Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) old rocker válasza moonlight115 (#1600) üzenetére


old rocker
veterán

Hú, arról is hallottam már, hogy nagyon izgalmas, amikor kilyukad Mosó Masa mosóteknője... Te, szerinted a Micimackó kuckója való nekem?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1602) moonlight115 válasza old rocker (#1601) üzenetére


moonlight115
tag

Képzeld, én olvastam a modern változatot, de lehet, csak a fordítója más, szóval, abban szó sincs mosóteknőről! Automata mosógépe van Masának, ami nem kilyukadt, hanem vízköves lett a fűtőszála, mert főhősünknek nem volt 7 krajcára, hogy Calgont vegyen. De lehet, hogy csak nem néz reklámot, és így nem tudta, hogy az kell bele. Ezért a súlyos hibáért keservesen megfizet, mert jön a szerelő, aki amellett, hogy kioktatja, tehát rámutat jellembeli hiányosságára, még áfás számlát se ad neki. Tanulságos mese, ajánlom mindenkinek!

A Micimackó kuckója ...hát, az már inkább krimi. Izgalmas, az igaz, de inkább ne olvasd el, mert rémálmaid lesznek tőle. Többet nem árulok el, hátha mégis elolvasod. Nem lövöm le a poént.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1603) old rocker válasza moonlight115 (#1602) üzenetére


old rocker
veterán

tuuuuuuudom, malacka letépi füles farkát és micimackót feldagasztja mézzel, aztán elugrál zsebibabával ausztráliába és a cia kangával ütheti a nyomukat.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1604) moonlight115 válasza old rocker (#1603) üzenetére


moonlight115
tag

A paranoia iskolapéldája:

"– Bocsáss meg, egy pillanatra – mondta –, de úgy látom, valami felmászott az asztalodra. – Ugyanekkor Tigris hangos kurrogással és morgással rávetette magát az abrosz lecsüngő végére. Lerántotta, a földön hempergett vele, többször körülcsavarta magán, aztán vad tusakodás után kidugta belőle a fejét, és csak ennyit kérdezett értetlenül:
– Nyertem?
– Ez az én abroszom – mondta Micimackó, igyekezvén kigabalyítani Tigrist az abroszból.
– Nem tudom, hogy hívják – mondta Tigris.
– Ez arra való, hogy az asztalra tegyék, és rárakjanak mindenfélét – mondta Micimackó.
– Akkor miért akart megharapni, mikor elfordultam? – kérdezte Tigris.
– Nem hinném, hogy meg akart harapni.
– Csak szeretett volna – mondta Tigris –, de én fürgébb voltam." :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1605) old rocker válasza moonlight115 (#1604) üzenetére


old rocker
veterán

összeesküvés-elmélet...
én egyik éjjel arra riadtam, hogy egy nagy, fehér kéz nyúl felém az ágy lába felől. Felkaptam az ágy mellé lerakott bézból ütőt és annak rendje s módja szerint eltörtem vele a nagylábujjamat.

Mellesleg ezért veszélyes hinni az első benyomásoknak.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1606) moonlight115 válasza old rocker (#1605) üzenetére


moonlight115
tag

Neeeem...A bézból ütő, az a veszélyes!
Mellesleg, ez önvédelem volt, nem? Hirtelen felindulásból. :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1607) old rocker válasza moonlight115 (#1606) üzenetére


old rocker
veterán

Igen, amikor rácsaptam a lábfejemre, nagyon felindultam... annyira, hogy magam is meglepődtem magamon, mennyi indulat szorul belém...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1608) moonlight115 válasza old rocker (#1607) üzenetére


moonlight115
tag

Mi lett volna, ha nincs ott a bézból ütő? Akkor indulat se lett volna?
De mivel ott volt, így nem zárható ki az előre megfontoltság. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1609) old rocker válasza moonlight115 (#1608) üzenetére


old rocker
veterán

Kottatartónak raktam oda.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1610) moonlight115 válasza old rocker (#1609) üzenetére


moonlight115
tag

Kottatartó, mint önvédelmi fegyver... :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1611) old rocker válasza moonlight115 (#1610) üzenetére


old rocker
veterán

Egyágú hangvilla A hanghoz.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1612) moonlight115 válasza old rocker (#1611) üzenetére


moonlight115
tag

Egy violinkulcs is megtenné...Acélból. :D Az se baj, ha rozsdás.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1613) Realradical válasza old rocker (#1605) üzenetére


Realradical
őstag

:))

Gondold el mi lett volna, ha úgy mint nekem, macsétád lett volna az ágy alatt :DDD
Nyomát se lelnéd többé a lábfejnek...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1614) moonlight115 válasza Realradical (#1613) üzenetére


moonlight115
tag

El nem tudom képzelni, mire jó egy macséta az ágy alatt...
Miért nem egy jégcsákány, mint Sharon Stone-nak az Elemi ösztönben? :DDD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1615) Realradical válasza moonlight115 (#1614) üzenetére


Realradical
őstag

Hogy ne legyen egyedül a gumibot... :D

Nádvágásra használom/tam ha kijutok horgászni. Egy darabig az ágyneműtartóban tároltam aztán csak aláraktam az ágynak. Ez ilyen ön és köz védelem volt mivel régebben minden második nap 15+ emberes buli volt nálam. Ott nem találtak rá sosem :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1616) moonlight115 válasza Realradical (#1615) üzenetére


moonlight115
tag

Ahááá, titkos fegyverraktár az ágy alatt...! Bombád nincs?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1617) old rocker válasza Realradical (#1613) üzenetére


old rocker
veterán

Vagy én lennék a Blöffből Four Fingers Frankie...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1618) Realradical válasza old rocker (#1617) üzenetére


Realradical
őstag

Az egy óriási film! Mondjuk a kedvenc jelenetem a Ravaszból van: Charles, hozd elő a puskát. Minket átbasztak! -majd jön a srác légpityuval- :C

@moonlight115
A kutya időnként komoly vegyi bombákat ereget.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1619) moonlight115 válasza Realradical (#1618) üzenetére


moonlight115
tag

Vigyázz, mert rád uszítom Jack Bauert, aztán szegény kutyusnak kampec. ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1620) mave13 válasza Realradical (#1615) üzenetére


mave13
őstag

Macséta, gumibot, kutya... és mindez az ágy alatt. Szép. És még rám mondják, hogy beteg, csak mert gyűjtöm a szép késeket. Van a lakásban elszórva pár itt-ott (nem az ágy alatt), egy ügyetlen betörőt nem irigyelnék, ha épp én is otthon vagyok. :D

A macséta egyébként egy multifunkcionális eszköz. És persze, minél nagyobb, és nehezebb, annál jobb. Penge Borisz is megmondta már, hogy a súly a lényeg. :)

Jó ötlet volt a macsétát elrejteni a buli idején. Voltam már olyan partin, ahol rátalált pár intellektuel az alagsorban a gyorsvágóra, meg egyéb hasonló eszközökre. Benyitottam a garázsba, ami elvileg a dohányzásra kijelölt hely volt, körbepillantottam, csendben becsuktam az ajtót, és távoztam.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#1621) moonlight115 válasza mave13 (#1620) üzenetére


moonlight115
tag

Tegyél egyet az ágy alá is, sose lehet tudni...Vagy egy bézból ütőt, mint Rocker. Neki is bevált! :D

A japóknál a kard a nyerő, nem? Mint családi ereklye.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1622) mave13 válasza moonlight115 (#1621) üzenetére


mave13
őstag

Neeem!!! Szükségem van a lábujjaimra... Egyébként, ha épp ütő nincs kéznél, hasonló felhasználásra a nagykalapács is megteszi, lásd Visszavágó. :)

"A japóknál a kard a nyerő, nem? Mint családi ereklye."
Maximum. Itt nincs betörés, se betörő, és önvédelmi fegyver sem kell. Amikor Tom meglátta az övemre pakolt svájci bicskámat egészen elszörnyedve kérdezte, hogy ez mi, és minek.
Ezek békés, nyugodt emberek, semmi agresszió, vagy feszültséglevezetés. Ők agyvérzésre játszanak.

Icewolf || kósza ||

(#1623) Realradical válasza mave13 (#1620) üzenetére


Realradical
őstag

Jó ötlet volt a macsétát elrejteni a buli idején
Nem véletlenül alakult ez ki nálam is. Rossz volt nézni, mikor meglelte az egyik illuminált haver. :K

Multifunkciós az biztos. Az öregasszonyok csak sopánkodni tudtak amikor meglátták a reggelre tövestől kivágott orgonabokrot. Mit tehet az ember, fulladok tőle, én szóltam, hogy ne az ablakom alá telepítsék :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1624) mave13 válasza Realradical (#1623) üzenetére


mave13
őstag

"Nem véletlenül alakult ez ki nálam is. Rossz volt nézni, mikor meglelte az egyik illuminált haver."
Igen, át tudom érezni. Súlyos volt, amikor a pörgő flexet tartották egymás nyakához csak úgy poénból. Egyik barátom öccsének a haverjai voltak, szóval, sok könnyet nem hullattam volna értük. Különben is, a természetes szelekció híve vagyok. Aki hülye...

Icewolf || kósza ||

(#1625) Realradical válasza mave13 (#1624) üzenetére


Realradical
őstag

Mondjuk ez durva, én csak attól féltem, hogy belevág a sípcsontjába, a többi bulizónak volt annyi esze, hogy ne ugráljon körülötte miközben "harcművész mozdulatokat" hajtott végre.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1626) old rocker válasza mave13 (#1622) üzenetére


old rocker
veterán

Te, ezt a jakuza is így tudja? Mert ha igen, nem metélem le Hashimoto san-nak a kisujjam...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1627) Realradical válasza old rocker (#1626) üzenetére


Realradical
őstag

Ezen pl. én anno nagyon meglepődtem. Állítólag a katasztrófa után azért is nem volt fosztogatás, mert "segítettek" a rendfenntartó erőknek.

Hogy on is legyek némi könyvvel:
The Weight of Blood
The Cost of Betrayal
The Death of Promises

Kapnak közösen egy 10/7.5-öt. Az első könyvön érződik, hogy kezdő az író, a másodikban sok minden jobban meg van magyarázva, látszik, hogy tompítja az elsőben lévő logikátlanságokat. A harmadik könyvbe Tessana nagy sok színt visz a történetbe. Aki szereti a dark fantasy-t annak ajánlom. Persze a Prince of Thorns magasan veri őket.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1628) philoxenia válasza Realradical (#1627) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magyarul semmi ettől a szerzőtől?

Ebből a sorozatból is csak az első kettőt tudtam elolvasni, mert nem jelent meg több magyarul. Pedig jónak találtam... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1629) Realradical válasza philoxenia (#1628) üzenetére


Realradical
őstag

Semmi sajna. Erre nagyon jó a goodreads, eszméletlen jó ajánlásokat ad.
A linket mentettem, mostanában nagyon rákattantam a dark fantasy-ra. Egy hosszú melós nap után jól esik egy kis belezés ;]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1630) philoxenia válasza Realradical (#1629) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem még sokára tudok megtanulni annyira angolul, hogy ezt élvezhessem.... :O
Esetleg Terry Prachett-el próbálkozhatom nem olyan sokára, de ez magyarul sem túl egyszerű szöveg....
Szerencsére Steven Erikson van magyarul. Ő aztán tényleg eléggé dark....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1631) moonlight115 válasza Realradical (#1629) üzenetére


moonlight115
tag

" Egy hosszú melós nap után jól esik egy kis belezés " :))
Ezeket nem olvastam, de azért jó tudni róluk, hátha egyszer...

Philoxenia Terry Pratchett-et szeretem, igaz, csak angolul van meg egy pár könyve, de szerintem nem annyira nehéz szöveg, mint pl. Dickens vagy Austen. A Potternél azért kicsit bonyolultabb.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1632) moonlight115 válasza old rocker (#1626) üzenetére


moonlight115
tag

Mave13 nem a jakuzával harcolt, - mit neki jakuza! - hanem a sejtjeivel. :D
Ráadásul sűrű nitrogénfelhő közepette. Na ezt csinálja utána a jakuza! ;]

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1633) moonlight115 válasza Realradical (#1627) üzenetére


moonlight115
tag

Elolvastam a jakuzáról szóló cikket, és még egy pár kommentet. Pl.:

"This action appears respectable... I say appears, because of course it is nice for the poor victims, but the Yakuzas are protecting their income. As long as there is no bussiness, there is nothing to gain. So the faster the economie will be functionng again, the faster they can proceed their activities... Just my opinion."

Tehát, csak az elmaradt- és a leendő profitjuk miatt voltak annyira humanitáriusok. De egy japán kommentelő védte őket:

"I’m Japanese, living in Japan. This article is not surprising for us. Maybe "Yakuza" in Japan is not exactly the same as “mafia” or “gangster” you say in your cultural context.

Szerintem segítettek a rászorulókon, és ez a lényeg.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1634) mave13 válasza moonlight115 (#1632) üzenetére


mave13
őstag

Jelenleg lehet, hogy inkább a jakuzát választanám...

old rocker:
"Te, ezt a jakuza is így tudja? Mert ha igen, nem metélem le Hashimoto san-nak a kisujjam..."
Szerintem, amíg Hashimoto-san nem kér erre széles mosoly közepette, nem erőltetném a dolgot. Akkor viszont erősen elgondolkodnék rajta. :)
Egyébként, komolyra véve, a jakuza kb. tabu. Mindenki tudja, hogy létezik, meg aktív, de annyira elszigetelődött a társadalomtól, hogy egyáltalán nem lehet hallani róluk.
Mondjuk, ha tényleg rendfenntartót játszottak, nem lettem volna a fosztogatók helyében.

Realradical:
Igen, ezek a marhák ezt a szintet kihagyták. Viszont, ezek után pánikszerűen eltüntettünk minden hasonló dolgot a környékről. Egy fűnyíróban azért mégiscsak nehezebb meglátni a lehetőséget, mint mondjuk egy láncfűrészben...
Mondjuk, a részegen macsetével hadonászó tag se gyenge. Amíg csak a sípcsontját akarja vágni vele, addig meg hajrá. Az kellően kemény, és kellően fájdalmas ahhoz, hogy észhez térjen, de komoly kárt ne okozzon.

Icewolf || kósza ||

(#1635) old rocker válasza mave13 (#1634) üzenetére


old rocker
veterán

nekem már úgyis mind1, készülök a seppukura...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1636) moonlight115 válasza old rocker (#1635) üzenetére


moonlight115
tag

Ja, a harakiri már nem trendi?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1637) old rocker


old rocker
veterán

az a harakiri

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1638) moonlight115 válasza old rocker (#1637) üzenetére


moonlight115
tag

Azt hittem, az ugyanaz.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1639) old rocker


old rocker
veterán

[link]

de, azt magyarázom, ugyanaz, seppuku_harakiri
Akarsz lefejezni? Az nagy megtiszteltetés

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1640) moonlight115 válasza old rocker (#1639) üzenetére


moonlight115
tag

Mára már betelt a naptáram...szólhattál volna előbb is. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1641) old rocker válasza moonlight115 (#1640) üzenetére


old rocker
veterán

holnap?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1642) moonlight115 válasza old rocker (#1641) üzenetére


moonlight115
tag

Pont a szabadnapomon? Ennyire sürgős?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1643) old rocker válasza moonlight115 (#1642) üzenetére


old rocker
veterán

meddig várjak itten kibelezve?????? Semmi lojalitás?
csak egy suhintás, nem hajvágás vagy borotválás...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1644) moonlight115 válasza old rocker (#1643) üzenetére


moonlight115
tag

Jaaajj, már ki is vagy belezve? Miért nem ezzel kezdted?! Kérhettél volna sürgősségi lefejezést. Menj a VIP váróba, nemsokára ott leszek, mindjárt végzek ezzel a pár fejjel, de már izomlázam van, némelyik annyira nyakas...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1645) old rocker válasza moonlight115 (#1644) üzenetére


old rocker
veterán

olcsó kifogás... vegyél példát VIII. Henrikről... az szerette a fejetlenséget.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1646) moonlight115 válasza old rocker (#1645) üzenetére


moonlight115
tag

Na ez az. Játszott volna inkább engribördszöt!
De ehelyett inkább egyházat alapított. A pancser...

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1647) old rocker válasza moonlight115 (#1646) üzenetére


old rocker
veterán

II. Henrik pancserebb volt, mert mártírt csinált Beckett Tamásból. Igaz, VIII. meg Morus Tamásból... viszont ő nem vezekelt érte, mint II.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1648) moonlight115 válasza old rocker (#1647) üzenetére


moonlight115
tag

IV.Henrik meg kiéheztette Párizst. Gyertyát ettek még a hercegnők is, mikor már elfogytak a macskák meg az egerek. Ráadásul minimum háromszor tért ki a hitéből.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1649) old rocker válasza moonlight115 (#1648) üzenetére


old rocker
veterán

A tábornok meg kiadott egy parancsot, mindenki egyen egy narancsot; de a nők inkább banánt kértek, Henrik lovagjai mind henyéltek...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1650) moonlight115 válasza old rocker (#1649) üzenetére


moonlight115
tag

Nem, a lovagok kémkedtek. :D Még banánjuk sem volt.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.