Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) old rocker válasza moonlight115 (#1247) üzenetére


old rocker
veterán

kerítsünk néhány favágót is, Brazíliából... laptopon, a neten nézte a könyvajánlót és szeretnének indián barátaiknak venni néhány százat...
Vagy hintsük el, hogy a könyv végén kiderül az is, mi volt a küldetése Edunak... (Rósa Flores)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1252) moonlight115 válasza old rocker (#1251) üzenetére


moonlight115
tag

És még ott vannak az eszkimók, továbbá a kőfaragók és balett táncosok (á la P.Howard:-)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1253) finest válasza old rocker (#1250) üzenetére


finest
őstag

Hihetetlen, fix összegre szerződtem volna kiadásonként. :P Az eladás meg legyen a kiadó gondja!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1254) old rocker válasza moonlight115 (#1252) üzenetére


old rocker
veterán

meg Batáviából a Hobo Fisher!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1255) old rocker válasza finest (#1253) üzenetére


old rocker
veterán

első könyves író vagyok, nem Golding...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1256) finest válasza old rocker (#1255) üzenetére


finest
őstag

LOL
Ha Golding nem is, az tuti, h Hemingway megverekedett volna a felelős kiadóval ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1257) moonlight115 válasza finest (#1256) üzenetére


moonlight115
tag

Esküdjünk össze, mindenki ír a kiadónak egy levelet, amiben szerepel legalább egyszer a "felháborító diszkrimináció, és kirekesztés" szavak. ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1258) old rocker válasza finest (#1256) üzenetére


old rocker
veterán

Nézd: első körben úgy volt, egy helyi kiadóval adatom ki, az még iszonyúbb zsákutca lett volna. Aztán elkezdtek biztatni, ahogy alakult a könyv, hogy ez azért többet érdemelne, mint egy helyi kiadó. Először az Alexandrát, Springet, majd a Medicinát kerestem meg a kézirattal. A Spring nem is válaszolt. Az Alexandra akkor értesített, amikor emezekkel a szerződés aláírásánál tartottunk, hogy türelmemet kérik, sok a kézirat, az olvasószerkesztőik hat hónapos átfutással dolgoznak... A könyv meg tele aktualitással...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1259) finest válasza moonlight115 (#1257) üzenetére


finest
őstag

Jó, megírom, h a homoszexuális társadalmat mélységesen felháborítja, amit Rokkker könyvével csinál.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1260) finest válasza old rocker (#1258) üzenetére


finest
őstag

Megértem, csak cukkoltalak. A Medicina jó választás volt, ismert, értékes dolgokat csinál.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1261) old rocker válasza moonlight115 (#1257) üzenetére


old rocker
veterán

Igen! Meg az, hogy normálisak maguk, ehhez a remekműhöz nem lehet bárhol hozzájutni, pedig tízezrével vennék? Moldova Akit a mozdonyfüstje megcsapott-jával vetekszik...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1262) old rocker válasza finest (#1260) üzenetére


old rocker
veterán

Nem gond, cukkolj nyugodtan, aztán adok neked egy shoot-ot.

1260: az lehet, csak a marketingjük.... ehhhh.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1263) moonlight115 válasza old rocker (#1262) üzenetére


moonlight115
tag

Don't shoot him, he is globish! :D

finest ez nem valami francia szöveg?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1264) old rocker válasza moonlight115 (#1263) üzenetére


old rocker
veterán

I'm shooting down him

If I had my way,
I'd have all of you shot!

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1265) finest válasza moonlight115 (#1263) üzenetére


finest
őstag

Végül is miért izgultok az eladásért? Akik ezt a könyvet veszik, simán rendelnek belőle a kiadótól az Interneten.

Ja, egy francia találta ki, de valójában angolul van. :P

Rokker, tedd ki itt a blogodba a linket a vásárláshoz!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1266) old rocker válasza finest (#1265) üzenetére


old rocker
veterán

eeegen. Ha a kiadó frissítené a honlapját...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1267) moonlight115 válasza old rocker (#1264) üzenetére


moonlight115
tag

shoot! :DD
Hát ez az, ezért is kéne írni nekik! Nem lehet megrendelni!

finest hűha, ki gondolta vóna.....? :P

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1268) finest válasza moonlight115 (#1267) üzenetére


finest
őstag

Pfff, irodalmárok, ha konfliktust kezelnek. [link]

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1269) moonlight115 válasza finest (#1268) üzenetére


moonlight115
tag

Nem én kezdtem lövöldözni. :P
Na, senki nem akar összeesküvőset játszani???

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1270) old rocker


old rocker
veterán

ezt hogy megcsinálták... [link]

folytatása: [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1271) old rocker


old rocker
veterán

Itt az egész: [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1272) moonlight115 válasza old rocker (#1271) üzenetére


moonlight115
tag

De jó, majd megnézem.

finest Ezt a Mr.Black-et nem ismertem. :N
szerk. nem figyeltem a szövegét....

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1273) finest válasza moonlight115 (#1272) üzenetére


finest
őstag

Arról szól, h ha megdobnak...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1274) moonlight115 válasza finest (#1273) üzenetére


moonlight115
tag

Szolgálati közlemény:

A csata érdeklődés hiányában elmarad. I haven't even got a shot, why.....? Or as to the cause of it....

Mi a kedvenc könyved? Csak egyet mondhatsz!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1275) old rocker válasza moonlight115 (#1272) üzenetére


old rocker
veterán

Miért, még nem láttad??????? :Y :Y :Y :F :F

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1276) old rocker válasza moonlight115 (#1274) üzenetére


old rocker
veterán

Szép asszonyok egy gazdag házban...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1277) moonlight115 válasza old rocker (#1276) üzenetére


moonlight115
tag

:C Grat, uram, ön jól választott!

Deeeee, láttam, csak nem tegnap. Se tegnapelőtt. :N

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1278) old rocker válasza moonlight115 (#1277) üzenetére


old rocker
veterán

Kultúrtörténeti film és zene. Én öccör láttam. Legelőször moziban. Az egyetlen film volt, aminek a végén már gyújtották fel a pilácsokat, de az egész nézőtér ott ült (telt ház volt) döbbent csendben. Mindenki csak pislogott, mint aki betojt.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1279) finest válasza moonlight115 (#1274) üzenetére


finest
őstag

Nem tudok egyet mondani. Ilyen kérdéseknél általában pont az nem jut az ember eszébe, aminek a legtöbbet köszönhet, és megteszi a második, harmadik legjobbat elsőnek. Szívesen rávágnám, h Lénárd Sándortól a Völgy a világ végén, de lehet, h csak azért, mert nemrég újraolvastam, és az élmény elnyom másokat. Ráadásul őt alig ismerik, és ezzel a társalgás a kedvenc könyvről ki is fullad. De azért ugye túl ismert se legyen, mert az meg unalmas. Válasszam inkább a legszórakoztatóbbat? Magyart, vagy külföldit? Ki kérdezi? Gyerek, fiatal, felnőtt, öreg? S milyen szempontból kell a kedvencemről nyilatkoznom? Jobb az ilyen kérdésekre nem is válaszolni.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1280) old rocker


old rocker
veterán

Magyart válassz, az indul a bakterházat. Szerintem az a legjobb. Vagy a Warrenné mestersége. De az meg nem magyar.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1281) finest válasza old rocker (#1280) üzenetére


finest
őstag

Magyarból az illendőség azt kívánja, h a Pál utcai fiúkat jelöljem meg. És hogy ennek fényében a bakterházat visszavond. :))

Na, mondok egy jót - egy olyan szerzőtől, akiről még nem volt szó, de biztos ismeritek - kellően mély, mégis szórakoztató, s van benne romantika, amivel Holdfénynek is adózunk: Stanislav Lemtől a Solaris.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1282) moonlight115 válasza finest (#1279) üzenetére


moonlight115
tag

Rossz kérdésre nem lehet jól válaszolni.
Ezzel én is így vagyok, nem tudnék egyet kiválasztani, sok "legjobb" könyvem van. Nem sorolom fel, korábban már volt róluk szó. Potterről is áradoztam már eleget. :U Meg a Francia históriáról is. Zabhegyező. Aztán mennydörgést hallottunk, (Rocker juttatta eszembe:-).....

De annak örülök, hogy Lénárd Sándort említetted a múltkor, felveszem az egyre hosszabbodó listámra. :K

1281 - szerk. Azt pont nem olvastam.:-)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1283) Crystalheart válasza moonlight115 (#1282) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Művészetben sosem állítok rangsort a legjobbak közt. Filmben, rajzfilmben, irodalomban... Szerintem lehetetlen. Utáltam is, mikor az SZFE felvételin rákérdeztek, hogy na, mi a kedvenc filmem.

[ Szerkesztve ]

(#1284) moonlight115 válasza Crystalheart (#1283) üzenetére


moonlight115
tag

Én zenében sem tudnék.

És? Mit feleltél?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1285) finest válasza moonlight115 (#1282) üzenetére


finest
őstag

Lénárd könyve csupa bölcsesség, az emberiesség esszenciája.

A Solaris sci-fi, nem mérhető hozzá, ha bejön egy keserédes szerelmi történet űrutazás köntösben, élvezni fogod. Többször meg is filmesítették.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1286) Crystalheart válasza moonlight115 (#1284) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondtam telibe, hogy a legjobbakat sosem szoktam rangsorolni. Láttam rajtuk, hogy nem tetszett nekik a válasz, hát bemondtam azt hiszem A jó, a rossz és a csúfot...

(#1287) moonlight115 válasza finest (#1285) üzenetére


moonlight115
tag

Tudom, már hallottam róla.
Egyszer olvastam egy sci-fit, (nem csak ezt az egyet!) de elfelejtettem a címét, talán ti tudjátok...., nem valami ismert. Volt egy lány, a főszereplő, azzal kezdődik, hogy moziban ül, néz egy filmet, és az egyik jelenet az, hogy a filmbeli főhős megszólítja, őt, személy szerint, és elmondja, neki, hogy egy letűnt korbeli XY családnak ő az örököse, (a lány) , de a rokonai már egy jövőbeli civilizációban élnek, és fel akarják venni vele a kapcsolatot. Ennyire emlékszem. Ez a mozis jelenet érdekes volt, senki más nem vette észre, csak a lány.

Crystalheart Hűűű. Ez tetszett nekik?

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1288) Crystalheart válasza moonlight115 (#1287) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom. Nem sok látszott rajtuk, némelyikük végig mosolyogta az interjút, másik végig cinikus volt, tudod, amolyan magyar filmművészek. :D Mindegy, végül nem jutottam tovább. De azt hiszem, jobb is, mert akkor még kistesóm elég fiatal lett volna a ház körüli munkákhoz.

(#1289) moonlight115 válasza Crystalheart (#1288) üzenetére


moonlight115
tag

Céltudatos vagy, ez a lényeg. Előbb-utóbb csak sikerül. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1290) old rocker


old rocker
veterán

Itt lehet megrendelni a könyvet vidékről is:[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1291) old rocker válasza moonlight115 (#1289) üzenetére


old rocker
veterán

Az orvos ismerőseid, akiket érdekel a könyv, megrendelhetik neten, itt a link:
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1292) moonlight115 válasza old rocker (#1291) üzenetére


moonlight115
tag

" a fiatalok mind elmennek; itt maradunk mi, öregek, amíg élünk, aztán ha mi is kidőlünk vagy meghalunk, akkor ki fogja ezt a nemzetet gyógyítani?”"

De tényleg, ki? A falvakban már sok helyen nincs körzeti rendelés, az orvosok mindenhol leterheltek, hogy lehet így minőségi munkát elvárni tőlük?
És arra, hogy az orvos is ember, jó példa egyik pszichiáter ismerősöm, aki épp a minap mesélte, hogy az egyik betege története annyira megérintette lelkileg, hogy a következő betegét telefonon lemondta, mert úgy érezte, képtelen lenne másra koncentrálni. Kérdeztem tőle, ezt megteheted? Hisz rengeteg beteg van, és mi lesz azzal, aki már be volt jelentve, stb... Azt válaszolta, hogy az a betegnek is jobb, ha csak rá tud figyelni, és úgy érezte, nem tehetett mást. Néha elmesél nekem egy-egy esetet, tényleg megrázó, milyen sorsok vannak. A pszichiátria nem arról szól, (jó esetben) hogy két perc alatt felír egy gyógyszert, aztán jöhet a következő.

szerk. Ezek szerint végre felébredt a Medicina.... :)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1293) old rocker válasza moonlight115 (#1292) üzenetére


old rocker
veterán

Nem, csak én rákerestem a könyvre és úgy találtam meg, hogy jéééé, van.
A MOK-nál viszont semmi nyomát nem találom annak, hogy íródott róluk egy könyv...

Mellesleg, - bár egy fiatalabb (kb. 40 éves) orvos ezt túlzottan borúlátónak minősítette - a fiatalok, a középkorúak mind elmennek. (Egy nemrégiben megjelent felmérés szerint Magyarországon minden ötödik felnőtt tervezi - vagy foglalkoztatja a gondolat - hogy rövidebb-hosszabb időre elmegy külföldre. (A megkérdezettek 50%-a kint is maradna.) Idehaza lassan majd csak a betegek és az öregek maradnak; s akkor ki fog minket eltemetni?

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1294) finest válasza moonlight115 (#1292) üzenetére


finest
őstag

Kell neki egy pszichológus.

Rokker szegedi orvosai talán az átlagnál még megkíméltebb helyzetben vannak; ott van a városban az egyetem, klinika, súlyponti (volt).

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1295) philoxenia válasza old rocker (#1293) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1296) old rocker válasza philoxenia (#1295) üzenetére


old rocker
veterán

good!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1297) moonlight115 válasza old rocker (#1293) üzenetére


moonlight115
tag

[link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1298) moonlight115 válasza finest (#1294) üzenetére


moonlight115
tag

A pszichiáter is jár terápiára, ha szükségét érzi. A sebész se magát műti, a patológusról már nem is beszélve.......:-)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1299) old rocker válasza moonlight115 (#1297) üzenetére


old rocker
veterán

Szegény Yorrick. Őt ismertem....

A fodrásznak meg - másik hajtépőre van szüksége

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1300) moonlight115 válasza old rocker (#1299) üzenetére


moonlight115
tag

Tudom. Sajnos magamat nem tudom megnyírni.

A frontsebész Jó könyv!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.