Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) old rocker válasza moonlight115 (#800) üzenetére


old rocker
veterán

Neked is lakolnod kell, Túrófejű Lady! Aggyátok vissza atyáim főggyit, vájt men!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#802) old rocker


old rocker
veterán

Give me back America, white man!!!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#803) old rocker


old rocker
veterán

[link]

When they try to tell you knowledge is a dangerous thing
"it's such a dangerous thing"
The people that have it are the people that sin
And the people that need it are the people that can never win
"they can never win"
Let me get you out of here little broken wing

There are people round here that are right
There are people round here that like to sleep at night
There are people round here that go slow
There are people round here that don't kindly to the killing of the buffalo

When they tear up all the treaties and break up all the plans
"they break up all the plans"
Did you do your duty and kill on command?
Did you know the redman used to roam this land?
"he used to roam this land"
Now the souls of lost warriors blow across the sands

People round here they get it right
People round here we like to sleep at night
There are people round here that go slow
People round here that don't take kindly to the killing of the buffalo, oh no

So listen to my story and listen to it well
"you better listen well"
Listen to the glory of the gory details of the tale I tell
Did you know the redman very well?
"i used to know him well"
Did you know the hunting ground before it became a hell?

There are people round here that are right
There are people round here that like to sleep at night
There are people round here I don't know
There are people round here that don't take kindly to the killing of the buffalo

The killing of the buffala-o
The killing of the buffala-o

The killing
The killing of the
The killing of the buffala-o
The killing of the buffala-o
The killing of the buffala-o
The killing of the buffala-o

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#804) moonlight115 válasza old rocker (#803) üzenetére


moonlight115
tag

[link]

"MARLON BRANDO TELLS WHY FREEDOM DOES NOT EXIST AND HOW THE U.S. CONSTITUTION AND U.S. GOVERNMENT LAWS DO NOT APPLY TO THE NATIVE AMERICANS!!"

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#805) old rocker


old rocker
veterán

Lapítotok, mi, túrófejúek?? Hogy Manitou húzzon benneteket a ... kínzócölöpre:-)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#806) old rocker válasza moonlight115 (#804) üzenetére


old rocker
veterán

Give Irish back to the Irish! Freedom!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#807) moonlight115 válasza old rocker (#806) üzenetére


moonlight115
tag

Vért ne adjak?????? :Y blood brothers

Thin Lizzy :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#808) old rocker válasza moonlight115 (#807) üzenetére


old rocker
veterán

Skalpokat akarok!!! Én vagyok a legfehérebb indián!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#809) moonlight115 válasza old rocker (#808) üzenetére


moonlight115
tag

Na na, hátrább az agarakkal, a skalpolásban én vagyok jobb! Az művészet... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#810) finest válasza old rocker (#806) üzenetére


finest
őstag

Ireland to the....

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#811) old rocker válasza finest (#810) üzenetére


old rocker
veterán

jogos, úgy kezdődik... (Beatles)
nagyon indián testvéreimen jár az eszem...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#812) old rocker válasza moonlight115 (#809) üzenetére


old rocker
veterán

Tuuuuuuuuuuuuuuuudom, láttam a dédnagyapádat harcolni Custer seregében!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#813) moonlight115 válasza old rocker (#812) üzenetére


moonlight115
tag

[link] :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#814) old rocker válasza moonlight115 (#813) üzenetére


old rocker
veterán

ez az!
meg apáim főggyit!!!!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#815) moonlight115 válasza old rocker (#814) üzenetére


moonlight115
tag

Nahát, csak nem krumpliföldje volt? Irish....
Egyél buffalót! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#816) finest válasza old rocker (#811) üzenetére


finest
őstag

Te nagyon rá vagy zizzenve az indusokra. Szerintem valami nő lehet a dologban.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#817) moonlight115 válasza finest (#816) üzenetére


moonlight115
tag

Yesss, I think so.... ;) But who knows? Maybe not.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#818) old rocker válasza finest (#816) üzenetére


old rocker
veterán

Nem-nem. Egyszerű szimpátia fiatal korom óta.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#819) moonlight115 válasza old rocker (#818) üzenetére


moonlight115
tag

Cseroki és Geronimo meg Winnetou hatása, gondolom

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#820) Realradical válasza old rocker (#818) üzenetére


Realradical
őstag

Valaki sok Karl May-t olvasott anno?
Sokként ért, mikor megtudtam, hogy sosem járt a Vadnyugaton :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#821) old rocker válasza moonlight115 (#819) üzenetére


old rocker
veterán

Winnetou semmiképpen... Cseroki, ill. Geronimo nicket gyakran használtam.

Real: Cooperé inkább, bár Mayt is olvastam. De onnan indult, Vadölő, Utolsó mohikán, Nyomkereső, Bőrharisnya, A préri.

Ezek hatására kezdett el érdekelni az indiánok valódi története.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#822) moonlight115 válasza old rocker (#821) üzenetére


moonlight115
tag

Én a Sámánt olvastam, az is részben az indiánokról szól.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#823) old rocker válasza moonlight115 (#822) üzenetére


old rocker
veterán

Sok mindent olvastam róluk, többek között a Geronimót.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#824) moonlight115 válasza old rocker (#821) üzenetére


moonlight115
tag

Szerinted az igaz, hogy direkt himlővel fertőzött pokrócokat adtak nekik? Az indiánoknak.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#825) old rocker válasza moonlight115 (#824) üzenetére


old rocker
veterán

A fehérektől akkor minden kitelt... Miért, a Washita partján az öldöklés? Destroy every woman and child...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#826) moonlight115 válasza old rocker (#825) üzenetére


moonlight115
tag

genocide....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#827) old rocker válasza moonlight115 (#826) üzenetére


old rocker
veterán

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#828) moonlight115 válasza old rocker (#827) üzenetére


moonlight115
tag

Ez érdekes, persze, az indiánok nagy becsben tartották a természetet.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#829) old rocker válasza moonlight115 (#828) üzenetére


old rocker
veterán

én tudom...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#830) old rocker válasza moonlight115 (#828) üzenetére


old rocker
veterán

én tudom... láttad a Kis Nagy Embert? Könyvben még jobb...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#831) moonlight115 válasza old rocker (#829) üzenetére


moonlight115
tag

Én is tudom, olvastam a Sámánban. Egész jól gyógyítottak is.

Nem, azt nem láttam.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#832) old rocker válasza moonlight115 (#831) üzenetére


old rocker
veterán

Dustin Hoffman

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#833) moonlight115 válasza old rocker (#832) üzenetére


moonlight115
tag

Tényleg, valami rémlik, hogy ő játszott benne, a címe is ismerős. Lehet, hogy láttam???

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#834) Realradical válasza moonlight115 (#831) üzenetére


Realradical
őstag

Ebben a témában nekem a Don Juan tanításai című könyv az egyik kedvencem.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#835) Crystalheart válasza finest (#795) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A megszállás előtt tudtommal egy ízben történt deportálás, amikor talán 1942-ben a magyar állampolgársággal nem rendelkező zsidókat összegyűjtötték, majd Ukrajnába szállítva az SS többségüket kivégezte. Az eset a magyar hatóságokban nagy felháborodást keltett, és néhány ezren visszajöhettek, a további kiszállításokat leállították. A Kállay-kormány alatt aztán nem folytak deportálások, a miniszterelnök egyértelműen szembehelyezkedett a németekkel, újabb emberszállítmányokra, gettóállításokra a megszállás után került sor, amivel az általad linkelt kronológia is kezdődik. És ha jól megnézed, nem Szálasit írtam ott, hanem megszállást, hiszen a Sztójay-kormány alatt már megszállás és közvetlen nyomás alatt állt az ország.

Érdemes még számba venni a kiugrási kísérletet, valamint hogy egyedül itt történt meg a németek által megszállt Európában, hogy a németekkel szövetséges állam reguláris hadseregét zsidók mentésére használták; és nem szabad elfeledkezni a Horthy-ajánlatról sem, ami a nyugatiak töketlenkedése miatt fulladt kudarcba. Végezetül pedig Horthy-t a fia elrablásával vették rá a lemondásra...

Ennek az éremnek nagyon is két oldala van. Magyarország akkor nehéz helyzetbe került, amit nem a lehető legjobban kezelt, emellett az egyik főbűnösként kezelik sokan. Akárcsak az I. világháborúban, ahol nemcsak hogy majd' minden országvezetés egyaránt sáros volt, hanem még csak nem is rendelkeztünk a hadügy és külügy felett - mégis minket ért a legnagyobb büntetés. A hiba pedig, de még a vétek sem egyenlő a bűnnel.

"Hollande is mondhatta volna, h megszállás alatt voltak kezdettől fogva. De pont attól lehet büszke, h ezt be meri vallani, és nem kell lesütnie a szemét." - Miért? Lelke rajta, ha ő ettől jobban érzi magát, de a ma élők többségének - hacsak nem vállal maga is hitközösséget a nácikkal - igazán semmi köze nincs a holokauszt bűnöseihez. Hollande pedig nem egyszerűen megemlékezett, hanem bűnbánóan bocsánatot kért, ami nekem speciel még visszatetszést is kelt, hiszen éppen neki vagy egyáltalán Franciaországnak nincs miért. Francia polgárként nem valószínű, hogy örülnék, ha az államfő a nevemben is bocsánatot kérne olyan bűnökért, amikben nem vagyok bűnös. Sajnálatos, hogy minden országban lehet találni olyanokat, akik támogatják az efféle szélsőségeket - de mindig lehet találni.

[ Szerkesztve ]

(#836) moonlight115 válasza Crystalheart (#835) üzenetére


moonlight115
tag

Senki sem idióta, mindenki tudja, hogy akik akkor még nem is éltek, nem bűnösök. Ez egy gesztus, utólag, elismerése annak, hogy az elődök tetteit nem mentegeti, nem adja rá áldását még a tettek elkövetése után jó pár évvel, évtizeddel sem a mostani kormány. Ezt szerintem így kell nézni.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#837) old rocker válasza moonlight115 (#836) üzenetére


old rocker
veterán

egy egészséges határon belül

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#838) moonlight115 válasza old rocker (#837) üzenetére


moonlight115
tag

Persze, senki sem várja el, hogy nyilvánosan letérdeljen, megbocsátásért könyörögve , még képletesen sem.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#839) old rocker válasza moonlight115 (#838) üzenetére


old rocker
veterán

vagy: az indiánokért is.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#840) moonlight115 válasza old rocker (#839) üzenetére


moonlight115
tag

Bárkiért és bármiért. Csak tükrözze a jelenlegi hivatalos álláspontot. Ez a lényege.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#841) moonlight115 válasza old rocker (#839) üzenetére


moonlight115
tag

És ne vitatkozzanak már állandóan azon, hogy melyik volt a nagyobb bűn, Auschwitz, vagy az Andrássy út 60. Ez sehova nem vezet, csak az ellenségeskedéshez. Országhatáron belül is. Meg azon túl is.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#842) Crystalheart válasza moonlight115 (#836) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem gesztust lehetett volna tenni anélkül is, hogy Franciaországra rásüti a bűnös jelzőjét: "ezt a bűnt Franciaország követte el". Nekem például, mint mondtam már valahol, egyik fő tervem egy Radnótiról szóló film elkészítése.

[ Szerkesztve ]

(#843) finest válasza Crystalheart (#835) üzenetére


finest
őstag

Jól megnéztem: "Magyarország maga nem a mindenkori vezetés, nem a katonai vezetés és nem a csendőrség, akiket Szálasi idejében leginkább a nyilasokból és az elveikhez hű korábbiakból toboroztak." A deportálásokhoz javához semmi köze nem volt Szálasinak, arra utaltam. Nem a magyar fasiszták követték el, ahogy azt fentebb sugalltad. Nem tudom, h feltűnik-e neked, h minden hozzászólásodban akad valami külső körülmény, ami minket szerinted mintegy belekényszerített a szar döntésekbe, pl. a német megszállás, a szövetségesek tökölése. Horthy és Kállay idején a németeket lepipálva hoztuk meg a zsidótörvényeket. A magyarországi holokauszt valódi szörnyűsége, h két hónap alatt lezajlott. A hadsereg nem lépett fel a megszállás ellen, a közigazgatás pedig önként együttműködött a deportálásokban. Milyen közvetlen nyomásra gondolsz tehát, amikor még csak ellenállás sem volt a megszállással szemben?

Egyébként, ha szerinted főbűnösként kezelik az országot, ahogy az első világháború után is történt, kinek nem esik le a tantusz, mindenki másnak, vagy a magyaroknak?

A franciák magukat nem másokkal szemben definiálják, erre utal Hollande is, ti. a franciaság nem a bőrszíntől, vallástól függ. Hollande beszédét nem hogy nem követték nemzeti öntudatokban megsértett franciák tüntetései, hanem kifejezetten nagy elismerést kapott a sajtótól. Senkinek sem esett csorba a büszkeségén. Azt is mondhatnám, h polgári társadalmakban ez a hozzáállás a normális, legfeljebb szerinted szélsőség.

Te Radnótiról filmet? És a te filmedben Radnóti gyilkosait megbüntetnék, vagy abban is átvenné a kisnyilasokat az új rendszer spongyát dobva bűneikre?

Na, többet nem válaszolok, mert Holdfénynek már az agyára megyünk.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#844) Crystalheart válasza finest (#843) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Végtére is, már Sztójay idejében is minden bizonnyal az antiszemitizmusra hajlamos (hajlandó) csendőrök voltak előnyben, mondhatni, ez igaz. Azt gondoltam, hogy a "már Szálasi előtt elkezdődött" a deportálásokra vonatkozik, ennek fényében válaszoltam is.

"ami minket szerinted mintegy belekényszerített a szar döntésekbe, pl. a német megszállás, a szövetségesek tökölése" - A rossz döntésekbe nem is, de a rossz helyzetekbe mindenképp. Írtam többször is, hogy nem a lehető legjobb döntéseket hozták meg. (Bár például a megszálláskor, Sztójay kinevezése helyett a hazánkban maradt kevés hadsereggel fegyveresen szembeszegülni a németekkel és az országot körülvevő segédhadaikkal igazán hősies lett volna, de elég tragikus is. Szó se róla, úgy talán megtarthattuk volna a bécsi döntésekben megkapott területeket a harcok befejezte után. Talán. Vagy nem, mindenesetre a magyarok is a kiirtandó listára kerültek volna a háború végéig.) Ami a szövetségesek habozását illeti, az nem hajszolt rossz döntésekbe, hiszen akkor Horthy egyrészt segélyszállítmányokat javasolt a gettókba, másrészt a még nem deportált zsidók kimenekítését ajánlotta föl, de egyetlen ország sem akarta befogadni őket.

"Egyébként, ha szerinted főbűnösként kezelik az országot, ahogy az első világháború után is történt, kinek nem esik le a tantusz, mindenki másnak, vagy a magyaroknak?" - Az első világháborút illetően elég egyértelműen a nyugatiaknak nem esett le akkor a tantusz.

(#845) moonlight115 válasza finest (#843) üzenetére


moonlight115
tag

"Egyébként, ha szerinted főbűnösként kezelik az országot, ahogy az első világháború után is történt, kinek nem esik le a tantusz, mindenki másnak, vagy a magyaroknak?"
Ez nem off, ez a lényeg.

"Horthy és Kállay idején a németeket lepipálva hoztuk meg a zsidótörvényeket."
Szégyen.

Válaszolj csak, kíváncsian olvasom, de már tényleg kezd egy kicsit parttalan lenni.

Crystalheart Megértem az álláspontodat, sokszor én is látom, nem minden csak fekete vagy csak fehér, de azért van egy határ, mikor az elítélendőt el kell ítélni és punktum.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#846) old rocker


old rocker
veterán

esetleg egy új Numerus Clausust...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#847) Crystalheart válasza moonlight115 (#845) üzenetére


Crystalheart
senior tag

""Horthy és Kállay idején a németeket lepipálva hoztuk meg a zsidótörvényeket."
Szégyen."
- miközben a világon másutt már 3 millió zsidót irtottak ki, itt zsidótörvényeket hoztak, melyek legföljebb kellemetlenül (elég kellemetlenül, de azért többnyire nem halálosan) érintették a zsidó lakosságot. Megint csak a "mihez képest", ugye. Szerintem elég nyilvánvaló az egész. (A legkeményebb rendelkezés a munkaszolgálat volt, mert annak kegyetlensége leginkább a tartótisztek habitusától függött. Radnóti is munkaszolgálat közben halt meg - már 1944 őszén -, mikor túlterhelve súlyosan megbetegedett, és ápolás helyett kivégezték.) Bővebben a Kállay-kormányról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#848) old rocker válasza Crystalheart (#847) üzenetére


old rocker
veterán

Azért valamiről elfeledkezel: a Numerus Clausust mindenkit megelőzve vezettük be. Az, hogy utána ennél durvább dolgok történtek, az rossz érv... Általában a dgst is petting előzi meg. Mi elsőnek pettingeltünk.
Ettől eltekintve: ha hoznának most is valami hasonlót, mindenki jól járna. A hungarotalibánok is, meg az ajvékolók is. Előbbiek azért, mert most végre jó magyarosan odavágtunk; a másik oldal meg azért, mert végre egy igazán pregnáns megnyilvánulás arra, hogy ... hadd ne írjam tovább.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#849) moonlight115 válasza old rocker (#848) üzenetére


moonlight115
tag

Attól tartok, most is egy ilyesféle petting előkészülete zajlik.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#850) Crystalheart válasza old rocker (#848) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Numerus Clausus valóban hiba volt, azt nem is vitatom. Mert hiába vetették el 8 évvel később, a hatása már megmutatkozott, és elősegítette a szélsőségesek térnyerését is.

A rendelkezés nem maximumról beszélt ugyan, hanem minimumról, és zsidóságot sem említ, de a magyar nemzetiség minimuma a többiek maximumát jelentette. Ez az össz egyetemi zsidó aránynál nagyobb volt ugyan, de egyes karokon, ahol jóval nagyobb volt a zsidók aránya, korlátozták a számukat, ezért néha a nulladik zsidótörvénynek is nevezik. A legnagyobb negatív hatása viszont ugye az elvi hatás volt, a törvények visszavonása után az egyes efgyetemeken azóta alakult fajvédő egyletek követelték a szokások fenntartását.

Összességében nem így kellett volna védekezni a magyar egyetemek magyar helyeiért, és téves volt az a feltételezés is, hogy a nem magyar nemzetiségűek (akik ellen Trianon miatt nagy ellenszenv keletkezett az időben) sokkal potenciálisabban váltak volna bolsevikké, ami miatt aztán a Numerus Clausus-t is elrendelték. (Horthyéknak mondhatni bolsevikfóbiájuk volt.) Azonban nem szabad elfeledkezni, hogy a világon nem csak nálunk jelent meg hasonló intézkedés 1920-ban, hanem például USA-ban is több jelentős egyetemen, vagy Kanadában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.