Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) philoxenia válasza moonlight115 (#1550) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

El kell árulnod a Jézuskának, hogy mit szeretnél.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1552) moonlight115 válasza philoxenia (#1551) üzenetére


moonlight115
tag

Kedves Jézuska!

Tudom, nincs sok időd, ezért mindjárt a lényegre térek: lécci, hozz nekem egy e-book olvasót! Nem tudom, találkoztál-e már ilyennel, ott a mennyekben talán még nem találták fel a pc.-t, de ha igen, lécci jelölj be a fészbükkön, vagy add meg az emilcímed, és akkor küldök róla fotót! Vagy katt. a fenti linkre!
Ha te nem érsz rá, szólj a Mikulásnak, ő a rénszarvasaival talán hamarabb ideér! Csak figyelmeztesd, ne a csizmámba dugja az ajándékot, mert nem férne bele (37-es lábam van!)! A kéményen keresztül se dobja le, mert akkor meg összetörik! De a fényposta se jó, mert akkor még az üvegest is ki kéne fizetnie!

Előre is köszönöm!

Moonlight

Philoxenia szerinted így jó lesz? Megkapja?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1553) philoxenia válasza moonlight115 (#1552) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem Ő is olvas PH!-t.... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1554) old rocker válasza moonlight115 (#1550) üzenetére


old rocker
veterán

Jobb is az, mint a könyv; nem romlik a füled a lapok zizegésétől, csak a szemed vakul... eh

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1555) moonlight115 válasza old rocker (#1554) üzenetére


moonlight115
tag

Úgy tudom, olyan is van, amitől nem vakul. Majd tudja a Jézuska, milyet hozzon... :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1556) old rocker válasza moonlight115 (#1555) üzenetére


old rocker
veterán

először biztos újdonság lesz. Aztán rájössz arra - remélhetőleg -, hogy a szavak igazi értelmüket a könyv lapján nyerik el. Gutenberg találmánya nagyobb vívmánya az ember evolúciójának, mint a számítógép és az okostelefon.

A fogyasztói társadalom hülyítéséről és elhülyüléséről szép példa a Nokia hírlevele:
" Készülj fel a télre!

Könnyítsd meg az életedet és mindennapjaidat Nokia tartozékokkal! Válassz a gyönyörű színekben pompázó fej- és fülhallgatók valamint hangszórók közül, hogy a zene még jobban átjárhasson. A hideg téli napokon biztos jól fog jönni egy headset, hogy ne kelljen remegő kézzel a füledhez tartanod telefonodat a mínuszokban."

Már nem frekvenciában, érzékenységben, hangzásban, jel-zaj arányban, torzításban,decibelekben mérjük a fejhallgatók és hangszórók által közvetített 8közvetíthető) zenei élményt. Pompázó színekben, mert attól jár át jobban a zene, ha pirosrózsaszíneskék a fejhallgató. (Hogy hogyan szól , az ki a f@szt érdekel: jól mutasson a fejeden wááááááááááóóóóóóó) Brave new world. Boooooooooooooooááááááááááááááááááá

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1557) Realradical válasza old rocker (#1556) üzenetére


Realradical
őstag

E-inkes olvasóm van 3 éve és imádom. Ráadásul kétszer annyit olvasok, mivel nem kell kifizetni a 3-15k árú regényeket/szakmai könyveket. Csak azokat a könyveket veszem manapság meg fizikai formában, amiket referencia anyagnak használok a munkához. Két dolgot nem tud egy e-inkes olvasó:
- nincs finom könyvillata
- nem lehet átpörgetni mikor keresnél valamit

Tessen megnézni egy ilyet, jó dolog. Mondjuk LCD-s kijelzőn én sem olvasnék, az valóban tönkreteszi a szemet.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1558) philoxenia válasza old rocker (#1556) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam kevesen szeretik jobban a nyomdafesték szagát, de olvasni ugyanolyan élmény villanyosan is, sok szempontból gyorsabb is, a szem-agy páros rááll egy tördelés/betűnagyság kombóra és nincs kiszolgáltatva dizájnereknek. Nekem már sok könyvhöz szemüveg kellene, ha kicsit rosszabb a világítás, ez is elkerülhető, a fényerő/szín állítható a környezeti megvilágításhoz, szerintem nem szemrontóbb, mint sok könyv, ahol ki sem tudom rendesen nyitni a kötés miatt, eleve ferdén nézem a "környezetvédő" sárga papíron sz..rul nyomtatott apró betűket...
Nem a szép könyveket kell kiváltani így, hanem az olcsó papírkiadásokat. Ráadásul könyvtárakban mindig az a rész hiányzik egy sorozatból, amit éppen most olvasnál, a könyv ne váljon luxuscikké, ezen segíthet az elektromos terjesztés... :)

Realradical: most is e-inkes kijelzőt használsz?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1559) Realradical válasza philoxenia (#1558) üzenetére


Realradical
őstag

Amikor e-könyvet olvasok, igen. :P

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1560) philoxenia válasza Realradical (#1559) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Monitoron én sem annyira szeretek olvasni, de tableten igen, érdekes módon... Mondjuk gondolkodom az e-inkes WayteQ-en, annyit már ki tudnék szorítani... Persze a világítás ott kritikus, olyan lenne jó, aminek van saját világítása, ami egyenletes... Másképp külön lámpa kellene...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1561) Realradical válasza philoxenia (#1560) üzenetére


Realradical
őstag

Hja, erre próbálkoztam én is ilyennel, de túl pontszerű volt a fénye, a szélekre már nem elég, így nem lehet zavartalanul olvasni vele. A Kindle Paperwhite-ot várom abba be lesz építve kikapcsolható/szabályozható erejű háttérvilágítás. Egy barátom kint él és már le van egyeztetve, hogy amikor reális időn belül rendelhető lesz (most egy hónap várakozás van rá ha rendelsz) hoz nekem egyet haza. A régit meg majd jól eladom.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1562) philoxenia válasza Realradical (#1561) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a kérdés, hogy a Paperwhite mennyiben különbözik majd egy jól beállított tabtól? Üzemidőben nyilván jobb lesz, de azért egy jó IPS-es tab szerintem nem rontja nagyon a szemet...
Most egy ilyet használok, ezzel a programmal. Így néz ki:Teljes kép kicsinyítve:[link] fényképezőgép általi crop kicsinyítve, a lencsetorzítás mellőzése a gép szoftverének segítségével.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1563) Realradical válasza philoxenia (#1562) üzenetére


Realradical
őstag

Ég és föld a különbség. Szemben ülő kollégának Google Nexus 7-e van és olvasni még mindig előveszi ő is a Kindle-t. Érdemes élőben megnézni egy e-inkes kijelzőt. Annyira könyv-hatása van, hogy régebben egyszer megpróbáltam beletenni kis darab wc-papírt könyvjelzőnek mikor távozni készültem trónról :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1564) old rocker válasza Realradical (#1557) üzenetére


old rocker
veterán

Pont ez az, ami hiányzik belőle, a bibliofil érzés.... Persze, ettől hasznos dolog. Praktikus. stb.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1565) philoxenia válasza old rocker (#1564) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Már nagyon régen leszoktam a könyvvásárlásról, az unokaöcsém megszállottan veszi a könyveket, 25 évesen több milliót érő könyvtára van, nekem most már csak a legfontosabb/legkedveltebb/legszebb könyvek kerülnek vételre... :K

Realradical: A másik bajom vele az árán kívül a mérete, a 7" asztalnál nekem kicsi, kézben tartva persze előnyösebb, de kevés fér az oldalra, az általam használt betűméretnél, van egy Galaxy Tabom is,/ az első/ az Nexus 7 méret, azon nem szeretek annyira olvasni...
10"-os e-ink meg még csak most kezd bejönni:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1566) Realradical válasza old rocker (#1564) üzenetére


Realradical
őstag

Ez mondjuk igaz. Nálam a mérleg másik oldalán az állt, hogy 11nm-en éltünk a párommal 8 évig ahol nem annyira jól fértek el a könyvek, pl. Révai összes és társai. Most, hogy költöztünk így már ez rész rendben van, de még így sem csinálnék könyvespolcot a lakás összes falából. Rengeteg helyet foglal egy könyvtár sajnos. Havonta 3-5 könyvet vásárolok 12 éves korom óta, ez azóta jól felgyűlt.

@philoxenia
Igen, a Kindle 6"-ja kevésnek tűnik, de így utólag nem bántam meg, hogy nem a 10-es Kindle DX-et vettem. Nagyon filóztam rajta anno, de mint kiderült, ez a méret pont praktikus útközbeni olvasáshoz, mert a kabátom zsebébe pont befér és tudom egy kézzel fogni/lapozni, nem kell hozzá kettő. Mondjuk napi szinten a Hanlin v3-at használom a páromé a Kindle. A Hanlin minden formátumot jól megeszik és olvassa/átméretezi szépen a pdf-et Tirwal firmware-el amit a Kindle nem tud jól csinálni.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1567) moonlight115 válasza old rocker (#1556) üzenetére


moonlight115
tag

"Gutenberg találmánya nagyobb vívmánya az ember evolúciójának, mint a számítógép és az okostelefon."

Ez vitathatatlan.
Szeretem a könyveket. Bemenni egy könyvesboltba, böngészni, válogatni, / kiválasztok 5-öt, beállok a pénztári sorba, közben eszembe jut a pénztárcám tartalma, visszateszek 2-őt, újra be a sorba, áááh, de mégis kell, vissza a polcokhoz, na, még ezt az egyet...húúú, a másikat se hagyhatom itt...! Aztán haza a zsákmánnyal... :DD
Ha könyvtárból viszek könyvet, akkor más a helyzet. Erkélyre ki, és kezdődhet a portalanítás. De ezt nagyon utálom, mert a legtöbb könyv koszos, amin a porszívózás se segít.
Kölcsön kapni-adni is jó dolog, persze nem adok akárkinek, és van olyan könyvem, amit senkinek sem adnék oda, érzelmi okokból, nem azért mert félek, hogy nem kapom vissza. Az ilyen könyvek a barátaim, barátot meg nem adok kölcsön. :N
E-book olvasóm még nem volt, előre nem tudhatom, fogom-e szeretni, de az valószínű, hogy nem annyira, mint a könyveket. Lehet, hogy megszokom, mert rávisz a kényszer. Hosszú távon anyagilag szerintem megéri.

Ha már a fejhallgatót említetted: nekem van egy jó régi Sony-m, levetett cucc. Ha nem bánok vele óvatosan, szétesik, és akkor összebarkácsolom valahogy, már egész jól belejöttem. Kaphattam volna ajándékba újat, de nekem nem kell. Mert ő is a barátom, még ha nem is tökéletes, de jól szól, és ez a lényeg. Tudom, hogy vannak nála szebbek, jobbak, próbáltam párat, de mégis...
A reklámozók, marketingesek tényleg elképesztő dolgokat tudnak kitalálni. Szerintem baromi okosak, még azt is tudják, hogy a macskák Whyskas-t vennének! A kutyák meg macskát vennének. / Tudom, ősrégi vicc, de attól még jó. Legalább annyira, mint egy ősrégi fülhallgató. / :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1568) Realradical válasza moonlight115 (#1567) üzenetére


Realradical
őstag

Bemenni egy könyvesboltba, böngészni, válogatni
Ez a rész megmarad, csak nem 5 hanem 1 könyvet veszel és a többit felírod a letöltendő listába :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1569) moonlight115 válasza Realradical (#1568) üzenetére


moonlight115
tag

Valószínű, hogy majd ez lesz.
Amit az előbb írtál: a könyvek tényleg sok helyet foglalnak. Engem nem is ez zavar, helyünk van bőven, hanem a por. Egy része üveges az egyik plafonig érő könyvszekrénynek, de így is porosak a könyvek. Életem nagy részét portalanítással tölteni nem nagy mulatság. :N És akkor még a lakásfestés...Kipakolni, bepakolni, hogy Rocker szavaival éljek: booooooooooooaaaaaaaááááááááááááá!!!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1570) philoxenia válasza Realradical (#1568) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt bemenni nézelődni, nem venni semmit... ;)
Kicsit profán hasonlattal, templomba is járhat az ember, de nem az a jó keresztény aki minden vasárnap elmegy, kötelességszerűen végigüli a misét, a többi időben pedig eszébe sem jut Isten, hanem az aki esetleg ritkábban jár templomba, de minden napját kitölti Isten szeretete. Nem kötelességszerűen napi konkrét időt rászánva három miatyánk, két üdvözlégy, egy hiszekegyet elimádkozva érdemes olvasni, hanem amikor lehet, mindig.... :D Ehhez pedig nagy segítség az elektronyos könyv, hiszen több könyvet egyszerre sokkal jobb így olvasni, nem mindig ugyanahhoz van hangulata, ideje, odafigyelési lehetősége. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1571) moonlight115 válasza philoxenia (#1562) üzenetére


moonlight115
tag

Megnéztem a képeket, egész jónak tűnik! :K

Realradical #1563 könyvjelzőőőőőő!!!! :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1572) philoxenia válasza moonlight115 (#1571) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak ez egy relatíve drága modell, igaz ezt sok másra is lehet használni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1573) moonlight115 válasza philoxenia (#1570) üzenetére


moonlight115
tag

"Sőt bemenni nézelődni, nem venni semmit.."
Háááát, ha én egyszer beszabadulok egy könyvesboltba...annak bizony ára van! :D Ha nincs pénzem, inkább be se megyek, mert nagy ám a kísértés... :U Egyenesen ördögi! Könyvek által manipulál, ki tud neki ellenállni? :D

szerk. Igen, láttam, és ettől még csábítóbb! Az ördög már a számtech világába is befurakodott! :Y

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1574) mave13


mave13
őstag

Èn iPad-et hasznàlok könyolvasàsra mostanàban, munkahelyen meg a laptopot. Èg ès föld a különbsèg a retina kijelző javàra, és ez nem csak marketing duma.
Koràbban utàltam gépen olvasni, könnyezett tőle a szemem, most is csak azért, mert más lehetőségem nincs, de az iPad tuti. Meg, azt nagyon szeretem, hogy pàr magyar nyelvű magazin is elérhető rá, illetve, tanuláshoz is lehet használni. Pdf-ben lehet aláhuzogatni vagy kiemelni a dolgokat, akár egy nyomtatott jegyzetben, el lehet menteni, ismét pdf-be konvertálni, és bármikor elérhető bármilyen cuccon, ami kédpes pdf megnyitására.

Az e-book olvasó mondjuk egészen más koncepció, az is tetszik, de jelenleg nem vennék. Hét collt kicsinek érzek, meg az másra nem használható.

Icewolf || kósza ||

(#1575) moonlight115 válasza mave13 (#1574) üzenetére


moonlight115
tag

Látom, van új bejegyzésed, mindjárt elolvasom! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1576) old rocker


old rocker
veterán

[link]
[link]
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1577) moonlight115 válasza old rocker (#1576) üzenetére


moonlight115
tag

THNX! :D Rory is the best!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1578) old rocker válasza moonlight115 (#1577) üzenetére


old rocker
veterán

Rory is was the best... he is dead.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1579) moonlight115 válasza old rocker (#1578) üzenetére


moonlight115
tag

Yes, I know. But anyway...he is the best for me. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1580) old rocker válasza moonlight115 (#1579) üzenetére


old rocker
veterán

Nekem változatlanul az egyik favoritom az easy come, easy go...
nem ez a legjobb száma, de a hangulata miatt.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1581) moonlight115 válasza old rocker (#1580) üzenetére


moonlight115
tag

Nekem meg a Moonchild.
És ez

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1582) old rocker válasza moonlight115 (#1581) üzenetére


old rocker
veterán

Gitárjátékot illetően: Black Star rulez
[link]

meg ez se kutya még kislány korából:-)
[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1583) moonlight115 válasza old rocker (#1582) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, azt is szeretem, de ez se rossz!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1584) old rocker


old rocker
veterán

Malmsteen, a "klasszikus":
[link]

[link]

és a best: April [link]

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1585) old rocker


old rocker
veterán

[link]

Ozzytól meg ezt imádtam, az engesztelés dalát Sharonhoz, a feleségéhez...(mivel a moszkvai koncert után úgy beszívott, hogy az őrszobán megdöbbenve kezdett arra ocsúdni, gyilkossági kísérlettel vádolják, mert elkezdte fojtogatni a feleségét:-) )
[link]
Normális hangfalakon hallgatva, nagyon jók a basszusok

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1586) moonlight115 válasza old rocker (#1585) üzenetére


moonlight115
tag

Mindegyik tetszik, ez a Mozart különösen! :K És az andante.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1587) moonlight115 válasza moonlight115 (#1586) üzenetére


moonlight115
tag

Erről jut eszembe, hogy az egyik kolléganőm barátja Rőczey Ferenc zongoraművész. Holnap lesz a születésnapi koncertje, 85 (!) éves. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1588) old rocker


old rocker
veterán

[link]
[link]

[link]

[link]

Ozzy egyik legjobb lemezéről, az Ozmosisról a gyöngyszemek... sajnos az Old L. A. tonight-ot ki3.14csázták a jutúbról

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1589) old rocker


old rocker
veterán

[link]

végül egy klasszikus... sosem unom meg, néha a lelkemből szól
[link]

I wanna see it painted, painted black

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1590) old rocker válasza old rocker (#1589) üzenetére


old rocker
veterán

I look inside myself and see my heart is black...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1591) old rocker


old rocker
veterán

szerencsétlen Cobain...
[link]
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1592) moonlight115 válasza old rocker (#1591) üzenetére


moonlight115
tag

Hűűű, ez nagyon jó! :K
És ez is!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1593) old rocker


old rocker
veterán

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1594) old rocker válasza moonlight115 (#1592) üzenetére


old rocker
veterán

és ez! [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1595) moonlight115 válasza old rocker (#1591) üzenetére


moonlight115
tag

The man who sold the world... :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1596) old rocker válasza moonlight115 (#1595) üzenetére


old rocker
veterán

na ugye...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1597) moonlight115 válasza old rocker (#1596) üzenetére


moonlight115
tag

Jó kis zenés estünk van :D [link]

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1598) old rocker válasza moonlight115 (#1597) üzenetére


old rocker
veterán

Ja. Most már nyilván más szórakozás után nézek.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1599) old rocker


old rocker
veterán

Olvasónapló:

Ma belekezdtem az Ablakzsiráfba, szörnyen nehéz. Azt mondták, ha ezen átrágom magam, akár a Gőgös Gúnár Gedeonba is belefoghatok. Már alig várom.
Ha valaki arra jár, kérem, nézze meg, van-e elég virág Algernon sírján a hátsó udvarban.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1600) moonlight115 válasza old rocker (#1599) üzenetére


moonlight115
tag

Ablakzsiráf??? Hűűű.... annál már csak a Mosó Masa mosodája nehezebb! Nem csak a karakterek bonyolult személyisége miatt, de az egész könyv szellemisége...! Nem való mindenkinek. :N

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.