Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) moonlight115 válasza old rocker (#3996) üzenetére


moonlight115
tag

Pamutzokni és mézes tea rulez! :DD
A Tescóba se járok soha, még hétköznap sem, nemhogy misére...
Miszissz vudhausz pedig még véletlenül sincs a Hiúság vásárában, annál inkább Jane Austin Emma c. regényében. :P Őt is már csak öregek olvassák... :D
Nem láttam a Zulut, de majd megnézem. Ez az Amnézia egész jó.

Philo Esterházyval én is így jártam, pedig a zenével ellentétben inkább irodalomban vagyok majdnem mindenevő. Néha a sztori mindegy is, inkább a stílus, ami megfog, pl. Austin, de most Vonnegut is, és Szathmári Kazohíniája, a Malacpúder, ami bizarr, szokatlan, épp ezért érdekes. A Szégyen és A tetovált lány trilógia is tetszett.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4002) old rocker válasza moonlight115 (#4001) üzenetére


old rocker
veterán

ahogy a csodálatos beckybaba volt, ő is volt, a tévésorozatban biztos.
Akiről te beszélsz, az Emma Woodhouse....

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4003) moonlight115 válasza old rocker (#4002) üzenetére


moonlight115
tag

Tudom, hogy kiről beszélek. :D
Itt egy másik, igaz, ő Wodeouse, irtó jó! [link]

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4004) old rocker


old rocker
veterán

Csak jeleztem, hogy tudom, miről beszélsz és azt is, én miről beszélek.

Wodehouse forduljon P. Smithhez könyvét anno olvastam, mára már csak azt tudom, 17 évesen tetszett.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4005) old rocker válasza philoxenia (#4000) üzenetére


old rocker
veterán

Bizonyos szempontból irigyellek benneteket, bizonyos szempontból nem. Én sokkal egysíkúbb vagyok, azaz jobban ragaszkodok egy-egy zenei irányzathoz, irodalmi stílushoz, író(k)hoz. Nálam ritkaság, hogy a hard rock/igényes metál/progresszív rockon kívül bejöjjön valami, bár akadnak rá példák, a már egyszer linkelt Kozmosz: Az okosak földje Magyarország, vagy Bay Alex pár száma, a múltkor linkelt Bogi ... pl. (Bogie háború-ellenes nyálát viszont nem komáltam.)
Az általad felsorolt egyéb irányzatok az én ízlésemmel szinte kizárják a dallamosságot... Az angol számokban is szövegcentrikus vagyok, bár az angol tudásom... khm... de amikor egy szám dallamilag megfog, akár szótárazva is lefordítom és a dallam alapján gyakran ráérzek arra, a precíz, szakszerű angol fordításnak tartalmilag mi lehet a magyar megfelelője. Azaz előfordul, hogy más, szakfordítói szövegét a zenehallgatás és az angol szöveg tartalmi figyelésével jobban tudom "magyarítani", mint az, aki valóban tud angolul, ám a zene, a szöveg és a mögöttes jelentéstartalmak együttese pont ezért nem bontakozik ki benne.
Irodalom: vannak kategóriák, írók, amikből iszonyatosan sokat olvastam, egy-egy könyvet akár kétszer-háromszor is., mert nagyon megfogott. Viszont éppen ezért gyakorta konzervatív vagyok, azaz nehezen szánom el magam ismeretlen író olvasására. Számomra pl. Eszterházy ismeretlen és az is marad. Pont azért, mert még Vonneguttól is van mit elolvasnom...
Ugyanakkor amiket olvastam és tetszettek, azokból rengeteg idézet maradt meg bennem,,, Pl. Rostand Cyrano de Bergeracját életem 3 különböző időszakában olvastam el és elég sok versszak, részlet vagy mondat bevésődött...
Ugyanígy vagyok a filmekkel, vannak dialógusok, - gyakran a képi kontextusból kiragadva már nem is olyan jók - amiket szintén megjegyzek.
Hirtelen az ajánlgatott Zulu-ból jutott eszembe egy, a képi megjelenítés hiányában szimpla jelenet...
Forest Whitaker, a munkamániás százados, Orlando Bloom elvált, kurvázó, piázó hadnagy... (Annyira jól játssza, hogy először alig ismertem fel...)
Gyilkosság helyszínére elsőként kiérkező százados és a lenyúzott képű hadnagy, akit nagy nehezen kiugrasztott a ribanc mellől, késve érkezik, kiugrik a kocsiból, köszön: Jabobaba! - Szarul nézel ki...! -Köszönöm, kedves vagy, mint mindig .... Aztán hozzálátnak a melóhoz. Legközelebb, hasonló szituban, kiszáll a kocsiból: Tudom, szarul nézek ki...
És az alapvetően krimi/dráma tele van ilyen apró gegekkel.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4006) old rocker


old rocker
veterán

ebben a pillanatban jutott eszembe pl. a Két férfi egy városban... A már nem fiatal Jean Gaben egy börtönbeli nevelőtisztet alakít, Alain Delon pedig egy tíz év után szabadlábra kerülő kasszafúrót, akit tragédia is ér, a felesége meghal autóbalesetben, nagy nehezen lesz egy új barátnője, aki banktisztviselő; ám ekkor felbukkan az a felügyelő, aki annak idején letartóztatta s aki meg van győződve róla, Gino újabb bankrablásra készül... Addig macerálja, figyeli, kikezd a barátnőjéval, hogy halálos kimenetelű verekedés lesz a vége: Ginót halálra ítélik.
Szóval a film azzal kezdődik, Gaben kiszáll az ottani "HÉV"-ból, és a gondolatai narrációban jelennek meg: Emlékeim legnagyobb része a helyi érdekű vonatokhoz és a magas börtönfalakhoz fűz ... amikor ez a történet elkezdődött, még hittem a francia igazságszolgáltatásban...
A végén, amikor a köztársasági elnök válaszára várnak a kegyelmi kérvényre, az öreg papucsban, pizsamában Ül az ágy szélén; a felesége megkérdezi: tudtad, hogy a lányunk szerelmes belé? Válasz nincs, csak némi arcbiggyesztés és a súlyos szemhéjak metakommunikációja. Te hozzáadtad volna a lányodat? A válasz egy életre megmaradt bennem... a jellegzetes Gaben nézés, ahogy felfelé fordítja kinyújtott hüvelykujjal mindkét öklét: Nincs mit adnom, nincs mit elvennem; az ő élete nem az enyém...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4007) moonlight115 válasza old rocker (#4006) üzenetére


moonlight115
tag

Ezt azt hiszem láttam, ismerős nagyon a sztori.

Nekem ez a kedvencem, nem is tudom, hányszor néztem meg, tele jobbnál jobb színészekkel, Redford rendezte, 4 Oscarra jelölték. Igazi korrajz a tévézés ős- vagy hőskorából, az '50-es évek Amerikája...
Van benne egy drámai jelenet, mikor a főhős (Ralph Fiennes) el akarja mondani az apjának, aki neves irodalomprofesszor, hogy csalt, ország-világ előtt, mikor fél Amerika rajong érte, a kvízshow nyerteséért, szinte mint egy popsztárért, de mégse meri...Megtörtént eset egyébként. Na, ez az a film, amit bármikor meg tudok nézni, és nem unom meg. [link] A teljes film sajna csak angolul van a YouTube-on. Itt ez a jelenet: [link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4008) old rocker válasza moonlight115 (#4007) üzenetére


old rocker
veterán

ismerős,de szerintem nem láttam...
tök mindegy, már kerózni sem tudok.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4009) moonlight115 válasza old rocker (#4008) üzenetére


moonlight115
tag

Persze, hogy ismerős, már volt róla szó itt.
Én eddig se tudtam ...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4010) old rocker válasza moonlight115 (#4009) üzenetére


old rocker
veterán

eeeegen. Csak én eddig tudtam. Fini.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4011) moonlight115 válasza old rocker (#4010) üzenetére


moonlight115
tag

A manóba! :(

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4012) old rocker válasza moonlight115 (#4011) üzenetére


old rocker
veterán

ennél azért jobban meg vagyok zuhanva, ez már az út vége.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4013) old rocker


old rocker
veterán

Philo: azért ez a woodstocki nemzedék tudott valamit...
[link]

Múncsájd meg lesszíves prezentálni a fordítást ...
Sympathy just doesn't mean that much to me
Compassion is now compassion in my mind
And if you're looking for a shoulder to cry on
Don't turn your head my way
'Cause I'd rather have my music in a day

You and I are master of our destiny
We look for consolation all the time
Till we find out things are not what they were meant to be oh no
And if it doesn't suit our mood we'll call it crime

Dedication is not an obligation
All I think about someone's imagination
It's the only way to say to live from day to day
To make each passing way a smile succession

Dreams are the possession of the simple man
Reality the fantasy of youth
When living is a problem that is common to us all
We love the only common road to truth

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4014) moonlight115 válasza old rocker (#4013) üzenetére


moonlight115
tag

Ó, azt hittem, nem szereted a Heepet! Nekem ez a kedvencem tőlük [link], de a Paradise - the Spell is nagyon jó, sőt, az egész album. [link]
Szívesen prezentálom a fordítást, majd ha jön az ihlet... :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4015) old rocker válasza moonlight115 (#4014) üzenetére


old rocker
veterán

hát, rosszul hitted

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4016) old rocker


old rocker
veterán

A stúdiófelvétel hangról-hangra ugyanez.
Találtam egy idősebb kori koncertfelvételt, duóban éneklik, hát, csúcs...
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4017) moonlight115 válasza old rocker (#4016) üzenetére


moonlight115
tag

Tényleg! :K

Levettem a pamutzoknit, egész nap tóban leszek, közben a fordításon töprengek...és a Bajnokok reggelijét olvasom. Keep rocking! :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4018) old rocker válasza moonlight115 (#4017) üzenetére


old rocker
veterán

Gut... Zehr gut, Johann...
türelmetlenül várom a fordítást. Én csak ön és közveszélyesen keróztam, mindössze 3.2 km - t. De fürödtem is, a saját levemben.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4019) moonlight115 válasza old rocker (#4018) üzenetére


moonlight115
tag

Türelem, türelem...Most meleg van kissé. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4020) moonlight115


moonlight115
tag

Ezt most találtam:

"Ellen Nitt:
Azt hittem

Én azt hittem, hogy mindig kék,
ragyogó tükör a tenger,
s hogy rejtett aranyszemecskék
kincsével tele az ember.

Hogy járva a tengert, szembe kell
szállni merészen a széllel,
s akkor a hajós csodákra lel,
az idő nagy titkokat érlel.

Szálltam hát, Végtelen, feléd:
hullámok pörölye paskolt.
Ég s víz határa s a tengerfenék
derengett: messzi, deres folt.

S akkor megtudtam, hogy csak néha,
nagyritkán kék a tenger,
és hogy üres és szürke, még ha
csillog is sokszor, az ember.

Láttam földet, hol nincs tó, se folyó-
por és rög, semmi más:
nincs aranyszem a porban, melyből ott
gyúrják az ember fiát.

De tudtam: Nincs szebb feladat,
mint vágyva előre törni:
keresni, kutatni, hol rejlik a mag,
s szeretni, és gyűlölni.

És látni, hogy néha szürke homályon,
átragyog kéken a tenger,
s tudni: tisztább öröm nincs a világon
mint az, ha ember az ember.

Fordította: Képes Géza

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4021) old rocker válasza moonlight115 (#4020) üzenetére


old rocker
veterán

baba.(gut)

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4022) moonlight115 válasza old rocker (#4013) üzenetére


moonlight115
tag

Együttérzés

Sokat nem jelent az együttérzés nekem
A részvétet már részvétnek tekintem
És ha zokogásra váró vállat keresnél
Ne nézz felém
Inkább hallgatom a napi zeném

Te és én, önnön végzetmesterünk
Örökösen vigaszt keresünk
Mígnem kiderítjük,
Hogy a dolgok, óh, ne! Már mást jelentenek,
S ha ez épp nincs kedvünkre, hát nevezzük bűnnek ezeket.

Az ajánlat nem kötelez
Csak a képzelet, gondolom,
Az egyetlen út, mondom,
Miáltal minden utat napról-napra úgy éljük,
Hogy mosolysorozattá tegyük.

Az egyszerű emberé az álom
A fiatal képzeleté a valóság
Mikor az élet közös gondunk
Szeretjük az igazsághoz vivő egyetlen közös utunk.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4023) old rocker válasza moonlight115 (#4022) üzenetére


old rocker
veterán

thx. hát, nem egy nagy lövés pl. a Pink Floyd lost for world, vagy a turning awayhoz képest...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4024) old rocker


old rocker
veterán

[link]

pl. erre gondoltam, az angol zeneszövegekben szvsz ritkaságszámba menő költői szöveggel...

a kedvencem a "csőlátásodon túl a valóság elmosódik, akár árnyak az éjszakában" ... vagy a vége, ha szó szerint veszem, nem kezdhetnénk tiszta lappal? de ők azt mondták, menjek és legyek szíves b@sszam meg magam... aztán lehet variálni, a please go and fuck myself-et hogyan magyarítjuk... talán b@szódjak meg.... persze ez már a szöveg csattanója, nem a lírai része.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4025) moonlight115 válasza old rocker (#4024) üzenetére


moonlight115
tag

Kb. akaszd fel magad, ha szépíteni akarnánk... :D (de nem akarjuk!) Igen, ez cizelláltabb szöveg, nehezebb is lehet lefordítani.
Jajj, épp erről jutott most eszembe Az 5-ös számú vágóhídból egy hasonló, jó szöveg, ma olvastam, majd holnap "megmutatom", most nincs nálam a könyv.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4026) moonlight115 válasza moonlight115 (#4025) üzenetére


moonlight115
tag

" És itt valahol az öreg Edgar Derbyt az amerikaiak főnökévé választották. Az angol felszólította az ülésteremben helyet foglalt választókat, hogy állítsanak jelölteket, de egyetlen javaslat sem hangzott el. Így aztán ő jelölte Derbyt, magasztalva érettségét s az emberekkel való foglalkozásban szerzett hosszú tapasztalatát. További jelölések nem érkeztek, így hát a jelölést befejezettnek nyilvánították. – Mindenki elfogadja? Ketten vagy hárman azt dünnyögték: – Ühüm.
Azután a szegény öreg Derby beszédet vágott ki. Köszönetet mondott az angolnak a jó tanácsokért, és hangsúlyozta, hogy komolyan követni fogja. Kijelentette: biztos benne, hogya többi amerikai is mind ugyanezt teszi. Azt mondta, a jelen pillanatban azért érez elsősorban felelősséget, hogy biztosítsa, hogy mindnyájan épségben hazaérjenek.
– Baszd meg röptiben a guruló fánkot – morogta Paul Lazzaro az égszínkék fészkében. – Meg a holdat!"

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4027) old rocker válasza moonlight115 (#4026) üzenetére


old rocker
veterán

LOL!!!! Sajnos Az ötös -többek között - váratlanul eltűnt a könyv készletből... több más Vonneguttal, mint pl. Mesterlövész, Bajnokok reggelije, most érkezett meg megrendelésre az antikvárba; sajnos az ötöst csak előrendelni lehetett. Csak az Éj anyánk maradt - ez a favoritom - és a Gépzongora.
Pin Floyd: bonyolult szöveg, mégis, számomra - némi segítséggel, segédlettel - az egyik legjobban megérthető szöveg, mert nyelvi gondolkodásban, hasonlataiban közel áll a magyarhoz. Miközben a nagy ő kimegy az ajtón...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4028) moonlight115 válasza old rocker (#4027) üzenetére


moonlight115
tag

Jó szöveg.
Az ötösben tetszik, ahogy a főhős Billy Pilgrimet utaztatja az időben. Kíváncsi vagyok, milyen filmet csináltak belőle. Biztos jó vacakot.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4029) old rocker válasza moonlight115 (#4028) üzenetére


old rocker
veterán

nemtom. Nekem dereng, mintha egyszer régen, tévéfilmet már láttam volna belőle...
De a Remarque: Nyugaton a helyzet változatlan - nal igen magasra tették a mércét. Éppen csak annyit tettek a legvégén a regényhez, hogy a srác meglát a lövészárokból egy madrákát a "senki földjén", - akkor már ő az újoncok "Katzinski" - ja, elkezdi rajzolni, egyre jobban megfeledkezik mindenről, s a rajzolás közben egyre jobban kiegyenesedik. Fejlövés.
Utána írógép billentyűk, nyugaton a helyzet változatlan.
Bár, a Das Boot-ra se lehet egy rossz szavam sem.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4030) moonlight115 válasza old rocker (#4029) üzenetére


moonlight115
tag

Ezt találtam. Kicsit hasonlít a könyvre.

Egyébként egy volt gimis angoltanárom (na jó, csak helyettesített nálunk) épp most gratulált a fordításhoz. :DD

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4031) old rocker válasza moonlight115 (#4030) üzenetére


old rocker
veterán

te, ez vót az.... A fordítással semmi baj nem volt, az perfect; nekem a tartalom volt kicsit csalódás.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4032) moonlight115 válasza old rocker (#4031) üzenetére


moonlight115
tag

Értettem. Azér' egy kicsit hízeleghettél vóna... :P ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4033) old rocker válasza moonlight115 (#4032) üzenetére


old rocker
veterán

majd ezután.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4034) moonlight115


moonlight115
tag

Only for old róka Vigyázat, vészesen komoly! :DD :C

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4035) philoxenia válasza moonlight115 (#4034) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erre csak ezt tudom válaszolni... Az egyik kőműves mindig ezt dudorászta akkoriban, mikor építkeztek a szüleim...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4036) moonlight115 válasza philoxenia (#4035) üzenetére


moonlight115
tag

Jajj...
"Mónika nővérnek és a Zöld fenyő idősek otthona valamennyi dolgozójának..." :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4037) old rocker válasza moonlight115 (#4036) üzenetére


old rocker
veterán

hííínnnyebazmeg múnlájt..... ez a zenei inzultus durva sértés.... mosmár értem a karolinát is.... boáááááááááááááááááááááááááá

Filo, múncsájd:
Szegény Sólymos Tónit egyébként biz'isten sajnálom. Sok-sok éve, vagy másfél évtized + 1-2 éve, készítettem vele egy interjút Szegeden. Onnan kezdve, amikor azt kérdeztem tőle: sosem gondoltatok arra, hogy valami progresszívabb zenét kellene játszanotok? - a riport 180 fokos fordulatot vett, és a végén emiatt a fordulat miatt igen-igen respektált...
Elmondta, de igen, próbálkoztak vele, hiszen a zenekara igen jól képzett zenészekből állt. Egy fellépésen elkezdtek Earth, Wind and Fire stb. zenéket játszani; a közönség egy darabig értetlenül nézett, mint a birka, majd kikövetelte a harmonikást... szóval próbálkoztak ők, de a közönség mindig visszakényszerítette őket a zőőőda kukoricaszááár irányvonalba. És teljesen őszintének tűnt, hogy sajnálja, hogy a kommerciális sikerek ebbe az irányba kényszerítették és hálásnak látszott, hogy ezt végre valakinek elmondhatja.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4038) philoxenia válasza old rocker (#4037) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilvánvaló volt, hogy a legtöbb magyar zenész akkor és most is elkótyavetyéli magát, elég elnézni a megasztáros és xfaktoros vetélkedőket. Ott is sok olyan előadó van, aki az utánzásban gyenge, de saját stílusban egész jó lenne...
Szegény Szécsi Palit nagyon szerettem, imádtam a hangját, de a Carolina az egyik leggagyibb szám, amit előadott, olyan mint ahogy sokan Beethovent is rögtön a bernáthegyi után a Für Elise -zel azonosítják, a Purplet a Smoke on the Waterrel stb... :(
Sőt a 3+2 is tudott zenélni is, de arra nem voltak vevők az emberek, rettenetesen nagy igazság van a Cirkusz című novellában....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4039) moonlight115 válasza old rocker (#4037) üzenetére


moonlight115
tag

Az a haj, a tánc, az egész nagyon röhejes. A zene már csak ráadás. :D

Én is, én is sajnáltam szegény S. Tónit! Voltam Hofi előadásán, itt, a szomszédban, a sportcsarnokban, ami zsúfolásig megtelt. Szegény öreg Tóniék voltak az "előzenekar". A 3. szám után már mocorgott a közönség, a 4.-nél morgolódtak, aztán bekiabáltak...tiszta ciki volt. Szegény Tóni piros fejjel táncikált meg hát vicceskedett is: "- Tudom, várják már Gézát -" húúúj, húúúj! - így a tömeg...De hát biztos benne volt a szerződésben, hány szám után vonulhatnak le a színpadról. A '90-es években már nem hódított Mónika meg a harmónika. :U Tán még az elsárgult levelet is játszották...Korán volt akkor még a retróhoz.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4040) moonlight115 válasza philoxenia (#4038) üzenetére


moonlight115
tag

"... Beethovent is rögtön a bernáthegyi után ..." :DD :)) :C Így igaz! A Für Elise-t játszottam, baromira unalmas tudott lenni egy idő után...

Nem szeretem az utánzást. Miért nem adnak elő saját számokat?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4041) philoxenia válasza moonlight115 (#4039) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rossz volt a közönségszervezés, attól hogy régi, még nem ugyanaz Hofi és az Expressz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4042) moonlight115 válasza philoxenia (#4041) üzenetére


moonlight115
tag

Persze, Hofi örökzöld, az Expressz meg hát...De gyakran léptek fel együtt. A szervezők nem vették észre a nyilvánvalót.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4043) old rocker válasza moonlight115 (#4039) üzenetére


old rocker
veterán

Szegeden réges-régen egyszer Újszegeden a Sportcsarnokban koncertezett a Smokie. A helyi újság írta meg, hogy a valaha jobb napokat látott együttes (Living next door to Alice, stb. ) alig kétszáz néző előtt úgy játszott, mintha több ezres közönség lenne. De azért szomorú, még ha nem is az én stílusom.
A Scorpions együttes gitárosa, az akkor ötvenegynéhány éves Matthias Jabs nyilatkozta, nem szeretné megélni, hogy egyszer 50 néző előtt játszanak. Hát, a rocknagyapáknak 60 felé sem kell ettől tartaniuk...
[link]

Nos, a hangzás elég trungya, meg szoktak fürgébben is mozogni, de ezen a koncerten pl. Jabs (a bézbólsapkás) 60 éves, Klaus Meine, az énekes és Schenker, a rövid hajú gitáros 67 évesek. A basszer fiatalabb és Kottak is, a texasi származású dobos, a maga 52 évével fiatal...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4044) moonlight115 válasza old rocker (#4043) üzenetére


moonlight115
tag

Fürgék ezek! :D
Azért én elmennék egy Smokie koncertre. :K És Dire Straits-re is.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4045) philoxenia válasza moonlight115 (#4044) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meg ZZ Topra és megkérdeznéd, hogy van Dr Csont gyereke... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4046) moonlight115 válasza philoxenia (#4045) üzenetére


moonlight115
tag

A Dr.Csontból kb. 10 percet láttam.
Ha már gyerek: Kiefer Sutherland nevelt lánya Terry Kath (a Chicago elhunyt dobosa) gyereke. Bezony! Elvette az özvegyet, Cameliát. Tőle született a lánya, Sarah. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4047) old rocker válasza moonlight115 (#4046) üzenetére


old rocker
veterán

most beszéltem a sudárland gyerökkel, megy hozzád látogatóba, azt mondta.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4048) moonlight115 válasza old rocker (#4047) üzenetére


moonlight115
tag

Hurrá! :DD Remélem, lesz rajta golyóálló mellény!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4049) old rocker válasza moonlight115 (#4048) üzenetére


old rocker
veterán

mér? lövöd?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4050) moonlight115 válasza old rocker (#4049) üzenetére


moonlight115
tag

Lövésem sincs...Mert abban olyan cukííí! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.