Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#795) finest válasza Crystalheart (#791) üzenetére


finest
őstag

Sajnos tévedés, már Szálasi előtt elkezdődött, ez is egy népszerű tagadás történelmünkben. 1944. márciusában Horthy menesztette Kállayt és nevezte ki Sztójay Dömét, mert abban állapodott meg Hitlerrel, h a megszállás csak átmeneti lesz. Márciustól folyamatosan készítették elő a deportálásokat a gettóba gyűjtéssel, és 437.000 magyar zsidót már július végére deportáltak Auswitzba. Szálasi október 15-én lépett hatalomra. .. [link]
Szerintem kár ezen tovább rágódnunk, ez az utolsó tökéletes példája annak, h mennyire nincs rendben a múlthoz való viszonyunk, h milyen erős minden téren, nem csak a holokauszt kapcsán, a tagadás. Most ennél többet, h mindezt neked megmutattam, nem tudok tenni. Az igazi nemzeti büszkeség a hibák beismerése lenne, nem saját magunk fényezése, az már nagyon megy nekünk. - Hollande is mondhatta volna, h megszállás alatt voltak kezdettől fogva. De pont attól lehet büszke, h ezt be meri vallani, és nem kell lesütnie a szemét. - Szomorúan látom, h ezt nem akarod megérteni, de elfogadom. :R Leültem.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.