Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) old rocker válasza finest (#594) üzenetére


old rocker
veterán

hehe... nekem régóta megvan, még régebben olvastam; antikváriumból sikerült lecsapnom rá...
Egyébként szokásosnál gyengébb írással, de különdíjas lett a "Testünk börtönébe zárva" írásom.
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#602) moonlight115 válasza old rocker (#601) üzenetére


moonlight115
tag

Gratulálok. Nem lepett meg. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#603) old rocker válasza moonlight115 (#602) üzenetére


old rocker
veterán

Engem... nem tudom. Reálisan valami ilyenre számítottam. De az eredmény nem ez. A megjelent írásra adott első válasz. Az az eredmény. S ha nem remélnék még hasonlókat azoktól, akik még nem olvasták, nem közöltem volna, amihez gratulálsz....

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#604) moonlight115 válasza old rocker (#603) üzenetére


moonlight115
tag

Meg a második válasz. :P :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#605) old rocker válasza moonlight115 (#604) üzenetére


old rocker
veterán

Te már magadtól értetődő vagy :DD Ne fényezz, holdsugár :D
Azért emeltem ki az elsőt, mert neki hendikepje volt a második megszólalóval szemben:-) Neked már ismert terep

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#606) moonlight115 válasza old rocker (#605) üzenetére


moonlight115
tag

A holdsugár önálló entitás. Nem lehet előírni, kit fényezzen és kit ne. De mivel ilyen szépen kértél, oké, nem fényezlek.Ma nem. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#607) moonlight115


moonlight115
tag

Jesus Christ Superstar
I don't know

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#608) old rocker válasza moonlight115 (#607) üzenetére


old rocker
veterán

Nekem erről a Big Lebovszki jön be...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#609) moonlight115 válasza old rocker (#608) üzenetére


moonlight115
tag

Nem láttam azt a filmet. Mi az összefüggés?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#610) old rocker válasza moonlight115 (#609) üzenetére


old rocker
veterán

Csak a név. a Jesus. A poén meg vulgár.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#611) moonlight115 válasza old rocker (#610) üzenetére


moonlight115
tag

Oh. Vulgárhangérien? A poénra kíváncsi vagyok. Írd le virágnyelven. Vagy inglisül. :D ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#612) old rocker válasza moonlight115 (#611) üzenetére


old rocker
veterán

A Jesus névre hallgató spanyol származású bowlingos ejtsd: hesus) (lásd részlet a gurításáról: [link] kifele menet odaszólt Lebowszkiéknak: készülhettek a holnapi b@sztatásra, Töki! Tőled meg, Walter, elveszem a pisztolyod, feldugom a s..gedbe és addig húzom a ravaszt, amíg nem kattan! (T.i.: kifogy a tár...) Mire Walter felnyögött: Jézusom...! A spanyol megállt, rászegezte az ujját: magad mondád! Hesussal nem lehet b@sz@kodni!
jé! megtaláltam angolul ezt a jelenetet is! [link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#613) moonlight115 válasza old rocker (#612) üzenetére


moonlight115
tag

You said it man....Nobody fucks with a Jesus! :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#614) old rocker


old rocker
veterán

16 éven felülieknek!! Részlet a Nagy Lebowszkiból... alapmű!!!
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#615) old rocker válasza moonlight115 (#613) üzenetére


old rocker
veterán

ez volt a magyar fordítása, ami - akárcsak a Blöff, vagy a Ponyvaregény, nagyon jóra sikerült. Ízesebb... szellemesen trágár.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#616) old rocker


old rocker
veterán

A másik jellemző részlet... Walter, az ex vietnami veterán alakítása
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#617) moonlight115 válasza old rocker (#615) üzenetére


moonlight115
tag

They piss on your carpet! LOL! :))
Megnézem, hátha megvan a teljes film.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#618) moonlight115 válasza old rocker (#616) üzenetére


moonlight115
tag

ez az?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#619) old rocker válasza moonlight115 (#618) üzenetére


old rocker
veterán

Ez, de a teljes filmet én sem lelem....:-(([link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#620) moonlight115 válasza old rocker (#619) üzenetére


moonlight115
tag

The Big Bang Theory az egyik kedvenc jelenetem
ez is jóóóóó!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#621) old rocker válasza moonlight115 (#620) üzenetére


old rocker
veterán

[link]

agymenők: LOL!!

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#622) moonlight115 válasza old rocker (#621) üzenetére


moonlight115
tag

Majd megszerzem.
A legjobb sitcom az Agymenők. Sheldon imádni való figura. Már az 5. évadot nézem. Megunhatatlan!

És a Csengetett mylord? :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#623) moonlight115


moonlight115
tag

Jóóóóóó reggelt Vietnaaaaaam!!!!!!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#624) moonlight115 válasza moonlight115 (#623) üzenetére


moonlight115
tag

"A Readers Digestnél fontolgatják, hogy megjelentetik két viccemet....!"
LOLLLL!!!!!! :)) /részlet a Vietnámból/

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#625) old rocker


old rocker
veterán

Én is egy időben ezt üvöltöztem hajnalban az üzemirányító központ folyosóján a kollégáknak: jjjjjjjjjjjjjjjjóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó reggelt, Vietnááám! Ébredező, álmos hangok emlegették ősi foglalkozásúként anyámat. Aztán egy hajnalban úgy összesűrűsödött nálam a forgalmi helyzet, hogy levegőt is alig volt időm venni, nemhogy ordítozni. Fél óra múlva félig begyógyult szemű mozdonyirányítók kapkodva szedték össze a reggeli mozgást a helyzetjelentéshez és ez alkalommal azért kellett volna a mamával nemi életet élnem, mert nem ordítoztam... tehát elmaradt a megszokott reggeli ébresztő.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#626) moonlight115 válasza old rocker (#625) üzenetére


moonlight115
tag

LOL!!!!!! :D Miért? Azok ott aludtak, miközben a vonatok csak robogtak? Nahát....

Amúgy ez vicces, én ma reggel ébresztettem fel 2-3 tízemeletes ház nem tudom mennyi lakóját, ugyanis ráálltak a kocsimra, és dudáltam vagy 10 percig. Megoldódott az ügy, de egy káráló vénasszony az ablakból leszerencsétlenezett. Azt hittem, felrobbanok. Időre mentem.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#627) old rocker válasza moonlight115 (#626) üzenetére


old rocker
veterán

szóltál vólna két pasinak, kocsistól szép csendben arrább raknak...

Ha a karmester alszik, attól a zenekar még játszik...
Napóleon aludt Waterloonál vagy 2 órát, a katonák meg harcoltak. Igaz, az eredményen meg is látszott...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#628) moonlight115 válasza old rocker (#627) üzenetére


moonlight115
tag

Nem nyomok sokat, az tuti! :D
Lejött egy fickó, azt mondta, ő éjszakás volt, aludni szeretne.... Mondtam neki, elnézést, nem magának dudáltam, hanem annak, aki ráállt a kocsimra. Kicsit még morgott, de szépen néztem rá,+ egy kis szempillarezegtetés.... ;) úgyhogy a végén már majdnem ő kért bocsánatot. :))

Napóleon, ugye az a disznó az Állatfarmból? :-)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#629) old rocker válasza moonlight115 (#628) üzenetére


old rocker
veterán

az... you stupid girl

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#630) moonlight115 válasza old rocker (#629) üzenetére


moonlight115
tag

Ezt a Waterloot is furán írják, úgyis tudja mindenki, hogy vízilóóó....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#631) old rocker válasza moonlight115 (#630) üzenetére


old rocker
veterán

Ha nem az angolok nyerték volna 1814-ben a vizilabda meccset, akkor nem röltették volna ránk, hogy ilyen hülyén írjuk le a szót, víziló...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#632) moonlight115 válasza old rocker (#631) üzenetére


moonlight115
tag

Akkor Hippopotame lenne, franciásul :-)

Találtam egy verset :D

La Fontaine - Jancsi úr gyűrűje

Vén napjaira Jancsi úr
fiatal nőt hozott a házba.
No főtt is irgalmatlanul
feje szegénynek gondba-lázba!
Bábika (így hítták a lányt)
csinos, derék, jószőrű lány volt,
bírólány, hát sokat kívánt,
s a szerelemben csupa láng volt.
Volt mit törődni a komának,
hogy ne legyen fölszarvazott:
szerelmes versek és románok
helyett olvasni asszonyának
csak erkölcsös mesét hozott,
és tartott erkölcsös beszédet,
szidta a sok tágszívű szépet,
sok romlott hiút és kacért,
amint csak a torkán kifért.
De az asszonyka nem szerette
a morált s prédikációt,
nem tűrte az orációt,
ám az udvarlást jól bevette.

Így lőn, hogy Jancsi gazda sokszor
annyira félt a csúfolóktól,
inkább kívánta a halált;
de volt néhány jó perc is olykor,
amikor megnyugvást talált.
Egy éjjel, melyet jól betöltött
gyomorral Bábi mellett töltött
(étel-itallal jóllakott
s aztán kedvére hortyogott),
álmában megjelent az ördög,
s ujjára egy gyűrűt dugott
és mondta: „Látom a keserved,
mely tőled minden nyugtot elvett,
s az nálam irgalomra lelt:
vedd e gyűrűt és jól viseld.
Míg ujjadról nem fog leesni,
az ami aggódásba ejt,
tudtod nélkül nem fog megesni.”
„Hogy háláljam meg? Nagy öröm! -
mondta Jancsi úr bölcs szavakkal -
Isten fizesse meg kamattal;
irgalmas atyám, köszönöm!”

És az örömtől fölriasztva
s fölnyitva kissé szemeit,
hogy hol találta Jancsi gazda
dugva az ujját - sejthetik.

(Ford.: Babits Mihály)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#633) AusWolf


AusWolf
őstag

Legújabban ezt olvasom eredeti angol nyelven. Iszonyatosan sötét, és elmebeteg iromány, de ajánlom mindenkinek, aki ki mer lépni a kényelmes valóságból, és nem retten meg attól, hogy a világot egy kicsit más szemmel lássa.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#634) moonlight115 válasza AusWolf (#633) üzenetére


moonlight115
tag

Mást sem akarok, csak kilépni a valóságból. :D Izgi könyv lehet, kár, hogy nem lehet letölteni, elolvasnám. Köszi!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#635) Realradical válasza AusWolf (#633) üzenetére


Realradical
őstag

Jónak tűnik csak nem találom a "kölcsönzőben"...

szerk: Közben kilvastam a Fajirtást. Hááááát izé, sci-fi köntösbe csomagolt filozófia könyv ami jó részt metafizikával is foglalkozik. Nem egy könnyű du.-i regény. A Végjáték után nem ezt vártam.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#636) moonlight115 válasza Realradical (#635) üzenetére


moonlight115
tag

Ezeket nem, de Az éhezők viadalát nemrég olvastam. Ti? Olvastátok?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#637) Realradical válasza moonlight115 (#636) üzenetére


Realradical
őstag

Jó volt ,csak tipikus nő által írt regény. Többet olvasunk a főszereplő belső tépelődéséről mind a három könyvben, mint a valóságról. De nem volt rossz ennek ellenére.

szerk: Valahol már talán írtam is, hogy szerintem valósághűbb a pszichológiája a Battle Royal-nak. Hiába a japcsik jók a beteg dolgokban :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#638) moonlight115 válasza Realradical (#637) üzenetére


moonlight115
tag

Én csak az Éhezőket olvastam, kölcsön kaptam, nem venném meg, annyit nem ér. Irodalmi értéke=0.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#639) Realradical válasza moonlight115 (#638) üzenetére


Realradical
őstag

Ebook-ként nem került sokba. :)
Ezeket én két szakmai könyv között szoktam olvasni. Kell a kikapcsolás két könyv között, mert áttértünk új technológiára több oldalról, aztán sokat kell tanulni. Ha épp nincs ilyen akkor szoktam frissen kipihenten ráugrani a szépirodalomra. Azt fáradt aggyal a komolyabb műveket nem lehet megemészteni.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#640) moonlight115 válasza Realradical (#639) üzenetére


moonlight115
tag

Én, ha fáradt vagyok, beteszek egy 24 DVD-t és nézem, míg el nem alszom. Megunhatatlan. Dzsekkbauer ..... :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#641) Realradical válasza moonlight115 (#640) üzenetére


Realradical
őstag

Nálam arra ott a Dexter meg a Breaking Bad.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#642) moonlight115 válasza Realradical (#641) üzenetére


moonlight115
tag

A BB. első 3 részét láttam, de szerintem a 24 a világ legjobb sorozata. 3 hónap alatt végignéztem a 8 évadot, kár, hogy vége, de lesz majd egy mozifilm folytatás, ha minden igaz...
2. The Big Bang Theory - Agymenők / agyament magyar cím...miért nem lehetett Big Bang??

3. Maffiózók
4. LOST
A többit nem nagyon láttam. Ja, a Dirty Sexy Money se rossz... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#643) Realradical válasza moonlight115 (#642) üzenetére


Realradical
őstag

A lost az valami katasztrófa. Megnéztem az első évadom, mondom a havernak, hogy:
-Te ez egy szar, nem történik semmi, vontatott, mint állat
- Neeeem hülye vagy a másodiktól amúgy is beindul

Há' mondom jó, megnéztem a második évadot:
- Te itt valamit csapóajtót nyitnak ki és kész másról nem szólt
- Á hülye vagy, meg jönnek majd új szereplők király az

A harmadikat már nem néztem meg. Gondolom találnak egy kulcsra zárt ajtót a csapóajtó után és majd azt akarják kinyitni.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#644) moonlight115


moonlight115
tag

Dirty Sexy Money

Pedig jó a LOST! :K Pláne a vége. Meghaltak vagy nem???? Rejtély... :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#645) mave13 válasza moonlight115 (#636) üzenetére


mave13
őstag

Elolvastam mind a három kötetet. Nekem nagyon tetszett, szeretem az olyan írásokat, amik szinte filmszerűen ábrázolják a történetet.
A filmet még nem láttam, de így is képeket tudok felidézni a könyvből, olyan jó a leírása egyes helyzeteknek, bár néha azért meg-meg bicsaklott a sztori, szerintem, többet is ki lehetett volna hozni belőle.
De, félelmetesen hülye vagyok irodalom terén, úgyhogy ez szigorúan egyéni vélemény. :)

Az Úr sötét anyagai trilógia? Valaki?

Icewolf || kósza ||

(#646) Realradical válasza moonlight115 (#644) üzenetére


Realradical
őstag

A rejtély az volt, hogy miért néztem meg a második évadot is :D

@mave13
A film szinte teljesen ugyanaz, mint a könyv a belső monológok nélkül.

Abból az elsőt olvastam, de valamiért nem olvastam a második részt már. Rossz emlékeim mondjuk nincsenek.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#647) mave13 válasza Realradical (#646) üzenetére


mave13
őstag

A Lostból két részt bírtam, a Dexterből két évadot... valahogy egyik se fogott meg. A 24 eddig kimaradt, lehet, pótolnom kéne.
Inkább a régebbi sorozatokat szeretem, mint a Magnum, JAG, CSI, NCIS, Stargate, Stargat-Atlantis, de legnagyobb kedvencem (nem röhög) MacGyver. Anyámék kicsit se néztek hülyének, amikor jegyzetfüzettel ültem le a TV elé... :D
Jelenleg inkább animékat nézek, épp most értem szintre a Narutóval, kell keresnem valami mást, talán Death note, vagy Stand alone complex.

Realradical: pedig az első csak a bemelegítés, abból alig derül ki valami. A harmadik már kicsit elszállt, de a koncepció érdekes, még ha nem is teljesen eredeti.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#648) moonlight115 válasza mave13 (#645) üzenetére


moonlight115
tag

Azt nem olvastam. :N
Az Éhezők sztorija nem rossz, csak a stílusa ....nem is tudom, olyan túl bestselleres.

Ha igazán jó fantasyt akartok olvasni: Armageddon the Musical eszméletlen jó könyv! :K

Az Éhezőket még nem láttam, majd egyszer megnézem.

A 24-et vétek kihagyni, de tényleg, az a legszuperebb sorozat! :Y

A LOST-ban a szereplők tetszettek, meg a sztori is, a zenéje szintén. [link]

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#649) Realradical válasza mave13 (#647) üzenetére


Realradical
őstag

MacGyver jegyzetfüzettel.
Az hardcore :DDD

Én nem vagyok valami nagy anime fan, de a Death Note az jó volt. Még az asszony is nézte velem. A végét nem oda tettem volna ahol elfogynak a részek hanem előrébb. Ha majd nézed rájössz mire gondoltam.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#650) Realradical válasza moonlight115 (#648) üzenetére


Realradical
őstag

Goodreads-en nem írnak róla rosszat. Mondjuk a rövid leírások alapján nem az én könyvem.

Ahogy öregszem egyre válogatósabb leszek...

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.