Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) automotor


automotor
csendes tag

Sziasztok!

Én is tulaj lettem... 02.11.-én jutottam hozzá, miután már lemondtam róla!
A Zalaegerszegi márkaboltban vettem meg az utolsó darabot. Már többször átkérték tőlük, de nem adták, mert majd jön rá vevő, és jött! Örült nekem az értékesítő... :D
Szerencsémre ott dolgoztam, és bementem próba alapon. Pedig aznap kaptam sms-t egy kollégámtól, aki vodás volt régebben, hogy ne is reménykedjek, nem tud nekem vadászni! :)
Tapasztalatok: 2.34 van rajta természetesen, nekem eddig ok, bár a teljes flash hiányzik. Ez a Motorolás fél flash random jeleníti meg a webes flash tartalmakat, azokból is inkább csak a reklámokat futtatja... A benne lévő időjárás widget nekem teljesen jól müxik, persze hiányzik a HTC-k megoldása. A billentyűzet magyar megoldására az AnySoftKeyboardot raktam fel, így már van ő+ű+magyar szó felajánlás. Adat számlálásra a 3G Watchdog van fent. Progik féken tartására a Advanced Task Killer, százalékos akksira a Battery Indicator, kód beolvasáshoz Barcode Scanner, szótárnak a Hungarian Dictionary, nem fogadott hívásokhoz, nem elolvasott üzikhez, mailekhez a Missed Reminder(Szerintem isteni), névnapokhoz a NameDay widget, webrádióhoz a TuneIn fut. Zseblámpának az egyszerű Flashlight-ot használom. Ehhez egy kérdés, bármilyen zseblámpa progit tettem fel, csak 50% körül nyomja a fényerőt!!! Miért? Tudja valaki?
Akksi ügyben: Nekem ha készenlétben van, alig fogyaszt, viszont ha zúzom, eszi az akksit.
Talán 3-4 napot is elmehetne, de persze ez most lehetetlen, max 1 nap.
Nekem a gyári Contacts, és a Dialler teljesen jó eddig.
A váltás nagy volt, Moto L7-ről, de nem bántam meg, főleg mert az L7 már haldoklott... :D
Újra Motorolám van! Mi kell még?
A szépítgetésekről nem írok, mert az úgy is szubjektív!

Igyunk sört, sokat...

(#10402) schmo07 válasza Hakkuuuh (#10399) üzenetére


schmo07
tag

Hakkuuuh,
Köszi, odáig még nem jutottam el a visszafele keresgélésben, mindjárt megnézem.

Stevat,
Másik USB portot is próbáltam, ezt lefelejtettem a leirásból :)

(#10403) AtomCity válasza =HG= (#10398) üzenetére


AtomCity
tag

[Ezt próbáld:]

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#10404) schmo07 válasza Hakkuuuh (#10399) üzenetére


schmo07
tag

Oké, elolvastam, szóval a netes kapcsolat miatti hibaüzenet lehet, hogy holnapra magától meggyógyul.
Viszont továbbra se veszi észre a telefont a Sw update :( Igy viszont végülis mindegy hogy van net vagy nincs, mert el se indul.
Na jó, asszem most pihentetem kicsit, hátha holnap újult erővel...

(#10405) Stevat válasza schmo07 (#10402) üzenetére


Stevat
csendes tag

Akkor sajnos csak annyit tudok javasolni, hogy uninstalláld a progit, töröld a mappáját is a program files>motorola>software update-et, majd telepítsd újra. Lehet, a hiba miatt generált valami log fájl-t, és emiatt nem szereti a telefonod. Esetleg másik gépen (munkahelyeden, stb.) próbáld meg.

(#10406) =HG= válasza AtomCity (#10403) üzenetére


=HG=
addikt

:K Köszi AtomCity ! Gyorsan reagáltál, ahogy leírtam,elkezdtem nézegetni a beállításokat,
és majdnem lebólintottam az asztallapot, hogy milyen idióta vagyok..majd kiszúrta a szemem! :W
Gyorsan szerkesztettem is mit írtam, de akkorra már válaszoltál...azért köszi !!
A bejelentkezéses dologra nem tudod esetleg a megoldást ? :DD

(#10407) Stevat válasza =HG= (#10406) üzenetére


Stevat
csendes tag

Gyári böngészővel, és Opera minivel is kipróbálva, működik a belépés nekem.

(#10408) =HG= válasza Stevat (#10407) üzenetére


=HG=
addikt

Nekem sajna nem..... :(

(#10409) Edge válasza schmo07 (#10404) üzenetére


Edge
veterán

Charge módba dugd a gépre a telót az updater váltja át phone portal-ba, nem neked kell.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#10410) RootRulez


RootRulez
félisten

Ha megjön a telóm. Bekapcsolom, egyből ráakad a wifinkre. És azonnal ajánlani fogja a gyári frissítést? Első androidos teló lévén nem nagyon akarom még konyhában szoftmoddolni, majd ha már jobban benne leszek... Szóval PC-re kapcsolni (szoftverfrissítéshez) csak akkor kell, ha nem hivatalos oprendszert akarok rátenni, igaz?

═════════════════════════════════════════

(#10411) syraly


syraly
csendes tag

Lassan 1 hónapnyi Vodánál nemkapás után kezdek lemondani róla. Elég elszomorító alternatívák vannak.
Sony Ericsson Xperia X8 2.1 31 990 Ft
LG Optimus GT540 Fekete 36 990 Ft
Nokia C5-03 38 990 Ft
ZTE Blade 40 841 Ft
Biztasson már valaki, hogy tartsak ki, mert jön még Defy, pls!

(#10412) bikkamokka válasza RootRulez (#10410) üzenetére


bikkamokka
tag

Nekem wifin nem találta meg a frissítést, de USB-n az updaterrel a leírtak szerint ment.

Szerk.: úgy sem találta meg, hogy Settings -ben a frissítés keresésre böktem.

[ Szerkesztve ]

(#10413) Stevat válasza RootRulez (#10410) üzenetére


Stevat
csendes tag

Jelenleg nem lehet wifi-n keresztül frissíteni. A motorola.com/update címre menj fel, és ott válaszd ki mondjuk angliát, válaszd ki a telefonod, töltsd le az updater-t, telepítsd, majd kezdheted is a frissítést. Nem annyira bonyolult, nekem is ment itt a topicban olvasottak alapján.

[ Szerkesztve ]

(#10414) RootRulez válasza syraly (#10411) üzenetére


RootRulez
félisten

Én egy hete nyomatom 3310-essel :D Már majdnem hozzászoktam... Ma kicseréltettem a majd 10 éves SIM kártyámat, szóval holnapra minden klappol (már csak ide kell érnie)
Van még DEFY csak nem 70-ért (vagy olcsóbban előfizuval)

bikkamokka & Stevat köszi!

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#10415) Tex válasza schmo07 (#10404) üzenetére


Tex
senior tag

Most toltam fel a 2.51-t a Defymre. Win7Prof 64Bit, miután sikerült feltelepítenem az updatert (először a Panda egy az egybe letiltotta), minden gond nélkül szépen felszaladt kb. 15 perc alatt. A telcsi "csak töltés" módra volt állítva.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#10416) Memmaao válasza automotor (#10401) üzenetére


Memmaao
addikt

Üdv a klubban! Ha htc sense élményt szeretnél, ami az időjárás widgetet jelenti, szerezd be a fancy widget pro-t, jelenleg 1.0.7 a legfrissebb verzio, marketen fizetős, tehát vagy "rút és marketenábler", vagy khmmm...nem mondhatom itt :DD Van benne H7T néven futó skin, egy az egyben sense kinézet!

My name is Bond, James... Dean.

(#10417) RootRulez válasza Memmaao (#10416) üzenetére


RootRulez
félisten

Egyébként az ilyen marketes vásárlásokkor a cuccokért én utalok, vagy ők húzzák le a lét?

═════════════════════════════════════════

(#10418) balojazz válasza Stevat (#10388) üzenetére


balojazz
aktív tag

JRDNEM_U3_2.51.1_DEBLUR_P3_SIGN_SIGNED_UCAJRDNEMARAB1B80AA030UCAJRDNEMARAB1B80AA030.0R_USAJORDANRTCEE_P031_A020_HWp3_Service1FF.sbf

Na, erre a fájlra volna szükségem. Föl tudod tolni valahova, hogy letölthessük? Mert hogy nem akarok 15-20 percet online frissíteni, a helyi 5 perces biztosabb. Léccilécci!!

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#10419) AtomCity válasza RootRulez (#10414) üzenetére


AtomCity
tag

:)) Én tegnap (21-én) adtam el a Nokia 6710 Navigatoromat 36k-ért... Azóta 6610 :DD
De már most hiányzik csomó dolog, leginkább a wifi...
Remélem igazak a március 11-ei hírek és persze ennyiért vagy még olcsóbban, mint eddig!
SIM csere? Erről tudnál bővebben nyilatkozni? Meg mi ez a van még defy, de nem 70ért, hanem olcsóbban előfizuval?

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#10420) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Üdv!

2 kérdés:
1. Egy külföldi oldalon(itt volt linkelve) láttam valamit: bugos a gps írták ők. Tapasztalt valaki valamilyen bugot gps-el?
2. valamilyen új szofttal várható a teljes flash támogatás?

(#10421) AtomCity válasza balojazz (#10418) üzenetére


AtomCity
tag

Figyelj, nehogy vírus legyen! Nekem kicsit gyanús!!![link]

[ Szerkesztve ]

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#10422) RootRulez válasza AtomCity (#10419) üzenetére


RootRulez
félisten

Van még DEFY függetlenül a boltokban, de nem 70-ért és főleg nem olcsóbban (mint az előfizus). :K

Azt hallottam, hogy valakinek nem nagyon szerette a régi SIM-jét és csere után meggyógyult. Nos én az enyémet még egy Ericsson T20e-vel kaptam, szóval nem mai a kártyám :)) Pannon boltba bementem, mondtam, hogy nem megy ezzel a SIM-el az új telefonom (holott még itt sincs ;]) és azt olvastam fórumokon, hogy régebbi SIM-ekkel már akadozik... Ennyi adtak egy új SIM-et ingyér...

═════════════════════════════════════════

(#10423) afonyaDS


afonyaDS
tag

sziasztok! szeretném frissíteni a telómon a szoftvert2.51-re. olvasgattam vissza a kommenteket, és lenne egykét kérdésem. feljött valami olyasmi hogyha firissítem, akkor elveszik a t-mobilos garancia? (lehet hogy hülyeségeket beszélek) a másik hogy rootolni csak ezzel tudom? (:superoneclick) a harmadik kérdésem lehet-e unrootolni?
köszi! :DD

Motorola D520->Alcatel OT 311->Alcatel OT 511->Motorola E550->Sony Ericsson K550i->Sony Ericsson W705->iPhone2G->iPhone3G->Motorola Defy->HTC Desire S->Samsung Galaxy mini->Sony Ericsson xperiaMini->Samsung GalaxySadvance->iphone5G

(#10424) balojazz válasza AtomCity (#10421) üzenetére


balojazz
aktív tag

Köszi, és épp ezért kértem Stevatot, hogy tegye fel valahova, mert ő a Motorolától kapta. Nekem pont az kell. Nekem jó tömörítve is, e-mailben is (ez esetben vállalom, hogy fölpakolom én). Stevat, kérlek, nyomd föl a netre nekünk, mert a bunkó Motorosok leszedték a szervereikről.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#10425) AtomCity válasza RootRulez (#10422) üzenetére


AtomCity
tag

Én meg 3310-zel kaptam... És le is mentik a tartalmát a régi sim-nek? Igazából az sms-eket szeretném kiszedni belőle, a contactok megvannak már... (nekem is Pannon/Telenor a szolgáltatóm)

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#10426) RootRulez válasza AtomCity (#10425) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor a tied is sárga? :D

Ha megkértem volna, átmentették volna, de nem akartam eltölteni az időt vele és elvileg, ha szinkronizálom a guglival a defym, akkor minden kontaktom meglesz SMS-ek meg a gépen vannak.... :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#10427) AtomCity válasza RootRulez (#10426) üzenetére


AtomCity
tag

enyém zöldes, de már elég kopott, azaz fehér :))

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#10428) DeadMeat válasza AtomCity (#10425) üzenetére


DeadMeat
veterán

klónozzák a kártyádat,aztán visszakapod mindkettőt.Legalábbis nekem ezt csinálták vele.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10429) Auratech


Auratech
őstag

Tegnap majdnem lefotóztam egy éles autós elfogást Győrben, ha a Defy helyett nem a bukszám rántom elő :(
A sok windowsos update hibához.
Sandbox-ban futtassátok az update progit admin joggal, és net eléréssel win7-32/64 alatt. Nem fog elakadni. Ha a gépen több admin-jogú fiók van, egyedi eszköz telepítésekkel; hibalehetőség lehet.

Auratech Field Recording

(#10430) tzl válasza Stevat (#10388) üzenetére


tzl
senior tag

Két dolog :) Az egyik, hogy a romot fel tudod-e tölteni valahova? A másik, ne izgulj, a szervizt nem érdekli, mikor került fel a rom, bármikor újra is húzhatod. Rootnak nem. marad nyoma.

(#10431) tzl válasza #49227776 (#10389) üzenetére


tzl
senior tag

Csak 2.2-ben van teljes flash, 2.51-ben nincs. Abban flash lite van.

(#10432) tzl válasza automotor (#10401) üzenetére


tzl
senior tag

Htc megoldása, Fancy widget, szép, jó, működik.

(#10433) mbaluka válasza balojazz (#10418) üzenetére


mbaluka
csendes tag

Itt is: [link] ugyanaz a verzió van fent.

TZL: a fenti linken a Stevat [link] által lementett ROM van. Gyakorlatilag ezt lehetett innen is elérni: http://and-developers.com/sbf:defy

(#10434) tzl válasza afonyaDS (#10423) üzenetére


tzl
senior tag

Garancia nem vész el, rootolni csak superoneclickkel lehet, van unroot is benne.

(#10435) tzl válasza mbaluka (#10433) üzenetére


tzl
senior tag

Ott elvileg a Gb full Blur verzió volt fent, de köszi a linket, ahogy beérek irodába, le is töltöm.

(#10436) mbaluka válasza tzl (#10435) üzenetére


mbaluka
csendes tag

Az a 2.5.1 CEE-s Deblur
Egyébként innen van a link: http://www.handy-faq.de/forum/motorola_defy_forum/174812-motorola_defy_flashen_entbranden-2.html#post1387558

[ Szerkesztve ]

(#10437) tzl válasza mbaluka (#10436) üzenetére


tzl
senior tag

Úgy értettem, hogy az and-developersen nem a deblur cee volt fenn, hanem a GB blur, legalábbis, amikor utoljára néztem és még elérhető volt az oldal. Azóta beértem és már jön is le, köszi szépen :)

(#10438) Stevat válasza tzl (#10430) üzenetére


Stevat
csendes tag

Sajnos melóban vagyok, csak du. tudnám feltölteni a ROM-ot.

(#10439) tzl válasza tzl (#10437) üzenetére


tzl
senior tag

Megjegyzem, nekem Cirmánál is GB Blurosre frissítettek, másfél hete.

(#10440) tzl válasza Stevat (#10438) üzenetére


tzl
senior tag

Köszi, azóta mbaluka belinkelte, már töltöm :)

(#10441) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Hátha tud valaki megoldást: pár napja vettem észre, hogy a gyári Gallery nem nyílik meg, 1 másodpercre bejön aztan bezár, 0 üzenet nélkül. 2.34-es szofton kezdte, gondoltam a frissítés jót fog neki tenni, rendben le is zajlott, de a hiba nem javult. Ja és a töröltem a cache/datát is, úgy sem jó! nem nagyon használom, de azért idegesít :D Köszi

U.i: aki használ Timeriffic-et: nekem csak esetlegesen csinálta, amit megadtam neki, Ti tapasztaltatok ilyet vagy atombiztosan működött mindenkinél?

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#10442) Rudiaszarvas válasza Stevat (#10388) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Hi!

Szerintem nem kell paráznod.... bár én Németországban gariztattam az enyémet (Ausztriában élek) , mert megfeszült és elrepedt az lcd benne.....szóval, nem gyári rom volt már rajta, rootolva, stb...
Izgultam is h. mi lesz..... gondoltam garancia ugrott, 80Euroba csinálták volna meg előzetes érdeklődés alapján.... de aztán jött a mail hogy mikor kapták meg és hogy mikor küldik vissza..... azóta megkaptam és garanciába megcsinálták....2.51-es romot rakták fel....

Nekem azóta már a 2.2-es (Froyo) van fennt.... ;]

Szép napot!

(#10443) Z0C!


Z0C!
őstag

regelt!

tegnap felhúztam 1Ghz-re a procit (kösz mindenkinek!) aztán este gyomlálgattam.
a 0.8.2es Launcher Pro Plust letöröltem majd a 0.8.3ast felraktam.
Gyári telefonkönyv és sms progi. Hívás után kb fél mp-el eltünik a hívásidő.
nem hittem a szememnek. többször kipóbáltam és fél mpn belül eltünt.
valamint sokkal gyorsabb a rendszer. Widgetlockert visszaraktam az Iphone skinnel, és pikkpakk nyitja nincs várakozási idő...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#10444) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

SuperOneClick használatakor találkoztatok már ilyen hibaüzenettel?

"Running rageagainstthecage...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *

FAILED"
Tűzfalon belül teljes hozzáférést engedélyeztem.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#10445) canniball válasza =HG= (#10408) üzenetére


canniball
nagyúr

PC-n Firefox-szal is szokott ilyen gond lenni, ott a sütik törlése megoldja; keress itt is ilyet hátha...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10446) tzl válasza TripleB (#10444) üzenetére


tzl
senior tag

win7 alatt futtatod? Rendszergazdai joggal kell indítani.

(#10447) tzl válasza =HG= (#10406) üzenetére


tzl
senior tag

próbáld meg, hogy mindenhol kilépsz belőle és bejelölöd belépésnél, hogy máshonnan is engedélyezed a belépést és nem lépsz ki máshol.

(#10448) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok,nekem is felröppent a 2.51. 15 perc alatt fennt volt, root is pikk-pakk ment. A legfontosabb észrevétel :eddig az N-es wifi is jól működik . Nekem 2.21 volt fennt és akadtak problémáim a wifi-vel. Remélem ez így is marad.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#10449) mézespálinka válasza mézespálinka (#10420) üzenetére


mézespálinka
senior tag

vki?

(#10450) RootRulez válasza tzl (#10431) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem az szokott még érdekes lenni, hogy a 2.51 ugye magasabb verziónak tűnik nekem (még) laikusnak, akkor miért van az, hogy a 2.2 fejlettebb, mint a 2.51? Vagy ez a 2.51 a 2.1-es android alverziója és ne keverjem?

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.