Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) old rocker


old rocker
veterán

mi van, elaludtatok a Musza Dag 27. napjánál?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1202) moonlight115 válasza old rocker (#1201) üzenetére


moonlight115
tag

Potterhater provocateur!

Eddig tartott beszippantani a napi hajlakk adagomat. Musza dagh még a láthatáron sincs. :U

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1203) moonlight115


moonlight115
tag

LOL! :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1204) old rocker


old rocker
veterán

hát ezt is megéltem...
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1205) finest válasza old rocker (#1204) üzenetére


finest
őstag

Granulálok a könyvedhez. :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1206) old rocker válasza finest (#1205) üzenetére


old rocker
veterán

Köszönöm szépen...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1207) moonlight115 válasza old rocker (#1204) üzenetére


moonlight115
tag

Én már gratuláltam. :K
Kíváncsi vagyok, hogy Kende Péter fog-e reagálni, és ha igen, vajon mit?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1208) old rocker válasza moonlight115 (#1207) üzenetére


old rocker
veterán

Nem tom. Most beszéltem a kiadóval, egyelőre csak Pécsett, Debrecenben, Szegeden és Pesten fog megjelenni a Medicina boltjaiban. A többit, Libri, Aleandra, még nem tudja.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1209) old rocker


old rocker
veterán

A halász hazatér fatörzsből vájt csónakján a napi halászatból és találkozik egy külföldi piackutató szakemberrel, aki ebben a fejlődő országban dolgozik.
A piackutató azt kérdezi a halásztól, hogy miért jött haza olyan korán. A halász azt feleli, hogy tovább is maradhatott volna, de elég halat fogott ahhoz, hogy gondoskodjon a családjáról.

- Mivel tölti az idejét? - kérdezi
a szakember.
- Hát, például halászgatok. Játszom a gyerekeimmel.
Amikor nagy a forróság, lepihenünk.
Este együtt vacsorázunk. Összejövünk a barátainkkal és zenélünk egy kicsit - feleli a halász.
A piackutató itt közbevág, és ezt mondja:

- Nézze, nekem egyetemi diplomám van, és tanultam ezekről a dolgokról. Segíteni akarok magának. Hosszabb ideig kellene halásznia. Akkor több pénzt keresne, és hamarosan egy nagyobb csónakot tudna vásárolni ennél a kis kivájt fatörzsnél.
Nagyobb csónakkal még több pénzt tudna keresni, és nem kellene hozzá sok idő, máris szert tudna tenni egy több csónakból álló halászflottára.

- És azután? - kérdezi a halász.
- Azután ahelyett, hogy viszonteladón keresztül árulná a halait, közvetlenül a gyárnak tudná eladni, amit fogott, vagy beindíthatna egy saját halfeldolgozó üzemet.
Akkor el tudna menni ebből a porfészekből Párizsba vagy New Yorkba, és onnan irányíthatná a vállalkozást. Még azt is fontolóra vehetné, hogy bevezesse a tőzsdére az üzletet, és akkor már milliókat kereshetne.

- Mennyi idő alatt tudnám ezt elérni? - érdeklődik a halász.
- Úgy 15-20 év alatt - válaszolja a piackutató.
- És azután? - folytatja a kérdezősködést a halász.
- Ekkor kezd érdekessé válni az élet - magyarázza a szakember. - Nyugdíjba vonulhatna. Otthagyhatná a városi rohanó életformát, és egy távol eső faluba költözhetne.

- És azután mi lenne? - kérdezi a halász.
- Akkor volna ideje halászgatni, játszani a gyermekeivel, a nagy forróság idején lepihenni, együtt vacsorázni a családjával és összejönni a barátaival zenélgetni kicsit.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1210) moonlight115 válasza old rocker (#1209) üzenetére


moonlight115
tag

Van egy olyan mondás, hogy: inkább időd legyen, mint pénzed. Van benne valami. / eltekintve a nyomortól / A nagy hajtásban elsikkad az élet lényege, az öröm a jól végzett munka után,pl., ha valaki állandóan dolgozik, nem ér rá élvezni az életet, sem pedig megállni egy kicsit, elgondolkozni azon, vajon megéri-e? Persze, ha valakit az tesz boldoggá, hogy mindene megvan, az más. De ez soha nem valósulhat meg, mert mindig többre vágyik.
bölcselkedés off

Jó sztori. Hol olvastad?

(Kende reagálni fog, már csak a reklám miatt is.)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1211) old rocker válasza moonlight115 (#1210) üzenetére


old rocker
veterán

A fészbükkön.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1212) finest válasza old rocker (#1211) üzenetére


finest
őstag

Mégis csak bejön neked ez a gondolat a rabszolgatartó világról?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1213) old rocker válasza finest (#1212) üzenetére


old rocker
veterán

be, csak más megfogalmazásban, mint a tiéd...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1214) philoxenia válasza old rocker (#1204) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gratulálok! :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1215) old rocker válasza philoxenia (#1214) üzenetére


old rocker
veterán

köszi!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1216) finest


finest
őstag

Megvolt már? Haláli.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1217) moonlight115 válasza finest (#1216) üzenetére


moonlight115
tag

"..jéghegy nélkül űberelte a Titanicot..." LOL! :))

Silver Hammer bang bang....!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1218) finest


finest
őstag

Ezt most fedeztem fel, testvéreim a NER-ben: [link]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1219) moonlight115 válasza finest (#1218) üzenetére


moonlight115
tag

Az tetszett, ahogy a négereket magyarázta. :D
Mint Merle Francia históriájában a nemi betegségeket. A franciáknál olasz betegség volt, az olaszok meg francia betegségnek hívták. :-)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1220) old rocker válasza moonlight115 (#1219) üzenetére


old rocker
veterán

A Csendes Don-ban meg bujakórnak.
Túléltem a könyvbemutatóm: voltak vagy 60-an, másfél órát pofáztam.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1221) moonlight115 válasza old rocker (#1220) üzenetére


moonlight115
tag

:C
De jó! Írd le ide, élménybeszámolót kérünk! :D
Igaz, mi nem vagyunk 60-an......

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1222) old rocker válasza moonlight115 (#1221) üzenetére


old rocker
veterán

Elég nehéz lenne leírni... meg el is fáradtam; a retorikámmal meg voltam elégedve

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1223) old rocker válasza old rocker (#1222) üzenetére


old rocker
veterán

A végén megkérdezte a műsorvezető, hogy a könyvem alapján, illetve, amit Kende kérdezett, szerintem „mi, betegek, hogy tekintsünk az orvosra, mint emberekre? Vagy mint istenekre?” A válaszom nagyjából ez volt: „Szerintem – és elnézést kérek, senki vallásos érzületűt nem szeretnék megbántani – ebben a szituációban embernek lenni több, mint Istennek lenni. Én nem szeretnék egyik orvosomra sem úgy tekinteni, mint Istenre, hanem úgy, mint egy érző, emberséges emberre, aki segíteni akar.”

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1224) moonlight115 válasza old rocker (#1223) üzenetére


moonlight115
tag

Ez nagyon igaz.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1225) old rocker válasza moonlight115 (#1224) üzenetére


old rocker
veterán

Tudom. Én mondtam. LOL.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1226) moonlight115 válasza old rocker (#1225) üzenetére


moonlight115
tag

Nagyon szépen mondtad.....én se mondhattam volna különbül.... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1227) old rocker válasza moonlight115 (#1226) üzenetére


old rocker
veterán

deeeehogynem...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1228) finest


finest
őstag

Hogy álltok a stresszel? [link]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1229) moonlight115 válasza finest (#1228) üzenetére


moonlight115
tag

Repülök, mint Margarita. :D
Felszállok jó magasra, és onnan nézem az embereket, az eseményeket, bennük magamat. Kívülállóként. Így minden eltörpül, és megoldást találni is egyszerűbb a problémákra. Szabadon, függetlenül, egyedül.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1230) Crystalheart válasza finest (#1228) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Haha, hogyan győzzük le a stresszt? Úgy, hogy ne stresszeljünk :D Ez az én receptem, persze a legtöbbeknél nyilván hatástalan. :D

(#1231) mave13 válasza old rocker (#1223) üzenetére


mave13
őstag

Kicsit megkésve, de gratulálok! Azért ez nem semmi!

Online elérhető formája nincs a könyvnek? Szeretném elolvasni, mint jelenleg kevéssé, de később érintett fél, de a hagyományos úton történő megvétele most kissé problémás.

Mondjuk, szerintem a műsorvezető kérdése hmm... kissé fura. De, a válasz tetszik.

Pécsen nem lesz könyvbemutató?

Icewolf || kósza ||

(#1232) mave13 válasza finest (#1228) üzenetére


mave13
őstag

Nem szeretem Selyének ezt a "definícióját". Nekünk is ezt tanították mindenhol, de nekem valahogy olyan semmitmondónak hat. Viszont, vizsgákon elég volt, kiegészítve némi élettani leírással, mechanizmussal, sőt, ha még az egyszeri medikus azt is hozzátette, hogy "fight or flight theory", na akkor teljes volt az öröm.

De, hogy valójában mi a stressz, és hogy lehetne egy definícióba összefoglalni, még ma is egy nagyon jó kérdés.

A stresszre alkalmazott gyógyszeres kezelés meg hááát... nem tudom melyik a rosszabb, stresszesnek, vagy gyógyszerfüggőnek lenni... Persze, hogy a gyógyszercégeknek mi a jobb, afelől kétségem sincs.

Icewolf || kósza ||

(#1233) philoxenia válasza mave13 (#1232) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Stresszes gyógyszerfüggőnek.... :(
Negatív országban élünk, nehéz függetleníteni...

1231: Az online kölcsönzés sajnos nem megoldott Mo-on tudtommal, de könyvtárakban már most előjegyeztetve fél év múlva elolvashatod...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1234) old rocker válasza mave13 (#1231) üzenetére


old rocker
veterán

Köszönöm. A kiadó mindent bebetonozott magának 5 évre. Se online, se semmi. Pécsett elvileg a Medicina könyvesboltjában már lehet kapni - legalábbis Pestre tegnap már kiszállították. A csalódás az volt, hogy az Alexandra és a Libre nem vette -egyelőre át - ők borzalmas díjakat kérnek a terjesztésért: polcdíj meg mittudomén. Így a Medicina csak a saját boltjaiban árulja, kis példányszámban. Ennek megfelelően nagyon drága: 4300 Ft. Sietve hozzáteszem - és nem az elfogultság beszél belőlem - nagyon jó minőségben nyomtatták ki. Kemény kötés, valami flancos drága papír, a szereplőkről 1/3 oldalnyi színes kép; tényleg nagyon igényes. Lényeg: a négy egyetemi városban érhető el; itt Szegeden a könyvbemutató alkalmából árengedménnyel, 3400-ért árusították, sok fogyott. Eleve meglepő, hogy egy ilyen könyvbemutatóra közel 60-an eljöjjenek. A kötettel és a bemutatóval kapcsolatban -esküszöm, nem dicsekvés - folyamatosan kapom a gratulációkat. Ki is nyúvadtam rendesen, mert közel másfél órát pofáztam a könyvvel kapcsolatban. A Medicina egyelőre sikerkönyvnek minősítette; majd látjuk. A sikert eladott példányszámban mérik és a kiadó egyértelműen az orvosi, értelmiségi köröknek akart megfelelni. A minőséget illetően a fedlapi ábra kivételével sikerült is: esküszöm, jobb minőségű a könyv, mint Merle Francia históriájáé. Valszeg a karácsoyra is gondoltak, orvosi - hozzátartozói -ismeretségi berkekben karácsonyi ajándéknak is megállja a helyét.
Most kicsit indiszkrét leszek az egyik tévé szerkesztőjével, a script lap hozzám is eljutott, ilyen narrációk lesznek a velem készített riportban:

Az impozáns kötet a Medicina kiadó gondozásában jelent meg. A húsz őszinte és nyílt hangvételű, meghitt hangulatú, a problémákról kendőzetlenül valló, ugyanakkor lelkesedéssel és humorral átitatott beszélgetést az interjúalanyok fotója egészíti ki.
(inzertek)

Szekszárdi Miklós, egészségügyi szakújságíró
03:10 Mindegyik más, talán...
03:51 ...elsorolhatnám az egész palettát

A könyv látlelet a magyar egészségügy helyzetéről – az orvosok szemszögéből. Nem állítja piedesztálra, nem avatja szentté őket, csupán arra hívja fel a figyelmet, hogy ők is emberek. És ha ezt a pácienseik is megértik, talán helyreáll az a bizalom, amely létfontosságú a gyógyuláshoz.

Hát, ilyen lett a könyv.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1235) philoxenia válasza old rocker (#1234) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Orvosoknak szánják.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1236) old rocker válasza mave13 (#1232) üzenetére


old rocker
veterán

"A stresszre alkalmazott gyógyszeres kezelés meg hááát." - írod; nyilvánvalóan a stressz következményeinek kezelésére gondoltál... ha azok komolyak, sajnos nincs más út, mint gyógyszeres intervenció. Esetleg a hagyományos pszichoterápia.
A gyógyszerfüggőséggel kapcsolatban meg érdemes megnézni azt az anyagot, amit Dr. Szendi István "A modern orvoslás elégtelenségének tünete, a súlyos betegségek közönséges szövődménye: a delírium" című előadásáról készítettem.
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1237) old rocker válasza philoxenia (#1235) üzenetére


old rocker
veterán

Sajnos, az üzleti érdekek... pedig én nem csak és nem elsősorban orvosoknak szántam...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1238) moonlight115 válasza old rocker (#1234) üzenetére


moonlight115
tag

Az egyik orvos ismerősöm már hallott a könyvedről, épp tegnap mondta, hogy az Orvosi Kamara lapjában van róla cikk. Meg is venné, ha Miskolcon kapható lenne. De ha nem, szerintem valamelyik kongresszuson biztos elérhető lesz.
Kösz a linket, érdekes. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1239) moonlight115 válasza mave13 (#1231) üzenetére


moonlight115
tag

A műsorvezető kérdése célzás volt Kende Péter - Mik vagytok ti, istenek? c. könyvére. Old rocker könyve - Mi is emberek vagyunk, részben válasz rá. De majd ő kijavít, ha tévedtem.

philoxenia A depressziós betegek számának növekedésén nem is lehet csodálkozni. Alig van olyan ember, akit nem érint a létbizonytalanság, amivel nagyon nehéz megbirkózni. Sajnos.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1240) old rocker válasza moonlight115 (#1238) üzenetére


old rocker
veterán

Majd továbbítom az infót a Medicina felé... az orvos ismerősöd meg kénytelen lesz pesti, debreceni stb. kolléga útján beszerezni. Már azon is gondolkoztam, megveszek vagy 10 db-ot -igénylés alapján, de az elég f@sza kis tehertétel... Ma 11.10-kor léptem be a közelben levő postahivatalba, hogy az eü. államtitkárnak feladjam a beígért tiszteletpéldányt; 11.58-kor léptem ki onnan... grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

1231: így van

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1241) moonlight115 válasza old rocker (#1240) üzenetére


moonlight115
tag

Megnéztem a Medicina honlapját, még nincs is fenn a könyv. Mindjárt írok nekik egy e-mailt, hogy meg lehet-e rendelni......Mondjuk arra kíváncsi lennék, ha mave13 megrendelné, és a tokiói címére kérné a kézbesítést, vajon mit szólnának? ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1242) philoxenia válasza moonlight115 (#1241) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1243) moonlight115 válasza philoxenia (#1242) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi, ez jó! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1244) moonlight115 válasza philoxenia (#1242) üzenetére


moonlight115
tag

Arra gondoltam, ha Tokióból is érkezne megrendelés, talán fontolóra vennék az országos terjesztést.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1245) finest válasza moonlight115 (#1244) üzenetére


finest
őstag

Miért akarsz velük kitolni? Minden drága, vásároljatok online!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1246) mave13


mave13
őstag

old rocker:
"nyilvánvalóan a stressz következményeinek kezelésére gondoltál..."
Nem, konkrétan a Frontinra, Xanaxra, Seduxenre, és társaikra gondoltam (az Andaxint hála az égnek kivonták). Ironikus kérdés: Tegye fel a kezét az, aki nem ismer olyan családtagot/barátot/munkatársat, akinek a táskájában/fiókjában/zsebében nem lapul pár szem ezekből a csodaszerekből!
A stressz következményeinek a kezelése, mint pl. magas vérnyomás, gyomorfekély, ilyesmi, az már egy külön sztori. Ott már tényleges betegségről beszélhetünk, amit gyógyszerrel kezelnek, persze legtöbbször teljes eredmény nélkül, mert a kiváltó okot kéne inkább megszüntetni, ami, mint írtad is, nehéz.

"Sajnos, az üzleti érdekek... pedig én nem csak és nem elsősorban orvosoknak szántam..."
Az ajánló alapján számomra az jött le, hogy ez a könyv pont nem az orvosoknak szól, hiszen ők ebben élnek minden nap. Amelyikük akar, az tisztában van, és foglalkozik ezekkel a dolgokkal, aki meg nem akar, abban nem ez a könyv fog lelkiismereti válságot okozni.
Ezért szép lapra, jó minőségben nyomtatni... szóval ja. Érdekes üzletpolitika.

moonlight115:
"A műsorvezető kérdése célzás volt Kende Péter - Mik vagytok ti, istenek? c. könyvére."
Tudom, de akkor sem tartom szerencsésnek. Ilyen kérdésnek fel sem szabadna vetődni, még poén, vagy irónia szintjén sem. Mint ahogy annak a másik kérdésnek sem lett volna szabad elhangoznia...

"Mondjuk arra kíváncsi lennék, ha mave13 megrendelné, és a tokiói címére kérné a kézbesítést, vajon mit szólnának?"
Nem, mave13 nem fogja megrendelni, több ok miatt. :) Egyrészt, nem is tudnám kitölteni a megrendelőt, mert itteni viszonyban az utca, házszám, irányítószám, mint olyan nem értelmezhető. Illetve, talán ideérne addigra, mire hazamegyek. Joe barátom az itt postán feladott cuccait négy hónappal később kapta meg otthon, mindezt 20000 jenért.

Icewolf || kósza ||

(#1247) moonlight115 válasza finest (#1245) üzenetére


moonlight115
tag

Az író érdeke, ugye az lenne, ha nem csak 4 városban lenne kapható a könyv.

mave13 Tudom, csak szerintem ösztönzőleg hatna a kiadóra, ha látnák, mekkora az érdeklődés, hű, még Japánból is....! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1248) finest válasza moonlight115 (#1247) üzenetére


finest
őstag

Akármibe lefogadom, h nem az eladott példányszám után fizetik Rokkert, majd az újabb kiadásnál lát ebből még pénzt megint, ha lesz olyan.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1249) moonlight115 válasza finest (#1248) üzenetére


moonlight115
tag

Jó, fogadjunk, szerintem példányszám után, de ha nem, akkor se mindegy, hogy mennyi fogy. Ha szélesebb körben árusítják, nagy valószínűséggel több, mintha csak 4 városban.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1250) old rocker válasza finest (#1248) üzenetére


old rocker
veterán

az eladott példányok nettó árának 10%-át kapom. De -hihetetlen, mi? - engem most nem a pénz érdekel... az, hogy minél többen olvassák, ami záloga valahol annak, hogy a következő könyvemre is kíváncsiak lesznek.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.