Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) old rocker válasza moonlight115 (#300) üzenetére


old rocker
veterán

Az is alapmű... (a tragédia)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#302) moonlight115 válasza old rocker (#301) üzenetére


moonlight115
tag

Olyan izgalmas és fájdalmas is egyben. Sajnáltam a főhőst, még akkor is, mikor hagyta a lányt megfulladni. Igazi tragédia.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#303) old rocker válasza moonlight115 (#302) üzenetére


old rocker
veterán

Az, meg a motiváció nagyon is érthető. Mailer A hóhér dala?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#304) ijjájom válasza old rocker (#215) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Androidos voltam mostanáig,
zsibbadt is a kezem hazáig,
nem kellett gombot nyomnom,
csak hülye mozgást utánoznom.

Belemerültem a játékba,
közben sót raktam a kávéba,
azóta is marja torkom és belem,
míg lelkem ki nem lehelem. :DDD

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#305) moonlight115 válasza old rocker (#303) üzenetére


moonlight115
tag

Persze, mert a lány szegény volt, és terhes, de a fiúra már várt egy gazdag lány.....És ő mindenáron ki akart törni a szegénységből....sajnáltam.
A hóhér dalát nem olvastam. Mailertől a Meztelenek és holtakat igen.
Truman Capote? Hidegvérrel. Reggeli Tiffanynál, ezek is jók.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#306) moonlight115 válasza ijjájom (#304) üzenetére


moonlight115
tag

LOL! :))
Remek, itt is verselhetünk, nem csak az :L topicban.... :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#307) old rocker válasza moonlight115 (#305) üzenetére


old rocker
veterán

valamint Fűjuharfa, Álom luxuskivitelben...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#308) old rocker válasza moonlight115 (#305) üzenetére


old rocker
veterán

már várt.... hát eredetileg nem várt, csak amikor belecsöppent a gazdag társaságba, akkor gabalyodtak egymásba... kicsit Julien Sorel amerikai története...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#309) moonlight115 válasza old rocker (#308) üzenetére


moonlight115
tag

De mikor már teherbe ejtette a lányt, illetve mikor kiderült, hogy terhes, akkor már ismerte a gazdag lányt.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#310) old rocker válasza ijjájom (#304) üzenetére


old rocker
veterán

Ki a Nokia telefont nyomja
vágyik annak szíve vissza.
Ámen

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#311) old rocker válasza moonlight115 (#309) üzenetére


old rocker
veterán

igen, akkor indult a párhuzamos lamúr

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#312) ijjájom válasza moonlight115 (#306) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Húúúúú! Próbálok minél több információhoz jutni, miről is beszélgettek, nagyon jó ötletnek tartom ezt!
Mint írtam, nagyon szerettem olvasni, Steinbeck, Stendhal, Irwin Shaw, Merle, Eric Knight,
Remarque, Bronte, George Sand, ezek az írók akik most hirtelenjében eszembe jutnak a kedvenc könyveikkel, de Ken Follett is közéjük tartozik. De imádtam Rejtőt is, Mikszáth, Gárdonyi és sorolhatnám.
Ja persze és a Harry Pottert is olvastam, de volt egy könyv, talán a 4., ami valami tábori készülődés, valamilyen versenyre, az kicsit uncsi volt, addig jutottam. Harry Potter, illetve az írónő nagyon sok gyereket tanított meg olvasni. Volt egy-két vita, főleg egyházi téren, de szerintem az írónő csodálatosat alkotott, hisz a fiatalság, aki addig nem igazán olvasott, egyből falta a Potter könyveket. Az én lányom is vagy tízszer olvasta el!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#313) old rocker válasza ijjájom (#312) üzenetére


old rocker
veterán

A Harri páter egy fércmű... Bezzeg A Katedrális, vagy a Titánok bukása, Tú a szénakazalban

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#314) moonlight115 válasza ijjájom (#312) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, az a 4.rész volt, A tűz serlege. Csoda, hogy nem olvastad tovább, én nem tudom, hányszor olvastam, egyszerűen imádom!

Tényleg, Irwin Shaw még szóba se került itt. Oroszlánkölykök, Gazdag ember, szegény ember, Ken Follett-et is sokat olvastam, a Katedrális a legjobb. Bronte: Üvöltő szelek, csodálatos. Rejtő szintén az egyik kedvencem volt régen.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#315) moonlight115 válasza old rocker (#313) üzenetére


moonlight115
tag

nem is olvastad! :Y
Tényleg, a Tű, hű de jó!

közben elveszett a kurzorom, restart

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#316) ijjájom válasza old rocker (#313) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Jaj ne is említsd, a kedvenc könyveim között vannak, mondjuk a Titánok bukása is meg van már véve, még nem sikerült elolvasnom. A Tű a szénakazalban is csodás volt. Ami még nagyon tetszett: Evelyn Anthony - Idegen a kapu előtt című könyve. Vagy akár a Sorstalanság, Nap szerelmese, Aranyecset.
De bevallom őszintén, Goya életéről szóló könyvnek vagy húsz alkalommal ugrottam neki, de kb. 50 oldalig jutottam el max.
Balzac pajzán történeteit is szerettem, vagy az Anna Kareninát is.Sorolhatnám reggelig! :K

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#317) old rocker válasza moonlight115 (#315) üzenetére


old rocker
veterán

Irwin Showt már többször emlegettem, bár lehet, hogy nem itt... Vékony vörös vonal, Pap, katona, kondás...

Imé, rád török, mondta a Seregek Ura - Oroszlánkölykeidet kard emészti el

"Isten hozott Németországban! - mondta a hirtelen ajkára toluló angol szavakat és figyelte az amerikait, ahogy felemelte a kezét a géppisztollyal."

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#318) moonlight115 válasza old rocker (#317) üzenetére


moonlight115
tag

Erre emlékszem.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#319) moonlight115 válasza ijjájom (#316) üzenetére


moonlight115
tag

A Sorstalanság tényleg jó. Nem véletlenül lett Kertész Imre Nobel-díjas. Fura a stílusa, de hozzá lehet szokni. :K Az tetszett, mikor megkapta a díjat, és akkor Kertész Ákos hirtelen hűűűde népszerű lett...Kapkodták a könyveit, mint a cukrot! :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#320) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Ma majdnem megvettem a Chrsitine-t, mert az enyém eléggé egérrágta, de megvan mi kell nekem! Eredeti nyelven a könyv! :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#321) old rocker válasza Earl_Muttley (#320) üzenetére


old rocker
veterán

nekem meg az autó

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#322) Earl_Muttley válasza old rocker (#321) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

nekem is

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#323) moonlight115 válasza old rocker (#321) üzenetére


moonlight115
tag

Az az autó nem volt éppen barátságos, sőt.... :U

Örl Nekem a hörcsögöm rágta meg A nap szerelmesét.....Egerünk nem volt. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#324) moonlight115


moonlight115
tag

Befagyhat-e a pokol?

Záróvizsgán tették föl ezt a kérdést kémia szakon a Maynooth egyetemen (Kildare grófság, Írország).
Az egyik diák válasza olyan szellemes volt, hogy a professzor közzétette az interneten kollégái számára, de mi is szórakozhatunk rajta.

Extra kérdés: Vajon a pokol exotherm (leadja a hőt), vagy endotherm (fölveszi a hőt)?
A legtöbben a Boyle-törvényt vették alapul, azaz hogy a gáz táguláskor lehűl, nyomás alatt viszont növekszik.
Az egyik diák azonban a következő gondolatmenetet írta le:

Először is meg kell állapítani, hogy a pokol tömege változik-e az idő folyamán. Ehhez a pokolba vándorló, valamint a poklot elhagyó lelkek számának ismerete kell.

Úgy vélem, bizonyosra vehető, hogy aki a pokolba kerül, onnan már soha ki nem jut.

Ahhoz, hogy megállapítsuk, hányan jutnak a pokolba, ahhoz a különböző vallásokat kell alapul venni. A legtöbb mai vallás szerint mindenki a pokolba jut, aki nem az adott vallás követője. Minthogy több ilyen vallás létezik, abból indulhatunk ki, hogy mindenki a pokolra jut.
A világ népességének növekedése arra enged következtetni, hogy a pokolra jutók száma exponenciálisan növekszik.
Ezek után a pokol térfogatát kell megvizsgálnunk. A Boyle-törvény értelmében a pokol térfogata a pokolra jutó lelkek számával arányosan kell növekedjen, hogy a hőmérséklet és a nyomás állandó maradjon. Ekkor két lehetőség van:

1. Ha a pokol lassabban tágul, mint amilyen iramban érkeznek a lelkek, akkor a hőmérséklet és a nyomás addig emelkedik, míg a pokol szét nem robban.
2. Ha a pokol gyorsabban tágul, mint amilyen ütemben a lelkek érkeznek, akkor a hőmérséklet és a nyomás csökken, míg a pokol be nem fagy..

Melyik a helyes megoldás?
Figyelembe véve évfolyamtársam, Sandra jövendölését, miszerint ‘hamarabb befagy a pokol, mintsem hogy lefeküdjek veled’, valamint azt a tényt, hogy tegnap mégiscsak lefeküdtünk, csak a második eshetőség jöhet számításba. Ennélfogva meggyőződésem, hogy a pokol endotherm és ráadásul már be is fagyott.
Következik még, hogy ha a pokol befagyott, akkor több lelket nem fogadhat be, hiszen nincs már tüze.
Ebből az is következik, hogy már csak a mennyekbe juthatunk, ami egyrészt Isten létezését bizonyítja, másrészt arra is magyarázatot ad, miért kiáltotta tegnap este Sandra annyiszor ‘Istenem!’
Csak ez a diák kapott kitűnőt… :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#325) ijjájom válasza moonlight115 (#324) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Ezt olvastam már valahol, nagyon tetszett, nagyon vágott az esze! Mint a beretva!!!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#326) ijjájom válasza moonlight115 (#324) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Ezt olvastam már valahol, nagyon tetszett, nagyon vágott az esze! Mint a beretva!!!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#327) moonlight115 válasza ijjájom (#325) üzenetére


moonlight115
tag

Most találtam a fészbükkön. Jó kis sztori!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#328) moonlight115


moonlight115
tag

("My father's land,
My mother's tongue
Misleading me,
So shamelessly
For many years,
I misbelieved
The hatred is the path for me.")
Father I have killed many angels,
I think.
I will now walk to the sea.
I hope I will someday forgive me
Please moor
My empty boat on a pier
I can blame for the blue blood that runs in my veins.
But I seem to forget that we are all the same.
In your own blaze of hate you've spawn a fear in many lives
You've taken action thinking it was all said on the signs.
You cannot heal the feeling burning deep inside your spine
You now collapse, cave in revealing scabby marks of life
Mother I've seen too much, I hate to live my life.
Forgot every word you told me, stubborn little child, (angel of your life)
I have to find my Eden now, the gates I left behind.
But the pain will remain.
No power to gain.
Now I have time to dwell on, self-awareness, dreadful crime.
I saw colors too bright, not knowing that I was blind.
I slayed a man who took a chance and drank the forbidden wine.
The map I draw reveals that I have been complete, machine, in team.
Father I've seen too much, I hate to live my life.
Forgot every word you told me, stubborn little child, (angel of your life)
I have to find my Eden now, the gates I left behind.
The pain will remain.
No power to gain.
Mother where's your son.
When has this begun'
Who has been the fool'
No one was born to be a servant or a slave.
Who can tell me the color of the rain'
In the world that we live in, the things said and done
They can well overrun
The power of one.
No one was born to be a servant etc.
To leave and let die
To give hope and take life
Is that what you're here for'
To think you are right
To make sure it won't fly
Is a making of a hate crime
In the homes of the brave,
In the homes of the land slaves,
We are all the same
I need to believe.
There's more than the eye can see
All colors of rainbow.
No one was born to be a slave
Seek the past and place the blame
Tell me the color of the rain
No one was born to be a master
In the land we live, we die
Praise the oneness, praise the lie
To bind a web around the faker
We will need a true
Rainmaker
"Children of Abel, Children of Cain
Can live in harmony, without shame
The keys that I grant thee, The Sacred Land
Are dry desert sand on the palm of your hand
Without the water, the wisdom of past
Will run through your fingers, forgotten so fast
Thus now when I leave you, I'm truly blind
This blindness, this blessing, the hope of mankind..."

Ez a lefordítandó dalszöveg, csütörtök estig! /emlékeztető, hátha valaki még kedvet kap hozzá / :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#329) psyho85 válasza moonlight115 (#328) üzenetére


psyho85
aktív tag

22:00? Addig talán esélyem is lesz nevezni, mert addig a folyamatban lévő korrektúra a max. prioritás. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#330) moonlight115 válasza psyho85 (#329) üzenetére


moonlight115
tag

Nem muszáj csütörtökig, lehet vasárnap 22.00- ig :F :K , hátha más is még beszáll addig.....remélem

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#331) old rocker válasza moonlight115 (#330) üzenetére


old rocker
veterán

mibe?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#332) moonlight115 válasza old rocker (#331) üzenetére


moonlight115
tag

Nem figyeltél hétfőn? :Y
Gondoltam, jácccunk egy kicsit, aki akarja, lefordítja, és egy megadott időpontban mindenki közkinccsé teszi, all together....Aztán lehet kritizálni a fordításokat. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#333) old rocker válasza moonlight115 (#332) üzenetére


old rocker
veterán

de figyeltem.... a kérdés 2 értelmű...

fordításba nem szállok be, hülye vagyok az angolhoz. Tréfás nemi vetélkedőbe... hehh, but I'm not condition to the fuck.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#334) moonlight115 válasza old rocker (#333) üzenetére


moonlight115
tag

Te is fordítottál már, nem? (nem hátat:-)))
tréfás szexvetélkedő? LOL! :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#335) old rocker válasza moonlight115 (#334) üzenetére


old rocker
veterán

Persze, szótárral. Esetleg kértem segítséget. A holt szókincsem nagyobb, mint a kontextust értelmezni tudásom. De a szókincsem is gyenge... hevimetálból táplálkozik meg rockból
Tréfás NEMI vetélkedő...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#336) moonlight115 válasza old rocker (#335) üzenetére


moonlight115
tag

Bárki bármilyen segítséget felhasználhat. Már félig lefordítottam. Jó kis agytorna. A szavakat meg lehet nézni szótárban, de az egészet jól összehozni, az kihívás.

psssszt.....még megjelenik egy macerátor:-)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#337) old rocker válasza moonlight115 (#336) üzenetére


old rocker
veterán

és kioktat...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#338) moonlight115 válasza old rocker (#337) üzenetére


moonlight115
tag

vagy beszáll ő is....:-)))

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#339) old rocker válasza moonlight115 (#338) üzenetére


old rocker
veterán

ő lesz az oktató

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#340) moonlight115 válasza old rocker (#339) üzenetére


moonlight115
tag

ja, síoktató

Villon: Ellentétek balladája. Ismerős?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#341) old rocker válasza moonlight115 (#340) üzenetére


old rocker
veterán

Nekem??? A kedvencem, elszavaljam???

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#342) old rocker válasza old rocker (#341) üzenetére


old rocker
veterán

Sőt, a Faludy-féle villoniáda is megy (mint nagy kalap, borult rám a kék ég...)

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#343) moonlight115 válasza old rocker (#341) üzenetére


moonlight115
tag

Szavald.... :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#344) old rocker


old rocker
veterán

Szomjan halok a forrás vize mellett, tűzben égek mégis vacogok, parazsas kályhámnál vad láz diderget, hazám földjén is száműzött vagyok

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#345) moonlight115 válasza old rocker (#342) üzenetére


moonlight115
tag

Olvastam Faludytól a Pokolbéli víg napjaim-at, és a folytatását is. Nem semmi élete volt. Sokan kinevették, elítélték, mikor összejött azzal a csajjal......izé..hogyhíjják....ja, Fanni. Szerintem jól tette. Miért fáj az másoknak, ha valaki boldog?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#346) moonlight115 válasza old rocker (#344) üzenetére


moonlight115
tag

Csillagos ötös! :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#347) old rocker válasza moonlight115 (#345) üzenetére


old rocker
veterán

Nekem nem fájt, csak az exhibicionizmusuk már kissé ízléstelen volt... Van egy határ, amikor a szottyadt teste, ha a másiknak tetszik kettejükre tartozik, nem közszemlére.

Apropó. Vodafonos reklámklip, nem vagyok prűd, istenemre, nem, de nem értem, miért is kell bele két nyelvespuszizó nő???

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#348) old rocker válasza moonlight115 (#346) üzenetére


old rocker
veterán

pedig csak víg dáridó bennem a bosszúság...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#349) moonlight115 válasza old rocker (#347) üzenetére


moonlight115
tag

Tényleg? Nem is láttam. Nem nézek reklámokat.
Az tényleg ízléstelen volt.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#350) old rocker válasza moonlight115 (#345) üzenetére


old rocker
veterán

Faludy Viilonjából ez tetszik nagyon, fel is használtam az egyik homeless riportfilmemben: mint nagy kalap borult rám a kék ég, s hű barátom csak egy akadt: a köd.

A másik pedig:
Ősz sarában már magamban járok, léptem nyomában csak a kaszás üget. Hajam deres lett, s az utcalányok
másnak mutogatják már mellüket. S a csillagok is másként ragyognak, mint egykor fénylettek ott,út sarának ajánlom testem s az égnek fáradt lelkemet.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.