Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) philoxenia válasza old rocker (#1350) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsit eltérve az eddigiektől, ezt a Purple felállást nem mindig szeretem, de ez a felvétel az első néhányban benne van nálam, pláne az eleje...
Most nézem "oroszul" fönn van az egész koncert:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1352) old rocker


old rocker
veterán

[link]

azt hisszük, megérinthetjük a szivárványt, a széllel lovagolva a naphoz

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1353) philoxenia válasza old rocker (#1352) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon jó a hang... :C

Egy varázslat ez a verzió. :K

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1354) old rocker válasza philoxenia (#1351) üzenetére


old rocker
veterán

hát igen; vagy a Burn, ahol Glen Hughes, a basszer még mindig a kellő intenzitással és időben lépett be a vokálba. Később azonban megindult a Coverdale-Hughes rivalizálás. Amellett Hughes a funkys hangzás felé akarta terelni az együttest, ami Blackmore-nak nem tetszett. Így bomlott fel ez a formáció is és jött létre a Rainbow.
Az új gitáros, Bolin, az indián nem volt rossz gitáros, már-már utolérte, sőt néhány futamban le is hagyta Ricsit. Csak éppen - heroinista volt. Djakkartában koncert előtt belőtte magát valami ócska heroinnal, amitől a bal karja átmenetileg csaknem teljesen lebénult. A Deep Purple meg gyorsvonati sebességgel haladt a felbomlás felé.
Jon Lord: "Mi már megmaradunk csak jó öreg brit kocsmásoknak..."
Mellesleg az On Stage-en Dioval előadott Mistreated veri ezt...

Nekem ebből a felállásból ez a kedvencem: [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1355) philoxenia válasza old rocker (#1354) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nagyon jó zene, csak nem Purple.....[link]

Itt Dio sokkal jobb mint Coverdale, csak Ritchie rosszabb nekem, mint az előző linkemen... Ott ahogy kezdődik, a szünetek, a tömeg minden úgy együtt fog meg. A második fele itt is nagyon jó, csak a kezdet nincs olyan hatásos...

A nagy ötösnek mindig voltak olyan pillanatai, amiket csak Ők csinálhattak meg: [link] Amíg inspirálták egymást és nem veszekedtek, nem került senki hosszabb időre fölénybe, az nagyon jó volt...[link]

Amúgy a maiak közül kik a kedvencek? Nekem a hörgős énekstílus nagyon nem jön be.... :( Max eddig a mértékig:[link] Mondjuk itt is a basszer a kedvencem.... ;]
Szeretem a Disturbedet és kövezzetek meg, rajongok a Within Temptationért.... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1356) old rocker válasza philoxenia (#1355) üzenetére


old rocker
veterán

Az első kink - ritkaság. Amikor a mosolynélküli zenésznek jó kedve van. A második link pont az, amikor 1992-ben a párizsi Olimpia színpadán még a Beethoven előtt játszott Highway Star híres gitárszólója közepette a triolák egyszer csak elhallgattak. Ricsi egy túl közel merészkedő operatőrt locsolt le egy pohár vízzel - poharastól. A koncert végén Ricsi kétszer meghajolt a színpad jobb oldalán és kiviharzott. A többiek a bal oldalon lelkeztek össze és hajlongtak. Tudni lehetett előre, hogy Blacknore sosem fog többet a Deep Purple-ben játszani. De erről bővebben olvashatsz -tőlem.
[link]
ja, mostaniak... akiket szerettem, azok vagy "kipusztultak", vagy feloszlottak, vagy játszanak még -de már... talán nem is kéne. Egy csomó zenészt posztumusz fedeztem fel, mint pl. Rory Gallaghert.
Akik még alkotnak, azok közül az Eloy, Pink Foyd, Scorpions, Rammstein és természetesen az Iron Maiden.
(Ott volt pl. a Nightwish, ígéretes zene... de amióta Tarja kivált és Olsen kisasszony diszkóénekel, azóta nem szeretem.)
Ja, meg Placebo, Apocalyptica

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1357) mave13 válasza old rocker (#1356) üzenetére


mave13
őstag

"Ott volt pl. a Nightwish, ígéretes zene... de amióta Tarja kivált és Olsen kisasszony diszkóénekel, azóta nem szeretem."

Akkor majd most talán újra megszereted: [link]
Anette más stílust vitt, ez tény, de nem volt olyan rossz. Jó, nem a klasszikus Nightwish, az tény. De, majd talán most... Viszont a filmre kíváncsi vagyok, kellően elmebetegnek néz ki a trailer alapján.

Icewolf || kósza ||

(#1358) old rocker válasza mave13 (#1357) üzenetére


old rocker
veterán

nem rossz...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1359) old rocker válasza philoxenia (#1355) üzenetére


old rocker
veterán

Ja, a You keep on moving-ra... a zene jó, csak valóban: ez már nem Purple. Ekkor kezdték őket úgy emlegetni, hogy Hughes-Bolin band...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1360) moonlight115


moonlight115
tag

Ez se rossz! :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1361) old rocker válasza moonlight115 (#1360) üzenetére


old rocker
veterán

De ez még jobb! [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1362) old rocker


old rocker
veterán

A teljes koncert:[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1363) moonlight115 válasza old rocker (#1361) üzenetére


moonlight115
tag

De jó!
és ez is, hátha valaki még nem ismeri. ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1364) finest


finest
őstag

Rokkernek bejönnek az orvosos témák, ajánlom figyelmetekbe: [link]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1365) moonlight115 válasza finest (#1364) üzenetére


moonlight115
tag

Szentágothairól épp tegnap volt szó a rádióban. Nyilatkoztak volt tanítványok, pályatársak. Nem mindennapi ember volt. Majd elolvasom a linket, érdekel, köszi!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1366) old rocker válasza finest (#1364) üzenetére


old rocker
veterán

Köszi, el fogom olvasni.
Holdfény: nekem már akármit csinálhatnak az angyalok, menthetetlen vagyok.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1367) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sziasztok, továbbjutott az Új Akropolisz pályázatán az egyik írásom, és mindössze egy-egy lájkra volna szükségem (minden elérhető FB-fiókból :DDD) az alábbi listában a Harangszó című művemre! Még versenyben van a legjobbak közé jutásért is, de ezzel a közönségdíjat lehetne megszerezni - na meg egy kicsit felhívni rá a figyelmet.

Tehát katt a "Tetszikre" a cím mellett a listában, ennyi. Kösz előre is mindenkinek! :)

(#1368) moonlight115 válasza Crystalheart (#1367) üzenetére


moonlight115
tag

Gratulálok, jó írás, lájkoltam! :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1369) moonlight115 válasza finest (#1364) üzenetére


moonlight115
tag

Elolvastam, és most is az vetődött fel bennem, hogy miért nem így tanítják a történelmet, ilyen személyes beszámolók, visszaemlékezések alapján?
A rádióban elhangzott riportban Szentágothai egyik volt tanítványa felidézett egy anatómia vizsgát. A csoporttársának fogalma se volt a térdízületről, de mégis csinos kis rajzot hozott össze róla. A professzor úr hosszasan szemlélte, majd megjegyezte: Ez a térdízület nyomokban sem hasonlít ahhoz, amit a jóisten teremtett, de mivel megítélésem szerint tökéletesen működőképes, átengedem.
Hát ilyen ember volt.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1370) finest válasza moonlight115 (#1369) üzenetére


finest
őstag

Atyámat is tanította. 56 kapcsán jött fel róla a szó, h ő egyike volt azoknak a professzoroknak, akik a hallgatósággal tartottak, de a kockázat mértékét látva, nyugalomra intette őket.
Szép szintézist hoz létre a cikk végén saját munkássága és a világ dolgai között.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1371) moonlight115 válasza finest (#1370) üzenetére


moonlight115
tag

Akkor atyádtól biztos hallottál első kézből való meséket/infókat róla, ezért kicsit irigyellek.
Bölcs ember volt, humánus, és még humora is volt, vagy talán inkább önirónia.
Tudtok mondani a maiak közül hozzá hasonlót?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1372) old rocker válasza Crystalheart (#1367) üzenetére


old rocker
veterán

Oké, de barterezzünk: te meg veszel egyet a könyvemből... :D A Medicina honlapján tudod megrendelni, ha nem vagy pesti, debreceni, szegedi vagy pécsi. Mi is emberek vagyunk - Szekszárdi Miklós. A tornászom hajnalig olvasta a bemutató után. És most tényleg nem magam akarom festeni, de egyre több visszajelzést kapok arról, hogy nagyon olvasmányos a könyv.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1373) moonlight115 válasza old rocker (#1372) üzenetére


moonlight115
tag

Az jó, ha olvasmányos, akkor hamar elolvassák, és már írhatod is a következőt. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1374) old rocker válasza moonlight115 (#1373) üzenetére


old rocker
veterán

te is vehetsz karácsonyra verának...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1375) moonlight115 válasza old rocker (#1374) üzenetére


moonlight115
tag

Ja, hogy a vitrinbe tegye a zámbójimi képe mellé....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1376) finest válasza Crystalheart (#1367) üzenetére


finest
őstag

Na, kedves kis történetet írtál. Kapsz rá lájkot. ;)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1377) old rocker


old rocker
veterán

Tölem is kaptál lájkot.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1378) finest


finest
őstag

Ismertétek? [link] Olvasni szexi.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1379) mave13


mave13
őstag

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy munkatársa lehetek Szentágothai prof két egykori tanítványának, kollégájának Mess, és Lázár professzor uraknak. Gyakran szoktak mesélni azokról az időkről, amikor még Pécsen dolgozott, ők is szigorú, de jó humorú embernek írták le.
De ők se akárkik, Mess prof öt nyelven beszél legalább, és nyolcvan éves koráig aktív vadász volt, még most is, jóval nyolcvanon túl egyedül utazgat Pestre, Lázár prof pedig fotózik, nemrég adták ki egy könyvét, és nem mellesleg olyan tudományos karriert tudhat a háta mögött, mint sok neves amerikai professzor. Ja, és olyan memóriájuk van, hogy az hihetetlen. Évtizedek távlatában is akár percre pontosan tudnak visszaidézni egy-egy eseményt, mintha csak öt perce történt volna. Szóval, Szentágothai prof is nagy ember lehetett, de a tanítványi se kispályások, és viszik tovább az ő hagyatékát.

old rocker: a könyv valóban nagyon olvasmányos, kedden a végére is értem, nagyon tetszett. Most még emésztem egy kicsit, mert sok elgondolkodtató dolog található benne.

Crystalheart: ment egy lájk tőlem is, nagyon jó írás, remélem, bejut a legjobbak közé.

Icewolf || kósza ||

(#1380) old rocker válasza mave13 (#1379) üzenetére


old rocker
veterán

Hát, csak irigyelni tudom a két profot. Helyesebben csodálni. Vagy tisztelni. Nehéz megtalálni a megfelelő szót. A magas szellemi kapacitású emberek mindig lenyűgöztek.
Könyv: örülök, ha így látod.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1381) moonlight115 válasza old rocker (#1380) üzenetére


moonlight115
tag

Ezzel én is így vagyok.
Voltam Popper Péter egyik előadásán. Fantasztikus volt, karizmatikus.

mave13 Tényleg szerencsés vagy, és még az is lehet, hogy egyszer majd, nagypapa korodban rólad fognak így áradozni. :K

Finest:

And they say: books are your best friends! :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1382) old rocker válasza moonlight115 (#1381) üzenetére


old rocker
veterán

Én Dolfi egyik előadásán voltam, nagyon karizmatikus volt, a mejn kampfból adott elő....

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1383) moonlight115 válasza old rocker (#1382) üzenetére


moonlight115
tag

Tudom, láttalak a híradóban, ott csápoltál az első sorban :-)
Csak úgy hemzsegtek ott a karizmák... ja, karizmok...!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1384) old rocker válasza moonlight115 (#1383) üzenetére


old rocker
veterán

kizárt dolog, aluttam

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1385) moonlight115 válasza old rocker (#1384) üzenetére


moonlight115
tag

de azt nagyon karizmatikusan...:-)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1386) old rocker


old rocker
veterán

Nem mellesleg meg is hülyültem. Reggel felébredtem 4.55-kor, ami rendben is volt beidegződés szempontjából, mert általában hatkor ébredek. A telefonok tették a dolgukat, hiszen automatikus frissítésre vannak beállítva. Pécé szintén. Ezt követően 6 után felkeltem, reggelizés közben átállítottam a mikró óráját. Utána - valszeg még nem hatott a kávé - a karórámat előre állítottam egy órával vagyis a karórám kettővel többet mutatott, mint a téli szerinti pontos idő. Ezután a HDD felvevő óráját is átállítottam - a karóra szerint. Ekkor rájöttem, valami nem jó és mindent átállítottam a karórám szerint: telefonokat, mikrót, számítógépet. Ezt követően rájöttem arra, hogy megint nálam járt az a német doktor, az az Alzheimer, vagy ki és visszaállítottam mindent. A karórám is. Kecskét ne vigyetek a sírom közelébe legelni...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1387) moonlight115 válasza old rocker (#1386) üzenetére


moonlight115
tag

" Kecskét ne vigyetek a sírom közelébe legelni..."
- ezt remélem Kristályszív is olvassa.... ;)
Nem is volt nálad Alzheimer. Az ő idejében még nem volt ez a játszadozás az idővel.:-)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1388) old rocker


old rocker
veterán

Igaz, ez nem irodalom, hanem meztelen történelem: A szovjet sztori... De azért belinkelem. Minél többen megismerkednének ezzel a borzalommal, annál jobb volna: mekkora az analógia a nácizmus és a marxizmus között. A különbség csak az, hogy a nácik népcsoportokat, amazok pedig társadalmi rétegeket irtottak. A németeket felelősségre vonták, a szovjet tisztek pedig, akik pl. a katyni mészárlásban részt vettek, ma társadalmilag megbecsült veteránok. Európa pedig hallgat; a film ezt a borzalmas párhuzamot mutatja be. [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1389) moonlight115 válasza old rocker (#1388) üzenetére


moonlight115
tag

Ezért veszélyes minden eszmerendszer, ami a gyűlöletre, kirekesztésre épül. A film végén elmondják, hogy Európa miért hallgat.
Kösz a linket, ezt érdemes volt megnézni.
Kíváncsi vagyok az értelmes kommentekre.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1390) old rocker válasza moonlight115 (#1389) üzenetére


old rocker
veterán

Bitte schöne!!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1391) moonlight115


moonlight115
tag

[link] :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1392) old rocker válasza moonlight115 (#1391) üzenetére


old rocker
veterán

[link]

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1393) moonlight115 válasza old rocker (#1392) üzenetére


moonlight115
tag

[link] ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1394) old rocker


old rocker
veterán

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1395) moonlight115


moonlight115
tag

[link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1396) moonlight115


moonlight115
tag

The unbeatable way to live in harmony....

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1397) old rocker válasza moonlight115 (#1396) üzenetére


old rocker
veterán

...or agony

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1398) moonlight115 válasza old rocker (#1397) üzenetére


moonlight115
tag

In peace! :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1399) old rocker válasza moonlight115 (#1398) üzenetére


old rocker
veterán

life is war

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1400) old rocker válasza moonlight115 (#1398) üzenetére


old rocker
veterán

.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.