Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) moonlight115 válasza old rocker (#1749) üzenetére


moonlight115
tag

Csodagyerek. :K

mave13
Pontosan, a technikai tudás megszerzéséhez kell irtó sokat gyakorolni. A gitárhoz nem értek, de mikor én zongoráztam és Liszttel próbálkoztam, nem ment. A balkezes futamok...huhh. Később hallottam, hogy az még a művészeknek is kemény dió. Hozzá képest a Chopin keringők laza, könnyed ujjgyakorlatok. Szerintem nem az abszolút halláson múlik, zongoránál legalábbis semmiképp.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1752) moonlight115


moonlight115
tag

Piers Anthony-tól olvastatok már? Én ezt: For Love of Evil Fantasy, tetszett. Magyarul nem találom.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1753) old rocker válasza mave13 (#1750) üzenetére


old rocker
veterán

Igen, nekik abszolút hallásuk van. Jó értelemben irigylem őket érte. Én kilenc évig gordonkáztam, a kötelező gyakorlatokat utáltam, de az akkori kor "slágereit", a nekem tetsző dallamokat viszonylag seperc alatt el tudtam játszani; el tudtam pötyögni zongorán, el tudtam pengetni gitáron, vagy el tudtam fújni szájharmónikán. Vagyis: jó hallásom volt, ami viszont messze állt az abszolút hallástól. A "titok" nyitja abban rejlett, hogy a hallott dallamot -ha nem túl bonyolult, mint pl. Malmsteen gitárjátéka, vagy Blckmore triolái a Highway star-ból - rögtön átkódoltam szolmizációra. Nálam tehát minden dallam dó kulcsra, dúr hangnemre (a megfelelő módosításokkal) lett "lefordítva". Malmsteen híres Black Star gitárfutama nálam ott kezdődik, hogy "mi, dó ti, lá szi, lá, ti, lá, ti dó, stb. aztán a pörgős rész elején valahogy "fadding away"... Ezek a gyerekek meg gond nélkül, a c-d-é- f-g-á-h-c-ben mozogva hallják és felfogják a legbonyolultabb dallamokat is. De ott vannak a muzsikus romagyerekek: kottaolvasás nélkül kiváló muzsikusok lehetnek. Vagy Edge, a U2 gitárosa, jóformán alig ismeri a kottát.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1754) moonlight115


moonlight115
tag

"Kinyitjuk a könyvet. A lapok üresek. Magunk írjuk a szavakat. A könyv címe: Lehetőség - és az első fejezete: Újév."

Edith Lovejoy Pierce

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1755) old rocker válasza moonlight115 (#1754) üzenetére


old rocker
veterán

Bocs, nem tehetek róla, de nekem az üres lapokról Ozzy könyve is eszembe jutott. Először egy-egy lapon egy mondat. Az egyiken: A barátaim azt mondták, írjam le, ami eszembe jut. Majd jön egy tök üres oldal. Utána a következőn ez áll: A picsába. Semmi sem jut eszembe. :-))

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1756) psyho85


psyho85
aktív tag

"Lopok neked egy könyvet,
A lapjait teleírom
Vérrel, verítékkel,
Valahogy még kibírom.
De aztán elmegyek innen messze,
Hogy többé ne is láss.
Lopjon könyvet, írja a könnyeivel
Tele valaki más! [...]"

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#1757) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Na sziasztok! Bocsi de ritkábban vagyok fenn, sokat dolgozom és esténként az olvasást részesítem újabban előnyben a TV-vel szemben!
Most olvastam nemrég egy jó könyvet, merem ajánlani Nektek is: Julie Orringertől a Láthatatlan híd
Nagyon tetszett, hosszú könyv, de nekem nagyon tetszett.
Most Druontól az Elátkozott királyok 5. részét olvasom. Nagyon jó visszaszokni az olvasásra. Először furcsa volt, hogy miért is írja ilyen részletesen le a dolgokat az író, aztán rádöbbentem, hogy ez nem film, csak nekem fura, mert régen olvastam.

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#1758) moonlight115 válasza old rocker (#1755) üzenetére


moonlight115
tag

Érdekes, hogy az üres lapokról kinek mi jut eszébe...Neked Ozzy - izgalmas könyv lehet, nem folytatta? :D - nekem a tabula rasa (tiszta lap), persze átvitt értelemben, az újrakezdés, meg egy emlékkönyv, amibe nem akartam, hogy akárki írjon, mert új volt, és addig őrizgettem, míg üresen maradt. :B

Psyho85 Jó ez a dalszöveg, nincs kedved lefordítani angolra? (Vérrel, verítékkel ;] ) Örülök, hogy végre te is felbukkantál! :D

Ijjájom A láthatatlan hidat nem olvastam, még mindig A titánok bukásánál tartok, ez is jó hosszú, - az ilyeneket szeretem! - izgalmas. Mostanában szoktam én is vissza az olvasásra (pláne magyarul). A netezés nagyon elvette az időmet, de már próbálok kevésbé függő lenni. Az elátkozott királyok első része megvan nekem, majd belekezdek abba is, jó, hogy eszembe juttattad!
A műtét után biztos több időd lesz olvasni, öröm az ürömben. :K Lapozni félkézzel is tudsz majd, na meg persze ide írogatni is! Remélem. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1759) old rocker válasza ijjájom (#1757) üzenetére


old rocker
veterán

Az elátkozott királyokat az első 2-3 kötetig tartottam érdekesnek, utána valahogy... Javaslom még hozzá Shelby négy kötetesét, A sötét lovagok, hiú királyok, farkas a kertek alatt, a sátán széttörte láncát. 1066 táján kezdődik a történet, Szentföld, Jeruzsálem, Szaladin, Richard, II. Henrik, Fakardú János... Tömörebb Druonnál, ugyanakkor mégis elég részletes.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1760) psyho85 válasza moonlight115 (#1758) üzenetére


psyho85
aktív tag

Áj vill sztól ö búk for jú
Vill vrájt the pages full
Vith blád end szvít

end szó on... :)

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#1761) old rocker válasza moonlight115 (#1758) üzenetére


old rocker
veterán

Mivel a fennkölt hangnem megvolt, nekem ez, mint poén jutott eszembe. A könyv egyébként meglehetősen trágár, meglehetősen emberi, de az elején könyv szerkesztési és könyvkötészeti szempontból az üres lap, majd apicsába, semmi sem jutott az eszembe - feltétlenül jó poénnak tartom. Valszeg én is tudtam volna a fejemben megtalálható nem kis mennyiségű irodalmi idézetből valami hasonlót találni, de - engedelmeddel - nem kívántam beállni a sorba. Nekem a kib.szott Ozzy jutott eszembe, aki egyrészt bizonyítottan genetikai mutáns, csoda - más ember kb. tizedrészét bírta volna el az általa elfogyasztott alkohol és drogmennyiségnek - ahogy ő mondta a Last Supper dévédén, "amilyen ki...ott anya...szó módon mi éltünk, nekünk már ki...ott régen ki...szottul halottaknak kellene lennünk."
De Ozzytól ered az is, azt szeretném, ha a síromnál az emberek úgy emlékeznének rám, mint nagy rock énekesre; nem pedig azt mondanák, itt fekszik az, aki leharapta a galambok fejét és lepisálta az Alamot" "Nem mehetsz végig mindig bohócruhában az utcán: a krumpliorr és maskara egy érző embert takar."
Mellesleg Bill Ward, az együttes dobosa kicsit komolyabban emlékszik vissza erre az időszakra: " Úgy éreztem, a testemet elevenen falja fel a drog és az alkohol. A Heaven and Hell néhány trackjére ma sem emlékszem, mikor vettük fel. Volt olyan is, amikor egy elmegyógyintézetben feküdtem egy ágyhoz szíjazva. Utólag, ha visszagondolok az életem erre az időszakára, azt mondom magamnak, hm, Bill, ez egy elég szomorú történet."
Arról sem szabad megfeledkezni, a Black Sabbath manchesteri, igazi alultáplált munkáscsalád törvényesség perifériáján élő kölykeiből alakult. Ehhez hozzájött az amerikai turné, ahol rászoktak a szex, drog, alkoholra; Ozzy esetében pedig az apja akkoriban bekövetkezett halála, ami rátett egy lapáttal a tudatmódosító szerekhez forduláshoz. Ozzy eredetileg a faternak szerette volna bizonyítani, hogy vitte valamire.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1762) ijjájom válasza old rocker (#1759) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Köszi! El fogom olvasni, igaz ezek nincsenek meg nekem, de kikölcsönzöm, ha már így rákaptam az olvasásra ismét!! :)

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#1763) old rocker válasza ijjájom (#1762) üzenetére


old rocker
veterán

Jó könyv.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1764) ijjájom válasza moonlight115 (#1754) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Ez szép nagyon!!!
Boldog Újévet kívánok!!!
Ildikó

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#1765) moonlight115 válasza psyho85 (#1760) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi, ez jóóó! :))
Majdnem helyes, de egy kis konnektúrára szorul:
...Vill rájt dö pédzsisz full
Vid blad end szvet (nem szvít, az mást jelent!) ;] :P :D

Old rocker " de - engedelmeddel - nem kívántam beállni a sorba."
Te hiába állnál be, úgyis kilógnál a sorból! :D Old rocktörténész rocker. :K

"Ozzy eredetileg a faternak szerette volna bizonyítani, hogy vitte valamire."
Ezzel általában a legtöbb fiú így van. Kár, hogy Ozzynak nem sikerült. Szerinted drog nélkül is ilyen lett volna, vagy még ennél is jobb?

Ijjájom Köszi, viszont kívánom!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1766) moonlight115


moonlight115
tag

Boldog Újévet kívánok minden kedves - és kedvetlen - topiclakónak! :D
Hátha valaki még nem látta... :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1767) old rocker válasza moonlight115 (#1765) üzenetére


old rocker
veterán

Nem tudom... Ozzy ilyen rosszan jó úgy, ahogy volt...
Köszi és neked is boldog új évet.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1768) old rocker


old rocker
veterán

Az új év első napján az jár a fejemben, hogy idén nem tudok viccelődni Emmával, középső unokámmal. Eddig elidétlenkedtem vele azon, hogy én vagyok Emma, ő pedig "Mikpapa". Az ünnepi látogatás alkalmával (oh, ártatlan, őszinte gyermeki száj...) azonban a gyerek elkeseredett tiltakozással robbant be az ajtón: "Ne mondd nekem többet azt, Mikipapa, hogy én vagyok Mikipapa! - Jó, nem mondom, de miért?! - Azért, mert te ronda vagy és én nem akarok rád hasonlítani!"

A gyerek őszinteségét becsülöm; a fiamat viszont majd jól 3.14csán rúgom, hogyan neveli azt a kölköt...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1769) moonlight115 válasza old rocker (#1768) üzenetére


moonlight115
tag

Nézzük csak...Hogyan neveli azt a kölköt...? Hm. Talán jó ízlésre? :D Már ha lehet egyáltalán jó ízlésre nevelni valakit. És a "jó" is elég tág fogalom. Ízlések és pofonoák... ;)
Milkipapa, ha a te humorodat örökölte, nem lesz vele gond! :N

Kinek mi jár a fejében?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1770) old rocker válasza moonlight115 (#1769) üzenetére


old rocker
veterán

remélem, jégcsákány...
(Az új évben elhatároztam, mizantróp leszek...)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1771) moonlight115 válasza old rocker (#1770) üzenetére


moonlight115
tag

Mizantróp bőrbe bújt filantróp.
Én meg homo sapiens leszek. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1772) old rocker válasza moonlight115 (#1771) üzenetére


old rocker
veterán

én csak homo... az még úgyse vót...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1773) moonlight115 válasza old rocker (#1772) üzenetére


moonlight115
tag

Homo habilis. Az még nem volt bölcs, csak ügyes.
Sapienti sat - A bölcsnek elegendő.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1774) old rocker válasza moonlight115 (#1773) üzenetére


old rocker
veterán

hát... én nem egészen arra gondótam... a nők mán megvót, az óvisok kínzásába beleuntam...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1775) moonlight115 válasza old rocker (#1774) üzenetére


moonlight115
tag

Akkor egyél macsót! Az majd feldob...Nem kell ezen annyit filózni.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1776) old rocker válasza moonlight115 (#1775) üzenetére


old rocker
veterán

Neked könnyű, téged még nem idegesít, ha megszólal a telefonod...:-)) Nekem már munkahelyi ártalom.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1777) philoxenia válasza old rocker (#1768) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát csak annyi, hogy mostanra kifejlődött a szépérzéke.... :U

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1778) old rocker válasza philoxenia (#1777) üzenetére


old rocker
veterán

vagy valami gellert kapott az ízlése az óviban... még hogy én ronda... bahhh
..... na, jó..... de csak 1 kicsit...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1779) mave13


mave13
őstag

"Kinek mi jár a fejében?"
Részemről, egy kis whisky. Miután az ünnepi gyümölcsös forralt boromat elnyelte a slozi... (nem, nem ittam meg előtte) (utána sem!!) Szeretem, hogy egy darab lábosom van.
Viszont ez után a trauma után úgy voltam vele, hogy nekem márpedig szesz kell... :)

"Én meg homo sapiens leszek."
Jah. Én meg Homo labilis. :D
Pedig, mondtam magamnak, hogy ma nem kéne már forralt bort csinálnom... Miért is nem hallgatok magamra?

"Akkor egyél macsót! Az majd feldob..."
De, én forralt bort akarok!!!

Azt hiszem, kissé beszűkült a gondolkodásom...

Ja, egyébként forralt boros BUÉK nektek is!! :)

Icewolf || kósza ||

(#1780) moonlight115 válasza old rocker (#1778) üzenetére


moonlight115
tag

A belsőség számít! Mutasd a vakbeled, megmondom ki vagy! :DDD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1781) moonlight115 válasza mave13 (#1779) üzenetére


moonlight115
tag

Tessék, a forralt bor! A sál is a tiéd. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1782) mave13 válasza moonlight115 (#1781) üzenetére


mave13
őstag

Köszi!

Pont erre gondoltam. Elküldenéd fénypostával? Ha lehetne, még forrón. :)

Az ablakot már kinyitottam!

Icewolf || kósza ||

(#1783) old rocker válasza moonlight115 (#1780) üzenetére


old rocker
veterán

Hát a ... nem kéne? Bővebben az Argó c. fikmben. Még hogy a bakvelem... akarom mondani, vakvelem... vakbelem... valamelyik jó, oszd be...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1784) old rocker válasza mave13 (#1782) üzenetére


old rocker
veterán

Jól tetted, utálom, amikor a kézigránátom csörömpölve kitöri az ablakot. Az az éles hang teljesen eltereli a figyelmet a robbanás bensőséges durranásáról...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1785) moonlight115 válasza mave13 (#1782) üzenetére


moonlight115
tag

"Az ablakot már kinyitottam!"
Váááárj, még ne ugorj!!! :Y Ha ügyi vagy, elkaphatod Rocker gránátját!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1786) old rocker válasza moonlight115 (#1785) üzenetére


old rocker
veterán

Ja. Várja már meg a kézigránátot... nem lopom én az illegális önvédelmi eszközökre valót...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1787) moonlight115 válasza old rocker (#1786) üzenetére


moonlight115
tag

Eladja a japcsiknak, a fele pénzt átutalja neked... Nagyobb buli, mint a könyvírás.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1788) old rocker válasza moonlight115 (#1787) üzenetére


old rocker
veterán

Gut. Sehr gut, Johann....

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1789) moonlight115 válasza old rocker (#1788) üzenetére


moonlight115
tag

Ja, a kapott összeg felét küldd el nekem, a bakveleddel együtt mivel én voltam az értelmi szerző és a felbujtó!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1790) mave13 válasza old rocker (#1784) üzenetére


mave13
őstag

Jah. Mekkora buli már, amikor a robbanás viszi ki az összes ablakot egyszerre...

Egyébként, ablak nyitva, én a ház előtt, szóval jöhet! De, gyújtósat kérek! Aztán majd éneklem az alattam lakónak, hogy "The roof, the roof, the roof is on fire..."

"Váááárj, még ne ugorj!!!"
Neeeem ugrok. Ahhoz nem elég magas a második emelet. Csak fájna...

"nem lopom én az illegális önvédelmi eszközökre valót..."
Én se... műtrágya, gázolaj, újság, csapágygolyó. Minden jobb kertes háznál megtalálható kellékek.
Aztán majd a helyiek tökéletesítik, és eladják. (Persze, részesedésem lesz belőle.)

moonlight115: Egye fene. Mit szólnál 10%-hoz?

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#1791) moonlight115 válasza mave13 (#1790) üzenetére


moonlight115
tag

10% ???
Egy japán csúcstechnológiás, eredetileg Rocker által tervezett, - kicsit karcos, de gari van! - fényéveket átszelő (!) gránátért, amivel még harakirizni is lehet (sterilizálás után), mennyit lehet elkérni? Ármesterként igazán elvárható, hogy tisztában légy a pontos összeggel! A 10% nem mérvadó, nem is lenne reális.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1792) old rocker válasza moonlight115 (#1789) üzenetére


old rocker
veterán

Kúdöm mán, kűdöm...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1793) mave13


mave13
őstag

Hmm... PIackutatast kell vegeznem... Csutortokon majd megkedezem Tomot, mit adna egy eredeti magyar idoutazos kezigranatert. Szerintem, egy repulojegyet haza siman.

Rocker: varom, varom, annyira, hogy mindjart elalszok. :) Egy kis forralt bort is tudnal melle kuldeni? Vagy, egy labost. Esetleg, forralt bor, labosban??

Bocs az ekezetek miatt, attertem a Pad-re.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#1794) old rocker válasza mave13 (#1793) üzenetére


old rocker
veterán

egy hordóval...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1795) moonlight115


moonlight115
tag

Réz András: Válogatott szorongásaim

Ezt a könyvet bevittem ma a munkahelyemre, hátha lesz egy kis időm olvasni. (A titánok bukását mégse cipelhetem naponta oda-vissza...igaz, hogy csak 900 oldal, de nem pehelysúlyú.)
Egy kis ízelítő, ha még nem olvastátok volna:

"Aztán, ha már ott volt, a Mester egy gyors aura-mérést is megejtett rajtunk. A feleségem aurája akkora volt, hogy egészen a buszmegállóig ért. Ennek örültem. Az én aurám alig volt valamivel nagyobb, mint egy háromnapos hulláé. Amikor remegő kézzel felemeltem az asztalról a poharat, a kezem már kilógott az aurámból. (…) Mi keresnivalóm van a világban ekkora aurával? Azon vettem észre magam, hogy gyanakodva figyelem a feleségemet, és irigylem azt a rohadt nagy auráját. Nem is tudom, mi történt volna, ha még hiszek is ebben a marhaságban. Ebből is kitűnik, hogy a titkos tudás hétköznapi használata egyáltalán nem veszélytelen."

"De amikor azzal jött elő az asszony, hogy rossz a hálószobánk tájolása, és ezért nem szokott nekem… ööö… összejönni, akkor besokalltam. Mert azt a barom tízemeletes házat mégsem forgathatom el 87 fokkal, arról meg a Henriett mesélhetne, hogy nála speciel a tájolás a lakás egyik részén sincsen negatív befolyással altesti vérbőségemre."
A fenti két sztori persze nem az övé, hanem egy haverjáé. :-)

"A reklámok szerint a férfi tutyimutyi fráter, aki mindig összepiszkol valamit, aki nyálát csorgatja a nők után, kivéve, ha meccset néz, mert akkor már a nők sem érdeklik."

"Aztán Isaac Asimov robbantotta a bombát : „Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok”. Ezen mindenki csak nevetett, mert azt hitték, ez is csupán egy Asimov-féle poén, olyan, mint a robotika három törvénye. Spielberg szintén sejthetett valamit, mert a harmadik típusú találkozásokba becsempészte a Kodály-módszert. Aztán finoman figyelmeztettük, hogy nem kellene…Át is tért rögtön az Indiana Jonesra. Még egyszer próbálkozott aztán. Elkészítette az E.T.-t- Az utalást rajtunk kívül senki sem értette. Az a helyzet ugyanis, hogy Teller vérszemet kapott. Edward Teller néven ismerték, de viccből egyszerűen E.T.-nek titulálta magát."

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1796) old rocker válasza moonlight115 (#1795) üzenetére


old rocker
veterán

azt a rézfánfütyülőjét!!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1797) moonlight115 válasza old rocker (#1796) üzenetére


moonlight115
tag

Rézangyal a fogyókúráról, részlet:

" A vékony szeletek művészete

Ez a trükk a szervezetet kívánja kijátszani. Mert ha a szervezeted mindenből kap, csak egy kicsit kevesebbet, nem kezd el pánikolni, hogy: "te jó ég, mi lesz itt?". Kár, hogy betarthatatlan. Két szelet helyett egyet. Remek megoldás lenne, de holtbiztos, hogy innen kezdve a te szeleteid lesznek a legnagyobbak a közép-európai térségben. Ennek az eljárásnak van egy kifinomult változata, melynek lényege, hogy a darabok számát nem csökkented, épp ellenkezőleg. A húst olyan vékonyra szeleteled, mint a mikroszkopikus metszetet, és így akár öt szeletet is megehetsz belőle. Én például a sajttal vagyok így. Fogok egy szép negyedkilós darabot, és a kedvenc vékony pengéjű késemmel megpróbálom papírvékonyságúra szelni. Ez nagy koncentrációt és bizonyos manuális rutint igényel, így érthető, hogy az első szeletek kicsit vastagabbra sikerülnek. Ezeket gyorsan bekapom, hogy ne is emlékeztessenek a bénázásomra. Ezután viszont hihetetlenül szép, szinte átlátszó szeleteket készítek, amelyeket lassan, komótosan elfogyasztok. (Mert sietni nem szabad, ez alapszabály!) A végén pedig marad egy vastagabb darab, amelyet tovább szelni már nem lehet. Ezt rendszerint egyetlen falásra eltüntetem, hogy ne okozzon kudarcélményt."

"...A cél pedig az lenne, hogy emésztőrendszerünk jó hatásfokkal működjön, mindig egy-egy táplálékféleségre koncentrálva. Hasonlóan gondolkodunk, mikor fogyókúránk során szétválogatjuk a különféle táplálékokat, vagy ha például húst eszünk, lemondunk a tésztáról és a krumpliról. És fordítva. A módszer hívei arról számolnak be, hogy emésztésük könnyebbé, gyorsabbá válik, elmarad a kellemetlen telítettségérzet. Az egyetlen vitatott kérdés, hogy a különféle ételtípusok fogyasztása között mekkora szünetet kell tartani. Az elszántabbak egy teljes napban szabják meg ezt az időtartamot. Van azonban olyan iskola is, amelyik einsteini alapokon állva az időt is teljességgel viszonylagosnak tekinti, s a kötelező szünetet 0,7-1,2 másodpercben határozza meg."

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1798) ijjájom válasza old rocker (#1047) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Szerintem nem kell ahhoz fa töve! :D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#1799) ijjájom válasza moonlight115 (#1797) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Na Te aztán jól kivágtad a rezet! Van még valami MÉH-ben jó pénzért átvevős sztorid??? :DDD

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#1800) moonlight115 válasza ijjájom (#1799) üzenetére


moonlight115
tag

Ez is Réz:

"Harc a cubákért

A világ általunk lakott fertályán az elhízás népbetegség. Kiváltója a mozgáshiányos életforma, a magas kalóriatartalmú ételek, de alapvetően egy rossz ősi program. Ez még akkor íródott be az emberiség génjeibe, amikor eleink vadászva-gyűjtögetve próbálták megszerezni a napi betevőt. (Ez például már önmagában véve is elég lótás-futással járt együtt ahhoz, hogy ne hízzanak el.) A sok rohangálás közben pedig annyira megéheztek, hogy még többet kellett volna vadászni-gyűjtögetni...Ne is gondoljunk bele! Az mindenesetre az ősember számára is világos volt, hogy a zsíros falat táplálóbb falat. A vadak viszont - főképp azért, mert az ősember állandóan hajkurászta őket - nem voltak igazán zsírosak. Logikus, hogy a zsírnak magas volt az értéke a korabeli piacon, és minden ősasszony azzal szívatta a férjét, hogy: bezzeg más asszony ekkora cubákokat kap, ni! A férj viszont azzal csesztette az asszonykát, hogy próbáljon célirányosabban gyűjtögetni. A bogyók és egyebek tartalmazták ugyanis a másik fő energiahordozót, a cukrot. S bár a bokrok és a fák - a vadakkal ellentétben - nem rohangáltak, a termésnek nem volt ideje kellő mennyiségű cukrot felhalmozni. (Egy kiló kristálycukorért minden ősasszony az ölünkbe omlott volna.)
Noha az emberiség bizonyos tekintetben elképesztően feledékeny, ezekre a régi szép históriákra még génből emlékezik. Ezért imádjuk a csokit, amely zseniálisan elegyíti a zsiradékot a cukorral. Ezért aztán, ha jól belegondolunk, a fogyókúra nem más, mint ősi emberi lényegünk feladása. Talán ezzel magyarázható az is, hogy aki fogyókúrázik, olyan lesz, mint egy fölöttébb elvadult állat."

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.