Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Realradical válasza Crystalheart (#1498) üzenetére


Realradical
őstag

Linket, linket!
Eddig amit olvastam tőled az tetszett :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1502) Crystalheart válasza moonlight115 (#1500) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magamat ismerve legkorábban évek múlva, hatalmas szünetekkel. :D Több ezer oldalnyi forrást is el kell még olvasnom útközben, ha pl. egy idegen nép udvartartásáról kell írnom. A kutatás időigényes.

(#1503) Realradical válasza Crystalheart (#1502) üzenetére


Realradical
őstag

Idegen, barbár nép, öncélú erőszak... Hmm... Netán Anglia? :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1504) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Na jó, azért én nagyjából A Dragonlance teljes univerzumát olvastam, ami megjelent, a HP-t természetesen, Westeros világán is naprakész vagyok, olvastam ezenkívül E.A. Poe összes műveit, a versek közül maradt ki egy- kettő, Lovecraftot nem igazán szeretem, bár pár művét olvastam, nekem kicsit elvont, nem dark, hanem elmebeteg, de lehet, hogy bennem van a hiba, Midkemia szinte összes történetét olvastam, a magyar írók közül Kleinheincz Csillát, szinte az összes eddig megjelent fantasy könyvet a Cherubion kiadótól, azonkívül, nagyon szeretem Iain M. Banks-t, Ian Watsont, Raul Reniert, Neil Gaiman magyarul megjelent művei abszolválva, gyerekként elolvastam anno a teljes Kozmosz Fantasztikus Könyvek sorozatot, bár az ugye sci-fi, a Galaktika míg antológia volt könyvtárból volt az enyém, amikor folyóirat lett megvettem az összeset...
Az ebből ismerős írók hozzáférhető műveit folyamatosan olvasom, ahogy hozzájutok. :)
Nem dicsekvésképpen írom ezt, hanem azért, hogy látható legyen, nem egy-két mű alapján ítélek, pláne nem a levegőből kapom a véleményemet... ;)

Ki adta ki a Pedofeelinget? sok találatot kaptam, de azt nem találtam... A Catherine M. szexuális élete szerintem egyszerűen unalmas, annál a Lolita, vagy az O története százszor jobb, napokban olvastam a Melissa P. - Minden este 100-szor, kefével című opust, hát szerencsére rövid volt, érdekesnek sem mondanám....
Anno a Parfüm volt igazán jó könyv ilyen aberrált viselkedésről, meg talán az Amerikai Psycho...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1505) Crystalheart válasza philoxenia (#1504) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezt most mire is írod?

Realradical: Oh, én azt mondtam, hogy öncélú erőszakot nem annyira, és barbárt sem írtam. :) De nem akarok barchobázni, mert még amúgy is elég képlékeny az egész. Sokkal előrébb tartok az I. Géza királyunkról szóló történelmi-kaland írásommal.

[ Szerkesztve ]

(#1506) philoxenia válasza Crystalheart (#1505) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra, hogy sejtem azért mi is az igazi fantasy... ;)
Olvastad Martin könyveit?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1507) moonlight115 válasza philoxenia (#1504) üzenetére


moonlight115
tag

Jó kis lista... :K

Crystalheart Mi lett azzal, amit lájkoltunk? A harangozós írásoddal.

szerk. Az Amerikai pszicho-t olvastam, jó könyv.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1508) Crystalheart válasza philoxenia (#1506) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem, még nem olvastam, de magyar fantasy írókkal (Cherubion, Delta Vision "bandák") sokat értekeztem róla, úgyhogy ismerem az eszközeit - és szerkesztési furcsaságait is. Mindenesetre míg én magam be nem fejezem a hasonlóan mixelt világú írásomat, nem is szeretném elkezdeni A tűz és jég dala sorozatot, nehogy esetleg befolyásoljon, mert egészen különbözőt akarok készíteni, és nem akarom, hogy akár csak egyes elemei koppintásnak tűnjenek. Na meg aztán mondom, itt van egy kisebb könyvtárnyi klasszikus irodalom, még ezekre sincs elég időm. :D

moonlight115: Ja igen, az. A lájkokkal aztán semmi nem lett, valaki nagyon elhúzott, én meg nem akartam mindenkit szavazós spamekkel idegesíteni. Aztán végtére is "Emberközpontúság" különdíjat kaptam, ami egy darab filozófiai könyvvel járt... A zsűri általi nyertes egy esszé lett, nem novella. Bár nem volt rossz, de nehéz egy lapon említeni az esszéket a novellákkal - persze ha nincs pénz dupla díjazásra, akkor ez van, végtére is ez egy filozófiai kiadó versenye volt :)

[ Szerkesztve ]

(#1509) moonlight115 válasza Crystalheart (#1508) üzenetére


moonlight115
tag

Gratulálok :C
Emberközpontúság, ez igen!

Mi a címe a könyvnek, amit kaptál?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1510) philoxenia válasza Crystalheart (#1508) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából nincs öncélú hentelés a könyveiben, rendkívül koherens, komplex világ, az általam olvasott legjobb könyvek között tartom számon a műveit, a hősei valóságosak, nem meseszerűek, valójában legalább annyira történelmi regénynek tűnik, mint fantasy-nek. Nagyformátumú író mindenképp.
A lovecrafti világtól távol áll ez a regényciklus, arra inkább King fantasy kirándulása a Setét torony ciklus emlékeztet gyakran... minden nagyrabecsülésem mellett, bár nagyon szeretem Kinget, szerintem kár volt az egész Setét torony ciklust megírnia...
Neki az erőssége a valódi világot kis torzítással bemutatni, azok a könyvei, ahol komplett világot próbál alkotni, science-fiction babérokra pályázik, gyengék...
A Langolierek, A mobil stb. gyengék, ezekben a valódi sci-fi írók százszor jobbak nála....
A Ragyogás, a Tortúra, a Sorvadj el!, a Halálsoron valódi remekművek, persze Ő nagyon termékeny író, belefér neki sok gyengébb is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1511) Crystalheart válasza philoxenia (#1510) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, akkor azért nem állt össze, egyáltalán nem Martin könyveire írtam. Csak kivált a specifikus dark fantasyban vettem azt észre, hogy az erőszakot túlfokozottan, szándékosan előtérbe helyezvén, mintegy a férfiak lappangó agressziójára alapozva használják ott is, ahol nem kellene. Vagy a legrosszabb, ha az egész könyvön végig, gondosan ügyelve arra, nehogy kizökkenjenek a darkos hangulatból. A végeredmény szerintem unalmas lesz úgy - akár egy horrorfilm, vagy egy közepes-gyenge fantasy film.

Martin könyveinek az, amit leírsz, a sajátosságuk, ez az egyik legszembetűnőbb és legegyedibb eszköze. De nem ez teszi fantasy-vé, ez inkább csak dark fantasy árnyalatot ad az amúgy low fantasy világához. (A low fantasy az, ahol bár egy alternatív, képzeletbéli világban játszódik a történet, de az általában nagyfokú realizmussal, kevesebb - vagy egyáltalán semmi - mágikus elemmel. A dark fantasy pedig ugyebár általában a sötét, kegyetlen, esetleg horror, gore alapú műveket jelenti. A tűz és jég dala sorozat leginkább ezek elegye.) Martin leginkább a karakterekre alapoz, az összes mű nagyon karakterközpontú, bár ez egyben veszélyes is, mert nagyon pengeélen táncol a koherencia, könnyű elveszni a kapcsolatok labirintusában. Persze egyszer mindenképp el akarom olvasni, de az majd tényleg később lesz.

(#1512) Realradical válasza Crystalheart (#1511) üzenetére


Realradical
őstag

Ahogy mondod könnyű elveszteni a fonalat, de nekem nem ez volt a fő bajom. A baj az volt, hogy az új szereplők mire szimpatikussá válnak és megértjük a motivációjukat át kell rágni magunkat 150-200 oldal felvezetésen aminek jó része halál unalmas. Utána persze jön 100 oldal olyan keresztbekavarás amiért megérte az egész, de addig el kell jutni.

Dark fantasyhoz: mióta rátaláltam a Goodreadsre azóta jöttem rá, hogy ebben a műfajban alig adtak ki jó könyveket itthon. Gondolom nagyon réteg-könyvek, nem térül meg a fordítás/kiadás. Szerencsére mostanában sorozatosan futok bele az egyre jobb alkotásokba. Most épp David Dalgish-től találtam a The Weight of Blood-ot ami kifejezettem jó volt.

@philoxenia
Azért, Poe-nak is van pár őrület határán mozgó alkotása, gondolok itt az élve eltemetés témájában kiadott novellákra.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1513) Realradical válasza philoxenia (#1504) üzenetére


Realradical
őstag

Na leemeltem a polcról és kisasoltam: Ulpius-ház kiadásában jött ki a Pedofíling.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1514) philoxenia válasza Realradical (#1512) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lassan olvasol.... ;]
Száz oldal, ha minden jól megy egy, másfél óra... ;)
Mindig is a hosszú könyveket szerettem... A lassan kibomló cselekmény, a részletes jellemrajz, a Nyomorultak óta a kedvencem.... :K

Joe Abercrombie?
Steven Erikson?
Nagyon jók... :K

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1515) Realradical válasza philoxenia (#1514) üzenetére


Realradical
őstag

Erikson - pipa
Joe Abercrombie - whoiztiszgáj?:)

Mondjuk nekem a lassan kibomló cselekményhez hangulat kell, nem mindig jó, főleg kikapcsolni egy sz@r nap után.
Lehet már írtam róla itt, de ami a legjobb történelmi regények között van a listámon az a Hunyadi sorozat Bán Mórtól. Ezt a jellemzést akár én írhattam volna. Úgy álltam neki, hogy magyar írótól történelmi regény = valami hulladék ponyva, ezért ott is állt egy csomót a polcon. Aztán meg a többi résszel együtt nem bírtam letenni :)

szerk: igenis gyorsan olvasok. Látod, 21 perc alatt elolvastam a hozzászólásod, a maradék 1 percben meg rittyentettem ezt a választ! :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1516) philoxenia válasza Realradical (#1515) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Hunyadit még nem olvastam Bán Mórtól, csak a fantasy könyveit... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1517) Realradical válasza philoxenia (#1516) üzenetére


Realradical
őstag

A nomádkirály ciklus? Az első 3 könyvet olvastam aztán valahogy megszakadt a lánc. Szerintem nem volt kiadva a többi. Ha jól olvastam fórumon írta, hogy tervezi átírni "hunyadisabbra" a régi regényeit és kiadatni még egyszer. Én tuti vevő leszek rá.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1518) philoxenia válasza Realradical (#1517) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Négy kötet van + egy hosszabb elbeszélés...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1519) Realradical válasza philoxenia (#1518) üzenetére


Realradical
őstag

Nem most volt, mikor a kezembe került. :)

Aha meg is van: A jég és vér és a Gadur kapui maradt ki.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1520) philoxenia válasza Realradical (#1519) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem már vagy tíz éve tán, de lehet még újraolvasom... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1521) Crystalheart válasza Realradical (#1515) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Bán János elég elvetemült arc, újságírás után még van idegzete regényeket írni, irdatlan oldalszámmal. :D Mikor még csak egy rész jött ki a Hunyadiból (akkor még kevesebbet tervezett), megjegyeztem neki egy ilyen írói klubos összeröffenésen, hogy nekem egy kissé magyarfantasy-snek hatnak a mondatok és szóképek, kivált a könyv elején, mire azt mondta, hiába, azon edződött. :) De állítólag egyre jobbak. Csak huh, rengeteg lesz, mire elkészül, eredetileg nem is ennyit tervezett.

philoxenia: "Lassan olvasol....
Száz oldal, ha minden jól megy egy, másfél óra..."

Én igazán lassan olvasok. :D De tényleg. Bár ez szerintem amolyan filmes ártalom, mert minden mozzanatot "megrendezek" fejben, kameraállásostul, még néha zenei hangulattal is... És erre csak rátesz pár lapáttal, ha valami olyan nehezen emészthető, mint Zola könyvei, cirka 90-100 oldalas, társalgó stílusú kitekintésekkel, majd 90 oldal után egy jelöletlen, egyik bekezdésről a másikra való visszatéréssel a fő szálba...

[ Szerkesztve ]

(#1522) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Öreg ember nem vén ember... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1523) moonlight115 válasza philoxenia (#1522) üzenetére


moonlight115
tag

:C Köszi, tényleg nem vén... :D

Rég jártam itt, mostanában a hangulatom olyan lédi in blekk...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1524) philoxenia válasza moonlight115 (#1523) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennek már majd negyven éve...[link]

Komment az előzőhöz:
i was born in wrong place in wrong time. Damn! Love it, guys!

Legkedvesebb számom tőlük talán....[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1525) moonlight115 válasza philoxenia (#1524) üzenetére


moonlight115
tag

Nekem ez a kedvencem tőlük. :K

Yessss, a July is szuper, az a 2.sz. favoritom. :)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1526) philoxenia válasza moonlight115 (#1525) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem meg ez a kettes... :D
Azt tudtad, hogy tavaly is jelent meg új albumuk? [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1527) moonlight115 válasza philoxenia (#1526) üzenetére


moonlight115
tag

Nem tudtam!
Hűűű, köszi, meg is hallgatom most! :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1528) moonlight115


moonlight115
tag

"Egy ausztrál vidéki város kórházának idősotthonában elhunyt egy férfi. Mindenki azt gondolta, semmi értékeset nem hagyott maga után.

Később, amikor az ápolók csekélyke hagyatékát átnézték, az alábbi verset találták. Olyan erőteljes hatással volt rájuk a szépsége, a tartalma, hogy lemásolták, és a kórház minden nővérének odaadták.

Az egyik nővér Melbourne-be is magával vitte. Az öregembernek az utókor számára hagyott egyetlen öröksége azóta számos magazin karácsonyi számában megjelent országszerte, többek között mentális egészség témájú magazinokban. Egyszerű, de ékesszóló verse mellé diaporáma is készült.

És ez az öregember, akinek nem volt mit hagynia a világra, most „névtelen” versével az interneten bejárja az egész világot.

A fura öreg

Kinek gondoltok, amikor rám néztek?
Mit láttok? Kit láttok, nővérek?
Egy fura öreget, nem annyira bölcset,
Mit lát, mit csinál – ő nem is tudja már.
Elejti a falatot. Ha hangosan szóltok,
Hogy „Próbálja meg!” - választ sem kaptok.
Hogy ti ott vagytok, mintha neki fel se tűnne,
Eltűnik mindig a zoknija, cipője…
Kénytekre-kedvtekre átadja önmagát,
Fürdetés, etetés tölti ki a napját.
Ezt gondoljátok? És ezt látjátok?
Szemetek nyissátok: hisz’ ez nem én vagyok!
Megmondom, ki vagyok: ki csendben meghúzódva
Megteszem, eszem is, mint a nővér mondja…
Apámnak, anyámnak kicsi fiacskája,
Szerető fészkében egyik fiókája.
Szárnyra kelő kamasz, jövő álmodója,
Szerelmes társának boldog bevárója.
Húszéves vőlegény: szívem nagyot ugrik
Esküm emlékére, mit tartanom illik.
Huszonöt évemmel, magam is apaként
Őrzöm kicsinyeim boldog otthon keblén.
Harmincéves férfi: ó de gyorsan nőnek!
Téphetetlen szálak minket összefűznek.
Negyven lettem: kirepültek, üres már a fészek,
De marad a párom, így nem hullanak könnyek.
Ötven éves lábaimnál kisbabák játszódnak,
Nagyszülők lettünk már, unokáink vannak.
Majd sötétség jő rám: feleségem meghalt.
Jövőm eddig fény volt, mit most a rém felfalt.
Gyermekeim most már nélkülem megállnak.
Múlt szeretet jár át, évek, mik elszálltak.
Most már öreg vagyok. Kemény a természet.
Az idős ember vicces. Vicc csak az enyészet.
A test, a kellem, erő széthullik, elillan,
Kő maradt, ahol rég mondták: a szívem van.
Ám az éltes testben ott belül fiatal
Vagyok még. Tépett szívem duzzad:
A múlt sok örömet és fájdalmat visszaad.
Újraélem szerelmünket, hosszú életünket,
Túlságosan gyorsan elszállt éveinket.
Elfogadom szépen, hogy minden elmúlik.
Nyisd hát ki a szemed, láss túl azon, mi vén:
Nézz csak meg közelről: hát EZ vagyok én!!
(Ford. Barsi Boglárka)

Jusson eszedbe ez a vers, amikor legközelebb idős emberrel találkozol, akit anélkül söpörnél félre, hogy észrevennéd rejtőző, fiatal lelkét. Egy nap valamennyien ilyenek leszünk!

(Szerzője Phyllis McCormack, szerkesztette Dave Griffith.)

A legjobb, legszebb dolgokat a világon se nem láthatjuk, se nem érinthetjük meg… a szívünkben kell éreznünk őket! "

"

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1529) moonlight115


moonlight115
tag

"Néhány különlegesség, amiről kevesen tudnak:

- A pillangók a lábukkal ízlelnek.

- A kacsa hápogása nem visszhangzik, és senki nem tudja, hogy miért.

- Általában az emberek jobban félnek a pókoktól, mint a haláltól.

- A társkereső irodákat felkereső emberek 35%-a már házas.

- Az elefánt az egyetlen állat, ami nem tud ugrani.

- 2 milliárd ember közül csak 1 éli meg a 116 évet.

- A tehén fel tud menni a lépcsőn, de lejönni már képtelen.

- A nők kétszer gyakrabban pislognak, mint a férfiak.

- A könyökünket lehetetlenség megnyalni.

- Indiana főkönyvtára évente egy hüvelykujjnyit süllyed, mert az építésekor a mérnökök nem számoltak az épületben elhelyezett könyvek súlyával

- Egy csiga akár 3 évet is átaludhat.

- Megdöbbentő! Az elektromos széket egy fogorvos találta fel.

- Minden jegesmaci balkezes.

- Egy strucc szeme nagyobb, mint az agya.

- Majdnem mindenki, aki ezt az üzenetet olvasta, megpróbálta megnyalni a könyökét

- Ne felejtsd elküldeni ezeket az érdekességeket mindazoknak, akiket ismersz, büntetésül, mert megpróbáltad megnyalni a könyöködet!.."

- o -

Nem értem, miért írják, hogy lehetetlen, nekem sikerült megnyalni a könyököm! :D :))

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1530) psyho85 válasza moonlight115 (#1529) üzenetére


psyho85
aktív tag

Úgy egészen a csücskit?

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#1531) moonlight115 válasza psyho85 (#1530) üzenetére


moonlight115
tag

A legcsücskit! :DD
Neked nem sikerült??? :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1532) Crystalheart válasza moonlight115 (#1531) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó ég, hosszú nyelved lehet... :D

(#1533) moonlight115 válasza Crystalheart (#1532) üzenetére


moonlight115
tag

Nyugi, a könyöknyalogatáshoz pont elég hosszú! :D
De inkább az ízületeim lazák. Az ujjaimat is 90 fokos szögben tudom hátrahajlítani. Vagy 45 fokos? / matek, ohh...! :U

Te is próbáltad? a könyöknyalást :DDD

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1534) Crystalheart válasza moonlight115 (#1533) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Oh, én még régebben. De hiába érem el oldalról a könyökömet, nem elég hosszú a nyelvem, kellene még 2 centi. :D

(#1535) moonlight115 válasza Crystalheart (#1534) üzenetére


moonlight115
tag

Meg kéne növeszteni, vagy nyaljál inkább fagyit! :D
Tényleg, a kecskék szeretik a sót? A vének nyilván, de a fiatalok is?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1536) Crystalheart válasza moonlight115 (#1535) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hogy jön ez ide? :D

(Persze, hogy szeretik, kell is nekik a takarmánysó.)

(#1537) moonlight115 válasza Crystalheart (#1536) üzenetére


moonlight115
tag

"Vén kecske is megnyalja a sót" Hallottad már ezt? :D
A takarmánysó más, mint amit mi eszünk?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1538) Crystalheart válasza moonlight115 (#1537) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De, hallottam, és tudom, hogy arra utaltál, de nem esik le, miért.

(A takarmánysó olyasmi, mint a természetes, kicsit kavicsos 40 Ft-os só a Coop-ban, csak pár kilós tömbbé préselve, általában szelén-adalékkal, de a drágább fajtákhoz egyéb ásványi anyagokat is adhatnak.)

(#1539) moonlight115 válasza Crystalheart (#1538) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi, most már ezt is tudom. :D
a nyalásról jutott eszembe

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1540) psyho85 válasza moonlight115 (#1539) üzenetére


psyho85
aktív tag

Nyalásról csak a só jut eszedbe?

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#1541) moonlight115 válasza psyho85 (#1540) üzenetére


moonlight115
tag

A fagyi is!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1542) psyho85 válasza moonlight115 (#1541) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ugyemennyiveljobb! :)

Meg a jó öreg kolyak nyalóka.

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#1543) philoxenia válasza psyho85 (#1542) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Konyak nyalóka? :U

:D

...hogy a birodalomról is szó legyen, pár napja olvastam el George R. R. Martin
Lázálom
című könyvét. Ez egy korai munkája, de nagyon jó...
Ha már vámpíros könyvek, azokat nem tartom igazán fantasynak általában, de pl. Laurell K Hamilton könyveit nagyon szeretem... Igazából tipikus női író, csak ebben a formában a szerelem és szenvedély nekem sokkal jobban bejön, mint pl. Jane Austinnál.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1544) moonlight115 válasza philoxenia (#1543) üzenetére


moonlight115
tag

Nem olvastam, és még Hamiltontól sem, de érdekesnek tűnik annak alapján, amit írtak róla.
A vámpíros sztorikat szeretem, a Twilight nagy élmény volt. Tudom, sokan csöpögősnek tartják, de szerintem nem az. Persze nincs összehasonlítási alapom, nem sok vámpírosat olvastam, de azért csípem őket.
Volt egy sorozat, sajnos csak egy évadot élt meg, a Moonlight. Abban a vámpír nyomozó volt és nem mellesleg egy szavazáson a főszereplő elnyerte a "legvonzóbb pasi" -díjat. :K Kár, hogy nem folytatták, izgalmas volt.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1545) philoxenia válasza moonlight115 (#1544) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hamilton tetszene, mondjuk eredetiben nem olvastam, de fordításban vagy tízet közülük. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1546) moonlight115 válasza philoxenia (#1545) üzenetére


moonlight115
tag

Hűha, az jó sok! Sajna, mióta intenzíven netezek, alig olvasok rendes könyvet. Legalább még két élet kéne, hogy mindent elolvassak, amit szeretnék, jó hosszú a lista! :) Ez a Hamilton érdekel, köszi az ajánlást!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1547) philoxenia válasza moonlight115 (#1546) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt vedd előre a listában.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1548) moonlight115 válasza philoxenia (#1547) üzenetére


moonlight115
tag

Úgy lesz! :K Előbb-utóbb csak beszerzek egy e-book olvasót.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1549) philoxenia válasza moonlight115 (#1548) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha jó az lcd-s is, már vannak nagyon olcsók, de pl. ez e-ink technikával is elfogadható árú.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1550) moonlight115 válasza philoxenia (#1549) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi!
Ha nem hoz a jézuska, akkor már csak jövőre lesz belőle valami, sajna. :B

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.