Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) old rocker


old rocker
veterán

ez meg a ráadás... vajon miért is lett '78-ban az év gitárosa, megelőzve Claptont és Blackmore-t?

[link]

(meg tetszik, ahogy extázisba hozza a kísérőit... a billentyűs is tökig turkál a Hammondban)

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#502) moonlight115 válasza old rocker (#499) üzenetére


moonlight115
tag

Ha valamit utálok, az a német. Egyszerűen nem bírom, nem áll rá a fülem. A Rammsteint sose fogom megszeretni. Ez tuti. :N
A szöveg, bár könnyűnek tűnik, de mégsem az. Igazi kihívás. Valaki? Ki akarja lefordítani? Ha nem az angolt, hát a németet. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#503) old rocker válasza moonlight115 (#502) üzenetére


old rocker
veterán

Ez a csel benne. A szöveg nem nehéz, de a mögöttes tartalom...
Nincs igazad. A Rammstein az egyetlen német együttes, amelyik csak!! németül jó

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#504) moonlight115 válasza old rocker (#501) üzenetére


moonlight115
tag

A million miles majdem a legjobb száma. De jó ez a koncert! Rory elragadó, szinte bájos. Olyan kisfiús arca van. Nekem a Moonchild a leg...leg, de nem a koncertfelvétel, hanem ez. Talán mert ezt a változatot szoktam meg.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#505) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Köszönöm az invitálást, benéztem. Ha lehet, néha-néha még jönnék.

"A Rammstein az egyetlen német együttes, amelyik csak!! németül jó..."
Ez így igaz. Hallottam őket angolul is, talán a Du hast-ot, de valahogy nagyon nem adja az érzést.

Ezekhez hogy viszonyultok?
[link]
[link]
Szerintem örök darabok. Érdekes, de mind a kettőt magyar előadóktól hallottam először, még valamikor 1998 táján.

Kifejezetten tetszik a fordítás.
Sonata arctica nagy kedvencem, mostanában leginkább ez jön be tőlük: [link]. Tudom, Maiden cover, az eredeti is nagyon jó, de nekem ez sokkal teltebbnek, lendületesebbnek hat.
Illetve, hadd mutassak egy igazi érdekességet, ha megengeditek, szintén Maiden feldolgozás: [link]. Ezt lehet, hogy annyira nem fog tetszeni, de a stílus érdekes.

Sajnos, az irodalomhoz sose fogok felnőni, úgyhogy, érdemben nem tudok hozzászólni. Bár, Merle - Mesterségem a halál az egyik kedvencem. Magyar irodalomból pedig Pilinszky - Kz-oratórium.

Icewolf || kósza ||

(#506) old rocker válasza mave13 (#505) üzenetére


old rocker
veterán

Hogy viszonyulok? LOL!!! Ez jó kérdés volt!! Kedvenceim többek között: Maiden, Dickinson, ezen belül a sárkány könnyei, az út a pokolba, Urizen kapuja, Kémiai esküvő.
Cramberries: már egy párszor szövegestől beraktam:-)))

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#507) moonlight115 válasza mave13 (#505) üzenetére


moonlight115
tag

Nagyon örülök, hogy benéztél, Potter- és Merlefanokat mindig szívesen látok, na és Fujit megmászókat, rockereket, mesélőket, zenélőket szintén. :K

Dickinsont szeretem, a Tears of The Dragon sz egyik kedvencem tőle, és a Chemical Wedding, biztos ismered.

A Zombie se rossz! Köszi :) Ezt Old rocker ismertette meg velem, ő itt a rockszakértő. :D

Malmsteen-t ismered?

Gyere, nézz be máskor is, és szólj hozzá bármihez. A japánok mit olvasnak? Milyen zenét szeretnek? Erre kíváncsi vagyok.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#508) moonlight115 válasza old rocker (#506) üzenetére


moonlight115
tag

A "LOL!"- ra fogadni mertem volna! :DD LOL!
Jó kis társaság lesz, pláne ha Mave itt is megosztja velünk tokiói élményeit, legalább egy kis részét.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#509) psyho85 válasza mave13 (#505) üzenetére


psyho85
aktív tag

Nah, kész, kedvenceim sorolod itt... :) Meg a többiekét is. :DDD

A Tears of the Dragon-t még a Bravo Hits 4 című válogatáslemezen találtam meg magamnak 12-13 évesen, hatalmas élmény volt. :) A zombiz meg játszottuk is egyik együttesemmel egy jó darabig. :))

Ha már Maiden feldolgozások:
- Heaven can wait - by Hellsongs
- Blood brothers
- Where Eagles Dare - Maiden United
- Hallowed be thy name - Dream THeater - de nekik van egy egész albumnyi Maiden feldolgozásuk.

Van, ha jól emlékszem a Children of Bodomtól is Maiden cover, de azt inkább nem linkelem, mert jajj... :)

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#510) moonlight115 válasza psyho85 (#509) üzenetére


moonlight115
tag

Ezek se rosszak, de a Uriah Heep, különösen ez a számuk, fantasztikus! A szövege is.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#511) mave13


mave13
őstag

"Kedvenceim többek között: Maiden, Dickinson, ezen belül a sárkány könnyei, az út a pokolba, Urizen kapuja, Kémiai esküvő."
Ennek igazán örülök, a bennem élő rocker is szereti ezeket, bár, kissé újabbakon nevelkedett, mint Nightwish, Sonata, Slipknot, Dragonforce, Hammerfall, Metallica, viszont egyre inkább halad a régebbi klasszikusok felé. Persze, a punk felemnek más tetszik, mint Linkin Park, Green Day, Offspring, Sum41, Rise Against, My chemical romance, Good Charlotte a külföldiek közül, de szeret élőben tombolni mondjuk Csapdára, Alivnra, Depresszióra, Junkiesra, Picsára, Hatóságilag tilosra, Lordra is. Illetve, van bennem kis hajlam a pop felé, nagyon szeretem Demjént, Republicot, Zoránt, Konz Zsuzsát, MHV-t, a régi Eddát, Pressert. Mielőtt kétségek merülnének fel benned, nem, nem vagyok "normális".

"Nagyon örülök, hogy benéztél, Potter- és Merlefanokat mindig szívesen látok, na és Fujit megmászókat, rockereket, mesélőket, zenélőket szintén."
Lehet, hogy ezt a kijelentésedet még meg fogod bánni. :D
Azért így leírva van némi szakadék Rowling, és Merle között, bár az Állati elmékhez kellett némi fantázia, az biztos.
Sajnos, zenélni nem tudok, van egy gyönyörű fekete akusztikus gitárom, de mire eljutottam volna tanárhoz, már készülődnöm kellett a kiutazásra. Van bennem némi kétség, hogy így harminchoz közel, és egyre közelebb van-e értelme elkezdeni gitározni tanulni, 2 év énekkar tapasztalattal, kottát nem ismerve... Legnagyobb sajnálatomra, a zenét csak hallgatom, és élvezem, sokszor csak az éltet, bár tisztán hallom, de játszani nem tudom.

Malmsteen-t nem ismertem, köszi, hogy megmutattad, tetszik. Meghallgattam még pár számukat, jók. Vajon, a szólógitárosuknak hányszor lehet orgazmusa egy koncert alatt?? Kicsit emlékeztettek erre: [link]

Mit olvasnak a japánok? Akiket én ismerek leginkább szakirodalmat. Zeneileg pedig japán pop/rock a jellemző. Egy munkatársam ismert, és szeretett olyan klasszikusokat, mint a Queen, vagy Deep Purple, de már visszament Sapporóba. Ami nagyon népszerű erre, az a karaoke, Tom, a témavezetőm is rendszeresen jár ilyen klubokba, de csak japán pop számokat ismer.
Egyébként, talán itt rajzolódik ki a leginkább, hogy mennyire is zárkózottak. Japán irodalom és japán zene a jellemző, a külföldi főleg az idősebbek körében egyáltalán nem népszerű. Ugyanakkor, "majmoljuk az amerikaiakat" címszóval néha GreenDay, vagy Good Charlotte szól az élelmiszerboltokban, mint aláfestés a vásárláshoz. Kissé ambivalens társaság (mondom pont én). Viszont, bármilyen menő európai, vagy amerikai zenekar, mint Linkin Park, Sum41, stb. itt tuti telt ház előtt lép fel.

Icewolf || kósza ||

(#512) moonlight115 válasza mave13 (#511) üzenetére


moonlight115
tag

Nahát.....a Dragonforce-t meg én nem ismertem, de nagyon tetszik, köszi!

A szólógitáros, az maga Yngwie J. Malmsteen. Rising Force Prisoner , Nagyon tud.
A magyarok közül Demjén, Koncz és Presser szintén a hallgathatóak közé tartozik, sőt.
Az Eddát sosem szerettem. Pataki, hát ö nem az esetem, de azt mondják, régebben jó volt.

Szerintem soha nem késő bármit elkezdeni, ha igazán érdekel. De erről Old rocker tudna mesélni......

Merle és Rowling. A két legnagyobb kedvencem. Persze, más a két stílus, a mondanivaló, de mindkettő kiemelkedő műveket alkotott. Kár, hogy Rowling nem írt még felnőtteknek, bár a Potter szerintem nem csak gyerekeknek való. Ahogy Golding: A legyek ura, és Exupery: A kis herceg sem.

A japánok fura népség, az tuti. Anikó barátnőm, akiről már írtam neked, szintén így vélekedik róluk. Egy idő után már nagyon fárasztotta az állandó mosolygás, ő se tudta, mikor mit gondolnak, mi a valódi, mi a hamis. Aztán megbarátkozott velük, sőt még a nyelvet is megtanulta, már amennyire egy európainak ez lehetséges.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#513) old rocker válasza mave13 (#511) üzenetére


old rocker
veterán

A felsoroláshoz csak annyit: voltam a pecsában, amikor még Tarja vol az énekesnő a Nightwish koncerten - erről olvashatsz az írásaim között. Voltam Apocaliptica koncerten, a Metallica egyik kedvencem volt a Reload-ig...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#514) mave13


mave13
őstag

"Az Eddát sosem szerettem. Pataki, hát ö nem az esetem, de azt mondják, régebben jó volt."
Patakit én sem szeretem, főleg, mióta erősen jobbra húz. Ott voltam azon a Rockmaratonon, amikor kissé megdobálták paradicsommal, elkezdett részegen kurva anyázni, majd amikor meg akarta mutatni, hogy ő egy az egy ellen intézi a dolgait nemes egyszerűséggel lezúgott a színpadról... Viszont, az olyan számok, mint az Ünnep, vagy a Hűtlen számomra örök klasszikusok maradnak Patakitól függetlenül.

"Kár, hogy Rowling nem írt még felnőtteknek, bár a Potter szerintem nem csak gyerekeknek való."
Szerintem az első két könyv való gyerekeknek. Nem véletlenül váltottak rendezőt a harmadik filmre. Chris Colombus már nem volt elég a harmadik rész sötétebb hangulatához. Nekem egyébként, az a kedvencem. Nem tudom miért, de valahogy azt érezem a legjobbnak az összes film közül. Olvasni még jobb volt.
A kis herceget olvastam még gyerekként, azóta sem szeretem, talán a vége miatt. A legyek urára még nem vettem rá magam, pedig, úgy hallottam jó.

Igen, a japánok fura népség. Azért, valahol örülök, hogy nem csak én nem tudok kiigazodni rajtuk.

old rocker:
Az a Nightwish koncert életem elszalasztott lehetőségei között van számon tartva. A Rammstein, és a Metallica koncert sem tudott kárpótolni... Az Offspring viszont nagyon tuti volt Sopronban. Emelett persze Rockmaraton, és FOO... A reloadot sokan emlegetik negatív mérföldkőként, nekem nincs vele bajom. Bár az S&M a nagy kedvenc. A Death magnetic viszont nagyon nem jön be.

Icewolf || kósza ||

(#515) old rocker válasza mave13 (#514) üzenetére


old rocker
veterán

Nekem 4 van: 1. Dire Straits. 2. Deep Purple 3. Y. J. Malmsteen. Iron Maiden. Valami mindig közbejött...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#516) moonlight115 válasza mave13 (#514) üzenetére


moonlight115
tag

Miskolciként lenne mit mesélnem Patakiról, de az inkább nem publikus.

Igen, az első 3 Potter film nem rossz, de a könyvek nyomába sem érhetnek. A filmek egyre rosszabbak, az 5. résztől pláne. A könyvek közt nem tudok rangsorolni, mindegyiket imádom, főleg angolul, de persze, nem rossz a fordítás sem.
A legyek ura nagyon jó, film is készült belőle, de először inkább a könyvet olvasd el. Mi angolból tanultuk. Salinger Zabhegyezőjét is, azt is érdemes elolvasni. Japán téma: Egy gésa emlékiratai. Érdekes könyv.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#517) old rocker válasza moonlight115 (#516) üzenetére


old rocker
veterán

Szerény véleményem szerint a filmet is megnézheti először. Én a film miatt olvastam el, egyik kedvenc könyvem lett.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#518) moonlight115 válasza old rocker (#517) üzenetére


moonlight115
tag

A legyek ura
De rég láttam, most kerestem meg!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#519) Realradical válasza moonlight115 (#516) üzenetére


Realradical
őstag

Nekem a Legyek Uránál jobban tetszett a Battle Royal. Vagy, ha gyerekek egy szigeten téma akkor Verne: Két év vakáció.

@mave13
Nightwish jó volt én még láttam Tarjával. Igaz, hogy csak rövid ideig, mert a koncert 80%-át háton fekve töltöttem az utolsó sorban, próbáltam kapaszkodni a ringó padlóba és imádkoztam, hogy ne vigyenek el a detoxba :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#520) moonlight115 válasza Realradical (#519) üzenetére


moonlight115
tag

A Tom Sawyer, Huckleberry Finn, ezeket olvastam, angolul. Kissé régies nyelvezet, de Mark Twain szuper. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#521) Realradical válasza moonlight115 (#520) üzenetére


Realradical
őstag

Tőle konkrétan semmit sem olvastam. Jack Londontól majdnem mindent, de ő nem is írt régiesen :)

Közben a végére értem a Holtak szószólójának ez sem volt rossz, bár a Végjátékhoz képest gyengébb. Illetve beesett egy Oracle WebLogic Server 11g Administration Handbook, de annak nem volt irodalmi értéke :D

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#522) Realradical


Realradical
őstag

Eldöntöttem, hogy ezt a listát fogom követni, most egy darabig, eddig minden bejött innen. Némi büszkeséggel mondjuk kijelenthetem, hogy a 60%-ot az első 100-ból már olvastam :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#523) finest válasza old rocker (#517) üzenetére


finest
őstag

Hallod, Rocker, a Safarov kiadatása kapcsán kialakult vita ügyén érdemes lenne elővenni a Musza dagh negyven napját!
Holdfénynek nem tudom, h megvolt-e már, de talán közéleti aktualitása miatt lehetne az első mű, amit irodalmi disputára előveszünk. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#524) moonlight115 válasza Realradical (#522) üzenetére


moonlight115
tag

Ebből én kb. 10-et olvastam, de most nem számoltam össze, csak átfutottam. Jó kis lista!

Finest Nem olvastam, de oké, benne vagyok. Majd beszerzem.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#525) old rocker


old rocker
veterán

József Attila: Reménytelenül
E.a.: After Crying, Latinovits Zoltán
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#526) moonlight115 válasza old rocker (#525) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi. Ennek a versnek varázsa van. Különleges.

Ott ragadtam az előbb a verses oldalon, és ezt találtam. Hajnali részegség - kedvencem.

Nem tudom eldönteni, hogy hallgatni jó verset, vagy olvasni.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#527) old rocker válasza moonlight115 (#526) üzenetére


old rocker
veterán

Ezt, ebben az interpretálásban talán hallgatni...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#528) moonlight115 válasza old rocker (#527) üzenetére


moonlight115
tag

Latinovits sosem volt a szívem csücske, de ezt a verset szépen adja elő.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#529) old rocker válasza moonlight115 (#528) üzenetére


old rocker
veterán

Latinovits talán nagyképűnek ható, de kiváló színész volt. Példa erre az Isten hozta őrnagy úr! c. filmben (Tóthék) nyújtott alakítása.
Egyébként ezt a verset -zenéstől - árvaházi gyerekek megsegítésére készített tv műsoromhoz használtuk, röviddel karácsony előtt. "Vége klip lett belőle, szépen meglassítva, egymásba úsztatva... (Csak onnan volt persze használva, hogy "a semmi ágán ül szívem".) Azt mondta az igazgatónő, sosem kaptak még annyi ajándékot; zsákszámra...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#530) moonlight115 válasza old rocker (#529) üzenetére


moonlight115
tag

Ez az irodalom lényege. A hatás, amit kivált. Ami lehet negatív is.
Nekem a zenei aláfestés már túlzás, de majd meghallgatom párszor, lehet, hogy csak szokni kell. Erre még visszatérek majd. Amúgy tényleg magható. A vers magában is az, olvasva. Hallgatni, ráadásul zenével, ......hm. nem is tudom, hogy ez hozzátesz, vagy elvesz belőle.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#531) moonlight115


moonlight115
tag

Change of Heart - Bruce Dickinson

Here I sit,
Alone at the window
The rain
Falls down
On the glass In the cold
All my life
I've been waiting
For a moment
It never came
Maybe never will
Ah, sometimes I don't know

Those days are gone
Now I hide where I just can't say
I'm still there
Catching your tears
Before they fall to the ground

You, you're walking away
You couldn't stay
You need a change of heart
You, you're walking away
You couldn't stay
You need a change of heart

Trees are bare - The earth it is hard
I wait for a winter,
Soft winter and snow

Those days are gone
Now I hide where I just can't say
I'm still there
Catching you tears
Before they fall to the ground...

You, you walking away
You couldn't stay
You need a change of heart
You, you walking away
You couldn't stay
You need a change of heart again...

And I know
Wherever you go
I'll be around, yeah...
I'll be there catching your tears
Before they fall to ground...

Change of heart: szívátültetés.... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#532) old rocker válasza moonlight115 (#531) üzenetére


old rocker
veterán

Bár itt Dickinson aligha az orvosi értelemben vett szívátültetésre gondolt...
A Tears of the Dragon szövege jobb egyébként...

Itt ülök
egyedül az ablaknál
Az eső hull le
az üvegen (ablakon) a hidegben - úgy magyarítanám az eső kopog a hidegben az ablakon
Egész életemben
vártam
a pillanatra
ami sose jött
sosem jön el talán
oh, néha nem tudom, miért

.......
Te csak mész tovább egyedül
nem tudsz megállni
a szívedet kellene kicserélni

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#533) old rocker


old rocker
veterán

Urizen kapujánál
[link]

As above, so below
All things come from the one
Now you are the victim
Carried by the wind, rooted in the ground
If you want to learn the secrets
Close your eyes...

The ladder falls away
At the gates of Urizen
Fallen eagles blaze
At the gates of Urizen
Eternal twins are damned
At the gates of Urizen
Separate lives begin...
In every woman is a man
From the moon come silver ghosts
Spectres of the blood
From my spirit comes the darkness
From the void, the crimson fortress rises...

At the gates of Urizen
The ladder falls away
At the gates of Urizen
Fallen eagles blaze
At the gates of Urizen
Eternal twins are damned
At the gates of Urizen
Separate lives begin...

At the gates of Urizen
The ladder falls away
At the gates of Urizen
Fallen eagles blaze
At the gates of Urizen
Eternal twins are damned
At the gates of Urizen
Separate lives begin

At the gates...of Urizen...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#534) moonlight115 válasza old rocker (#532) üzenetére


moonlight115
tag

A szívátültetés csak vicc volt. :D
Majd lefordítom, ha lesz hozzá kedvem. Ha gyün az ihlet. Te is fordítsd le, jó?
A "change of heart" egy kifejezés, azt jelenti, "meggondolja magát". Ha jól tudom.

Az Urizent is fordíthatjuk.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#535) old rocker válasza moonlight115 (#534) üzenetére


old rocker
veterán

Én jelen esetben többet érzek-értek benne... szívtelen vagy, ki kellene cserélni a szíved stb. csak körülírni tudom
A másik kedvencem tőle: Chemical wedding

koncert: [link]
stúdió: [link]

How happy is the human soul Milyen boldog az emberi lélek
Not enslaved by dull control melyet nem igáz le az ostoba irányítás
Left to dream and roam and play melyet hagynak álmodni, vándorolni és játszani
Shed the guilt of former days elmúlt napok bűnét lerázva

Walking on the foggy shore Ködös parton sétálva
Watch the waves come rolling home nézem a görögve hazatérő hullámokat
Through the veil of pale moonlight a sápadt holdfény fátylán keresztül
My shadow stretches out its hand árnyam kitárja karjait

And so we lay, we lay in the same grave És így ugyanabba a sírba feküdtünk

Our chemical wedding day a mi kémiai esküvőnkön.

And so we lay, we lay in the same grave

Our chemical wedding day
Floating in the endless blue A végtelen kékségben lebegve
My seed of doubt I leave to you kétségem magját rádhagyom
Let it wither on the ground Hadd száradjon/hervadjon el a földön
Treat it like a plague you found Bánj vele úgy, mint a dögvésszel, mire ráleltél

All my dreams that were outside Minden álmom, amelyek kinn/kívül voltak
In living colour, now alive élő szinekben, most élnek
And all the lighthouses és minden világítótorony
Their beams converge to guide me home fénye összetart, hogy engem haza vezéreljen

And so we lay, we lay in the same grave

Our chemical wedding day

And so we lay, we lay in the same grave

Our chemical wedding day

And so we lay, we lay in the same grave

Our chemical wedding day

And so we lay, we lay in the same grave

Our chemical wedding day

And so we lay, we lay in the same grave

Our chemical wedding day

And so we lay, we lay in the same grave

Our Chemical wedding day

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#536) old rocker


old rocker
veterán

And Nr one
Tears of the dragons

[link]

For too long now, there were secrets in my mind
For too long now, there were things I should have said
In the darkness...I was stumbling for the door
To find a reason - to find the time, the place, the hour

Túl rég óta voltak már titkok a fejemben
Túl rég óta voltak dolgok, melyeket ki kellett volna mondanom
A sötétségben … botladoztam az ajtó felé
Hogy találjak egy okot – hogy rátaláljak az időre, a helyre és az órára

Waiting for the winter sun, and the cold light of day
The misty ghosts of childhood fears
The pressure is building, and I can't stay away

Várva a téli napra és a nap hideg fényére
És a gyermekkori félelmek ködös szellemeire,
A nyomás nő és én nem tudok távol maradni

I throw myself into the sea
Release the wave, let it wash over me
To face the fear I once believed
The tears of the dragon, for you and for me

A tengerbe vetem magam
Eleresztem a hullámot, hagyom, hogy átcsapjon felettem
Hogy szembenézzek a félelemmel, amiben valaha hittem
A sárkány könnyei, érted és értem

Where I was, I had wings that couldn't fly
Where I was, I had tears I couldn't cry
My emotions frozen in an icy lake
I couldn't feel them until the ice began to break

Ahol voltam, olyan szárnyaim voltak, melyek nem tudnak repülni
Ahol voltam, olyan könnyeim voltak, melyeket nem tudtam elsírni
Érzelmeim befagytak egy jeges tóba
Nem is éreztem őket, míg a jég el nem kezdett összetörni

I have no power over this, you know I'm afraid
The walls I built are crumbling
The water is moving, I'm slipping away...

Nincs e fölött hatalmam, tudod, hogy félek
A falak, melyeket építettem, szétmállanak
A víz mozog, én tovasodródom

I throw myself into the sea
Release the wave, let it wash over me
To face the fear I once believed
The tears of the dragon, for you and for me

Slowly I awake, slowly I rise
The walls I built are crumbling
The water is moving, I'm slipping away...

Lasssan felébredek, lassan felkelek (felemelkedem)
A falak, melyeket építettem, szétmállanak
A víz mozog, én tovasodródom

I throw (I throw)
Myself (myself)
Into the sea
Release the wave, let it wash over me
To face (to face)
The fear (the fear)
I once believed
The tears of the dragon, for you and for me

I throw (I throw)
Myself (myself)
Into the sea
Release the wave, let it wash over me
To face (to face)
The fear (the fear)
I once believed
The tears of the dragon, for you and for me

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#537) moonlight115 válasza old rocker (#536) üzenetére


moonlight115
tag

Ezeket te fordítottad? Szép. És még te mondod, hogy nem vagy jó angolból??? :Y
De tényleg, nem tudnám jobbra átírni. Ez igen!
Most már igazán kiválaszthatnánk egyet, ami még nincs lefordítva, aztán összehasonlítjuk, ki hogyan értelmezte, fogalmazta meg. Deal?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#538) old rocker


old rocker
veterán

és ez mekkora klip, Blase Baleyvel, akiben az tiszteletre méltó, hogy Dickinson után el merte vállalni az énekességet... esetlenebb, mackós mozgás, fakóbb hang, de van benne valami fanatizmus:
[link]
és qrvára össze van vágva, a Maiden egyik legjobb klipje

Ébren fekszem az éjszakában
Letörlöm az izzadságot a homlokomról
De ez nem a félelemtől van
Hiszen most szívesebben mennék.

Megpróbálom elképzelni a borzalmakat
Amik várnak rám
A sivatagi homokdűne
Egy sírhalom.

Amikor eljön az idő
Társak leszünk a bűnben?
Amikor eljön az idő
Készek leszünk a halálra?

Isten hagyja, hogy menjünk
És befejezzük, aminek meg kell történnie
Jöjjön el a Te országod
Legyen meg a Te akaratod… itt a Földön.

Megpróbáljuk megindokolni magunknak
Az okot, amiért mennünk kell
Nem kellene inkább élnünk és élni hagynunk
Elfelejteni vagy megbocsátani?

De hogy hagyhattuk, hogy ezt tegyék?
A terror romlott uralmának véget kell érnie
És mélyen legbelül tudjuk
Hogy nincs másik út
Nincs bizalom, nincs érv, nincs több, mit mondhatnánk.

Félünk idegeneket lelőni
Félünk idegeneket lelőni.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#539) old rocker válasza moonlight115 (#537) üzenetére


old rocker
veterán

Kis segítséggel fordítottam... nekem inkább az megy benne, hogy az egyébként kiváló angolosokkal szemben megtaláljam, mit akar magyarul jelenteni...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#540) old rocker


old rocker
veterán

vagy Baleyvel a Lord of the flies.... mint aki elnyalt pár bélyeget. A gitárosok meg tudják, hogy Baley mellett -Dickinson helyett - nekik kell mozogni
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#541) moonlight115 válasza old rocker (#538) üzenetére


moonlight115
tag

Hű, de jó klip!
Ezt egy hónappal ezelőtt Vancouverben játszották. Valaki azt írta, hogy Blaze ebben jobb, mint Bruce. Szeretem olvasgatni a kommenteket.

Igen, nyersfordításból művészit írni, az az igazi kihívás. A szavakat ismerve bárki le tudja fordítani, minimális angoltudással, de hogy legyen egy pár rím is benne, ha kicsit átfogalmazva is, ahhoz másféle tudás kell.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#542) old rocker


old rocker
veterán

még egyet a Blase Baley-féle hangulatról... erre én is elmentem volna őrjöngeni

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#543) old rocker válasza moonlight115 (#541) üzenetére


old rocker
veterán

A rockműsoromban én is ezt állítottam... ebben a számban - meg amiket beraktam Baley jobb, mit Dickinson. Valami nyers "brusztosság" árad belőle; Dickinson figurája egy icipicit el is nyomja a többi zenészt; itt ők is nagyon éltek

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#544) old rocker


old rocker
veterán

A Maidennel végleg ez után a szám után jegyeztem el magam.. Adrian Smith gitárszólója, a fürge ujjak könyve. A szöveg meg kicsit arról a kiégettségről is szól, ami a rockbandatagokat magányos emberekké teszik ... mindig távol az otthontól ... mindig egy másik város fényei porladnak szét az éjszakában a hajnallal.

Wasted years:
[link]

From the coast of gold, across the seven seas,
I'm travelling on, far and wide,
But now it seems, I'm just a stranger to myself,
And all the things I sometimes do, it isn't me but someone else.

I close my eyes, and think of home,
Another city goes by, in the night,
Ain't it funny how it is, you never miss it til it's gone away,
And my heart is lying there and will be til my dying day.

So understand
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.

Too much time on my hands, I got you on my mind,
Can't ease this pain, so easily,
When you can't find the words to say, it's hard to make it through another day,
And it makes me wanna cry, and throw my hands up to the sky.

So understand
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#545) moonlight115 válasza old rocker (#543) üzenetére


moonlight115
tag

szerk

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#546) moonlight115 válasza old rocker (#544) üzenetére


moonlight115
tag

"Too much time on my hands, I got you on my mind,
Can't ease this pain, so easily,
When you can't find the words to say, it's hard to make it through another day,
And it makes me wanna cry, and throw my hands up to the sky."

De jó szöveg! A gitárszóló is!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#547) Realradical


Realradical
őstag

Fordítsátok le az én egyik kedvencem. ;)
[link]
Bár főleg metált hallgatok, de a Dead Can Dance az egyik legerősebb hatású zenekar amit ismerek. Nálam biztosan ez fog szólni, ha eljön a világvége és van és még pár percem. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#548) old rocker válasza moonlight115 (#546) üzenetére


old rocker
veterán

meg az eleje:
From the coast of gold, across the seven seas,
I'm travelling on, far and wide,
But now it seems, I'm just a stranger to myself,
And all the things I sometimes do, it isn't me but someone else.

I close my eyes, and think of home,
Another city goes by, in the night,
Ain't it funny how it is, you never miss it til it's gone away,
And my heart is lying there and will be til my dying day.

Real, a holdfény az ügyeletes fordító, ő a zsugabubus ebben

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#549) Realradical válasza old rocker (#548) üzenetére


Realradical
őstag

Azért tettem oda a smiley-t, mert Lisa Gerard egy saját maga által kitalált nyelven énekel :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#550) moonlight115 válasza Realradical (#547) üzenetére


moonlight115
tag

Oké, de csak akkor, ha te is lefordítod! :K
Van a kommentek között angol szöveg, nézd csak meg! :D

Old rocker igaz! Ezt a szövegre értettem, nem a zsugabubusra! :N :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.