Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) #80439296 válasza tibcsi0407 (#950) üzenetére


#80439296
törölt tag

Mire nem jó a pucsitas.apk? :D

[ Szerkesztve ]

(#952) ßrainiac


ßrainiac
addikt

:Y

(#953) szpali válasza tibcsi0407 (#950) üzenetére


szpali
addikt

Érdemes elidőzni a kisasszony profilján, hogy miből lett a cserebogár :U
[link1]
[link2]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#954) tibcsi0407 válasza szpali (#953) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Láttam, ijedtemben be is zártam. ;]

https://utdetailing.hu/

(#955) Squirrel válasza kano (#940) üzenetére


Squirrel
őstag

Közben végigpróbáltam én is mindent, sehogy se lehet rávenni a honlapjukat, hogy ide szállítson :-( Akkor marad a haza vagy németekhez szállítás. Merre fogtok munkát nézni?

(#956) Kocsó válasza Macika66 (#768) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Aki root-olni szeretné, itt egy YouTube link.
Ez alapján tényleg 2 perc, ahogy Macika66 is írta ;) :R

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#957) olahdave válasza Squirrel (#955) üzenetére


olahdave
tag

Rendelj az amazon.de-ről.
Ők szállítanak Svájcba.

(#958) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Na ma reggel fel raktam a gyári 3D Tempered Glass-t, amit rendeltem hozzá Oneplustól! Bátran ajánlom! Tökéletesen illeszkedik, full buborékmentesen felhelyezhető! Tapintása is szuper! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#959) ati3738 válasza tibcsi0407 (#912) üzenetére


ati3738
aktív tag

:Y

Forever Young

(#960) ati3738


ati3738
aktív tag

Valaki tudja, hogy minek hívják azt a funkciót, mikor a hívást nem érintéssel fogadod ha nem fülhöz emelve. Ilyen volt a OP 5-ben a 6-ban nem találom.

Forever Young

(#961) #16820480 válasza szpali (#939) üzenetére


#16820480
törölt tag

Huhh, ez jó csúnya :) Többek közt ezért sem szeretek fóliát vagy egyebet tenni a telefonra. Már a gyári tok széleinél is gyűlik a kosz, pedig csak pár napja van meg, elég ronda így szegény.

(#962) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Eltekintve a semmirevaló OIS-tól sztem iszonyat jó a 4k60FPS felvétele. :K
[link]

Sztetek tudnak majd javítani ezen az OIS-on szoftveresen? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#963) tibcsi0407 válasza AuraSync (#962) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem semmirevaló, egyszerűen a kicsi eszközben a kicsi OIS nem tud nagymértékű mozgásokat kompenzálni. Nincs ebben semmi furcsa.
Egy ilyen pici stabilizátor arra való, hogy a kézremegést (abból is a kismértékűt) kompenzálja. Gondolj bele, hogy egy nagy mozgástartományú kilengéshez ugyanakkora ellenirányú tér kellene a lencséknek, hogy egy helyben tartsa őket a stabilizátor.
Ezért is van az EIS. Több telefonnál írják, hogy van EIS+OIS, hát az nem sokkal több, mint bullshit, pont a fenti okok miatt.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#964) demeterf2


demeterf2
tag

Ezúttal már végig volt benne sim kártya. Szerintem korrekt az üzemidő / sot. :)

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#965) demeterf2


demeterf2
tag

Képek lemaradtak és véletlenül jött össze a dupla. :)

[ Szerkesztve ]

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#966) PeteePeti válasza demeterf2 (#965) üzenetére


PeteePeti
őstag

Szerintem lesz ez még jobb is! Kell pár feltöltési ciklus, hogy teljesen be álljon az üzemidő! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#967) Stauffenberg válasza AuraSync (#962) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mitől semmirevaló? Nem várhatsz el tőle olyat, amit a komolyabb optikai lencserendszerek tudnak kompenzálni. Máshol meg az EIS van szarrá hajtva, ami egy erős crop-ot jelent és a szélek felé durván kocsonyásodik a videó.

Teljesen rendben van ez, nem arra van kitalálva, hogy séta közben kisimítsa a mozgást, mint egy gimbal vagy steadicam. Ha szét akarod stabilizálni, kell egy OSMO és a belső stabilizálást ki kell kapcsolni.

Amúgy a dinamika brutális, ezt így 4K-ban simán be lehet vállalni akár utazós videókhoz is ha valaki szeret nagyon kevés felszereléssel videózni (vagy mondjuk csak egy-két napra utazik el egy kézipoggyásszal és már nem fér be egy DSLR vagy MILC sem).

(#968) ati3738 válasza demeterf2 (#965) üzenetére


ati3738
aktív tag

Sose hagyd ennyire lemerülni

Forever Young

(#969) ati3738 válasza demeterf2 (#965) üzenetére


ati3738
aktív tag

[link]

Forever Young

(#970) demeterf2 válasza ati3738 (#968) üzenetére


demeterf2
tag

Tudom, de most tesztelem. :)

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#971) r0b1


r0b1
tag

Sziasztok!

Most tervezek rendelni OP6-ot, és szeretnék hozzá tokot is a webshopból. A képek lalapján viszont nem tudom eldönteni, hogy van-e olyan, ami védi az előlapot is, tehát van egy kis pereme, hogyha a lapjára esik akkor felfogja az ütést.
Aki rendelt már, megosztaná a tapasztalatait?

Köszi és üdv!

(#972) #16820480 válasza r0b1 (#971) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ami az alapcsomagban van szilikon tok, az pont ilyen, a sarkoknál van egy kis előre álló pereme, így ha lapos felületre esik képernyővel lefelé, az ellen véd.

(#973) Benji21th válasza Stauffenberg (#967) üzenetére


Benji21th
tag

Üdv!
Örülök, hogy felmerült az Osmo. Egy Huawei P9et szeretnék lecserélni (Jó kütyü, csak sok program ami épp kellene nincs és a videóképességei valami hihetetlen gyengék), amin sajnos még ez a csodakütyü sem tud segíteni. Nem találtam ilyen mobilos gimbal fórumot, így felteszem itt a kérdésem. Sokan panaszkodnak főleg az Apple tulajok, hogy hiába a gimbal, az OIS mechanikája miatt érdekes hatások jelennek meg a felvételeken, a kérdésem az, hogy ez érintheti pl az OP6-ot is, vagy más elven működik? Örülnék, ha itt nem lenne akkora probléma, mert akkor már csak egy teljes hozzáféréssel rendelkező Filmic Pro kell rá és megvan a hőn áhított mindenes telefonom.

(#974) #16820480 válasza Benji21th (#973) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha gimbalra teszed vagy állványra, az az első, hogy ki kell kapcsolni az OIS-t.

(#975) zsoltiz válasza tibcsi0407 (#963) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Fotózásnál jó az OIS. Videónál meg azért jó mert egy már eleve - valamennyire- stabilizált képet kap az eis, talán kevesebbet kell croppolni. Már ha együtt működik a kettő. Nekem egyébként op3-ban az OIS nagyon jó, szeretem, a videókat is elég jól stabilizálja, ésszerű határok között. Az EIS-es videók mozgását nagyon termeszetellenesnek találom, valahogy fura. Nem olyan mint egy gimball vagy OIS. Ráadásul ugye croppol. Ezért vártam op3 után hogy legyen megint OIS az op6ban. Így lehet váltok, bár még a Google camera port kérdéses, pedig a hdr+ miatt az is kéne (op3mon is ezt használom).

[ Szerkesztve ]

(#976) Stauffenberg válasza Benji21th (#973) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezért írtam, hogy a készülékben lévő minden stabilizálást ki kell kapcsolni (iPhone esetében nem tudom ezt lehet-e). Ez az igazi kamerákra is igaz.

BTW én megnézném a beépített kamerás OSMO-t is a helyedben (amiről most szó van az az OSMO Mobile), hátha jobban beválik, bár az OP6 videóban elég jó lett, így nem is beszélnélek le róla.

Nem tudom mikor találkozom megint az öcsémmel, de a most tőle megörökölt OP5 és az új OP6-osa között lehet csinálok majd egy összehasonlító tesztet (kamerára értve).

(#977) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Az Oneplus 6-al együtt bemutatott fülhallgatót érdemes számításba venni majd? Mi a véleményetek róla? Vagy helyett más valami hasonlót tudtok ajánlani?

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#978) Benji21th válasza Stauffenberg (#976) üzenetére


Benji21th
tag

Az a helyzet, hogy az Osmo Mobile már megvan és alapvetően tetszik amit és ahogy művel, szóval tuti, hogy telefon lesz. Iphone csak az EIS-t engedi kikapcsolni, a lencse tovább lötyög (mágnessel próbálják ezt kiiktatnia bátrabb userek, de nem tudom ez nem-e inkább árt), androidos bánkódást viszont nem hallottam ez ügyben, ezért is bizakodok. Várom az összehasonlítást :)

(#979) Stauffenberg válasza Benji21th (#978) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem minden telefon engedi kikapcsolni az OIS-t (emlékeim szerint az LG G4-em sem engedte, de az LG V10-es kamera appban már volt erre on/off kapcsoló, igaz az egy "profi" videós telefonként volt pozicionálva, amúgy a két készülék gyakorlatilag ugyanaz volt).

Nekem nincs OP6-om, hogy megnézzem, szóval a többiek majd megmondják, hogy az OIS és EIS teljesen kikapcsolható-e.

(#980) #16820480 válasza PeteePeti (#977) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meizu EP52, Huawei AM61 például.

(#981) SharpSA válasza Benji21th (#978) üzenetére


SharpSA
veterán

A gyári kamerában nem találok stabilizálás kikapcsolás lehetőséget, viszont például a ProCam-ban ki lehet kapcsolni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#982) -FreaK- válasza r0b1 (#971) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én sandstone tokot vettem hozzá, a képek alapján nem volt egyértelmű hogy van-e perem elől, de szerencsére volt. Sőt már egy leejtést is megúsztam ennek hála. Nem mondom biztosra, de szerintem az összes tok ilyen.

(#983) Mukih válasza r0b1 (#971) üzenetére


Mukih
tag

Ha olyan tokot akarsz ami védi a szélét és tetejét és alját is (szóval teljesen körbeveszi a telefont és körbe kicsit magasabb a tok mint a kijelző szóval azt is védi) teljesen a telefonnak, akkor én a bumper case-t ajánlom. Én azt vettem (nylon) és nagyon jó a fogása, szerintem szép is és nagyon jól véd.

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#984) PeteePeti válasza Mukih (#983) üzenetére


PeteePeti
őstag

Vagy egy protective case 3D tempered glassal! Én így használom! Tökéletes védelem!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#985) Macika66 válasza AuraSync (#962) üzenetére


Macika66
addikt

Nem ellened szól, de nagyon tetszik, hogy amikor tavaly ilyenkor megjelent az OP5, teli szájjal habozva fikázták az OP-t, mert kihagyta az OIS-t a kamerájából (pontosabban dehogy ők, hanem a SONY) és csak EIS van.

Erre most, 1 évvel később az a fősodratú fikázás (nem Nálad, hanem sok helyen olvasni), hogy szar az OIS, de szerencse, hogy ott az EIS...

Sic transit gloria mundi... :D

[ Szerkesztve ]

(#986) Macika66 válasza Mukih (#983) üzenetére


Macika66
addikt

Én is ugyanezt, csak az ébenfát...
Valóban kiváló, minden tekintetben!

(#987) AuraSync válasza Macika66 (#985) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nincs még meg a teló nekem, de még mindig ott tartok, hogy oké, hogy ott az EIS de miért nem lehet akkor azt bekapcsolni a 4K60FPS-hez?
Ki találta azt ki, hogy a 60FPS-ek esetén legyen OIS és a 30FPS-eknél meg EIS?
És akkor várjál... nem lehet kikapcsolni a gyári kamera appban ezeket??? :F
Most viccen kívül kolléga, de egy 25k-s kínai telóba is van ilyen opció...

Most már tényleg várom ezt a telót. De valahogy már most olyan érzésem van, hogy tuti valami hiányozni fog belőle.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#988) #80439296 válasza AuraSync (#987) üzenetére


#80439296
törölt tag

Szerintem ki se bontsd, át se vedd, küldd vissza rögtön a pichába.

Mindenkinek jobb lesz: nekünk is, mert nem fogsz itt picsogni, meg a OnePlusnak is, mert nem lesz kibontva a telefon, el tudják adni rendesen is.

Pont.

(#989) Kocsó válasza #80439296 (#988) üzenetére


Kocsó
aktív tag

LOL :DDD

Amúgy a gyári, dobozban található tok jobb mint amit az 5T-hez adtak. Ott egybe volt "öntve" a hangerő gomb, ennél már külön van, könnyebb "megtalálni" a szükséges gombot.
Amúgy 5T 8/128 után nem érzek nagy különbséget 1 nap használat után :D
(lehet hogy a Titanium Backup az oka) :U
Furcsa a notch de meg lehet szokni, pláne, hogy nem tűnik fel. Például a Chrome alapból "tiltja".
Ami furcsa még, a kijelző alján a 2 sarok sugara. Nekem eléggé szembetűnő, pláne 5T után. Másnak nem furcsa?
Képeket még nem lőttem, azt majd a jövő héten tesztelem.

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#990) YAS-dude válasza Macika66 (#985) üzenetére


YAS-dude
őstag

"kihagyta az OIS-t a kamerájából (pontosabban dehogy ők, hanem a SONY)"

Mondjuk ennyire elvakultnak sem kéne lenni. Nyilván a Oneplus választ kameramodult, nehogymár a sonyra fogd.

És jó az OIS fotózáskor, az EIS meg videózáskor, de mégjobb lenne, ha eldönthetném, hogy most bekapcsolom-e valamelyiket, vagy sem.
Ne légy ennyire elfogult.

(#991) Timer válasza YAS-dude (#990) üzenetére


Timer
veterán

"Ne légy ennyire elfogult."

Nem akarok ebbe a csatába beleszállni, de egy kérdés erejéig had tegyem meg mégis: szerinted ez mennyire tömeg igény? Most komolyan, a potenciális vásárlók hány százaléka lő egy képet / videót full automata módban, és hány baszakszik ilyen beállításokkal? Szerintem mindannyian tudjuk a választ.

[ Szerkesztve ]

(#992) Benji21th válasza #16820480 (#974) üzenetére


Benji21th
tag

Ezzel tisztában vagyok, a helyzet az, hogy az ois-t nem olyan egyszerű kikapcsolni, mert ugyanúgy tud "működni" (lötyögni) kikapcsolást követően. Iphone-nál 100% hogy problémás, viszont ois-es androiddal még nem találkoztam, ezért a kérdés.

(#993) #80439296 válasza Timer (#991) üzenetére


#80439296
törölt tag

Most komolyan, a potenciális vásárlók hány százaléka lő egy képet / videót full automata módban, és hány baszakszik ilyen beállításokkal? Szerintem mindannyian tudjuk a választ.

Igen, mindenki tudja, hogy pontosan 49.12% százalék, tehát közel a 3/4-e! :C :R

(#994) AuraSync válasza #80439296 (#988) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez pontosan így van. Nem vagyunk egyfomák. Valaki a tökéletességre törekszik valaki meg csak a márkát látja. :U
Majd eladom itt 10k-val olcsóbban azt még piros pontot is szerzek vele. :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#995) ßrainiac válasza AuraSync (#994) üzenetére


ßrainiac
addikt

lol

megerte

(#996) oba válasza AuraSync (#994) üzenetére


oba
addikt

Ezért kell átrágni a dolgot, mielőtt megrendeled. Persze mindenki más, sokan vannak akik a meglevő információk alapján tudnak döntést hozni és rendelik, és ezzel nincs is baj. Én is gondolkodtam, hogy megveszem, de vártam és még várok, egyből nem ugrottam bele. De eddig úgy néz ki, hogy nem dobok rá 60-70 ezret az s8asom árára csak hogy op6-om legyen. Ha minden téren előre lépés lenne akkor könnyebb lenne a döntés.

(#997) Timer válasza AuraSync (#994) üzenetére


Timer
veterán

"Valaki a tökéletességre törekszik valaki meg csak a márkát látja."

Ja, mert én pont az a típus vagyok, aki csak a márkát látja, és önigazol, ezért el nem ismerné, ha a döntése hibás, és esetleg sz@rt vesz vagy vett. Ó, várj, hát nem pont én voltam az, aki anno lehúzta az OP5-öt a picsába a jelly-s kijelzője miatt itt a fórumon (és sok egyéb helyen is), elismerve emellett minden egyéb pozitívumát? Ja, de. Sőt, vissza is küldtem, és használtam tovább a hármast az 5T bemutatkozásáig.

Mindössze annyit mondtam, vagy akartam mondani, hogy az általad tökéletességre törekvőknek nevezett felhasználók köre igen szűk. Cserébe ott vannak a többiek, akik épp úgy tejelnek a kaszánál, csak épp cserébe nem pörögnek olyan dolgokon, hogy épp kikapcsolható-e az OIS, vagy EIS, vagy bármi más. Lenyomják a gombot, visszanézik a képet, ha tetszik az eredmény, akkor elégedettek, ha nem, legközelebb más gyártót támogatnak a pénzükkel. Nem hülyék az OP-nél, tudják, mit érdemes belerakni egy készülékükbe, és mi az, amit nem, mert csak rétegigény.

[ Szerkesztve ]

(#998) YAS-dude válasza Timer (#991) üzenetére


YAS-dude
őstag

Azt mondd meg, hogy a google camera appba (amiben nincs "pro mód" ám) miért fért bele a beállítások közé, itt meg még a "kézikönyv mód" ban se lehet kikapcsolni? (mondjuk mert állványon van és túl sokat cropol az eis). Olyan bosszantó, hogy minden más apróság fontosabb, mint ezt a nyomorult kamera szoftvert rendbetenni (vagy venni egy másikat). A panoráma mód hogy néz már ki? A hdr módban milyen elbaszott zaj+mosottszar jön elő? És már mióta, pont ugyanúgy? Dühít, mert amúgy meg rohadtjó telefon, nincs mire váltani, mert hiányozna a dash, a fejhallgató kimenet, a nem touchwiz/emui elbaszott ui felület, stb.
De a fent említett problémákat évek óta rinyálják a júzerek minden oneplus fórumon és zéró érdemi változás. Ez a gondom igazából.

(#999) ßrainiac válasza YAS-dude (#998) üzenetére


ßrainiac
addikt

Vedd meg. Legalabb egy megszokott szarba mesz vissza, nem egy uj szarba amit meg meg is kell szokni :DDD

(#1000) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Standard shippingnél mivel küldik?

Illetve ennél jött már elő valami olyan "hiba", mint ami pl a O5-nél a sokaknál tapasztalt zselé effekt volt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.