Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) old rocker válasza Crystalheart (#1148) üzenetére


old rocker
veterán

mér, azok nem magyarok?? :-))

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1152) Crystalheart válasza old rocker (#1151) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:DDD

(#1153) moonlight115 válasza old rocker (#1151) üzenetére


moonlight115
tag

Az írásuk elég gyanús....:-))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1154) old rocker válasza moonlight115 (#1149) üzenetére


old rocker
veterán

eeegen. hát az ilyen és hozzá hasonlóknak javasolnám Pető tanár urat...

ad 2:keleti róvás

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1155) finest


finest
őstag

Kedves Barátaim! Bocsássátok meg, h ma elhanyagoltalak benneteket. Nem lettem hirtelen erdőkerülő. Déltől egy órával ezelőttig úton voltam. Pesten vettem részt egy továbbképzésen. Jól sikerült, jól éreztem magam, és ez nem kis szó, ha a ismerjük az átlagos pedagógiai továbbképzések lélektani hatásait az egyszeri individuumra. Ráadásul előtte egy kávéra összefutottam egy gyerekkori jó barátommal. Remélem, a ti napotok is hasonlóan jól telt!

Morante-től olvastatok-e? 1934? Római lány? Mi lesz a hétvégi penzum?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1156) old rocker válasza finest (#1155) üzenetére


old rocker
veterán

Megbocsátok. Penzum? Imádkozni fogok. Imádkozni, hogy a könyvemet, ami tegnap a kötés stádiumában leledzett, hét végén, hétfőn terítsék a könyvesboltokba a keddi könyvbemutató előtt.

A kérdezett könyvet nem olvastam. Hogy tiszta legyen a rólam alkotott kép: a gyenge pontom a kortárs irodalom.

Egy újabb rövid interjú a könyvvel kapcsolatban itt látható rólam, velem: legalul a Vitamin c. műsor, annak is a vége.[link]
Ennek legfeljebb az az érdekessége, hogy néz ki az ember pár napi kialvatlanság és frusztráció után, amikor el van havazva: mint a tulajdon nagyapja.
A könyvkiadással kapcsolatos herce-hurca nem egy sétagalopp...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1157) finest válasza old rocker (#1156) üzenetére


finest
őstag

"Az élet nem egy habos torta, Pelikán."
Délután megnézem a videót és kielemezzük a sminkesek teljesítményét. Felvehetnéd Holdfényt stylistnak, ha végül tévés celebritás leszel. :))

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1158) old rocker válasza finest (#1157) üzenetére


old rocker
veterán

nem sminkes kell nekem, hanem paróka....:-)))) esetleg egy másik fej.
Mellesleg nem engedtem sminkeltetni magam.
Csak egy kis pánik: "...tabletta?? Nem kell.... Ma tabletta, holnap emelődaru. Vagy álljon fel magától, vagy ne álljon fel sehogy..."
A tévézést lassan, de biztosan be akarom fejezni; itt legfeljebb csak az a furcsa, hogy most én vagyok a vndég. Vagy ahogy Virág mondta a másikon: a hóhért akasztják. Mellesleg a névinzertem egy ici-picit bosszant: én nem műsorvezető vagyok, hanem szerkesztő... nem mindegy. A szerkesztő vezethet műsort...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1159) Crystalheart válasza old rocker (#1158) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hehe, tudod amúgy, Baló Györgyöt milyen szinten sminkelték, míg képernyőn volt? :D És kb. utána nézett ki úgy, mint élőben...

Amúgy szerintem bajusz-szakáll jól állna szvsz. :)

(#1160) old rocker válasza Crystalheart (#1159) üzenetére


old rocker
veterán

Szakáll feltétlenül - a fejem tetejére borítva... Egyébként eszméletlenül ki tud ülni az arcomra a fáradtság és az idegesség, olyankor hasonlítok Baló Györgyre... A beosztott szerkesztőm a nap folyamán úgy fel....tt, hogy este a vétévébe 160-as vérnyomással mentem...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1161) moonlight115 válasza finest (#1155) üzenetére


moonlight115
tag

I forgive you, my friend. :)
Miről szólt a továbbképzés? Valami jó téma?

A római lányt nem olvastam. A Malacpúdert múlt héten fejeztem be. Kortárs, bizarr, szokatlan, de nagyon jól van megírva.

Rockeren egy sztájliszt csak rontana. Én így szeretem a sztájl-ját, ahogy van.

Rokker, A fejpántod hol hagytad? :-)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1162) moonlight115 válasza old rocker (#1158) üzenetére


moonlight115
tag

"Mellesleg a névinzertem egy ici-picit bosszant: én nem műsorvezető vagyok, hanem szerkesztő... nem mindegy. A szerkesztő vezethet műsort..."

Igen, ez nekem is feltűnt. Nem kérdezik meg a vendéget, hogy mit írjanak a neve alá? Eddig azt hittem, igen.

Crystalheart Én Krizsó Szilviáról hallottam, hogy nehéz sminkelni.:-) Úgy tudom, kőpúdert mindenkire tesznek, hogy ne csillogjon-villogjon a képernyője.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1163) Crystalheart válasza moonlight115 (#1162) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az egyik kertévé egyik volt kreatív igazgatója tréningezett anno minket egy kis kampány-marketing kurzuson, és szépen demonstrálta, milyen borzalmas lehet a különbség a sajátos fények miatt... :D A stúdiómegvilágítást sminkelt arcokra tervezték.

(#1164) moonlight115 válasza Crystalheart (#1163) üzenetére


moonlight115
tag

Nekem is jól jönne egy világosítási szakember.
A mi üzletünkben nagyon magasan vannak a fénycsövek, a tükrömben mindenki borzalmasan néz ki, a felülről ráeső fény miatt ráncosabb, ezáltal öregebbnek tűnik. A cél pedig az lenne, hogy szépnek lássa magát, pláne, ha jó lett a frizurája, de így csak elborzad a saját rondaságától, még akkor is, ha amúgy nem csúnya. De ha a tükörre szerelek lámpát, az zavaró lehet, ha az arcába világít,ez nem kihallgatás az Andrássy út 60-ban....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1165) moonlight115


moonlight115
tag

2012 irodalmi Nobel-díj

Olvastatok tőle valamit?

interjú

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1166) Crystalheart válasza moonlight115 (#1164) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szórt fény, vagy nagyon sok és sokfelé világító lámpatest kellene neked, mint a fotóstúdiókban, nem?

(#1167) moonlight115 válasza Crystalheart (#1166) üzenetére


moonlight115
tag

Lehet, de nem tudom, hogy kéne kivitelezni.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1168) Crystalheart válasza moonlight115 (#1167) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Vagy jobb ötletem van, hiszen a színházakban épp ilyen célra tesznek kis lámpákat a tükrök köré. Talán LED-del is megoldható lenne. [link]

(#1169) moonlight115 válasza Crystalheart (#1168) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, ez jó, és így nem világít az alany szemébe, pláne egy LED-es változat.
Elég nagy az üzlethelyiség, a vendégek száma csökken, nem vet fel bennünket a pénz, de majd megoldjuk. Köszi a segítséget. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1170) moonlight115 válasza finest (#1157) üzenetére


moonlight115
tag

"Felvehetnéd Holdfényt stylistnak, ha végül tévés celebritás leszel. "

Ugyan kéhlek, ....se műszempilla, se műszemöldök tetoválás, de még egy mű félmosoly sem...
Nem egy celeb-nyersanyag.... :P
Amúgy is, egy plasztikai agysebészre lenne szükség, aki szépen kivasalja az agytekervényeit, meg egy táltosra, aki IQ csökkentést végez, kézrátétellel.
És akkor még jöhetne az elv-kioperálás, meg valaki, aki lecsippenti a jó erkölcs utolsó kis féregnyúlványait. Aztán, ha a vizsgáló szkenner kimutatna még egy szemernyi tisztességet, egy eredeti gondolatfoszlányt, már meg is bukna a projekt.
Hja kérem, a celebbé válás, pláne ilyen alkalmatlan jelölt esetében, nem sétagalopp. :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1171) finest válasza moonlight115 (#1164) üzenetére


finest
őstag

LOL, jó kis üzlet lehet. Esetleg vehetnél egy zseblámpát, amit az arca alá teszel és hirtelen sikolyokkal ijesztgethetnétek egymást a tükörből.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1172) old rocker válasza moonlight115 (#1162) üzenetére


old rocker
veterán

A kollégák nem gondolták végig, meg egyébként is, mivel látnak a képernyőn, hát ez ugrott be nekik... gondolom. Egyébként a korábban már linkelt Szegedi Panorámában is keverték, egyik helyen műsorvezetőt, másik helyen felelős szerkesztőt írtak... mindegy fene (bár nem mindegy, szerkesztő, vagy felelős szerkesztő, az sem)... a szerző... mert engem írónak titulálni még barokkos túlzás.
De, ha már itt tartunk, megfigyeltem, hogy a tévében a vendégek is egyre inkább keverik ezeket a titulusokat: főleg ffi műsorvezető esetén szerkesztő úr a megszólítása... (Érdekes módon, a műsorvezetőnőket nem szerkesztőnőzik, vagy szerkesztő asszonyozzák...)
Akit érdekel, annak leírom, milyen "kérdezőemberi" beosztások vannak:
1. riporter - általában a helyszínen készíti az interjúkat, ami(k)ből összeáll a riport.
2. Műsorvezető - stúdióban ő a "kérdező". Ő a frontember, ez nem jelenti azt, hogy ő a karmester is. Az a szerkesztő, vagy adásrendező.

Van aztán szerkesztő-riporter, szerkesztő-műsorvezető. Ez azt jelenti, hogy annak a műsornak, ami éppen látható, ő a szerkesztője is egyben. Szerintem a legjobb variáció, mert nem használ más embert az interjúk elkészítéséhez, tehát abszolút az jön ki a műsorból, amit ő akart.

Van felelős szerkesztő, egy összetettebb, vagy több műsor koordinátora, egy vagy több "beosztott" szerkesztővel.

Meg van még egy pár ilyen, rendező, adásrendező, szerkesztő-rendező stb.
Leegyszerűsítve a rendező a képi megjelenítésért, a szerkesztő a tartalomért felelős.
A média és egyéb törvényben leírtak betartásáért pl. a felelős szerkesztő hátsó felét rúgják szét, akár bíróságon is.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1173) moonlight115 válasza old rocker (#1172) üzenetére


moonlight115
tag

Hm. Celebet mégsem írhattak...:-)

Kösz az infót, most már világos!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1174) old rocker válasza moonlight115 (#1164) üzenetére


old rocker
veterán

Derítésnek hívják a megoldást, amit mi is alkalmazunk: a közvetlen megvilágítást visszavert fényekkel, ellen-spotokkal egyenlítik ki... Egyébként azt gondolom, több, kisebb erejű szórt fénnyel kellene megvilágítani az arcukat a tükör felől is...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1175) moonlight115 válasza old rocker (#1174) üzenetére


moonlight115
tag

Aha. Sejtettem, hogy Finest csak viccelt a zseblámpás ötletével. :D
A te tanácsod bonyolultabb, de autentikusabbnak tűnik, thnx. A derítéstől felderülnek. Még logikus is. ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1176) old rocker válasza moonlight115 (#1175) üzenetére


old rocker
veterán

p.s.: Ez nem jelenti azt, hogy hátulról, szemben a tükörrel nem kell fényt adni!!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1177) moonlight115 válasza old rocker (#1176) üzenetére


moonlight115
tag

"....hátulról, szemben a tükörrel..." OK. Felírtam! :-)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1178) old rocker válasza moonlight115 (#1177) üzenetére


old rocker
veterán

A tükör se lehet sötét, emellett vissza is veri (deríti) az arcra a fényt. Még az is lehet, ha a tükröt fejmagasságban nem spotszerűen megvilágítanátok, kielégítő eredményt adna...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1179) moonlight115 válasza old rocker (#1178) üzenetére


moonlight115
tag

Tényleg, most, hogy mondod, nálunk sötétek a tükrök. Csak felülről jön, magasról a világítás, ezért sötétek a tekintetek is. ..

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1180) old rocker válasza moonlight115 (#1179) üzenetére


old rocker
veterán

Akartam még írni, hogy az nagyon sz@r... annál már csak az a rosszabb, ha alulról, szemben világítod meg... lásd Rettegett Iván c. film

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1181) moonlight115 válasza old rocker (#1180) üzenetére


moonlight115
tag

Jó, akkor a " hátulról, szemben a tükörrel.." megoldás lesz jó.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1182) old rocker válasza moonlight115 (#1181) üzenetére


old rocker
veterán

Így van...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1183) finest válasza old rocker (#1174) üzenetére


finest
őstag

Ha ez egy férfi fodrászat, akkor javaslom, h top-less fiatal nők guggoljanak, térdeljenek kezükben A4-es, A3-as papírlapokkal a fodrász székek körül, amikkel szépen deríthetik a fényt a delikvensek arcára, és izgi is, h éppen ki mit lát meg a papírlapok takarásából. Ha női, akkor ugyan ez fiatal fiúkkal.

Telepítsetek un. solar tube-ot, a napfényt gyűjti és erősíti fel. Az olcsó verzióhoz a mi égövünkön fagyálló kell! drága,olcsó

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1184) moonlight115 válasza finest (#1183) üzenetére


moonlight115
tag

Én nőket fodrászolok, de a 74 éves ősz hajú kolléganőm ffi fodrász. :-) Úgyhogy koedukált szisztéma működik a szépségipar fellegvárában. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1185) old rocker válasza finest (#1183) üzenetére


old rocker
veterán

te sem vagy tekintettel más térdízületére...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1186) moonlight115 válasza old rocker (#1185) üzenetére


moonlight115
tag

Azt hallottátok, hogy valamelyik csatornán lesz topless időjárás jelentés?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1187) finest válasza moonlight115 (#1186) üzenetére


finest
őstag

Amilyen szerencsém van, tuti nem lesz benne a csomagomban. :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1188) moonlight115 válasza finest (#1187) üzenetére


moonlight115
tag

Majd megnézed onlányon , izééé ....online. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1189) finest válasza moonlight115 (#1188) üzenetére


finest
őstag

A Musza Dagh-gal hogyan álltok? Most olvasom ezt az értelmezést róla: [link]

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1190) old rocker


old rocker
veterán

hát én angolul nem olvastam az értelmezését; magamnak értelmeztem a regényt.
A bennünk és fölöttünk élő ismeretlenek,,, ha jól emlékszem, így szól az utolsó fejezet címe, melyben Gabriel Bagradjannak szerencséje volt, az első három lövés rögtön a fejét fúrta át...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1191) moonlight115 válasza finest (#1189) üzenetére


moonlight115
tag

Elolvastam a kommentárt, és Leon Uris Exodus-a jutott eszembe, azt olvastam, igaz, nem mostanában. Szerintem így kéne történelmet tanítani, ilyen regények által.
A Musza Dagh-ot még nem kaptam kölcsön, érdekes, megkérdeztem már vagy 20 embert, mindenki azt mondta: megvan valahol, a családban....De ami késik, nem múlik, valaki csak elhozza nekem előbb-utóbb.

Érdekes ez a Nobel-díjas kínai, mennyire lehet ismert a világban? Itt nálunk szerintem semennyire, de lehet, csak én vagyok tájékozatlan,

"Szokták a kínai Joseoph Hellerként, vagy Franz Kafkaként is emlegetni."
"Az odaítélő bizottság "hallucinációkkal kevert realistának" nevezte Mo Jen műveit.

"

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1192) old rocker válasza moonlight115 (#1191) üzenetére


old rocker
veterán

Az Exodus nekem nem tetszett; a Meghalsz, tengerész c. könyve sem különösebben.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1193) moonlight115 válasza old rocker (#1190) üzenetére


moonlight115
tag

Arról szól, hogy a II.VH. gettóiban mennyire olvasott volt a Musza Dagh, és erőt merítettek belőle, nem a menekülést választották, hanem az ellenállást a lengyel és litván gettólakók.
Nagyjából ez a lényege a kommentnek.

szerk. A meghalsz tengerészt nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1194) finest válasza moonlight115 (#1193) üzenetére


finest
őstag

Werfel egyesek szerint a judaizmus és a zsidók történetét írta meg benne tulajdonképp, Gabriel = Mózes, 40 nap = 40 évi vándorlás etc.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1195) moonlight115 válasza finest (#1194) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, vagy a 40 napos özönvíz...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1196) finest válasza moonlight115 (#1191) üzenetére


finest
őstag

Jól érzékelem, h ettől a kínai komától magyarul semmi sem jelent meg?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1197) moonlight115 válasza finest (#1196) üzenetére


moonlight115
tag

Azt hiszem, de nem néztem utána.
Lehet, hogy a kínaisága közrejátszott abban, hogy ez évben őt díjazták? Csak kérdezem, nem bírálom, nem ismerem, csak kíváncsi vagyok, te ezt valószínűnek tartod-e.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1198) finest válasza moonlight115 (#1197) üzenetére


finest
őstag

Az EU és Kína közti kapcsolatok javítása érdekében 2012-t a kultúrák közötti párbeszéd évének nevezte ki az EU. De azért illene elolvasnunk mielőtt... :B ;)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1199) moonlight115 válasza finest (#1198) üzenetére


moonlight115
tag

Persze, hogy illene. Sose mondok véleményt egy könyvről, ha nem olvastam, bár ezt mások megteszik, különösen, ha Potterről van szó.
Angolul biztos elérhető, ha neked sikerült, linkeld be, lécci.
Megfáztam, bretegh vagyok, most nincs kedvem keresgélni

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1200) old rocker válasza moonlight115 (#1199) üzenetére


old rocker
veterán

le Potterrrel!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.