Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Tailorzsolt


Tailorzsolt
tag

Na, hát erre sem kellett sokat várni.. kint van a az 5.1.8

(#1552) Tailorzsolt válasza Tailorzsolt (#1551) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Kanadai VPN-el jön a gyári Updater-el is.

A leírás alapján csak apróbb hibajavítások.

(#1553) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#1550) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát azt, akinek hiányzik a feature. :D

https://utdetailing.hu/

(#1554) Avicularia válasza Tailorzsolt (#1551) üzenetére


Avicularia
veterán

F@ck, tegnap raktam fel az 5.1.7-et :D (root,TWRP) De jöjjenek csak a frissítések

(#1555) Waikiki válasza Avicularia (#1554) üzenetére


Waikiki
tag

Ehh, pont ugyanez...

A custom ROM-os világ után még szokni kell, hogy ez a gyártó tolja a frissítéseket folyamatosan, ami egyfelől jó, de a franc akar hetente mókolni vele a TWRP meg a root miatt... bőség zavara, tudom. :DDD Ebből lehet, hogy havi frissítési ciklus lesz.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1556) Waikiki válasza Avicularia (#1502) üzenetére


Waikiki
tag

Azt olvastam, hogy az incrementális frissítés nem megy root-tal, hanem a teljes ROM-mal kell frissíteni. Ez oké, hogy a root-ot megöli, de a TWRP.-t is felülírja a gyári recovery-vel?

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1557) Avicularia válasza Waikiki (#1556) üzenetére


Avicularia
veterán

Kb. 10 perc a frissítés, nem nagy ügy.
Én így csinálom: TWRP-ből rom felrak, aztán maga a twrp megint, mert felülírja a rom ha jól tudom. Utána újrabootolok TWRP-be, mert ha nem akkor nem megy fel elsőre a magisk és nem lesz root. Újrabootolt twrp alól magisk felrak. És ennyi, nincs 10 perc.
Igen, full zip kell, incremental nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#1558) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Jó hír emberek. :D
[link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1559) Timer válasza Avicularia (#1557) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem ha a TWRP-ben frissítesz ROM-ot, majd reboot nélkül felrakod a Magsik-et is, nem öli le a TWRP-t a frissítés, szóval azt megint felrakni szerintem felesleges. Hármason, és 5T-n legalábbis így volt, a hatost nem rootoltam, de az elv szerintem változatlan.

(#1560) Avicularia válasza Timer (#1559) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem leöli, de nem tudom biztosan. De TWRP alatt 10 mp megint felrakni saját magát, nem éri meg, hogy utána több időt kelljen rá szánni.
Ilyen sorrendbe nem próbáltam ahogy írtad, de ha egymás után felrakod a romot, a twrp-t és a magisk-et ,akkor nem lesz root, ezért kell a twrp telepítés után újra bootolni twrp-be. Valami a slot-okkal van.
3T-n Nougát alatt nem írta felül a gyári a TWRP-t, ha jól emlékszem. De sógorom pont tegnap hívott, hogy már fél éve nem frissítette a 3T-jét és simán TRP-ből felrakva a romot felülírta neki a TWRP-t, most gyári recovery van fent neki. Frankó majd csinálhatom meg neki teamviever-en keresztül, mert képtelen megtanulni bármit is :U

[ Szerkesztve ]

(#1561) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok.
Oneplus oldalon milyen fizetés módot érdemes használni Paypal/bankkártya hogy a legkedvezőbb árfolyam számítás és egyéb díjak?
Ha rendelek több fajta tokot azt vissza lehet küldeni amelyik nem tetszik?
Mennyi lehet annak vissza küldési díja?
Köszönöm.

(#1562) Timer válasza szabessz (#1561) üzenetére


Timer
veterán

Helló!

paypallal érdemes fizetni, és beállítani, hogy ne a PP váltson a pénznemek között, hanem a sjaát bankod. Tokra, egyéb kiegészítőre nem él a visszaküldési lehetőség, csak telefonra, 14 napig.

[ Szerkesztve ]

(#1563) szabessz válasza Timer (#1562) üzenetére


szabessz
tag

Helló.
Köszi a infót.
A OnePlus 6 Bumper Case Karbon tokon gondolkodok de félek túl nagy és nehezebb lesz telefon tőle.
A sima karbon Protective Case az baj alul nem véd így könnyen karcolódhat gondolom.

(#1564) Timer válasza szabessz (#1563) üzenetére


Timer
veterán

igen, az alul valóban nem véd. Nézd, ha telefonnal együtt rendeled, és van vócsör kódod, akkor 10 euró körül áll meg az ára a bumpernek is. Ha nem tetszik, annyiért szerintem símán eladód itt Aprón.

(#1565) szabessz válasza Timer (#1564) üzenetére


szabessz
tag

Helló.
A kedvezmény elmegy gyári üvegre,ahogy olvasom jobb alternativa nincs ami biztos jó.Ezért tok teljes árba veszem.

(#1566) Timer válasza szabessz (#1565) üzenetére


Timer
veterán

Hát, akkor kockázat, de tény, hogy az OP gyári tartozékok kvázi a legjobbak a telefonra tapasztalataim szerin,t szóval ha megveszed, szerintem nem fogod megbánni. Ez a telefon amúgy sem annyira vaskos, hogy számítson, a tömege meg amúgy sem a legkisebb a dupla üveg miatt, szóval ez a pár plusz gramm szerintem nem oszt, nem szoroz.

[ Szerkesztve ]

(#1567) Macika66 válasza szabessz (#1563) üzenetére


Macika66
addikt

Publikusban válaszolok, mert hátha másokat is érdekel.

Szóval az én dobozomban a 8/256 OP6 mellett egy gyári üveg és egy ébenfa bumper case volt.

A gyári üveget MÉG nem raktam fel, előtte ki akarok próbálni majd egy tucatnyi – már berendelt – noname és ismert márkájú üveget.

A bumper tok az fantasztikus.

Egyrészt valóban ébenfa (vörös és fekete), másrészt AHHOZ KÉPEST, hogy bumper, ahhoz képest igazán tolerálható méretnövekedést okoz mindössze.

A 8/256-os hátlapja reménytelenül csúszik. Tehát valami MINDENKÉPPEN kell rá. Tehát a tok nélküli használatát egyszerűen el KELL felejteni.

Mert IGEN, lehet azzal érvelni (ezzel szoktak az ellentáborban), hogy nem azért vettek ilyen szép telefont, hogy rögtön beburkolják és ne látszódjon a különleges szépsége. Na de az első esés után már nem lesz szép a teló.

Tehát nem az a kérdés, hogy Neked hogy tetszik a bumper tok. :)

Hanem, hogy akarsz-e rá valóban biztonságos tokot, vagy sem. :D

[ Szerkesztve ]

(#1568) ßrainiac válasza Macika66 (#1567) üzenetére


ßrainiac
addikt

En egy ilyet rendeltem ra, fasza sandstone tapintasu es vekony tok.

Meg nem erkezett meg, de mar tobb telon is bizonyitott nalam korabban :)

(#1569) Macika66 válasza ßrainiac (#1568) üzenetére


Macika66
addikt

Tetszik!

Korábbi modelleknél is nagyon jól voltak az IMAK-ok. Lehet, hogy rákívántam erre a tokra... ;)

Az 5-ösömet május 24-én adtam át a fiamnak, 12 tokot adtam vele Neki... :D
Volt közöttük IMAK is, tán kettő is...

Most kezdhetem gyűjteni a 6-oshoz is... :D

SZERINTEM (de hangsúlyozom, csak szerintem) a 6-os gyári, GorillaGlass hátlapja könnyebben törik, mint a korábbi modellek repülőgépalumínium háta. Emiatt elképzelhető, hogy megéri a bumper tok.

[ Szerkesztve ]

(#1570) Avicularia válasza ßrainiac (#1568) üzenetére


Avicularia
veterán

Szállítás mennyi rá? Jól néz ki ez a kék.

(#1571) ßrainiac válasza Macika66 (#1569) üzenetére


ßrainiac
addikt

Enyem mar esett csempere tok nelkul, koszoni jol van :DDD

(Valami textilen volt fent a szennyestarton, kituno anyag, amirol jol tud lecsuszni akar egy uzenet rezgesetol)

Avicularia: $6.32 szallitassal egyutt

(#1572) SolymossyBal válasza SolymossyBal (#1515) üzenetére


SolymossyBal
tag

Úgy néz ki gyári hibás volt az üveg. A fekete keret egy pontján a ragasztó sérült volt, mellette/alatta az üveg nem sík. Hiába raktam fel bárhogy, a hibánál az üveg nem fekszik fel. Most jeleztem, a support szerint az üvegre 24 óra a cseregarancia, még ilyen gyári hiba esetén is.
Nem morgás miatt, inkább csak okulás gyanánt.

(#1573) oba


oba
addikt

Tapasztaltok valami hibát vagy furcsaságot a rezgő motorral? Olvasgattam külföldi fórumot és sokan panaszkodnak, hogy rezgés közben fémes és kellemetlen hang jön ki a telefonból. Ők a túl érzékenyek vagy van benne valami? A rezgés erősségével elégedettek vagytok? Nálam az esetek 90 százalékában némítva van a telefon de a rezgés bekapcsolva, ezért is érdekelne a dolog.

(#1574) Tailorzsolt válasza oba (#1573) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Nekem nincs különösebb problémám a rezgéssel.. Amikor a zsebemben van simán érzem ha rezeg. Gyári karbon Bumper tokban tartom és ha az asztalon van és hívnak akkor is hallom a rezgést magát ahogy zizeg az asztalon, pedig ez a tok még fel is fog a rezgésből valamennyit.. Fémes hangot egyáltalán nem hallottam.

Szóval összefoglalva én kellően erősnek érzem.. :)

(#1575) ßrainiac válasza oba (#1573) üzenetére


ßrainiac
addikt

Vmelyik reviewban meg azt mondtak h kritikan aluli a hangszoroja. Sztem meg teljesen korrekt.

A csengohang gyonyoruen szol rajta, a notificationok is, jutub, jatek, etc. pedig hozzak a kotelezot. Ja es meg van h zenet is berakok rajta.

(#1576) Macika66 válasza ßrainiac (#1575) üzenetére


Macika66
addikt

Hasonlót tapasztaltam én is.
Nagyon korrekt az alsó csengőhangszóró.
Ahogyan a telefonhangszóró is. Nekem mondjuk kicsit hangos és zavar, hogy mindig visszaáll középhangerőre, én meg a leghallkabban szeretek telefonálni vele.

----------------

Ma viszont kellemetlen helyzetbe kerültem.

Egy ismerősöm rákérdezett, hogy az 5(T) dupla kamerájához képest hogyan működik a 6-osé?

És lefagytam, mert nem tudtam megmondani neki.

TÉNYLEG, melyik lencse mit csinál? Volt már erről szó?
Mert azt tudom, hogy az alsó kamera csinálja a képet (ha azt kitakarom, nincs semmi kép), de mi a szerepe PONTOSAN a felső kamerának?

Olvasott valaki erről valamit?

[ Szerkesztve ]

(#1577) YAS-dude válasza Macika66 (#1576) üzenetére


YAS-dude
őstag

A 6-osban már csak a portré mód mélységadatait szolgáltatja a második kamera. Szóval kb semmi értelme.

(#1578) AuraSync válasza Macika66 (#1576) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ilyeneket találok csak róla:

The OnePlus 6 has a dual camera system on the back, basically the standard now. It uses a 16-megapixel main sensor for most of the heavy lifting, and a secondary 20-megapixel sensor to add more detail and enable portrait mode blurring effects. The main sensor has been upgraded with larger pixels and optical image stabilization for better low-light performance and it is now capable of shooting 4K video at 60 frames per second and slow-motion video at 240 frames per second (1080p resolution) or 480 frames per second (720p resolution).

Ehhez mit szóltok? :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1579) Tailorzsolt válasza AuraSync (#1578) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Nagy valószínűséggel körülbelül ez lesz az OP7 alapja is... Legalábbis a korábbi évekből és modellekből kiindulva.. :D

(#1580) tibcsi0407 válasza Tailorzsolt (#1579) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Csak nehogy OP7 is 1000 Euro legyen.

https://utdetailing.hu/

(#1581) Tailorzsolt válasza tibcsi0407 (#1580) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Sajnos a trendeket nézve jó eséllyel ebbe az irányba haladunk az árak vonatkozásában is...

Nem akarok vészmadárkodni, de szerintem az OP7 már 200 körül/felett fog nyitni, mármint forintban. Remélem nem lesz igazam, de sajna jó esély van rá... :/

(#1582) greyslay


greyslay
aktív tag

Ezt a fóliát tudja valaki ajánlani ? :R

"embertelen ember munka"

(#1583) Avicularia válasza Tailorzsolt (#1581) üzenetére


Avicularia
veterán

Egyszer meg kell állnia a mobilok drágulásának. Vagy ki adna mondjuk fél gurigát egy telefonért 5 év múlva?
Mondjuk itt svédben azt látom, hogy az előfizetések ugyanannyiak vagy olcsóbbak lettek az elmúlt 10 évben, de drágábbak semmiképpen. A többség úgyis előfizetésre veszi a mobilt, nem nagyon érdekli az ára. Minden mobil 0 befizetővel elvihető.
Asszony S9-e 395 korona 2 éves hűséggel. Havonta ez kb. 12.300 forint. Ebben korlátlan belföldi beszélgetés és sms van 10 giga nettel.

(#1584) #16820480 válasza Tailorzsolt (#1581) üzenetére


#16820480
törölt tag

Annyiért még már inkább veszek Pixelt.

(#1585) tibcsi0407 válasza #16820480 (#1584) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Pixel ára is menni fog fel a piaccal. Eddig sem a jó árukról voltak híresek. :)

https://utdetailing.hu/

(#1586) SuperMario válasza Tailorzsolt (#1581) üzenetére


SuperMario
tag

Az összes többi telefon a kategóriájában meg 320 fölött lesz ezzel a hasraütős becsléssel, szóval még mindig bőven ez fogja megérni a legjobban - hacsak nincs elég jó előfizetésed, ami letolja a konkurensek árát.

(#1587) Macika66 válasza YAS-dude (#1577) üzenetére


Macika66
addikt

Köszönöm Nektek, én is kb. ennyit tudtam meg.

Mondjuk nagyon jó képeket csinál az OP6, múlt héten egy S8-cal mértem össze, részletgazdagságban lemosta azt kétszer. Persze, az csak 12 MP, ez meg 16.
De akkor is, a fehér háttéren lévő írás simán kiégett a Samsungnál.

Az S8 színtónusa nagyon meleg, túlszaturált, az eredetihez mérve az OP6-é jobb színhűségű, igaz, az S8 meg lemászik a képről, annyira dögös színei vannak, bár, a valósághoz nem annyira hasonlít.

(#1588) #16820480 válasza tibcsi0407 (#1585) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor a múlt évi Pixelt :D

(#1589) Macika66


Macika66
addikt

Érkezett ma 4 fajta üveg.

1. Nem jó. Pont akkora, mint a képet adó rész, hiába full glue, akkor is belelátszik a kép legszélébe.

2. Teljes felületen tapad, teljes felületen fed, a széle körbefestve, pont ugyanúgy takar ki picit, mint a gyári. Nem rossz. CSak a hangszórónál lyukas, a szelfikameránál fedett, nem fog telemenni minden szutyokkal, mint az ötösnél a gyári.

3. Mocolo. Korábban igen jó üvegeket gyártottak, az OP5-től vált használhatatatlanná. Kíváncsian vártam, mi lesz belőle.
Szinte ugyanaz, mint a 2-es, csak szebb a csomagolás, na meg 4 USD. A bemutató képen hibás a kivágás, igazából fekvő T alakú, a két kör mellette fedett.

4. Az utolsó ismét nem festett szélű, kb. olyan, mint a múlt heti, a teljes sík felületet lefedi, végig ragad, felül dupla kivágás van, a hangszórónak és a kamerának.

Képek:
1.
2.
3.
4.

(#1590) Tailorzsolt válasza SuperMario (#1586) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Ezzel egyetértek.. :D

Fogyasztói társadalomban élünk. Az igazat megvallva már ez is sok egy telefonért, de nézőpont kérdése.

Az egyébként egyértelmű, hogy az elkövetkező néhány évben még a OnePlus jóval a nagy gyártók alatt tud maradni árban.

(#1591) oba


oba
addikt

Én meg elengedtem az OP6ot, mármint letettem róla, hogy megvegyem. Minden évben (fél évben) ez van, amikor kijön egy OP telefon. A kamera mindig az ami miatt végül mindig leteszek róla. És nem a megapixelek és ilyenek miatt, hanem hogy az OP3 óta nem nyúltak ahhoz, hogy auto módban a záridő/iso arány miatt bemozdulnak a mozgó témákról készített fotók. Más gyártónál is van ez így, legutóbb a Hauwei P10nél jártam így. Nagyon sajnálom, mert minden más szempontból a Oneplus telók lennének számomra a tökéletes választás, mind gyorsaságban, mind oprendszerben. Nagyon nehéz döntés volt, napok óta a oneplus fórumot olvastam, és sajnos a bemozdulás nem az én agyszüleményem, korábbi modelleknél és a 6osnál is tapasztalható jelenség. Hát ez van... maradok s8on, még mindig... pedig már vágyom az újdonságra. Sorry az offért, gondolom senkit nem érdekel(t) :)

(#1592) Timer válasza oba (#1591) üzenetére


Timer
veterán

Tényleg nem, de azért köszönjük. Mindjárt viszonzom is a szívességet az S8 fórumon, ahol egy néhány soros monológban fogom taglalni, miért hányok még mindig a knox-tól, a sok Sbloatware-től, a lassú GUI-tól, meg úgy általában, miért nem veszek Galaxy-t.

Eszem megáll, szerintem nem volt egy hete, hogy kipattant itt egy vita ugyanebből, direkt trollkodtok?

(#1593) oba válasza Timer (#1592) üzenetére


oba
addikt

Nem tudom ezt miért vetted trollkodásnak. Soha nem írtam még fikázó hangnemű üzenetet ide. Ha figyelmesen olvasod láthatod, hogy most is azért örlődtem, mert amíg tetszik a telefon és meg akartam venni.

[ Szerkesztve ]

(#1594) Timer válasza oba (#1593) üzenetére


Timer
veterán

Csak azért, mert rajtad kívül nagyjából még ötvenen sütik ezt el minden OnePlus telefon topikja alatt már vagy 2 éve, függetlenül a komment - jelen esetben egyébként valóban visszafogott - jellegétől.

Egy idő után már baromi unalmas olvasni, hogy ki és miért NEM vesz OnePlus-t. Tök jó, meg minden, csak senkit nem érdekel. Ne vedd személyes támadásnak, annyi a dolog, hogy nálam most szakadt el az a bizonyos cérna ezzel kapcsolatban.

Én is elgondolkodok minden évben, hogy vegyek-e egy ájfónt, de rendre úgy döntök, hogy vesz a tököm. Ugyanakor, még egyszer sem mentem el a vonatkozó topikba, hogy mindezt megosszam a közösségükkel. Pont azért, mert mindenki tesz rá, és csak flame-t kelt.

Privát megjegyzésem, hogy S8-ról váltani amúgy se lenne sok értelme.

[ Szerkesztve ]

(#1595) oba válasza Timer (#1594) üzenetére


oba
addikt

Sajnálom, hogy elszakadt a cérna. Direkt offba tettem az amúgy nem teljesen off információkat tartalmazó hszemet. Ugyanis a kamera ezen aspektusát egyik írott és YouTubeos tesztelő sem teszteli soha. Nem csak itt hanem egyik telefonnál sem. Pedig szerintem sokkal gyakorlatibb dolog ezt tesztelni mint azt nézni hogy a 30 méterre lévő fa levele zoomolva éles e vagy sem. De igazad van, befejeztem.

(#1596) Timer válasza oba (#1595) üzenetére


Timer
veterán

Abban igazad van, hogy a kamerára vonatkozó megjegyzésed ide vágó információ, csak az a baj, hogy lerágott csont, sokan már a hármast, az ötöst, és az öttét is azért adták el (vagy meg sem vették), mert a kamera ilyen jellegű fotózásra egyszerűen nem alkalmas. Bamm, ez ilyen. A Oneplus minden évben jön, ígér, de én már most borítékolom, hogy a következő szériában, sőt, az az utániban is átlagos lesz a kamera, maximum. A bemozdulás meg kifejezetten a OnePlus telók sajátja, ahogy elnézem az utóbbi 4 szériát.

Ha Neked fontos a kamera, nagyjából soha nem lesz jó választás a OnePlus, ez van. Ennyi pénzért kamerából csak ennyi jár, amit sokan fájlalnak, ettől még tény marad.

Befejeztem én is, de így volt kerek.

(#1597) Gubro válasza Macika66 (#1589) üzenetére


Gubro
senior tag

Az eddigi legjobb uveg az orzly.
Csekk: https://youtu.be/gODvBL707_g

(#1598) greyslay


greyslay
aktív tag

Szerintetek 150 -ér megéri gearbestről megvenni ? (most ennyi akciósan)
Kicsit félek hogy így a premium garancia ugrik, meg nem tudok hozzá olcsóbban rendelni gyári tokot.

"embertelen ember munka"

(#1599) oba válasza greyslay (#1598) üzenetére


oba
addikt

A gearbest nem eu -n belülről szállít (legalábbis a linken a telefon honkongi raktáron van), szóval az a 150 a vám+áfa miatt könnyen sokkal több lehet. És ráadásul a garancia is kérdéses. A hivatalos oldalról szabad megvenni kizárólag, szerintem. Ott jó áron van.

[ Szerkesztve ]

(#1600) greyslay válasza oba (#1599) üzenetére


greyslay
aktív tag

eu expressel nem vámolják. Ha mégis van biztosítás 6 dolcsiér amivel visszafizeti a gearbest a véteárat.

"embertelen ember munka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.