Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#247) üzenetére


moonlight115
tag

POISON nem rossz.... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#252) old rocker válasza moonlight115 (#250) üzenetére


old rocker
veterán

Múncsájd, nem díjazom, hogy kirakod a fényképemet közszemlére!!!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#253) old rocker válasza moonlight115 (#251) üzenetére


old rocker
veterán

hogy nem ROSSZ???!!! felsikoltok! Nagyon jó!!!
Méreg

Ravasz fortély
véred mint jég
szemed megöl
kínom izgat
szeretni akarlak
de nem szabad
Meg akarlak tartani
de az eszem azt mondja: nem
Meg akarlak csókolni
de túl sokat akarok
élvezni akarlak
de a nyelved
veszélyes méreg
a mérged lüktet ereimben
a mérged….
nem tudom széttörni láncaimat

Csókod forró
hálód befon
bőröd nedves
fűződ izzadt
hallom a hívásod
és borzongok
meg akarlak sebezni
csak hogy halljam
sikoltod nevem
nem akarlak érinteni
de a bőröm alatt vagy
meg akarlak csókolni
de a nyelved
veszélyes méreg
s a mérged lüktet ereimben
a mérged…
nem tudom széttörni láncaimat

vers by me

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#254) old rocker


old rocker
veterán

Mellesleg a jó öreg Coopertől kitelt még egy s más...
[link]
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#255) moonlight115 válasza old rocker (#252) üzenetére


moonlight115
tag

:))

És ez? Ez nem te vagy?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#256) Magnum_ válasza Earl_Muttley (#2) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én olvastam.

az én két kedvenc könyvem:

Fekete IStván: Tüskevár

és

Elmore Leonard: Get Shorty

ill. még megemlítem kedvencnek a Monte Cristo grófját

:-)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#257) moonlight115 válasza old rocker (#253) üzenetére


moonlight115
tag

Te fordítottad??? Nahát....
Tetszik az a két Cooper szám, nem kicsit őrült, de csípem a stílusát...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#258) moonlight115 válasza Magnum_ (#256) üzenetére


moonlight115
tag

A Get Shorty-t nem olvastam, miről szól?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#259) Magnum_ válasza moonlight115 (#258) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem is láttad a Szóljatok a köpcösnek c. filmet?
a könvyből készült.. nem rossz film, de a könyv még sokkal jobb :-) [link]

I humbly and respectfully decline™

(#260) moonlight115


moonlight115
tag

Még egy kedvenc:

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#261) moonlight115 válasza Magnum_ (#259) üzenetére


moonlight115
tag

De, azt láttam, jó film! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#262) Realradical


Realradical
őstag

No elolvastam az ajánlott Madrapurt. Nem volt rossz, de a kedvenceim közé nem fog bekerülni. Jó sokat lehetne elemezni az biztos.
Most valami könnyűt keresek mielőtt nekiesnék a két Weblogic könyvnek amit a hét végéig be kell magoljak. Valakinek valamilyen tipp?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#263) moonlight115 válasza Realradical (#262) üzenetére


moonlight115
tag

Terry Pratchett, ő humoros. :K

A fordításba benevezel?

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#264) moonlight115 válasza Realradical (#262) üzenetére


moonlight115
tag

Ez egy szuper könyv:

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#265) Realradical válasza moonlight115 (#263) üzenetére


Realradical
őstag

Terry Pratchett sok volt mostanában, 2 hete olvastam a Gördülő köveket :)
Fordításhoz az én angolom túl steril, technikai, magyarul sincs sok művészi vénám sajnos.

Anno tini koromban elég sok mindent tettem amire nem vagyok büszke (hogy legyen pénz piára persze csak azért :DDD ), ezek közé tartozik, hogy operett darabok tolmácsolását végeztem egy kínainak angolul. Egy hosszú beszélgetés/éneklés két művész között akiknek nem volt pénze így fordítódott: "they are hungry because they have no money" :D

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#266) Geri Bátyó válasza psyho85 (#248) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A Dűne tényleg óriási! Ráadásul azok is nagyon jók, amiket a fia írt! :K

A Sadus nem a kedvencem, de Steve DiGiorgio basszusjátéka miatt mégis gyakran hallgatom! Ebből a szempontból ez nagyon rendben van (első 1 perc) : Sadus: Smackdown

(#250) moonlight115: Nemcsak olvastam a Francia Históriát, de meg is van (mind a 13 kötet!)! Azon felül, hogy izgalmas olvasmány, hatalmas történelmi munka is! :K
Perselmus Lion viszont tényleg "Potterutánzat"! A Halál ereklyéi megjelenése előtt írt egy alternatív hetedik részt (A varázslók háborúja), utána pedig folytatta a történetet (Nurmengard Trilogia: A negyedik torony; Az ezernevű; A smaragd sigillus), a tényleges 7. rész alapján és azt kell hogy mondjam, nagyon jó! :K
Megvan epub formátumban (tudom konvertálni pdf-be), ha érdekel, elküldöm.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#267) moonlight115 válasza Realradical (#265) üzenetére


moonlight115
tag

Na látod, tudsz te fordítani... :D De operettet???? huhh... :((

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#268) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#266) üzenetére


moonlight115
tag

Nekem 12 kötet van meg, a fentebbi szép díszes borítóval. A 13.-at nem olvastam még, úgy tudom, azt nem ő írta, hanem a jegyzeteiből valaki, ezért nem vettem meg. Az milyen? Olyan jó, mint a többi?

A Potterutánzat, hm. nem is tudom. Egyszer kaptam egy Heri kókler című fércművet, a Potter paródiája. Lehet, hogy vicces, de mérges voltam rá, mert kigúnyolta a kedvenc hősömet. Tudom, hülyeség.....de akkor is. Nekem mindenben az eredeti az igazi. Zenében se szeretem a feldolgozásokat, műfajkeveredéseket.

ha a 13. részt el tudnád küldeni, azt elolvasnám, nem tudom, neten megvan-e

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#269) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#268) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 13. kötet is az Ő műve (Pallos és Szerelem).
Szerencsére az egész sorozatot sikerült az általad is ismert formában beszerezni(baromi drága volt, de megérte!).

Heri Kóklert még nem olvastam (megvan), de Perselmus Lion nem paródia és nem is utánzat. Ott folytatta, ahol Rowling abbahagyta. Időnként izgalmasabb, mint az eredeti!

Amúgy a feldolgozások nem feltétlenül rosszak:
The Police: Message in a bottle
Machine Head: Message in a bottle
(Itt az eredeti és a feldolgozás is komoly és jól sikerült)

New Model Army: The Hunt
Sepultura: The Hunt
(Ez jó példa arra, amikor a feldolgozás jobb, mint az eredeti!! :K )

Michael Jackson: Smooth Criminal
Alien Ant Farm: Smooth Criminal
(Itt pedig egy jó példa arra, amikor a feldolgozás komolytalan, de mégis zseniális!)

Van még egy! Nem tudom, hogy ki az eredeti, de több feldolgozás is van:
Rihanna: Umbrella (ez a kommersz változat)
The Baseballs: Umbrella (Ez meg szerintem rohadt jó!)

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#270) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#269) üzenetére


moonlight115
tag

Majd meghallgatom ezeket, köszi szépen!

A Pallos és szerelem, már nem tudom, hol olvastam, hogy Merle halála után jelent meg, és a jegyzetei alapján írta valaki, de az ő nevén adták ki. Lehet, hogy tévedek, nem néztem utána. Én még akkor vettem, mikor megjelent, nem egyszerre, tényleg hűde drága :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#271) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#270) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

2003-ban jelent meg és Merle 2004 tavaszán halt meg, így biztos vagyok benne, hogy nem a jegyzetei alapján írta valaki. Más kérdés, hogy a magyar kiadás 2005-ben történt.

Még egy kis zene:
Bad Brains: House of Suffering
Machine Head: House of Suffering
(Ez arra jó példa, amikor nem feldolgozzák, csak eljátsszák az adott zenét. Szerintem ez is jobb, mint az eredeti!)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#272) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#271) üzenetére


moonlight115
tag

Most megnyugtattál, akkor elolvasom. :K
Mikor Merle meghalt, szomorú voltam, mintha egy jó barátot veszítettem volna el.

A zenéket majd este meghallgatom, köszi!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#273) psyho85


psyho85
aktív tag

Az a nagy harci helyzet, hogy én megnéztem az ónri pottereket, olvasni nem olvastam. A film alapján tök jól összerakott világ, de azért sok új nincs benne, ami előtte már bármelyik fantasy világban ne sült volna el.

Műfajok keveredése: Sepultura - Roots with Pavarotti.

Meg ha már basszusgitárosok:

- Marcus Miller
- Victor Wooten
- Jaco Pastorius
- Steve Bailey
- Richard Bona

Meg egyébként is, ez a kedvencem.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#274) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#271) üzenetére


moonlight115
tag

Chicago , jó szám!

Psy lesz mit hallgatnom! :K :R

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#275) moonlight115 válasza psyho85 (#273) üzenetére


moonlight115
tag

Hallgatom a kedvencedet, tetszik!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#276) psyho85 válasza moonlight115 (#275) üzenetére


psyho85
aktív tag

Örülök neki. :K Mondjuk én basszusgitáros vagyok, azért szeretem nagyon, hihetetlen amit ez a két úriember művel... amikor megnézem, rájövök, hogy mennyi mindnent kell tanulni még. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#277) moonlight115 válasza psyho85 (#276) üzenetére


moonlight115
tag

Basszusgitáros? Ez érdekes. Hobbi, vagy szakma? Mióta gitározol? Más hangszeren is tanultál? Én 7 évig zongorázni tanultam.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#278) old rocker válasza moonlight115 (#257) üzenetére


old rocker
veterán

Én. Régebben faragtam verseket a nekem tetsző számokra.
Abe Kobo A homok asszonya??

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#279) Geri Bátyó válasza psyho85 (#276) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Marcus MIller tetszik, de szerintem még ő sem ér fel Steve DiGiorgio szintjéhez!
Elképesztő, amit az az ember művel!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#280) moonlight115 válasza old rocker (#278) üzenetére


moonlight115
tag

A címe ismerős, de nem olvastam.
Nocsak, versfaragás? :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#281) psyho85 válasza moonlight115 (#280) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ki nem farag verset? Akiben egy csepp lélek van, verssel vagy dalszöveggel próbálkozik, szerintem. Lásd az aláírásom.

Jah igen, majd tíz éve tépem a húrokat a basszuson, gitározni is tudok kicsit, dobon se fog ki rajtam a "kettőnégy", de a zongora az kimaradt. Nah jó, a Final Countdown elejét megtanultam. :DD

@Geribátyó: Steve DiGiorgio bácsinak még utánanézek. EGyébként ez a ki milyen szinten van dolog számomra mindig is furcsa volt, egész egyszerűen annyira tudnak már ezek az emberek, hogy inkább csak mások, mint jobbak vagy rosszabbak. :)

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#282) Geri Bátyó válasza psyho85 (#281) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Összességében egyetértek, de van pár olyan zenész, aki nem hasonlítható senkihez. Basszus téren Steve DiGiorgio és Steve Harris ilyenek, gitár terén Chuck Schuldiner volt fenomén, illetve Mille Petroza az akit nagyra becsülök, mert szólógitárosként is megállná a helyét.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#283) moonlight115


moonlight115
tag

Rory Gallagher, és Yngwie Malmsteen? Őket szeretem a legjobban. Persze, eléggé tájékozatlan vagyok a témában, de érdekel a véleményetek.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#284) psyho85 válasza Geri Bátyó (#282) üzenetére


psyho85
aktív tag

Harris bácsi basszus-játéka egyedi, de technikailag nincs a top 10-ben. Ellenben 76' óta hatja a Maident előre, írja a számokat, tehát mint ember sem utolsó. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#285) old rocker válasza psyho85 (#284) üzenetére


old rocker
veterán

Tulajdonképpen az Iron Maiden Harris vállán nyugszik... és nem mellesleg: nagyon színvonalas szövegeket ír.
A gitárosokkal kapcsolatban:
Kevesen tudják, hogy 1978-ban Blackmore-t és Claptont megelőzve Roryt választották meg az év gitárosának. Ő - talán közhely, de igaz - élt és halt azért, amit csinált: a zenéért.
Ami külön szimpatikus benne, hogy idegenek voltak tőle a megasztárokra jellemző allűrök. Talán ezért nem is lett olyan "szupersztár", mint pl. Malmsteen, vagy Richie Blackmore.
Persze a Mester, Malmsteen életében is ott volt a tragédia: autóbaleset után hét napig kómában feküdt. Amikor magához tért, közölték vele az anyja halálhírét. Már nem emlékszem, a jobb vagy a bal keze le volt bénulva: ahhoz képest talán túlságosan is jól nyomja.
Aztán ott volt a szomorú mosolyú fiatal gitárfenomén, Ozzy gitárosa, Randy Roads. Ha megálltak egy városban, rögtön elrohant gitárleckét venni. A végetes turnén jelentette be Ozzynak, fel akar hagyni a rockzenéléssel: egyetemre szeretne járni és zenét akar tanulni. Aztán a pihenőn a sofőr - kábítószeres, pilóta képesítéssel - egy kis repülőgéppel kettesével felvitte őket. Utoljára Randy és a sminkeslány maradt. Leszállás közben a repülő szárnyával beleütközött az álló buszba, megperdült és belerohant a szemben levő házba, ahol rögtön kigyulladt. Randy meghalt... (Goodbye to romance, Randy...)
A nagy gitárosok sorában megemlíthetjük Knopflert, utánozhatatlan, barokkos hamgzású játékáért; Garry Moore-t és a Malmsteenre igencsak "hajazó" Tony MacAlpine-t.
[link]
De visszatérhetnék a Maiden gitárosaira is: Dave Murray, Arian Smith, majd átmeneti kiválása után a hozzájuk csatlakozott Janik Geers. És ettől is különleges a Maiden: Bruce Dickinson átmeneti szólókarrierje után Adrian Smithszel tért vissza a zenekarba, de a "táncoslábú" Geersnek sem kellett távoznia. hárman nyomják. [link]
A Vértestvérek (szövegében parányi hamleti beütéssel) lenyűgöző jelenete, amikor Dickinson "tapsolni" tanítja a közönséget... (Kedveseim... van egy új ötletem...)

De visszanyúlnék a Dio szervezte Hear n' Aid lemez We Stars c. számához, ahol mindenki talál magának valamire való gitárost... Malmsteen, az említett két Maiden gitáros is ott van... sok jó gitárosember
[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#286) old rocker


old rocker
veterán

Azért ezt is berakom ... ilyet se lehet minden nap hallani: G3 - Denver.
Satriani, Steve Vai, Malmsteen
[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#287) psyho85 válasza old rocker (#285) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ó, nekem a Maident nem kell bemutatni, kedvenc együttesem, bármelyik számukat bármikor képes vagyok meghallgatni... Olvastam a legutóbbi, Mick Wall írta Run to the hills c. könyvet (ha már könyves téma), a Vasszűz fogságában még csak terv egyelőre.

:R

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#288) psyho85 válasza old rocker (#286) üzenetére


psyho85
aktív tag

Kiestem a szerkesztési időből: Vai nagyon nagy gitáros, de mint ember annyira nem tetszik a színpadon.

Ellenben ha már Vai, az egyik albumára énekesnek jelentkezett egy hatalmas koponya: Devin Townsend.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#289) moonlight115 válasza old rocker (#285) üzenetére


moonlight115
tag

Hűűűűűű aztaaaaa...., van mit tanulnom tőled! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#290) moonlight115 válasza psyho85 (#287) üzenetére


moonlight115
tag

Ezeket nem olvastam. :N
Az Addicted tetszik! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#291) ijjájom válasza moonlight115 (#7) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Imádom Merlét én is, eddig csak egy könyve volt, ami után ültem kukán, olyan érzésem volt, mintha egy része hiányozna a könyvnek! Ez a Madrapur volt! :(((

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#292) moonlight115 válasza ijjájom (#291) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, az kicsit rejtélyes, filozofikus. Jó régen olvastam, sajna alig emlékszem rá. :N

Örülök, hogy idetaláltál! :DD

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#293) ijjájom válasza moonlight115 (#292) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Gyors voltam mi??? Igyekeztem! Szeretek, illetve szerettem olvasni, sajnos régóta nincs időm rá, majd nyugdíjas koromban talán??? :D
Egy időben nagyon sok könyvet vettünk, de sajnos a könyvek nagyon drágák lettek, így nem sok könyvünk van, 1200 körül csak.

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#294) moonlight115 válasza ijjájom (#293) üzenetére


moonlight115
tag

1200? Nem is kevés....Bizony, én is rég vettem könyvet, de szerencsére két könyvtár között lakunk, de már azokban is rég voltam, mióta itt vagyok a Logout-on, itt olvasgatok. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#295) psyho85 válasza moonlight115 (#294) üzenetére


psyho85
aktív tag

Meg valljuk be, néha-néha írogatsz is... :P

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#296) moonlight115 válasza psyho85 (#295) üzenetére


moonlight115
tag

Egy keveset.... :))
Kissé grafomán vagyok :D
Ma már versikét is írtam az :L-ben. Verselős hónap van. ;)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#297) ijjájom válasza moonlight115 (#294) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Bengáli tűz (G. Hajnóczy Rózsa)
Olvastad ezt a könyvet? Ez is a kedvenceim közé tartozik!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#298) moonlight115 válasza ijjájom (#297) üzenetére


moonlight115
tag

Megvolt nekünk régen, de nem olvastam. Tudom, hogy Indiában játszódik, hallottam már róla, biztos jó könyv.
A nap szerelmesét olvastad? Munkácsy életéről szól, és az Aranyecset is, az a 2.kötet. Rám gyerekként nagy hatással volt.

Az elfújta a szél is, az még filmben is jó.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#299) old rocker válasza moonlight115 (#298) üzenetére


old rocker
veterán

Bates regények? Jó széllel francia partokra; Bíborsivatag; A jacaranda fa

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#300) moonlight115 válasza old rocker (#299) üzenetére


moonlight115
tag

Nem talált. A keresztapát viszont olvastam. A film is szuper.
Theodor Dreiser: Amerikai tragédia. Hű, az nagyon jó!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.