Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Z0C! válasza Auratech (#9299) üzenetére


Z0C!
őstag

a rossz dolog 10emberhez eljut míg a jó csak 2höz...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9302) Vizes Tomi


Vizes Tomi
tag

Üdv

Aki kékfogon szeretne egyik telefonról a másikra pl csengőhangot küldeni annak az es file explorert javaslom.

Tegnap a Defyről küldetem egy csengőhangot a barátnőm Nokia 58?? Xpress Music telefonjára kékfogon keresztül.
Az volt az érdekes, hogy a Nokia nem látta a Defy-t csak egyszer, utána hiába scanneltem az étert. A defyn egyszer az írta ki , hogy párosítva, de nincs kapcsolat. A csengőhang viszont átment.
hatásos volt a "mukodj" varázsige :DD

(#9303) RootRulez válasza Hisztogram (#9296) üzenetére


RootRulez
félisten

vajon náluk is azért nem volt, amiért a vodánál? Mert akkor talán hamarosan lesz ott is. Ha már "függetlenül" veszem, azt a legolcsóbb helyről, T-nél 92K, azért az drágább...

═════════════════════════════════════════

(#9304) rum-cajsz válasza canniball (#9254) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én azért szeretem jobban ezt a megoldást, mert a program így ottmarad a telefonon, csak egy visszanevezés kell, ha gond lenne.
Nem ördöngösebb, mint a Titaniumos megoldás. :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#9305) kovee01 válasza Hisztogram (#9296) üzenetére


kovee01
tag

Így van, ma este vehetem kézbe én is a kicsikét... :)

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9306) szkajt válasza Colani (#9294) üzenetére


szkajt
csendes tag

általában akkor csinál ilyet ha az "usb debugging" nincs kikapcsolva.
settings -> applications -> development-ben nézz szét.

(#9307) schmo07 válasza RootRulez (#9303) üzenetére


schmo07
tag

T-nél azért nem volt eddig, mert elfogyott.
A mai hirtelen webshopos készlet a boltokból visszaküldött egy-két darab volt. (Legalábbis az ügyfszolg szerint.)
És már el is fogyott - úgyhogy újra készlethiány felirat van a honlapon.

(#9308) tzl válasza szkajt (#9306) üzenetére


tzl
senior tag

Ja tényleg, custom recovery, én benéztem :)

(#9309) palesz53 válasza JasonD (#9265) üzenetére


palesz53
senior tag

ezt az 1%-os lépkedést tegnaptól a minimalistic text is tudja :DD :C

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#9310) Memmaao válasza Auratech (#9300) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem hinném, hogy megrekedtem volna a Freud-i orális fázisban :DD , a döntsük el nyelvvel, hogy fém, vagy műanyag, üveg, vagy plexi-n kívül egyéb személyiség-zavaros tünetem nincs, nem rágózom eszeveszetten, nem bagózom és nem zabálok, szóval szerintem kicsit sem. :)) . Bár szeretem, ha orálisan fixálnak :D

My name is Bond, James... Dean.

(#9311) RootRulez


RootRulez
félisten

Na srácok, honnan vegyek DEFY-t? A vodánál nem lesz egyhamar...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#9312) szkajt válasza RootRulez (#9311) üzenetére


szkajt
csendes tag

nemtom, de itt ingyen osztogatják 2 év rablánccal :D

http://www.t-mobile.com/shop/Phones/cell-phone-detail.aspx?cell-phone=Motorola-DEFY&cm_mmc_o=Kbl5kzYCjCVAygtzlwCjC4BfByBkz%20KwuYCjCeCKzY%20KwuY%208w_%20Ruuwy

(#9313) petike.hu válasza RootRulez (#9311) üzenetére


petike.hu
csendes tag

Remélem ez így nem túl reklám szagú... mégis igaz.

RootRulez
Mi az még mindig nem jó a porékám? Már rég döfit nyomkodhatnál hivatalos garival ha az apróhirdetéseim között keresgélnél és mégsem 92 ropi és ugyan ugy origi.

[ Szerkesztve ]

(#9314) Auratech válasza Memmaao (#9310) üzenetére


Auratech
őstag

Nyugodj meg! Irinyis-kémiaverseny megyei döntőben megkóstoltam a 10 kémcsőben lévő azonosításra váró folyadékot, mint jó alkímista; természetesen visszahigítva. Nem mondták, hogy nem lehet kóstolni. Négyet felismertem ízről, azután már ...mint a karikacsapás.
A Defy akkor sem ehető de neked megengedem, hogy nyalogasd és egy picit beleharapj, hogy igazi üveg-e?

Auratech Field Recording

(#9315) Memmaao válasza RootRulez (#9311) üzenetére


Memmaao
addikt

Az elmúlt jónéhány postotd mást sem tartalmazott, minthogy se a vodánál, se a ténél nem lehet kapni, és hogy hol érdemes megvenni... Ha csak kb 20 hozzászólást visszaolvasol, látsz egy csomó javaslatot. Legyél már egy kicsit önálló! Mondjuk google: defy + 2 év gyártói garancia és megkeresed a legolcsóbbat, felhívod őket, vagy mail, és ha van, megveszed. Pl [cipzár].

#Auratech: Én 2002-2004 között vegyészkedtem a Petrik-ben, de kémcsövet nem nyalogattam, szóval 1:1 :DD Sőt, 6 év orvosi alatt sem nyalogattam meg semmi szakmai dolgot, még ha a diabetes mellitus azt jelenti, hogy édes húgyár :))

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#9316) petike.hu válasza Memmaao (#9315) üzenetére


petike.hu
csendes tag

Ahogy Gálvölgyi mondaná: Imre hagyjad...

Már leveleztünk.

(#9317) DaDa válasza RootRulez (#9311) üzenetére


DaDa
senior tag

A vodánál március első felében várható, de ez messze nem biztos, ami igen, hogy március első fele előtt nem lesz.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#9318) hegyesidr válasza RootRulez (#9311) üzenetére


hegyesidr
tag

PratNeroGsm

(#9319) tzl


tzl
senior tag

Helyzetjelentés, Froyo szépen muzsikál :)
Ma wines gép közelébe keveredtem, úgyhogy a rootolás is kipipálva, proci 1 ghz-re húzva, marketen is látok már minden alkalmazást, ja meg a kamera 8mb/s adatot produkál, úgyhogy kimondottan jó lesz a videó minősége.

Egy kérdés, feltettem a topicba belinkelt MotoCharge programot, ami minden bootolás után feldobja a beállítóablakát, ahol be lehet állítani, hogy fehér vagy fekete betűt használjon. Ez eléggé zavaró, hogy tudom ezt kikapcsolni?

(#9320) feketepeti válasza schmo07 (#9307) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Amikor én vettem, akkor is készlethiány volt a webshop szerint, viszont az első boltban volt és meg is vettem... 1 hét múlva írt a websop, hogy már van.

A központi készlet az más, mint a boltokban, különösen a viszonteladóknál lévő.

(#9321) RootRulez válasza Memmaao (#9315) üzenetére


RootRulez
félisten

Azért merészeltem ismét megkérdezni, hátha vett valaki valahonnan, mert ez a garancia ügy sem tiszta. Tudtommal 2 év garival kéne kapnom, de a legtöbb helyen 1 év garival van...

═════════════════════════════════════════

(#9322) harijani válasza Edge (#7432) üzenetére


harijani
tag

Hali!

Nagyon jól hangzik, amit írtál.

Sajna nem találom ezt a Widgetlocker-t.

Esetleg segíteni tudnál, hogy találom meg?

Thx

COD forever!

(#9323) harijani válasza harijani (#9322) üzenetére


harijani
tag

Megvan!

Fizetős a cucc. :DD :DD :DD

COD forever!

(#9324) Edge válasza harijani (#9323) üzenetére


Edge
veterán

Én megvettem: tokkal vonóval 400huf volt. :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#9325) harijani válasza RootRulez (#9321) üzenetére


harijani
tag

Hi!

Ha lehet ilyet leírni én itt vettem: gsmline.hu

Korrektek, gyorsak voltak. 1 nap alatt megvolt.

1+1 év gari, 1 év hardver, 2 év szoftver gari. GSM Boltos a garancia, saját matricát ragasztanak.

Remélem nem számít reklámnak.

COD forever!

(#9326) harijani válasza Edge (#9324) üzenetére


harijani
tag

JAjaja,

Tényleg nem nagy tétel...

CSak konstatáltam, hogy megtaláltam :DDD

COD forever!

(#9327) Badb0y


Badb0y
addikt

Mikor lesz már 2.2 hivatalosan :(
Mindj vége az első negyed évnek :( :)) Flash sokszor jól jönne már :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9328) DaDa válasza RootRulez (#9321) üzenetére


DaDa
senior tag

Pontosan én sem tudom, hogy van, de a szolgáltatók is csak egy év garival adják. (legalább is a voda).

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#9329) schmo07 válasza feketepeti (#9320) üzenetére


schmo07
tag

Anno én is webshopos készlethiány mellett vettem az első szembejövő t-pontban
Viszont most - felhivtam vagy 8 t-partnert - a boltjaikban sincs. (Persze a nagy t-pontoknak nincs olyan telefonszáma a honlapon, ahol készletről lehetne érdeklődni, ami szerintem nem túl vevőbarát politika)
Oké, nem sürgős, szóval nem követek el harakirit, ha nem sikerül most rögtön találni. Csak jó lett volna...

Garancia: T-nél két év.
Első hsz-ben van pár sor erről. A gsm boltok garanciája lehet ilyen vagy olyan. Vagy gyári 2 év, vagy bolti 1-2 év.

[ Szerkesztve ]

(#9330) adakiller válasza DaDa (#9328) üzenetére


adakiller
senior tag

vodánál én 2 év garival kaptam

(#9331) Memmaao válasza RootRulez (#9321) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, aki a forumon rendelkezik defy-vel, az mind vette is valahonnan. Én speciel a vodánál. De ha nyomsz a fórumban egy keresést a garanciával kapcsolatban, akkor rögtön meglátod mi a külömbség a gyártói és a bolti (eu) garancia között. Az is kiderült már, hogy ahol gyártói garival, de egy évvel hírdetik, igazából az is kettő év. Szóval innentől kezdve a te döntésed, hogy hol veszed, viszont Petike.hu-nak igaza van, szinte minden hírdetésénél látom, hogy hozzászóltál, jó áron kínálja a telefont, te mégsem vetted meg. Egy kis infó: Lehet b@xa a csőrödet, hogy neki több független vodás készüléke van, 2 év gyártói garival és drágábban adja, mint a voda, de az élet ilyen. Ő jókor jó helyen volt és most keres rajta valamennyit, tekintve, hogy a vodánál nem is lehet kapni, kár azon görcsölni, hogy ott bezzeg 69e vitamax-szal, ha nincs! Én 39e-ért vettem, én is jókor jó helyen voltam... A vodánál azért nem lesz egy darabig, mert az első lerendelt 1500db elfogyott, az eddigi beszállító meg pá-pá csődbement, így a voda új beszállító után kell, hogy nézzen...Szóval, ha valaki 80e-ért kínálja, gyártói 2 év garival, akkor az jelen állás szerint egy nagyon is ütőképes ár! Innentől kezdve a te döntésed, hogy várod a csodát, hogy lehet még lesz szolgáltatói független 11e-rel olcsóbban, vagy megveszed 80e-ért valamelyik boltban...

My name is Bond, James... Dean.

(#9332) DaDa válasza adakiller (#9330) üzenetére


DaDa
senior tag

Tutit nem... a vodánál csak a LIVE-os készülékekre van 2 év, ez pedig ugyebár nem az. Nézd meg jól a garipapírt, a *-os részeket, de talán más is meg tud ebben erősíteni engem.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#9333) Memmaao válasza DaDa (#9332) üzenetére


Memmaao
addikt

Meg tudlak erősíteni, hogy tévedsz! A defy-re a vodafone 2 év! garanciát vállal! De nyugodtan hívd fel a 1270-et, ott is meg fogják erősíteni a dlgot.

My name is Bond, James... Dean.

(#9334) Christin


Christin
csendes tag

Sheep, DeadMeat, Energy, köszönöm a gyors és kielégítő válaszotokat, most már biztosan a Defy-t választom. Remélem hamarosan sikerül hozzájutnom és sikerül ezáltal egy kis angol tudásra is szert tennem :-) Köszönöm mégegyszer, remélem majd boldogulok vele.

(#9335) tzl


tzl
senior tag

Most, hogy végre rootolt a telefon, játszottam kicsit a betűtípusokkal.
Az ubuntu gyártója, a Canonical csinált egy saját betűtípust az ubuntunak, ami szerintem nagyon szép és jól olvasható lcd-n, a defy-on is. Szerintem nagyon szép betűtípus, megmutatom :)

Ja, és még ami fontos, hogy a font szabadon felhasználható az ubuntu font license-ben foglaltak betartásával:
http://font.ubuntu.com/ufl/ubuntu-font-licence-1.0.txt

[ Szerkesztve ]

(#9336) DaDa válasza Memmaao (#9333) üzenetére


DaDa
senior tag

ZOC!, hogy is van ez a 2 év garancia? Ti hogy tudjátok?

Memmaao: Legyen igazad, nekem közvetlen körökből van infóm... a 1270 -elmehet a sunyiba a hivatalos Voda értékesítők mellett!!!! (Tisztelet a kivételnek). De mint írtam, legyen igazad.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#9337) Hakkuuuh válasza RootRulez (#9321) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Basszus, mit kell ezen ennyit rugózni? Ha van egy kis eszed ott veszed ahol 2 év garit adnak rá még ha az pár ezerrel többe is kerül (csak gondolj bele hogy az a pár ezer megéri-e akkor amikor 1év után elromlik ...)
ha kevesebb eszed van vagy spórolni akarsz akkor vedd meg az olcsó helyen és ha valami van vele szívsz!

Alapból mindenhol két évet adnak rá kivéve a kis GSM boltokban ...

Hardcore4Life

(#9338) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Olyan billentyűzetet nem talált valaki, aminek van kompakt nézete (a kétbetűs) és ékezetes is?

(#9339) Z0C! válasza DaDa (#9336) üzenetére


Z0C!
őstag

1 év Vodafone + 1 év gyártói garancia van. (A második évre a jótállás csakis a készülékre vonatkozik.)

[ Szerkesztve ]

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9340) adakiller válasza Memmaao (#9333) üzenetére


adakiller
senior tag

köszi :)

(#9341) feketepeti válasza DaDa (#9336) üzenetére


feketepeti
aktív tag

A Trémobilnál is volt valami kifüggesztve, hogy a második évről érdeklődjünk a munkatársaknál, de nem érdeklődtem...

(#9342) verba


verba
csendes tag

sziasztok!
szeretnék venni egy vodás defyt előfizusat.
holnap megyek bpestre,
valaki segitenne nekem hol lehett még kapni.
(olvastam hogy készlethiány van)
de mégis ha valaki tud valamit segitsen.
köszönöm....

(#9343) Badb0y válasza verba (#9342) üzenetére


Badb0y
addikt

Sehol vodán belül.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9344) norbi93 válasza Narxis (#9279) üzenetére


norbi93
senior tag

igen, plusz 2500 a posta, és minden tartozékával együtt jött, dobozban=) szoval eddig bevált=)

(#9345) Narxis válasza norbi93 (#9344) üzenetére


Narxis
nagyúr

Köszi, akkor már rendelem is! :)

Thanos was right.

(#9346) kzkz válasza tzl (#9293) üzenetére


kzkz
őstag

Szia!

Nem is gyártófüggésre gondoltam, hanem az eltérő kernel miatt kezeli a motorola másképp (hülyébbül).

Van Ubu 10.10-em virtuális gépben, hozzárendeltem a windows-ból a motorola usb modemet bridge-lve, kergeti is az ubuntu az indulás után, de fél perc után kiírja, hogy a kapcsolat bontva. Itt is betárcsázós kapcsolatot kell létrehozni, mint a windows-ban v. hogy tudnék életet lehelni bele?

(#9347) canniball válasza mave13 (#9097) üzenetére


canniball
nagyúr

Van ennek esetleg olyan opciója, hogy a háttérben futva logolja az app.-ok erőforrásigényét?

(#9304) rum-cajsz!
A csak-átnevez-nem-töröl jól hangzik, de mivel a parancssorral sosem kerültünk közelebbi kapcsolatba...

Más.
Az ébresztő tényleg ilyen vagy nálam van valami gubanc?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9348) kzkz válasza tzl (#9335) üzenetére


kzkz
őstag

Milyen billentyűzet progit használsz, hogy vannak külön ékezetes betűk?

(#9349) Memmaao válasza kzkz (#9348) üzenetére


Memmaao
addikt

anysoftkeybord a market-ról, plusz hungarian kiegészítés, szintén a marketról.

My name is Bond, James... Dean.

(#9350) DeadMeat válasza canniball (#9347) üzenetére


DeadMeat
veterán

Olyan,azé nem használom

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.