Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) Halo válasza canniball (#9744) üzenetére


Halo
senior tag

igen - pont erre jutottam, hogy a mostani router jó lesz mert az bridge bridge-s vagy milyen ... :) a lényeg, hogy ő lesz a wifi "hosszabbító" :)

köszönöm a türelmet és az együtt gondolkodást :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#9752) tzl válasza norbi93 (#9747) üzenetére


tzl
senior tag

Nem ástam bele magam, mivel én sbf-ből telepítettem. Ha nem találsz, akkor csinálok majd egyet, de nem ígérem, hogy hamar meglesz, mivel ehhez csinálnom kell egy factory resetet, hogy lementhessem az üres rendszert.

(#9753) tzl válasza Normi813 (#9749) üzenetére


tzl
senior tag

Annak mondjuk van annyi hátulütője, hogy nem downgrade-elhető. Engem nem izgat, mert miért akarnék visszamenni Froyoról Éclairre, de van, akit ez zavar.

(#9754) fps8 válasza Colani (#9663) üzenetére


fps8
senior tag

Nah akkor itt egy új téma.
Volt már szó róla de sehová nem jutott a dolog.
Hát próbáljuk akkor most együtt megoldani a problémámat.
Biztos vagyok benne, hogy velem együtt sok embernek a hasznára válna ha megoldanánk.
Adott egy pc internettel wifi nélkül (és pénz sincs most semmilyen wifire), illetve egy usb kábel a telefonhoz.
A pc windows 7-el van ellátva, és szeretnék internetezni (marketezni, beállítgatni, töltögetni stb.) a Defy-men.
Illetve ha már ez sikerült, adott egy újabb kérdés.:
Meg lehet e osztani az éppen usb-n használt netet, a párom telefonjára a telefon wifi-jén keresztül? :U

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#9755) norbi93 válasza tzl (#9752) üzenetére


norbi93
senior tag

megcsinálnád nekem? az xda-s link nem működik:S hát ha lemented előrre a rendszert és utána csinálsz factory resetet, backupolod, és nem rebootolod a rendszert, hanem egyből tolod vissza recoveryből az azelőtti mentésed, akkor szerintem 10perc megcsinálni elvileg...=)

(#9756) Halo válasza Normi813 (#9742) üzenetére


Halo
senior tag

no, kezdem beleásni magam... :)

tehát a fenti link, amit adtál, az egy módosított gyári 2.2 UK rom, kivett a csóka cuccokat, és belerakott cuccokat, mindezt úgy, hogy gyakrlatilag sbf file-t csinált, s ezt rakom fel az RDS Lite-val, a korábban ABE által leírtak szerint:
http://logout.hu/tema/proba/hsz_4912-4912.html

Tzl: köööösz, csak gyors az iram, vagy a felfogás lassú - majdnem ráeresztettem a gúgli fordítót, hátha többet hoz ki belőle... :) igyekszem megérteni, ötször-hatszor elmondják, azonnal megértem ám! ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#9757) tzl válasza norbi93 (#9755) üzenetére


tzl
senior tag

Megcsinálni kb. 20 perc valóban, de ahhoz kéne 20 perc nyugi zsinórban :)
Ez napközben az irodában nem annyira jön össze, otthon meg két gyerek mellett szintén nehezen :)
De megcsinálom majd :)

(#9758) Shape válasza sheep (#9701) üzenetére


Shape
aktív tag

Köszönöm a tippet kiprobálom hátha segít :R

(#9759) tzl válasza fps8 (#9754) üzenetére


tzl
senior tag

Nem lehetséges, legalábbis egyelőre.
Ellenben egy usb-s wifi stick megvehető már 1600 - 1800 forintért és az megoldja minden problémád.

(#9760) palesz53 válasza fps8 (#9754) üzenetére


palesz53
senior tag

volt rá válasz... :))

szóval usb-vel Te soha az életben nem fogsz netezni (legalábbis a 2.0-val)... :DDD

veszel a géphez egy usb-s wifi adaptert,
[link]
és a 7es vindóz alatt ezzel a pc-t routerré teszed...
és mindjárt eléred majd a defy-al a netet wifin... :R

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#9761) tzl válasza Halo (#9756) üzenetére


tzl
senior tag

A 2.51.1 és a froyo alapú romok eltérnek a korábbiaktól, ebből pedig az következik, hogy ha egyszer feltetted őket, akkor nem lehetséges utána alacsonyabb verziót feltenni a telefonra. A 2.34.1 helyett pl. feltehetted bármikor a 2.21-et, de a 2.51-ről már nincs visszaút. Ellenben, ha nandroid backupként teszed fel, akkor utána feltehető a korábbi rendszer is nandroid backupként.

(#9762) Repp válasza kovee01 (#9694) üzenetére


Repp
tag

PÜ ment.

(#9763) sonkamiki


sonkamiki
tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne: összefoglaló tapasztalatokat a gépről ( +/- tulajdonságok) találok-e itt vagy át kell böngésznem a 9xxx hozzászólást?
Tetszik a "reklámok" alapján a gép, de jobb lenne olyan tapasztalat is akinek már régebb óta meg van a telója.
E52-ről cserélnék erre a gépre és érdekel,hogy megéri-e a cserét. Első Andriod-s és touch-s telóm lenne :), de a Symbian-t is megtanultam :).
Előre is köszi a segítséget.

(#9764) Z0C! válasza sonkamiki (#9763) üzenetére


Z0C!
őstag

E66, majd V845 és most eme szépség.
nem nehéz beletanulni ha foglalkozol vele :)

perpill az asszony gyűlöli már a telefonom...feszt vele foglalkozok :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9765) ujtordai válasza Link_ (#9715) üzenetére


ujtordai
tag

Hello

Megoldódott ez a problémád, kiderült mi volt a baja?
Szervíz megcsinálta?

☻♂♫

(#9766) Halo válasza Z0C! (#9764) üzenetére


Halo
senior tag

küldd át hozzánk, én meg megyek hozzátok :D

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#9767) Gábris27.


Gábris27.
csendes tag

Sziasztok!

Kérdezném,hogy a hívás utáni fagyások szoftver frissítéssel megszűnnek? Nekem még a 2,34,1 verzió van a telón.
Illetve a frissítést hogy kell csinálni?

Köszi!

(#9768) Grafy12


Grafy12
aktív tag

Sziasztok!

Szerettem volna csatlakozni a Defy tulajdonosok táborához, miután szinte kívülről megtanultam ezt a topicot ! Meggyőződésem, hogy a Defy az egyik legjobban sikerült telefon amit mostanában gyártó összehozott! Illetve az lenne, ha lehetne kapni!!! Vodás vagyok
200 Surf csomagban vettem volna, előrelátóan 2 hete leadtam a rendelésem a telóra, hogy ne essek pofára, gondoltam beszerzik. A hölgyikék természetesen megígérték hogy semmi gond , meglesz. Ma go az üzletbe és azzal fogadtak, hogy esélytelen, a Motorola nem szállít az egész országba, a központi raktár üres, nem lesz Defy! :W Elszomorított az ügy , de nem adtam fel, átmentem a Voda márkaképviseletbe innen, de ott még pesszimistábbak voltak.
Ha van olyan ember aki ennél frissebb és jobb hírrel szolgálhatna nekem kérem az tegye meg! :F

Thx előre is

Még annyit: ABE az első hozzászólás naon faxa lett grat :) sokat tanultam belőle :K

(#9769) schmo07


schmo07
tag

Ha nem lesz leharapva a fejem (ha mégis, akkoris.. :) ) megkérdezném én is

- Azon kivül, hogy arról már nem lehet visszalépni - mi a gond a 2.51-el?

- Egyáltalán miben jobb, mik a javitások benne (igen, rákerestem, nem találtam)

- És még egy kérdés: ha frissítek, akkor törlődnek a beállitások, letöltött programok... ? Vagy igazából észre se lehet venni hogy lefuttattam?

Grafy,
Sajnálom, tényleg gáz a helyzet.
Neked kell eldönteni, hogy vársz, hátha mégis lesz a vodánál, vagy keresel használtan kevésbé kedvező áron vagy veszel gsmboltban (ha van) még kevésbé kedvező áron...
Ja, esetleg még szóba jöhet a T, ha van ismerősöd, aki esetleg aláirna hűséggel (de a vodához képest ez se annyira jó ár).

[ Szerkesztve ]

(#9770) bwoay válasza Grafy12 (#9768) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem szállít a motorola, mivel nemigen van kinek a Motoker csődje után. nyilván (?) ez egy átmeneti helyzet, de hogy mikorra lesz megoldás... én már nézegetem a gyári független készülékeket, holott flotta csomagban vettem volna , viszonylag olcsón. nade így meg választhatok fehéret :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9771) RootRulez válasza bwoay (#9770) üzenetére


RootRulez
félisten

Áh én inkább várok, nem visz rá a fehérre semmi. :N Nokia 5630-asom elment és most 3310-essel nyomulok. Kellemes napoknak/heteknek nézek elébe :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#9772) norbi93


norbi93
senior tag

senki se tud küldeni egy recoverys backupot 2.2-ről?

(#9773) zsirfecske


zsirfecske
addikt

jelentem énis rátoltam a hivatalos 2.51 frissítést a 2.21 BLUR retail DE telómra! tejósiten mi lesz itt a 2.2-vel? nekem már most is érezhetően gyorsult, app menü immár nem akad, a touch screen tényleg érzékenyebb (nem duma, home váltáskor is egész más). minden megmaradt, egyelőre a csengőhangok/kontaktok is rendben. az update notes-ok alapján még google security patchek is kerültek bele, tehát egyelőre boldog vagyok (kop-kop-kop). remélem a froyo is ilyen simán fog majd menni (ha nem is ota, de ilyen letölthető updaterrel), 10-15 perc volt 2 újraindítással :C

szerk.
nyilatkozni még nemtok a hívás utáni fagyásokról, de másik defy-on is ki fogom próbálni, az sajna mostanában néha kevés térerőt talál, hátha meggyógyítja az update.

szerk.2, schmo07-nek

Highlights

After downloading and installing the software update, you will notice:

Phone and Call Stability:
Improved stability, resulting in fewer occurrences of unresponsiveness and/or programs closing unexpectedly

Updated Google Android Applications:
This enhancement provides an updated version of Google Mobile Services apps

Improved Phone Performance:
Performance improvements for touch screen, proximity sensor, and the ambient light sensor

Improved Security:
This enhancement contains new Google security patches

[ Szerkesztve ]

(#9774) Gábris27. válasza zsirfecske (#9773) üzenetére


Gábris27.
csendes tag

Szia!

Így csináltad ahogy itt le van írva: http://logout.hu/tema/proba/hsz_4912-4912.html ???

(#9775) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok!
Ma lettem tulaja egy ilyen telefonnak és vannak kezdeti nehézségeim. 1hsz elolvasása ellenére sem jöttem rá, hogy hogyan lehet pc-hez csatlakoztatni. Elvileg a winfosban meg kellene jelennie, hogy új hardver stb... a telón lehúzom a menüt beállítom a usb-s kapcsolatot stb, de sajátgép nem lát semmit. win7em van.

(#9776) mave13 válasza Wayne (#9775) üzenetére


mave13
őstag

Kell hozzá driver, ha WinXP van a gépeden.

[link]

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#9777) zsirfecske válasza Gábris27. (#9774) üzenetére


zsirfecske
addikt

én nem rootolok, nem mókolok :) csak hivatalosan.

a mai facebook post nyomán felmentem a már fentebb beidézett motorola linkre, letöltöttem a megfelelő hivatalos moto updatert és követtem az utasításokat. de ez nekem csak azért lehetőség mert eu import független DE verzióm van, még november elején vettem gsmline-nál, mikor még nem is volt hazai forgalmazás. gondolom később FR, CEE-re és SAE (vagy milyen) verziókra is kiterjesztik ezt az update-et is.

mindenesetre örülök hogy bejött a számításom, ha már 109k-ért vettem az elsők egyikét az országban, akkor remélem annak idején a froyot is az elsők közt kapom majd meg. köszönöm ezt a német piac nagyságának, rájuk legalább odafigyelnek.

ja és fizetős marketet magyarországnak!

UPDATE:
tudom mindenki szolgáltatónál szeretné venni mert olcsóbb, de aki nagyon készlethiányba ütközik, annak megoldás az amazon, is pl. a német, angol. 82 ill. 86 ropi átszámítva, persze a szállítás megint más. de ez csak ötlet, ott az ebay, vagy a hazai független verziók is.

[ Szerkesztve ]

(#9778) vétó válasza sonkamiki (#9763) üzenetére


vétó
aktív tag

én használok a Defy mellett E52-őt. nem is érdemes összehasonlítani a kettőt. az E52-t már teljesen visszabutítottam telefonná. Az egyetlen előnye a hosszú üzemidő, de semmi több

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#9779) zsirfecske válasza zsirfecske (#9777) üzenetére


zsirfecske
addikt

hoppsz, én linkeltem mégis benéztem: természetesen a pixmaniás FR verziók is frissíthetők hivatalosan, nem csak a GB, DE-k.

(#9780) b4zsi- válasza zsirfecske (#9777) üzenetére


b4zsi-
őstag

ez nagyon jó hír mennyit javít rajta a 2.51. Ha vennék telefont én se szeretném rootolni csakis használni.... Én most a kivárós stádiumomban vagyok október óta, de azóta jópár telefon kijött de még mindig a defy a favorit. Hát ha meglesz ez a telefon örülni fogok, hogy olcsóbban kaptam meg, de legalább láttam itt a sok boldog arcot és felkészítettem magam az örömre :D

(#9781) Gábris27. válasza zsirfecske (#9779) üzenetére


Gábris27.
csendes tag

Akkor én most hogy tudnám frissíteni 2.51-re ? :-)

(#9782) Dotcom válasza zsirfecske (#9779) üzenetére


Dotcom
aktív tag

Itt a CEE-hez is van 2.51.1

nem működik hivatkozás letöltése.. :(

[ Szerkesztve ]

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#9783) Steven válasza Dotcom (#9782) üzenetére


Steven
addikt

ez a gondom nekem is ma.... és nem találtam hivatalossan no bluros CE verziót valaki adjon linket pleaeeeese

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9784) Wayne válasza mave13 (#9776) üzenetére


Wayne
aktív tag

windows 7em van 64bit. Ezt a filet szedtem le: Handset_USB_Driver_64_v4.9.0.msi
De nem történik semmi, ha rádugom pc-re, elvileg fel kellene jönni egy abalknak, hogy új hardver, ha eszközkezelőben frissítek akkor sem talál semmit. Telon usb connection memory card accesre van állítva...

(#9785) gombi01 válasza Wayne (#9775) üzenetére


gombi01
tag

Ne parazz ezen, nem Te vagy a bena a win7 szopat. Mai napig nekem sem sikerult vele felismertetnem, nem is jelzi hogy uj hardver vagy valami a kocsogbura. szerencsere van egy XP-s gepem azzal minden klafan megy. Azt meg nezd meg hogy az alaplapra a szgeped hatuljanal epitett usb be dugod vagy olyanra ami a haz oldalan vagy elejen van, nem mindegy...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9786) gombi01 válasza Wayne (#9784) üzenetére


gombi01
tag

Jah es meg hogy turbozzam a 32bites win7-em is felismerte, csak vettem RAM-ot es kenytelen voltam 64bitre valtani...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9787) Wayne válasza gombi01 (#9785) üzenetére


Wayne
aktív tag

Ezt nem hiszem el, hogy 2011ben azért kell 32bites XP-t!!! felraknom, hogy menjen egy nem ezer éves telefon! Nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Senkinek sem megy widows 7en???

(#9788) mave13 válasza Wayne (#9784) üzenetére


mave13
őstag

Nem jelenik meg, mint meghajtó sem?

Nálam volt olyan gond, hogy ha nem közvetlenül az alaplapra dugtam, hanem mondjuk egy toldóra, vagy a front panel USB csatlakozójába, akkor nem történt semmi.
Ha a telefon sem pittyen egyet, és nem írja, ki a "címsorban", hogy USB kapcsolat, nem áll neki tölteni, és a PC sem csinál semmit, akkor valami hardveres gond van a PC, és a Defy között. Vagy a kábel, vagy az érintkezés. Próbáld meg egy direkt alaplapi USB-ről is!

Nekem 64 bites Win7 alatt faszán megy. AMD gép. A melóhelyen WinXP 32 bit + Intel gép, otthon Win7 32 bit, AMD. Mindenhol működik.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#9789) Vadafene


Vadafene
csendes tag

1. Jól gondolom hogy 2.34-es romra nemigen lehet közvetlenül froyos nandroidot tenni?
(kell az sfb a bootloader vagy más miatt?)
2. Jól emlékszem hogy csak a kínai froyo romról lehet visszajönni eclair-re?
3. Aki kínai rom alapon nyomja, tapasztalta a led végleges behalását?

(#9790) caverinha


caverinha
aktív tag

Engem is érdekelne a 2.51 hivatalos frissítése FR-re,ha tényleg megmaradnak utána telón lévő dolgaim,h mi szerint zajlik ez az egész? :)

(#9791) tzl válasza Wayne (#9784) üzenetére


tzl
senior tag

Első körben phone portal módba állítsd, úgy dugd rá. Nekem csak virtuális gépen van Win7, de simán látta a telefont.

(#9792) tzl válasza Vadafene (#9789) üzenetére


tzl
senior tag

Elvileg lehet 2.34-re froyot tenni nandroiddal, de biztosat nem tudok, mert nem próbáltam.

(#9793) Wayne


Wayne
aktív tag

Megoldódott! Köszönöm a segítséget! Sehogy sem ment, ahogy írtátok, kínomban újraindítottam a telót és utána minden ok lett. Android is olyan, mint régen a wifosok, hogy újra kell indítani, ha bebugzik valami?! :) Milyen memoria kártyát javasoltok hozzá? Méret illetve sebesség is érdekel. Ez az első okostelóm, bocs a hülye kérdésekért.

[ Szerkesztve ]

(#9794) norbi93 válasza gombi01 (#9786) üzenetére


norbi93
senior tag

nekem se ismeri fel a win7, szóval hétvégén megy fel xp-s laptopról azt kész:D

(#9795) norbi93 válasza gombi01 (#9786) üzenetére


norbi93
senior tag

ez dupla lett.

[ Szerkesztve ]

(#9796) kistoka válasza Wayne (#9787) üzenetére


kistoka
tag

nekem a 32bites win 7 Windows media sinc modban felismeri és portal and tools-ban nem . azt irja, hogy nincs illesztőprogram pedig felraktam.ugyanezt csinálta a nokia x6 is de a régi 5130xm az működik :F

(#9797) mbaluka válasza Vadafene (#9789) üzenetére


mbaluka
csendes tag

2.34-re simán felteheted a nandroidos froyot. ABE itt írta le: [link] . Gyakorlatilag Neked csak 11-18-as pontig kell megcsinálni. Persze előtte rootolni kell a telefont.
Kipróbáltam a visszalépést, hibátlanul működött.

[ Szerkesztve ]

(#9798) x.pet


x.pet
tag

32bit Win7, működik minden usb módban. Nem mindegy melyik usb port (2.0 legyen), illetve nekem csak gyári kábellel megy, Belkin kábellel nem volt jó.

(#9799) norbi93 válasza mbaluka (#9797) üzenetére


norbi93
senior tag

de hiába ha nem él a nandroidos link!! :O :O

(#9800) sonkamiki válasza vétó (#9778) üzenetére


sonkamiki
tag

Köszi az infót! :)
Az üzemidő....hát igen,Nálam az is mérvadó, de a mai touch telók jó ha kibírják az átlag 2 napot.
Kicsit félek az Android rendszertől.
Nekem az a lényeg,hogy az emaileket letöltse Nekem akár otthoni wifiről is, GPS-t is lehessen használni (nem tudom van e rá ingyenes szoft.?), néha fotóznék, a kijelző jól olvasható és viszonylag "nagy" legyen ( 3,7" teljesen jó), a NET és térerő stabil legyen.
A legfontosabb,hogy egyszerű és felhasználóbarát legyen a teló.
Dvix-t vagy jobb minőségű videókat le lehessen vele játszatni (nem kell HD minőség), utazáskor jól jön, illetve az FM rádió legyen benne.
Az IP67 szabvány nem érdekel....eddigi telóim is megvoltak a vízi sportok és az ejtőernyőzés nélkül :D
Ha ezeket megbízhatóan tudja hozni akkor valószínű lecserélődik az E52-m.
Bocs az offért :).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.