Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) canniball válasza fux82 (#10549) üzenetére


canniball
nagyúr

Pl.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10552) Trabby válasza Dotcom (#10550) üzenetére


Trabby
aktív tag

:D:D:D:D:D::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

MÁS:

Csináltam egy quadrant mérést. Az eredménye: 1080 :)

Nem húztam a procit és semmit mást sem. Csak feltettem a 2.51-et. Bánom, hogy előtte nem csináltam egy mérést... :S

[ Szerkesztve ]

(#10553) automotor válasza RootRulez (#10495) üzenetére


automotor
csendes tag

Az AnySoftKeyboard beállításaiban van egy nyelv opció, értelemszerűen magyart válaszd, a billentyűzet opciónál meg a neked tetsző kiosztást, nekem magyar 4 soros...

Igyunk sört, sokat...

(#10554) fux82 válasza Dotcom (#10550) üzenetére


fux82
tag

Ha hiszed, ha nem, ez van... Azt hittem egy fórumon lehet kérdezni, elvileg ezért van. Ha neked nehezedre esik, ne foglalkozz vele, de a cinkelődésed legalább annyira felesleges, mint szerinted a kérdésem. Mielőtt jönnél a kereséssel, kerestem, de nem találtam. Lehet figyelmetlen voltam, ennyi...

(#10555) automotor válasza Memmaao (#10416) üzenetére


automotor
csendes tag

Hát, az alternatív megoldásokban gondolkozom, de nincs saját pc-m(a vinyóm kilehelte a lelkét) jelenleg. Gondolom a telefonon nincs alternatív megoldás a Fancyra! A zseblámpás 50%-os fényerőt ti tapasztaltátok? Az 50%-ot a videóhoz bekapcsolt light-hoz képest értem...
Ha bekapcsolom a Flashlightot, és bemegyek a videóba, ott bekapcsolom a ledet, akkor felerősödik a fényerő!!!
Ja! Az összes próbált zseblámpa progival!

[ Szerkesztve ]

Igyunk sört, sokat...

(#10556) automotor válasza Memmaao (#10548) üzenetére


automotor
csendes tag

2.34-en is tapasztalom...

Igyunk sört, sokat...

(#10557) girnyau


girnyau
tag

Sziasztok!

Két kérdésem volna:
1, Mekkora méretű hívóképet kell betenni a telefonkönyvbe, hogy az ne elmosódottan jelenjen meg?

2, Mióta megvettem a Defy-t és beüzemeltem azóta minden nap felhív egy ismeretlen szám és, ha felveszem olyan mint ha a túl oldalt az illetőnek ki lenne kapcsolva a mikrofonja. Hallottam olyat, hogy van valami biztonsági beállítás és a telefon hívja saját magát. Ez igaz lehet? Segítsetek, mert bagyon idegesítő?

Előre is köszönöm!

Csáó!

(#10558) automotor válasza girnyau (#10557) üzenetére


automotor
csendes tag

Az 1.es engem is érdekel! :D
A 2. X-akta, vagy szatír a telefon boltból! ;]

Igyunk sört, sokat...

(#10559) Memmaao válasza fux82 (#10554) üzenetére


Memmaao
addikt

Azért a nagy cinkelés, mert kb csak pár sort kell felfelé gördítened és ott a válasz :W De ha a keresőbe jobb fent beírod, hogy 2.51 frissítés, akkor kidobja az összes választ. Én az elmúlt 100 hsz alatt 2x linkeltem be a motorola updatert, igen, amíg leírom ezt, megkereshetném neked és belinkelném, de csakazértsem, mert aki keres, talál :DD

My name is Bond, James... Dean.

(#10560) canniball válasza automotor (#10555) üzenetére


canniball
nagyúr

"A zseblámpás 50%-os fényerőt ti tapasztaltátok?"
Igen, az általam használt Flashlight app. ki is írja, hogy 50% (állítani nem engedi).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10561) Dotcom válasza fux82 (#10554) üzenetére


Dotcom
aktív tag

5 napja folyamatosan ezt magyarázzuk, de ne zavarjon...

[ Szerkesztve ]

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#10562) l33tus válasza Repp (#10546) üzenetére


l33tus
csendes tag

Probléma: ezt raktam fel én is... és mégis 117 lett :(

...szom!

Zseblámpa problémára: Igen az összes félgőzön világít, kivéve ha Widgetsoid-on beállítasz zseblámpakapcsolót. Tegnap fedeztem fel. Ez teljes gőzön megy! Királyság :DD

"mindenki hülye, vagy csak én vagyok helikopter?"

(#10563) automotor válasza canniball (#10560) üzenetére


automotor
csendes tag

Valami megoldást szeretnék! Viszonylag gyakran használom a zseblámpát(pakoláshoz), örülnék a több fénynek... Hátha tudja valaki a megoldást... :K

Igyunk sört, sokat...

(#10564) Repp válasza girnyau (#10557) üzenetére


Repp
tag

Ha a telefonkönyvbe akarsz betenni fotót, portré módban (közelről) fotózd a pógárt, és akkor nem kell olyan sokat kivágni a narancssárga kerettel.

(#10565) automotor válasza l33tus (#10562) üzenetére


automotor
csendes tag

Töltöm...

Igyunk sört, sokat...

(#10566) DeadMeat válasza l33tus (#10562) üzenetére


DeadMeat
veterán

hogy csináltad?nekem nem lett az uk-ből o

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10567) Repp válasza l33tus (#10562) üzenetére


Repp
tag

Ehem. Akkor lehet, hogy valaki más linkelte?

(#10568) Trabby válasza girnyau (#10557) üzenetére


Trabby
aktív tag

1. Erre sajnos így nem tudom a választ. Viszont én feltettem a Fullscreencallert. Azon belül kiválasztottam egy képet a galériából és úgy igazgatta, hogy "tűéles" a kép. Jah és facebookról is lehet vele szinkronizálni. Én meg vagyok vele elégedve, kivéve az sms funkciójával, az sztem felesleges. (valahogy biztos ki lehetne kapcsolni, de nem foglalkoztam vele)

l33tus

Ez nem károsítja hosszú távon a ledet? Lehet nem véletlen, hogy a többi, csak fél erővel megy?! :S

[ Szerkesztve ]

(#10569) wappali válasza automotor (#10555) üzenetére


wappali
csendes tag

A zseblámpa fény csak az "Instant Heart Rate" progival 100%-os ezen a telefonon. Mellesleg a pulzusod is megméri :-)

Én is hadd kérdezzek : nem világos nekem az eddigiek alapján:
- 2.34-es verzióról is frissíthetek 2.51-re?
- a frissítés után megmarad minden app és widget, vagy lehet kezdeni a telepítést-rakosgatást elölről?

(#10570) Stevat válasza girnyau (#10557) üzenetére


Stevat
csendes tag

Az ismeretlen számról való hívás nekem is megvolt tegnap óta többször is, 2-3x fel is vettem, de nekem is kuka volt a hívó, egészen mostanáig. Ma ugyanis meló közben újra jött a hívás, felvettem, és vagy 15 mp után elkezdett angolul pofázni egy gépi hang, de nem értettem a zaj miatt, és az angolom sem valami nagyon jó. Valami olyasmit kérdezett, hogy elégedett vagyok-e valamivel, nyomjam meg ezt, vagy azt a gombot. Gombot nem nyomtam, csak leraktam, azóta nem hívott. Nekem ez amúgy a 2.51-re való frissítés után volt először, arra gondolok, random felhívják azokat, akik frissítettek, és megkérdezik, elégedett volt-e. Másra nem tudok gondolni, ZTE Blade óta ugyanazokat az appokat használom (gondolom nem azok intézték ezt a hívást), soha nem volt ilyen, a kártyám, amire a hívás jött teljesen új, még a számmező is új, amiben van, nem régi, más által visszaadott, újra kiadott szám.

(#10571) DeadMeat válasza wappali (#10569) üzenetére


DeadMeat
veterán

igen és igen.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10572) b4zsi- válasza lszb19 (#10480) üzenetére


b4zsi-
őstag

(#10573) Stevat válasza wappali (#10569) üzenetére


Stevat
csendes tag

Bármilyen verzióról frissíthetsz, ha tölt le hozzá frissítést a hivatalos frissítő.

(#10574) zsirfecske válasza Stevat (#10570) üzenetére


zsirfecske
addikt

ez durva :O

(#10575) girnyau válasza Stevat (#10570) üzenetére


girnyau
tag

Köszi a gyors választ!

Én már többször felvettem kb 30 mp-re de semmi. Na mindegy majd előbb utóbb megunja :)

(#10576) automotor válasza l33tus (#10562) üzenetére


automotor
csendes tag

Widgetsoid is 5o%-os... :(
Most próbálom a második ajánlott megoldást.
Nem hinném hogy károsítja a ledet, hiszen Camcordernél 100%-on megy folyamatosan...

Igyunk sört, sokat...

(#10577) Repp válasza l33tus (#10562) üzenetére


Repp
tag

Innen tod letölteni a 131-et: [link]

(#10578) Stevat válasza zsirfecske (#10574) üzenetére


Stevat
csendes tag

Nem igazán örülök neki én sem, bár lehet, jobban át kellett volna olvasnom a Motorola upd. progiban leírtakat.

Girnyau! Te frissítettél mostanában a hivatalos frissítő progival?

(#10579) girnyau válasza Stevat (#10578) üzenetére


girnyau
tag

Nem frissítettem.

Én előző héten szerdán vettem a telót és még igencsak ismerkedés szintjén vagyunk egymással. Amúgy 2.34.1-es ROM van rajta

(#10580) Repp


Repp
tag

[ez] a cikk a defy pimpelésről. Csak annak kapcsán mondom, hogy tegnap megérkezett a tok, amit rendeltem, és most tényleg olyan IP67 fílingje van a telónak. :R

(#10581) Stevat válasza girnyau (#10579) üzenetére


Stevat
csendes tag

Akkor lehet, hogy hangszóró hiba tesztelő elégedettségi felmérést végeznek. :) Ha hallod, amit mondanak, és nyomsz valami gombot, akkor jó a hangszóró, ha nem nyomsz gombot, akkor nem jónak veszik. :) Vagy azért nem szólnak bele, hogy ezzel készítsenek fel a várható hangszóró hiba miatti traumára, hogy már most azt hidd, elromlott... :))

[ Szerkesztve ]

(#10582) automotor válasza wappali (#10569) üzenetére


automotor
csendes tag

Az Instant Heart Rate progi sajnos nem megy kikapcsolt kijelzővel, hát nem zseblámpa progi... :) Legalább megmértem a pulzusomat... :DD
Ha a 100%-ra vágyom, ugyanúgy bekapcsolkatom a camot, és akkor 100%...
Különben meg 50%, legalább kevesebbet fogyaszt! :O
Ha valakinek van megoldása, ne tartsa magában!

Igyunk sört, sokat...

(#10583) girnyau válasza Stevat (#10581) üzenetére


girnyau
tag

Értem! Lehet hogy pont akkor nem működik a hangszóróm viszem is kicseréltetni :)

És frissítés után jobb lett a telód vagy rosszabb. És a beállítások meg egyéb dolgok megmaradnak vagy sem?

(#10584) Stevat válasza girnyau (#10583) üzenetére


Stevat
csendes tag

Egyértelműen azt tudom mondani, hogy jobb volt addig a 7-8 óráig, amig a 2.51.1-el használtam a frissítés után. Azóta már a legújabb kiszivárgott 3.4.2-145-ös Froyo van rajta, azzal még jobbnak tűnik, elégedett vagyok most vele, darabig rajta lesz ez, az biztos. Beállítások megmaradnak, de mivel én factory reset mániás vagyok, így 2.51 felrakása után nemsoká nyomtam is rajta a delete-et.

(#10585) zarew


zarew
senior tag

Urak! Áruljátok el légyszíves,hogy a defy_recovery-1216-2022 hova teszi a mentést,és a 2.34 alól csinált teljes backupot fel tudom-e tenni 2.51 re mert a cirmáék leradírozták a telefonom.

(#10586) #49227776


#49227776
törölt tag

Sziasztok.
Félig ide vág, de főleg samu. galaxy ACE-hez kapcsolódik, hogy hogyan lehetne valahogy a videó felvétel felbontását növelni, vagy a minőségét javítani?(az ACE-nél 320x240)

(#10587) kzkz válasza l33tus (#10536) üzenetére


kzkz
őstag

az orange pl sbf felrakása után 131-es lesz, de ha még ráteszed a cwm-mel a rom mentést, az változtatja vissza 117-re.

szerintem az sbf-en után már tök felesleges a ki tudja ki által, hogyan módosított rom mentés. gyári sbf fel, és root, ennyi. a többi már csak egy egyén módosítása a saját izlése szerint, ami valószínű úgyse kell nekem...

(#10588) Stevat válasza zarew (#10585) üzenetére


Stevat
csendes tag

goapkrev/backup könyvtár az SD kártyán. Fel tudod rá tenni, de nem biztos, hogy teljesen jó lesz, rosszabb esetben boot loop, és nem indul el a telefon, csak recovery wipe után, akkor meg ott tartasz újra, ahol most vagy.

(#10589) DeadMeat válasza zarew (#10585) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ne tedd fel rá... más a bootloader,nem fog működni.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10590) l33tus válasza kzkz (#10587) üzenetére


l33tus
csendes tag

Na most érdekeset írtál... A rom felrakása után közvetlen tényleg nem néztem Build numbert. Utána felraktam a market javítást, amit tzl ajánlott. Tényleg utána több dolgot mutatott market... Ez változtatta volna meg a Buildet?

Vagy mi az a cwm?? A market javításon kívül nem változtattam semmit... szóval szerintem eleve vmi gubanc volt a rommal, avagy passz.

jah cwm a clock work mod :W

Hát azzal csak a market javítás ment fel, elvileg nem rom mentés...

szerk2: DeadMeat: Igen igen, megvan :D

[ Szerkesztve ]

"mindenki hülye, vagy csak én vagyok helikopter?"

(#10591) DeadMeat válasza l33tus (#10590) üzenetére


DeadMeat
veterán

clockworkmod recovery.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10592) mave13 válasza #49227776 (#10586) üzenetére


mave13
őstag

A kérdésed kb. annyira vág ide, mint amennyire a Motorola Defy egy Samsung galaxy ACE... Valamilyen Samsung topikban próbálkozz! De megpróbálhatod rátenni a Defyhez készült Androidot az ACE-ra is, hátha.

Icewolf || kósza ||

(#10593) Trabby


Trabby
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mit kell ahhoz állítgatni, hogy sikerüljön elküldeni az MMS-eket? (Handcent SMS)

Találtam egy ilyet (még ABE írta :P ):
"MMS-hez:

APN: mms
MMSC: http://mmsc.pgsm.hu
MMS proxy: 84.225.255.1
MMS port: 8080
MCC: 216
MNC: 01
APN type: mms"

Hát nekem pontosan így van minden, de mégsem jó :(

(#10594) Repp válasza l33tus (#10590) üzenetére


Repp
tag

Nekem is fenn van a market javítás, mégse változott a build number. Ha találsz a telódon ilyet, hogy arabware (törölni gyorsan :D ), akkor az az orange ROM.

(#10595) ricsike81


ricsike81
aktív tag

Mikor lesz rá hivatalos froyo /android 2.2 / magyar nyelvű ?

Szerintetek 2-3 hónap múlva fog esni az ára ?
Várom válaszotokat!

(#10596) zarew válasza DeadMeat (#10589) üzenetére


zarew
senior tag

Köszi!Hát ez remek a 3 hetes beállításomat buktam.Mindig megfogadom,hogy az összes jól bevált progit külön külön elmentem.De persze amikor kinyiffant a mikrofon,csak backupot csináltam.Legalább a számokról van mobil backup II.-m

(#10597) Repp válasza ricsike81 (#10595) üzenetére


Repp
tag

Ezt a múlt héten is kérdezted, de akkor se tudta senki... :DDD

(#10598) schmo07 válasza tzl (#10533) üzenetére


schmo07
tag

Tzl,
"Nem értik ezek a némberek... "
Na ez az... én ugye némber lennék, ezért duplán gáz, hogy folyton a telefont nyomogatom - és nem (csak) sms miatt :)

(#10599) automotor válasza Repp (#10594) üzenetére


automotor
csendes tag

A tokról képet teszel fel? :U

Igyunk sört, sokat...

(#10600) DeadMeat válasza schmo07 (#10598) üzenetére


DeadMeat
veterán

ez egy epic fail volt a részéről :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.