Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) moonlight115 válasza philoxenia (#5250) üzenetére


moonlight115
tag

Nyomokban szultánt tartalmaz...Hát, nem rossz.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5252) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Mit találtam....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5253) moonlight115 válasza philoxenia (#5252) üzenetére


moonlight115
tag

Ez jó! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5254) finest


finest
őstag

Megtaláltam hangoskönyben a Musza Dagh negyven napját, Oldrocker nagy kedvencét. Holnaptól azt hallgatom vezetés közben, eddig Werfeltől csak A meg nem születettek csillagát olvastam.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5255) moonlight115 válasza finest (#5254) üzenetére


moonlight115
tag

És tetszik a Musza Dagh mind a negyven napja? Még nem olvastam.
Legutóbb Kepes András Tövispuszta c. könyve gondolkodtatott el. Egyszerűen fantasztikus. Nem csak a régi írók jók ám!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5256) finest válasza moonlight115 (#5255) üzenetére


finest
őstag

Jónak ígérkezett, de már a nyító kép után letettem egyelőre és átnyergeltem Slawomir Mrozek Abszurd történetek gyűjteményére, olyan mint az Örkény egypercesei, csak brutálisabb, szocreál hangulatú. Pl.: [link] :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5257) moonlight115 válasza finest (#5256) üzenetére


moonlight115
tag

Ez jó! :))

Most épp ezt nézem: [link] A jó öreg Moldova :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5258) finest válasza moonlight115 (#5257) üzenetére


finest
őstag

Akár a nagybácsimat hallanám. Amikor a riport készült még meg volt Venezuelában Chavez, ahol talán az utolsó balos államrendszer működött. Azt mondja, h elszabadult a jobboldal a gárdás menetekkel, hát még azóta!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5259) moonlight115 válasza finest (#5258) üzenetére


moonlight115
tag

Bal jobb, bal jobb...egyik se szimpatikus.
Hallgasd ezt, én olvastam, az egyik legviccesebb Pratchett könyv. Pyramids Szerintem érthető, jó a felolvasó.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5260) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Egy klasszikus tökéletes feldolgozása...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5261) moonlight115 válasza philoxenia (#5260) üzenetére


moonlight115
tag

A Zeppelinéknek is tetszik, ahogy egy kommentelő írta. Sőt, Obamáéknak is. Úgyhogy nekem sincs ellene kifogásom. :DDD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5262) philoxenia válasza moonlight115 (#5261) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Félévente azért küldök valamit..... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5263) moonlight115 válasza philoxenia (#5262) üzenetére


moonlight115
tag

Ez jó! Santana dobosa volt. Érdekes. Köszi! :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5264) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A helyszín is lényeges...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5265) moonlight115 válasza philoxenia (#5264) üzenetére


moonlight115
tag

:C :D :C De jó lenne nálunk is egy ilyen! :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5266) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Őt ismered?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5267) moonlight115 válasza philoxenia (#5266) üzenetére


moonlight115
tag

Nem, de nem is akarom. :D Most Pavarottira vagyok rákattanva. :D [link]
Dokumentumfilm Pavarottiról. Eddig ötször láttam. :)
Ami a legérdekesebb, hogy a 24 producere és rendezője alkotta!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5268) philoxenia válasza moonlight115 (#5267) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem Simándy József volt az "utolsó tenor" ;] Na meg a felfedezettek, főleg a brit verzióból, de igazából az opera végképp nem az én műfajom. Egyes "számokat" szeretek, főleg az olaszoktól, de a komplett opera nem nekem való. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5269) moonlight115 válasza philoxenia (#5268) üzenetére


moonlight115
tag

Eddig én is azt hittem. hogy nem szeretem, pedig csak nem ismertem. Pavarotti meg tudja szerettetni az operát, csak egy kis idő kell hozzá. Egyébként magyar volt az egyik menedzsere. Ő hozta össze a három tenort. Érdekes figura, a filmből kiderül. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5270) philoxenia válasza moonlight115 (#5269) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk én a komolyzenét sem annyira szeretem, hangszeren se játszom, mint Te, ezért is idegenkedem tőle...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5271) moonlight115 válasza philoxenia (#5270) üzenetére


moonlight115
tag

Én is idegenkedtem az operától, de kezdem megszeretni. Na jó, Wagnernél még nem tarok, de kezdetnek nem rossz ez a Pavarotti és az olasz operarészletek. A hangja tényleg fantasztikus! :K És a filmből kiderül, milyen szeretni való ember volt.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5272) philoxenia válasza moonlight115 (#5271) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nemcsak tenorok léteznek... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5273) moonlight115 válasza philoxenia (#5272) üzenetére


moonlight115
tag

Ez is szép, basszus. Mármint a hangfekvése. :D A basszus természetes hang, de a tenor mesterséges. A filmben Domingo és egy másik olasz tenor jól elmagyarázzák ezt.
Érdekes, hogy ezek a tenorok nem irigykedtek egymásra. Mikor Carreras súlyos beteg volt, Pavarotti felhívta és azt mondta neki: Gyógyulj meg Cicco, mert különben nem lesz konkurenciám. :D És később Carreras meghívta az első, gyógyulása utáni koncertjére. Aztán később egy magyar menedzser összehozta a 3 tenort.
Apropó, Carreras fellépése elmaradt a vírus miatt idén a miskolci operafesztiválon. Remélem eljön legközelebb.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5274) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gitárparádé.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5275) moonlight115


moonlight115
tag

Hát, inkább, mint Ákos! :D
De ők se rosszak: [link] :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5276) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Micsoda gitárszóló!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5277) moonlight115 válasza philoxenia (#5276) üzenetére


moonlight115
tag

Ez igen! :C
De azért nekem még mindig ő a nagy Ő! :D [link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5278) philoxenia válasza moonlight115 (#5277) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, azonnal felismerhető a jellegzetes játéka. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5279) moonlight115 válasza philoxenia (#5278) üzenetére


moonlight115
tag

Milyen fiatalok voltak itt!

És most egy kis irodalom: [link] Szenzációs!
"Talán sellő. Azoknak nő így a lábuk..." :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5280) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link] :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5281) moonlight115 válasza philoxenia (#5280) üzenetére


moonlight115
tag

De jó! :D Rég hallottam ezt a számot. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5282) philoxenia válasza moonlight115 (#5281) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy kis romantikus rövidfilm... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5283) moonlight115 válasza philoxenia (#5282) üzenetére


moonlight115
tag

Ez érdekes. Littlehorn :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5284) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Legnagyobb hős! :Y

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5285) moonlight115 válasza philoxenia (#5284) üzenetére


moonlight115
tag

Aranyosak! :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5286) philoxenia válasza moonlight115 (#5285) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

TEK-hez má' ne mennyé' !
Gyors reagálás volt..... ;]
Gyakorlatilag a hajam gyorsabban nő.... :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5287) moonlight115 válasza philoxenia (#5286) üzenetére


moonlight115
tag

Így, hogy bezáratták a fodrászatokat, lesz az még hosszabb is! :O :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5288) philoxenia válasza moonlight115 (#5287) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Felénk csak a fodrászatokat, a fodrászokat nem.... ;]

még... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5289) Eastman


Eastman
őstag

alóla

Mennyire jól néz ki így, leírva. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5290) moonlight115 válasza Eastman (#5289) üzenetére


moonlight115
tag

Igen? Mi benne a szép?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5291) zolivissza


zolivissza
aktív tag

Jorge Luis Borges A titkos csoda című novellás kötetét szeretném ajánlani. szépirodalom, fantasy, mesejó

amor fati

(#5292) moonlight115 válasza zolivissza (#5291) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi szépen. Még azt nem olvastam.Cserébe én is ajánlok:

Gabrielle Zevin - Világépítők

"Két gyerek, egy kisfiú és egy kislány találkozik egy kórházban 1987-ben. A lány a leukémiában szenvedő nővérét látogatja meg, a fiú egy autóbalesetből épül fel. Közös témájuk, a videójátékok iránti rajongás - a bennük található lebilincselő világok, az izgalmas versenyek és a mindennapi élet bajai elől nyíló menekülési lehetőség - különös barátságot eredményez köztük. Mégis nyolc év telik el, mire ismét találkoznak, ám sorsuk innentől végleg összefonódik.

Sam és Sadie az egyetemi éveik alatt futnak össze újra egy zsúfolt metróállomáson. A lány a fiú kezébe nyom egy floppy lemezt, amin a legújabb játéka található, amit az MIT haladó játékfejlesztés szemináriumára készített. Samet lenyűgözi a program, és meggyőzi Sadie-t, hogy alapítsanak egy játékfejlesztő céget, hogy megvalósítsák az álmaikat: tervezzenek játékokat, amelyek világai megigézik és beszippantják a kor egyre népszerűbb szórakozási formájának szerelmeseit.

Hamarosan szupersztárok lesznek a területükön. A siker és a csillogás azonban nem várt kihívások elé állítja mindkettejüket."

Nem az a tipikus csöpögős (brrr...) szerelmi történet, és sokat megtudhatunk a régebbi játékokról és fejlesztésükről, a programozás megszállottjairól. Kiderül, hogy a saját életüket játsszák az általuk alkotott univerzumokban. Szóval kicsit fantasy, néha humoros, mindenképp szórakoztató. Jól van megírva.

(Hú, de rég jártam már itt! Vakegérke halála óta nemigen.)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5293) moonlight115 válasza philoxenia (#5288) üzenetére


moonlight115
tag

Eltelt 2 év??? :Y
A fodrászat bezárásáról: Tavaly októberben muszáj volt bezárnunk végleg, a tízszeresére emelt távhődíj miatt. Fejenként havonta 100 ezerrel emelkedett a rezsi. Egy 52 éve működő, sokszemélyes üzlet volt. 10 napunk volt mindent elintézni, bérleti jogot visszaadni stb. Őrület! 12-en dolgoztunk ott, régebben 22-en is. Mindenki ment, amerre látott. Nekem szerencsém volt, egy szuper, belvárosi üzletben befogadott egy régi kolléganő, még anyáink is kollégák voltak anno, igaz, kozmetikusok. 7 perc alatt beérek gyalog. :) Jó sok üzlet bezárt Miskolcon, főleg a távfűtéses, tágas szalonok. Már nem bánom, sőt. Csak hirtelen jött.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5294) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Meghalt Milan Kundera, 94 éves volt.

Nyugodjon békében! :( Azt hiszem a tiszteletére leveszem a polcról A lét elviselhetetlen könnyűségét - úgyis régen olvastam :(

[ Szerkesztve ]

(#5295) moonlight115 válasza Soulfly842 (#5294) üzenetére


moonlight115
tag

Mindig terveztem, hogy olvasok tőle. Majd egyszer biztosan. Jelenleg az olvasás helyébe a festészet lépett (akvarellezek, kezdő létemre már adtam el festményemet, éppen ma :) úgyhogy Kunderának még várni kell egy darabig.
Nyugodjon békében!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5296) Soulfly842 válasza moonlight115 (#5295) üzenetére


Soulfly842
addikt

Pedig kifejezetten ajánlott olvasmány. :) Mobilra egyébként már félelmetesen jó e-book felolvasók vannak, olyan is, ami scannelt pdf-ből generálja le. :) Összekötheted a festészetet az 'olvasással' :)

Én amikor sokat vezetek, akkor is sokszor valamilyen regényt, vagy egyéb könyvet 'olvasok'. Tudom, nem teljesen ugyanaz, de szerintem több szempontból hibátlan. Jobb, mintha egy átlag rádió szólna pl :)

(#5297) finest


finest
őstag

Boldog karácsonyt: [link]
Az irodalmazás miatt hoztam a linket, jól emlékszem,h Werfel OldRockernek nagy kedvence volt?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5298) moonlight115 válasza Soulfly842 (#5296) üzenetére


moonlight115
tag

A rádiónál, tévénél bármi jobb. :K Köszi az ajánlást, de festés közben nem hallgatok semmit. Nagyon oda kell figyelni a technikára. Az akvarell már csak ilyen. Másodperceken múlhat, hogy pl. a háttér foltos lesz-e.
Boldog új évet kívánok! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5299) moonlight115 válasza finest (#5297) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi a linket.
Old rocker olyan rég volt, már nem nagyon emlékszem rá. Boldog új évet kívánok! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5300) moonlight115


moonlight115
tag

Ezzel a legújabb festményemmel kívánok boldog új évet mindenkinek!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.