Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) old rocker válasza moonlight115 (#1300) üzenetére


old rocker
veterán

nekem nem tetszett... nagyon nyál...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1302) moonlight115 válasza old rocker (#1301) üzenetére


moonlight115
tag

Tini koromban olvastam, akkor tetszett. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1303) philoxenia válasza moonlight115 (#1302) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, más egy könyv az emlékeinkben és más ma... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1304) finest válasza moonlight115 (#1298) üzenetére


finest
őstag

Aha, szupervízónak hívják. De kihez jár, aki tartja? :U

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1305) old rocker


old rocker
veterán

hát, én is fiatal koromban olvastam, de az Oroszlánkölykök, a Meztelenek és holtak, a Most és mindörökké, a Légy hű önmagadhoz, az Aztán mennydörgést hallottunk után - úgy emlékszem, ezeket már előtte mind elolvastam - egy szirupos lányregény volt...

Viszont most eszembe jutott valami... Komáromi János: Rongyos gárda c. novellás kötetéből a Talpasüvöltés... a hátam még most is borókázik, ha eszembe jut. (Rákóczi szabadságharc)

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1306) old rocker


old rocker
veterán

hiába erőlködök, nem találom online. Begépelgetni meg...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1307) moonlight115 válasza philoxenia (#1303) üzenetére


moonlight115
tag

A filmekkel is így vagyok. Bud Spencer, pl. Régen még milyen vicces volt, most meg nem bírnám nézni, gagyi. :U Neked is vannak kedvenc könyveid?

Finest Ők egymást analizálják. De a fodrászhoz járás is jót tesz a léleknek. Van olyan vendégem, aki bevallotta, hogy azért jár hozzám a város másik végéről, Misloctapolcáról, mert szeret velem beszélgetni, mellesleg kész lelkibeteg, ha nem jó a frizurája. Jön minden héten. :D

A barlangfürdő:

Old rocker Nem tudod beszkennelni?

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1308) old rocker válasza moonlight115 (#1307) üzenetére


old rocker
veterán

dehogynem. Az egész novellát... grrrrr

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1309) moonlight115 válasza moonlight115 (#1307) üzenetére


moonlight115
tag

Jav.: Miskolctapolca

Rocker, :K :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1310) old rocker


old rocker
veterán

Olvasd el, garantálom, hogy remek.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1311) old rocker


old rocker
veterán

"A kuruc világot feltámasztó eposzi hangulatú csataleírásokban és elszánt harcokban bővelkedő regényei is a bújdosó szegénylegényeknek, Buga Jakabnak és Zöld Demeternek állított emléket, és a hódító, harácsoló "darulábú németre szórta rettenetes átkait. Kuruc történeteit romantikus nagyításban adja elő – szélsőségekben járó képzeletét a régmúltban semmi sem fékezhette. Szereplőinek nincs egyéni arca és jellemvilága: egy-egy történelmi vagy anekdotai humoros vonást keltenek életre; a vékonyszálú cselekményt elborítják az egymásra torlódó vérzivataros epizódok. Mert a kuruc regényeknek az a fő jellemzője, hogy írójuk tobzódik a harci mámorban. Kurucait hányja-veti a méreg, fojtogatja a hazafiúi keserűség – a regények a földig sújtó bánat és a fékevesztett vigasság jeleneteit cserélgetik. Jellemző képe, hogy a kuruc csapatok mint csodavilágba illő mesék emberfeletti hősei a táj minden szegletéből előzúdulnak és ijesztő üvöltéssel, haragtól toporzékolva csapnak le a labancokra, s a kétségbeesésbe ájult vidék fölött felrikolt a szívtépő és siralmas nóta: Hát az anyád él-e még, Hát a fia ép-e még? ... Esze Tamás, Szepessy Pál, Szuhay Mátyás és a többiek is mind, a kóbor talpasok, keserű szájú katonák, éheshasú szegénylegények keservesen dühöngő és átkozódó kurucok; csak indulataik vannak, életelemük a bosszúállás s a kegyetlen harc."
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1312) old rocker


old rocker
veterán

Másik műve, hasonló
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1313) moonlight115 válasza old rocker (#1312) üzenetére


moonlight115
tag

Ebben még Buga Jakab is benne van!
Köszi :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1314) old rocker válasza moonlight115 (#1313) üzenetére


old rocker
veterán

Van. A Rongyos Gárdában is van.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1315) moonlight115 válasza old rocker (#1314) üzenetére


moonlight115
tag

Általában nem szeretem az ilyen csatározós, kuruc-labancos sztorikat, de a Tenkes jó volt, meg A koppányi aga testamentuma is. Anno, mikor ezeket olvastam, tetszettek, de most, hát, nem vagyok benne biztos, de majd megkukkolom. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1316) old rocker válasza moonlight115 (#1315) üzenetére


old rocker
veterán

Ennek a leírása... valami ilyesmi : " Jászberényi ekkor visszafele, a rongyosok ellen rendelt el rohamot: senkinek kegyelmet! Meghallotta ezt Zöld Demeter és holtszínű lett tőle az arca. (Jászberényi ezereskapitány a labanc, Zöld Demeter meg kuruc, a rongyosok vezetője.) Holtszínű lett tőle az arca. De mikorra holtszínű lett volna tőle az arca, újabb vonítás rázta meg az égő nádast, s a Tisza-part elkezdte ontani a tengerkurucot, ahogy azt Jánki Péter megjövendölte. Az Esze Tamás beregi farkasai voltak. Jöttek, nagyokat szökellve, kinyújtott öklükben megcsillant a balta. Közben vonyítottak, ju-júj ... de mindet túlharsogta egy magányos, gyász-süvegű óriás, aki egy magányos fűzfa alól vadította a szegénylegényeket: Csak a magyart szűrjad, csak a magyart vágjad, az anyád keserűségit, te éheshasú talpas! Aztán fejszéjével hadonászva berontott a dulakodók közé. Egyik orcájára piros fényt vetett a tűz, a másikra hideg fényt a hajnal.

Valami ilyesmi a vége.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1317) moonlight115 válasza old rocker (#1316) üzenetére


moonlight115
tag

Erről egy festmény jutott eszembe:

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1318) old rocker válasza moonlight115 (#1317) üzenetére


old rocker
veterán

nekem meg egy pénz... régi szép idők, amikor az ötvenesnek még volt értéke...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1319) old rocker


old rocker
veterán

[link]

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1320) moonlight115 válasza old rocker (#1319) üzenetére


moonlight115
tag

[link] :)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1321) old rocker válasza moonlight115 (#1320) üzenetére


old rocker
veterán

[link]

félelmes ez a manus:-) még a közönséget is vezényli

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1322) moonlight115 válasza old rocker (#1321) üzenetére


moonlight115
tag

Jaaajj, ezt nagyon szeretem!

Ha már induló: [link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1323) old rocker válasza moonlight115 (#1322) üzenetére


old rocker
veterán

[link]

Nem teljesen történethű,de ha indulót akarsz...1.49-től...
"Körös-körül teljes volt a zűrzavar; csak a Gárda ment előre, mintha többet emberi erővel nem lehetne megállítani. A zenészek a Carussel győzelmi indulót játszották és a gárdisták úgy lépkedtek előre a golyózáporban, mintha díszszemlén volnának."

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1324) moonlight115 válasza old rocker (#1323) üzenetére


moonlight115
tag

Hallgatom...Már régóta meg akartam nézni ezt a filmet. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1325) moonlight115


moonlight115
tag

Tükrök Az egyetlen horrorfilm, amit meg bírtam nézni. Láttátok? Egész jó. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1326) old rocker válasza moonlight115 (#1325) üzenetére


old rocker
veterán

Nem. Csak a thrillert szeretem

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1327) moonlight115 válasza old rocker (#1326) üzenetére


moonlight115
tag

Azt én is, meg a pszicho thrillert. :K ezt olvastátok? Erre kíváncsi lennék...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1328) old rocker válasza moonlight115 (#1327) üzenetére


old rocker
veterán

nem...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1329) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha már könyvajánlgatunk, most olvasom ezt a trilógiát, kb. felénél járok, tényleg nagyon jó.... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1330) moonlight115 válasza philoxenia (#1329) üzenetére


moonlight115
tag

Svéd krimit még nem olvastam, de ez izgalmasnak tűnik, köszi!
Felveszem a listára. :K
Cserébe egy kis zene !

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1331) philoxenia válasza moonlight115 (#1330) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fiatal koromból....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1332) moonlight115 válasza philoxenia (#1331) üzenetére


moonlight115
tag

De jó, ezt ismerem!
Rory a kedvencem.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1333) philoxenia válasza moonlight115 (#1332) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a legjobban a rock, azon belül is elsősorban a Purple, azon belül is a klasszikus felállás jön be leginkább. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1334) moonlight115 válasza philoxenia (#1333) üzenetére


moonlight115
tag

Nekem is, a rock és a klasszikusok. Nem csak a rockzenében.
Uriah Heep

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1335) philoxenia válasza moonlight115 (#1334) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1336) moonlight115 válasza philoxenia (#1335) üzenetére


moonlight115
tag

Ezt is szeretem. :K
és ezt is

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1337) old rocker válasza philoxenia (#1333) üzenetére


old rocker
veterán

Perfect.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1338) old rocker válasza philoxenia (#1331) üzenetére


old rocker
veterán

[link]

a gitáros betojás, amikor elkezd kenguruként ugrálni

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1339) philoxenia válasza old rocker (#1338) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hatalmas... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1340) old rocker válasza philoxenia (#1339) üzenetére


old rocker
veterán

[link]

Meg ez is... ilyet se látsz minden nap, hogy a gitáros "madzagos" gitárral lemenjen ropni a küzdőtérre... jó, a játéka ez alkalommal nem a precíz intonációról szól.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1341) moonlight115


moonlight115
tag

[link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1342) philoxenia válasza moonlight115 (#1341) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legkedvesebb Rainbow számom... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1343) moonlight115 válasza old rocker (#1340) üzenetére


moonlight115
tag

Szuper! :K

philoxenia Nekem is!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1344) old rocker válasza moonlight115 (#1343) üzenetére


old rocker
veterán

Nekem is+ Stargazer and Catch the rainbow

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1345) philoxenia válasza old rocker (#1344) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Stargazer nagyon jó, csak érzelmileg kevesebb nekem, mint Dio szíve lelke Babilon kapuiban...
Itt is nagyon jó még Dio /R.I.P. :( /
Ezt a számot is nagyon szeretem, bár sokan el sem hinnék, hogy Purple...[link]
Ez a szám is nagy kedvencem, Satriani pedig csodálatos alázattal hatalmas tudással, nem túlcifrázva helyettesíti Blackmoore-t. Hozzátesz az életműhöz inkább. Nekem Steve Morse túl sok, túl díszes, nem igazán purple-ös... Itt látszik is a különbség: [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1346) old rocker válasza philoxenia (#1345) üzenetére


old rocker
veterán

Háááááát... tény, de hallgasd csak meg a Stargazert úgy, hogy figyeld, amikor a vége felé jön: look, look.. onnan mintha az egész bandát maga után húzná az ének... mintha gyorsulna, szárnyra kapna a dal, pedig a ritmus változatlan. Csak Dio húzza az egekbe a zenét...
Ezt meg én követtem el el akkor reggel a tévében, amikor értesültem a halálhírről:
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1347) philoxenia válasza old rocker (#1346) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szép :R

De Te is A Gates of Babylon-t választottad... :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1348) old rocker válasza old rocker (#1346) üzenetére


old rocker
veterán

Nézd csak ezt meg: [link]

ebben a lelkét kiénekli a kis olasz! 6.38-tól van az a rész...

Ricsi is szépen belezuhan a gitárhúrokba...
AMikor énekest váltott, Graham Bonettről, aki ugyan nagy hang, csak kevésbé iskolázott, a finomságokra érzéketlenebb, mint Diojé, jjoggal írta a kritika:
A misztikus, középkori témájú Stargazert nem lehet, nem szabad napszemüvegben és dandy bőrdzsekiben énekelni. Ha lehunyod a szemed, egy bőrökbe öltözött rock'n'roll barbár képe jelenik meg előtted. Aztán, amikor kinyitod ... nos, jobb, ha újra lecsukod...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1349) philoxenia válasza old rocker (#1348) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Épp most találtam meg, és linkelni is akartam...[link] :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1350) old rocker válasza philoxenia (#1347) üzenetére


old rocker
veterán

Ha lett volna időm megcsinálni, akkor ebből a háromból - Babilon kapui, Stargazer és Megérinteni a szivárványt - építettem volna fel. De nem volt...
Az ördög én vagyok
s én őrzöm Babilon
az édes pokol kulcsát .........

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.