Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vakegérke válasza Crystalheart (#50) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tessék szépen tovább mesélni. Na... lécci... :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52) Crystalheart válasza Vakegérke (#51) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy egész regényt úgysem töltök föl, mindenképp hiányos maradna :) De majd lesz más. Most épp I. Géza királyról írok egy hosszabb novellát egy monda alapján, valamint mellette egy fikciós történelmi kalandot.

[ Szerkesztve ]

(#53) old rocker válasza Crystalheart (#52) üzenetére


old rocker
veterán

Na tessék. És te irigyelsz engem...
Viszont ezt a mesét most találtam: [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#54) psyho85


psyho85
aktív tag

Eszembe jutott még egy darab: Mark Frost - The List of Seven. Magyarul az első fele megjelent Sötét Szövetség címmel, de a második kötet nem jelent meg, pedig a fordítás készen volt. Kár érte.

Meg persze Stephen King, minden mennyiségben. Főleg a Végítélet dupla kötetes kiadása. Az nagyon megfogott. :)

@Old Rocker: ez a mese számomra A sárkány szeme c. szintén S.K. regényt idézi stílusilag, témában is. Hatásos egy alkotás, annyi szent.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#55) moonlight115 válasza old rocker (#53) üzenetére


moonlight115
tag

Ahogy leírtad, kedvet kaptam a Varjúhoz.
Én inkább angolos vagyok, a magyar irodalomból sok mindent kihagytam, de egyszer ezt el fogom olvasni. Az a baj, hogy annyira rászoktam az angolra, már jobban tetszik, mint a magyar. A régies nyelvezet, Dickens, Swift, Twain éppúgy, mint a szleng, valahogy nagyobb kihívás, jobban leköt, szeretek agyalni a kifejezések értelmén, a nyelvi fordulatok, még maga a nyelvtan is, olyan varázsos.

A Hó, tükör, almák , ez a Hófehérke horrorsztori elképesztő. Kicsit Terry Pratchett-es, ő persze humoros is, ez pedig tiszta gothic. Fekete hangulata van, de tetszik, szeretem a fantasy-t. Ilyet, mint ez, még nem olvastam. Én még egy vérfarkast is beleírtam volna, de igaz, az már Piroskás lenne.
Köszi a linket, jó volt! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#56) moonlight115 válasza AusWolf (#44) üzenetére


moonlight115
tag

A Potter az egyik legjobb, amit valaha is olvastam. Old rocker, te most ne figyelj ide:-))))

Amúgy Rowling klasszika-filológiát tanult, és ez meg is látszik a könyvön. Nem mese, nem egy fércmű, rengeteg történelmi eseményre utal, fel lehet fedezni ezeket a témában felbukkanó párhuzamokat. Pl. a "sárvérűek" kirekesztése az "aranyvérüek" által, előítéletek, a dogmák elleni harc, de érdekes a halál, az elmúlás leírása, egyáltalán nem gyerekes, halálkomoly az egész. Az első pár könyv még inkább vidám, de később egyre sötétebb lesz, ahogy a szereplők nőnek, komolyodnak, a sztori kibontakozik. Az is tetszik, hogy amire az első részben csak utalás van, pl. Dumbledore görbe orra, a végén derül ki, hogy mitől is tört be, ami egyáltalán nem vicces. Senki sem csak fehér és csak fekete. Azok a jellemek! És persze, a varázsvilág, a maga törvényeivel, rendszerével, elbűvölő. :K
Szerintem kár, hogy gyerekkönyvnek lett beállítva.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#57) moonlight115 válasza psyho85 (#54) üzenetére


moonlight115
tag

Kb. 5 Stephen Kinget olvastam, az elsők, pl. A ragyogás, Cujo, Carrie, a Bilincsben, tetszettek, de a későbbiek túl horrorisztikusak, nekem legalábbis. A holtsáv volt a legjobb, és a Tűzgyújtó.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#58) AusWolf


AusWolf
őstag

Nem hagyhatom figyelmen kívül a legkedvencebb olvasmányomat: Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg. Most olvastam el újra. Hát... :O

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#59) moonlight115 válasza AusWolf (#58) üzenetére


moonlight115
tag

Alapmű. Szuper. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#60) AusWolf válasza moonlight115 (#56) üzenetére


AusWolf
őstag

Igen, nekem is az összefonódó rendszerek, a komplex cselekmény tetszik benne. A jó és gonosz harca is kihagyhatatlan elem minden egyes valamit kifejezni szándékozó műben. Az már más kérdés, hogy hol milyen formában jelenik meg.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#61) moonlight115 válasza AusWolf (#60) üzenetére


moonlight115
tag

És a humora! Felülmúlhatatlan....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#62) AusWolf válasza moonlight115 (#61) üzenetére


AusWolf
őstag

Kár, hogy azt a filmek nem igazán vették át. :(

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#63) moonlight115 válasza AusWolf (#62) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, és aki csak a filmeket látta, az nem értheti, miért is ennyire jó. A filmekből csak a könyv "lelke" hiányzik.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#64) AusWolf válasza moonlight115 (#63) üzenetére


AusWolf
őstag

Na ja, a lélek. Az hiányzik a fogyasztói társadalom megrendelésre készített tucattermékeiből. De ezt inkább hagyjuk. :)

A filmekből bizonyos fontos részletek se derülnek ki. Pl. miért félvér herceg a félvér herceg...

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#65) moonlight115 válasza AusWolf (#64) üzenetére


moonlight115
tag

Sok szereplő is kimaradt. A Roxfort Hóborc nélkül..... :U
Az első 3 film még viszonylag jó, de a többi pocsék.
A kiegészítő köteteket olvastad? A Bogard bárd meséi, Dumbledore jegyzeteivel, fantasztikus! Keress rá, le lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#66) AusWolf válasza moonlight115 (#65) üzenetére


AusWolf
őstag

Így van, ezekben egyetértünk. Mondjuk az első film még szerintem kissé gyerekes. A második és a harmadik sokkal jobb. A negyediktől viszont minden elment a *****ba. :( A PC-s játékokra ez szintúgy igaz, bár azokból határozottan a második volt a legjobb.

Nem is tudtam róla, hogy vannak kiegészítő kötetek, de ha már megemlítetted, utánuk nézek. :K

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#67) moonlight115 válasza Crystalheart (#52) üzenetére


moonlight115
tag

Ezekre kíváncsi vagyok. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#68) moonlight115 válasza AusWolf (#66) üzenetére


moonlight115
tag

Bogar bárd meséi

Nekem A szerencse színes szökőkútja tetszik a legjobban.
A mágus szőrös szíve egy icipicit hasonlít a Hó, tükör, almákra, ebben is kivágnak egy szívet ....
Azt tudja valaki, hogy miért pont a szív a szeretet jelképe?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#69) moonlight115 válasza AusWolf (#66) üzenetére


moonlight115
tag

"Egy további fontos különbség jelen fabulák és mugli
megfelelőik között, hogy Bogár boszorkányai sokkal
aktívabban keresik boldogulásukat, „próbálnak szerencsét",
mint a mi tündérmeséink hősnői. Ása, Altéda, Amáta és Nyiszi
mind olyan boszorkányok, akik saját kezükbe veszik sorsukat,
nem a dur-molás világrekordját próbálják megdönteni, s nem
arra várnak, hogy valaki visszahozza elveszett fél pár
cipőjüket. Aki ebből a szempontból kivételt képez, és inkább a
mi mesebeli királylányainkhoz hasonlóan viselkedik - amegnevezetlen leány A mágus szőrös szívében -, annak a
történetét nem a „boldogan élt, amíg meg nem halt" befejezés
zárja."

Részlet a bevezetőből.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#70) Crystalheart válasza moonlight115 (#67) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pedig ezek magyarul lesznek ;]

Amúgy nyelvi kihívásnak, tanulásnak biztosan jó angolul olvasni, de abból nem tanulnék semmi írástechnikát (ami nekem fontosabb, mint az idegen nyelv), ezért ha már egyszer a régi könyveket minőségien fordították magyarra, azokat választom. Meg aztán... franciául akkor sem tudnék olvasni, ha a akarnék, pedig az olvasmányaim többsége mostanában francia. :P

[ Szerkesztve ]

(#71) moonlight115 válasza Crystalheart (#70) üzenetére


moonlight115
tag

Ja, igen, a Zola könyvek. :)

Mikor a Francia históriát olvastam, a 6. vagy a 7. kötet elején feltűnt, hogy jé, ez mennyire "nem olyan". Rájöttem, más a fordító. Az előző, Görög Lívia sokkal jobb volt. Ezzel kapcsolatban, egy sztori:

Robert Fulghum, nem tudom, olvastál-e tőle, amerikai író. Meghívták Prágába, átvenni egy irodalmi díjat. Csodálkozott, hogy ott mennyire népszerűek a könyvei. Erre a kísérője megjegyezte: Talán azért, mert a fordítójuk jobb író, mint maga! Ő ezen nagyot nevetett.
Szeretem a könyveit, ezek tűnődések hétköznapi dolgokról, élvezetesek, elgondolkodtatóak, és többnyire humorosak.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#72) old rocker válasza moonlight115 (#57) üzenetére


old rocker
veterán

A Holtsáv és a Ragyogás ... illetve... az Akár az Isten...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#73) old rocker válasza psyho85 (#54) üzenetére


old rocker
veterán

Nekem a Hófehérke más nézőpontú, kegyetlen-realisztikus változatát...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#74) old rocker válasza moonlight115 (#71) üzenetére


old rocker
veterán

...és Maupassant.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#75) moonlight115 válasza old rocker (#74) üzenetére


moonlight115
tag

Tőle még nem olvastam.
Maugham: Of Human Bondage ,- Örök szolgaság Húúú, nagyon jó.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#76) old rocker válasza moonlight115 (#55) üzenetére


old rocker
veterán

A Varju (így bizony, rövid u-val) nemzetséget ősszel kezd el olvasni. Úgy is úgy kezdődik valahogy az első fejezet, szelíden mosolygó őszi délután, mikor eccer már hóharmat hullt a határra...és a "katarzist, amit idéztem, az 1633. esztendőt, egy sötét este olvasd, amikor kint vonyít a szél, vágja a vékony, sűrű esőt... Nekem is, de ismerőseimnek is, akiknek csak ajánlottam a könyvet, ennél a résznél a borzongás futott a hátukon.
Na, itt a válasz arra, ténylegesen mennyit ér a memóriám. Vagy 15 év tárlatából így emlékezek az első mondatra -valamikor abban az időben olvastam utoljára - és de facto így kezdődik a regény.:
"Szelíden öregedő, szomorúan mosolygó őszi napon, de amikor éjszaka hóharmat hull hull a határra."
Hát, megkopott a memóriám is, öregszem és hülyülök... elfelé... I'm fadding away.
(vagy fading?)
Az inkriminált fejezetben az említett keretes, képszerű szerkesztés befejezése pedig így vagyon:
"1633. esztendő, Szent György éjszakája, a rosszak éjszakája. A szélzúgásban valami sír, az esőzúgásban valami jajgat. Ha! hogy csikorognak, ropognak a vén fák a várkertben; ha, hogy vonyítanak a kutyák egyszerre. Nehéz idő, nehéz éjszaka ez a mai. Jó ilyenkor fedél alatt, meleg ágyban. És jó, ha az ember nem lát sokat és nem tud sok mindent. Nyugalmasabb úgy. És mégis, vaksi ablakok mögül sok ijedt szem vizsgál a vak éjszakába, ahol nyihogva, jajgatva kergetőznek a láthatatlan gonoszok."
Mentségemre szolgáljon, hogy ezen a fejezeten visszatérő motívumként cizellálja Kós ezt a témát, amiben poros országút stb. is előfordul. És ennyi idő tárlatából bizony, az eszem összemossa már ezeket a részleteket.
Pl. közben:
"A rosszak éjszakája ez ma. A szél úgy sír, mint álmában felzokogó gyermek, úgy jajgat. Valami nagy nyughatatlanság jajgat ott kinn a kieetlen, sáros világban, valami valami lesz ma még. Ha, hogy csikorog, ropog a jegenyefa ott kinn az ablak előtt!"
Amikor ezt a könyvet olvastam, majd később Remarque Szerelem és halál óráján (a befejezés, a fejlövés képi leírása) illetve a Legyek urát, akkor szilárdult meg bennem az a vélemény, hogy szavakkal festeni a legnagyobb a művészetek között.

Ha neked tetszett Merle, (Fr. história) nagyot csalódnék, ha ez a könyv nem nyerné meg a tetszésedet.

Mellesleg Merléhez kapcsolódva ajánlanám még Druon: Elátkozott királyok c. regényfolyamát, ill. Shelby Hiú lovagok, sötét királyok c. regényét és folytatását. amely III. Richard korában zajlódik.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#77) Crystalheart válasza moonlight115 (#71) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mai, vagy kortárs írókat azon egyszerű oknál fogva egyáltalán nem olvasok, hogy az itthoni kis könyvtárban nincs ilyen könyv. :)

(#78) AusWolf válasza moonlight115 (#68) üzenetére


AusWolf
őstag

Szerintem azért, mert ott fáj, amikor az ember szeret. Szív-fájdalom.

Köszönöm az ízelítőt, felkeltette az érdeklődésemet. :) A passzív, nyámnyila hősnők, akik csak várják a herceget, sosem voltak az esetem.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#79) moonlight115 válasza old rocker (#76) üzenetére


moonlight115
tag

Szavakkal festeni.....tényleg a legnagyobb.
Mindenképpen elolvasom a Varjut.
Rengeteg könyv van, amit el szeretnék olvasni. Ha elromlana a laptopom, sokkal több időm lenne.:-)) Nem is értem azokat, akik unatkoznak.

Crystalheart jól teszed. Jók a régiek.

AusWolf Igen, ezekből a mesékből sokat lehet tanulni, mindenkinek csak ajánlani tudom őket.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#80) Crystalheart válasza old rocker (#76) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szavakkal festeni valóban az egyik legszebb művészet, de nem helyezném mások elé, hiszen én meg a készséget igénylő művészeteket nem tudnám művelni, és szimfonikus zenét szerezni is olyan csodás lehet, hiszen a végeredmény is legalább olyan felemelő. :)

A film pedig azért szívügyem, mert a legtöbb művészeti síkot, így a prózát, a látványt és a zenét is magába foglalja.

moonlight115: Mást nem is tehetek. :) A könyvtár messze van, a könyvek drágák.

[ Szerkesztve ]

(#81) moonlight115 válasza Crystalheart (#80) üzenetére


moonlight115
tag

Huhh, ne is mondd. Régebben 4-5 könyvet vettem egyszerre, havi átlagban.
Most meg.....Szerencsére két könyvtár között lakunk, 10 perc séta.

Amit a filmről írtál, igaz, de ahhoz is kell tehetség, mint az életben mindenhez.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#82) Realradical válasza Crystalheart (#80) üzenetére


Realradical
őstag

15+ éve minden hónapban vettem 3-5 könyvet amikor lehetőségem volt rá. (egyéb káros szenvedélyem nemigen van) Aztán három-négy éve rátaláltam egy ebook olvasóra apróneten. 45K-ért megvettem és azóta eszméletlen mennyiségű pénzt megspóroltam vele. Kétszer annyi szakkönyvet tudtam azóta beszerezni/elolvasni és a kis házi-könyvtáramban minden könyv megvan 5 percen belül amit csak szeretnék.
A mai világban mikor egy jobb-rosszabb regényért elkérnek 3000-et, egy szakmai könyvért meg 10000-et igen hamar behozta az árát. Ráadásul azok a könyvek amik a munkámhoz kellenek szinte sosem jutnak el magyarországi boltokba (vagy több éves késéssel), nem hozzák be a fordítás/kiadás költségét.

Azóta rádumáltam több embert is, hogy szerezzen be ilyen kütyüt és még senki nem bánta meg. Egy dolgot nem tud csak pótolni és az a könyvek illata.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#83) moonlight115 válasza Realradical (#82) üzenetére


moonlight115
tag

Én is fontolgatom, beszerzek egy ilyet. De még várok, hátha olcsóbb lesz.
Igen, a könyvek illata.....
A könyvtáriakat már annyira nem szeretem. Hazahozom őket, aztán irány az erkély. Eszméletlenül porosak. :U

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#84) Crystalheart válasza Realradical (#82) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha egy ötezresbe is kerülne az e-könyv olvasó, akkor sem tudom, mikor tudnám megvenni. :) Marad a házi könyvtár, minimum 20 éves irodalmi könyvekkel. De úgyis több száz, ha nem ezer van belőlük, szerintem egy élet alatt nem érnék a végére.

(#85) Realradical válasza Crystalheart (#84) üzenetére


Realradical
őstag

Hja én is sokáig arra jártam rá. Én csak azt nem értem honnan jönnek azok a könyvek, szerintem valami misztikus módon termelődnek. Anyósom bedobozolt régi könyvei között pl. Dűne I - II, Bram Stoker - Dracula... Olyanokat találtam néha amit nem tartottam lehetségesnek :DDD

Amúgy én innen is sokat szereztem be. Pár száz forintból kincsekre akadni.

@moonlight115
79$-ból be lehet szerezni egy Kindle-t, ha van kint ismeretség. A páromnak már Kindle-t vettem és azt kollégám unokahúga hozta be. Használtam Ebay-ről gondolom lehet még ennél is olcsóbban ráakadni.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#86) Crystalheart válasza Realradical (#85) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nagyapám tanár volt egy időben, hatalmas könyvtárat örököltünk, és édesanyám is vásárolta szépen őket. Aztán apám meg az anyja a nagy részét beadták a zaciba, míg édesanyám a szülészeten volt, és cigit-piát vettek belőle, szóval már nincs annyi, de sok szekrény még így is tömve van. Meg azért gyarapodik is - minden lomtalanításkor. :)

Kösz a linket...

[ Szerkesztve ]

(#87) Realradical válasza Crystalheart (#86) üzenetére


Realradical
őstag

Hja, ismerős story. Láttam én is zaciba menni a bőrkötéses Révaikat.
Lomtalanításról én leszoktam. A régi könyvekben meg tudja húzni magát ágyi poloska vagy ami rosszabb a petéje aztán 6 hét múlva kikel, elszaporodik és kiszíjja a véred.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#88) Crystalheart válasza Realradical (#87) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ilyen még nem fordult elő, meg úgysem nagyon alszom ágyban :D

(#89) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Na látom szóba került King is!

Christine, és a Mobil, amiket olvastam tőle, nagyon nagyok, sajna már nem emlékszem rá!

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#90) psyho85 válasza Earl_Muttley (#89) üzenetére


psyho85
aktív tag

A Mobil speciel nekem nem tetszett annyira, pl. a Christine nyomába se ér.

Emlékezni csak úgy én se emlékszem rájuk, de amint elkezdek egy bármily régen olvasott könyvet olvasni, azonnal eszembe jut. Csak pár könyvet tudtam eddig újraolvasni (szégyen, nem szégyen, ilyen pl. az Észak Lángjai, de ahhoz személyes ismeretség is fűz :) ).

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#91) old rocker


old rocker
veterán

Ha már filmekről esett szó, ezt találtam a youtube-on: [link] Alpha dog. The monserhez hasonlítanám, vagy az Amerikai história stb. Tömény iszonyat.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#92) moonlight115 válasza old rocker (#91) üzenetére


moonlight115
tag

A The monster-t és az Amerikai história x-et láttam, jó filmek. Majd ezt is megnézem, köszi :)

Realradical köszi a linkeket!

Örl A Christine-t olvastam.. De már én sem emlékszem, miről szólt..... :N :F

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#93) old rocker válasza moonlight115 (#92) üzenetére


old rocker
veterán

kocsiról...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#94) moonlight115 válasza old rocker (#93) üzenetére


moonlight115
tag

Azt hittem, az a Carrie volt...hát, ennyit Kingről. Izgi, de felejthető.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#95) Vakegérke válasza moonlight115 (#94) üzenetére


Vakegérke
veterán

Christine

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96) moonlight115 válasza Vakegérke (#95) üzenetére


moonlight115
tag

Jéééé....tényleg! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#97) Vakegérke válasza moonlight115 (#96) üzenetére


Vakegérke
veterán

Figyelek, ha nem is kukorékolok bele mindenbe. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#98) moonlight115 válasza Vakegérke (#97) üzenetére


moonlight115
tag

Akkor cincogjál..... :P
zene

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#99) Vakegérke válasza moonlight115 (#98) üzenetére


Vakegérke
veterán

Íme, egy örökzöld.
Elég is volt belőlem, ez a topic a prózáról szól.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#100) moonlight115 válasza Vakegérke (#99) üzenetére


moonlight115
tag

Meg zenéről!
De jó, ezt szeretem. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.