Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) #16820480 válasza Stauffenberg (#300) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem tipikusan jóval kevesebb SoT jön ki, mint a telefonok topikjában a szószólóknak, pedig mostanában főleg itthon és WiFi-n használom a telefonokat. Egyszerűen az IM és hasonló dolgok máshogy fogyasztanak, hálózati forgalom a háttérben, stb.

A OP telefonok általában elég jók üzemidőben. A 3 és 5 is kiemelkedő volt ebben szerintem, így valószínűleg a 6 is az lesz. Ellenben a mérete nekem is kicsit nagy. Jöhetne egy Honor 10 méretű változat is belőle igazán, bár én azt mondom, hogy akkor már ne a 6xx SoC legyen benne, ami még mindig 14nm-en tart, hanem egy 710 vagy 730 majd inkább, amik 10 illetve 8nm-en készülnek már. Az sokat dobhatna a fogyasztáson.
Az OPX hibája is inkább szoftveres volt, nem tudták nagyon támogatni (talán a SoC miatt?), szóval úgy hallottam volt vele gond bőven. De nem értem az OP álláspontját, ha annyira a közösség szava lenne meghatározó, akkor csinálnának. Inkább az van, hogy az Oppo-nak nincs már ilyen telefonja, és nem kapnak kész terméket, amit kicsit átalakíthatnak a saját brandre.

(#302) racerx válasza Stauffenberg (#300) üzenetére


racerx
őstag

Hát a G4 nél épp abba a csoportba tartoztam, hogy elképedve olvasgattam az 5-6 órás SOT-okat, nálam 3 óra körül volt a nagyátlag (viszont én mint , előkap autóban fotós user, néha olyan ku.va jó képeket csináltam vele, hogy csak néztem, azótase..), az OP3 nál se hoztam az átlagot, az S8 topicban szintén simára 5-6-7 óra sotokat írkáltak, nálam szintén max 3-4. Viszont az 5T-mnél most simán hozom a többségi átlagot, az átlagos felhasználási szokásaimmal , pl 3 naponta töltöm, 4 óra SOT, vagy 2 nap de 5-6 óra. 1 nap /maximális SOT-ot meg nem tudtam megnézni, mert annyi időm nincs nyomkodni :) (de sztem 8-10 óra bizti lenne, wifin, szobában, kevesebb fényerőn.). És kb mindhárom telefonnál ugyanazok az appok voltak, kb ugyanolyan felhasználói szokásommal.

[ Szerkesztve ]

(#303) Stauffenberg válasza racerx (#302) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

G4-nél nem véletlenül jegyeztem meg, hogy a 6 órás SoT egy valóságtól teljesen elrugaszkodott dolog, azt is azért teszteltem, hogy elérhető-e, hogy lehűtsem a topikban a mantrázást, hogy "hülye aki ennyit nem tud kihozni belőle", közben ez nem az átlagos felhasználással kihozható érték. Olyan is volt, aki azt mondta, hogy a kijelző fényerőt még tűző napon sem engedi 10% fölé és látja amit látni kell, hát egészségére... Az átlag 3,5 óra volt.

BTW megegyezhetünk abban, hogy a SoT önmagában nem sok mindent árul el, ez csak egy adat a sok közül (érdemes mellé tenni a készenléti időt, használt appokat, mennyit van a telefon deep sleep állapotban, hogyan kezeli a RAM-ot és a háttérben futó szolgáltatásokat a telefon, milyen fényerőn megy a kijelző, mobilnetet vagy Wi-Fit használ többet az illető, stb).

Én ezért szoktam az egyszerűség kedvéért visszakérdezni, hogy kinek milyen volt az előző telefonja és ott milyen SoT-ot hozott, ez már ad valamilyen referenciát (de ez sem mindig pontos, de még mindig jobb, mint csak simán benyögni egy SoT értéket kontextus nélkül).

(#304) #80439296 válasza tibcsi0407 (#299) üzenetére


#80439296
törölt tag

Meg a flagship flagshipelőinek a flagsipelői is.

No komműnt.

:P

(#305) #80439296 válasza Stauffenberg (#300) üzenetére


#80439296
törölt tag

Hm. A Huawei P8 MAXom 24 órás folyamatos on képernyőt hozott, és volt még olyan 10% töltés az akksiban.
Most akkor én vagyok hülye, vagy a tükör görbe?
Verhetem én is a ..., hogy kijakhiráj? :C

(#306) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Kérlek titeket ne etessétek ezt a trollt! Sajnos még trollnak is silány minőségű.

(#307) -FreaK- válasza Stauffenberg (#306) üzenetére


-FreaK-
veterán

Így van, simán ignorálni kell és kész. Bár tegnap én sem tudtam megállni.. Tényleg IQ teszthez kellene kötni a regisztrációt (vagyis kellett volna közel 10 éve) :D

SOT téma: én a G3-nál úgy emlékszem bele is írtam az összefoglalóba, hogy a használati körülményektő függ minden, mert ott ott is voltak meredek értékek.. Pl. Aki min. Fényerőn olvasott ebook-ot, egyhuzamban 12 órán át..

[ Szerkesztve ]

(#308) #80439296


#80439296
törölt tag

Remélem, nem rám értitek, mert én kötschög vagyok, nem troll... :R

(#309) bakki válasza Vikooo (#200) üzenetére


bakki
kezdő

És ha a oneplus.net-ről rendel az ember, az már az ÁFÁt is tartalmazza, vagy még azt megvámolják, megáfázzák?

(#310) bakki válasza -FreaK- (#307) üzenetére


bakki
kezdő

Huawei P8 : ]
te nagyon rossz helyen jársz, öcskös...

(#311) PowerBuldog válasza bakki (#309) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nincs rajta se ÁFA se vám.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#312) bakki válasza PowerBuldog (#311) üzenetére


bakki
kezdő

ahh, köszi, az állat

(#313) -FreaK- válasza bakki (#310) üzenetére


-FreaK-
veterán

Excuse me, what?

[ Szerkesztve ]

(#314) MrPetya19 válasza Stauffenberg (#300) üzenetére


MrPetya19
addikt

Arról nem is beszélve, hogy a OPX volt az eddigi legszebb telefonjuk.
Kapja meg mondjuk a 3-as széria kameráját képstabilizációval, és ne nyírják ki olyan hamar, mint az X-et.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#315) ßrainiac válasza -FreaK- (#313) üzenetére


ßrainiac
addikt

..ne etesd ;]

(#316) -FreaK- válasza ßrainiac (#315) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hogy sose bírom ki.. :D

Más: a Oneplus honlapján a rendelés-nél ugye írja hogy még x nap van hátra. Na most ezt az oldalt folyamatosan variálják, az oké, de tegnapig úgy volt írva, hogy hétfőn jár le, tehát akkor rendelhető (tegnap volt hogy két nap van hátra, tehát ma 1 holnap meg 0), de ma megváltozotatták, és már ma is két napot ír, tehát csak kedden lesz rendelhető. Aminek nem örülök, mert csökken az esély hogy a héten megérkezik.

(#317) szekelygyula válasza -FreaK- (#316) üzenetére


szekelygyula
csendes tag

Elvileg kedden reggel 10-től lehet majd rendelni

(#318) #16820480 válasza -FreaK- (#316) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy rossz volt a számláló. Már a bemutatón is úgy mondták, hogy 22-én reggel 10-től rendelhető.

(#319) -FreaK- válasza #16820480 (#318) üzenetére


-FreaK-
veterán

Valószínűleg igen, bár én arra gondoltam, hogy a rendelést már hétfőn le lehet adni, és kedden kezdődik a kiszallítás, de ezek szerint nem.
Kérdés még hogy a rendelés leadást követően mikor fogják feladni a csomagot. Az 5T-nél ez hogy volt, nem emlékszik valaki?

(#320) szekelygyula válasza -FreaK- (#319) üzenetére


szekelygyula
csendes tag

Rendeléstől számított 3-7 nap az ingyenes szállítás, az elsőbbségi pedig 1-3 nap. Persze az elején a rengeteg leadott rendelés miatt, lehet hogy lesz csúszás. Sajnos nem tartom valószínűnek, hogy a jövőhéten megérkezik :(

(#321) Timer válasza -FreaK- (#319) üzenetére


Timer
veterán

Attól is függ, mennyire gyorsan rendelsz. Sokan esküsznek a pirority-re, de én eddig háromból háromszor nem azt választottam, és volt, hogy hamarabb kiért, mint másnak a prior! ;)

[ Szerkesztve ]

(#322) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Amint lehet leadom a rendelést, expressz szállítással, ami 1-3 nap az igaz, de az csak a szállítási idő, kérdés hogy mikor adják oda a futárnak. Mondjuk az biztos hogy el lesznek havazva.

(#323) BladePocok válasza -FreaK- (#251) üzenetére


BladePocok
tag

Szandál zokni rulz :D

Amúgy az ilyen videók azóta nem érdekelnek (QC), mióta tavaly fordítva került beépítésre a kijelző X és Y okokra hivatkozva (aha).

[ Szerkesztve ]

(#324) Timer válasza BladePocok (#323) üzenetére


Timer
veterán

Na ige, az ordas blama volt, remélem, idén nem lesz belőle gubanc. Vissza is küldtem az ötöst.

(#325) #16820480 válasza Timer (#324) üzenetére


#16820480
törölt tag

Idén a kamera a hatalmas kérdés számomra, akkora a hallgatás körülötte. Az már kiderült, hogy a másodlagos kamera semmire nem jó az OP6-ban sajnos, legalább is nekem a depth of field rásegítés értékelhetetlen. Bármilyen más megoldásnak jobban örültem volna, sorrendben talán:
- telefotó
- nagylátó
- fekete-fehér
- nincs is egyáltalán
- extra élességhez pixel binning
...ehhez képest pedig lett mélységélesség, ilyen méretben kb teljesen haszontalan (úgyis szoftveresen kell megoldani a háttérmosást.

(#326) koxkids válasza #16820480 (#325) üzenetére


koxkids
őstag

Mikor oldják fel a hírzárlatot kamera téren?

(#327) #16820480 válasza koxkids (#326) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valamelyik videóban 21-ét mondtak, szóval holnap elvileg.

(#328) leslien válasza #16820480 (#325) üzenetére


leslien
nagyúr

nagyon kíváncsi leszek én is.. talán akkor veszek egyet a Pixel 3 érkezésig.. :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#329) Avicularia válasza koxkids (#326) üzenetére


Avicularia
veterán

Gyanús ez a dolog. Mindenről beszélhettek a tesztelők, csak a fényképekről nem. Miért is? Legtöbb ember megnéz max pár videót az elején és eldönti megveszi-e vagy sem, utána már nem veszi magának a fáradtságot, hogy még egyszer utána nézzen a dolgoknak.

(#330) koxkids válasza Avicularia (#329) üzenetére


koxkids
őstag

Hát nagyon fura szerintem is. Kiváncsi leszek a véleményekre.
Lehet dobnak ki még valami frissítést közben, és javítanak a dolgokon?

(#331) -FreaK- válasza Avicularia (#329) üzenetére


-FreaK-
veterán

Sok videóban elmondták hogy még nem végleges a szoftver, valszeg azért. Nem biztos hogy csak a kamerára van embargo, sehol nem tesztelték rendesen a telót.
Holnap, holnap után kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#332) Avicularia válasza -FreaK- (#331) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha jól emlékszem egyik készüléküknél se volt ez. Amikor kint volt, lehetett tesztelni. Ha nincs kész a szoftver, akkor mi értelme volt 6 vagy mennyi nappal előbb odaadni a youtubeosoknak? Ennyi idő már nem oszt vagy szoroz.

(#333) PowerBuldog válasza Avicularia (#332) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Az a durva, hogy volt aki úgy mutatta be a telefont YT-on, hogy még benne sem volt a notch kikapcsolás, csak mondta, hogy amúgy jött egy frissítés, valszeg utána lesz benne... Elég érdekes.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#334) racerx válasza Avicularia (#332) üzenetére


racerx
őstag

Hát azért eléggé sok OP készüléknél, jött jópár frissítés, közvetlenül a megjelenés után, amik jelentős dolgokat (elb..okat) javítottak. De ez kb minden készüléknél így van. Mondjuk kamerán olyan nagy dolgokat sose javítottak emlékeim serint, nem volt olyan hogy ez meg az után megtáltosodott a kamera. Talán ötösnél az EIS videózás közben, hármasnál video közbeni hang, amik most hirtelen eszembe jutnak.

(#335) BladePocok válasza racerx (#334) üzenetére


BladePocok
tag

Vajon mi várható az Android P-től OnePlus fronton ? Gördülékeny átmenet vagy szenvedős valami?

(#336) racerx válasza BladePocok (#335) üzenetére


racerx
őstag

Az ilyen főverzió váltásoknál nem szokott sok gond lenni. Valszeg azért mert közel van a tiszta androidhoz a rendszer

(#337) #16820480


#16820480
törölt tag

Első kamera tesztek minták:

OP6 vs. Pixel 2 XL

OP6 vs. 5T

OP6 vs. S9+

OP6 vs. P20 Pro

[ Szerkesztve ]

(#338) racerx válasza #16820480 (#337) üzenetére


racerx
őstag

első blikkre, kb minegyikhez képest túlszaturált az OP6.

(#339) #16820480 válasza racerx (#338) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az OP5-tel nekem az volt a legnagyobb bajom, hogy színtelen, élettelen képeket csinált, ez ahhoz képest jobb.

(#340) -FreaK- válasza racerx (#338) üzenetére


-FreaK-
veterán

Végig néztem mind, szerintem nem. Vagyis hol ez-hol az. De ezek szerintem az automatika expozíciós beállításai miatti különbségek. Pl. van hogy a Pixel2 XL tűnik túlszaturáltnak az OP6-hoz képest.

Viszont a vs. 5T-nél jól látszik, hogy sokszor szaturáltabb, élettel telibb a 6 képe.
Túl sokat azért ezekből nem érdemes levonni (a vs. S9+ "teszt", az kritikán aluli), de egyelőre én ezt nem mondanám egy rossz kamerának.

Ami tetszett, hogy sokszor az OP6 exponált jobban, bizonyos helyeken több részletet megjelenítve. A Mate 8-amhoz képest biztos előrelépés lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#341) mateglaj


mateglaj
tag

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg, mikorra várható a részletes teszt?

(#342) leslien válasza mateglaj (#341) üzenetére


leslien
nagyúr

addig van itt egy pár...
[link]
itt nem lepődtem meg...
[link]
[link]

egyben van és úgy néz ki h a tavalyihoz képest javult a kamera is...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#343) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Jönnek ki a review-k, csak egy pár, a teljesség igénye nélkül:

Android Central
Verge
Android Authority
Linus Tech Tips
Pocketnow

Nem néztem végig csak egyet eddig, meg a többibe belenéztem kicsit, de eddig azt mondják, hogy a kamera pariban van a csúcs telókéval. Bár én már nem hiszek ezeknek a YT-s teszteknek, miután agoyn hype-olták a P20 Pro-t.

Vízállóság teszt:
Matthew Moniz - ONEPLUS 6 IS WATER RESISTANT!?
Bár ahogy bele ejti a telefont, az fáj.. nem csoda hogy nem is bírja rendesen. Tl;dr: 5 percnél már az első kamerához bejutott egy kis víz, a fél órás, ip67 teszt-nél pedig bár vannak mindenféle dolgok, de nem is csoda az után hogy mekkorát koppan a medence alján..

[ Szerkesztve ]

(#344) ace05


ace05
senior tag

Linus szerint teljesen kikapcsolhatók lesznek a pixelek a notch körül. Így erősen elgondolkoztam a telefonon én is. De legkésőbb úgy is csak július-augusztus környékén tudnám megvenni, de addigra felesleges, mert ősszel gondolom jön a 6t.

[ Szerkesztve ]

(#345) Y72


Y72
aktív tag

Végre eljutott a OP oda, hogy elgondolkodnék egy ilyen vásárlásán, erre kihagynak belőle egy elég fontos dolgot: barométer.
Minden csúcskategóriában benne van, így emiatt sajnos nem is tartozik közéjük - legalábbis nálam.

(#346) erahurka válasza ace05 (#344) üzenetére


erahurka
félisten

Még idén jönne egy 6T? Hm. Lehet érdemes lenne megvárni a sima 6-tal annak a megjelenését, hátha esik picit az ára. Vagy a 6T lesz annyival jobb, hogy megérje a plusz árát.

Nézegettem amúgy teszteket, eléggé dicsérik a kamerát. Nyilván nem S9 meg P20 szint, de nagy előrelépés történt az 5T-hez képest. :K

(#347) tibcsi0407 válasza erahurka (#346) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mikor jön a 6T, akkor a 6 már nem lesz kapható. A Oneplus üzleti stratégiája így működik. Eladnak minden telefont, mielőtt jönne az új széria.

https://utdetailing.hu/

(#348) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Nem biztos, hogy idén lesz 6T.

(#349) Stauffenberg válasza erahurka (#346) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Biztos lehetsz benne, hogy még idén jön a 6T, mivel az egyes modellek életciklusa néhány hónap szokott lenni. A OnePlus nem halmoz raktárkészletet, abból lehet vásárolni ami éppen jön a futószalagról és majd amikor fél év múlva már új alkatrészekkel lehet gazdaságosabban telefont gyártani, majd elnevezik 6T-nek.

(#348) -FreaK-: Talán átcsúszik jövő év elejére, de a lényegen nem változtat, durván fél éves periódusokban jönnek a folytatások.

[ Szerkesztve ]

(#350) erahurka válasza Stauffenberg (#349) üzenetére


erahurka
félisten

Értem. Amúgy ez a OnePlus-os rendelés hogy szokott menni? Az 520 euróra jön még ÁFA és vám?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.