Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) old rocker válasza moonlight115 (#1849) üzenetére


old rocker
veterán

akkor már miért nem ez?[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1852) moonlight115 válasza old rocker (#1850) üzenetére


moonlight115
tag

Tudsz te ezeknél jobbat is mutatni... :N

szerk. Na látod! Moonchild...YESSSSS!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1853) old rocker válasza moonlight115 (#1852) üzenetére


old rocker
veterán

ezek is jók

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1854) moonlight115 válasza old rocker (#1853) üzenetére


moonlight115
tag

Nem mondtam, hogy rosszak, csak nem a kedvenceim. :D
Ez igen! ezt nem tudnám megunni...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1855) old rocker


old rocker
veterán

drámai
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1856) moonlight115 válasza old rocker (#1855) üzenetére


moonlight115
tag

Az utolsó mondata: "Ígérem, hogy fogságba élve nem kerülök...Várjuk tehát most a páncélosokat és ezzel finita la comedia"
Megrázó.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1857) old rocker


old rocker
veterán

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1858) moonlight115 válasza old rocker (#1857) üzenetére


moonlight115
tag

Ez jóóóóóóóó! :K
Dio hasonlít Alice Cooperre, nem? [link]

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1859) old rocker válasza moonlight115 (#1858) üzenetére


old rocker
veterán

Hát, azért nagyon meg. Meg most már szegény végképp nem... R.I.P.

Dio "mellékneve" Schuster Lóránd sorozatában az volt, hogy "Dio: lovag az atomkorban". A koncertjein gyakorta kis mini várakban viaskodott pl. sárkányokkal...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1860) moonlight115 válasza old rocker (#1859) üzenetére


moonlight115
tag

Most olvastam a szerkesztés utáni két mondatot. :U Szeretem a lovagokat. Még ha csak miniváruk van, akkor is. ;)

Hogymikvannak...

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1861) finest válasza moonlight115 (#1860) üzenetére


finest
őstag

Állítólag valódi újsághírek, amikből a sorozatot készíti...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1862) moonlight115 válasza finest (#1861) üzenetére


moonlight115
tag

Az olasz hír LOL! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1863) finest válasza moonlight115 (#1862) üzenetére


finest
őstag

LOL

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1864) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ha esetleg megpróbálkozna vele még valamelyikőtök: Új 100 szavas írástechnikai játék

(#1865) moonlight115 válasza Crystalheart (#1864) üzenetére


moonlight115
tag

Ihlet kell hozzá, ami vagy gyün, vagy nem. Majd figyelem az Aranymosás oldalát, hátha egyszer kedvet kapok...!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1866) finest


finest
őstag

Nemrég fejeztem be Miriam Akavia Lombhullás című könyvét. Nagyon szép, érzékeny, nőies stílusban megírt beszámoló az írónő második világháborús gyerekkori emlékeiről. Ajánlom figyelmetekbe.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1867) moonlight115 válasza finest (#1866) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi Mr. finest! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1868) finest válasza moonlight115 (#1867) üzenetére


finest
őstag

Régen jártam erre.
By the way, Miss Moonlight, ha nőként egy férfival akarnék udvariasan flörtölni angolul, akkor Sir-nek szólítanám. :B

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1869) moonlight115 válasza finest (#1868) üzenetére


moonlight115
tag

By the way, Mr. Finest, ha nem akarnék flörtölni, akkor megfelel a Mr.? ;]
You funny guy... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1870) finest válasza moonlight115 (#1869) üzenetére


finest
őstag

So much about sex then.
Valószínűleg sok férfit boldoggá tudnék tenni ismereteim által.*
Fura, nem, h a férfiak pontosan tudják, h mi kell egy férfinak, de a nőkről fogalmuk sincs? - És persze vice versa.

*Nem mintha akarnék. :DDD

Jó éjt!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1871) moonlight115 válasza finest (#1870) üzenetére


moonlight115
tag

A funny jelenthet vicceset és furát is. It's funny, isn't it? :D

Thnx. Good night!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1872) old rocker


old rocker
veterán

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1873) Realradical


Realradical
őstag

Kikapcsolódásnak elkezdtem újraolvasni az Alapítvány ciklust. Közben rájöttem, hogy az Alapítvány és Földet és az utána következő részeket nem olvastam még, így most kicsit úgy érzem, hogy megütöttem a főnyereményt :)
A könyv (az író) brilliáns. Van egy olyan pont a könyvben amikor úgy érezzük "hehe mennyivel okosabbak vagyunk, mint a könyv szereplői, már rég rájöttünk a helyes megoldásra" aztán 15 oldal múlva mikor már végképp elteltünk magunkkal a cselekmény simán megmagyarázza, hogy mennyire tévúton járunk. Ajánlom mindenkinek, bár úgy sejtem én vagyok az utolsó ember aki ezt még nem olvasta :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1874) mave13 válasza Realradical (#1873) üzenetére


mave13
őstag

Nem, attól tartok az utolsó én vagyok... de, felvettem a listára, aminek nem fogok a végére érni mostanában. :)

Icewolf || kósza ||

(#1875) moonlight115 válasza mave13 (#1874) üzenetére


moonlight115
tag

Utolsó előtti vagy! Még én sem olvastam.
Asimovtól csak az I, Robot-ot olvastam. Az tetszett. :K

Old rocker Hát, ez fantasztikus! Remekül összehozták. Ez az igazi örömzenélés. És a gyerekek...Akik így "találkoznak" először az Örömódával, sose felejtik el és megszeretik a zenét. Lehet, hogy akad köztük olyan, aki épp akkor kapott kedvet a hangszeren való játékhoz? A nézőközönség egyenesen elképesztő! Ahogy együtt énekelnek a zenészekkel...Tudják a szöveget! Jó látni, hogy ilyen is van ebben a zűrzavaros, tuc-tucos világban.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1876) Realradical


Realradical
őstag

Az I, Robot nekem is nagy kedvencem, az első sci-fi könyv volt amit olvastam. El is szörnyedtem amikor a filmet megcsinálták. Katasztrófa lett, ráadásul konkrétan semmi köze a könyvhöz...

szerk: érdekesség róla, hogy az utolsó novella be volt tiltva kis hazánkban jó darabig, mivel ellenkezett a kommunista eszmékkel.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1877) moonlight115 válasza Realradical (#1876) üzenetére


moonlight115
tag

Aha. Lenin eetásék nem ismerték a robotika 3 alaptörvényét, az tuti. Meg is szegték őket. :U
A filmet nem láttam, de ezek szerint nem vesztettem sokat.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1878) old rocker


old rocker
veterán

A portugálok is szépen kornyáltak ezen a koncerten együtt az énekessel - angolul. Az is igaz, hogy az alapjában véve heavy metal Scorpionstól szokatlan a helyszín és a felállás; valamint a "Mikiegéren" kívül nem sok ember engedhette volna meg magának, hogy Mercury nyomdokaiba lépjen. Az örömzenélés pedig vastagon tetten érhető.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1879) moonlight115 válasza old rocker (#1878) üzenetére


moonlight115
tag

Scorpions :C
De rég hallgattam őket!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1880) moonlight115


moonlight115
tag

Varró Dániel - Változatok egy gyerekdalra

Nekem a Villon - változat tetszik a legjobban.

Részlet:

"...Pro primo: kajla balfülem
A hűtlen üsző jussa lesz,
Ki hogy nem élhet nélkülem,
A mondott fülbe súgta ezt;
Igének hittem ezt a neszt,
Oltárnak tőgyes alhasát,
De errare bocinum est,
Vagyis: tévedni marhaság." :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1881) old rocker válasza moonlight115 (#1880) üzenetére


old rocker
veterán

Az egész zseniális, a villonoson kívül pl. még Shakespeare 15. vagy hanyadik szonettjének átdolgozása, vagy Ady, Faludy stb.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1882) moonlight115 válasza old rocker (#1881) üzenetére


moonlight115
tag

Ezt most olvastam: [link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1883) old rocker válasza moonlight115 (#1882) üzenetére


old rocker
veterán

Kár, hogy amikor a békávé és a máv kötöttpályás járművei alól éppen csak a síneket nem lopták el, akkor nem írt hasonlókat. Igaz, kinek a pofátlanság, kinek a szemtelen sunyiság fekszi meg a gyomrát. Nekem mind a kettő.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1884) moonlight115 válasza old rocker (#1883) üzenetére


moonlight115
tag

Nekem is.
Nem tudom, akkor mit írt és mit nem.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1885) moonlight115 válasza old rocker (#1881) üzenetére


moonlight115
tag

"Faludy György-ös változat

Mikor Big Bill, a Bull megállt a Szajna
Partján, min ível át a Mirabeau,
Arra gondolt, minden tehén s üszőke szajha –
Csülkét szétrakja, aztán kirabó’.

Pedig kedvelte ó a ringó tőgyű nőket,
A sok pucsító, szeplős feneket.
Meghintáztatta, és szarvára tűzte őket,
Hogy fülük szétállt, aztán leesett.

S hogy végigment egy kékes árnyú allén,
Míg almabort szitáltak rá a fellegek,
Eszébe tűnt, hogy sírt egyszer Mallarmén,
Mert nem értette egy sorát se meg.

S eltűnődött, az alkonyt a nap mért festi rőtre,
Hogy eljön értünk úgyis a kaszás,
Mint egy versében ezt megírta Goethe,
S hogy jólesne egy kiadós baszás.

Elandalgott hát egy rosszhírű helyre,
Hol szűzlányként sikkant a harmonika fel.
Megnyílt neki egy kajla szajha kelyhe –
És folyt, csak folyt a forró bikatej."

Mindegyik zseniális, de ez... :Y :C

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1886) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen jó zene.... Eddig nem is ismertem. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1887) moonlight115 válasza philoxenia (#1886) üzenetére


moonlight115
tag

Ez tényleg jó, mintha már hallottam volna...[link] :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1888) old rocker válasza moonlight115 (#1885) üzenetére


old rocker
veterán

LOL

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1889) old rocker válasza philoxenia (#1886) üzenetére


old rocker
veterán

Gut. Sehr gut, Johann.

Viszonzásul egy régi nagy-nagy dal, David Lee Roth előadásában, aki a legszőkébb néger... mármint a hangja.
Tobacco road
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1890) old rocker


old rocker
veterán

hehe... megtaláltam a korábbi aláírásomat with Animals, when Eric Burdon was a little girl :-))
[link]

ez meg ... hm [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1891) philoxenia válasza old rocker (#1889) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Remélem jó válasz.... :D

Kicsit hosszú, de a hosszú számok a gyengéim... :B

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1892) moonlight115 válasza old rocker (#1889) üzenetére


moonlight115
tag

Ez jó, nem ismertem. :N

Philoxenia A Rare Earth-öt sem. Tetszik!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1893) moonlight115


moonlight115
tag

Rory! :DD
Húúúúúúúúúú, a végeeee! Fantasztikus! :Y

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1894) old rocker válasza philoxenia (#1891) üzenetére


old rocker
veterán

A képek: Black Hawk Down - zseniális film.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1895) philoxenia válasza old rocker (#1894) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem láttam még. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1896) moonlight115


moonlight115
tag

Aki EZT meghallgatja és a vége felé nem könnyezik, az egy érzéketlen giliszta! :Y
30.28 -tól...

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1897) old rocker válasza philoxenia (#1895) üzenetére


old rocker
veterán

Nézd meg. Igaz, a végére egy hállivúdi nyál jelenetet bele kellett rakni, de megrázó film, megtörtént események alapján. Szomália, 1993. "Csak a holtak látták a háború végét." Platon
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1898) old rocker válasza moonlight115 (#1896) üzenetére


old rocker
veterán

Végignéztem. Zseniális, fantasztikus. Viszont érzéketlen giliszta vagyok, mert nem könnyeztem.
Ajánlom viszont A Tudorok c. sorozatot. Az összes rész itt nézhető meg. [link]
Jobb oldalon, alulról felfelé lehet lépkedni. Olyan, mint egy jó könyv, szinte "letehetetlen". Döbbenetes. Nem fogsz sírni, de a torkod sok mindentől összeszorul majd. Mellesleg a szereplők részről-részre jobban alakítanak. A végén azt fogod érezni, a politika, a mocskos intrika semmit sem változott, csak az eszközök lettek civilizáltabbak.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1899) moonlight115 válasza old rocker (#1898) üzenetére


moonlight115
tag

Giliszta uraság :D

Köszi, ez egy jó oldal, látom, a Borgiák is megvan. Abból is és a Tudorokból is láttam jó pár részt TV-ben, de így, egymás után több részt megnézni jobban szeretek.

"a politika, a mocskos intrika semmit sem változott, csak az eszközök lettek civilizáltabbak."
Igen, ezt Merle óta, ill. mióta olvastam a Francia históriát, azóta tudom. Elképesztő, már akkor is mikre voltak képesek a hatalomban lévők, nem ritkán csak azért, hogy ott is maradjanak. És ez mindig is így lesz.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1900) old rocker válasza moonlight115 (#1899) üzenetére


old rocker
veterán

Az egész bagázsból Katalin, Jane és Parr emelkedik ki. No, meg Thomas Moore, aki a filmmel ellentétben nem küldte máglyára az eretneket.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.