is csontra tudja ugyanazt mint az új! Ja de van notch....
Az átlag igényszinteket már rég átléptük, vékony az a réteg aki váltana évente főleg ilyen árakon. Csak betegekből nem lehet megélni, jövőre komoly esések lesznek eladási számokban!
A Samsung szinte az egyedüli aki nem ment birka módra az Apple után, még sem képes tartani az árát úgy mint az elmúlt években! A többi gyártónál meg 50%-os áresés lesz hónapokon belül.....
Mondjuk ez nekünk csak jó :C :C

[ Szerkesztve ]

(#99) enginev3.0 válasza ollie (#92) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen? Ez biztató lenne
Csak félek, mert S7 Edge 3500mah akksi után váltottam nagyobb kijelzős kisebb aksis S8-ra és sajnos érezhetően gyengébb, ez pedig még nagyobb kijelzős telefon, és s7e-nél még mindig kisebb akksi

Felbontás nem tudom be tud e hozni ekkora lemaradást

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#100) odani


odani
tag

Óriási gázban lehetnek a mobilgyártók. Semmi egyediségre nincs már terük, minden mobil egyforma. Ezzel biztosan vitatkozni fognak egy mobilos szaklap fórumán, de nem nagyon érdemes. Kijelző, hangszóró, mikrofon, kamera, érzékelők, csatlakozók - ezek be is határolódtak a lehetőségek. Senki nem tud igazán különbözni, a hangyaf@sznyi különbözőségüket próbálják meg eladni úgy, mintha valami hűű de nagy gurítás lenne.. Nincs helye ennyi mobilgyártónak a piacon, csak plusz energiákat igényel a leendő vásárlók részéről, hogy kitalálják, abban a 10-20-30 ezres ársávban, amiben gondolkodnak, melyik készülék lesz nekik a legjobb.

Nincs megoldva a mobilok fizikai védelme. Hihetetlen, hogy ilyen-olyan csini mobilokat hoznak ki, büszkék rá, milyen jól néz ki, de pontosan tudják, hogy 10-ből 9 úgyis rátesz egy 1500 Ft-os szilikontokot. Gyomorforgató számomra a gyártók ezzel kapcsolatban tanúsított nemtörődömsége. Bármelyik 200 ezres telefon leejtve ugyanúgy törik el, mint a 25 ezres.

A másik az új és új OS verziók. Egészen biztos, hogy teljesen felesleges évente új Androidot/iOS-t kihozni. Jelentkezzen az, aki emlékszik még rá, hogy a 4.4 után az 5-ös verzió miért volt akkora szám, miért érte meg miatta készüléket váltani. Most sem tudja a felhasználók 99%-a, hogy pontosan mivel tud többet az Oreo, mint az előző. "Jobban kihasználja a processzort, meg tovább bírja az akksi.. meg.. blabla". Aha. Csak éppen a felhasználó nem használja ki a mobilját. Mesterségesen generált igényekre épül ez az egész és pörög, pörög. Mindenki tudja is ezt: a gyártók, a konferenciák szervezői, a szaklapok, a szakértők, a vásárók... és mégis működik az ipar, rengetegen megélnek belőle, rengeteget lehet cikkezni, beszélni róla. ..szóval rengeteg értékes időnket képes felemészteni.

Csak annyit akarok kihozni ebből, hogy minden tiszteletem a mobilarénáé, én is fogyasztom, éppen olyan, mint a drog, de gyakorlatilag a semmivel foglalkozik. Ahogy ti is. Ahogy most én is az elmúlt 5 percben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.