Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) #16820480 válasza tibcsi0407 (#700) üzenetére


#16820480
törölt tag

Eddig bejön. Szép, nagy, DCI-P3 profilban a színek is tetszenek, bár sokkal melegebb (így) mint a G6 kijelzője.

(#702) tibcsi0407 válasza #16820480 (#701) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jobb, mint az OP5 volt számodra?

https://utdetailing.hu/

(#703) ßrainiac válasza #16820480 (#701) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem a Default az abszolut kedvenc.

(#704) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Harmadszor rendelek OP-t, mindig az első órában. Mégis napokig kering mire ideér míg mások már megkapták. 22.-én délután feladták, most éppen a 3. Lengyel városban van... :F :F

(#705) Stauffenberg válasza #16820480 (#701) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"bár sokkal melegebb (így) mint a G6 kijelzője"

Persze, mert az LG egyszerűen agyalágyult ahhoz, hogy kijelzőt kalibráljon. A G6 színhőmérséklete meghaladja a 8000 Kelvint, ami brutálisan messze van az ideális 6500 Kelvintől (vagy a D65-től). A G4 volt az első, amire rámondták, hogy a kijelző már tudja a DCI-P3-at, csak aztán azt is belőtték közel 8000 Kelvines fehérpontra és megette a fene az egészet (mivel a DCI-P3 szabványban is D65 van meghatározva fehérpontnak).

A OnePlus nagyon prímán kalibrál (mint a Samsung vagy az Apple) tartva a D65 közeli fehérpontot. Melegebb, de így természetes (hozzá kell tenni, hogy a fotós, videós, grafikus szakmában is ez az idealizált fehérpont).

(#706) #16820480 válasza tibcsi0407 (#702) üzenetére


#16820480
törölt tag

Így emlékezetből igen, de már hónapokkal ezelőtt volt utoljára nálam OP5.

Stauffenberg: Viszont a nagyon ajnározott sRGB nekem már nagyon meleg (sárga). Az éjjeli módot sem tudom használni, egyszerűen bántja a szemem, hogy sárga, aminek fehérnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#707) -Gerzson- válasza #16820480 (#695) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Átlátszó tokot adnak hozzá?

(#708) -FreaK- válasza #16820480 (#684) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem tökéletes az a méret :) kb. egy óra volt annó megszokni emlékszem. Semmi problémát nem jelent fogásra amúgy, az OP6-ot se könnyebb kezelni egy kézzel, az értesítő sávot pont ugyan úgy nem érni el :)

Ami a feltűnő a dologban az a kijelző szélessége, ami ugye jóval kisebb, és így minden szöveg, felirat, billentyűzet, stb.. lényegesen kisebb mint a Mate-en.

(#682) AuraSync: A nyújtott képarány miatt van, ahogy írták kisebb a területe, és főleg a szélessége, mint a 6" 16:9-es kijelzőnek.

Sokat még nem nyomkodtam (melózok), csak pár appot tettem fel, de eddig elégedett vagyok, a sebessége nagyon tetszik.

(#709) marcarc válasza -Gerzson- (#707) üzenetére


marcarc
senior tag

Igen.

(#710) #16820480 válasza -Gerzson- (#707) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ilyen szürkés átlátszót.

-FreaK-: Én értesítésekre beállítottam, hogy a home gomb hosszan nyomva azt nyissa meg. Az még jobban tetszene talán, ha Android P módra egy multifunkciós gomb lenne alul csak, és lenne rajta olyan gesztus is, ahol fentről lehúzva az értesítéseket nyitja meg.

(#711) Stauffenberg válasza #16820480 (#706) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet bemérem majd a színhőmérsékleteket az egyes módoknál, ma jön meg öcsémnek az OP6 (csak nincs nálam az i1 Display Pro). Bár tesztek is biztosan lesznek rá.

A sárgás meg relatív, egy hűvös kijelző után a D65 is baromi sárgának hat, de csak amíg a szem hozzá nem szokik, ez a napközépi napfény színhőmérséklete. Én pont azt utálom a túl hűvösre kalibrált mobilokban, hogy én egész nap ülök a D65-re kalibrált monitorok között és utána kézbe veszem az LG-met és minden el van tolódva a kék felé (szóval ez vica-versa működik).

Szerintem jó az, ha egy telefonon állítható a színhőmérséklet, de az ideális az lenne, ha mindegyik gyártó legalább kísérletet tenne arra, hogy D65 közelébe kerüljön a fehérpont default módban. Már egy 6800-7000K is hatalmas különbség a 8000K-hoz képest.

(#712) HardRic válasza #16820480 (#689) üzenetére


HardRic
addikt

Örülök, hogy végre meghagy egy kis zajt is az algoritmus, nem ken szét mindent. Persze azért egy GCam port ide sem árt majd. :D

(#713) ßrainiac válasza -FreaK- (#708) üzenetére


ßrainiac
addikt

Home-on az ertesitosav lehuzasahoz eleg mondjuk kozepen is swipe-olni.

Mar ha ez segit ^^

(#714) -FreaK- válasza #16820480 (#710) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na ezt kipróbálom majd, még nem sokat jártam a settings app-ban :)

A Mate-en volt az a funkció, hogy az ujjlenyomat olvasón lefele húzva is lejön a noti bar, sőt úgy hallottam az 5T-ben is benne volt, így remélem bekerül majd az OP6-nál is.

Tényleg, az is jó ötlet, remélem majd megcsinálja valaki. :)

(#713) ßrainiac És tényleg :D

Mondjuk ezek sem oldják meg a problémát, ha kapcsolót akarsz használni. Régen volt erre widget, de már nem működik pl. a mobilnet kapcsolóra.

[ Szerkesztve ]

(#715) Mukih válasza #16820480 (#710) üzenetére


Mukih
tag

Elvileg be lehet állítani, hogy bárhonnan lefele húzod a kezed akkor az jön elő. Bár nem tudom, hogy pontosan erre gondoltál-e. Ha nem akkor bocsi.

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#716) ßrainiac válasza -FreaK- (#714) üzenetére


ßrainiac
addikt

Tyu, en azokat evekkel ezelott hasznaltam utoljara xD

(#717) #16820480 válasza Stauffenberg (#711) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, az a legjobb, ha van választási lehetőség. Alapból az OP6 kijelzője is elég hideg amúgy, de legalább nem zöldül olyan csúnyán, mint az OP3 idejében. Azt amikor odatettem egy i7 mellé, sírhatnékom volt tőle.

HardRic: Igen, ezért nem tetszik a P20 Pro például, mert ott kinyír mindent a zajszűrés, és a vízfestéket próbálják visszaélesíteni utána.

-FreaK-: Biztosan sok dolog jön majd még frissítésként, nekem is frissítéssel indult a történet, ahogy kicsomagoltam.

Mukih: Ilyesmire, de ez ugye csak a főképernyőn működik. Mondjuk Novát használok (abban is van ilyen), de a home gomb kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#718) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Nagyon frankó a gyári Sandstone tok amúgy, nem túl vastag és jól tapad. Tegnap este azért még rendeltem két Mofi tokot rá Aliról, egy kék alsósat, meg egy sötét szürkét, a kettő együtt kuponokkal $13.65 volt csak.

(#719) Macika66


Macika66
addikt

Nem akarok nagy szavakat használni a kamerájára, de itt van egymás mellett az OP5-öm és az OP6-om.
Ugyanazt lefotózva az OP6-tal valami hihetetlen hatalmas a különbség élességben és részletgazdagságban a két kép között...

Nagyon jó előérzetem van. :)

(#720) tibcsi0407 válasza Macika66 (#719) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kérem az összehasonlító tesztet a közös fórumos múltunkra való tekintettel. :DDD
Léccike! :C

https://utdetailing.hu/

(#721) AuraSync válasza -FreaK- (#708) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja akkor nekem nem lesz szokatlan mert az S8+ -om meg a V30-am is ilyen nyújtott volt. :D

Amit itt leírtatok az alapján már most szeretném a kezemben tartani. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#722) Kocsó válasza Kocsó (#586) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Egyéb kérdés: volt 900 pontom, gondoltam beváltom egy autós töltőre meg egy hátizsákra (mégiscsak jobb min 94€-ért megvenni a hátizsákot :D )
Nos, meg is kaptam a 2 voucher-t (ami csak 1 hónapig érvényes :W ) de hiába próbáltam a rendeléskor "beváltani" az alábbi képen lévő hibát "dobta a gép". Próbáltam egyenként de ua.
Írtam online a OP-nak azt mondták, látják hogy érvényes a voucher nyomjak F5-öt a böngészőben.
Nem ment, újra írtam, akkor azt mondták nem lehet egyszerre csak 1 vouchert beváltani.
Ekkor a hátizsákot próbáltam a telefon mellé betenni a kosárba.
Nem ment. Újra írtam, ekkor már azt mondták, hogy az csak hátizsák vásárlásakor használható fel, mondom "Maaaargit, noooormális"??? Nekem csak 1 hátizsák kell.
Mondom mindegy, próbáltam külön rendelni egy hátizsákot de akkor sem engedte beváltani a voucher-t.

Tudna nekem segíteni valaki hogy hogy a francba lehet beváltani ezt a nyamvadt szuper, ingyenes voucher-t? :U

Előre is köszönöm :R :R :R

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#723) #80439296


#80439296
törölt tag

(#724) AuraSync válasza #80439296 (#723) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

256GB-os verzió??? :Y
Az szép. Grat hozzá. Szabad tudni mennyi volt ez Ft-ban?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#725) rayman2006 válasza #80439296 (#723) üzenetére


rayman2006
tag

Látom mér érkeznek telefonok,kinek hogy tetszik?
Midnight Black hogy tetszik élőbe,tudnátok képeket fel rakni róla?
Erről színt nem nagyon látni videókba se.
Szerintetek melyik színnel szebb?

(#726) Timer


Timer
veterán

Úgy néz ki, engem nem szeret a UPS! :) Vagy munkaidő után jön, mert még nem sikerült ideérnie. Sebaj, csak legyen meg végül. Addig is marad a lelkes várakozás! ;)

(#727) Macika66 válasza rayman2006 (#725) üzenetére


Macika66
addikt

256-os érkezett nekem is. Bevallom, ha nem tudom, hogy ennek nem ugyanaz az eloxált alumínium a hátlapja, akkor nem veszek észre különbséget...

(#728) Macika66 válasza AuraSync (#724) üzenetére


Macika66
addikt

619 €, sajnos most nagyon fent van, majdnem 321 Ft.

(#729) PowerBuldog válasza Macika66 (#728) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Annyiért már tuti nem OP-t vettem volna :N

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#730) Macika66 válasza PowerBuldog (#729) üzenetére


Macika66
addikt

Hanem mit?
SN845-tel, 8 GB RAM-mal és 256 GB tárhellyel...

[ Szerkesztve ]

(#731) demeterf2


demeterf2
tag

Megérkezett az enyém is, de csak este munka után bontom ki. :) :))

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#732) kano válasza Macika66 (#719) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem meg ismét nincs jó előérzetem. Lehet, hogy az OP5-höz képest jó, de máshoz viszonyítva vajon milyen lehet?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#733) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Kézbesítés napján van lehetőség eegyezkedni a futárral! Sajnos holnap dolgozom fél hatig és nem lesz itthon senki! Esetleg lehet kérni, hogy adja be máshova, vagy oda másnak? Kapok elérhetőséget majd? Kár lenne, ha nem tudnám átvenni! Amúgy már Vecsésen van enyém is!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#734) Itsu


Itsu
tag

nekem megjött,tapicskolom,villámgyors de hát egy szűz rendszer milyen is legyen? nekem op2öm volt,ahhoz képest tuti hatalmas lépés nekem,föleg mert az volt a leggyengébb op eddig. de igazából nem tudom mit lehetne mondani róla,notch nem zavar sőt használat közben észre se veszem hogy van,akkora a képernyő. oneplus2ön a google fényképezővel toltam,most is letöltöttem de nem müködik rajt,mindjárt kimegyek sétálok lövök pár képet is,kiváncsi vagyok milyen a kamera. ez a gyorstöltés meg nagyon jó,engem nem zavar hogy csak ekkora az akksi,ez a töltés nagyon jó nekem ^^

(#735) Mevrick


Mevrick
csendes tag

Sziasztok!

Az enyém hétfőn érkezik a jelenlegi állás szerint. Lehet esetleg valahol módosítani a kiszállítási címet menet közben?

(#736) Timer válasza Kocsó (#722) üzenetére


Timer
veterán

Másik böngészőben próbáltad?

(#737) AuraSync válasza gilfoyle (#674) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Most nézem, hogy nálam be van írva az utca és házszám is, de valamiért ki van csillagozva a fele telefonszámommal együtt ha az összesítőnél nézem az adataimat.
Lehet ez miatt címeztek rosszul? :F
Na ez érdekes lesz.. :U

(#738) Kocsó:
Hát nekem úgy tűnik az már fel van használva a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#738) Kocsó válasza Timer (#736) üzenetére


Kocsó
aktív tag

természetesen (Firefox, Chrome és a végén már Internet explorerben is megpróbáltam) de az eredmény mindig ugyanaz volt :(

(#727) Macika66: eloxált alumínium? :DD :DD :DD
ezt a videót láttad már?
Sima fóliával oldották meg a Midnight Black és a Mirror Black közti különbséget

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#739) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Na nézzük mi az 5 nagy probléma a telóval. :D
[link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#740) Kocsó válasza Macika66 (#728) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Május 22-én a 8GB/256GB verziót rendeltem meg, free shipping-gel, PayPal-lal fizettem, ügyeltem arra, hogy a bankom váltson és ne a PayPal !!!
Ekkor az Erste Bank 196.647 Ft-ot zárolt a hitelkártyámról, SMS-ben legalábbis az jött (ez ~317,7 HUF/EUR árfolyam)
Majd ma néztem és megdöbbenve tapasztaltam, hogy az elszámolás után 202.865 Ft-ot vontak le a számlámról. (ez már ~327,7 HUF/EUR árfolyam) :W :W :W
What the F*CK :F :F :F
Megnéztem az aktuális MNB és Erste EUR középárfolyamot és az 318 HUF/EUR volt.
Ilyenkor szerintetek mi van? Más is járt így?

.

Átlátszó, üveg hátlap "készítése" otthon JerryRigEverything-módon :D

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#741) marcarc válasza Kocsó (#740) üzenetére


marcarc
senior tag

Én is így fizettem, hogy a bank váltson és normál árfolyammal valtott. 317.8 huf/eur. Én tuti rákérdeznek a banknál hogy wtf, bár van egy olyan érzésem hogy kimagyarázzák.

(#742) AuraSync válasza Kocsó (#740) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én sima bankártyával fizettem PayPal nélkül. Annyit vett le amennyit kellett. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#743) kemcso válasza Kocsó (#740) üzenetére


kemcso
Ármester

Nézd meg az oldalukat, [link], a számlakonverziós € eladási árfolyam annyi (vagyis akörül van), amennyivel számoltak...
Banktól függ, hogy milyen árfolyamon vált, a hirdetménynek tartalmaznia kell ezt.

[ Szerkesztve ]

(#744) Macika66 válasza Kocsó (#738) üzenetére


Macika66
addikt

Sima fóliával oldották meg a Midnight Black és a Mirror Black közti különbséget

Khmm, úgy tűnik, rendesen félreértetted. :)

A fólia az mindkettőn van. BELÜL.

Kívül a Mirror az sima, kezeletlen, ugyanolyan, mint az elülső oldali üveg.
A Midnight meg oxidált üveg...

(#745) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Nah, jon a vihar, lehet fasza villamlasokat fotozni az OIS-al meg a Pro mode-ban a nagy zaridovel ^^

(#746) Macika66 válasza AuraSync (#739) üzenetére


Macika66
addikt

Ekkora bullshitet...
És darálja a hülyeséget 6 percig...

(#747) Macika66


Macika66
addikt

Root még mindig nincs? :(

(#748) PeteePeti válasza Kocsó (#740) üzenetére


PeteePeti
őstag

Szintén zenész! Vásárlás 22-én 317Huf/€, tranzakció értéknapja 24-én 325Hzf/€! 22-én 194 ezer levonás SMS szerint, netbankon 199 a mai napon! WTF??????

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#749) bajaki


bajaki
őstag

Ki milyet rendelt egyébként? Midnight vagy Mirror?

(#750) ßrainiac válasza Macika66 (#746) üzenetére


ßrainiac
addikt

Amikor meghallom a wireless toltes hianyat ilyen "NAGY" negativumkent megemlitve viszonylag komoly videokban (kiveve az utobbit persze), mindig kapok egy mini idegosszeroppanast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.