Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) sheep válasza Shape (#9683) üzenetére


sheep
addikt

egy ötlet:
úgy vettem észre, hogy a hátlap kicsit rezonálhat (mivel íves a belsejében lévő merevítőborda és a retesz ráfeszíti azt az akksira)
viszont emiatt nem fekszik fel teljesen az akksira belül
esetleg próbáld meg, hogy nagyon vékony ~0.5-1mm szivacsot vagy puha valamit ragasztasz az aksi hátára (persze kétoldalas ragasztóval hogy le lehessen szedni) vagy a hátlap két bordájára, lehet hogy megszünteti a rezgést
én már voltam így más telefonnál és ott segített...sztem egy próbát megér

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#9702) palesz53 válasza kistoka (#9680) üzenetére


palesz53
senior tag

az nekem sem ment elsőre! előbb csatlakoztasd a telót usb-n (portal and tools módban), majd utána indítsd el a sw updater-t a gépen... (nálam legalábbis így működött)

tényleg - van ennek a topiknak mod-ja? :F
ilyen hangnem után minimum pár nap ban-t máshol simán kiosztanak...
meg persze takarítanak is...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#9703) Dotcom válasza palesz53 (#9702) üzenetére


Dotcom
aktív tag

Biztos leköti őket a vv4 topic...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#9704) bwoay válasza Wheelbarrow (#9664) üzenetére


bwoay
nagyúr

igen, ezt többen felróják az androidnak. ilyenkor szokás megkérdezni, hogy fel tudnád-e sorolni, melyek azok a nyílt mobil oprendszerek, amik képesek erre?

ami pedig a kirohanásaid illeti: megkérlek, hogy ezt itt, ilyen formában ne!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9705) szkajt válasza palesz53 (#9702) üzenetére


szkajt
csendes tag

erre már bwoay se jár.. :)
szerk.: hopp az emlegetett.. "madár" :D
mondjuk tényleg borzalmas ami itt megy, kíváncsiságból és előítélettől mentesen átnéztem a szifon4 topikjába és meglepett hogy milyen normális ott a légkör, szinte kedvem lett olyat venni pedig undorodom az almától.

amúgy jbugi orange romja repcsi módban 2%-ot eszik 8 óra alatt, nagyon jól bírja, csak amikor a settings battery managernél megnyomom az aksi ikont hogy részletes adatokat nézzek, akkor folyton FC-zik.. de majd ha összegyűlt a 10 hozzászólásom XDA-n akkor megmondom neki is.. :D
amúgy meg teljesen meg vagyok elégedve a telefonnal, most már le is nyugodtam..
még majd ráheggesztem valamikor a 720p-t és kész :)

[ Szerkesztve ]

(#9706) Halo válasza Repp (#9687) üzenetére


Halo
senior tag

kösz a választ!
a ping miatt a pc-nek kanócosan kell csatlakoznia... hüle játékok :)
a másik meg: üvegszálas a net - a bejövő és a szobába telepített modemet nem tudom speckó szerszámok nélkül átrakni máshova. A tetőn belül nem hagyhatom, mindenképpen le kell hoznom a házba.
így marad az eredeti, a másik részre átvitt utp-re varázsolok majd valahogy wifis netet...

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#9707) Vadafene


Vadafene
csendes tag

Néha erősen gondolkodom, hogy indítani kellene egy másik Defy topikot, amibe a komolyabb dolgokat lehetne megtárgyalni, pl. tapasztalatok új romokkal, érdekes, hasznos progik Defyra.
Ja, és visszavárnánk ABE-et. :D

(#9708) Halo válasza Vadafene (#9707) üzenetére


Halo
senior tag

+1

nosza! :) hamar egy Defy-buhera topicot az okos népnek! :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#9709) szkajt válasza Halo (#9708) üzenetére


szkajt
csendes tag

ja csináljunk valami zárt klubbot, ahova csak egy működő froyo screenshottal lehet belépni meghívás alapján, aztán valami külön kézfogást is kitalálunk (de akkor már a Monty Python style) :D én benne vagyok! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9710) kistoka válasza palesz53 (#9702) üzenetére


kistoka
tag

így sem jó.gondolom valami baj lehet a win7-tel,mert ilyen kapcsolódási gondjaim már a Nokia x6-nál is voltak :(

(#9711) Auratech válasza Halo (#9674) üzenetére


Auratech
őstag

Ha kiviszed a laptopot és win7 fut rajta nem kell ruter sem. a win7 virtual miniportján (beépített funkció) keresztül a megosztott net kapcsolatot a Defy is látja. 15-20m-es körzetben.

Auratech Field Recording

(#9712) bwoay válasza Vadafene (#9707) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezen inkább ne gondolkodjatok, mert csak kavarodás lenne belőle, tapasztalatból mondom.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9713) Auratech válasza sheep (#9701) üzenetére


Auratech
őstag

Én egy papírzsepi sarkát tettem bele nem a zörgés miatt, csak mert oldalirányban mozgatva a telefont lötyögött picit az aksi. Azt hittem a haptic motor, de persze nem.

Auratech Field Recording

(#9714) Memmaao válasza Wheelbarrow (#9669) üzenetére


Memmaao
addikt

Miért, mit gondolsz, mi a smartphone, ha nem egy androidos telefon????? Ha szerinted a komputer kikapcsolva jó polcnak, hát a defy jó ping-pong ütőnek! Ha meg itt másokat b@szogatsz, hogy olvassanak utána, hát te olvass utána a linux működésének, az android is úgy működik.

És, hogy most végigfutottam a többi hozzászólásodat: Te tényleg egy IDIÓTA vagy!!!! A "nem smart phone"-ok azért tudnak ébreszteni kikapcsolt állapotban is, mert a jó belső óra elég a telefon indításához. Egy smart phone-nál energiaigényes a rendszer felállása, ha éjszaka repülő módba rakod, kevesebbet fogyaszt, mint egy ki-be kapcsolás... Mond, mikor láttál te olyan smart phone-t, pc-t, laptopot, mac-et, ami kikapcsolt állapotból magától bekapcsol???? És itt nem a hibernálásról, sleep módról beszélünk, hanem a kikapcsolásról!

Mellesleg a vodás nyavajádat ZOC!-nak írni, mert voda-dolgozó?????

És Halo szavaival élve PEACE! OVB!

---
hát volt mit kiszedni belőle. nem értem, miért kell ez, ha már megkapta a figyelmeztetést..

[ Módosította: bwoay ]

My name is Bond, James... Dean.

(#9715) Link_


Link_
csendes tag

sziasztok!

a néhány hete vett defy-om újabban teljesen használhatatlanná vált, mint telefon

ha 3g-s hálózatra váltok, akkor 90%-ban nem működik a hívás, általában hálózatot se talál, és engem sem lehet hívni, 2g-re állítva ez az arány valahol 50% környékén mozog, de ekkor is gyakoriak a vonalbontások, órákat késő sms-ek

a nettel nincs semmi baj, de a telefonon telefonálni is szeretnék :(((

más is tapasztalt már ilyet? ez lehet szoftverhiba, vagy csak a szervíz segíthet?

(#9716) Auratech válasza Halo (#9706) üzenetére


Auratech
őstag

N-es ruterrel már nem olyan egyértelmű. A ruterek ált. 100mbit-es csatlakozásúak. Kipróbáltam, hogy bekábelezem a gépet az emeleten. miután megvolt kiderült, hogy N-es wifivel gyorsabb, hiszen az 150mbit. Dróton 11-es, wifivel 9-es volt a ping. Ha gigás a ruter, az gyorsabb. A réven többet nyersz, mint amit a vámon veszítsz.

Auratech Field Recording

(#9717) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Ugyancsak az elejétől olvasom a topicot , ha a Defy fórumára hiszitek azt hogy sok a vita,felesleges off,rossz hangnem akkor nézzetek át a Nokia N8-hoz. Ott aztán van Mónika show... :(

(#9718) koveradam


koveradam
tag

Sziasztok ma Defy tulaj lettem! :D Annyi kérdésem lenne, hogy szerintetek fürdés közben a párától nem lesz baja a készüléknek ha ott netezgetek vele? Mert féltem a kicsikét!!! Tudom hogy víz álló de a pára sem zavarja meg belül?

(#9719) Auratech válasza Wheelbarrow (#9675) üzenetére


Auratech
őstag

Kezd érdekelni, milyen is lehet egy smartphone? Lehet-é rútolni rútul, vagy csak attól okos, hogy előbb fölébred, mint én. Az n82 nokiámon kikapcsolva faszán tudtam kémkedni, használva a mikrofont, sms vezérléssel. Az "kikapcsolva" is ébresztett. Bizonyíték, hogy tegyél egy "kikapcsolt" telefont egy bekapcsolt rádió mellé az MW sávon. pittyeg időnként. Csak akkor nem működik, ha kiveszed az aksit belőle. Hogy a vak állapotot minek nevezi a leírása, az egy dolog.

Ezen a topicon a hozzászólók a telefonbuhera bűvöletében tobzódnak, különben minek olvasnának el ennyi "hülyeséget". A selejt hozzászólások pedig kellenek. Senki nem a disszertációját jön ide megvédeni, napokig rágva a válaszadást, hogy az kellően tömör és lényeglátó legyen.
Vannak hullámok, mikor sűrűbb a tartalom, mert lényegi kérdések kerülnek palettára és sokak figyelme adódik össze. Van holtidő, afféle uborkaszezon, mikor illedelmesen offolgat az ember.

Auratech Field Recording

(#9720) norbi93


norbi93
senior tag

Sziasztok!
A telefonomon jelenleg az alap 2.21-es rom van blurral meg minden hülyeséggel. A CPU-t felhúztam 1.2 ghz-re de setcpu szerint 600mhz után 1200 a következő amire tud a proci ugrani. hogyan lehet köztes frekvenciákat beállítani?

(#9721) Auratech válasza koveradam (#9718) üzenetére


Auratech
őstag

A pára kevésbé megy bele, mint a víz, hiszen nincs nyomás különbség. Bár ha beletennéd egy kuktába....
Elméletileg nem lesz baja. Statisztikailag igen. Valószínűleg kibírja. szerintem...

Auratech Field Recording

(#9722) Steven válasza Auratech (#9716) üzenetére


Steven
addikt

http://and-developers.com/sbf:defy

[link]

nemtudjátok mi történt ezzel? van új link az FW-khze?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9723) Auratech válasza Steven (#9722) üzenetére


Auratech
őstag

ezt most miért kaptam?

Auratech Field Recording

(#9724) vétó válasza Auratech (#9723) üzenetére


vétó
aktív tag

hátha te rontottad el. kinézi belőled :DDD

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#9725) Steven válasza Auratech (#9723) üzenetére


Steven
addikt

bocs mindenkinek szólt nem is néztem hogy újra vagy válaszra nyomok ...amúgy nem mindegy válaszolj!!! :DD :P

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9726) Auratech válasza Steven (#9725) üzenetére


Auratech
őstag

összeadtam az oldalon lévő karakterek számát és binárisan decimáltam nincs vele baj 42 lett

Auratech Field Recording

(#9727) BitiOne


BitiOne
tag

Erről tudtok valamit? Érdemes lehet beszerezni egyet? Esetleg valakit érdekelne? (többen rendelhetnénk, már ha van valami értelme)
Mugen Power 1700mAh Extended Battery for Motorola MB520 Defy

//=// (( )) (( )) //-\\ //=//

(#9728) palesz53 válasza kistoka (#9710) üzenetére


palesz53
senior tag

én xp-s géppel csináltam

bitione - érdekes, de megér 10e-t? tudni kéne mennyi ideig bírná vele a teló... (meg épp out of stock - majd márc 7.-én lesz csak...)
nem néztem milyen szállítási opciók vannak, de ez még vámmentes érték lenne, több darab már nehezen...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#9729) BitiOne válasza palesz53 (#9728) üzenetére


BitiOne
tag

Én is ezután érdeklődöm, hogy ad e annyi +, hogy megvegye az ember. + fél óra üzemidőért nem kéne.

//=// (( )) (( )) //-\\ //=//

(#9730) ujtordai


ujtordai
tag

Hello

A Defy átlagos használat esetén meddig bírja töltés nélkül?

köszi.

☻♂♫

(#9731) DaDa


DaDa
senior tag

Tudom, hogy már rég volt róla szó, de saját hibám kijavítandó valóban 2 év garit adnak rá a szolgáltatók. Legalább is a Voda, és elnézést kérek a hibás infóért! :o :W

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#9732) palesz53 válasza ujtordai (#9730) üzenetére


palesz53
senior tag

olyan 1,5 nap (több nem, inkább kevesebb)...
de ha sok wifi vagy navi is megy, napon belül lemeríthető...

bitione - ha mondjuk egy jó fél nappal meghosszabbítaná az üzemidőt, akkor már elgondolkodtató lenne...
de akkor már kéne hozzá egy mugen honda is... :DDD

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#9733) DaDa válasza ujtordai (#9730) üzenetére


DaDa
senior tag

Hát az átlagos használat azért átlagos, mert benne van a nagyon kevés és a nagyon sok is, de egy átlagos-átlagos használatot véve (tudom mire gondolsz) :DD kb. 2 nap. Nekem legalább is ennyit bír és én talán átlagos vagyok.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#9734) Normi813


Normi813
csendes tag

Az 1. hozzászólást updatelni kellene, nem?:) Például szvsz. már van viszonylag hibátlanul működő froyo rom.. ;]

Egy ideje csendben követem a topicot, de tapasztalatok híján nem szóltam hozzá a témá(k)hoz. Tegnap feltettem Pay romját és eddig tökéletesen működik. :)) Asszem' flash-lázat fogok kapni..:D

(#9735) VD válasza ujtordai (#9730) üzenetére


VD
őstag

Ha használod, akkor egy napot elvergődik.

Nállam mivel munka eszköz, meg van gyötörve rendesen.
Munkanapon exchange, rengeteg hívás, némi internet, így olyan 8-10 órát bír.
Hétvégén nem buzerálom, olyankor kibírja péntek estétől hétfő reggelig.

(#9736) Z0C! válasza VD (#9735) üzenetére


Z0C!
őstag

exchange-t hogy? mivel? :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9737) VD válasza Z0C! (#9736) üzenetére


VD
őstag

Moxier Mail.

Tudja a gyári kliens is, csak az fapados, szar a widgetje, meg különben is, a moxier-t már megszoktam. :DDD

Jah és idáig ez az egyetlen amit találtam és nem kér biztonsági kódot, de mégis működik a hitelesítés! :DD

[ Szerkesztve ]

(#9738) norbi93 válasza Normi813 (#9734) üzenetére


norbi93
senior tag

légyszi küldj linket arróla hibátlanul működő froyo romról, mert én még mindig az 1.hsz alapján tájékozódok :O rds lite-tal simán telepíthető?

(#9739) vétó válasza ujtordai (#9730) üzenetére


vétó
aktív tag

nálam mostmár másfél hónap után beállt az akksi; reggel leveszem a töltőről, és következő nap este lefekvéskor ráteszem. Ez ugye kb 1,5 nap. Viszont nem 0-ra van ilyenkor merülve (legutóbb pl 40%-al tettem töltőre így).
Nálam 24/24 megy a Wifi, fixen 2G-n használom. 5 percenként mennek az e-mail és twitter letöltések, amiket meg is nézek a telefonon. Naponta kb 30 percet beszélek összesen, de ez sok rövid hívásból jön össze. Böngészek is rajta egy keveset, egy-két youtube videó naponta, markecolás, számológép, naptár, feladatlista... nekem ez az átlagos használat.
Tapasztalatom szerinte a GPS eszi rendesen a villámot, azzal tehát óvatosan. Autóban navigálásra érdemes töltő jelenlétében használni, geocaching esetén csak a célpont közelében bekapcsolni.
Ha elmegyek itthonról, akkor Wifi-t kikapcsolom, 3G-t be. Az szintén többet fogyaszt, de egy napot (kora reggeltől késő estig) úgy is elmegy.

érdekességként: korábban használt SE P990i-nél a Wifi zabálta az akksit, azt ezért nem is nagyon használtam.

[ Szerkesztve ]

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#9740) tzl válasza norbi93 (#9738) üzenetére


tzl
senior tag

Én nem a Pay féle romot használom, hanem a kiszivárgott stock UK romot, de az is hibátlan :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933555

(#9741) tzl válasza BitiOne (#9727) üzenetére


tzl
senior tag

Hát, szerintem nem olyan sok az a plusz 160 mAh, hogy megérjen annyi pénzt az akksi, amennyiből majdnem kijön két 1540mAh-ás. Szóval szerintem jobban megéri venni két sima pótot, mint egy kicsit nagyobbat.

(#9742) Normi813 válasza norbi93 (#9738) üzenetére


Normi813
csendes tag

Nem egy egyszerű RSD-s műveletről van szó, de kis türelemmel és odafigyeléssel lazán megvalósítható.
Le van írva minden, csak követni kell az utasításokat.:)

Arra figyelj, hogy amikor a kiszivárgott gyári UK Romot letöltöd, az egy rar fájl, de a hosszú fájlnév miatt ezt a windows nem tudja, ezért neked kell beírnod mögé. Utána kicsomagolod és megkapod az sbf fájlt amit felnyomhatsz az RSD-vel.:))

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=943258

(#9743) Halo válasza Normi813 (#9742) üzenetére


Halo
senior tag

pfffúúú.... nézegetem már egy ideje ezeket a ROMosításokat, de... nem értek dolgokat, így nem is igen merek belehúzni.

ABE leírásai biztosan jók - de nekem tudnom kell, mit miért csinálok, ha elakadok, elakad a gép, akkor tudjam, hogyan kell, hogyan tudom visszaállítani, visszacsinálni.

Tzl font-lecserélős hsz-e tökéletes volt ilyen értelemben számomra: a végén volt egy összefoglaló, hogy mi micsoda. valami ilyesmi kellene ehhez a romosításhoz... venné valaki a fáradtságot? :)
nem költőinek szántam a kérdést :C

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#9744) canniball válasza Stauffenberg (#9538) üzenetére


canniball
nagyúr

Én meg azt hittem azért van mindkettő, mert a Contacts a kapcsolatok kezelésére, a Dialer pedig telefonálásra lett teremtve. Ha az előbbit legyilkolod
- nem tűnik el a Dialer-ből ez a fül?
- tudsz a kereső "gomb"-bal a névjegyek között kutatni?

Halo!
Esetleg a kiskonyhába is berakhatsz egy wifi routert, így lesz kint kábeles és vezetéknélküli net is.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9745) tzl válasza Halo (#9743) üzenetére


tzl
senior tag

Ha rsd-vel csinálod, (sbf fájlt töltöttél le), akkor egyszerű. Telefon rádug portál módban, rsd elindít, fájl kiválaszt, start gomb megnyom, vár, kész. Nandroid backup esetén clockworkmod telepít, system recovery nevű program elindít, install recovery system (clockworkmod telepítéséhez root kell), a letöltött cuccot kicsomagolod Az sd-re a goapkrev/backup könyvtárba (ott csinálsz neki egy könyvtárat, pl goapkrev/backup/froyo vagy bármi, a KICSOMAGOLT cuccot bemásolod oda, telefonon kikapcsolod az usb debugot, majd a system recovery programban kiválasztod a recovery boot opciót, teló újraindul, menüben kiválasztod a backup & restore pontot, restore, majd ott az általad megadott könyvtár neve és kész is. Amikor végzett, reboot és már az új rendszer fogad. Recovery bootban hangerő gombbal lépkedsz a menük között, kiválasztani meg a power gombbal tudsz.

(#9746) DaDa válasza canniball (#9744) üzenetére


DaDa
senior tag

Bármelyik gyári apps-ot törlöd gondjaid lesznek, főleg ami "alap" progi pl. dialer, contact, sms, mail, account...én nem bántanám ezeket. A dialert már egyszer töröltem...uána jött az rsd lite.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#9747) norbi93 válasza tzl (#9745) üzenetére


norbi93
senior tag

az én telómon 2.1 van még, van recovery, de nem találtam letöltőlinket egy darab 2.2-es romhoz sem, ami nandroid backup lenne... tudna vki linkelni egyet?:S

(#9748) Memmaao


Memmaao
addikt

Aki használja a circle battery widget-et, az új update már motorola kompatibilis és 1%-ként mutatja az akku fogyást.

My name is Bond, James... Dean.

(#9749) Normi813 válasza norbi93 (#9747) üzenetére


Normi813
csendes tag

Szerintem az RSD Lite-tal egyszerűbb feltenni az alap 2.2 ROM-ot.

Gyári UK 2.2 ROM
:))

(#9750) norbi93 válasza Normi813 (#9749) üzenetére


norbi93
senior tag

ezt a verziót már letöltöttem, csak az a problémám hogy az usb-je a gépemnek valószínű érintkezőhibás, mert minden eszközt amit rádugok eldobál egyfolytába, és update közben nemhiszem hogy szerencsés lenne ha eldobná, ezért lenne szükségem egy recovery backup verzióra:S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.