Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Realradical válasza moonlight115 (#1800) üzenetére


Realradical
őstag

Ez jó :)
Lehet megnézek pár könyvet tőle. Az utóbbi időkben úgyis szakmai könyv túlcsordulást kaptam. Nem kifejezett szépirodalom, de azért bevágom a listát:

Metasploit Magánvélemény: Belépő szintnek teljesen jó leírás, nagyon jó gyakorlatok, tippek vannak benne
[Hacking Exposed 7] Átfogó, robosztus, főleg elmélet és csak a feltétlenül szükséges gyakorlati leírások. Minden System Adminnak kötelezővé tenném az olvasását
CEHv7 Remek vizsgafelkészítő. Bár a vizsgára még nem jutottam el a 6-os tanfolyam alapján ez egy nagyon átfogó minőségi tananyag. A vizsgát jó eséllyel nem fogom tudni letenni szabályozások miatt. A 6-os óta nem lehet csak a tanfolyammal, vagy igazolt gyakorlattal elmenni vizsgázni sajnos. A 6-os után nem volt időm felkészülni így ezt sajna nagy valószínűséggel bebuktam...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1802) moonlight115 válasza Realradical (#1801) üzenetére


moonlight115
tag

Én csak ezt az egyet olvastam tőle, de úgy tudom, van folytatása. Ezt a fajta humort imádom. Elmés, szórakoztató. Az általad linkelt könyvekről (megnéztem ám!) ez nem mondható el, gondolom...Bár, kinek mi a szórakoztató...Az egyiket egy FBI assistant director írta, az érdekes lehet, de biztos nem sztorik vannak benne. :N

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1803) Realradical válasza moonlight115 (#1802) üzenetére


Realradical
őstag

Vannak bennük néhány helyen tanulságos történetek, meg álneveken elmesélt valós story-k, de nem ez a jellemző :)

Ez a két könyv viszont ilyen témában mesél és még oktat is közben, én nagyon jól szórakoztam rajtuk. Főleg az elsőn:
[link] [link]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1804) moonlight115 válasza Realradical (#1803) üzenetére


moonlight115
tag

Mesélhetnél pár sztorit belőle, vagy pl. a legérdekesebbet.
"It takes a thief to catch a thief" - ez jó!
Nem tudom, láttad-e a 24-et? Abban is volt néhány hacker történet, nagyon izgalmas az egész sorozat. Mióta végignéztem mind a 8 évadot, azóta érdekel az ilyesmi, meg persze a terrorelhárítás is.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1805) moonlight115


moonlight115
tag

[link] :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1806) moonlight115


moonlight115
tag

Ozzy! :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1807) old rocker válasza moonlight115 (#1806) üzenetére


old rocker
veterán

LOL!!!! ezt a kultúrtörténeti és eü. ismeretterjesztő kuriózumot feltétlenül megveszem!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1808) moonlight115 válasza old rocker (#1807) üzenetére


moonlight115
tag

Nézd meg ezt is! :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1809) old rocker válasza moonlight115 (#1808) üzenetére


old rocker
veterán

Ez megvan! Szülinapomra kaptam a fiamtól, vag karácsonyra, már nem emlékszem....

Ez kezdődik úgy, hogy egy bevezető oldalon leírja, a barátaim biztattak, írjak meg mindent, ami az eszembe jut. Utána egy üres lap. Majd a következő oldalon csak ennyi: A 3.14csába! Semmi sem jut eszembe!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1810) finest


finest
őstag

Esti mese: [link]. Líra is legyen már a topikban.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1811) old rocker válasza finest (#1810) üzenetére


old rocker
veterán

csak regisztrálni kell hozzá

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1812) moonlight115 válasza old rocker (#1811) üzenetére


moonlight115
tag

[link]

finest Ez jó vers, köszi! /Jobban szeretek olvasni, mint hallgatni. Úgy valahogy jobban oda tudok figyelni. Örülök, hogy felbukkantál. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1813) old rocker válasza moonlight115 (#1812) üzenetére


old rocker
veterán

thx

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1814) old rocker


old rocker
veterán

[link]líra + zene

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1815) moonlight115 válasza old rocker (#1814) üzenetére


moonlight115
tag

Ez szép, szeretem.
Nekem ez a kedvencem: [link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1816) finest válasza moonlight115 (#1812) üzenetére


finest
őstag

Figyelemmel kísértem a topikot az utóbbi időben is, de mostanában nem sok újat olvastam, megint el vagyok maradva a terveimhez képest.
[link] Éppen tegnap futottam ebbe bele, nagyon egyetértek KISKI hozzászólóval.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1817) old rocker


old rocker
veterán

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1818) old rocker


old rocker
veterán

az egyik legmegrázóbb háborús film
[link]

rendezői változat angol felirattal [link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1819) philoxenia válasza old rocker (#1818) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt ez könyvben is nagyon jó....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1820) old rocker válasza philoxenia (#1819) üzenetére


old rocker
veterán

tudom, egyik kedvenc könyvem... a végét szoktam idézni - ekkor megpillantottam az Öreget ..... egymással szemben térdre rogytunk a repedezett kövezeten, mint két szumó birkózó. Az Öreg eltátotta a száját, mintha ordítani akarna..." Nem lövöm le a poént.

Vidámabb: fiatal feleség az őt hátulról félig átölelő férjnek: suttogj nekem piszkos dolgokat... Férj a fülébe: konyha, fürdőszoba, nappali...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1821) moonlight115 válasza old rocker (#1818) üzenetére


moonlight115
tag

Ezt a filmet már meg akartam nézni korábban, csak mindig elfelejtem. :U
Vicc: LOL! A nő vajon mit suttogna, fordított helyzetben? :D

finest Én is el vagyok maradva sok mindennel, de majd elolvasom azt a verset, most csak belenéztem. Jó hosszú! :B

philoxenia A könyv általában jobb, mint az abból készült film. :K

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1822) moonlight115 válasza finest (#1816) üzenetére


moonlight115
tag

Ez a KISKI tud fogalmazni:
"Feladom. Végtére is nem életcélom az irodalmi másodvonalat meggyőzni arról, hogy az egymás vállának körmönfont mellébeszélésekkel való veregetése nem generál olvasókat; s főleg nem válik irodalommá tőle az autofelláció."
Elolvastam a verset, ami nem vers. Nem sok kortárs verset olvastam, nincs összehasonlítási alapom, de nem is kell ahhoz, hogy megállapítsam: ez nem tetszik. Vannak benne érdekes félmondatok, de az egész egy hablaty. Kevesebb több lenne. Legalább valami lenne.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1823) finest válasza moonlight115 (#1822) üzenetére


finest
őstag

Pontosan, gondolkodtam rajta, h beírom a Tintanyúlnak válaszul, h a KISKI tulképpen azt hiányolja, h ez a vers önmagáért van, az íróról szól. Egy jó irodalmi műnek több szintje is van, de mindenképp van egy olyan, ami bármilyen szemlélő számára érthető, nem kell külön vonatkoztatási rendszer az élvezetéhez.
Itt van pl. ez is, amit a hozzászólásában emleget: [link] Lehet így is írni egy nő hiányáról, de azért elég plasztikusa kontraszt, ha összehasonlítod a tegnapi Faludy verssel, amiben ugyan csak történik utalás szexre, cafka nőre, erotikára, de azért mégis csak több intelligencia kell hozzá, h mindezt valaki egy ókori Mária Magdalénáról szóló beszélgetésre fűzze fel, ne pedig a saját exkrementumára. Persze vannak dolgok, amiket megfelelő mélységükben csak a klotyón lehet átérezni.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1824) moonlight115 válasza finest (#1823) üzenetére


moonlight115
tag

Ez jó vers.
Én nem szeretem az ilyen excrementumos utalásokat (pedig ez is az élet része), de eltekintve attól, hogy az olvasóban felmerül, vajon a versíró bélműködése így rendben van-e - mikor is nyelte le azt a hajszálat? - , egész drámai, a vége egyenesen mesteri. Már persze, ha nem Faludyhoz mérjük.
Érdekes az az oldal, lehet, hogy elolvasok még pár verset.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1825) old rocker válasza moonlight115 (#1821) üzenetére


old rocker
veterán

A fiam kb. két órája hívott fel. Megköszönte, hogy felhívtam a figyelmét erre a könyvre. Azt mondta, a film is remek, de a különbség a könyv javára még nagyobb, mint mondtam.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1826) finest válasza moonlight115 (#1824) üzenetére


finest
őstag

Nekem túl direkt és közönséges.
Eszembe jutott róla az "Én tűsarok, te macskakő", hasonlóan közönséges, csak női szemszögből: [link]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1827) moonlight115 válasza finest (#1826) üzenetére


moonlight115
tag

Van benne fantázia, egy icipici. Sőt, még annál is kevesebb. Az előző jobb, az legalább drámai, meghökkentő. Ez olyan kis kipikopi. Erőltetett.

rocker Mondom én, minden jobb könyvben. Nekem még a versek is. Zene nélkül, hang nélkül az igazi.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1828) finest válasza moonlight115 (#1827) üzenetére


finest
őstag

Összeillenek. Tűsarokkal férfiakon taposó, öntelt nő, kaki fetisiszta, megtört férfi. Igazi szado-mazo pár. Mindketten nyomorékok, de másképp.
Nekem az a bajom velük, h túl személyesek, nincs másodlagos jelentés, művészi szemszögből, újszerűen tálalt tartalom..
Na, akkor még egy vers elalváshoz a forma és a tartalom kapcsolatáról:

Eörsi István: Bugyi a szélben

Bugyi leng a szélben,
szárító kötélen,
duzzadozik, alakul,
ahogy a szél belefúj.

Aki odabámul,
őszintén elámul,
minő ritka alkalom,
forma van, nincs tartalom.

:))

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1829) old rocker válasza moonlight115 (#1827) üzenetére


old rocker
veterán

Igazság szerint az After Crying-al előadott változatot akartam berakni. Ott teljesen harmonizál a zenével.[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1830) old rocker


old rocker
veterán

Azon túlmenően, hogy Bach D moll Toccatája az egyik kedvencem, ez a kölök se piskóta...
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1831) old rocker


old rocker
veterán

meg egy 20. századi klasszikus [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1832) moonlight115 válasza old rocker (#1830) üzenetére


moonlight115
tag

A D moll Toccatát én megtanultam zongorán. Nem könnyű, de akkoriban Bach mániás voltam. Bach darab mindig volt feladva, eleinte nem szerettem - az első pár évben - , meg kellet érni hozzá.
A Pink Floyd-ot most hallgatom, tetszik.

finest Ha irodalomról van szó, rettentően toleráns tudok lenni. Általában mindenben találok valami érdekeset, még akkor is, ha aztán nem lesz a kedvencem, vagy ha első olvasatra kissé bizarrnak tűnik. Pl. a Malacpúder.
Zenében pont ellenkezőleg. Végig se bírom hallgatni, ha első blikkre nem tetszik. Sőt, ideges leszek, ha nem tudom kivédeni és rám erőltetik (a munkahelyemen sajna előfordul). Kínszenvedés, de komolyan.
A bugyis versike legalább szellemes. :B

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1833) philoxenia válasza moonlight115 (#1832) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyik kedvenc Purple számom, ritka változatban.

Nagyon szeretem ezt a lemezt amúgy is... Ez a szám nagyon felkavaró emlékeket idéz....

Innen egy kis jó basszus....[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1834) moonlight115 válasza philoxenia (#1833) üzenetére


moonlight115
tag

Hű, ezt még nem láttam. A számot ismertem, szeretem én is, jó volt újra meghallgatni. Klasszikusok ha összejönnek...Az Anthem-et nem ismertem, tetszik az is, köszi! :K Az ilyen zenét elhallgatnám egész nap. Kár, hogy nincs egy normális rádióadó. Nótarádió bezzeg van. :U A munkahelyemen meg csak a gagyizene szól, valami borzalom, Rádió M Miskolc. Fujj.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1835) philoxenia válasza moonlight115 (#1834) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mikvannak! :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1836) moonlight115 válasza philoxenia (#1835) üzenetére


moonlight115
tag

Naháááát! Erről még csak nem is hallottam! :Y :DD
Most sajnálom csak igazán, hogy nem egyszemélyes üzletben dolgozom. :O /A kolléganők (1 kivétellel) 2 percet, ha kibírnának ebből. A Kossuth rádiót 5 perc után átváltják a gagyizenére. De legalább nem a nótásra...az még szörnyűbb lenne. :((

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1837) moonlight115


moonlight115
tag

Jó kis film! :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1838) old rocker válasza philoxenia (#1833) üzenetére


old rocker
veterán

A korai Purple egyik gyöngyszeme. Előfutára a Concerto for group and orchestra-nak.

Moonlight:

A film jó, kár, hogy zeneileg túl sokat foglalkozott a black és trashmetállal. Pont a film végén a Metallica számban kevéssé kivehető gitárszóló a Master of puppets-ből csillantaná fel - pl. - ennek a műfajnak a szépségeit és a gyökereket a komolyzene irányába.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1839) moonlight115 válasza old rocker (#1838) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, a gyökerek.
Lehet, hogy azért (is) szeretjük, mert (a rock mellett) komolyzenén "nőttünk fel" ?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1840) old rocker válasza moonlight115 (#1839) üzenetére


old rocker
veterán

Lehet. Mert a tinglitangli tánczene (táncdalfesztivál, ohhh....) valami ú0jra, de azért komolyabbra vágytunk. Ez volt a hard/progresszív rock.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1841) old rocker válasza old rocker (#1840) üzenetére


old rocker
veterán

jav: tánczene helyett... (lejárt a limit)

De a nyálzene helyett kaptunk rapet, tuc-tuc, house és egyéb sz@rt.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1842) moonlight115 válasza old rocker (#1841) üzenetére


moonlight115
tag

Bezonyám! :K

micsoda dallam!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1843) old rocker válasza moonlight115 (#1842) üzenetére


old rocker
veterán

Csak az énekese nem tetszik... az első énekese volt az igazi, Jeff Scott Sotto; esetleg később a IV. lemezén, az Odysszei-n a Rainbowból detronizált, később Purple énekessé avanzsált Joe Lynn Turner.[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1844) moonlight115 válasza old rocker (#1843) üzenetére


moonlight115
tag

De a szám (a zeneszám :-) nagyon jó!
Ezek közül a Don't let it end és a Viking a két kedvencem. :K

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1845) old rocker válasza moonlight115 (#1844) üzenetére


old rocker
veterán

nekem is, de a Hiroshima mon amour szövege elég kemény.... az is tetszik

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1846) old rocker


old rocker
veterán

Jóóóóóóóóóóóóóó reggelt, Vietnáááááám! Mindenki alszik??[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1847) moonlight115 válasza old rocker (#1846) üzenetére


moonlight115
tag

kakukk...kakukk :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1848) old rocker


old rocker
veterán

na, ilyen egy ROCK koncert, gyermekeim...

kakukkra mennydörgés:[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1849) moonlight115 válasza old rocker (#1848) üzenetére


moonlight115
tag

Nem mondom, hogy rossz, csak ez a szám kissé elcsépelt. Van, amit soha nem unok meg hallgatni. Ez nem ilyen.
Ez az!

szerk. Ezt a Twisted-re írtam!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1850) old rocker


old rocker
veterán

[link]
http://www.youtube.com/watch?v=4sT54IEORII
[link]
[link]
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.