Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) tzl válasza b4zsi- (#9599) üzenetére


tzl
senior tag

Az enyémen komplett alaplap csere volt.

(#9602) DeadMeat válasza tzl (#9601) üzenetére


DeadMeat
veterán

?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#9603) Auratech válasza Nippon (#9597) üzenetére


Auratech
őstag

énistökrefélek a tárgy az tárgy minél nagyobb interakciós szabadságfoka van annál kisebb az esélye a hibátlan működésnek ez az entrópia nem szabad ráépítened a bizalmadat amíg teszi a dolgát becsüld meg utána kuka a gépek addig szolgálnak, amíg nem függsz tőlük, utána bosszút áll a lelkiismereted, amit kicsinyességnek hívnak (sys-admin)

Auratech Field Recording

(#9605) gagavectra21 válasza lmisi (#9574) üzenetére


gagavectra21
tag

én 2nappal előbb vettem mint te az enyém már úton van a szerviz felé..remélem jó lesz majd beszámolok.

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#9606) Repp válasza #41635072 (#9604) üzenetére


Repp
tag

Azért ez mégis olcsóbb így egyben...

Állítólag 8E Ft postával.

(#9607) tzl válasza DeadMeat (#9602) üzenetére


tzl
senior tag

Írtam itt a topicban, lefagyott és nem indult el többet. Teljes panelcserével tudták orvosolni a hibát. De ilyenek minden márkánál előfordulnak, úgyhogy nem dőlök miatta a kardomba.

(#9608) mbaluka válasza Shape (#9595) üzenetére


mbaluka
csendes tag

A barátomnak újonnan rezonált a hangszórója (beszélgetés alatt). 3 napon belül visszavitte a boltba és azonnal cserélték.
Próbálgatta a Voice quality-t állítgatni, sajnos nem segített. :(

(#9609) zsakadam válasza Shape (#9595) üzenetére


zsakadam
tag

Biztos, hogy a hangszóró? Először én is azt hittem, de aztán rá kellett jönnöm, hogy a lifegő hangerőszabályozó rezonál be, ha hangosabban megy pl. a kihangosító...

(#9610) zsirfecske válasza tzl (#9565) üzenetére


zsirfecske
addikt

na ez a válasz nálam már a ritka bunkó kategória. ne essünk már át a ló túloldalára, azért normális kérdésre lehetne normálisan válaszolni.

(#9611) zsirfecske válasza Halo (#9575) üzenetére


zsirfecske
addikt

ha alap firmware-el nem is menne, dd-wrt támogatja, amivel nekem eddig 2/2 router tökéletes 2 különböző defy-al is, szóval szerintem bevállalható.

(#9612) TripleB


TripleB
senior tag

Autós tató valakinek?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#9613) Bond41 válasza Kekiah (#4257) üzenetére


Bond41
csendes tag

Szia!
Próbáltam megtalálni a választ a kérdésemre mielőtt itt felteszem de nem igazán találtam. Biztos nagyon láma, de hogyan lehet factory reset-et csinálni a telón?
Köszi

(#9614) zsirfecske


zsirfecske
addikt

facebook:
"Motorola Europe We've just posted a software update for some Motorola DEFY users - check out the Software Updates discussion where you can find more information. Thanks."

ezek miről beszélnek?

[ Szerkesztve ]

(#9615) Obi Wan


Obi Wan
tag

ha rootolom a telefont és letörlök 1 pár cuccot ami nemkell(dlna,hiphopofficial,homescreentips,kindle,myspace,voice dailer,weather)
és visszarootolom gyárira akk az garivesztessel jár? mennyi hely szabadulna föl?gyorsabb lenne a teló? :(((

Chuck Norris hülyére vert egy okostelefont :)

(#9616) zsirfecske válasza zsirfecske (#9614) üzenetére


zsirfecske
addikt

jaaa, ez lenne? nem kicsit kellett keresgélni...

"We are now in a position to announce the availability of the 2.51.1 software update for the following Motorola DEFY users:

T-Mobile Austria
T-Mobile UK
T-Mobile Germany

Retail France
Retail Germany
Retail UK

Here's the link http://www.motorola.com/update - all you need to do is select the appropriate country and handset and you're away. Let us know if you have any problems."

akkor elvileg nekem a DE bluros független defy-om frissíthető.
hmm, pár dolgot javít, asszem bepróbálom, úgyse érdekel a root.

[ Szerkesztve ]

(#9617) TripleB válasza zsirfecske (#9614) üzenetére


TripleB
senior tag

Én is csak lestem, mikor olvastam a facebook-on...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#9618) Wheelbarrow válasza Halo (#9561) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Ha Androidról netezel, akkor is Linux alól netezel :DDD

(#9619) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Végig olvasva a fórumot nekem is kétségeim támadtak a Defy-vel kapcsolatban. Kezdek örülni, hogy még nem sikerült vennem. Sok a hardware és a software probléma a fórum alapján. Van egy réteg aki láma hozzá, nekik erre rájátszik még a magyarítás hiánya. Aztán vannak a tompikák akik moddolnak de elqrják. És vannak a profik akik szintén moddolnak de ők sem elégedettek.
Jó lenne, ha valaki olyan is írna ide aki "csak" használja. Leírhatná az általa tapasztalt negatívumokat.
Megköszönném :R

(#9620) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Igen azért jönnek maximum írom maximum a szoftveres hibák... mert már a hülyegyerek még azt se tudja mi tud a telefontja de egyből root rooot milyen romok vannak. Huuh ezt is letörölöm mert még mindig nem elég nagy a quadrant eredmény. Még letöröl pár dologt stb. Amikor a tesztben levan írva semmi gond a sebességgel stb... Ha az ilyen felhasználók miatt döntesz az ellen , hogy nem veszed ezt a készüléket akkor csak sajnálni tudlak. Igaz még én se váltottam, de én most még várok. Inkább megvárom a hivatalos 2.2 mint hogy én is értetlen kutya módjára rootoljam a telefont...
Sőt a ZTE csúcsmobiljába 800 Mhz-s proci van és 2.3. Még lehet az is lesz Defyre... :)

(#9621) DeadMeat válasza Wheelbarrow (#9619) üzenetére


DeadMeat
veterán

A hangszórón kívül milyen jellemző hardweres problémát találtl mesélj?!

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#9622) DeadMeat válasza b4zsi- (#9620) üzenetére


DeadMeat
veterán

öhh.... root-nak és a frissítésnek mi is a köze egymáshoz?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#9623) tzl válasza Bond41 (#9613) üzenetére


tzl
senior tag

Settings privacy factory data reset, vagy recovery boot (power és hang le egyszerre) és ott data wipe és cache wipe, majd reboot

(#9624) ans válasza b4zsi- (#9620) üzenetére


ans
aktív tag

Egyetértek, de a fórumon természetétől kezdve is inkább a kisérletezőbb kedvűek szólalnak meg, ígyhát az ilyen kisérleti szempontú tapasztalat jóval több. Nem feltétlenül hülyegyerek kategóriába tartozik az aki olykor ész nélkül buherálja a telót, de nem is normál felhasználó kategória.

(#9625) Repp válasza Wheelbarrow (#9619) üzenetére


Repp
tag

A fórumban már említett "felcserélem a képeket a contacts-ban" problémával már én is találkoztam, de nem zavaró, mert kb 2 másodperc alatt javítja.

Elsősorban a zenei oldalát használom a telefonnak, elég sűrűn van rádugva erre-arra a jack dugón keresztül, a hangszóró hibát még nem tapasztaltam.

Internet rádió szól róla, vagy ami felfér a 16 gigás kártyára.

Egyszer sikerült megakasztanom (1 hónapja használom) Trekbuddy-val, de csak beállítás problem volt. Akksi ki-be, és megoldódott.

Sógoromnak Galaxy S van, agyonrootolva, moddolva, tuningolva, reszelve, de engem nem vonz ennyire a dolog.

Ha kijön a 2.2 szerintem maga a tökély lesz ez a telefon - legalábbis amire én használom (Hard Enduro - fenn pihen a műszerfal helyén és tájol :D ) És nem ázik be, és lemoshatom róla a sarat :K

(#9626) b4zsi- válasza ans (#9624) üzenetére


b4zsi-
őstag

A hülyegyereket azokra az emberekre értettem akik else olvassák a rootolási tanácsot,1.hszt,illetve semmit csak megcsinálja majd később ír a fórumra, hogy elszállt ez a program ez a dolog stb.

(#9627) Repp válasza Wheelbarrow (#9619) üzenetére


Repp
tag

Ja! még annyit a dologhoz, hogy egy informatikus sosem lesz elégedett a gépével, mert még mindig lát benne kiaknázható lehetőséget, vagy amit még lehetne egy kicsit...

Régebben leszoptam volna a szomszéd tehenét még egy pár pontért a 3Dmark éppen aktuális verziójában, de ez a dolog finomodott mára. (Már csak cicákat szopok :DDD )

(#9628) rum-cajsz válasza zsirfecske (#9616) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nem a rootot veszíted el, hanem azt a lehetőséget, hogy nem tudsz visszatérni korábbi blur verzióra, ha mégsem jön be.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#9629) tzl válasza Repp (#9625) üzenetére


tzl
senior tag

Ráadásul a képfelcserélés csak 2.34 probléma, sem 2.51 sem froyo alatt nem jelentkezik

(#9630) Wheelbarrow válasza Repp (#9625) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Köszi.
Még az érdekelne, hogy az ébresztés kikapcsolt telónál is megbízhatóan működik-e, mert valaki írta, hogy nála ébresztés helyett csak éjjeli lámpa volt hang nélkül. :D
A kamerája a tesztek szerint jó képeket készít persze a mobil kategóriában, ez igaz?
Továbbá a videó mérete amit készít 640x480 25fps? A Voda szerint csak 320x240. Akkor most mekkora?
Tiltható-e a háttér adatforgalom mert egy haveromnak a Droidos telója 30 000-es számlát csinált.
A Blur feltétlenül szükséges vagy anélkül is használható a teló
Még egyszer köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#9631) zsirfecske válasza Wheelbarrow (#9619) üzenetére


zsirfecske
addikt

én csak használom: ami bajom eddig volt vele azt pont javítaná már a most már hivatalos 2.51 is. egyedül az tart vissza, hogy a beállított csengőhangok/képek stb. elállítódnak a frissítés során. mybackup-al csináltam egy data mentést, nemtom ez elég-e a visszaállításhoz. holnap lehet rászánom magam. valaki esetleg ötlet hogy mit érdemes tenni frissítés előtt?

amúgy vicces, hogy más fórumtársak vérig vannak sértve (láttam fb-on is "hozzászóltunk" a témában, megjegyzem jogosan) hogy 2.51 került a szervizben a telefonra, én meg pont azt szeretném hivatalosan rászenvedi. izlések és pofonok :)

(#9632) b4zsi- válasza Wheelbarrow (#9630) üzenetére


b4zsi-
őstag

640*480
Adatforgalom= APN Droid program
Bluros felület nélkül is használható

Te tudsz valamit róla? Vagy elolvastad a tesztet? Ne adj Isten az első hozzászólást? :)

(#9633) zsirfecske válasza Wheelbarrow (#9630) üzenetére


zsirfecske
addikt

ez android, ebből következik hogy:
- ébresztés kikapcsolva megbízhatóan és egyáltalán NINCS
- háttér adatforgalom menüből, összes adatforgalom pedig menüből vagy 10 féle appal/widgettel tiltható

a kamerás és a fényképezős válaszok a tesztben (najó elárulom: nem hazudnak és vga 30 fps), blur pedig nem szükséges, vsz csak a fb profilképek kontaktképekkel való szinkronizációját veszted el, de cserébe gyorsabb lesz kicsivel.

szerk.
látom b4zsi- és én is válaszoltunk, de ha érdekel tényleg javaslom az 1. hsz és a témaindító teszt elolvasását :Y

[ Szerkesztve ]

(#9634) Repp válasza Wheelbarrow (#9630) üzenetére


Repp
tag

Ébresztésre nem tudok válaszolni, nem a telefon ébreszt, hanem az asszony :)

A kamera szerintem jó, még setétben is egész használható a villanóval, Galaxy S-t mindenképpen veri.

Videót egyszer próbáltam, nemtok nyilatkozni. Átlag Jutyub minőség...

Tiltható az adatforgalom, egyébként a 30 000-es adatforgalmat méltányosságból jóváírják 12 000-ig.

Blurmentesen is jó, az enyém fél Blur-os.

(#9635) Repp


Repp
tag

Asszem a kérdés meg lett válaszolva :DD

Három a magyar igazság...

[ Szerkesztve ]

(#9636) Wheelbarrow válasza b4zsi- (#9632) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Csak teszteket olvastam és néztem róla. Nagyon bejövősnek tűnik mert strapabíró. Nem nyüstölném csak zavarnak a karcok és a kijelző alatti por. No meg jó néha lemosni róla a szutykot. :DDD Kézbe nem sikerült vennem mert sehol nem kapható nálunk és bemutató darab sincs sehol. Hiánycikk.
Nem az első hsz csak szeretnék ilyen telót és érdekel ezért általában csendben olvasok. Viszont nehéz kihámozni a lényeget a sok "rútolm a debuggeres téglásodást" tipusú hsz-ekből az engem érdeklő dolgokat :O

(#9637) Wheelbarrow válasza zsirfecske (#9633) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Köszi a FB sem érdekel csak néha böngésznék rajta ha nem vagyok gépnél. Viszont én éjszakára kikapcsolok, de ha úgy nem ébreszt akkor..... vekker :O
Elolvastam mind a 9633 hsz-t és a tesztet is ;)

(#9638) b4zsi- válasza Wheelbarrow (#9636) üzenetére


b4zsi-
őstag

Jah nem úgy hogy olvas el egy hozzászólást.

Hanem olvasd el az első első első hozzászólást Number 1. #1, 1.,

(#9639) Repp válasza Wheelbarrow (#9636) üzenetére


Repp
tag

"rútolm a debuggeres téglásodást" :C :R

(#9640) kzkz válasza zsirfecske (#9616) üzenetére


kzkz
őstag

2.34-es T-s telóm volt. (most 3.4.2-es froyo van rajta, de visszaállítható 2.34-re elvileg)

Ha ezzel a hivatalos 2.51-el frissítem a telót, akkor
1. ugye nem veszik el a gari?
2. visszaállítható lesz még 2.34-re? Mert az xda-n azt írják, hogy a 2.51-ből már nem lehet 2.34-et csinálni

(#9641) palesz53 válasza zsirfecske (#9616) üzenetére


palesz53
senior tag

na, én végeztem is vele... :C
kb 12-15 perc a moto sw updater letöltésével és telepítésével együtt...
semmit nem törölt... :D

pöppet mintha gyorsult volna a masina :DD

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#9642) Repp válasza kzkz (#9640) üzenetére


Repp
tag

Froyo-ról miért lépnél vissza Eclair-re?

(#9643) kzkz válasza Repp (#9642) üzenetére


kzkz
őstag

ez jó kérdés :)

igazából most azt nem értem, hogy mi ez a mizéria a 2.51-el. valahogy ezt nem szerették az xda-n. ha 2.51-ről megyek froyo-ra, akkor nem tudok visszamenni 2.51-re? viszont 2.34->froyo->2.34 az megy?

kezdek elveszni...

(#9644) tzl válasza Wheelbarrow (#9630) üzenetére


tzl
senior tag

Kikapcsolt telefonnál nincs ébresztés, mivel nem fut a rendszer. Videó vga felbontás, adatforgalom tiltható, Blur nem kell.

(#9645) Repp válasza Repp (#9635) üzenetére


Repp
tag

... +1 a ráadás :))

(#9646) tzl válasza Wheelbarrow (#9637) üzenetére


tzl
senior tag

Éjszakára repülő mód, olyan, mintha kikapcsoltad volna.

(#9647) Repp válasza kzkz (#9643) üzenetére


Repp
tag

2.51-ről nem tudsz 2.34-re visszalépni. A többi mehet.

(#9648) Memmaao válasza bepe79 (#9587) üzenetére


Memmaao
addikt

Hát igen, ez a telefon nem egy kategória a samu tégla-b2700-zal. Az egy buta féltégla, ami mindent kibír, ez meg egy csinos oostelefon, ami többet bír, mint a többi okostelefon, de nem dobálgatásra találták ki, és az ip67 is tömítést-vízmentesítést jelent, se többet-se kevesebbet. A ZTC-s megjegyzésed meg egyenesen SÉRTŐ, pláne ha olvastad a cikkét. De úgy látszik, neked ZTc szintű buta-telefon való! Vedd azt, az csak 15e ft!

My name is Bond, James... Dean.

(#9649) Coyot


Coyot
őstag

Sziasztok!

Telefon telefonálás közben lemerült, kikapcsolt, ha felteszem tölteni a led fehéren világít, de be nem kapcsol, gondoltam várok de már vagy 10 perce nem tudom bekapcsolni. Ez mi a franc lehet? találkozott valaki ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#9650) Obi Wan


Obi Wan
tag

hogytudom megjeleníteni a belső memóriátusb-n keresztül?

Chuck Norris hülyére vert egy okostelefont :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.